• Mixi

    Ahoj, vcera se mi zase podarilo v kopci pretrhnout retez, to uz je po druhy v rozmezi cca 150km. Ted mam Sram PC-951, ma najeto cca 450km a staram se o nej myslim dostatecne. Vytahanej neni ale proste se v kopcich trha. Nemate nekdo podobnou zkusenost a pripadne i radu jestli treba Shimano neni v tomhle ohledu kvalitnejsi resp. kterej retez si mam poridit?

    Predem diky

    0 0
    • thesecond96  

      Zkus pořídit Campu C9.

      0 0
    • Zlatka  

      Doporučuji Wippermann ConneX 900 pokud jezdíš devítku.

      0 0
    • WD 401  

      Za mě doporučuji TENHLE

      0 0
    • jachymk  

      Jestli ti jednou prdnul, praskne znova! Já se svími devadesáti rupnul XT od shimana asi po dvou měsících a po snýtování rupnul znova, tak šel i s celou sadou deore dolů za sram PC-971. A teď jsem ho po roce dojezdil a to jen kvůli tomu že jsem nehlídal jak je vytažený…

      0 0
    • Martin  

      C9 :)

      0 0
    • capo  

      Já osobně si myslím, a neber to nijak osobně, že problém není v řetězu, ani tvé hmotnosti. Nevěřím tomu, že prostou silou přetrhneš řetěz – vždy za to může spíš špatné řazení nebo špatné snýtování.

      0 0
      • Marskatin  

        to si myslím taky. Jinak řetězy rvou i 40kg lehčí borci.

        0 0
      • Ruprt2  

        +1

        0 0
      • Mixi  

        tak to 2. prasknuti mozna bylo zpusobeny spatnym snynovanim (ale kontroloval sem to kdyz sem to spravoval) kazdopadne to 1. nastalo kdyz sem jel na kasparka ve stoje v kopci a na razeni sem vubec nesahal

        0 0
    • Roman  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Vencik  

      Zkus spise intenzivnejsi slapani, nez silove… Jinak jezdil jsem Sram 951, silove slapani a vsechno v pohode. Ted jsem menil za Sram 971 a zatim cajk jezdim ceske stredohori:)

      0 0
    • Neunzikger  

      On pojem „přetržení“ řetězu odpovídá pouze finálnímu defektu. Řetěz se obvykle „přetrhne“ tak, že se při nedokončeném přehazování, kdy ještě nesedí na jednom kolečku, zabere a rozpáčí se o zub pastorku či převodníku. Takto způsobený defekt není vadou materiálu, ale obsluhy.

      Materiálově tento problém pořeší náhrada klasického přehazko-přesmykového řazení převodovkou (Rohloff, Sh Alfine, Sram-i-motion…) – řetěz je v pevné lince a rozpáčení se nekoná.

      Možná i řetěz, který zamezí přístupu do lednice pomůže.

      0 0
      • Mixi  

        jak rikam, jel sem cca 100m bez razeni a az pak se pretrhnul, a btw. merim 200cm takze takovou nadvahu zas nemam :)

        0 0
        • Neunzikger  

          Řetěz se může při rozpáčení nebo nýtování jen „načnout“ a k úplnému přetržení dojde až v následném provozu i bez řazení.

          0 0
          • Zlatka  

            Tak jsem tam nějak zjistila, že nejlepší, nejbezpečnější je nenýtovat.

            0 0
            • Neunzikger  

              Nojo, ne vždy je nýtování v terénních podmínkách 100%. Jestli máš z nýtování strach a netroufáš si nato, můžeš vozit místo řetězu řemen http://www.rebelbike.com/…cd-belt.html?…

              0 0
              • Zlatka  

                Nj na Rohloffa by byl super..

                Já se nebojím nýtovat, mám spousty dobře snýtovaných řetězů úspěšně za sebou, ale pokud jde o vyšší bezpečnost spoje, především u závoďáků nebo těch co jezdí hodně silově nebo řadí v tahu do kopce, je lepší použít buď zalamovací nýt k tomu určený namísto čudlíku z řetězu anebo pouze spojku a ta mi nejlepší připadá z connexu.

                0 0
        • jachymk  

          Nadváhu nemáš, ale to tomu řetězu nevysvětlíš…

          0 0
    • Atilla  

      Když jsem bratrovy snýtoval 9 řetez a prasknul, tak mi to bylo divné. Když po druhé, tak jsem nechápal. Pak jsem se o tom bavil se servisákem a ten mi řekl, že bez origo nýtu, nebo sram spojky, znovu 9 už nikdy pořádně nesnýtuju.

      Taky se mi stlo, že jsem přetrhl deore řetěz 5× za sebou a pokaždé někde jinde – vadný kus

      0 0
    • javormartin  

      Viděl bych to pouze na chybu v obsluze… Buďto špatně snýtované a možná v kombinaci se špatným převodem nebo zařazením.

      0 0
    • Herri  

      pro 105 kg „chrta“ vyhoví řetěz z motorky

      0 0
      • Martin11  

        No nevím, vážím zhruba stejně a přetrhnout řetěz se mi ještě nepovedlo, a to jezdím hlavně silově. Spíš to vidím na techniku řazení (v záběru) a následném „přetržení“ jak píše výše Neunzikger.

        0 0
      • Atilla  

        To zní jako závist 40kg vyzábla:)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.