• gamster

    Jaký řetěz byste doporučili bikerovi o váze 95 kg, jízda 60/40 – terén/silnic.Má cenu koupit nějaký obyč. deorko za 250, nebo se vyplatí připaltit si a koupit třeba xt,Má cenu vkládat X stovek do lepšího řětězu.Pomozte prosím s rozhodováním,pop­řípadě jaký požívate vy řetěz a kolik na měn máte najetý a v jakým je stavu. Dík

    0 0
    • Lišák  

      Přidej" šest pětek":http://www.kupkolo.cz/…C9_2349.html.

      0 0
      • RomanK1  

        Přidávám se k Lišákovi, C9 dobrá volba, vozím ho už hodně přes 2500 km na XTkazetě a jěště neuhnul ani na první zoubek měrky. (Mám taky 9O kg…) Předtím jsem také hlídal a střídal máslové HG53 po řádově stovkách km a v ničem jsem si nepomohl, kazetu jsem stejně doj.bal na třech řetězech, což mě namíchlo a šel jsem s novou kazetou také do pevnějšího řetězu.

        0 0
      • jIrI___  

        Přesně tak.

        0 0
      • Frankie  

        Presne tak… najeto cca 6500km a ma 132,5mm !!! F

        0 0
    • Blade  

      Někdo kupuje deorko za dvě kila a střídá je jak fusekle, někdo kupuje XTčko a libuje si, že mu to nerezne, někdo vozí C9 a několik hodně tisíc km se nemusí řetězem zabývat, někdo točí několik řetezů dokola, někdo řetěz „mije mídlem“. Myslím, že toho tady o řetězech bylo napsáno víc, než o čemkoli jiným (možná tak s výjimkou Epiconu), tak co si kua prolézt historii?

      0 0
    • marapara  

      C9

      0 0
    • michals1  

      Pokud je kolo postaveno na sadě Shimano, komponent Campagnolo na něj nepatří. Doporučoval bych řetěz Shimano HG-93. Dlouhá životnost, nízká cena a perfektní chod řazení.

      0 0
      • Blade  

        ROFL

        0 0
      • Ricci  

        Presiel som postupne z HG 53 cez HG73 na HG93, momentalne som sa uz znovu vratil cez HG73 na HG53 a rozdiel okrem ceny som nepostrehol :-)

        0 0
      • RomulusP  

        Také jsem zastánce kompletů,tzn.,že na xtr kazetu dám xtr dura ace řetěz (kvůli náběhům,tichosti a necukání),jinak HG 93 je také super.

        0 0
      • Martin  

        LOL

        0 0
      • marapara  

        Máš docela solidní předsudky :))).

        Jinak HG-93 jsem vozil taky, chodil dobře, cena byla tehdy dobrá, jeden vyšel na 280, teď je téměř o kilo drazší. Když to vemu, tak na fullu mi vydržel při náročném ježdění cca 2500–3000 km, ale to už jsem musel dát jetější kazetu. C9 vozím na fullu rok, najeto tak 3000 km určitě, možná i víc a měrka mi teprv teď začala zapadat na druhý zoubek a to ještě někde ano, někde pořád na první zoubek. Na HT mám najeto na C9 přes 4000 km a měrka zapadá na první zub. Co víc si od řetězu přát :).

        Proto říkám, že pokud chceš jezdit a nechceš hlídat a řešit pořád životnost řetězu, jdi do C9.

        0 0
        • faba  

          Buď dělám něco špatně nebo je rozdíl v tom „náročném ježdění“. Shimano a Sram do 1500 km, C9 132,6 mm a 2000 km. Další už občas lehce přeskočila na největších pastorcích, ale hned si sedla. Asi jich pár sjedu na těch 132,6 mm a pak je vezmu ještě jednou do 132,8 mm. Pak zbohem C9 a dojedu to zase na Sramu nebo Shimanu. HT i FS, 76 kg a bláto nevyhledávám.

          0 0
          • ememem  

            to iste, nijaka extremna zivotnost c9 sa mi nepotvrdila.

            0 0
            • marapara  

              Mně a spoustě dalším ano, při srovnání s HG-93 nebo PC971

              0 0
              • faba  

                Já to všem věřím, ale rád bych věděl co dělám jinak a špatně. Nahoře Frankie má najeto 6500 km a míru 132,5 mm. To je pro mě sci-fi. Teď jsem se díval do tabulky a moje C9 měla při 132,6 mm 1478km, to je celkem rozdíl proti 6500 km.

                0 0
                • marapara  

                  No to je rozdíl, ale kde děláš chybu, to opravdu nechápu ani já.

                  Zatím největší držák co jsem měl byl starý Sram PC-69, ten mi vydržel cca 5500 km, ale to už jsem musel měnit i kazetu. C9 má zatím dobře našlápnuto na rekord :).

                  0 0
                • ememem  

                  si tazky, slapes silovo, jazdis v humuse a z 99% v terene…zmier sa s tym :-)

                  0 0
              • ememem  

                moze byt, nepopieram ale mne tak max. 2-nasobok co xt.

                0 0
      • Hnoj  

        Ty musíš být renomovaný odborník :-D

        0 0
        • ememem  

          je ale fakt ze aj kombinacia napr. nova xt nova c9 moze potrebovat na sadnutie tak cca 300km. a ked ju po cca 1000 – 1200km otocis za dalsiu tak zas.

          0 0
          • jIrI___  

            Nové SLX kliky, nová XT kazeta a nová C9 – bez problému sedla hned.

            0 0
            • marapara  

              U nových komponent snad nemůže být ani problém. Jinak přesně tuhle kombinaci mám na fullu už dobře rok fungující. Na HT mám to samé, ale místo SLX klik mám XT 08 a naprosto v pohodě.

              0 0
              • ememem  

                moze, uz sa to preberalo x krat a nie som sam kto potreboval dlhsi zabeh. (vid. historia).  ja uz dnes pri cene hg93 resp hg73 kaslem na to, 1–1.2kkm a do kosa.

                0 0
      • jIrI___  

        :-D člověk se tu občas i pobaví

        0 0
      • Dave.6  

        Sakra tak to bych s mojim kolem nemohl ani vyjet… :) kliky a presmyk XTR, saltr a razeni X.0, retez C9 :) a k tomu brzdy oro K18…na nejake dodrzovani sad nehraju, spis si vybiram to nejlepsi od ruznych firem a pritom koukam aby to nejak ladilo, stejne vetsina lidi nepozna rozdil mezi alivkem a XTR (mozna tak v napisu) a kdo nejezdi ani nevi ze je jeste nejakej sram :) jako nedavny pribeh, kdyz jsem jel za znamym a pta se co na tom kole mam a ja rekl ze neco shimano neco sram, v tu chvili uzas v jeho ocich a ty jo ty mas na kole sram to musi byt delo to chci videt (zduraznuji ze jsem nerekl jakou sadu nebo typ jen sram :) )

        Ale jinak chapu lidi co si naskladaji na kolo jednu sadu (XT, XTR) a zamlouva se jim to tak.. me to prijde naopak moc fadni vzit ram, koupit vidlici a cele to vcetne kol hodit do jedne sady umi kazdej.. ale nakonec je to kazdeho vec, hlavni je aby se kolo zamlouvalo majiteli a jezdeni ho bavilo o nicem jinym to neni, kolo neni na vystavy, ale na jizdu (mozna neplati pro vsechny :) )

        0 0
    • martin_bakov  

      Ja mam tenhle ‚desitkovy‘ http://qsport.cz/…-p-2452.html :)

      najel sem s nim tak 200km a nikdy nezklamal, pri jeho preprave pekne potrenujete ,ale zas mate jistotu ze to kolo najdete tam kdeste ho nechali :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.