• tm

    Chtel bzch znat Vase nazory na koupi novych kol na MTB – spis XC zamereni na v brzdy. Bud mam moznost vzit zapleteny MAVIC Cross Ride (vaha 720/1020g) za 5000 Kc, nebo je lepsi si nechat kola zaplict-uvazuju o LX nabach a MAVIC 221 rafkach. Jak pevnost a vaha?Diky.

    0 0
    • Aiax  

      Zalozi, kolik do toho chces vrazit a kolik a jak jezdis. Na obycejny jezdeni (asi tak jak jezdim ja :) LX+221 uplne staci. Ja ted spekuluju nad nabama DT CERIT + rafky Mavic 717. To by ses mohl vejit asi tak do 7000,–. Ty zapleteny Crossridy ale taky nevypadaji spatne – jen jejich servis asi nebude jednoduchy. Tak si vyber.

      0 0
      • tm  

        No, jezdim tak 4000 rocne, obcas zavod, v lete dolomity a tak.Proto chci vedet o zivotnosti ty LX naby. Mavic jsou na prum loziskach, ty se meni v pohode. Jo a mam fula.

        0 0
        • Aiax  

          Ja Lx naby mam, ale jen rok. Ted na nich mam neco pres 6000km. Zpracovani mi pripada horsi nez 6 let stary STX. Aspon, kdyz jsem je rozdelal, nebyly kulicky v moc dobrym stavu – ale vymenit je byla zalezitost desetikoruny. 4000 km rocne urcite zvladnou. Obecne mi u Shimana nekdy pripada, ze zalezi hodne na stesti, jaky kousek dostanes. No kazdopadne bude zalezet asi na tvych preferencich, jestli konus nebo prumysl.

          0 0
        • McBlacky  

          servis u zapletených maviců je dost drahej a může se stát, že se to i protáhne časově. Lepší bude nechat si zaplést kola na průmyslech (cerit, onyx), zeslabovanýma DT 1,8–1,6–1,8 + nějaké běžně dostupné ráfky. Ložiska, ořech, dráty všechno se pak dá vyměnit snadněji a levněji.

          0 0
          • biker007  

            ale pokud chces mit ty klasicky kola zaroven i lehky tak ve vysledku nebudou nic moc tuhy ;( ja mam tedka LX + DT 1.8–1.5–1.8 + Mavic221(pred tim 517) a tuhost neni nic moc. a to mam 36 dratu a vyplet neni rozhodne mekkej. prave z duvodu tohosti uvazuju do budoucna o zapletenejch kolech – spatne nevypadaji point(trinnity.cz) nebo mavic crossRide – mozna i keramicky, videl sem je za cca 9.000kc.

            0 0
            • rodriguez  

              a není lepší už za 11 crosmax enduro?

              0 0
              • biker007  

                ten by byl super, ale neni keramickej.a kdyz zase dam za kola tolik penez tek bych ocenil aby rafky vydrzely trochu dyl. je zase otazka jestli je pri mym zpusobu jizdy driv bouchnu nebo probrzdim;)

                0 0
            • McBlacky  

              no jo, ale to je prostě něco za něco… tak to vyple? DT 2,0 a máš po starostech s tuhostí. (sám to tak mam, zadní nába deore, mavic 221, váha 1111gr = váha zadního crosslandu)

              0 0
    • gersa  

      Mam zapleteny kola CrossRide a nemuzu si je vynachvalit. Vaha ji IMHO hodne dobra a vydrz jeste lepsi. Letos jsem na nich ujel cca 4k km + dva zavody. Ve sjezdech kolo nijak nesetrim, padim dolu co vdrzim a zatim jsem je nerozcentroval ani o milimetr. Loni jsem vozil Deore + Ritchey OCR a ty jsem musel ladit skoro kazdy mesic, o praskajicim dratu u kazety nemluve. Jen cekam, jak dlouho mi nadseni vydrzi, asi tak do prvniho poradnyho crashe. Ikdyz kamos uz zlomil pri bouracce riditka, ram, ale kola porad drzi

      0 0
      • fousac  

        hele, ja taky bike vubec nesetrim, sutry a koreny naplno, tu a tam skocek, vazim pres 90kg… a mam naby alivio, noname nerez draty, rafky adventurer a po 8kkm se na to jeste nemuselo sahnout, jestli to hazi tak <<1mm… :)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.