Kliky SLX M 677 vs XT M785 2x10.

16 nepřečtených
  • AdamosR1

    Je možné, že jsou kliky Shimano XT M785 2×10 bez převodníků stejně lehké jako SLX kliky M677 2×10 ? Taktéž bez převodníků ? Podle Google to tak je. Že lidi navážili stejnou váhu. Někdy i menší u SLX. Sháním zánovní kliky XT m785 2×10, ale ted mě jedna supr koupě utekla. Tak že bych vzal SLX, které můžu mít za 2100kč nové. Převodníky sundám a dám tam jeden převodník max1.

    0 0
    • lukasmohapl  

      No ja ted koupil XT 782 3×10… Jsou super, vaha muze byt dána tuhostí… A teda hodne lidi rika ze SLX a XT je skoro totez:)

      0 0
    • Evilcleaner  

      jojo, je to tak, váha je prakticky stejná, m660 byly dokonce lehčí než m770

      0 0
    • AdamosR1  

      Tady t o je krasne videt.

      http://bikescale.com/index.php?…

      828g ale i s osou, prevodnikama, sroubama od prevodniku. Kdyz se daji pryc prevodniky, srouby od nich a osa tak je to lehce po 600g a to maji i hole xt kliky.

      0 0
    • AdamosR1  

      http://gewichte.mtb-news.de/…-slx-fc-m675

      Tady taky. Prevodniky maji cca 115–120g a 8 sroubu 25g. Takze hola vaha jak xt

      0 0
    • petr99  

      jenom technická – proč nekoupíš kliky 1× X

      0 0
      • AdamosR1  

        Jde o prachy. Sehnat nejaky nedojebany kliky 1× X je tezky za solidni prachy. Prevodnik mam doma malo jety na bcd 104mm. Mohl bych mit za 2520kc shimano xt m8000 1×11 kliky nove, bez prevodniku, ale tam je zas roztec 96bcd a u nas v CR se to zatim jeste moc nedela. V zahranici jde uz koupit za 1700kc prevodnik wolftooth 36z pro m8000 shimana. No jo ale 1700 navic + za 500 stred na kliky m8000 a jsem skoro na 5 tis. Tak jen vemu kliky SLX, nebo jete XT a prehodim prevodnik co mam doma a hotovo. Stred mam taky co pasuje uz na kole.

        Ted jsem videl na strankach shimana ze uz se chysta nebo ze je 1×11 uz i na SLX kliky. Takze by mohly u nas byt prevodniky celkem brzo. Jenze za 820kc jak max1 narrow wide to nebude. A taky slx nebo xt kliky 2×10 se me libi vic nez novy xt kliky M8000.

        0 0
        • petr99  

          takže prostě prachy… jo, tomu rozumim, nevěděl jsem, že tam je nějakej větší cenovej rozdíl

          0 0
          • AdamosR1  

            Presne tak, prachy. Ne ze bych je nemel, ale ze mam starsi ikdyz pekny crosovy kolo s ramem MRX, predni karbon vidlice force, prehazka a razeni slx 2013 rok, mam to predelany na 1 prevodnik a kliky mam uz odrbany deore. Tak proto SLX nebo XT kliky zanovni. Jenze k tem komponentum co tam jsou se nehodi dat kliky 2016 xt M8000 s jinym desingem. Stary 2×10 z roku 2013–14 se me libi nejvic a sedne to ke kolu. Prehodit to cely na 1×11 je taky drahy nesmysl. Nejezdim s tim kopce ze bych 1×11 potreboval. Mam tam rafkovy brzdy slx, a jinak to kolo ma s schwalbe kojakama a bez naslapu 9.5kg coz je pecka.

            To si radsi prachy usporim a pak necham postavit k tomuto pevnakovy nejakyho Hartaila na shimanu 1×11 s vypletama easton arc, sirokyma plastema atd.

            0 0
            • Tojny  

              Přesně tak prachy. Najdi si na ty kliky co máš jen převodníky. Cross + 1×10 + pevná vidlice + ráfkové brzdy + kojak = 9,5kg = zas taková pecka to není. Předpokládám že to původní deore byla 3-placka.

              0 0
              • AdamosR1  

                Byly tam původně kliky Fsa comet 3×10. No jo není to kvůli vidlici, a brzdám, a pláštům nějak extra málo, ale mám doma ještě pár pičovin a na 9,1 kg se dostanu. Dál už to řešit nebudu. Dalo by se ještě servat 0,3 kg pomocí wtb ráfků, a sapim špic, ale na to už kašlu. Defakto jsem dal za kolo po úpravách 21 tis a na takovou váhu to je super myslím. Taky beru v potaz že rám je velikost XL.

                0 0
    • filous  

      Hele a co retezova linka? Předpokládám, že ten jeden převodník das misto toho původního velkyho, nevím jak to bude vonět větším pastorkům…ale asi se to tady už resilo co?

      0 0
    • filous  

      Ptám se protoze me to taky zajímá…co bys vlozkoval? Osu a pak dal převodník misto malyho nebo nevím s podlozkama pod převodník se vždycky dostaneš blbe ne? Na opačnou stranu… Nebo koupit 3 placku a dat to misto ty střední.

      0 0
    • AdamosR1  

      No předělával mě to scalar, od kterého mám kolo. Byly tam původně kliky fsa 3×10 ale dal tam deore m615 2×10 a vyhodil převodníky a dal mě tam 1 převodník. Řetězovou linku posunul tak, že přidal jeden 2mm kroužek do středového složení před pravou misku. Tam kde jsou pak kliky. Defakto jde řetěz docela v pohodě od nejmenšího kolečka na kazetě až po 4 největší. Pak od 3 největšího jde už řetěz docela křivě, ale na ty převody jezdím jen větší kopce. Většinou tam mam 4 největší kolečko, takže to je docela dobře pořešený. Největší kolečko na kazetě jsem tam dal snad 1×.

      0 0
      • AdamosR1  

        Ale na ty 3–4 největší kolečka na kazetě mají problémy s křížením řetězu i převody 1×11 origo…si myslím

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.