• stip1978

    Sháním MTB kliky 170mm na úrovni Deore – SLX, takže s integrovanou osou. Nikde je nemaj (za „normální“ cenu pod 2000 Kč). Mám nový a nevyužitý převodníky SLX 44–32–22z. Půjde je namontovat např na FC-M545? Ty se dělají v 170mm a dvojpřevodníku pro ALL Mountain kola a dají se docela dobře sehnat. Co řetězová linka? Nebudou ty AM kliky zbytečně těžký?

    Mám doma starý kliky LX o rozměru 170mm 42z. ještě z dob sedmikoleček. Proč už se 42 zubový převodníky nepoužívají? Souvisí to s přechodem na 9 resp. 10 pastorků? Chci ty kratší kliky pro ženskou a zdá se mi při menší páce dnes standardních 44 zubů moc. Dávalo by mi větší smysl systém: 175mm → 44z. 170mm → 42z.

    0 0
    • mr.antik  

      jsou to normální 545, takže jsou i stejně těžký. Pak jsou ještě za trošku víc peněz (ale lehčí) 170mm kliky Truvativ Stylo na kupkole.

      Neni holt moc si z čeho vybírat.

      0 0
      • mr.antik  

        Neměl by někdo zájem o celý set tří nových převodníků z těchto klik? Tak za 600,– by se mi to vyplatilo…

        0 0
      • stip1978  

        A půjdou SLX převodníky na Truvativ Stylo? Jsou ty loukotě na klice nějak normalizovaný?

        0 0
        • mr.antik  

          proč? ty kliky maj svoje převodníky, celkem dobré. Nevím kolik jezdí manželka, ale pár let jít to určitě vydrží.

          Rozteč je stejná, ale bude to vypadat blbě.

          0 0
          • stip1978  

            Protože tím by byla SLX sada (až na kliky) kompletní a myslel jsem si, že SLX přesmykač a řetěz bude v kombinaci s náběhy SLX převodníků řadit lépe než Truvativ, který je kompatibilní především se systémem Sram. Ale třeba je to jedno. Jak to bude vypadat sem neřešil. Jedna sada převodníků mi zbude tak jako tak (mám kolo s převodovkou, proto mi ty převodníky zbyly).

            0 0
    • ememem  

      obavam sa ze take ake zozenies :-(

      0 0
    • scret  

      chces nekde na urovni Deore az SLX a pod 2tis. Kdyz SLX klasicky 2tis. nestojej…

      Jak pise antik…

      0 0
    • ZuzicK  

      Smysl nedává víc věcí, třeba proč se na XS, S kola dávají standardně ty 175ky a ne 170..

      0 0
      • ememem  

        to zalezi od toho jake kolo kupujes, ak sa trocha aj nejakej ergonomii venuju a snazia sa to robit poriadne namatkovo napr. spesl alebo canyon tak davaju. pokial niektri „vyrobcovia“ skladaju biky stylkom „co dum dal“ resp. „co cinanovi ostalo za korunu“ namatkovo pells tak to aj tak vyzera.

        0 0
    • siafu  

      Nové 170 mm kliky ve většině případů levněji než 175 mm verze neseženeš. Já mám XT 04 a ty tehdy přišly na 4700 Kč, pily klasika 44/32/22 z.

      0 0
      • stip1978  

        Pěkný jsou. Vypadá to, že jsem sehnal FC M542 asi za 1700Kč. Tak snad budou s převodníkama SLX fungovat v pohodě.

        0 0
        • mr.antik  

          1700 bez převodníků???

          0 0
          • stip1978  

            S převodníkama pochopitelně, sice je vlastně nepotřebuju, ale co se dá dělat. Jaká je cenová politika prodeje setů i samotných převodníků všici víme, netřeba to rozmazávat.

            0 0
    • Dag  

      Trošku to tady obnovím.

      Potřeboval bych poradit, kde sehnat kliky na úrovni DEORE-SLX délky 170mm. Případně 165m, jestli se dělají.

      Mám to pro znamou která měří 160cm.

      Hledal jsem, ale nic jsem nenašel. :-(

      0 0
      • bt12  

        ahoj,my s mou přítelkyní řešili tento problém taky.Všichni prodejci písou,že je maj a skutek utek.Nakonec jsme 3týdny čekali na kliky 170deore přes Shimano v Německu.Myslím,že teď bude situace lepší,že už bude skladem zboží 2013,Já bych je objednal na http://www.bike-discount.de/…4–170mm.html

        0 0
      • scalar  

        Aktuálně do republiky jeden dovozce přivezl várku klik FC-M552 ve 170 mm, jsou to v podstatě kliky Deore s prostředním převodníkem SLX, cena hodně příznivá, maloobchodně kolem tisícovky:

        http://www.kolonet.cz/eshop.php…

        0 0
    • Heinrici  

      Oprašuji starší vlákno. Nemáte někdo doma volné 170 mm kliky? 3×9 nebo 3×10 s integrovanou osou. Poprípadě nemá někdo zkušenosti s tímto: http://www.adroit.cz/…-22-170mm-bb ? Váha 1100g komplet.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.