• Kolo_mlynsky_za_4_rynsky

Ahoj,

mám zhruba 180 cm a 84 kg. vybírám kolo na ježdění jak na silnici, tak v terénu, byť nikterak v extrémním. V rodině je Giant, tak přemýšlím o koupi této značky.

GIANT TALON 29 2 GE

GIANT TALON 29 1 GE

GIANT FATHOM 29 2

Myslíte, že je rozdíl mezi prvníma dvěma, který by mě trápil? Ten cenový odstup Fathoma se vyplatí? Nebo je to plus mínus stejné.

V současnosti drandim na staré Meridě, který je 14 let a má brzdy véčka..takže hádám, že si vždy polepším :)

Je mi jasné, že do zhruba 27 000 to nebude asi nikdy hitparáda, ale rád bych nějáké, na kterym si užiji jak výlet kolem Prahy, tak nějáký výšlap na horách, v terénu tj. něco co vydrží a limit kola nebude limitem mým..

Myslíte, že některé z uvedených to naplní?

Je něco, nad čím zvedáte varovně prst u uvedených kol?

Díky moc za rady, připomínky, odpovědi! :)

• Kox  

Mezi prvními dvěma rozdíl je v komponentech. Přijde na to, kolik ročně najedeš, ale já bych šel do toho dražšího.

• nomecz  

Pokud trvas na Giantu tak bych se dival spis na tohle

http://www.giantstorepraha.cz/…terrago-29-2

Protoze ten SX eagle co ma ten talon, je takova sracka ze to fakt nechces …

SX eagle 1×12 má Fathom, ale hadám, že tvůj výrok platí i nadále.:) Snažil jsem se načíst tady forum, pokud chápu tak 1×12 je potíž v rozsahu převodů, že chybí především do rychla? Nebo je to celkově blbě poskládaný?

Btw ještě mě zaujal Kellys Gate 30, ten vzduchovou vidlici a stojí méňé než Fathom a jestli jsem to dobře odhadl, tak je lepší než Talon (komponenty)?

• Baf13  

Do výběru můžeš zařadit i Kross Level 7.0 2019, dá se koupit za 20k a za ty peníze je to dost dobře poskládané kolo.

Tak teď už v tom mám uplně zmatek.. :D

Otázka jsou také velikosti, zda jsou..už mi víckrát řekli, že moc na výběr nemají..Ale kola se nepřestanou vyrábět na konci května, nebo ?

• OndrysM  

To si četl špatně 1×12 je nejlepší věc na kole .. všichni řeší rozsahy převodu a pak jezdí na půlku převodů..

Musíš vzít v potaz že sada SX je nejlevnější co Sram vyrábí.. a 30 zubů taky není ok lepší je 32 zubů .. být tebou zkusil bych se podívat po starších modelech jestli se nenajde něco ve výprodeji..

Děkuji :), Jinak to, že je nejlevnější je znát, jak moc na životnosti? Asi zatím nebudu rvát kolo uplným marastem a nějákým super náročným terénem..

• JachymP  

Záleží jak moc budeš jezdit a jak se o kolo budeš starat. Použitelný to je, ale buď připraven na to, že časem budeš muset některý komponenty měnit (ideálně za lepší) a nebo se spokojit s jejich horším chodem. V poměru cena výkon je lepší Shimano než Sram. 1×12 taky doporučuju, je to skvělá věc, ale je to bohužel zatím dražší než dvoupřevodník.

• OndrysM  

Záleží na tom jak moc budeš jezdit.. hele řadit ti to bude toho se neboj jde o životnost a jaký zacházení to vydrží .. jen jestli půjdeš do tohoto kola nech si vyměnit ten převodník za větší ..

A nebo další možnost – najdi si kolo jiné značky ve výprodeji s lepším osazením

Děkuju za rady:) Nikdy jsem moc rychle nejezdil, tak ted nevím, kolik na tom 1×12 se dá realně šlapat(jak rychle)

• JachymP  

To záleží na převodníku. Standard je 32z. Pro rychlíky 34z. Pro závodníky 36z.

Výměna převodníku je pár stovek, ale vyměň ho stejně radši před koupí aby ti to udělali zadarmo.

• animalmk1  

Synovy ( 18let ) jsem koupil Fathom a je spokojený , já na tom taky občas jezdím a funguje dobře. Je to takové pohodové kolo.

Má model 2019 , jinak jediné co jsem nechal vyměnit bylo brzdy za Shimano SLX vč kotoučů , ale to jsem si domluvil na krámu a bylo to v ceně kola.

Jinak co se týká řazení , tak nechtěl vůbec slyšet o tom , že by neměl vepředu aspon dva převodníky , nakonec jsme se dohodli , že to zkusí a ted je v pohodě , jelikož se nemusí o nic starat a mačká jen jednu páčku :-)

Tím , že je mladej a má dost sily , tak chybí rychlejší převod , ale jezdíme spíš hory , tak že to tolik nevadí .

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.