Klepání destiček při jízdě na kostkách (brzda Deore BR-MT 500)

6 nepřečtených
  • Carlos 9

    Ahoj všichni, marně zápasím s klepáním destiček na předním kole při jízdě po kostkách. Smršťovací bužírka pomohla jen částečně (závlačka cvakala jen mírně). Hlavní zdroj klepání dělají destičky ve třmenu. Máte někdo podobný problém a pokud možno nějaké řešení?

    Díky.

    0 0
    • Mereck  

      Zkusil bych koupit jiné destičky (myslím jiného výrobce) Já třeva vozím v Shimano SLX třmenu Aligator desky a neklapu.

      Někdo někde radil použití nějaké pasty snad mezi pístkem a deskou, ale to bych určitě vynechal. Kvůli kontaminaci desek, nebo pístku bych do třmenu nikdy nic nerval.

      Zkus jiné destičky. Je to investice cca 200,– což je u kola dost zanedbatelné.

      0 0
    • atty  

      Zkoušel si víc roztáhnout ty rozpěrné pružinky? Obvykle je to tím, že jsou příliš volné. Já je vždy u nových destiček trochu roztáhnu a pak je klid. Nicméně kolo na kostkách nějaké zvuky vždy vyluzovat bude (protože ty rázy z kostek se krásně vedou rámem, vznikají tam frekvenční interference a něco obvykle prostě rezonuje).

      Ale jako první bych zkusil roztáhnout rozpěrky – cvakání destiček obvykle znamená, že ty rozpěrky neodtlačí a nedrží destičku přitisknutou k pístku a ta tam pak „plave“ a drnčí.

      0 0
    • vt  

      To mi prijde, ze jsi pri nasazovani nejak splacnul roztahujici pruzinku … jinak tam nema co cvakat.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.