Kompatibilita:Sram kliky a přesmyk.,Shimano převodníky

 • Shreder

  Ahoj, prosím poraďte:

  Odjel jsem svoje 3×10 Sram převodníky (v sadě se Sram/Truvativ klikami a X9 přesmykačem a řazením) a jako levnější varianta náhrady se jevily převodníky od Shimana. V servisu mě ubezpečili, že je to to samé a malé rozdíly se nepoznají. Proběhla výměna (takže aktuálně Sram X9 3×10 kliky, přesmykač a řazení a Shimano převodníky) a ejhle, napůl to funguje a napůl ne.

  Přesněji, zdá se, že to k sobě nejde správně seřídit. Buďto padá řetěz při přehození ze střední pily na malou, nebo o přesmykač chrastí kombinace 2×1 (PxZ), nebo to samé u 3×10 a případně 1×1. Popřípadě kombinace více zmíněných problémů naráz.

  Zatím mě napadly tyto možné příčiny:

  • obecně mají tácy od shimana jinou šířku a tak se to pere s indexací Sram páky
  • 2. převodník je moc „vně“ a to že dělá hlavní nepořádek.
  • já ani servis to neumíme seřídit

  Napadlo mě, jestli by to nespravilo dát 2. převodník origo Sramový, nebo zkusit trochu ovlivnit polohu 2. pily aby to snad lépe sedlo (podkládání/fréza) nebo vyhodit v pořádku kliky a místo nich nabrat XTčkové (Prala by se indexace?)

  Myslíte, že je nějaká možnost, jak tyhle mršky k sobě spárovat, nebo že je jedinou cestou shánět hooodně těžko dostupné a drahé zmíněné Sramy 3×10, nebo že půjde koupit XT kliky jako cenově střední cesta?

  Díky všem za rady, postřehy a zkušenosti.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.