Hyd.brzdy Shimano BR-M485 spec. problém

93 nepřečtených
  • ajfel

    Když po tejdnu vytáhnu bejka, tak brzdy prakticky vůbec nebrzdí a šíleně to kvílí. Stačí dát pořádnej sjezdík – „zahřát je“ a hned to brzdí jak má. Když nedám na začátku sjezdík, nechytnou se ani po 50 km. Takže jistě chápete, že jsem na ně napruzenej. Kupoval jsem je funglovky včetně kotoučů, jako nový odmasťoval. Najeto mají < 400km. Destičky jsou originál,  Měly by tedy bejt organický a brzdit hned. Servisák v prodejně říkal, že takhle se chovaj kovový destičky.

    Anketa: Máte někdo zkušenost?

    0 0
    • soc  

      Dělá mi to naprosto to samé. Netuším proč. Přijde mi, že se do destiček někudy vyvzlíná troška oleje, po prvním prudčím zabrždění se vypálí a pak to funguje. Uvažuju nad jinými destičkami, ovšem netuším, jestli tam budou pasovat destičky z M525.

      Takže taky uvítám nějakou radu…

      0 0
    • kovar  

      a to byly destičky zamaštěné, že jsi je musel odmašťovat ? Pokud ne, tak jsi si je možná odvařil asi tím svým odmašťováním.

      0 0
      • ajfel  

        Nebyly. Já na destičky nesahal, pouze jsem preventivně odmastil ty nový kotouče. Hele, včera jsem dal 70km, tak zkusím zabrzdit dnes co to bude dělat a postřeh připíšu. Nemyslím si, že to tak rychle a jestli vůbec vzlíná. Navíc se prej mastnota do org. destiček vsakuje, takže těch 0,00prd milimetru, který obrzdíš i třeba jen na 300m sjezdu než se chytnou, na to nemůže mít vliv.

        0 0
        • Vilém  

          Spis jsi mel odmastit kotouc vc. desek. Tyto brzdy semtam „uroni“ kapku oleje mezi polovinami trmenu. Dela to kdyz jsou nove, pak si to, z pro me nepochopitelnych duvodu, sedne. pokud by si to nesedlo, tak vzlinajici olej je zretelne viditelny z vnejsku trmene.

          0 0
          • ajfel  

            Takže to mastí destičky, jestli tomu dobře rozumím… Taková je tvoje zkušenost, nebo jsi to někde četl/zaslechl?

            0 0
            • Vilém  

              Ano rozumis tomu dobre. Takova je moje zkusenost s novejma kolama, na kterych jsou tyto brzdy. Stacilo zmacknout poradne paku a bylo videt, jak olej prostupuje ven ve spoji trmene, takze pravdepodobne dojde k potrisneni desek. Nektere kusy tekly hodne, ale s tim jsem se nesetkal, jen jsem to videl na fotkach co rezesilala Merida prodejcum.

              0 0
              • ajfel  

                Informace nad zlato – díky upřímný asi prodejče

                0 0
                • Vilém  

                  Prodejce nejsem, delal jsem nejakou dobu servisaka, ale s byvalym zamestnavatelem udrzuji stale pratelske vztahy a kolem obchodu se tak nejak motam stale. To se k cloveku dostane preci jen vic informaci:)

                  0 0
                  • ajfel  

                    Čím nejlépe odmastit ty zadělaný kotouče? Teplotou vzniklou třením se to akorát k povrchu „zažehlí“ a benzín nebo líh je podle mě málo…

                    0 0
                    • Tomínos  

                      Prodávají přímo v krámě čistič na kotouče. Já používám motorex. http://www.koloshop.cz/…clean-500ml/

                      0 0
                    • soc  

                      Používám perchloretylen, koupíš v každé drogerii. Nebo isopropylalkohol.

                      Co ta reklamace, už máš nové brzdy, nebo ještě zkoušíš podráždit ty staré?

                      0 0
                      • ajfel  

                        Tak já zkusím chemii…

                        Včera jsem je shodil a hodil na poštu, bejka pověsil ke stropu, nohy nas…ě hodil na stůl a čekám, kdy přijdou nový. Jak to celý dopadlo dám samozřejmě vědět. Jo a kdyby někomu přebejvalo MTBčko 24'' rám, může mi ho zatim půjčit (nebo aspoň ňáký kotoučovky…) :-(

                        0 0
                    • Vilém  

                      isopropylalkoholem

                      0 0
          • ajfel  

            Dá se nějak zamezit tomu vzlínání-tvoření kapek oleje?

            0 0
            • Vilém  

              Zamezit nevim, leda prekontrolovat dotazeni imbusu, ktere stahuji trmen. Pokud by to pokracovalo, tak bych reklamoval, proc se drbat s brzdama, kdyz jsou v zaruce.

              0 0
              • ajfel  

                Diky, zkusim to dotahnout, jinak reklamace je jasna. Sákne to ale kolem prasete a od něj destička, ne? Sory, že se tak ptám, ale radši jsem se v tom moc nevrtal, když to jsou brzdy…

                0 0
                • Vilém  

                  Tezko rict, mozna to bude ta teorie s vlhkosti, ikdyz se mi moc nezda. Zkus si ocistit trmen, pak zmackni poradne paku a podivej se zda se ti v delici rovine trmenu objevuje olej. Taky by nebylo spatny, sundat trmen, vyndat desky a podivat se, zda neni mastnej zevnitr. Pokud se olej neobjevuje,ani neni mastnej, tak bych pro jistotu zkusil odmastit (vypalit) desky, pokud budou spinit, tak tam asi nejaky olej byl, pokud ne, tak je chyba jinde.

                  0 0
                  • ajfel  

                    Add špinění – to jsem zapomněl – na kotoučích jsem na vnějším okraji (asi ten milimetr + horní hrana kam až nedostanou destičky) a v dírkách zaznamenal cosi hnědého, líh ani cyklostar to neumejou. To asi bude ten olejíček co? Dneska to nafotím a zejtra sem můžu dát fotky. Jinak třmen si myslím mastnej a zaprášenej je :-(.

                    0 0
                    • ajfel  

                      Tak na třmenech ulpěl všechen prach cest – setřu prstem a mastná špína. Třmeny musely bejt celý mastný, někde se toho prachu a písku nalepil až 1mm. (viz foto) Bodejť by to pak brzdilo, když to vzlínává všude a určitě i na destičky. Zkusím omýt třmeny benzínem a chvíli držet páku co to půjde, jestli se někde objeví kapička. Takže asi bude reklamace, nebo Vilém radí počkat až si to sedne a dle jeho zkušenosti přestane sáknout?

                      0 0
                      • ajfel  

                        Polepšuju se – foto

                        0 0
                        • soc  

                          Tož takhle vypadají i ty moje…

                          0 0
                        • Vilém  

                          Tak koukam na foto a mas smulu na prvni model. Takze bude problem asi ten co jsem predpokladal. Novejsi verze, ktera na toto neni nachylna ma na trmeni, pod napisem Shimano, jeste typove oznaceni brzd. Pokud to prosakuje, tak je reklamuj, shimano by to melo prodejci (vyrobci) vymenit bez problemu.

                          0 0
                          • Florbal  

                            Zdravím, chci se zeptat, zda tyto „problematické“ brzdy jsou i na biku Scott Aspect 45 – tady jsem našel pár fotek, ale žádné doplňující popisky tam nevidím :(

                            http://www.bikeradar.com/…-45-08-28917?…

                            0 0
                            • Vilém  

                              Podle fotky se take jedna o prvni ´verzi. To vsak neznamena, ze pokud by sis ho chtel koupit, na kole uz nebudou ty s odstranenou vadou. Kazdopadnejak jsem psal, shimano s tim nedela problemy a bez debat ty brzdy meni.

                              0 0
                          • ajfel  

                            Oprávněnost reklamace dle fotek uznaná, mám to poslat. Druhej typ s označením by měl být skladem. Měsíc bez bejka v sezoně budou ale galeje :(

                            0 0
                            • soc  

                              Hmm, tak to mě čeká to samé, ach jo… kdes to kupoval?

                              0 0
                            • Vilém  

                              Myslim, ze tak dlouho to trvat nebude, byvaji vcelku rychli. Teda pokud mluvime o Shimanu, nevim pres koho jsi to reklamoval.

                              0 0
                              • ajfel  

                                to: soc i Vilém.  Mám to z Kupkolo.cz, dneska sundám, zejtra pošlu. Dovolená za humny, tak ať nemusím sedět doma.

                                0 0
                                • soc  

                                  No takže úplně ten samý případ. Ještě že mám doma staré Hayesy MX 2, aspoň nebude kolo ležet ladem.....

                                  Ach jo…

                                  0 0
                                  • ajfel  

                                    Taky z kupkolo? Nejaka zkušenost s reklamaci?

                                    0 0
                                    • soc  

                                      Taky z Kupkolo, zkušenosti s reklamací ještě nemám, čekám na Tebe :) Nicméně půjdou z kola a pošlu je tam, nedá se nic dělat…

                                      0 0
                                      • Sokrat  

                                        to: soc+ajfel. Brzdy mám také z Kupkolo.cz a problémy stejné jako vy…moje první kotouče a hned problém…sem zklamanej:-( Chtěl sem se zeptat jakou máte zkušenost s reklamací u Kupkola.cz, já jdu reklamovat co nevidět. Díky za info

                                        0 0
                                        • ajfel  

                                          Já je tam v půli května posílal. O výsledku zatím nemám ani potuchy. Pak sem napíšu jak to dopadlo – asi tak v půli června.

                                          0 0
                                          • Vilém  

                                            Tak to si davaji na cas:(

                                            0 0
                                            • ajfel  

                                              Njn, mají na to měsíc, tak ho plně využívají. „Odsírám“ se aspoň ježděním na crossu do práce. Ono to těch 50 dá…

                                              0 0
                                              • ajfel  

                                                Tak REKLAMACE dopadla takhle: Dlouho, prakticky až do včera, se nikdo neozýval. Asi 2× jsem to protelefonovával – prý se to řeší. Včera psali, že ten typ s označením 485 na třmeni nemají a že mi vrátí peníze. Podotýkám, že dnes to je měsíc, co jsem je posílal, takže celkem síla, ale asi ani dovozce se nenudí. Chování prodejce hodnotím kladně. Chybějící nezanedbatelnou část kola jsem vyřešil doplněním o model Deore 535 z Koloshopu. V sobotu jsem je tam dával, stihl zaokrouhleno 120km/2000m a zatím koušou jak vzteklej pes. (Objednávka byla s předstihem aby se zajely a s tím, že dnes končí reklamační lhůta a z důvodu nestihnutí odstupuju od smlouvy)

                                                0 0
                                                • ajfel  

                                                  Zajet je potřebuju do pátku, odjíždím na tejden na Šumavu – pochopitelně bikovat. Jsem zapomněl napsat… Takže to bylo celkem chlupový, ale zvládlo se.

                                                  0 0
                                                  • Sokrat  

                                                    Zdravím opět všechny na fóru. To: ajfel, nevím jestli ti mám gratulovat k neúspěšné reklamamci, ale v každém případě Deore 535 určitě budou spolehlivější a bezproblémové. Já stále na výsledek reklamace čekám a začínám litovat, že jsem v prvopočátku nezainvestoval kapánek víc a nekoupil brzdy jiné. No ale nebudu brečet nad rozlitým mlékem a budu čekat, ještě na to mají cca 12dní. Měj te se, kolu zdar, a pěknou dovču na Šumavě:-)

                                                    0 0
                                                  • Sokrat  

                                                    Ahoj všem, tak brzdy mám konečně doma, na třmeni mají označeno 485, tak doufám, že vše bude v pořádku:-) Reklamace z Kupkola byla vyřízena o 12 dní před 30denní lhůtou, takže i z tohoto pohledu spokojenost. Zítra jdu montovat, odzkoušet a pak dám opět vědět. Mějte se

                                                    0 0
                                                  • ajfel  

                                                    Nechápu, mě to o nějakých 14 dní dříve trvalo měsíc a nakonec mi napsali, že typ s označením 485 na třmeni není dostupný a že mi vrací peníze…

                                                    0 0
                                                  • Sokrat  

                                                    Myslím si, že těch reklamací bylo poměrně dost a tak ze začátku asi mělo Shimano problém uspokojit trh brzdama z nové série. Jinak po namontování a krátké zahřívací projížďce se mi mezi půlkami třmenu objevila kapka oleje, otřel sem, zatím je pokoj, tak sem zvědav. Doufám, že to byl jen nějaký zbytkový olej, který vyvzlínal, tak jak je popisováno v prohlášení od Shimana.

                                                    0 0
        • Hornet  

          Mam podobnu skusenost s tymito brzdami, boli zabehnute, potom bike stal snad tyzdnen a vobec sa to nechytalo, uplne vrieskali a nic…potom som ich isiel zabehnut, mame tu male kopceky, rozbeh tak na 50–60km/h a stlacit jednu na doraz az do zastavenia, potom zase druhu a to tak asi 3× zopakovane a brzdia ako cert. Ale mam taky dojem ze dosticky chytaju snad vzdusnu vlkost a preto to robia. V Shimano manualy pisu ze tieto dosticky mozu byt hlucne…takze asik soudruzi z japonska o tom vedia:-D OT, pisem o tom v inej teme, rozoberal niekto prasa na tychto brzdach? nezasuva sa jedna vnutorna platnicka na predku, radia mi premazat a rozhybat popripade rozobrat prasa. Neviem presne ako to je vo vnutri, nevytecie olej ked rozoberiem to prasa? Diky :-)

          0 0
          • Vilém  

            Olej vytece kazdopadne,pokud bys chtel rozebirat. Pistek rozhybej pomoci silikonoveho oleje.

            0 0
            • Hornet  

              Diky, tak zatial nebudem rozoberat, skusim to rozhybat silikonom.

              0 0
              • ajfel  

                RESUMÉ: Dřív, než si to sedne a přestane vzlínat olej nemá cenu kupovat lepší destičky…

                0 0
              • Hornet  

                Noo, trochu sa to pohlo, ale ten vnutorny piestik zostal vysunuty a nejde zatlacit, ani po dobrom ani po zlom:-(je vysunuty tak 1–2mm a ked dam platnicky tak nezostane miesto na kotuc…

                0 0
                • Vilém  

                  Jeste je moznost, ze je tam moc kapaliny. Ty by se vsak projevovalo trosku jinak, pistek by sel zatlacit, ale vracel by se na puvodni misto. Oddelej vicko expanzky a opatrne pistky zkus roztahnout, prebytecny olej vytece.Pak bacha, at si nepolijes trmen, idealni je to delat ve dvou, kdy ten druhej odsava olej z expazky. Pistek vsak muze byt skrizenej, tak to moc netrap.

                  0 0
                  • Hornet  

                    Tak som sa s tym trochu potrapil, piestik sa mi podarilo zatlacit, otvoril som expanzku, pohybal pakou a potom sa dal zatlacit, potom som viac x nastriekal silikon na jeden aj druhy piestik a postupne som ich rozhybal, vzdy som si jednu stranu zafixoval a opacny vytlacil a zasunul naspat.Vyzeralo to ze to uz funguje tak ako ma, poutieral som, vyskusal bez kolesa, slo to. Tak som nahodil kolo a po niekolkych zabrzdeniach zostava ten jeden vysunuty…:-(srobovakom sa da lahko zatlacit ale potom zase po niekolkych zabrzdeniach zostava. Mam este odobrat kapalinu? Par kvapiek vytlacilo cez expanzku, ale nie je celkom plna.

                    0 0
      • soc  

        Já jsem je měl zamaštěné docela dost, odmastil jsem (vypálil), po odmaštění a krátkém zajetí fungovaly brzdy naprosto výborně, ale jakmile kolo chvíli stojí, nastane výše zmiňovaný jev.

        0 0
    • japanelo  

      Taky mám tyto brzdy…moje první kotouče…

      Trvalo dost dlouho než jsem rochodil zadní brzdu, jinak ok.

      Pravda je, ze cim dele kolo stoji, tak tim horsi je prvni zabrzdení… Nebrzdí a kvílí jak postřelený prase.

      Asi to bude ta vzdusna vlkost…

      0 0
    • kovar  

      hm takže nebylo by lepší shimano desky vyhodit a dát jinou značku org. desek? dělám to taky tak po velice špatných zkušenostech se shimano org. deskama a není problém s brzdama

      0 0
    • kafac  

      Tak teda nevim co s tema brzdama delate, ale ja jsem je dal na kolo pritulce, ma najeto ani ne 100km a brzdy brzdi celkem slusne.

      Ohledne toho uniku kapaliny – uz se to tady jednou resilo, je tam i odkaz na vyjadreni vyrobce. Kapalina neunika z brzdy, ale vyteka zbytek kapaliny ktery zustal mezi trmeny po plneni- (mysleno mezi trmeny vne samotne brzdy)

      Co se tyce desek shimano – mel jsem shimana, fastop, koolstop – vsecko brzdi stejne. A dobre (ja mam teda LX 585)

      0 0
    • soc  

      Vyměnil jsem originál destičky Shimano za Fastopy, rozdíl je opravdu velmi citelný, teď už mám pocit, že to brzdí. Zatím se nijak neprojevuje to, co se dělo předtím, tzn že brzdy nebrzdily po delším stání. Nicméně ty Fastopy jsou trošku větší, ovšem do třmene jdou dát úplně v pohodě. Mám pocit, že jsou i tlustší, brzdy zabírá hodně brzy. ale bude to chtít pořádně otestovat, takže až se uklidní počasí, snad napíšu něco víc.

      0 0
      • ajfel  

        No, snad jsi ty třmeny nejdřív pořádně umyl, aby sis hned nezamastil ty nový desky. Ostatně to se uvidí po týdnu co to dělá. Ještě se poděl o dojmy. Já mám brzdy na reklamaci, tak jsem zvědavej jak to dopadne. (Hrozný, mít provozuschopnou jen starou Libertu co by přibližovadlo na vlak :-( )

        0 0
        • soc  

          Neboj, umyl jsem a zkontroloval všechno:)  Zatím jsem jezdil jen kolem baráku a mám z toho hodně dobrý pocit, konečně to opravdu brzdí… není problém krásně stavět kolo na přední, brzda má o něco kratší a tvrdší chod (ovšem jak tvrdost chodu souvisí s destičkama netuším, ale pocitově to tak je). I při dobržďování z velké rychlosti není problém stavět kolo na přední… takže zatím spokojenost…

          0 0
          • ajfel  

            Tak sem pak dej foto, jak ti v nemocnici zavázali bradu a nezapomeň se u toho usmát, ať je vidět zlatej zub :-)

            0 0
      • Florbal  

        A dával jsi ty fastopy na tu starší verzi M485 nebo novější (novější je ta, která má pod nápisem shimano ještě typový označení) ? A ty destičky, to jsou tyhle – http://www.koloshop.cz/…icky-fastop/ ? Díky

        0 0
        • soc  

          Dával jsem to na tu starší verzi, ovšem až dneska to otestuju pořádně…  a jsou to asi ty, co jsi dal v odkazu, konkrétně pro M525/tektro auriga, mají označení AZ-615.

          0 0
          • Florbal  

            Díky za odpověď. Tak teď si počkám, jakej bude tvůj pocit z jízdy :) a hurá do nich :)

            0 0
            • soc  

              Tak brzdy brzdí luxusně… teda jen přední, tam jsem dával ty destičky Fastop. nicméně asi po 20km se objevil jiný, nepříjemný efekt. Při pořádném brždění dochází k vibracím… nevím, čím to je, jestli kombinace destičky/ktouč? No budu dál pátrat… takže zprávy zatím jak dobré, tak špatné…

              P.S. kotouč mám Alligator 185, takový vlnkovatý.....

              0 0
              • MlokCZ  

                Kotouč je první co bych vyměnil, když je problém s vibracemi. Chce to kotouč co nejblíže kulatému + navíc ideálně s větším počtem menší děr (tedy ne větší díry).

                0 0
        • japanelo  

          Jdou tyto desky i na novější verzi tedy BR-M 485??? dík

          0 0
          • Vilém  

            Desky pro obe verze 485 jsou stejne, takze je pouzit muzes. Rozdil mezi verzemi je jen v napisu na trmeni a v tom, ze stary tekly a ty novejsi uz by nemely.

            0 0
    • vitki  

      Nazdar, ja vozim brzdy Shimano B-RM 485 zatial bez problemov, hned som ich zajazdil a brzdia celkom v pohode. Aj tak by som chcel vyuzit tento threat. Rozmyslam, ze by som ich predal a kupil SH XT 08. Myslite, ze sa mi to oplati, myslim tym ci XT 08ky brzdia o tolko lepsie aby som do nich investoval este cca. 7 tis. Sk a 485ky potom predal, alebo iba na 485kach vymenit brzdove platnicky? Nemam moznost obidve brzdy porovnat,. Ak sa tu najde niekto, kto ma skusenosti s obidvoma, napiste svoje skusenosti.  Jazdim XC tak 5–6 hod. tyzdenne. Diky.

      0 0
      • jIrI___  

        Sice neznám aktuální kurz české a slovenské koruny, ale na kupkolo.cz jsou XT 08 bez kotoučů za 4000 Kč.

        0 0
      • BlackRider  

        Určitě to za to stojí, pokud s nima máš problém. Měl sem 485, po 3tí reklamaci kvůli tekoucímu třmenu, jsme se dohodli se servisem na výměně, vyšli mi maximálně vstříc a brzdy odkoupili za plnou cenu. XTčka jsem koupil za 3999 a 2 × 512 za kotouče. Je to šílený rozdíl, nic neteče, nepiští a hlavně to brzdí..... a jako bonus jde seřídit chod páky. Jestli ti ale fungujou bez problémů a brzdí, tak bych to zatím asi neřešil.

        0 0
        • vitki  

          Ake si mal tie 485ky, ja mam tie novsie s typovym oznacenim pod logom Shimano. Zatial nic netecie ani nepisti, mam na nich najazdene cez 400 km. Ak by som zobral tie bez kotucov a kotuce nechal zo 485ky bude to fungovat bez problemov? Alebo mam zobrat rovno aj nove kotuce?   

          0 0
      • koudak  

        Jestli jsi ochotnej si lehce připlatit ,tak myslím že to za to stojí. SH 485 jsem taky vyreklamoval kvůli tekoucím třmenům a místo nich jsem si na Kupkolo objednal ty XT.(bez kotoučů za 4000,–)

        Ty 485 než začaly téct a než se zamastily destičky brzdily celkem slušně, ale XT jsou znatelně lepší, ato ještě nejsou pořádně zajeté.

        0 0
        • losna  

          A co koupit přímo ty s kotoučema za 4990 a nemusel bych kupovat kotouče za 2×512. Ptám se protože o nich taky uvažuju.

          0 0
          • koudak  

            Pokud kotouče nemáš tak je kup, ne!? Já už je měl tak jsem logicky vzal bez… :-)

            0 0
            • losna  

              Tak promiň, ale napsal jsi to tak,že to vyznělo jako že jsi je kupoval zvlášť k těm brzdám.

              0 0
          • jIrI___  

            Musíš mít ale náboje na CenterLock. Taky o XT uvažuju a kotouče bych musel koupit zvlášť, protože mám náboj na 6 děr.

            0 0
            • Vilém  

              S tim centrlockem jsem to nepochopil. Myslis ze s 6ti dirou to brzdit nebude?

              0 0
              • jIrI___  

                Nene, asi jsem to špatně podal. K XT se dávají kotouče CL. Jak někdo nahoře říkal, že může rovnou koupit celý set brzdy+kotouče, tak aby si jen dal pozor, jestli má správné náboje. Jinak s 6-ti dírou to samozřejmě brzdit bude. Jde jen o ty kotouče :-)

                0 0
                • Vilém  

                  OK, dik za upresneni, zas tak jsem celou diskusi nesledoval.

                  0 0
                • losna  

                  No náboje budu muset koupit taky. Mám  jen normální, zatím brzdím Lx véčkama.

                  0 0
                  • vitarockhound  

                    Předem si sypu na hlavu popel, že oživuju starý vlákno k brzdám M485 ale nutně potřebuju vědět jednu věc! Brzdy mě perfektně brzdí, nekvílí, neklepou a maj najeto 1100 km. Minulej týden jsem si všimnul že u pravý brzdový páčky resp. u pístku(nebo co to je) tý páčky mám slabou mazlavou vrstvičku a brzda když zabrzdím(kolo stojí) vydává v tom místě slabej čvachtavej zvuk. Co to může bejt ? Já se přiznám, že jsem se do tohohle místa podíval úplně náhodou poprvé a u přední brzdový páčky je ten pístek suchej. Může to souviset s únikem brzdový kapaliny? Ta vrstva nijak očividně nenabejvá a kolo brzdí parádně akorát jsem trošku nervózní aby mě to někde něco neřuchlo a nepřestalo to brzdit úplně. Původně jsem myslel, že je to nějaká bílá vazelína  na ten pístek v tý pravý brzdový páčce ale nějak se mě to nezdá. Vypadá to jako gel nebo co – rozhodně to není extra tekutý – spíš mazlavý.

                    0 0
                    • jIrI___  

                      To mám i na XT 08 a nijak to neřeším. Ze začátku mě to taky zakočilo, ale jak píšeš – vrstva se nezvětšuje a na funkci žádný vliv nepzoruju. Takže jezdím, brzdy mám ještě necelé 2 roky v záruce :-)

                      0 0
                      • vitarockhound  

                        Dík moc! To jsem potřeboval vědět. Já si toho všimnul opravdu náhodou a je možný, že to tam bylo od začátku. A brzdová kapalina  resp. ten minerální olej by asi tekl – tohle je jen mazlavá hustá vrstvička na tom pístku . Takže ještě jednou dík za info. 

                        0 0
    • Honza_6  

      Ahoj,

      mě to dělalo taky tuhle když jsem kolo pořádně umyl před závodem a během tak půl hodiny vyrazil ho vyzkoušet… Pomohlo zahřátí, nemusí to být ani olejem, může to být i vodou, co se usadí na destičkách, nebo na kotouči. Stačí když jedeš chvíli po rovině s lehce přibržděnými brzdami, cca minutku. Voda se odpaří a funguje to.

      Kdysi jsem četl, že i u aut to tak funguje. Pokročilé systémy abs nebo stabilizace při smyku si na začátku jízdy tímto způsobem brzdy zahřejou, případné orosení se odpaří, a nestane se že by to pak v okamžiku krize kvílelo  a nebrzdilo… Tak jsem to zkusil taky a fungovalo to.

      0 0
    • CLZ  

      Zdravím, nevíte někdo, jaký je rozdíl mezi deskama:

      Desky 1

      Desky 2

      Díky za odpovědi.

      0 0
      • Vilém  

        Originaly nekupuj, nestoji za moc.

        0 0
        • CLZ  

          Mel jsem koupeny Ashimy – stoji 360,– brzdi sice lip, ale 2× tolik nevydrzi… na to moje jezdeni original staci.

          Je mezi nima tedy nejaky rozdil…

          0 0
          • Vilém  

            Tezko rict, jestli je tam rozdil. Ten „eshop“ zrovna informacema neoplyva, takze by to bylo vesteni z koule.

            0 0
            • CLZ  

              U jednech je poznamka polymer u druhych ne..:D ale ja o materialech, ze kterych se to dela nic nevim, mozna je to uplne stejne a proto se ptam..:)

              0 0
              • Vilém  

                Podle tohoto dokumentu existuji 3 druhy desek s timto tvarem. Vsechny organicke. Neco malo se mi vybavuje, ze ty pro mechaniky (M05) maji jinou sirku oblozeni, ale uz si tim nejsem zcela jist, zda sirsi, nebo uzsi.

                Material oblozeni myslim, bude tentyz, pochybuju, ze by delaly vic organickych smesi.

                0 0
                • CLZ  

                  Pravdu díš…

                  Jednou jsem desky bral na pilniku, aby se mi mezi ne vubec vesel kotouc, ale jake to presne byly, to opravdu nevim. Nicmene tim dokumentem jsi to vyresil a beru tedy ty levnejsi..;) Dekuji.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.