Jaký bezdrátový tachometr do 1500?

79 nepřečtených
  • Miramar

    Ahoj,vím že v historii je toho hodně,ale nenašel jsem nic aktuálního.Chtěl bych poradit…vybírám bezdrátový tachometr na bajka.Nepotřebuju kadenci ani měření tep. frekvence,mimo základní funkce by potěšila teplota,ale netrvám na ni.Na čem trvám je spolehlivost a bezporuchovos­t.Cena by měla být do 1500,–

    Zatím jsem uvažoval o těchto:

    Sigma BC 16.12 STS

    VDO M1 WL

    CATEYE Strada Slim

    Má někdo jiný tip??

    Anketa: Jaký bezdrátový tachometr do 1500?

    12x
    20%
    5x
    8%
    0 0
    • X-biker  

      Mám BC 12.12 bezdrát na dvou kolech a spokojený přes rok…

      0 0
    • rockab  

      Mám VDO M5 WL, manželka má Sigmu 16.12. Sigma je oproti VDO dětská hračka :-)

      0 0
      • Miramar  

        Jak to myslíš??:-)

        0 0
        • ememem1  

          sigma je(alebo teda este nedavno bola) podobne ako ciclomaster aspon u tych vyssich modelov dost problemova, tie nizsie verzie asi budu v pohode.

          vdo funguje.

          0 0
      • Esi  

        To věřím taky to VDO M5 stojí 1700 a ta sigma 16.12 stojí 1000Kč :) tak že každé trochu jiná kategorie

        0 0
        • Miramar  

          Uvažoval jsem ještě nad VDO M3 WL .Stojí 1500,což je ještě v pohodě,ale jestli jsem se díval dobře,tak má naprosto shodné funkce jako ta Sigma 16.12,která je za litr.

          0 0
          • Esi  

            mě se líbí tenhle BLACKBURN Atom 3.0 SL ale praktickou zkušenost nemám, teď mám objednané nové kolo bude v srpnu tak že potom to budu řešit :)

            0 0
      • Smazaný účet  

        Mě teda VDO přišlo vždy jako levnější kopie Sigmy.

        0 0
    • THORX  

      Kellys Track 30 1150kč dneška by mi měli dorazit dva kousky.

      0 0
    • vp2  

      Mám Stradu SLIM, střídám na biku a na silnici, naprosto bezproblémů, spolehlivé měření, přežila i několik opravdu drsných bajkových vyjížděk ve vodě. Na informaci o základních hodnotách je naprosto super.

      0 0
    • d69  

      Výhledově budu řešit podobný problém – přidám dotaz:

      Má někdo nějaký tip na bezdrát s podobnými funkcemi,co by nebyl rušen světlem/blikačkou ? existuje vůbec takový ?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Nejlepší bezdrátový tachometr, je ten co má dráty.

        0 0
      • camlost  

        měl jsem sigmu bc1200, pak sigmu 2006 mhr, mezitím ještě možná sigmu bc 1600, pak polar cs600 a žádný nebyl rušen blikačkou, ani třeba aurorou v různých režimech. platí i pro hrudní pásy.

        0 0
      • madcat  

        Mám Sigmu BC 12.12 STS a světlo Fandy Fire X2, a žádnýho rušení jsem si nevšiml. Obojí na řídítkách cca 10 cm od sebe – prostě na opačné straně představce.

        0 0
        • madcat  

          Beru zpět – po sobotní noční projížďce, která dle GPS měla asi 20,5 km, jsem měl na tacho namotaných pouze asi 17 km, a když jsem zrovna jel v obci pod světlama, tak jsem si všiml, že tacho ukazuje rychlost nula. Takže se to bohužel ruší.

          0 0
    • libisenuj  

      Mam na prodej rok starou Sigmu 12.12 bezdrat. Za cca 550kace. Nekde na foru je inzerat. Prestal sem to pouzivat.

      0 0
    • baddik  

      Mám tachometr VDO M5 WL a absolutní spokojenost.Mám kolo CANNONDALE s Lefty a snímač mám na zadní stavbě.Absolutně bez problému.

      0 0
      • baddik  

        VDO M5 WL má i tepovku a kadenci po dokoupení snímačů.

        0 0
    • xcbike  

      Za mě tento i s výškoměrem

      http://www.axit.cz/…12_sts-.html

      0 0
    • arny71  

      Bezdrat z Lidlu, co má na kole manželka, stál ani ne 500. Funguje spolehlivě, teplotu taky měří. Fakt jsem cumel, co za ty prachy umí. Kdyby uměl kadenci, klidně bych ho vyměnil za svoji sigmu 1609. Koupeno loni na podzim víceméně že srandy, ale byl jsem z něj fakt překvapený. Ne všechno na kolo z lidlu je shit.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tohle umí i Sigma 12.12 cena 4 stovky.

        0 0
        • Mysee  

          Bezdrátová sigma 12.12 za 4 stovky? Hned bych jednu vzal. Za nákupku asi každej nakupovat nemůže no.

          0 0
        • arny71  

          Ale jo, věřím, že to umí. Akorát cena v obchodech minimum 750, kdepak ji koupím za 400? Já reagoval na dotaz zakladatele, že hledá levný STS z měřením teploty. Ten z Lidlu požadavky v pohodě splní, stejně jako ostatní zmiňované v tomto vláknu, stačí si tedy vybrat.

          0 0
    • rockab  

      VDO M5 WL má větší displej, vidíš více údajů najednou, viz třeba čas, teplotu + aktuální vzdálenost, rychlost atd. Zpracování je lepší než u Sigmy. Když pak oba stovnáš, rozhodně by ses k Sigmě už nevrátil. Jestli udáváš cenu 1500,– tak tohle je jen mírně přes ;-)

      0 0
      • Miramar  

        To už je pro mě zbytečné…nepot­řebuju kadenci ani tep.Stačil by mi M3 WL,ale stojí 1500,– a má stejné funkce jako Sigma 16.12 a ta je o 500 levnější.Ale zase pokud je to VDO opravdu lepší ve zpracování,spo­lehlivosti,at­d…tak bych si těch 500 klidně připlatil…

        0 0
        • Smazaný účet  

          A nechceš radši ušetřit a vzít dratovej? Na kole mi moc bezdrát nedává smysl.

          0 0
          • Miramar  

            Určitě chci bezdrát:-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jo tak pokud to využiješ. Mě přišlo zbytečné dávat +500 za něco co stejně bude statické, bude možná rušeno a budu muset řešit další zdroj napájení. Na bajku to trošku smysl má kvůli odpružení ale když se dráťák upevní dobře, tak pružení taky není problém.

              0 0
          • ememem1  

            a kde ti zmysel dava a preco?

            0 0
            • Smazaný účet  

              Bezdrát mi dává smysl u věcí které mají mobilní účel. Tachometr který přidělám ke kolu a 5 let na něj nebudu šahat, mi do toho nespadá.

              0 0
              • ememem1  

                vec nazoru, ja zas nevidim dovod dratu, je to otrava, planta sa to, musis davat pozor pri manipulacii…

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Mě teda nic neplandá – stahovací pásky to jistý. Jako oboje mají něco u bezdrátu to spousta lidí řešil rušení, máš další věc kam musíš cpát baterky a většina vysílačů je fakt obrovská ve srovnání s malým čidlem u dráťáku. U silničky jedině drát, u bike už je výhoda že musíš už víc přemýšlet na vedením kvůli tlumené vidlici.

                  0 0
                  • ememem1  

                    vec nazoru – upredostnujem bz dratu, bez pasky a pod. nehovovriac o tom ak mas este aj kadenciu a pod. rusenie je davno pase, to sa riesilo pred rokmi. a baterka vo vysielaci uz ma tiez vydrz minimalne sezonu.

                    0 0
                  • gerrard  

                    Neuvadej tady lidi v omyl u 10 let stareho VDOcka jsem menil baterku ve vysilaci jenom jednou a to jsem ani nejspis nemusel, protoze pak pomohla az vymena baterky v tachometru. U Sigm co mam doma sem tam neco vymenim a to jich mam peknou hromadku, ale ne vickrat nez jednou za rok. Drataky uz jsou doma jenom na detskych kolech a to jen proto, ze me bylo lito penez za drazsi tachac. Pri jednom prervani dratu a nakupu nove kabelaze si na cene bezdrataku. U sigmy bohuzel ten nejlevnejsi nema automaticky start, takze je potreba brat druhy nejlevnejsi. Za me dratak nebrat pro me je resit drat, aby me na kole nesral pekna pruda. Su liny no :)

                    0 0
      • Ice601  

        Taky to VDO mam uz druhym rokem a je naprosto bezproblemove…porad v nem mam origo baterky a slape. Nema problemy s vypadky, ani se nikde nezarusuje proste pohoda.

        0 0
    • THORX  

      Tak tady jsou :)

      0 0
    • lidumil  

      Máme na 3 kolech doma tenhle, má vše, co chceš včetně teploty a je úplně bez problémů.

      0 0
    • Krejca  

      Nějak ti tu chybí asi ten za mě cca nejlepší a to Ciklosport

      0 0
    • 1098S  

      co řikáte na tento http://www.kolo-dily.cz/…12-alti.html ?

      už je dost hodin , možná šilhám únavou , ale vidíte někde v popisu jestli je drátový nebo bezdrát ?

      díky

      0 0
      • Smazaný účet  

        Sigma BC 14.12 ALTI je drátový tachometr se 14 funkcemi, včetně výškoměru a měření teploty. Dokonce je to tam dvakrát.

        0 0
        • 1098S  

          Děkuji . Tak jsem byl dokonce 2× slepý :) Omlouvám se za zdržení a díky .

          0 0
      • BlickM  

        2. řádka: …Sigma BC 14.12 ALTI je drátový tachometr se 14 funkcemi …

        0 0
      • Krejca  

        Na druhou stranu tam u něj mají na fotkách bezdrátovou sadu tak zmýlení je na místě.

        0 0
    • 1098S  

      Dneska mi typek v prodejne nabizel cyklocompy Echowell , dle neho velmi spolehlive . Znate je nahodou nekdo ? Diky

      0 0
      • moreplavec  

        Taky jsem na ně koukal a projížděl jejich parametry, zvlášť low-end je za dobrý ceny (výběr mají na Axitu), ale pohledově to na mně nepůsobí kvalitně a tak jsem to radši škrtnul. Otázkou je, že lidi nadávají i na zaběhlou Sigmu nebo VDO, takže si pak vyber :)

        0 0
        • gerrard  

          Jeden jsem domu koupil a mam na nej od kluka stiznosti ohledne citelnosti displeje. Ty cisla a pismena jsou takove namackle u sebe a musel jsem uznat ze to neni ono. Musel jsem mu slibit ze dostane jiny.

          0 0
      • BlickM  

        Echowell hodně muziky za málo peněz, spolehlivost velmi slušná, má ho drahá polovička. Já mám jedinou vítku … ovládání jediným tlačítkem ala dlouhý a krátký stisk.

        0 0
    • moreplavec  

      Využiju vlákna, protože řeším něco velice podobného. Může mi někdo říct nebo na obrázcích ukázat, co přesně získá majitel budíku Sigma 14.12 ALTI, 16.12 STS apod. po připojení k počítači? Všude se pouze zmiňuje možnost, ale žádný program, synchronizaci nebo cloud jsem nenašel.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Pokud ti nepotřebuješ měřit tepy a kadenci, ber VDO M1 WL. Já mám VDO M5 WL a vzhledem ke svému věku používám hrudní pás. Názor na měrění teploty mám takový, že je to snad dobré v zimě, ale na slunci mě v neděli ukazoval 37°C, bylo 28. Měl jsem i VDO M4WL, ten nemá tepák, ale zase měří výšku a to dost přesně. Má malý displej, tak jsem ho vyměnil za M5 WL.

      Mám dotaz má-li někdo tento BBB – http://www.global-sport.cz/…ly-bcp-52wah

      Mám stažený český návod, funkce by mě vyhovovaly, nelíbí se mě že má všechny číslice měření rychlosti stejné velikosti, ale má barometrické měření výšky+tepy. Kadenci nemusím.

      0 0
      • Miramar  

        Prosím tě,kde ji stáhnul ten český návod?Potřeboval bych na M4WL…díky.

        Jinak teda mám vyřešeno,byl jsem už rozhodnutý pro Sigmu BC 16.12,ale objevil jsem na bazaru právě zmíněný VDO M4WL za peckovní cenu i se zárukou,tak jsem neváhal a šel jsem do něj:-) Uvidíme jestli to byla dobrá volba…zatím můžu jen říct,že zpracování perfektní,design taky,za mě by mohl mít o chlup větší display.Jsem zvědavý hlavně na ten výškoměr,ten jsem ještě nikdy neměl.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Právě ten menší displej u VDO M4 WL byl pro mě překvapení, protože v nabídce e-shopu Cyklomania vypadal stejně velký jako M5 WL. Některé shopy uvádějí i rozměry.

          Posílám odkaz na stažení : Návod v češtině k cyklocomputeru VDO M4 WL:

          http://eshop.progresscycle.cz/…od_cz_sk.pdf

          0 0
        • Smazaný účet  

          Nevíš jakým způsobem probíhá měření sklonu? Podle mě bych měl buď vložit hodnotu naklonění computeru nebo ho ustavit vodorovně. Nic jsem k tomu nenašel. Díky.

          0 0
    • moreplavec  

      Tak jsem dneska koupil Sigmu 16.12 sts cad. Proti VDO M5 výrazně levnější a jede v pohodě. Jediný problém je display, zobrazuje rychlost + jeden parametr, když chce člověk ze vzdálenosti na kadence, pěkně si užije, ale s tímto handicapem jsem to kupoval. Nejsem žádnej závodník.

      0 0
      • 1098S  

        Ahoj . Kde jsi koupil a za kolik ? Díky

        0 0
        • moreplavec  

          Kupoval jsem zde, skladem za 1350, ale dá se koupit i výrazně levněji: http://www.bike-eshop.cz/…d-bezdratovy

          Pokud ti stačí takto obyčejný budík, svou práci odvede, ale display a manipulace je fakt na hraně použitelnosti. Člověk se ukliká než se někam dostane a navíc si musíš pamatovat, jestli daná informace je dostupná v horní řadě tlačítek nebo dolní a pak ještě které tlačítko nuluje. Něco jako rychlá volba, cyklické měnění nějakých informací nebo nastavení které 2 hodnoty člověk opravdu chce vidět, prostě budík neobsahuje.

          0 0
      • arny71  

        Nestačí k zobrazení kadence stisknout 1× pravé dolní a 1× pravé horní tlačítko? Na bezdrátu 16.09 to takto funguje.

        0 0
      • rockab  

        Výrazně levnější? VDO M5 jsem koupil za cca 1400,– i s poštou. Sigma je už bohužel výběhový model :-( Škoda, takovou věc nekupuješ na sezonu, podle mě se vyplatilo připlatit.

        0 0
    • jIrI___  

      Měl jsem bezdrát od Sigmy, který na můj vkus moc žral baterky. Pak jsem koupil Stradu Wireless a ta mi připadá ve všem dál – jak zpracováním, tak výdrží baterií. Jednu chybu na kráse ovšem má, oproti Sigmě jí chybí teploměr :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.