• traavis

    Čus,

    chtěl bych pořídit MTB kolo tak do 15 000. Mohli byste mi poradit jaký kolo by tak mohlo vyhovovat? Zatim uvažuju nad timhle:

    http://www.koloshop.cz/…e-kolo-2011/

    Budu vděčnej za každej názor! Díky

    0 0
    • Joseph de Sax  

      za tu cenu se už dá sehnat i malý dřevěný žebřiňák a můžeš to tahat do kopce za sebou naložené kamením a až zhubneš 50kg, tak si už můžeš koupit cokoliv…

      0 0
      • traavis  

        Dik, budu nad tim uvazovat

        0 0
      • Mushroom23  

        hloupost na n-tou

        0 0
      • maajkee  

        Ty jseš fakt hroznej blbeček, to se nedá nic jinýho říct.

        Kdyby měl při 192cm 60kg, toby asi nevypadl moc dobře, na svojí výšku nemá nějakou zvláštní nadváhu, a obyčejný mtb co je v tom odkazu ho normálně uveze. Častěji bude muset akorát docentrovávat, případně časem vyměnit náboje.

        0 0
        • Joseph de Sax  

          no nechtěl bych při 3,5w/kg jet do kopce na 385W, ale o tom ty nemůžeš nic vědět.

          0 0
          • maajkee  

            Ty jseš fakt debil, to nejde jinak.

            0 0
            • borda  

              Tenhle idiot je registrovany dva roky, jeste nedostal BAN a ani nepodlehl „samocistici“ sile bike-fora? nechapu… bike – forum uz neni co byvalo za mych mladych let :-)

              Obzvlaste jeho charkteristika je tedy vysoce vyzivna :-). nezbyva, nez konstatovat – hovado bozi :-) fakt, ze jo .-)

              0 0
              • pardalis  

                ja bych spis rekl ze je to bavic. aspon ja se jeho debilitou celkem bavim a ani by me nenapadlo si ho zablokovat :)

                0 0
        • pelhrimov  

          Maajkee, on nemá nadváhu tu měl dříve, dnes má již BMI 29.83, takže mu chybí 590g do obezity v pravém slova smyslu.

          0 0
        • Joseph de Sax  

          klidně si fandi dál…

          0 0
      • oddie  

        :D jako vtip dobrý, ale ideální váha pro 192 ani vzdáleně není 60kg, to už stokrát radši těch 110kg, a pokud by tahal kamení, rozhodně moc váhy neshodí, naopak nabere svaly, takže tam těch 60kg nehrozí už vůbec.

        0 0
        • Joseph de Sax  

          pokud to tahání nahustíš a budeš u toho s tím žebřiňákem běhat do toho kopce, tak ti žádné svaly moc nehrozí…

          0 0
          • Toutou  

            lepší bez svalů než bez mozku…

            0 0
            • Joseph de Sax  

              tak si tam nafoukej vzduch a máš klídek..a nezapomeň uši ucpat MP3…a do nosu si vraž zpátky nudli…

              0 0
              • Toutou  

                Já jen chtěl brát ohled na tebe :)

                Včera jsem rozbil pumpu při foukáni vidle, takže sobě už moc nepomůžu.

                Mp3 nevedu, na bajku si uši zásadně neucpávám a doma poslouchám jen FLACy z PC a WAVy z CDP.

                Ad nos, jsem dneska doma nemocnej, takže by mi svědčila akce právě opačná.

                0 0
        • pelhrimov  

          Zakladateli vlákna se omlouvám, ale pokud chce sportovat, tak ve sportu se nazývají věci pravými jmény, jinak se ničeho nedosáhne. Blbě zařazeno, byla to poznámka k tomu BMI.

          0 0
          • Vilém  

            Co tu resis? Ptal se snad na nejake dieticke rady?

            0 0
          • oddie  

            Když už tu tak děsně rozebíráte BMI, tak podle mě je teda o dost lepší mít při 192 cm 110kg než mít 60 kg. Nevšiml jsem si, že by dotyčný sháněl kolo na závodění, takže mu může být leda u pr…, když ho do kopce předjede nějaký komár, zato se leckdy zatraceně hodí, když člověk není poloprůhledný rachitik, co se složí i když před ním někdo jen kýchne. Sám mám na 185 cm aktuálně 83 kg a mít o 7 kg víc ve svalech by mi taky nijak nepřekáželo, a rozhodně se takhle cítím podstatně líp než v pubertě, když jsem vážil zhruba těch 60.

            0 0
          • traavis  

            No nechtel sem se k tomu blabolu co sem napsal de sax vyjadrovat ale kdyz se to tu tak rozebehlo :-D Kecy na moji vahu mi fakt nevadej. Dost podstatnou cast mam ve svalech. Chodim 3× tejdne do fitka a sportuju rad. Kolo nechci na zadny zavodeni ale na dojizdeni do prace a nejaky rekreacni vylety. A jak uz nekdo psal do voci by mi to rek tezko :-) Takze pohodicka

            0 0
          • Joseph de Sax  

            jasně, jenom magoři to balí do průhledného alobalu a pak se diví sami sobě…ještě jsem neviděl při 110kg vyjet nikoho kopec…to mohou obhajovat jenom sami sebe a v tom alobalu.

            0 0
            • traavis  

              Nezapomel sis vzit nejakej prasek?

              0 0
              • Ossis  

                Jen to trochu přehnal se sifonem… Nebo cim se to napaji.

                0 0
            • maajkee  

              ještě jsem neviděl při 110kg vyjet nikoho kopec

              Tak z toho je vidět, že moc nejezdíš ty hňupe…

              0 0
            • jmanek  

              Zajímavé… a přitom by možná stačilo vyndat hlavu ze zadku…

              0 0
            • tommyD  

              doufám, že zakladatel vlákna má svoji hmotnost převážne ve svalstvu a jednou ti natrhne řitní otvor :D

              0 0
            • Mushroom23  

              moje vaha je 100 bez ctyr a brdy jezdim uplne v pohode:)myslim ze jsou tam pekny kopce:)hnupe

              0 0
      • jmanek  

        Při 192 mít 60kg? Nedoporučuji… beztak už vás – hajzlovejch pavouků – je tu myslím i tak dost ;-)

        0 0
      • OLy  

        si děláš srandu nebo si važne tak blbej?

        0 0
      • Break88  

        Aaaa pozor pan podnikatel s know-how je tady:D. Znama firma toho si nevsimej. Nejvic me pobavilo „problém je v tom, že já už ve svým věku nepotřebuji peníze vydělávat, tak to nabízím někomu jinýmu mladšímu, co na tom strhne normu.“ a pokud odkoupite patent, tak ziskate neuveritelnych 10% penez z pripadneho prodeje, Joseph opravdu nepotrebuje penize:D:D

        0 0
    • erdogan11  

      Zdravím,

      minulý týden jsem kupoval GT Avalanche 2.0 XL, model 2009 za cenu pod 8000 Kč. Předtím jsem zde na fóru projel různé diskuse, čímž zpětně všem děkuji za doporučení :) Moje amatérské doporučení je podívat se na starší modely 2009, např. GT Avalanche 1.0, případně jiná kola – ve výprodejích určitě najdeš něco lepšího, než Tvův první odkaz.

      0 0
    • LRRTM1  

      Mám pocit, že GT uvádí u rámů nosnost do 120kg, takže dobrá volba. Je jasný, že další komponenty už tak trvanlivý být nemusí, ale něco by vydržet měly. Pak můžeš časem upgradovat až bude něco odcházet do věčných lovišť. Co se rámu týče, máš slušnou šanci, že s Tebou nějaký čas zůstane :o)

      0 0
      • Martin  

        jaký nohy má ta vidlice? nejsou jenom 30mm?

        0 0
        • LRRTM1  

          To netuším, ale taky mě jako první k odchodu na smetiště napadla kombinace vidle a hyder při jeho váze.

          0 0
          • Martin  

            no právě. tuším, že XCR/XCM maj pouze 30mm nohy.

            co takhle zatracovaná dvacet devítka? třebas tenhle gangsta – http://www.kola-cykloshop.cz/…na-5343.html – vidla má 32mm nohy, ta by mohla přesmetrák zvládat bez problémů

            0 0
            • LRRTM1  

              Nemůžeš ode mě přece chtít, abych souhlasil s opuštěním GT :o)))

              Já mám nějakých 95kg při 193cm a u RS J3 mi chcípnul lockout, ale vakl tam nějakej zásadní nebyl. A to jsem vozil 180mm kotouč. Takže bych opravdu spíš radil jezdit a postupně upgradovat. Myslím, že ten rám bude lepší základ pro vylepšování, než ten Author. Ale každopádně nemůže při týhle ceně počítat s nějakým nesmrtelným strojem. Teda pokud nenajede ročně 300km po asfaltovejch cyklostezkach :o)

              0 0
              • Martin  

                já po tobě nic nechcu. pouze přináším další možnost a jako zastánce 29" nemůžu jinak :-) – navíc se mi ty 29" authory líbí, pár lidí v mém okolí je má a ty rámy jsou naživo taky docela fajn, jak váhou, tak i zpracováním :-)

                0 0
      • Joseph de Sax  

        jo, nějaký čas zůstane, pokud na to nikdy nesedneš…

        0 0
        • maajkee  

          To jsou cancy ty vole…

          0 0
        • LRRTM1  

          Když už máš tak konstruktivní příspěvky, tak bys mi mohl poradit, jak se tady na BF dají blokovat jednotliví uživatelé ;o)

          0 0
          • Vilém  

            Napravo, mezi nickem a datem vlozeni prispevku, je takova mala ikonka, staci stiknout a mas od nej klid:)

            0 0
    • oddie  

      S takovouhle postavou spíš 29 než 26…

      0 0
      • RUSH  

        192 cm mám, 29 nikoliv, ale pokud bych teď řešil nákup nového kola, určitě bych o 29 uvažoval. V této cenové kategorii např. Superior.

        0 0
        • Martin  

          myslíš 829? letošní už má asi docela solidní vidlu, loňský a starší supy 829 mají vidlici, kterou by přescent zničil… 28mm nohy

          0 0
          • bochov  

            Ja mam stejne proporce jako ty a mam Scott scale50 a absolutně bez problemu.Jezdim na něm již třetím rokem.

            0 0
            • Martin  

              to je možný. já vím, co dělal dart 3 s kotoučovkou, když jsem brzdil a dost mě to děsilo :-)

              0 0
    • Azmir  

      Podíl bych se jinam ten poměr cena/výkon je špatný. Podívej na starší modely ne na 2011 a zkus hledat kolo s vidlicí rock shox tora.

      0 0
      • traavis  

        Bylo mi doporuceno tohle:

        http://www.mojekolo.cz/…e-tyax-super

        Co ty na to? Ta vidlice by odpovidala..

        0 0
        • Vilém  

          To by mohl byt vhodny kandidat. Solidnejsi vidle, SRAM, snad jen ty brzdy. S jinejma deskama, to vsak neni nijak tragicky.

          0 0
      • Joseph de Sax  

        jo, cena/výkon…další zmagorovatělý příspěvek…který nemá hlavu, ani patu…vysvětli tu veřejně ten výkon, když jsi tak chytrej. Zatím to tu nikdo nevysvětlil a všichni to používají, jako by mluvili o motorech…rád se nechám poučit, pokud na to máš mentálně.

        0 0
        • rockabill  

          …óó ty náš velkomožný génie… ty tu vyndavej něco o hlavách, patách a zmagořených příspěvcích… jo, jo.. na internetu je každý duševní chudák hrdina.

          0 0
        • jmanek  

          Výkon, v tomto případě = kvalita kola (osazení atd.) pro zaměření, pro které je chce budoucí majitel využívat…

          0 0
        • jaroh  

          No dobre, všetci síce chápu o čo ide, ale špeciálne pre puntičkára Josepha de Sax to budeme prekladať ako „cena vs. hodnota“.

          0 0
        • borda  

          Pomer cena – vykon je zobecnele rceni. Dalo by se rici idiom idiote. Pro tebe specielne tedy vysvetluji kolegove nize – vykonem je myslena uzitna hodnota.

          Tenhle clovek me opravdu nici

          Na tomto foru jsem od prvnich dni jeho fungovani, pamatuju okylce, burnoutsyndroma a spoutu dalsich exotu, ale ty jsi fakt idiotu kral. Ty nejsi jen vylizanej, arogantni a diskutujes uplne mimo tema. Ty jsi navic cilene zlej. Jdi do hajzlu…

          0 0
          • DaSnail  

            klid. ten pan je asi nemocný.

            0 0
          • Joseph de Sax  

            takže ten výkon je tam asi navíc za tu cenu…pěknej magor to takto vymyslil…a už je to obecně známo dokonce??? je to vlastně kolo s nulovým výkonem nakonec…a to je právně řečeno matení laické veřejnosti, nebo jinak nekalá soutěž, aby se alespoň nějaké kolo mohlo ještě prodat ve slevě…tak bude mít obrovskej výkon, ale samo nikde nepojede. A co ty můžeš vědět o užitné hodnotě kola, když to patláš s výkonem o kterým každý maňas ví, že když nešlapne do pedálů, tak stejně stojí na místě.

            0 0
            • borda  

              Jsi demagog amater. Michas do hromady lingvistiku (cestinu) a idiomaticke vyjadreni s fyzikou. plus do toho v nejakem, pro mne naprosto nepochopitelnem zatemneni smyslu cpes pravo. myslim si, ze jsi cca 40ti lety, pravdepodobne rozvedeny, tezce zneuznany a zamindrakovany, manualne pracujici clovek, ktery ve volnem case studuje stredoskolsky prehled fyziky, prokladas to cetbou popularne vedeckych casopisu a knih (tve hluboke a presne znalosti prava, nick odkazujici na vyssi spolecnost a historii) a „vynalezas“ „zlomove“ a „prevratne“ soucastky pro veloprumysl. Ktere ovsem natolik predbehly dobu, ze o ne nikdo s mozkem v hlave nema zajem, tak si vybijis frustraci na netu. A maslim, ze jsi frustrovany opravdu nad miru…

              Je ovsem pravda, ze po prvnim navalu vzteku – jsem pomerne prchlivy clovek, tohle forum mam opravdu rad, zato nemam rad prvoplanove zly lidi, me zacinas celkem bavit. A dle reakci vyse nejsem sam :-)

              0 0
              • jmanek  

                Možná bych už přestal s nadávkami. Dle osobních webu se jedná o staršího pána s vlastní hlavou. V těchto případech je zbytečné se jakkoliv rozčilovat a prostá ignorace bude dostatečným trestem :-)

                0 0
              • maajkee  

                Krásně napsáno.

                0 0
    • jmanek  

      Mam 188/95, Avalanche pravda trošku staršího (0.5 z 2004) ve velikosti XL a zdá se mi trošku větší. Pro tebe by byl ideální, takže ho mohu s klidem doporučit. Jen bych být tebou volil ročník 2010, kde ve stejné cenové relaci seženeš lepší kolo – platit za číslo „2011“ je vyhazování peněz.

      http://www.bikestyle.cz/…lack-silver/

      0 0
    • TREK6700  

      měřím 193cm, vážím 100kg a nemám s životností komponentů a rámu žádnej problém. Takže myslím, že se nemusíš omezovat. Vyber si bika dle přání a možností a nech se hřát myšlenkou, že debilní kecy některých zde přítomných naživo nezažiješ. To by totiž byl mazec… :-)

      0 0
    • Madone 5.2  

      Ahoj,koukám jako blázen,jak se tu do tebe pustili. GT si fakt nekupuj mají strašně těžký rámy. Já bych volil značku Trek anebo Gary Fisher, váhová limitace rámu 136kg. Podívej se na www.kitbike.cz, mají ještě loňské modely ve velkých velikostech a hlavně skvělý předprodejní servis a přístup,který se jen tak nevidí. Můžu jen vřele doporučit

      0 0
      • eredin  

        GF je ted soucasti treku. Neco od nich na 29 kolech by bylo pro zakladatele idealni. Mohu doporucit z vlastni zkusenosti (197/105).

        0 0
    • jecnak  

      Uvazoval jsi treba o tomto? http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

      Kazdopadne na tvoji vahu hydraulicky kotouce a nejakou slusnejsi vidli jako ma ten Canyon. O prubehu nakupu a platbe u Canyonu se doctes v historii.

      0 0
    • albion66  

      Nic neřeš, kolo, které jsi si vybral tě úplně v poho sveze. Já sám mám 100 kg a jelikož často jezdím po dost zoufalých terénech, přezbrojil jsem kola na Jumba (běžně se používají na DH) a náby jsem dal SLX 36 děr a řeknu ti, že i při nárazu ve téměř 50 km/h do nezbedného polského cyklisty jsem po návratu z nemocnice nezpozoroval na kolech nijakou újmu, narozdíl od mých kostí. Klidně do tohoto stroje jdi, v budoucnosti popřípadě posil ráfky a náby, bud-li to potřeba. Jinak zde se diskuze pohybuje cca. těsně pod úrovní iDnes.cz. Tak buď v klidu. Přeji mnoho spokojených km.

      0 0
    • LRRTM1  

      Hele, lidi, a co si myslíte o týhle věci?

      http://www.korunka.cz/…c-700-d-2010

      0 0
    • jaroh  

      Vôbec sa nemusíš obávať. Moja hmotnosť osciluje okolo 125 kg, jazdím bežný Specialized Rockhopper 2007 (je to síce ževraj trochu kvalitnejší materiál rámu, ale nevidel by som ten rozdiel nejako zásadne) a vôbec ho v terénne nešetrím. Mám na ňom najazdených nejakých cca 7,5 tis terénnych kilometrov a žiadne problémy s rámom. Keď som ho kupoval, tak som mal vo výbere aj GT Avalanche – ten trojuholník dáva rámu vyššiu pevnosť v zvislom zaťažení, ale nakoniec som ho nezobral, lebo ten trojuholník znamená aj viacej zvarov.

      Skôr sa priprav na dodatočné výmeny vecí okolo kolies. Zrejme ti odíde zadný náboj, musel som ho meniť dosť skoro (za priemyselné ložiská Novatec); pôvodne bol výplet 1.8, praskalo to, tak som dal 2 a odvtedy OK; po čase som musel meniť aj predný ráfik, teraz tam mám nejaký zjazdársky, mám taký dojem :-) Takže komponenty ti budú ochádzať, s tým počítaj, ale rám by mal vydržať.

      A inak súhlasím, že niekde si ešte vyskúšaj 29 palcový bicykel. Ja by som zrejme už išiel doňho (mám 198 cm), len vtedy ešte boli strašne drahé. :-)

      0 0
    • gaston  

      Ahoj,

      myslim ze to kolo co si uvedl ma slabe misto a to je vidle (rozebrano výše) takze hodne bude záležet na tom co hodlas jezdit. pokud to mas na brouzdaní po polnackach a lehounky teren tak dle meho soudu ok. pokud se chces poustet do vetsích akcí asi by to zasluhovalo casem lepsí vidli s pevnou osou a pevnejsi kola a take mozna brzdy (minimálne vetsí koutouce). To jsou ale veci ktere se daji kupovat postupne staci si hlidat bazar a vyprodeje…

      g.

      0 0
    • traavis  

      Tak v tuhle chvili uvazuju spis o tomhle:

      http://www.mojekolo.cz/…e-tyax-super

      Co vy na to?

      0 0
      • Vilém  

        Na to jsem ti psal uz vyse.

        0 0
        • traavis  

          Jj cet sem to ale koukam ze se vetsina lidi vyjadruje jeste k tomu prvnimu modelu co sem uved nahore tak sem to radsi napsal este jednou. Jinak myslim ze ty brzdy pro me asi nebudou zas takovej problem nehodlam jezdit buhvi co :-)

          0 0
    • rbcrx9  

      Mám při 188 cm 110 kg, rám RB CRX, osazení sram 7 a 9, brzdy avid J 7, 185 a 160 mm, vidle marcka Gran Fondo 3, nohy 30 mm. Jezdím v klidu a pohodě, co navyjedu – vytlačím. Názory saxe neber vážně, blbci musí být, jinak by život byl krásný a jednoduchý. Tak bika vyber a vzhůru do sedla!

      0 0
      • Joseph de Sax  

        tak, tlačit kolo po rovině by se mi moc nechtělo…

        0 0
        • rbcrx9  

          Když někdo zjistil, kdo je urgoň, nedá se najít kdo je tem chudáček sax? Děkuji.

          0 0
          • Vilém  

            To neni nic tajneho.

            0 0
            • Mushroom23  

              diky:)docela sem se pobavil tema namyslenejma kecama u fotek:)

              0 0
            • rbcrx9  

              Vildo dík, jak pojedu kolem na chalupu, asi se zastavím na kus řeči. Sax chytrý jak rádio, ale nikdy jsem o jeho patentech neslyšel, asi jsou velmi kvalitní a rozšířené v zemi bikerské.

              0 0
              • Malarki  

                uživatel mluví jasně „jezdím vývojové typy dílů, KTERÉ NIKDO JINÝ NA KOLE NEVOZÍ…“ tak asi tak sou rozšířený :D pán vypadá na to, že už nákej ten věk má tak by člověk řek, že by už mohl být rozumnější, nebo už je za hranicí, kdy opět člověk hloupne :-)

                0 0
      • jarda850  

        sax je anglicky saxofon, takže vlastně taková trubka???

        0 0
        • rbcrx9  

          Trubka tady na valašsku znamená DEBIL. A ono to fakt funguje.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.