• pete

  Ahoj,

  dodnes jezdím jen HT a občas bývám docela „zbitý“. Najezdím kolem 2,5–3 tis., co čas po práci, víkendy a rodinné povinnosti dovolí. Pohybuji se zejména v Jeseníkách, pokud to jen jde mimo silnice. Přes týden teda jen „kolem komína“, tam je to víc po zpevněných cestách a s HT bych určitě vystačil. Ale víkendy se snažím objevovat pro mne neznámá místa, horem, dolem. A hledám bike, který bude přiměřeně pohodlný a dovolí mi vydat se jakoukoliv cestou, stezkou a nebudu po 4–5 hodinách úplně mrtvý a vyklepaný. Primárně mi nejde o hltání kilometrů, ale o poznávání krajiny. Sem tam zastavit, mrknut do mapy, kochat se výhledy, fotit. Neplánuji bike parky, není to vůbec moje krevní skupina.

  Prosím, neposílejte odkazy na diskuse v B- F. Volba Trance 2 je právě jejich výsledkem. Můj rozpočet je cca 55 tis. Kč a Trance by tak byl mimo výběr. Nicméně dnes se dá model 2019 za tyto peníze ještě najít. Splní moje očekávání, ev. je full který by byl vhodnější volbou? Díky předem za komentáře.

  • Jiří999  

   A chceš 29 nebo 27,5 kola? Doporučil bych 29 kola na tak velký nájezd.

   • pete  

    Jsme docela malé postavy (166 cm), navíc s dost krátkýma nohama (inseam 73 cm). Tak spíš uvažuji o 27,5. Nevím, jestli 29 by na mne nebylo „moc“.

    • Jiří999  

     Tak chtělo by to zkusit. Taky sem malý a mám 27,5 kola (reign) ale celkově mám raději menší kola.

     Trancem určitě chybu neuděláš.

     Ještě mě napadá canyon neuron al 7, ale ten je na tom ± na tom stejně

     • pete  

      Tu 27,5 ve velikosti S jsem mimochodem zkoušel a pocitově mi docela sedělo. Tak nevim, jestli na 29 už bych nebyl příliš natažený.

      • Jiří999  

       Je to možné je tam rozdíl 20mm v reach 426 (29) a 406 (27,5) a je i něco delší. Tak pokud si zkoušel 27,5 a bylo to v pohodě šel bych do ni.

      • Nutribird  

       Do teď jsem jezdil Trance na 27,5, mám 172 cm a v létě měl na Rychlebech možnost vyzkoušet 29 Trance. Mě 29 nevadily. Nyní jsem chtěl nové kolo a naskytl se Trek Slash 8. Měl jsem jej možnost testovat a hooodně mě překvapilo, že byl stejně obratný. Dobře stoupal a vlastně bylo vše lepší. Trance je určitě super kolo a na takové trajdání přírodou bude perfektní. Jen bych tedy šel do 29 nebo to minimálně odzkoušel.

       • pete  

        Díky za jiný pohled a námět. Zajímají mne právě konkrétní zkušenosti, jdu na něj kouknout.

        • Nutribird  

         Ono ty 29 tomu dost pomůžou. Širší ráfky taky dělají hodně a pokud dáš dobré gumy dobře to pojede a bude i solidně držet.

  • novas752  

   Doporučuju se nejprve na podobném fullu = trailbike/allmou­ntain nejdříve projet. Tohle je přesně ta kategorie kde ti jeden řekne že to iede hezky a druhý že to vůbec nejede. Bude jaro, brzy bude spousta testovacích akcí, stačí si nějakou najít a projet se.

   Osobně se mi to na „couračku krajinou“ zdá trochu moc pokud nebudeš vyloženě vyhledávat ty náročnější stezky (které se mimochodem vklidu můžou srovnávat s obtížností našich trailcenter apod.). Trance seice na svou kategorii nejede vůbec špatně ale furt he to celkem tank. Já bych to viděl spíš na něco trochu „lehčího“, například ten Canyon Neuron.

   No a na závěr moje oblíbené: Ber v úvahu že nové výrazně lepší kolo tvoje návyky více nebo méně změní. Já jsem před lety jezdil taky na obyčejnym hardtailu a pak si koupil něco o chlup tankovějšího než Trance a dnes jezdim úplně jinym stylem než před tim.

   • JachymP  

    Souhlasím, na to co popisuješ že chceš jezdit by ses měl koukat v kategorii XC. Samozřejmě s Trancem taky neuděláš chybu a je skoro jistý, že tě to na novém kole bude víc bavit v terénu, ale dnešní XC se 120 mm vidlicí když dáš 2,3" pláště projede dost a nebudeš se nudit ani na jednodušších pěšinách. Tak jsem to udělal já a jsem spokojen, větší tank bych nechtěl (zkoušel jsem si je). Každý to má ale jinak, opravdu je dobré si pár kol zkusit.

    29" zvládneš, to dnes jezdí i ženy.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.