• alesmelka

  Zdravím všechny, uvažuji jaké typ brzd zvolím pro nový bike. Njede mi teď o konkrétní značku, ale o to jestli kotoučové mechanické nebo hydraulické. Chtěl bych mít „blbuvzdorný“ systém, co nejméně náročný na případný servis, měl bych mít možnost si opravu provést i sám bez potřeby specilálních pomůcek a pod do jisté míry. Do teď jsem považoval mechanické kotoučovky za takovýto systém. O nějaké procento vyšší či nižší síly potřebné ke zmáčknutí brzdové páky při brždění mi taky až tak nejde. Prostě mi jde o tu bluvzdornost, servisovatelnost i v terenu…Ještě bych dodal, že jezdit se bude všude možně i přes zimu, jezdím jako hobby jezdec. Bike bude hardtail s odpruženou vidlí na 29" kolech. Poradíte mi něco? Předem díky!

  Anketa: Jaké brzdy by jste zvolili.

  3x
  12%
  23x
  88%
  0 0
  • buba CZ  

   Tak v tom případě bych si pořídil normální „Véčka“

   Zastávám názor,že radši mít Véčka z nejvyšších řad než levný diskový brzdy,který stojí za prd.

   0 0
  • biker90  

   Já teda mám už druhé hydraulické. Na ty první LX jsem kromě odvzdušnění zadní brzdy a výměny destiček za celé dva roky nesahal. :)

   0 0
   • biker90  

    To LX mělo být v závorce :) Teď mám Avid Elixir 5 ((asi týden a půl, takže nebudu hodnotit, snad jen že brzdí výborně :) )).

    0 0
  • martin_bakov  

   muzu doporucit mechanicke brzdy Avid BB5 nebo BB7, nenarocny na servis a porad lepsi nez Vecka, mel sem je taky pres rok na svy 29er a pohoda :)

   0 0
   • xshreck  

    Jojo, zkoušel jsem je na 29 u T29 a nebrzdí to špatně. Akorát je to zase . prostě jsem zvyklý a rozmlsaný na hydro tak bych to nechtěl :)

    Pro seřizování atd je to fakt snad blbuvzdorný systém, až na to posouvání jedné strany desek

    0 0
    • martin_bakov  

     ja mam ted taky uz magury marty ktery brzdi lip s mensi silou na paku ale o BB5 nemuzu rict nic spatnyho, proste sem s nima v pohode prezil :)

     0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.