• hanness

    Ahoj a moc se omlouvam za jiz nekolikate vlakno o tomhle produktu…procetl jsem dost,ale moudry nejsem.Zeptam se na zaklad a ostatni se doufam naucim,neco asi ani potrebovat nebudu.Jedna se mi hlavne-chci objevovat nove trasy,s 90% tedy vyuziju jen gps(bod pohybujici se v mape),k tomu patri otazka-mapa se pohybuje v zavislosti na jizde?A jde mapu zmensit/zvetsit,kdyz budu koukat,na cesty v okoli a planovat v hlave dalsi smer?Ma i funkce jako tachometr?Co vse k tomu dokoupit?Kolik stoji do budoucna nova bat.?Co s jistotou vim,ze oproti 810 je 530 bez dot.displeje…pokud vas jeste neco duleziteho napadne,budu vdecny.A omlouvam se za zakladni otazky,ale opravdu o tom nevim zhola nic.Sorry panove a damy :-) jo a diky.

    0 0
    • tsunami  

      Ahoj,

      • mapa se pohybuje podle tebe jak jedeš, na mapě během jízdy vidíš svojí polohu.
      • mapu si můžeš oddálit nebo přiblížit jak chceš
      • ano, má to funkci jako tachometr
      • nic k tomu nemusíš dokupovat, co je ve standardním balení stačí k provozu. Pokud chceš trénovat, tak něco dokoupíš dle svých potřeb
      • na „průzkum“ a ježdění s využitím navi bych použil spíš 830, která proti 530 umí udělat routovanou trasu přímo v zařízení (zadat trasu, hledat POI – používám to málo, ale když už tak jsem za to rád).

      Vše na co se ptáš máš popsané v recenzích, uživatelské příručce případně tady ve vláknech. Vážně ses na to koukal?

      Proč na to vlastně zakládáš další vlákno?

      Z.

      1 0
    • Pikaču  

      „Jedna se mi hlavne-chci objevovat nove trasy,s 90% tedy vyuziju jen gps(bod pohybujici se v mape)“

      jakoze budes objevovat na garminu 530 pomoci tlacitek? Nekde v terenu? musim te zklamat ale objevovani je na mobilu, tabletu nebo pc.

      na garminech 530/830/1030 nebo i Edge explore pro je to spis ze tam hodis gps a jedes nebo hodis adresu, kolecko a pod.

      0 0
    • jIrI___  

      Rychlá odpověď – na tvé zamýšlené použití je 530 takřka nepoužitelný kvůli malému displeji, kvalitě map a ovládání pomocí tlačítek. Doporučuji raději telefon a k tomu mapy.cz. Nedávno jsem si 530 bohužel pořídil a oproti telefonu je 530 jako navigace v podstatě nepoužitelný, zvlášť pokud se nechceš jen nechat navigovat po předem pečlivě připravené trase.

      1 0
      • Puamik  

        Chci Garmin 830 nebo Karoo 2 k navigaci po předem připravené trase. Tam jsou tyto přístroje dostačující nebo je také lepší telefon?

        0 0
        • Pikaču  

          Spis zbytečné. Zkus ten Explore pro prozkoumat. Je větší displej a umi navigovat. Je určený spíš pro turistiku a pod.

          Telefon je samozřejmě vždy lepší ale s telefonem nevydržíš x hodin.

          530/830 jsou spis pro sportovnější účely. Navigovat umí ale jak říkám, na turistiku zbytečné.

          0 0
          • oldsam  

            Ještě zvážit možnost klasické turistické navigace, já si před lety koupil na bazaru za pár stovek Dakotu 10, na orientaci bohatě stačí, na dvě AA vydrží celkem dlouho, mapy OSM..

            0 0
          • hanness  

            Ahoj,myslis Garmin Explore?Ma 3" dotykovou obrazovku.

            0 0
    • Barak  

      Pokud budws chtit objevovat nové trasy, tak me se nejlépe osvědčilo připravit si trasu doma, nahrát do GPS a pak projet. Zaplať si treba Stravu a využij heatmapy k objevení nových cest. Doma si to pripravis mnohem lepe, propojis do nějakého logického okruhu a nebudeš muset každou chvíli stavět a řešit, kud, dal. Jak už tu zaznělo, nějaké plánování v terénu a zoomovani, je na garmin zařízení téměř nemožné.

      1 0
    • mais  

      Na objevování nových tras si vem mobil s mapy.cz do kapsy, kdyby jsi se fakt ztratil a pusť si tam nějakej tracker (nebo chytrý hodinky) ať se na nějaká super místa můžeš pak znovu vrátit, dál už je to snadný, vybereš si směr kudy pojedeš a dál už je to vždy podle nálady „hezčí cestou“. Za ušetřené peníze za technologickou hračku si můžeš pořídit hezkých pár výletů typu někam vyjet vlakem a přes azimut hezkou cestou domů.

      Pokud chceš technologickou hračku, tak je to trochu jiné zadání ;) a pak samozřejmě potřebuješ edge 830, wattmetr, puls metr…nevím co ještě.

      1 0
    • lukan  

      ví někdo prosím jaká je rozdíl mezi EDGE 530 a EDGE 530 PRO?

      0 0
      • Macik  

        PRO má v ceně Garminovský TOPO mapy ČR

        0 0
        • lukan  

          díky, ještě se blbě zeptám… základní 530 v sobě nemá žádné mapy a je nutné někde stáhnout/dokoupit? nebo jak to funguje? momentálně používám EDGE 130, tam je navigování jen na slepé mapě

          0 0
          • horolezec  

            Ano, budu hnusnej, ale co třeba věnovat 10 minut stránce oficiální stránce Garmin. Všechny informace tam jsou. Ale abys neřekl. Tak 530 má v sobě celou Evropu podle které se dá jezdit hlavně na silnici. Do terénu se dá doinstalovat spousta free OSM map podobných TOPO Czech.

            1 0
    • Makenzi-CZ  

      Dobrý den všem, potřebuji poradit, buď já jsem blbej nebo opravdu tak to je. Používám Edge 530 už druhou sezónu, kupoval jsem ho hlavní kvůli navigaci. Už jsem se psal někoho ale nikdo mi pořádně nevysvětlil zda to mám špatné nastavený Edge nebo ne.

      Takže, naplanuji si trasu, jedu podle navigaci, v místě kde jsem měl odbočit do leva, neodpočim a pokračují dal, a obočím třeba za 50 m na vedlejší cestě, vím že se pak cesta nápoji na tu, co mám v navigaci. Egde mi píše odchylka od kurzu, ať se otočím, jedu dalt, po chvíle se probere a už ukazuje že mám pokračovat rovné, když se blížím ke křižovatce, kde se nápojil na tu cestu, co byla původně v navigaci, tak Edge mi ukazuje ať odbočíme do levá, vrací mě na ten bod, kde jsem měl odbočit podle něj. Táže on vidí tu cestu dal, ukazuje (fialové) že to je ta cesta, ale vrací mě zpátky. Zkoušel jsem vše možné nastavení. Nevím, zda to je normální nebo ne?

      Mám v tom i TOPO Mapy ČR.

      Poraďte mi prosím, co s tím je.

      Předem moc děkuji

      Nikolaj

      0 0
      • BB  

        s tím nic nenaděláš, takhle to funguje ve všech garminech 530, 830. Navigace se chová lépe až v 540/840/1040. Já jsem léta nechápal, jak se mohl najít takový blbec, že to hledání trasy takhle naprogramoval a nebyl to schopen opravit, přesto že garmin forum bylo plné stížností.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.