Když se chcete trochu hlídat...

6 nepřečtených
 • SnyX

  Ahoj.

  Určitě většina z vás používá nějaký tachometr, aplikaci v telefonu, sporttracker nebo třeba náramek.

  Vše dokáže měřit ujetou vzdálenost, spálené kcal, tep, průměrnou rychlost a podobně.

  Máte někdo zkušenosti s více zařízeními – máte nějaké srovnání?

  Doteď například používám aplikaci Endomondo pro Android. Uvažuju ale o koupi náramku Samsung Galaxy Gear Fit bude to změna k lepšímu? Případně vím že existujou i „offline“ zařízení, například Sigma „hodinky“.

  Co bude asi tak nejlepší variantou?

  • Drobeczech  

   Galaxy gear fit je prakticky krokoměr, který můžeš spárovat s mobilem. Takže tě upozorní na hovory atd. Já mam za 500KČ Mi Band od Xiomi. Kromě toho že nemá displej a měření tepu udělá stejnou službu. Tohle měří jen kroky, takže na kole je ti k ničemu. Na kole to chce už hodinky které mají i GPS. Jenže u těch začíná cena někde kolem 4000KČ. Na log trasy mi na kole stačí mobil, který mam stejně u sebe kdyby náhodou. Na běhání mám taky mobil, protože zase poslouchám hudbu. Náramek používám jen tak pro zajímavost, kolik toho denně nachodím.

   • SnyX  

    Hodně se mi líbí Sigma BC 1609+STS+Cad měří rychlost, vzdálenost, kadenci, má propojení s PC, jen kdyby to mělo třetí čidlo pro tepovou frekvenci (hrudní pás), a nebyla by na škodu ani GPS, případně propojení s telefonem který GPS má.

    Ale to už bych chtěl asi moc.

    • zdenal8  

     Ten je bezva. Taky sem si ho pořídil. Nakonec využívám, že je bezdrátovej a na dvě kola. Čidlo na kadenci je v šuplíku a že bych chtěl sledovat nějaký další hodnoty, to určitě ne. K ježdění na kole mi stačí rychlost a čas, abych věděl jak stíhám do práce a kdy být včas doma.

  • SnyX  

   Ještě si to nechám uležet v hlavě, ale myslím že nejlepší jsem našel Sigma BC 1909 HR za 2000,–

   Rychlosti, kadence, tep, teploměr a data se při výměně baterie neztratí.

  • moreplavec  

   Mám vlastní zkušenost a několik měsíců používám Fitbit Charge HR a tady si můžeš přečíst moje zkušenosti:

   http://moreplavec.cz/…-zkusenosti/

   Přestože náramek sám o sobě umí vlastně jen tep, kroky a výšku, pokud měření spustíš z mobilu, trackuje se i GPS a máš tedy ucelená data a přesné vzdálenosti. Jednotlivá „cvičení“, tedy například každou projížďku / procházku můžeš z aplikace exportovat a import v pohodě zvládne Endomondo, Strava a asi i další programy. Data jsou v cloudu, náramek dává cca 5 dní, když měříš nepřetržitě tep, jinak je to trochu déle. Nabití trvá asi hodinu a půl.

   Ale budík na řidítka také hledám, hlavně kvůli dobré čitelnosti na slunci a dobrému zobrazení aktuální rychlosti a případně času jízdy. Jen díky náramku mi asi bude stačit něco opravdu levného.

   • SnyX  

    Taky chci rovnou spíše budík, nechce se mi štvát se pokaždé se zapínáním mobil trackeru a mít více zařízení už by bylo asi moc. Vím že jsem původně uvažoval o náramkách ale nějak mě to přešlo.

    Aktuálně jsem si našel tyto 2 od Sigmy, poměrně podobné, jen nemůžu přijít na to, čeho má méně

    Sigma ROX 5.0 oproti Sigma BC 1909 HR.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.