Hledá se full rám 120mm za dobré peníze

95 nepřečtených
  • Lister

    Neměl by někdo, prosím, tip na celoodpružený rám se zdvihem 120mm za výborné peníze – velkou slevu, rám po testovačce nebo bazar z prověřeného zdroje (raději nový rám).

    Nechci to nějak výrazně omezovat, takže jen pár podmínek:

    Cenový limit 25tis (30tis max)

    Velikost 17–18 nebo M s efektivní délkou horní trubky 585–595mm

    Váha včetně tlumiče do 3kg(lépe do 2750gr)

    Tlumič nesmí mít fixní platformu

    Jednoduchá možnost placení kreditkou nebo paypalem a bezproblémové doručení do ČR.

    Z různých důvodů musím dopředu vyřadit Giant, GT, Meridu.

    Předem dík za každou reakci a tip.

    0 0
    • PatrikL  

      veľkosti trochu iné, ale možno by niečo sadlo http://www.bike-discount.de/…ox-rp23.html

      0 0
    • rexa  

      Co Spešl FSR XC?

      Tady:

      http://www.specialized.com/…CBkModel.jsp?…

      nebo tady i s vidlicí:

      http://www.velohanak.cz/…RT-2010.aspx

      V Mku to má něco přes 2,6 kg i s tlumičem. Tady je váha uvedena:

      http://www.mountainbike-magazin.de/…317179.2.htm?…

      Sám ho jezdím, supr rám.

      0 0
    • JJ  

      RB IQ?

      0 0
      • camlost  

        +1

        jednak se mi libi vzhledove, jednak se vejde cenove bezprobelmu novy (tj. se zarukou), nehoupe se jako Stumpjumper FSR a je to citlivejsi nez me HiFi.

        0 0
      • Lister  

        Musela by se pořešit custom geometrie a to už se moc nevyplatí. Ale takto jsem nechtěl uvažovat, spíš mi šlo o tip na nabídku, která se těžko odmítá – třeba výprodej se slevou cca 30–40% nebo nějakou „fajnovku“ na hranici nastaveného limitu.

        0 0
    • kloubik  

      Oboje bude asi cenově hodně na hraně při započtení cla a dph, ale i tak to sem dám, kdyby to někoho zaujalo. Mě se oba rámy líbí strašně.

      1. Titus Motolite 2009 z jensonu­sa.com
      2. Tomac Automatic 120 z cambria­bike.com

      oba obchody posílají mezinárodně, Cambria má i paypal, za rám chtějí myslím 160 dolarů shipping do Evropy.

      Jensonusa mi vyhodil poštovný bohužel 340 dolarů, ale zkusil bych napsat email, jestli za samotný rám který váží 3 kg to musí být tolik, viz. např. Cambriabike za 160.

      Pokud by měl někdo možnost si to nechat po někom dovézt nebo přeposlat, tak by to měl samozřejmě jednoduší a levnější.

      Ještě trochu off topic – na competitivecy­clist.com mají ve výprodeji Turner Sultan 29er za 1200 dolarů už nějakou dobu, akorát velikosti jen XL. Škoda že nemají L-ko, to bych o tom vážně uvažoval…jen nevím jestli bych z toho neměl pak problém viz. tohle pravidlo, respektive zvýrazněná část :-)

      „The minimum number of bikes one should own is three. The correct number is n+1, where n is the number of bikes currently owned. This equation may also be re-written as s-1, where s is the number of bikes owned that would result in separation from your partner.

      0 0
      • bruco  

        Ten Tomac maju aj na CRC a nemusis riesit clo ani DPH.

        0 0
      • newbie  

        alternativa? Ninera R.I.P. maj tady za 1.240 i v tvém L-ku… :-)

        http://www.speedgoat.com/…aspx/Browse?…

        0 0
        • kloubik  

          JJ, taky o něm vím, ze speedgoat.com mám kolo, docela jejich web sleduju. Ono vůbec ze všeho nejradši bych šel do Tallboy-e a zkusil postavit něco hodně lehkýho, ale zatím nejsou finance. Ten Niner bude těžkej, což by byl ale asi i ten Turner.

          0 0
          • newbie  

            můj XL má na SLX i s pedálama 14.0… což málo asi není, ale vzhledem k hmotnosti zbytku jízdní soupravy jsem to při stavění vůbec neřešil :-)

            0 0
        • Mamut  

          No, ci by chcel ram od takych kuriev:

          Niner Bikes does not allow Speedgoat Bicycles…to ship to the following countries: …Czech Republic…

          0 0
          • pardalis  

            To je docela logické :) Niner má přece v ČR oficiální dovozce – přece je nebude okrádat o kšeft :)

            0 0
    • mastihuba  

      marin praskl? hledal bych na ebay.

      0 0
      • Lister  

        Hledám, hledám, ale samozřejmě víc očí…

        Jde mi hlavně o to, jestli někdo někde nezahlídl nějakou super nabídku, která se jemu třeba nehodí, ale mohla by vyhovovat těmto parametrům.

        Marin nepraskl, pořád dobře slouží.

        PS: nenapsal jsem, že to má být pro mně, tímto to ale taky nepopírám :-D

        0 0
        • mastihuba  

          chápu že na něm jezdíš už delší dobu a začíná byt morálně zastaralej :D

          0 0
          • Lister  

            Ani né morálně, spíš bych se chtěl geometrií více přiblížit tomu, co potřebuju. Horní trubka kolem 580mm je pro mne minimum – i tak mě často bolí záda, potřebuju tak o 1–1,5cm více a 11cm představcem to dohánět nechci.

            0 0
            • mastihuba  

              mě strašně vadí ta krátká zadní stavba posílená vidlou na 130, nic s tím nevyjedu, začne mi tancovat přední kolo a okamžitě se to staví na zadní, tolik úsilí sem tomuhle nikdy věnovat nemusel. Nadruhou stranu o to lepší a pohodlnější jsou sjezdy.

              0 0
              • pepek  

                Šak vidlu sešroubuješ, ne? Já když něco nevyjedu, tak to skoro vždy bývá tou velkou součástkou, co se zaklapává do těch SPDeček.

                0 0
    • dua  

      Merida One.Twenty

      0 0
      • jIrI___  

        Chce to číst ;-) „Z různých důvodů musím dopředu vyřadit Giant, GT, Meridu.“

        0 0
    • Thidney  

      na bikediscount.de scott spark40 za 960E a Genius z loňska za 1300 E

      Se mnou tam cvičí tohle:http://www.bikediscount.com/ItemDetail.aspx… ale pokusím se počkat na slevy na 29"

      0 0
      • Peslezedirou  

        Ty a 29? Chceš sejít z cesty? Brañ se!

        0 0
        • Thidney  

          ona se jim ta 29 povedla a ještě ke všemu je rám lehčí než 26. Jo a výprodeje 2009 modelů, kdy byly k sehnání rámy okolo 1000E jsem prošvihnul ,)

          0 0
    • Atrey17  

      Jen by mě zajímalo, proč vyřazuješ právě tyto konkrétní značky, když ani jedna rozhodně nedělá špatná kola? Konkrétně Giantovo Maestro má mezi systémy odpružení celkem slušnou pověst. A z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že ani One Twenty od Meridy není rozhodně špatný rám. A je za slušnou cenu. Na celopéru GT jsem nejel, ale podle reakcí na zde (na fóru) uveřejněné biky této značky, si také nemyslím, že by GT bylo špatné. Nechci nic vnucovat, nebo tak. Jen by mě zajímaly ty „různé důvody“.

      0 0
      • Lister  

        Geometrie, nápis na rámu (IMHO každého věc), systém zadní stavby – v pořadí v jakém jsi značky uvedl.

        0 0
        • mastihuba  

          a co Blur? dybys přišetřil tak zkousneš i LT ni?

          0 0
          • HKou  

            To RB je moc krátký? Řešil jsem podobný problém.

            0 0
            • Lister  

              Ano RB je moc krátké a vždy na mě krátké bylo. Potřeboval bych rám maximálně velikosti M (klidně i nižší) ale s délkou skoro jako má L. Pro mne je ideál 590–595mm.

              0 0
              • HKou  

                RB je kratší než to, co mám teď, ale v XL je to na mě celkem OK. Uvítám změnu geometrie směrem k hravosti. Když už Blur LT, tak bych radši zkusil Intense Spider 2, jen ta cena je trochu vysoká. Anthemy X jsou dost dlouhý, ale zase jen 10cm zdvihu.

                0 0
          • Lister  

            LT je z mého pohledu ideální, ale je to už opravdu hodně peněz.

            0 0
            • tomfree  

              Všechno se ti zdá krátké a blur lt je ok? Tak to nevím,asi jsem jezdil na nějakém jiném bluru lt.

              0 0
              • Lister  

                Velikost L – na délku ideální a na výšku díky tomu prohnutí naprosto bez problémů, sice by tam ta sedlovka čouhala míň, ale 19ku jsem už taky jezdil – byla to klasická geometrie a vcelku to šlo.

                0 0
                • mastihuba  

                  já mám marina L s horní trubkou 609 a těch 597 co ma blur LT bych pohodlně snesl bo je to dlouhý jak pohádka. Apropo a co spider?

                  http://www.bikebling.com/…oGallery.asp?…

                  0 0
                • tomfree  

                  Ano,ale to je větší rám než potřebuješ,já jsem jezdil xl a byl kratší než můj spešl v l verzi,navíc se 140mm vidlicí je to nanic chce to 160mm prostě jako jezdivé kolo bych si ho nekoupil.

                  0 0
      • K2  

        Nezbývá než koupit Canyona AM :) Je dlouhý a jede dobře, do plného zdvihu chodí akorát, když mu dáš pořádně zabrat…

        K dlouhým kolům patří samozřejmě Specialized. Pokud by Stump měl z tvého pohledu vzadu hodně, tak se dá jít do FSR-ka.

        0 0
    • krabica  

      Lapierre Zesty, nebo X Control mají takovou geometrii, ale netuším, kde by jsi sehnal rám.

      0 0
      • gargamel  

        Ale nesplňujou požadovaný zdvih 120. Zesty má 140 a x control 100mm.

        0 0
        • krabica  

          Blur LT má taky 140 a je tu o něm vážná debata…

          0 0
        • tom xtr  

          x-control má 120 mm

          0 0
          • tom xtr  

            přesněji teda řada x-control ?10 má 120mm a řada ?00 má 100mm

            0 0
            • Darkson  

              myslim, že oba rámy mají zdvih 100 mm, jen řada –10 je uzpůsobena na zdvih vidlice 120 a řada –00 na zdvih vidle 100 mm;

              0 0
              • tom xtr  

                Sorry – máš pravdu. Je to jak píšeš.

                0 0
              • Lister  

                Je to tak a proto je to málo. Zesty by se líbil, ale rám asi sehnat nepůjde – nebo tedy spíš rámová sada včetně vidlice, na to by mi moje 120mm vidlice nestačila.

                0 0
            • gargamel  

              Pokud vím tak x-control se 120 se nedělal. Dřív byl xcontrol se 130mm:„http:/­/www.bike-forum.cz/foto­galerie/nase-biky/detail-5729.html“ ale ten se už pár let nedělá a teď maji jen x-control se 100mm

              0 0
      • Lister  

        …ale netuším, kde by jsi sehnal rám.

        A o tom je právě tohle téma. Ve vší úctě ke přispěvatelům, kterým samozřejmě děkuji, si rám dokážu vybrat sám. Mně šlo hlavně o ty tipy na skvělé nabídky. Favorita mám, ale hledám, jestli nenajdu něco lepšího, výhodnějšího, vymazlenějšího…

        0 0
        • Lišák  

          Tak toho favorita prozraď. Nebuď tajnůstkář! ;-)

          0 0
          • Lister  

            ehm… kdo dlouho vybírá, přebere :-(

            Chtěl jsem ti dát odkaz a vidím, že moji velikost už prodali, sakra…

            http://www.fun-corner.de/index.php…

            Takže teď tohle téma začíná být opravdu zajímavé :-D

            0 0
            • McBlacky  

              tohle je super za tu cenu.

              0 0
              • Lister  

                No jo, ale když je někdo takový magor jako já, tak mu to nakonec vždy uteče :-)

                Bohužel tady byl problém s placením a než jsem to u nás v bance vyřídili, tak se koukám, že už nebude co řešit – jedině, že by se tam časem v jiné velikosti zase objevil, ale to už se nedá předpokládat.

                0 0
            • Lišák  

              Toho jsem měl taky v merku. A taky tu 17,5" :-) Nakonec vyhrálo IQ.

              0 0
              • Lister  

                IQ máš moc hezké, ale jak už jsem zmínil nahoře, RB mi nikdy nesedělo geometrií, takže por mě je bez úpravy délky horní trubky nepoužitelné.

                0 0
    • PetrK8a  

      je to o fous větší, nevím jak seš vysokej, ale myslim, že by se to dalo, je to nový rám, dobrý peníz, osvědčená značka a doživotní záruka http://kola-visek.cz/index.php…

      0 0
      • Lister  

        Ne, ne, tohle je právě moc velký. U Treka bych potřeboval 17,5 a ta velikost by mi seděla naprosto geniálně. U tohoto rámu by mi ale vadil ten tlumič. Raději bych klasickou HW komoru, takže jedině výměna, ale tam zase vznikne problém, že původní tlumič bude skoro neprodejný.

        0 0
    • pajasimi  

      teď mi přišlo domu tohle, čimž budu nahrazovat svuj pells rám, neni to asi žádnej zázrak ale 1. zaujalo mě to designově 2. stojí to prd 3. s mojí váhou se nebojim že bych to zničil http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx…

      0 0
      • maajkee  

        O tom jsem taky uvažoval, nahoď pak fotky celýho bajku a napiš nějaký dojmy.

        0 0
        • pajasimi  

          jak je ctěná libost:) postavim to hned jak se dostanu z práce domu což bude posledního srpna, takže prvního až druhýho září to tu budeš mít nacvakaný..sem zvědavej co s tim rámem udělá 150mm vidle:) věřim mu!!!:)

          0 0
    • Lister  

      Tak šup s tím ještě jednou nahoru, jestli náhodou někdo nemá ještě nějaký tip?

      0 0
    • pajasimi  

      kdo tu chtěl fotky postavenýho biku na rámu brand-x fs-1 tak je najde v mých bikách

      0 0
    • Lister  

      Resuscitace tématu.

      Rám není pro mě.

      Něco ideálně nového někde z výprodeje. Velikost kolem 19 palců nebo L. Délka horní trubky 590–600mm. Zdvih 100–120mm. Může být i bez tlumiče. Zaměřením běžné pohodove XC.

      Jednoduše hledám něco jako ty Cube rámy, které tu hodně lidí nedávno koupilo v Německu.

      0 0
    • Jorge 50  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • destr  

      Onehdá jsem našel toto, ale co to bude těžko říct : S-Works Stumpjumper FSR Carbon

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.