Identifikace a seřízení hlavového složení

3 nepřečtené
 • xtonda

  Na skládačce viz profil nejde otáčení řidítky úplně hladce, v některých místech to má trochu odpor, chci zkusit lépe seřídit hlavové složení, ale nevím jak na to. Když odklopím řidítka je tam inbus 6 šroub (obr 1). Když ho povolím řidítka jdou vyndat (obr 2 a 3). Kroužek s nápisem neco lze rukou odšroubovat a dostanu se na krk vidlice se závitem (obr 4). Co s tím dál a jaké na to potřebuju nářadí? Ve specifikaci výrobce kola je uvedeno hlavové složení Neco H185, ale to je semiintegrované bezzávitové složení, což mi přijde jako blbost.

  • novas752  

   Dál tam vidíš tu vrubovanou matici s drážkou, kterou se seřizuje vůle v ložiscích, víčko s nápisem a dvěma děrama pak slouží jako kontramatice.

   • xtonda  

    Jestli to víčko slouží jako kontramatka, tak si není v pořádku, že šlo sundat rukou? Co sem našel návod na seřízení závitového složená má se při dotahování kontramatky matice vymezující vůli přidržovat, to tady není jak, kontramatka to překrývá.

    • Vilém  

     Musis si s tim hrat. Nastavit konus s vuli a pak dotahovat ten vrch. A to tak ze dost. Mozna se ti zadari hned, mozna to budes povolovat a dotahovat treba 10×.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.