• koko0925

    Pro pořádek zakládám tohle téma, i když je o 1030 již zmínka v sousedním vlákně. Hlavní rozdíl oproti 1000 je větší výdrž vestavěného akumulátoru a možnost připojení dalšího přídavného Garmin aku + zase o něco lepší displej. Vše podstatné je v testu DC.

    0 0
    • black.horse  

      Jak píšeš, hodně info je v testu od DCR a pro neznalé doplním odkaz

      0 0
    • BB  

      zatím nikdo ? Koukal jsem, že už je v prodeji. Nějak to se mnou šije, ale když mám úplně novou 820 explore v srpnu vyměněnou při reklamaci. Naprostá spokojenost s ní, ale myšlenky krouží okolo většího displeje. Když bych viděl na OSM turistické značky, tak bych do toho snad i šel. To je jediná věc, která mě na 820 vadí, když jsem nakonec na b-f našel odkaz na OSM se zakreslenýma TZ, tak jsem zjistil, že na malém displeji 820 vidím pouze červenou a to ještě blbě. Tak až to někdo budete mít, tak vyzkoušejte prosím tuhle mapu https://garmin.v0174.net/download.php a dejte vědět. Díky moc. 820 explore dám za dobrou cenu :-)

      0 0
      • Tencovozikmin  

        Dobrá cena za jednou reklamovanou je kolik?

        0 0
        • BB  

          To byl zatím joke, když uvidím snímek obrazovky 1030 s pěkně čitelnými TZ, tak ti dám vědět.

          0 0
        • Acanthophis  

          Vzhledem k tomu, za kolik se dá sehnat (ne-bundle) v německu si myslím hodně nízká…:)) – pokud bych měl 820, tak bych rozhodně teď neprodával, protože bych na tom prodělal gatě…

          0 0
          • l.bily  

            Daj link kde sa da v v DE zehnat za lepsi cenu

            0 0
            • Acanthophis  

              Např. https://www.bike24.de (porovnávám cca vs. koloshop / alza – a to mám u obou trochu jiné ceny…) :))

              0 0
              • l.bily  

                bike 24 a aj bikediscont DE 600 euro, tak isto aj tu, neviem kde ja lepsi cena

                0 0
                • Acanthophis  

                  Bavíme se o (nebundle) 820…:)) – tam vidím cca 300e (vs 8,5–9,5 v ČR) :)) – je jasné, ža na nový 1030 sleva ještě opravdu nikde nebude, když teprve přišel na trh… nicméně reakce byla viz výše na „dobrou cenu za reklamovaný kus“ :))

                  0 0
                  • l.bily  

                    ja sem myslel ze 1030 :), aj na 1000ky som videl zlavy, no bohuzial tu mam

                    0 0
      • RaBL  

        Ahoj, první screen je výřez z mapy.cz, druhý OSM Turistická z odkazu, třetí TOPO Czech v3 a čtvrtá z Garmin Cycle 2017.10

        Na displeji to ale tak pěkně vidět není jako na těch screenech, zejména ta zelená je téměř neznatelná. Za mě jsou nejlépe viditelné turistické značky na TOPO Czech.

        0 0
        • milan.v  

          Druhá mapa z odkazu = v0174?

          Používám ji totiž a takto se mi nezobrazuje.

          0 0
          • RaBL  

            Ano. Nepoužívám ji a takto se mi zobrazila v default nastavení.

            0 0
          • RaBL  

            … ale je fakt, že ten displej s mapou vypadá poněkud jinak (co se týká barevnosti), než ten screenshot – viz příloha. Pokud jsi to myslel takto.

            0 0
            • milan.v  

              Mám 820, tak to třeba neumí zobrazit takto, nevím.

              0 0
            • jannk  

              Asi utopie, ale můžu si vybrat které elementy chci na displeji vidět? Mi třeba překáží vrstevnice, je to příliš mnoho čar, které nepotřebuji

              0 0
              • MlokCZ  

                Vrstevnice se řeší tak, že použiješ OSM bez nich, tak to používám v 520, kde je to jinak šíleně nepřehledné. A do Oregonu mám pak samostatnou vrstvu vrstevnic, kterou si zapnu k mapě bez vrstevnic (abych nemusel řešit pro oba přístroje jiný zdroj OSM mapy).

                0 0
                • jannk  

                  jasne, dik – ale tohle asi pujde jen pro OSM a uz ne treba pro moje oblibene mapy.cz ze jo?

                  0 0
              • RaBL  

                V nastavení je volba „Režim viditelnosti mapy“, kde když zvolíš „Vlastní“, tak se ti zpřístupní další volby nastavení – Urovně přiblížení, Velikost textu, Detail, Stínovaný obrys – tyto volby mají každá několik dalších položek – tak jedině tady si s tím zkusit pohrát. Nezkoušel jsem, z popisu není úplně patrné, co přesně která volba a podvolba udělá se zobrazením mapy, v manuálu jsem to nenašel.

                0 0
        • BB  

          díky moc, velký pokrok oproti 820, i na té fotografii celého přístroje je červená a modrá TZ celkem pěkně viditelná. Zelená nic moc. Máš nějaké jiné obecné postřehy k 1030 ?

          0 0
          • RaBL  

            Zatím si s tím víceméně hraju, já měl dosud Edge 800, tak pro mě je tam věcí jiných/nových poměrně hodně.

            Zatím dobře hodnotím viditelnost a velikost displeje, rychlost překreslování mapy už je použitelná i na hledání v mapě (jasně, na mobil to stále nemá, ale už je to i docela použitelné proti Edge 800 a Oregon 550 co jsem zkoušel).

            Docela se mi líbí i nové TOPO Czech v3 – možná je to i tím větším displejem, ale přijde mi to takové přehlednější.

            Jinak se spíš ptej na konkrétní věci co tě zajímají, pokusím se odpovědět, vyzkoušet…

            0 0
            • BB  

              ta topo czech je v ceně, nebo tu jsi kupoval zvlášť ?

              0 0
              • RaBL  

                v ceně

                0 0
              • jannk  

                a je v cene i lifetime update?

                0 0
                • RaBL  

                  Ne

                  0 0
                  • jannk  

                    To je nemilé, on-line mapy jsou aktualizované i několikrát ročně zdarma, tohle znamená dalších cca 700 ročně

                    0 0
                    • koko0925  

                      No ta CZ TOPO naposled nebyla upgradovaná asi 3 roky…

                      0 0
                      • jannk  

                        To je otazka jestli to je vyhoda nebo ne, sice je to levnejsi, ale pokud se v mem okoli neco zmeni (jako treba novy most jako nedavno Trojsky v Praze), tak cekat na aktualizaci 3 roky je na masli …

                        Muzu mit v 1030 soucasne OSM i jejich TOPO a prepinat?

                        0 0
                        • jecnak  

                          Muzes – v menu pristroje – mapove podklady a tam si zatrhnes, jake chces pouzivat. Mam takto nejakou automapu evropy a OSM jednotlivych regionu a TOPO CZ.

                          0 0
            • Libor 82  

              Zdravím, chci se zeptat na spárování se stravou ne a ne to tam dostat a mám to povoleny. u staršího modelu jsem neměl problém u sigmi rox 11 taky ne ale 1030 tam prostě nemůžu dostat

              0 0
              • capo  

                Dle mého není třeba párovat 1030 ze Stravou ale Garmin Connect se Stravou? Pak cokoliv co máš v Garmin Conenct se ti dostane i na Stravu…

                0 0
                • BB  

                  ano myslím, že jsem si ve Stravě nastavolal přístup do Garmin Connect. Jestli se dobře pamatuji, tak Strava si stahuje data k sobě a ne Garmin Connect do Stravy. Ale dělal jsem to před nějakým časem, tak bych za to nedal ruku do ohně.

                  0 0
                  • ememem1  

                    kazdopadne s pristrojom ako takym to nema nic spolocne. paruje sa pristroj s connectom a connect zo stravou

                    0 0
                • Libor 82  

                  Jo jo napsal jsem to špatně, spárovné to mám Connect se Stravou. Teď už se to ukládá automaticky a mám pocit že bez mého přičinění, ale nemůžu tam nahrát ty předešlé.

                  Každopádně dík

                  0 0
    • BB  

      Tak jsem do toho spadnul, nemohl jsem si pomoc a 1030 pořídil. První zkušenosti z víkendu v Alpách. Porovnávám s 820 Explore. Dobrá věc je, že firmware je plynulým pokračováním fw z řady 820. Ovládání má úplně stejnou logiku, takže tam jsou i stejné nelogičnosti, na které jsem si již zvykl. Má ovšem mnohem rychlejší procesor, start systému je bleskový. Možnost využití SD karty je i přes velkou vnitřní paměť taky jistou výhodou. Vlastní mapy mohou být na kartě. S kartou pracuje prakticky stejně rychle jako s vnitřní pamětí. Nepoznal jsem rozdíl při manipulaci s mapou v paměti a na kartě. Posouvá jí stejně rychle. Možnost plynule posouvat mapu jako na telefonu je asi největší výhodou a proto jde 1030 používat i na orientaci v blízkém okolí. Tohle se na malé obrazovce 820 a při kostrbatém posunu dělat nedalo. Asi největší rozdíl je v čitelnosti mapy. Mám na blízko dvě dioptrie a na 820 jsem při jízdě bez brejlí mohl sledovat připravenou trasu, ale ne detaily mapy. Na 1030 vidím i drobné lesní cesty a operativně měním trasu podle místní situace. Nastavování různých věcí v menu taky zvládnu bez brejlí. Ozkoušel jsem i novou funkci navigování po oblíbených trasách a funguje to dobře.Schválně jsem sjel z připravené trasy a 1030 vypočítal smysluplnou trasu a vrátil mě na původní trasu. Ne do bodu, kde jsem sjel, ale do logického místa pro pokračování. Naopak se mi nelíbí, že se mi vrátil nenáviděný virtuální partner, se kterým jsem válčil na 520 a kterého jsem se zbavil na 820 Explore. A tak ten je tu zase a zase nejde zlikvidovat. A taky bych dal přednost provedení v černé barvě, ta bílá se mi moc nelíbí, ale to spraví silikonový ochranný kryt, až bude v prodeji.

      0 0
      • koko0925  

        Dík za postřehy. Kde jsi ho koupil? U nás ještě není ne?

        A jak to myslíš s tím partnerem? Vždyť ta stránka se dá zmizet, ne?

        0 0
        • BB  

          minulý týden byl bundle na alza.cz. Toho virtuálního partnera jsem uvedl trochu jako joke. Diskutovali jsme o něm ve vlaknech o 520 a 820. Je mi jasné, že stránku lze vypnout, ale nelze vypnout společný start na začátku trasy. A jsem rad, když muzu v negativech uvést jenom takovou blbost.

          0 0
      • madik  

        A je ten virtuální partner takový problém ze to zmiňuje tolik? Stránku vypnes ne? A pokud vadí občasna sipicka virtuálního partnera na mapě, tak můžeš změnit jeho průměrnou rychlost na nějakou sci-fi hodnotu, třeba 40km/h a mas klid :)

        0 0
      • jako  

        ahoj, díky za hodně postřehů, právě procházím fází, kdy se rozhoduju, jakým způsobem budu svoje aktivity, hlavně na kole, sledovat – po dlouhých letech mě opustil polar CS400. rozhoduju se u garmina, mezi chytrými hodinkami a GPS, GPS vede. líbí se mi řada edge, myslím, že 820ka by mi úplně stačila, ale když už…, tak už radši 1000 nebo teď nově – 1030 (?). čas venku trávím převážně na MTB (1/3 objemu na silničce), trochu mám obavy z velikosti přístroje (pro velikost a ovladatelnost displeje samozřejmě supr) oproti dříve používaným „tacháčům“ – jezdíme ve všech povětrnostních podmínkách a i v míň prostupném terénu. pořizovací cena je nemalá, chci se rozhodnout dobře. přes názory jiných si vytvářím svůj vlastní.. posuneš mě někam dál?

        0 0
        • BB  

          velikost přístroje 1030 je poslední akceptovatelná na řídítka MTB. Větší už by vadila. Na silnici si to umím představit bez problémů na tom speciélním držáku před řídítkama. Z hlediska velikosti je 820 lepší, ale je to na úkor použitelnosti mapy. Pro mě bylo na 820 v podstatě jedno, zda mám připravenou trasu na prázdné obrazovce nebo na obrazovce s mapou. To u 1030 neplatí, tam je už mapa použitelná. Jinak Garmin 820 i 1030 jsou velmi dobré přístroje. S 820 jsem si prošel řadou problematických upgradů firmware až k verzi 8.40, která je bezchybná (soudě podle mého způsobu užití). 1030 mě překvapil v tom, že dětské nemoci ve fm jsem neshledal.

          0 0
        • RaBL  

          Já mám naopak pocit, že na MTB je to tak nějak víc „na ráně“ a mám trošku strach. Zvlášť s tím orig. držákem, kdy je to komplet vysunuté před řidítka. Spíš uvažuju nad něčím takovým + ten silikonovej obalfólii.

          0 0
          • jannk  

            Na tohle staci ten drzak na predstavec na gumicky, co Garmin obvykle taky dodava. Nebo u 1030 uz ne?

            0 0
            • RaBL  

              Někomu asi ano. Já mám krátkej představec a nemám seříznutou vidlici, takže se mi to tam nevejde.

              0 0
            • MlokCZ  

              Na kratsi predstavec se ale 1030 uz nemuze vejit. Na 7,5cm predstavec kdyz mam k tomu jednu podlozku nad predsravcem (tedy nemuze edge presahovat nad krk vidlice), tak se mi tesne nevejde ani mensi 520.

              0 0
              • RaBL  

                +1

                0 0
                • BB  

                  Mám to na řídítkách, těsně u představce a „cítím se bezpečně“ :-)

                  0 0
                  • BB  

                    na řídítkách těsně u představce to vypadá asi takhle. Pro ilustraci a porovnání jsem tam dal Fenixe

                    0 0
                    • jako  

                      …tak už mám pravděpodobně rozhodnuto, díky! budu mít trochu problém s umístěním – krátký představec + vlaštovky. ale to se nějak poskládá. stejně uvažuju o nových řídítkách, změna by znamenala i delší představec. viděla jsem i navigaci na rámové trubce, když jsou lanka vedená vnitřkem, ale to vidím jako nouzovku..

                      0 0
      • ememem1  

        tak uz len poriadne mapy unas aj pi alpach a nie tie garminacke sracky a je.to :-)

        0 0
      • ememem1  

        som to mal nahodou vcera v ruke.evidentne to ma ambiciu na posun smerom od cyklocompu k navigacii a orientacii co ma plusy aj minusy, zavisi od preferencii. pravda je, ze display je o dost lepsi, to zufale tukanie bez vysledku ako na 820 display sa tu nekona, panning a zooming docela v pohode, uz aj to rozlisenie sa da, aj ked furt je to horsie jak najobycajnejsi mobil. co ale kua fakt nedokazem pochopit, je ten naprosto zufaly sofware. odhliadnuc od mizernej kvality garminackych map aby sa do riti v gerete za 600 euri nedal zobrazit vyskovy profil s par zakladnymi informaciami.­....ako nech idu do ******. (nehovoriac o par rozsirenych moznostich ako ma locus.) plus vsetky nelogicnosti ako napr. v prdeli zasita korekcia vysky (schvalne kde je). fakt by ma zaujimalo, ci to robi stale ta ista partia patlalov alebo si vzdy najmu novych co ako prvy krok preberu vsetko zle.

        0 0
        • jannk  

          Ja teda 1030 jeste v ruce nemel, ale vyskovy profil trasy se da zobrazit od 510 (pokud byl v nahranem tcx/gpx) a korekce vysky vzdy byla v sekci GPS, kde mi i prijde logicka. Ale to je obvykle stejne irelevantni, protoze spravne je nastavit si do ‚locations‘ obvykle starty aby se korekce delala automaticky.

          (A srovnavat displeje mobilu a cyklopocitace je trochu mimo – zadny displej na mobilu by nevydrzel moje zachazeni s Garminem za jizdy). Cim ovsem nechci rict, ze Garmin je dokonaly!

          0 0
          • BB  

            +1

            0 0
          • ememem1  

            vid. odpoved bb. a co sa tyka odolnosti dispalya aj celkovej o tom nepolemizujem. aj ked teda to, ze ked prsi tak mi to blika hore dole jak drbnute aeni nastavenia podka toho kam to kvapne mi teda dost lezie na nervy.

            0 0
          • MaPa  

            …ale vyskovy profil trasy se da zobrazit od 510 (pokud byl v nahranem tcx/gpx)… to sice jde, ale u některých přístrojů (E520) např. nejde měnit měřítko, takže nevidíš celkový graf ale jen pár km před sebe, což je lehce řečeno trapas. E820 už v grafu umí zoomovat, předpokládám že E1030 taky.

            BB – zbývající výškové metry jsou IQ pole nebo má něco E1030 navíc?

            0 0
            • BB  

              není to IQ, je to normální volba pole v kategorii trasy

              0 0
          • MlokCZ  

            U locations je velká škoda, že to dělá korekci pouze při startu aktivity. Uvítal bych korekce i při průjezdu daným bodem (a kdyby to tak umělo, tak si jich tam nahrál velké množství, takhle mám jen pár v místech kde začínám).

            0 0
            • jannk  

              Ale to by uplne rozdrbalo zaznamenany vyskovy profil – proto to myslim nedelaji.

              0 0
              • MaPa  

                Manuálně to jde v kontextovém menu, položka „Set Elevation“ a ručně vyplníš výšku. Tuším že to udělá zub v profilu :-(

                Předpokládám že Mlokovi by se líbilo kdyby to dělalo pro předem uložené Locations a dokalibrovalo to i už projetý výškový graf/záznam.

                0 0
                • MlokCZ  

                  Dokalibrovat projetý záznam by bylo nejlepší, ale tam je otázka jak to udělat.

                  Budu mít např. kalibraci na startu (to mám i teď) a pak po 10km při průjezdu bodem zjistí chybu 10m na výšce. Ale už stejně neví, jestli se to tak změnilo průběžně od startu nebo až třeba v posledních 2km.

                  Dokalibrovat zpětně s tím, že by se to lineárně rozpočítalo po celé délce mezi dvěma kalibračními body by asi byla nejlepší dostupná možnost. Zuby by to vyřešilo zcela a to že by to přesně neodpovídalo realitě by už nevadilo. Pořád by to odpovídalo realitě o hodně lépe než když tam ta kalibrace není vůbec.

                  Já bych ale raději i se skokovou kalibrací a zuby v profilu než nemít tu možnost vůbec.

                  0 0
              • MlokCZ  

                Jistě, mohlo by to udělal zuby na profilu. To už by ale bylo o nastavení, jestli to tak chci používat nebo ne. Já bych to tak určitě používal i přes ty zuby, více mě zajímá aktuální výška během vyjížďky než profil.

                A pak i se zuby na profilu by se dalo poradit. Korekce by nemusela být skoková, ale pozvolná. Oregon, který umí korekce i během jízdy se s tímto problémem také musí vypořádat.

                U stařičké 60CSx to vyřešili tak, že do tracklogu se zapisovala výška dle gps hodnot, aby se to vyhlo větším změnám výšky, které způsobí korekční mechanismus (i když tam to nebylo skokově, ale plynule i když při dobrém signálu dost rychle, takže to skoro skok také udělalo).

                Já bych bral korekční mechanismus dle 60CSx + k tomu možnost sám zvolit, jestli se do tracklogu zapíše gps výška nebo výška dle korigovaného barometru.

                0 0
                • jannk  

                  Tohle je myslim velmi dobra ukazka toho, cemu se rika „overengineered solution“ a cemu se vsichni po vzoru Apple snazi vyhnout :)

                  0 0
        • BB  

          Já bych řekl, že řadu věcí hodnotíš na základě nedostatečných znalostí. Třeba proč máš problémy s výškovým profilem ? Ten tam prostě je, pokud aktivuješ trasu, tak máš výškový profil. Garmin mapy mají stejnou kvalitu jako Open Street Mapy, protože je Garmin začal používat a například v mém okolí je tam každá pěšina a Garmin po ní naviguje. Kde je problém ? Na jejich mapách chybí turistické značení KČT, to je snad jediné mínus. Ale dá se stáhnout OSM s TZ KČT. Nebo pokud ti ani to nestačí, tak v balení je TOPO mapa ČR. Jo ještě k výškovému profilu, zjistil jsi, že kromě nastoupaných metrů jsou tam i zbývající metry stoupání ? Co ještě víc by si chtěl ???? Co je to „v prdeli zašítá korekcia výšky“ ? Ta se dělá automaticky, stačí než vyrazíš tak ho chvíli nechat a pokud vidí satelity, tak si to dopočítá, nebo si uděláš vlastní location, kde dáš přesnou výšku a on si ji při startu vezme.

          0 0
          • ememem1  

            mapy-skusal si sa niekedy orientovat -nie navigovat tam je garmin ok – ale orientovat v neznamom a nie zrovna prehladnom terene podla osm mapy? ak to dokazes tak ok, ja to neviem. s locusom mi to ide bez problemov, dokonca si tym obcas vylepsujem predom pripraveny alebo stiahnuty track takpovediac on the fly priamo za jazdy.

            vyskovy profil – si ho pozri v garmine za 600e a trebars tom locuse za 7e a porovnaj co vidis a vidiet mozes.

            korekcia vysky – myslim tym za jazdy ked dojdes k ceduli a zistis ze skutocna je o dost inde jak co garmin ukazuje. niekde v alpach na kilometrovom stupani to robieva klidne 100m. ocakaval by som ze nemusim liezt do stvrteho submenu a to si este pamatat ze kam.

            zatial co male garminy su skor cyclocompy kde gps je bonus navyse takze sa to da odtolerovat, velke aspiruju ma navigacno orientacne zariadenia ale bohuzial soft to dost brutalne kazi. kym nebude poriadny tak budem nas dalaim garminom dost rozmyslat ked mi sucasny zdochne

            0 0
            • jecnak  

              Zrovna tabule v Alpach u silnice jsou casto hodne mimo a Garmin je v tom nevinne.

              0 0
              • ememem1  

                co ja viem, dake pricestniky snad ale seriozne cedule na chatach, sedlach a pod., mne to docela sedelo s mapou a obycajnymi sutaami. co byva casto mimo je garmin.

                pravdu povediac sa mi ale nepdarilo prijst na to, ci bere vysku z mapy, barometricky alebo z pripraveneho/sti­ahnuteho tracku ak navigujes podla neho.

                0 0
                • jecnak  

                  Vysku bere z nejake kombinace barometru a gps. Presny algoritmus asi nikdo mimo Garmin nevi. S vyskou hodne pomuze mit zapnuty i Glonas. Zas to ale vic zere baterku. Jinak tvoje pripominky ke Garminu sdilim. Bohuzel nic lepsiho jsem zatim nenasel.

                  0 0
                  • ememem1  

                    nenasel lebo objektivne neni a preto ho mam :-). wahoo je tak na urovni g500 cize minim. 5 rokov naspat. sigma, mio a pod. skoda reci.

                    0 0
                  • MlokCZ  

                    Bohužel tady musím znovu zopakovat, že je problém v tragicky implementované korekci výšky. Už jsem tu psal několikrát, že stařičká 60CSx to měla implementované naprosto super a díky tomu měla pořád velmi přesný údaj výšky i za mizerných podmínek (algoritmus, který jsem vykoukal pozorováním chování už jsem tu popisoval).

                    Všechny nové Garminy přešly na mnohem jednodušší a ve výsledku velmi debilní korekce. Korekce pomocí locations je ještě z toho skoro nejlepší, ta je aspoň na startu přesná. Ale chybí pak zase v průběhu (a stačilo by aspoň povolit korekci při průjezdu zadaným bodem).

                    U Oregonu je to pak ještě horší. Ten sice umí korekce provádět po celou trasu, ale ještě s horšími výsledky.

                    Takhle jsem pak za mizerných podmínek měl třeba na dovolené v Jeseníkách extrémní chyby aktuální výšky:

                    • na 520 s korekcí na startu (tedy na začátku správná výška) jsem měl aktuální výšku při stoupání na Šerák ke konci stoupání o 50m mimo
                    • na Oregonu se zapnutou průběžnou korekcí byla chyba ještě o něco větší
                    • vedle jedoucí kamarád ještě právě se stařičkou 60CSx měl chybu 5m (což je na 60CSx extrém daný těmi mizernými podmínkami, v 95% případů co jsem ji roky používal byla chyba do 2–3m pro aktuální výšku).

                    Glonas mám trvale zapnutý u Oregonu i 520. Stařičká 60CSx ho ani neměla a přesto byla o tolik lepší v přesnosti aktuální výšky.

                    A to se vyplatí takový pokrok…

                    0 0
                    • jecnak  

                      Prijde mi, že když začínáš trasu na nějakém místě daleko od původní lokace, je třeba opravdu dlouho počkat než si spolehlivě stáhně almanach a načte dostatek družic. Pokud to neuděláš, z principu je pak zváště měření výšky nepřesné. K tomu se pak přidává drobná nepřesnost polohy, který v prudkém svahu nebo údolí znamená obrovskou nepřenost výšky.

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        Tohle ani nemám. Já si vždy řeším výchozí kalibrační body pro začátek trasy. Jen zcela vyjímečně ten bod připravený nemám (připravuju většinou i na výlety typu tam vlakem a start z nového místa).

                        Větší změny počasí nejsou tak časté, takže chyba 50m u Edge 520 byl extrém a většinou to je do cca 10–15m, ale i to je dost ve srovnání se starou 60CSx.

                        Se starou 60CSx jsem nemusel řešit žádné kalibrační body, na startu jsem ruční kalibraci vůbec neřešil a vždy dojížděl domů s chybou aktuální výšky do 2–3m na kterou se to samo postupně zkalibrovalo během jízdy (a bylo jedno jak moc byla výška na startu blbě).

                        0 0
            • BB  

              na 1030 jsem to v neznámém terénu a s pomocí OSM mapy úspěšně provedl a to bez brejlí. Takže orientace OK.

              jsem dlouhodobý uživatel Locusu a jeho ovládání přímo nenávidím (pro mě složité a nelogické). Výškový profil je naprosto srovnatelný s výškovým profilem na Garminu, nevím co ti chybí.

              korekce výšky – garmin ji dělá na začátku před spuštěním aktivity, to vím určitě. O korekci během aktivity nic nevím, zda jí dělá nebo ne. Že by mě lítala výška ± 100 m na kilometrovém stoupání, tak s tím jsem se ještě nesetkal.

              Proti softu v posledních verzích nemám připomínek, vše funguje jak je napsané v manuálu. Například navigace podle oblíbených tras (heatmap Garmin) je naprosto supr věc. Nemůže se ti stát, že někde v lese narazíš na zarostlou cestu.

              0 0
              • ememem1  

                ok, vec vkusu a nazoru.

                0 0
              • jannk  

                Behem jizdy se nadmorska vyska bere jen z barometru, coz jsem overil tak, ze se mi v desti obcas ucpe vstup barometru a vyska se uz potom moc nemeni (nekdy vubec).

                0 0
                • ememem1  

                  az take easy to nebude.

                  0 0
                • MlokCZ  

                  To se mi naštěstí nestává, ale i tak je to s korekcemi na h…o, jak si tu už po několikáté stěžuju.

                  0 0
              • MlokCZ  

                Korekce výšky má každá modelová řada Garminů jinak, jak popisuju výše.

                0 0
                • ememem1  

                  nicmenej je to aspon podla vsetkeho pomerne deterministicka zalezitost, lebo mne to v nasich zemepisnych sirkach ukazuje viac menej konstatne odchylky, stara g500 mala cca +10%, 820 cca +5%.

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    To ale teď píšeš o nastoupané výšce za celou trasu, ne? Aktuální výška (o té píšu já) nemůže mít pořád stejnou odchylku, když na začátku trasy je vždy správně. U 520 (a nejspíš i u 820) je chyba aktuální výšky daná výhradně změnou tlaku (když už nemá žádné další průběžné korekce a jen začne na počátku na správné výšce).

                    S měřením nastoupaných metrů problém u novějších Garminů problém nemám, tam je údaj velmi dobrý a ± stejný jak na 520, tak Oregonu, tak i stařičké 60CSx.

                    0 0
          • 01carbon  

            Prosím potvrdit to o nastoupených metrech a zbývajících m stoupání z „nezávislého“ zdroje. :-) Celkový výškový profil a pozici v něm to umí? Za předpokladu, že zadaná trasa má výškové údaje.

            0 0
            • BB  

              Celkový výškový profil to umí, jen je potřeba zoomovat v obrazovce profil. Zoomuje se tak, že se klikne na číslo, které určuje měřítko pro příslušnou osu (vzdálenost, výška). Když odzoomuješ na minimum, tak na ose X je vzdálenost asi 100 km. Takže trasa do této délky se vejde na obrazovku celá a ukazuje ti tam pozici, kde jsi. Takže to mám nastavené defaultně na nejdelší vzdálenost a garmin profil přizpůsobí délce trasy tak, aby zabírala celou obrazovku.

              0 0
              • ememem1  

                nicmenej to zoomovanie a s tym spojena zmena mierky je urobena tak zufalo, ze keby to urobil moj vyvojar tak ho vyhodim. (btw dik za tip onehda, v zivote by som na to neprisiel :-) ). a to, ze to po zmene nejde posuvat je dalsia cool feature.nehovoriac o tom, ze ked volade kliknem, tak by som ocakaval, ze za 600e ukaze kilometrovnik a vysku, nehovoriac o vybere regionu a pod. jak hovorim, soft garminuje katastrofa.

                0 0
    • BB  

      Zjistil jsem jednu sw závadu. Po připojení k PC a synchronizaci pomocí Garmin Express s v profilu aktivity změní v navigaci horské kolo na silniční. Zajímavé je, že při synchronizaci přes mobilní aplikaci k tomu nedochází.

      0 0
      • BB  

        Tak ještě upřesnění, nedělá to synchronizace, dělá to pouhé připojení Edge k PC a jeho nastavení do režimu mass device. Otestoval jsem nastavení jazyka, jestli to nedělá pouze při nastavení čeština a dělá to i při angličtině, tak doufám, že jim někdo dá echo a opraví to. Dal bych to na Garmin forum, ale přesto, že jsem přihlášený, tak jsem nenalezl způsob, jak tam zadat příspěvek.

        0 0
        • tom.kh  

          Těch závad je tam povícero, stejně jako každá Garmin novinka… FW bude relativně ok tak po půl roce až roce od vydání na trh. :-) Tak to prostě je. Mě se zase 1030ka při každém zapnutí sama přepíná do angličtiny. Z režimu spánku OK, ale při celkovém vypnutí AJ. Neřeším – vím že to bude časem FIX.

          0 0
          • BB  

            Nemůže to souviset s nastavením jazyka v Garmin Connect, nebo v mobilní aplikaci ? Já jsem nakonec nastavil angličtinu dobrovolně, nějak mi ty anglické názvy připadají srozumitelnější a navíc Garmin forum je v angličtině, tak mám přímou vazbu na to o čem mluví.

            0 0
    • BB  

      Dnes nový FW 3.40 opraveno pár chyb, ale co je důležité pro nás, kteří přenášíme bezdrátově trasy mezi Androidem a Garminem, tak dnes byla publikována verze IQ aplikace gimporter pro Edge 1030.

      0 0
      • Jarry611  

        Tato verze má chybu, při zoomování mapy se garmin vypne. Řeší se to i na foru garmin

        Prý by měla během krátké doby vyjít nová verze 3.8. která to opraví.

        0 0
        • jecnak  

          Fakt s kazdym novym pristrojem takovy problemy. 1000ka byla to stejny v blede modrym.

          0 0
          • black.horse  

            Nj, jako vždy:-( imho tohle je důsledek nedostatečné (resp. neexistující plnohodnotné) konkurence, která by je tlačila více se snažit, aby nepřišli o zákazníky…

            0 0
          • 01carbon  

            Jenže jak vylezli s 1030, tak se nám doma začínají množit problémy s 1000. Nevím jestli to souvisí nebo nikoliv. Loni jsem se díval na počet vydaných firmware pro 1000 a bylo toho neskutečně mnoho.

            0 0
            • jecnak  

              Reseni je zakazat update. Cely lonsky rok jsem update ignoroval, updateoval az ted nedavno. Jak to tak ctu, asi je zas vypnu.

              0 0
        • IndyCZ  

          Bych nevěřil, že dneska někdo něco takového může vůbec vypustit do světa…

          0 0
    • capo  

      Jen tak ze zvědavosti – zkuste někdo zda vás to upozorní na Strava segment když se navigujete po trase (a ten segment po ní vede) prosím.

      Edge 1000 tohle neumí – umí to jen s Garmin segmenty, na ty upozorní. Se straváckými ne. Na ty kašle.

      Jen by mě zajímalo jestli to má 1030 stejně…

      0 0
      • IndyCZ  

        1030 už se Strava segmenty funguje.

        0 0
        • koko0925  

          Pozor, capo se ptá když probíhá navigace! jinak samozřejmě 1000ka Strava segmenty zobrazuje. Ale ne když zrovna naviguje.

          0 0
          • MaPa  

            U E520 ještě záleží zda byla navigace vytvořena na Strava Routes (pak ano, hlásí) nebo někde jinde

            0 0
            • ememem1  

              to mate este dobre, mne v poslednom case segmenty vypadavaju, chytia sa a v polovicke schluss, ovela viac na ceste jak v lese. fakt je, ze ked ich pozeram uplne detailne tak sa s mapou presne nekryju. nicmenej fungovali a jedna sa o tisice krat prejdene segmenty. po uploade jazdy do stravy tam su ale pocas jazdy bohuzial casto lriam az pravidelne ne. dnez napr. zdochli 4 z 5.....soft od garminu je proste bomba.

              0 0
            • capo  

              Jako že když se nechám navigovat po trase vytvořené v Strava Routes, tak mi pak bude fungovat i upozornění na Strava segment?

              0 0
        • capo  

          I když probíhá navigace?

          0 0
        • ememem1  

          otazka je, na co sa vlastne pyta. pokial na lajknute segmenty tak ok, viac menej to funguje az na to vypadavanie ktoreho su plne fora a bohuzial asi dva mesiace sa stava aj mne. dalsia vec je, ze vo svojej naivite som predpokladal, ze ked budem mat garmin online a strava pro, tak mi obcas tebars na zaklade globalnej heatmapy podhodi daky segment nech som hocikde. ani omylom. by ma zaujimalo naco cele live segmenty su, kedze tie lajknute sa daju preniest aj do devicov co live segmenty.nepod­poruju (g1000) a funguje to rovnako.

          0 0
      • capo  

        Tak co, stále to 1030 neumí? Furt si říkám jakej důvod bych měl pro upgrade z 1000 na 1030 a na tohle bych slyšel…

        0 0
        • milmat  

          Edge 1000 i 1030 na Strava segmenty upozorní. Musíš to mít zapnuté a pak ty Strava segmenty v Edge nahrané. Nahrávají se jen Strava segmenty, které máš jako oblíbené (označené hvězdičkou). Jen nevím, jestli nemusíš mít placenou Stravu, já ji mám a funguje to takto již dlouho.

          0 0
          • capo  

            Když probíhá navigace po trase??

            0 0
            • milan.v  

              Nesmí probíhat navigace, to pak neupozorňuje, jen při běžné jízdě. Live segmenty fungují jen u placené verze.

              0 0
            • milmat  

              Tak to zkusím ověřit.

              0 0
          •  jarek1  

            No, když máš trpělivost, tak lze jednoduše segmenty Strava „zkopírovat“ do Garmin Connect a „poslat“ do zařízení Garmin. Potom budou mít stejné parametry jako zdrojové segmenty, jejich název si zvolíš, a budou součástí množiny segmentů Garmin.

            0 0
    • BB  

      Objevil se nový držák na přístroje Edge:

      https://www.garmin.cz/…ce-edge.html

      Umožňuje dát Edge nad krátký představec, což právě v případě 1030, který je větší a pro někoho může působit na řídítkách zranitelný, může být zajímavým řešením. Ještě info pro uživatele, kteří párují se smartphony Android, tak můj postřeh. Mám Samsung S8 a ten programově zabíjí aplikace na pozadí, když nejsou aktivní. I když jsem dal aplikaci Garmin Connect Mobile do výjimek, tak se Edge nespojí, pokud aplikaci neaktivuji. Vzpomněl jsem si, že někde nějaký vývojář psal, že často se řeší potřeba běžet na pozadí tak, že apka vyžaduje službu umístění a pak ji Android nechá běžet na pozadí. Tak jsem v telefonu zapnul umístění a stav se znatelně zlepšil. Sice párkrát mi aktivitu automaticky neuložil, ale to jsou výjimky.

      0 0
      • koko0925  

        Hezkej, ale trochu levnej…

        0 0
      • 01carbon  

        Pokud by to někomu prošlo rukama – můžete změřit (přiložením pravítka) vzdálenost os představec-řídítka?

        jinak

        http://www.vokolek.cz/…ini-garmin-/

        http://www.vokolek.cz/…tb-modular-/

        0 0
        • MlokCZ  

          Na ty novější Barfly musím kouknout. Když jsem to řešil nějak čas zpět, tak žádný Barfly mi nevycházel tak jak bych chtěl (moc dlouhé od uchycení objímky).

          Co ale koukám na ten Garmin držák, tak to bude stejný problém. Zase moc dlouhé. Chtěl bych takové řešení, aby byl proti uchycení na řídtíkách posunutý do zadu (směrem k jezdci) naprosto minimálně (tzn. bude přečnívat konec ještě malinko přes řídítka dopředu), třeba jen 1cm.

          Ten Garmin je dle prvního pohledu tak 2,5cm minimálně, možná i ještě o chlup více.

          0 0
          • MlokCZ  

            Tak na ten Barfly jsem už dříve koukal, to je pořád ten stejný. Ten je právě také posunutý o moc. Klidně bych bral i posunutí ještě menší než 1cm, mohlo by být i žádné. Tzn. pak by byl předozadně posunutý stejně jako na gumičkovém standardním držáku vedle představce, ale byl by hezky uprostřed nad představcem místo vedle něj.

            0 0
          • 01carbon  

            Jsem dohledal mejl s p.Vokolkem. BarFly4 je „dlouhý“ osa řídítek-střed pro uchycení garmina 35mm. +/- 1mm – měřeno přiloženým pravítkem. Zkusím se stavit někde v prodejně Garminu, jak je dlouhý nový držák.

            0 0
            • MlokCZ  

              To by mohlo být. Já jsem před časem, když jsem BarFly řešil si to doměřoval dle vhodné fotky a známých rozměrů a tak nějak to vycházelo.

              Garmin tam má dobrou fotku na změření a když jsem to udělal jen hodně orientačně (ani nepřenášel obrázek a jen změřil od oka na monitoru pravítkem), tak mi přijde, že to bude téměř totéž jako ten Barfly, tedy bude to hodně blízko 35mm. Takže zase bohužel nic co bych chtěl.

              0 0
              • 01carbon  

                Potřeboval jsem to na e1000 na 70mm představec ale vidle má delší krk asi o 8mm nad představec a nechci to řezat. Také bych potřeboval kratší.

                0 0
      • MlokCZ  

        No konečně zajímavý držák i od Garminu. Něco takového už dlouho sháním a nevybral jsem si nic ideálního ani ve spoustě exotické produkce za draho ze zahraničí (tím myslím mimo EU, kdy někdy bývá kromě proclení ještě i hodně drahé poštovné).

        0 0
      • BB  

        Tak takhle to sedí na představci, který je 6 cm.

        0 0
        • kandelik  

          Není tohle lepší?:

          https://www.aliexpress.com/…9983535.html?…

          Mom ho a funguje perfektně.

          0 0
          • BB  

            může být, ale já bych na můj představec asi 1030 takhle nedostal.

            0 0
            • kandelik  

              to neni na predstavec, ale misto vicka hlavoveho slozeni…

              0 0
              • MlokCZ  

                To je ale pak hrozně posunuté směrem k jezdci. Podle mě pěkně debilní poloha, to pak není vůbec na očích. Už i ten Garmin držák (stejně jako Barfly) to posouvá k jezdci až dost.

                0 0
                • MaPa  

                  Hlavně to pak jednoduše vykopneš kolenem…

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Já vím, stařičkou 60CSx jsem párkrát vykopnul kolenem když jsem ji měl v držáku, který byl na řídítkách. Byla o něco větší, ale i tak dozadu přesahovala pořád o něco méně než takové řešení posunuté dozadu.

                    To je také další důvod (kromě toho, aby to bylo lépe na očích), proč jsi ještě více posunutou dopředu i oproti tomu novému Garmin držáku nebo Barfly.

                    0 0
              • BB  

                já vím, že je to víčko, ale můj představec má takový tvar, že bych Garmina do toho víčka neupevnil kvůli tvaru představce. Jedině bych musel dát všechny podložky, které mám pod představcem nad něj a tím udělat místo nahoře. Ale to bych moc nerad.

                0 0
    • BB  

      Tak nová verze fw 3.50 k dispozici a podle logu změn pro nás majitele nastane ráj nazemi :-) vše je prý opraveno.

      0 0
      • atty  

        Nepíše to Garmin skoro u všech zařízení a všech nových firmware? :)

        Já bych to teda všem přál, ale dej vědět, až to reálně vyzkoušíš, zda je to tak skutečně, ale opravdu pravda… :)

        0 0
        • tom.kh  

          Píše… Ale skutečnost je taková, že pár věcí vyřeší a zároveň rozhodí pár jiných… Zrovna jako teď už v předchozí verzi 3.4… Sice vyřešili problém se sklonem, ale udělali bug jako prase při zoomování v mapě, kdy navigace vytuhla a restartovala se. U té 3.5 je tato chyba už vyřešená, je na to už pár ohlasů od ostatních uživatelů 1030… Takže ještě dalších 10–15 verzí FW a bude to Oka. :-)

          0 0
          • BB  

            Tak to jsi optimista, když čtu poslední příspěvky ve spřáteleném vlákně o 520, kde už jsou určitě u té 10 verze, tak mi běhá mráz po zádech, zlatá 1030 :-)

            0 0
            • tom.kh  

              Ale jo, u Garmina nemám obavu, že by to nedotáhli do funkčního celku. Bohužel doba je taková, že se s tím musí honem ven na trh, protože pokud by další rok ladili FW, tak už to bude moc zastaralé. A nejlepší testeři jsou masy uživatelů. I tak ten vývoj nové vlajkové lodi trvá dva až tři roky. Takže teď už stejně běží vývoj Edge 1100… A jako s každou novinkou se FW podpora a přídáváni funkcí na předchozím modelu zásadně utlumí a už se jen lepí zásadni funkční chyby. Takže Edge 1000 už tolik FW nečeká.

              Zase u Garminu je ta výhoda, že spoustu funkcí přidávaji i po delší době. Ten vývoj probíhá… třeba jako u edge 1000 Group Track po dvou letech. To u konkurenčních výrobců moc vidět nejde.

              Že se občas něco nepovede, to je fakt. Ten systém je dost složitý a provázaný, takže určité komplikace a chyby budou vždy… ale časem jich bude méně a běžný uživatel často ani netuší, že tam je nějaký problém, protože ho to zrovna neomezuje.

              0 0
              • BB  

                to máš pravdu, já sám patřím mezi oddané uživatele Garminu, takže nadávám tak trochu v dobrém a složitost celého ecosystému chápu. řada problémů ani nemusí být v samotném zařízení, ale často je v uživateli, který si ani nepřečte manuál. Často je manuál neúplný nebo blbě napsaný. Jediný pěkný a srozumitelný manuál na Garmina co jsem viděl, tak je od b-f uživatele MaPa na 520. Kdyby Garmin dělal takhle procesně orientované příručky, tak by měli o polovinu nasraných uživatelů méně. Co mě dlouho chybělo bylo takové všeobecné srozumitelné vysvětlení pojmů z oblasti navigace jako trackpoint, waypoint, coursepoint, track, route, location. Rozdíly mezi nimi a různá použití. Například to, že Edge reaguje na coursepointy a jak je do coursu dostat jsem se nedozvěděl od Garminů, ale od MaPa. A nakonec když se podívám na konkurenční produkty, tak vždy Garminu vše odpustím. I to testování na uživatelích.

                0 0
        • BB  

          to pravda nebude nikdy, mě připadá, že ten jejich ecosystém je tak složitý, že prostě chyby tam budou vždycky. Když není chyba ve vlastním zařízení, tak je na serveru Garmin Connect, když není ani na serveru, tak je v Garmin Express a když není ani tam, tak je na sto procent v Android telefónu.

          0 0
    • BB  

      Od verze fw 3.40 mám problém s bluetooth připojením na mobil. Mám Samsung S8. Garmin nějak upravil v 1030 bluetooth protokol, aby to méně žralo baterku. Užívá vymoženosti verze BT 4.0. Bohužel ale to, s čím jsem na 820 vůbec neměl problémy, tak u 1030 je problematické. A zatím jsem vykoumal, že propojení dost závisí na nastavení telefonu. Telefon jsem měl standardně nastavený se zapnutou optimalizací spotřeby baterky. Telefon v tom případě po nějakém čase ukončuje činnost aplikací na pozadí. Když jsem zjistil, že 1030 spáruji až po té, co na telefonu nastartuji apku Garmin Connect, tak jsem Garmin aplikaci dal do výjimek ve volbě optimalizace spotřeby baterie v telefonu. Z počátku se zdálo, že to pomohlo, ale při delším testování se ukázalo jako nefunkční. Teď mám dva dny na telefonu volbu úspory baterie vypnutou jako třídu, 1030 občas zkouším zapnout a zatím se vždy připojila. Tak ťukám na dřevo, třeba to bude jádro pudla. Dám ještě vědět.

      0 0
    • BB  

      Najednou se mi Edge 1030 rozhodl, že se nebude synchronizovat. Garmin Express píše chyba synchronizace. Vymazal jsem všechny aktivity, udělal reset, odebral a znovu přidal do Garmin Express a nic nepomohlo. Napadá někoho v čem by mohl být zakopaný pes ?

      0 0
      • milan.v  

        Zkus ještě upgrade Garmin Expressu, jestli máš nejnovější verzi, právě vyšla, třeba opravuje nějaké chyby a pomůže to …

        0 0
        • BB  

          zapomněl jsem dodat, že to jsem taky udělal a mám verzi 5.8

          0 0
    • Jarry611  

      Nová beta aktualizace , ale asi počkám jaké budou na G foru reakce. Aktualizace obsahuje i starší verzi 3.50 , pro návrat zpět. Akorát návrat zpět nastaví vše do továrního nastavení.

      0 0
      • ememem1  

        cim dalej lepsie, vidno ze si veria. aj ten asi siedmy update connetu za tri tyzdne je podareny. nastastie ho netreba na nic okrem pripojenia devicu ako takeho. popravde vidim stale menej dovodov garmin pouzivat. momentalne ma pri nom drzia asi len dve veci. radar a to,ze zaznam trasy cez akukolvek apku dava narosto nezmyselne vysky. jedine co docela dobre funguje je locus+mobil s barometrickym vyskomerom. tam je ale zas haluz manualny upload do stravy.

        ked sa toto vyriesi tak garmin dam detom na hranie.

        0 0
        • BB  

          hele mám tě celkem rád, ale tohle je vlákno o 1030, tak tě poprosím, abys svým obecným zklamáním produkty a specielně Garmin 820 zahnojoval vlákno o 820. Ale jinak vše nejlepší k Vánocům a novému roku. Hlavně hodně zdraví a pevných nervů :-)

          0 0
    • BB  

      Tak mě to nedalo a nainstaloval jsem 3.58, která je zveřejněna jako public beta verze. Garminu se podařilo odstranit chyby při navazování BT spojení s telefonem, ale to bylo asi spíše upgradem Garmin Connect Mobile na verzi 4.1.7. Teď to funguje perfektně a synchronizace přes mobil je taky bez chyby. V té 3.58 dodali novou funkci a to je upozornění na ostrou zatáčku i když Edge nenaviguje. Na MTB je to celkem blbost, ale na silničce by se to mohlo hodit, když se jede v neznámém terénu.

      0 0
      • MaPa  

        Možná to přeci jen něco dělá, protože mě (na E520teda) upgrade connectu nepomohl a celých 15km se mi Edge připojovala/od­pojovala. Zkoušel jsem vypnout/zapnout BT, prošťouchnout synchronizaci, nic nepomohlo. Nakonec jsem vypnul zvuk a jel s tím… :-(

        0 0
        • BB  

          Mě teda poslední aktualizace GCM pomohla a 1030 se připojuje bez problémů. Ale je možné, že tím zprasili připojování 520 a 820 :-)

          0 0
    • TechDiver  

      Uvazuji o 1030. Mam hrudni pas a senzor kadence od wahoo. Bundle navic obsahuje meric rychlosti. Otazka zni – k cemu meric rychlosti, kdyz mam gps, ktwra meri rychlost take? Je ten senzor o tolik presnejsi, ze stoji za to ho mit?

      0 0
      • jannk  

        Rozhodne stoji. GPS zejmena v lese ukazuje lehce podivne hodnoty (staci i silnice pod stromy) a obecne neni GPS na aktualni udaje stejne dobra jako externi senzor. Tohle nevadi u celkovych statistik za jizdu (celkem najete km), ale okamzita cisla (aktualni rychlost) obcas nesedi. Plus Garmin snaze pozna, kdy ses zastavil (autostop)

        0 0
        • TechDiver  

          jen to znamená, že stávající senzor kadence a HR mi bude na nic; předpokládám, že samotný senzor se koupit asi nedá…?

          0 0
          • jannk  

            Proc? Pripojit se da (skoro) kazdy senzor a naopak od Garminu uz jine nez samostatne senzory nekoupis

            0 0
            • TechDiver  

              špatně jsem se vyjádřil – kdybych koupil 1030 bundle měl bych 2× HR pás a 2× senzor kadence a nově senzor rychlosti; a dva HR pásy a senzory kadence nepotřebuji; teď jsem koukal, že senzor rychlosti lze koupit zvlášť tž. stačí koupit jen počítač a k tomu dokoupit senzor rychlosti za 1100

              když se na to ale podívám ekonomicky, tak je lepší koupil bundle a nepotřebné senzory prodat, protože sada senzorů v bundle je výrazně levnější než kupovat senzory zvlášť – cena bundle vs garmin jsou 2000 a cena samostaně prodaných senzorů je nějakých 3700

              0 0
              • jannk  

                Aha. Jak pises bundle je prece jenom vyhodnejsi, senzoru neni nikdy dost – stejne clovek potrebuje extra senzory na kazde kolo. HR pas menim asi kazde 3–4roky (pro me kolem ~2000h), i kdyz je senzor ok, tak ten pas je nepouzitelny (baterky menim pochopitelne casteji :)

                0 0
              • tvargy  

                Nemusíš kupovat original čidla, jsou i jiné levnější varianty

                0 0
              • roud  

                Nemá náhodou bundle verze ořezané mapy ? Sam jsem si k vánocům koupil pro a mam pocit ze krom seniorů byl nějakej rozdíl í v mapách.

                0 0
                • jannk  

                  Nema. Ale stejne bych tam asi narval mapy od seznamu :)

                  0 0
                  • BB  

                    Jak se dají do Garmina narvat mapy od seznamu ?

                    0 0
                    • jannk  

                      Ja to drive delal podle https://drive.google.com/…aEEtVGM/view, ale nakonec jsem to realne nepouzival (pomale). S 1030 jsem to nezkousel

                      0 0
                        • 01carbon  

                          a jsou tam např. značky KČT? – nerejpu ptám se.

                          toto jsem zkoušel letos na jaře a KČT použitelné

                          https://garmin.v0174.net/download.php

                          0 0
                          • BB  

                            Taky jsem zkoušel, ale bohužel pro mě nepoužitelné, protože při rozlišení 1030 je ta turistická čára tak tenká, že jí bez brejlí nevidím, to je pro lidi s dobrým zrakem. Pro 1030 by to chtělo přidat pár pixelů, aby byla tlustší.

                            0 0
                            • ememem1  

                              ich dalsi problem je, ze pokial pouzivas segmenty tak to dost cato ne moc dobre pasuje a vypadavaju. to je ale si tebe jedno.

                              0 0
                              • jannk  

                                Problem je vetsinou v tom, jak je segment zalozeny – pokud ze stopy z nejakeho mobilu, tak je pomerne obtizne dodrzet ulety, ktere si ten mobil vymyslel. Garminy obecne drzi poloho velmi velmi dobre, dokonce tusim u 2–3 useku, ze jsou na mapy.cz zaznamenane nepresne: pokazde, kdyz tam jedu, tak G ukazuje stejnou odchylku od naplanovane trasy. Tj bud je to nahoda, ze G pokazde ustreli strejne nebo ta cesta je na mapach posunuta.

                                0 0
                                • ememem1  

                                  to myslisi asi to co je na prvom obrazku. mne to tam vzdy (docela logicky povedal by som) vypadne, nicmenej v strave to ako prejdeny segment vidim a kupodivu sa jedna o tisice krat rocne jazdeny segment, nechapem preco to prave mne nefunguje. btw ide to volako v napravit ked to neni moj segment ?

                                  ina vec je ale co som mysle ja ako na druhom obrazku, tam to tvarom aj zodpoveda len to moc nepasuje do mapy, toto sa stava aj ked je mapa taka vselijaka jak mnohe tie free mapy na zaklade osm s podorabanymi tur. znackami a pod.

                                  0 0
                        • jannk  

                          No ale to nejsou mapy od seznamu :)

                          0 0
              • koko0925  

                Senzor rychlosti a kadence je na alli okolo 20 dolarů za kus.

                0 0
                • jecnak  

                  Bohuzel zivotnost techto senzoru je obvykle sezona. Plus muzes mit problem s rusenim od jinych nebo vypadky. Osobne bych si uz nekomplikoval zivot a koupil radsi drazsi, ale za to spolehlive origo.

                  0 0
    • jannk  

      (spatne umisteno)

      0 0
    • TechDiver  

      do Garmin Conect Mobile se připojí jak navigace, tak každý ze senzorů zvlášť nebo jen navigace a senzory se spárují s navigací?

      0 0
    • Jarry611  

      Nová beta verze 3.74 zde

      0 0
    • BB  

      Jedna informace týkající se originálních map dodávaných s přístrojem. Zazálohoval jsem a z přístroje vymazal z přístroje mapy gc a dem, protože jsem je považoval za nepotřebné. Na Garmin fóru jsem si přečetl k čemu jsou potřeba. Ta mapa dem je použita v případě, že chcete od přístroje, aby sám spočítal trasu, tak z této mapy si tahá údaje o nadmořské výšce. Mapu gc používá v případě, že mu zadávate cíl pomocí adresy. Tak kdyby se to někomu hodilo, nevím zda jsem to popsal úplně přesně.

      0 0
      • Breakpain  

        hodilo, diky ;)

        0 0
      • TechDiver  

        chápu správně, že ty mapy musíš mít zapnuté?

        nebo je stačí mít nainstalované a vypnuté?

        0 0
        • ememem1  

          musis ich mat zapnute

          0 0
          • TechDiver  

            pokud máš ale zapnuto víc než jednu mapu, tak kterou pak bere navigace jako tu hlavní?

            já chci používat Topo

            0 0
            • ememem1  

              vsetky co su zapnute, vzdy si musis vybrat jednu.

              0 0
              • TechDiver  

                ale jak si ji vyberu? v nastavení je výběr mapy a můžu jich mít zapnutých víc …

                0 0
                • tom.kh  

                  Pokud nechceš zahltit navi všemi mapovými podklady a zažívat zmatky při navigaci, tak musí být bezpodmínečně zapnutá pouze jedna mapa. Např. TOPO ČR, nebo CNNT2018… Je to jako když pojedeš na dovolenou a bude tě navigovat z jedné strany tchýně a z druhé žena… Možná dojedete do cíle, ale na pohodu to nebude… :-D

                  Pro danou aktivitu si zvol tu nejvhodnější mapu a zbytek povypínej. Tak trochu se to píše i v návodu. :-)

                  0 0
                  • TechDiver  

                    No tak jsem to udelal. O par postu vyse je ale napsano, ze pokud chc3s treba nadmorskou vysku tak musis mit zapnutou i jinou mapu. Nedava mi to cele smysl. Logicky bych mel mit zapnutou pouze jednu mapu

                    0 0
                    • tom.kh  

                      Nadm. výška je nezávislá na mapě, nedělej věci složitějšími než jsou. V Garmin Connect si můžeš po dokončení aktivity příp. vybrat, zda se ti nastoupané metry vypočítají podle barom. senzoru v navi, nebo podle podkladů v mapách (vrstevnice).

                      Logicky jedna aktivita (např. turistika – zapínám TOPO, nebo navigace přes půl evropy po silnici – City Navigator…, atd.) zapnutý pouze jeden mapový podklad.

                      0 0
                    • koko0925  

                      Tak hele, pokud chceš mít zapnutou předinstalovanou free cyklo mapu Cycle Map EU 2017.10, tak si zapni i DEM map EU 2014.20 a Geocode Map EU 2O17.10. To je to co tam Garmin standardně nahrává a free upgraduje, je to vlastně OSM mapa. Pokud si tam šoupneš i něco jinýho, nebo už tam máš a chceš to mít zapnutý, tak ty tři zakaž.

                      0 0
                  • BB  

                    Tak to není pravdu, mohou být zapnuté klidně všechny mapy a ke zmatkům nedojde. Edge si sám vybere jednu a tu zobrazí. Někde jsem četl, že si vybere mapu s největší mírou podrobnosti. Jak to pozná nevím.

                    0 0
                    • tom.kh  

                      Nic takového si navi nevybírá ale klidně to tak provozuj, jen nešiř lži, škodí to lidem.

                      0 0
                      • BB  

                        To je divné, mě takhle fungovali všechny Garminy, co jsem měl. Ostatní majitelé Garminů si tu mijí lež mohou vyzkoušet, za pár minut uvidí, pusťte si Garmin OSM mapu a Topo mapu a uvidíte, že vám 1030 zobrazí Topo a nikdy jinak.

                        0 0
                        • jannk  

                          No mě by taky zajímalo jak si 1030 vybere mapu kterou zobrazuje. Aktivních jich mam více a fakt, ze topo zobrazuje vždy, když není zakázána

                          0 0
                        • tom.kh  

                          To je právě to, že vůbec netušíš. TY jako uživatel na obrazovce vidíš nějaké barvičky, ty jsou dány z TYP souborů mapových podkladů a zobrazí se ti VŠECHNY přes sebe. Evidentně o tom opravdu podrobně nevíš mnoho, tak alespoň nemátni lidi kolem sebe. Víc to asi nemá cenu komentovat, dej a opravdu se fyzicky nech navigovat po náročné trase se zapnutými pěti mapami. Nesnažím se tu prosazovat svůj názor, toto ti řekne každý na třeba GARMIN podpoře. Vyzkoušej, zavolej, testuj.

                          0 0
                          • BB  

                            Proboha proč jsi tak agresivní, normálně si to vyzkoušej, zapni si všechny mapy a vždy si vezme Topo mapu. Jestli ty ji nepoznáš, tak já určitě, jezdím podle ní už léta. Vůbec nic nezobrazuje přes sebe. Vím která pěšina je na Topo, Která na Openfiestmap a která na Garmin mapě. Nikdy je přes sebe nedá a neser se do mě, když o Garminu víš opravdu kulový. Každý, kdo Garmina má a má tam alespoň 3 mapy, tak si to může vyzkoušet. Co máš za Garmina ???

                            0 0
                            • tom.kh  

                              Nejsem agresivni, pouze ti vysvetluji jak se veci maji. To ze s tim nesouhlasis je tve pravo a neupiram ti ho, jen ale zbytecne predavas mylne informace. Pouzij podporu Garmin, zatelefonuj treba do Picodasu a zeptej se na chovani navigace pri soubeznem pouziti vice mapovych podkladu pri navigaci a vypoctech.

                              Vic ti k tomu bohuzel nedokazu argumentovat, nemam na to moralne a nebojim se to priznat. Vyhral jsi.

                              0 0
                              • jannk  

                                muzes prosim poslat screenshot jak vypada vice map zobrazenych najednou? Ja to myslim taky nevidel, ale pokud se to dela nejak inteligentne, tak to nemusim poznat

                                0 0
                                • jaja01  

                                  je to bezne, ja mam zobrazenou osm mapu + vrstevnice, to si doufam predstavit dokazes? ;-)

                                  0 0
                                  • jannk  

                                    vrstevnice jo, ale kdyz mam zapnute TOPO i OSM – jak poznam, ze Garmin zobrazuje obe? Co si vybere ke zobrazeni, kdyz kazda jedna cesta tam je dvakrat?

                                    0 0
        • BB  

          záleží na tom, jestli máš aktivní Garmin mapu, nebo Topo mapu. Když máš Garmin mapu, tak ta bere geolokační údaje z té mapy gc ať je zapnutá nebo vypnutá. Pokud máš Topo mapu, tak ta objahuje své údaje a na Garmin mapy gc a dem kašle, ať jsou zapnuté nebo vypnuté.

          0 0
      • TechDiver  

        chápu správně, že ty mapy musíš mít zapnuté?

        nebo je stačí mít nainstalované a vypnuté?

        0 0
      • TechDiver  

        chápu správně, že ty mapy musíš mít zapnuté?

        nebo je stačí mít nainstalované a vypnuté?

        0 0
      • TechDiver  

        chápu správně, že ty mapy musíš mít zapnuté?

        nebo je stačí mít nainstalované a vypnuté?

        0 0
      • TechDiver  

        chápu správně, že ty mapy musíš mít zapnuté?

        nebo je stačí mít nainstalované a vypnuté?

        0 0
      • TechDiver  

        chápu správně, že ty mapy musíš mít zapnuté?

        nebo je stačí mít nainstalované a vypnuté?

        0 0
    • jannk  

      Chtel bych na MTB vozit Edge 1030 na predstavci, ale prekazi mi objimka na riditka – je moc vysoka, takze se Garmin i ni opira, tj objimka (na gumickach) neprileha na predstavec, ale je trochu nadzvednuta ve vzduchu. Mohl bych tam naprat nejake dalsi gumove podlozky, ale to mi neprijde moc rozumne. Existuje nejaky plastovy mezikus, kterym bych mohl Garmina o cca 3mm nadzvednout? Bud pod drzak (ktery se gumickuje k predstavci) nebo mezi drzak a Garmina. Dik

      0 0
      • BB  

        o 3 centimetry to nezvedneš. Řešením je speciélní držák, který to dostane nad krátký představec a vysokou objímku na řídítka. Originál něco stojí, možná se dá koupit něco u číňanů.

        0 0
        • jannk  

          3 milimetry, ne centimetry. Tak vysoka objimka riditek fakt neni :)

          0 0
          • koko0925  

            Já takhle vozím 2 roky 1000ku s kouskem duše pod držákem. Naprosto bez problémů.

            0 0
            • jannk  

              jo, to by mozna mohlo byt reseni, ona ta 1000 ma docela podobne rozmery. dik

              0 0
              • BB  

                sorry za ty 3 cm, tak 3 mm klidně zdvineš pomocí vyšší gumové podložky, která je k 1030 standardně dodávána.

                0 0
      • CzechJoker  

        Existuje držák do víčka, pokud by ti to pomohlo.

        0 0
    • rastoba  

      Rozmyslam, ze kupim 1030 na xc mtb bike, avsak ked som zbadal 1030 nazivo, tak mam obavy, ci to nie je moc velike… Kompaktnejsie mi pride 520. Mozno je to tym, ze zatial som nevozil ziadny cyklo pc na biku, iba sportove hodinky na riditkach. Aku mate skusenost majitelia edge 1030? co sa tyka velkosti? Nie je ta velkost uz obmedzujuca alebo nieco pod. ? Dik

      0 0
      • ememem1  

        si hlavne rozmysli na co to chces lebo porovnavas dva naprosto zasadne rozdielne gerety kde velkost je ten absolutne najnepodstatnejsi rozdiel.

        0 0
        • milan.v  

          Přesně tak…

          0 0
          • jannk  

            no ja nevim, porad jsou to oba cyklopocitace a oba hlavne meri kde co, naviguji (ok – s/bez mapy) a pocitaji nejake vicemene nepotrebne statistiky :) Takze pominu-li cenu, tak mi velikost prijde jako podstatna

            0 0
            • ememem1  

              srandujes ne? mapova/nemapova, dotyk/gombicky, velkost pamate(nula cela nic/prakticky neobmedzena), velkost a rozlisenie t.j. 1030 sa s prizmurenymi ocami da obcas pouzit ako nudzovka aj na orientaciu (aj ked sa to stale nechyta na najlacnejsi mobil), u 520 to pripada do uvahy snad len v ohrozeni zivota.

              ci je ta krabicka o nieco vacsia alebo ne je viac menej sekundarne, na bike je to v pohode oboje a na obcasne vybehnutie na bezky alebo run sa to na zapasti na naramku da zniest tiez aj ako bezne hodinky sa to pouzit neda.

              0 0
              • jannk  

                no ja to mam naopak, protoze kdyz jedu na kole, tak nejpozdeji po 100km je mi dost jedno, jestli ma neco dotykovy displej nebo ne nebo jake ma rozliseni. Bud jsem na vylete a je mi to jedno od zacatku nebo jedu (trochu) na vykon – a to uz mi potom staci videt jen par cisel.

                Tj zasadni rozdil jsou ty mapy a mozna navigace (kterou nepouzivam, trasy planuji na PC)

                A k puvodnim dotazu – kdyz nemas extra kratky predstavec, tak se 1030 nad predstavcem pomerne skryje a nijak moc neprekazi/neni napadna.

                0 0
      • BB  

        E1030 a E520 nelze srovnávat. Hlavně kvůli 3 věcem a to je velikost paměti, ovládání a velikost obrazovky. Pokud nepotřebuješ dotykové ovládání, pokud nepožaduješ možnost spočítání trasy a dobře vidíš na menší obrazovku, tak jsi kandidát na 520. Jinak bych s 1030 spíše porovnával s 820. Tam je funkčnost prakticky shodná a jde pouze o to, jak vidíš na obrazovku.

        0 0
      • koko0925  

        Pokud se ti vejde na představec, tak je to naprosto v pohodě.

        0 0
      • BB  

        Já jsem šel do 1030 hlavně kvůli velikosti obrazovky. Jednak je zásadní rozdíl v čitelnosti a použitelnosti map při navigaci a větší obrazovka je čitelnější. 1030 je poslední akceptovatelná velikost na řídítka, alespoň pro mě. Vozil jsem Montanu a to už byla cihla. Pokud chceš čistě komputer a měření různých výkonů a segmenty, tak ti stačí velikostně 520/820. Pokud cheš i navigaci, tak bych doporučil 1030. Pokud blbě vidíš, tak taky 1030.

        0 0
        • ememem1  

          na navigaciu podla predpripraveneho tracku je 820 viac ako v pohode a ma to svoje caro. nicmenej na on line orientaciu – ako sorry, garmin je nepouzitelny a to aj 1030. ak namietnes ze ho nemam, tak nemam, teraz ho mam tyzden v tatrach pozicany co sa tu s detmi trocha poflakujem na pasoch a oproti locusu v mobile je to bieda na kvadrat. a to v principe ziadny pristroj nepotrebujem lebo tu bez skromnosti jaksi mam mapu aj s gps v hlave takze sa len tak hrajkam. ale kedze sa asi nezhodneme povedzme ze je to vec vkusu, za mna je locus aj zo svojimi vektorovymi privatnymi lomaps (na baze osm doplnene o turisticke znacky, lesne cesty, lyziarske trasy) absutna sverova top apka nad ktorou mozu v garmine leda jak plakat a ked dojde odolnejsi mobil s vacsou baterkou tak garmin boys zaplacu, o tom som presvedceny.

          0 0
    • rastoba  

      Predstavec mam 9cm, tak snad to vojde ok aj 1030ka. Ako je to s ovladanim, v rukaviciach ktorými mi telefon nejde ovladat? Edge 1030 pojde, alebo je to na rovnakom principe s telefonom?

      0 0
      • BB  

        Ovládání v rukavicích funguje. Mám nastavenou citlivost ovládání „vysoká“ a funguje to i v nejtěžších zimních rukavicích. Ale samozřejmě je tam rozdíl mezi tím, když do toho ťukáš v letních rukavičkách a v zimních horolezeckých rukavicích. Musíš si na to zvyknout, v těžkých rukavicích funguje místo kliknutí spíše přiložit a zatlačit. Není to na nastavování celého profilu, ale na přehazování obrazovek naprosto s přehledem.

        0 0
        • jannk  

          no prece jenom zalezi na rukavicich – na rozdil treba od 510 nema rezistentni displej (nebo jak je to cesky), ale kapacitni.

          0 0
        • roud  

          1030 mi v rukavicích od silvini nejde ovládat :/ (to jen takovej postřeh aby se pak někdo nedivil)

          0 0
          • jannk  

            taky si myslim, ze rukavice musi mit v prstech vodiva vlakna

            0 0
            • ememem1  

              no, to mozu mat, len to by najprv musel garmin fungovat, staci pozriwt na youtube.

              0 0
              • milan.v  

                Jednou verzí FW vylepší, druhou se vrátí na začátek…

                0 0
              • roud  

                Nevím jak na youtube ale nezaznamenal jsem žádnej problém používám jak tepak tak kadenci + samozřejmě záznam gps a synchronizaci se stravou í připojení telefonu a vše ok.

                Nepoužil jsem zatím navigaci.

                0 0
                • BB  

                  stejná zkušenost, mě dotykove ovládání funguje ve všech rukavicích. Samozřejmě ,že v horolezeckých rukavicich, kde palec má dvojnásobnou velikost se dotykove pole blbě trefuje.

                  0 0
          • BB  

            zkusil jsi už fw verzi 3.90. Mám pocit, že se mi rozchodilo ovládání ve všech rukavicích co mám.

            0 0
    • rastoba  

      Na druhej strane, je otazne, ked je na E 1030 taky obrovsky display, ci je potreba este nieco posuvat na displayi pocas jazdy…Ved si navolim aby som tam vsetko mal, ci mylim sa? Taktiez, co sa potom ovlada spodnymi gombikami?

      0 0
      • ememem1  

        zeby napr medzi mapou a vyskovym profilom pripadne mapou a nejkaym ciselnym displayom? bohuzial to dost casto funguje takto

        https://www.youtube.com/watch?…

        https://www.youtube.com/watch?…

        je pravda, ze na 1030 je to oproti 820 trocha vylepsene, ale stale sa to na nechyta na mobil spred 10 rokov. BB ma asi kua stastie ze jemu to funguje, mne to nefunguje ani na vyreklamovanom. o rukaviciach sa skoda bavit.

        gombiky sluzia na start a stop(pause) a laps.

        0 0
        • jannk  

          a vis, ze ta videa jsou o 820 pricemz my se tady bavime o 1030? (ne, to nejsou stejna zarizeni)

          0 0
          • ememem1  

            nejsu, sak to pisem ze 1030 funguje o cosi lepsie ale ziadna slava to neni.

            0 0
            • BB  

              1030 vůbec nelze z hlediska ovládání obrazovky s 820 porovnávat. To je nebe a dudy. Můžu prohlásit po roční zkušenosti s 820 a půl roční s 1030. 1030 má jiné mouchy.

              0 0
        • BB  

          Ale ty nemáš E1030, o kterém se tady bavíme ? Nebo ano ?

          0 0
          • ememem1  

            ne, mal som ju pozicanu na par dni na testovanie a vysledok je aky je. je tam oproti 820 pokrok plus je to samozrejme vykonnejsi hardware ale neschopnost garminu vyrobit nieco co ma ako tak bezchybnu zakladnu funkcionalitu je priam neuveritelna.

            0 0
            • BB  

              to asi záleží, co kdo si co představuje pod bezchybnou základní funkcionalitou. Já například měření rychlosti, tepu, kadence, času a dalších základních parametrů jízdy. Perfektní funkcionalitu GPS i např. v lese, automatickou synchronizaci s GC. Navigace po připravené trase, navigace po vypočítané trase. Všechno bezchybně funguje kromě teploty, kterou měří blbě. Vždy plus 3 stupně. Co nepoužívám jsou segmenty a měření výkonu. Jestli tam něco nefunguje, tak pak nemohu sloužit. Ale za sebe mohu 1030 jen a jen doporučit.

              0 0
              • ememem1  

                to su elementarne funkcie co zvlada cyklokomp s gps za stovku. od geretu za 6 stovak by som hlavne ocakaval to, co je v nom navyse a sice serioznu pracu s mapou. to sa s tisickovou radou ako tak da ale neni to ziadna slava. vyrazne horsie jak najlacnejsi telefon. s nizsimi radami to nejde vobec.

                a co sa tyka hw, tak napr. to zmienene teplotne cidlo je snad zamerne vyvinuta specialita lebo nefunguje na nijakom garmine a kazde ukazuje inac(mam trreti). taktiez neviem, ci si isiel s tym v dazdi ked je kazda kvapka co zostane na displayi, brana ako dlhsie stlacenie, co znamena volbu datoveho policka. okrem toho ze ti to uplne rozhadze tak je to pocas dazda nepouzitelne, lebo to namiesto ukazovania v kuse blika. a zopar dalsich veci,uz sme sa o tom bavili, skoda opakovat.

                zopakujem svoj nazor: ak to beres ako cyklocomp kde ako bonus je navigavcia a akceptujes po 10 rokoch vyvoja nepochopitelne detske muchy vzdy dokola odzaciatku a k tomu zufaly sw (ktory ale v principe potrebujes ozaj len na prepojenie co povacsine funguje) tak je rada edge ok. taktiez prepojenie na radar a light network su fajn. ako mapove zariadenie na orientaciu nepouzitelne.

                0 0
                • BB  

                  Práce s mapou je naprosto v pořádku, umí zoom a posun jako telefon. Jako bonus máš dokonalou viditelnost na přímém slunci, tam 1030 vysklé jakýkoliv mobil. Mám Samsung S8 a ten je špička na slunci a přesto Garminu nesahá po kotníky. Fakt nevím, o jakém zařízení mluvíš, pouze vím, že 1030 nevlastníš. Jezdím za deště a žádná kapka mi na E1030 nedělala dlhsie stlacenie. Pokud tě můžu poprosit, vždy při svých hodnoceních uváděj konkrétní zařízení, o kterém mluvíš. Sice tvrdíš, že jsi E1030 měl půjčenou, ale jsem přesvědčen, že zkušenost s deštěm a s ovládáním mapy nepochází z tohoto přístroje.

                  0 0
                  • jannk  

                    +1

                    to je proste blbe srovnani – kdyz budu nekde doma u stolu, tak mi mapy na mobilu budou pripadat daleko lepsi nez na Garminu, chvili jsem tomu i podlehl a vozil iPhone na riditkach (ve tvrdem obalu) .. a brzo se ukazalo, ze realna pouzitelnost je jinde. Nechme stranou baterku (permanentni nabijeni nutnost), ale telefon mel problemy v lete i v zime (teplota), mam podezreni, ze drncani na riditkach ho odrovnalo uplne, minimalne nabijeci konektor urcite, citelnost displeje diskutabilni (treba ovladaci prvky map jsou ok u stolu, ale ne v terenu), a funkcionalita omezena konkretni aplikaci, takze jsem nakonec pouzival ruzne.

                    0 0
                    • BB  

                      +1 a vytesat do kamene. Takhle vyhodnotí člověk, který to v reálu používal. Já nadšenec do každé nové kraviny jsem v momentě, kdy se na telefonech objevily použitelně off line mapy pro Locus, zavrhnul Garmina a začal jezdit s telefonem na řídítkách. Od té doby mám doma asi 5 různých držáků a nakonec jsem se pokorně vrátil ke Garminu. Ale člověk si tím opravdu musí projít, najezdit s tím hodiny v létě v zimě za blbého počasí a nehodnotit to od stolu.

                      0 0
                      • ememem1  

                        asi dost vec nazoru. jestli niekto tvrdi ze je viditelnost na slnku porovnatelna na telefone a garmine tak ma asi telefonny display na minime. somariny, ze drncanim sa pokazil na telefone konektor ani nekomentujem. sorry to je uplne mimo. co sa tyka odolnosti tak je telefon s ipx6 naprosto porovnatelny, pri pade je to citlivejsie to je pravda.

                        1030 ani nahodou neumi zoom a pan ako telefon, ani len s tou nemoznou OSM mapou, nieto este serioznou rastrovou mapu. je to vyrazne pomalsie. to je napokon uplne logicke kedze hw garminu a bezneho telefonu nehovoriac o tom tvojom s8 je radovy.

                        upnutie na riaditka je uznavam nie uplne dorieseny problem, baterka je po 4 hodinach aktivneho navigovania na telefone kaput, to je fakt tiez.

                        ale ja nehovorim nehovorim o tom co je lepsie, ja hovorim o tom, ze garmin ma za pomerne velke peniaze mraky bugov(kolka verzia firmwaru je aktualna ???), nepouzitelny sw, a to, co ma za tie prachy navyse zdaleka nefunguje ako by malo.

                        nicmenej uznavam, ze na vyber moc neni.

                        0 0
                        • jannk  

                          pro jistotu – nikdo netvrdi, ze Garmin je idealni, jejich beta testovani mi casto pije krev!

                          Se zbytkem se domluvme, ze se nedomluvime. Ono to asi ani jinak nepujde, pokud argument zni ‚to jsou somariny‘. Moje zkusenost je, ze napajeci konektor na kazdem mobilu je slabe misto, ktere rado dela problemy, takze napajeni na riditkach za jizdy neni zrovna doporucovana operace.

                          0 0
                        • BB  

                          Komu není shůry dáno, tak by si měl přečíst příručku:

                          http://www8.garmin.com/…1FDCC64.html

                          Cituji:

                          Auto Zoom

                          Automatically selects a zoom level for the map. When Off is selected, you must zoom in or out manually.

                          Tak a teď už zbývá, abys napsal, že Garmin lže v manuálech.

                          0 0
                          • ememem1  

                            ty proste nedokazes pochopit co hovorim ja a sice ze je to pomaly shit. ked ti to vyhovuje ok. len nemozes objektvne tvrdit ze je to porovnatelne s mobilm.

                            0 0
                            • BB  

                              Ty jsi fakt podivný člověk, nejprve tvrdíš, že nemá zoom ani náhodou a když ti dokážu, že má, tak je to pomalý shit. Jsem moc línej na to, abych dal na yt video, kde bych ti dokázal, že zase lžeš, protože by sis vymyslel další hovadinu. Nejkurioznější na tom je, že ten přístroj nemáš, takže vlastně fabuluješ na základě zkušeností s jiným přístrojem a žes ho měl půjčený nevěřím, protože pak bys tak blbě kecat nemohl. Ztráta času, piš si co chceš.

                              0 0
                              • roud  

                                Vidím to dost podobně mám ho sice chvilku ale s mobilem by mě nenapadlo ho ani srovnávat ;) holt ať si kolega nechá svoje jabko a my si budem užívat garmina :)

                                0 0
                                • ememem1  

                                  nemam jabko ale volaky cinsky cierny mobil s androidom. na nom locus pro. iba aby bolo jasne co zrovnam.

                                  0 0
                              • ememem1  

                                ja som nikde netvrdil ze nema ale ze zooming aj paning je shit este aj s tou smiesnou osm mapou ale na rozdiel od 820 aspon ako tak nudzovo pouzitelne. ale ok, kazdemu co mu vyhovuje.

                                btw 1030 nemam, mal som ho pozicany od kolegu na predlzeny vikend lebo ma zaujimalo ci a aky je to oproti 820 co mam rozdiel. pokrok tam je, hw je logicky vykonnejsi, typicke garmin nedorobky ale stale rovnake. pre mna ako jedine zariadenie na viacdnovy vylet na on the fly orientaciu nepouzitelne.

                                0 0
    • Jarry611  

      Nová verze firmware 3.80

      0 0
    • TechDiver  

      V Garmin conect jsem si vytvořil trasu. Trasu jsem tvořil tak, že jsem GC nechal vybrat cestu, jen jsem jí zadával klíčové body. Když jsem dnes po takto vygenerované trase jel, Garmin mi neustále hlásil, že jsem mimo trasu a to i přes to, že jsem na mapě jel de facto totožně z vygenerovanou trasou. Má někdo podobné zkušenosti? Napadá někoho, čím to může být?

      0 0
      • tom.kh  

        vyz. výše – nejspíše zapnuto více mapových podkladů…

        0 0
      •  jarek1  

        myslím, že když zadáš nějaký bod nebo více bodů ručně, tak v případě, že jsi se netrefil přesně do podkladové mapy na Garminu, tak se navigátor v Garminu poblázní a hlásí, že jsi opustil trasu a když nenajde paralelní náhradu, tak ti navrhuje např. návrat …Právě to defakto mu není jasné..

        0 0
      • ememem1  

        vypni si pri navigovani podla tracku routing.

        btw vacsina tychto veci je totozna pre 520/820//1030 tak odporucam pozriet tie vlakna, najdes tam toho dost.

        0 0
        • admin  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
          0 0
      • MaPa  

        S jedvětší pravděpodobostí jak míše ememem1. Měl jsi zapnutý routing, tzn. trasa se natáhla do přístroje, ale ten sám nad mapovými podklady které máš zapnuté znovu počítá kudy je to (dle něj) nejlepší a nedodržuje tak trasu kterou navrhl jiný software. Je potřeba tento automatický routing vypnout v nastavení.

        0 0
        • TechDiver  

          „Routing“ jsem našel pod českým „Nastavení trasování“ a tam je několik položek: Trasování podle oblíbenosti, Režim trasování, Metoda výpočtu, Uzamknout na silnici, Nastavení objížděk a Přepočet. Kterou položku nastavení máš konkrétně na mysli (Přepočet? Režim trasování?) a jak ji nastavit? Když ten routing vypnu, tak bude mi fungovat navigace když nepojedu uloženou trasu, ale zadám že chci navigovat třeba cestou domů (POI)?

          Já to zatím vyřešil tak, že jsem vypnul alarm, který upozorňuje na odchýlení se od kurzu, ale to nebude finální řešení :)

          0 0
          • koko0925  

            Projdi Garmin temata, hledej navigování dle čáry – hada. Jde o to že Garmin neumí navigovat podle někoho jiného, vždy si to chce přepočítat sám a to je to co nechceš. Takže si tu nahranou trasu jen necháš v mapě zobrazit jako čáru a nevyužíváš alarmy před odbočováním atd. Jezdíme tak všichni a je to velmi dobře použitelné.

            0 0
            • TechDiver  

              tak takovou volbu jsem tam nenašel :)

              myslíš přepočet trasy?

              0 0
              • BB  

                Zkus prohledat přímo ve vlastnostech trasy. Teď nema Garmin u sebe, ale myslím, že je to menu na obrazovce, kde se volí trasa. Tom menu se objeví pouze pokud máš nějakou trasu uloženou.

                0 0
      • BB  

        Vypni si varování sjetí z trasy. Dost záleží na přesnosti mapy, kde děláš trasu. Stačí, aby se to bylo 30m rozdílné od toho, co měří Garmin a bude tě varovat. Stačí vypnout v menu tras.

        0 0
    • Luciano76  

      Prosím, jak nahrát do Edge 1030 segmenty ze Stravy? U 810 jsem používal gniza.org, ale už nefunguje a i když jsem si do 1030 nahrál z PC starší segmenty zpracované právě gnizou, tak je 1030 smazala. V manuálu jsem se dočetl, že je možné segmenty na Stravě označit hvězdičkou a že by se měly objevit s seznamu v 1030, což jaksi nefunguje. Musím tedy používat jen Strava Live Segment? Děkuji za pomoc.

      0 0
    • jannk  

      jen ze zvedavosti … pouzivate nekdo mapy od Garminu nebo vsichni nejakou verzi OSM?

      0 0
      • tom.kh  

        OSM je taková poslední možnost, když není jiná profi mapa. Já osobně na MTB v ČR považuju nejlepší TOPO ČR v PROFI variantě. Bezkounkurenční, nikoliv dokonalé – to nebude nikdy žádná mapa. Třeba odlehlá místa Azerbajdzanu, Armenie v profi mapách nic moc, tam je OSM namístě.

        Jinak obecně OSM je fajn pro ty, kterým se nechce koupit, nebo „koupit“ mapové podklady.

        0 0
        • Delkim  

          Těch free map jsou dneska snad desítky verzí. Já osobně TOPO nemám rád, přijde mi to zmatené na moje použití, kdy já potřebuji vesměs jen hlavní cesty. Tam je pro mne TOPO nepřehledné.

          Každému vyhovuje něco jiného a nelze takhle dogmaticky odsuzovat jiné možnosti.

          Doporučuji tuhle stránku, lze si navolit různé mapové podklady a každé upřednostňují něco jiného. Rozhodně stojí za vyzkoušení.

          https://extract.bbbike.org/

          0 0
          • tom.kh  

            JJ, takových OSM generátorů je celá řada. Nikdy jsem jim nepřišel na chuť a pokud to je jen trochu realné, tak volím CNNT nebo TOPO. Už jen právě pro barevné značení KČT… Moc na ty hlavní cesty právě nejsem, proto píšu na MTB.

            Ale jasně, každý ať volí co je libo. Klidně mobil ve furtrálu, každý na to musí přijít sám. :-)

            0 0
            • jenda95  

              mimochodem – jak se na 1030 nahraje vice map – staci nahrat libovolne *.img soubory do nejakeho adresare nebo se mu musi rict jake mapy tam ma hledat? (tj zvladne to mene pocitacove gramotny otec? :)

              0 0
              • tom.kh  

                Ano,pokud se budeme bavit o 1030, tak tam je to poměrně jednoduché. Ve složce Garmin (a někdy v podsložce MAPS) jsou umístěné podklady.

                Navigace si při startu sama zkontroluje obsah a nové načte. Poté je v menu navigace musíš zapnout a zbytek vypnout, MUSÍ být zapnutý pouze JEDEN mapový poklad, jinak to naviguje nesmyslně, navi to zpomaluje až prakticky i zamrzne.

                Standartně mají název gmapsupp.img v případě přepisovatelného balíku map programem mapsource apod., nebo gmapprom.img v případě mapy která nebude přepisovatelná (bude se tvářit jako vestavná).

                Pokud budeš chtít doplnit jen další mapu, stačí jí dát libovolný „název.img“ a umístit do složky s ostatními. Už není potřeba dodržovat posloupnost gmapprom → gmapsupp → gmapsup1 → atd.

                Mapu jako takovou si vygeneruješ z OSM, nebo pohledáš, OSM jsou free, standartně zakoupená mapa má klíč a je vázaná na dané SN navigace. Ale jako všechno v dnešní době – nic co by se nedalo a návodů je po netu dost. Akorát pak pozor na brebery v PC. :-)

                0 0
                • BB  

                  Samozřejmě, že nemusí být zapnutý pouze jeden mapový podklad, to je naprostá blbost.

                  0 0
                  • tom.kh  

                    Nebudu se s tebou hádat o TVÉ odbornosti, ale ze své více než 25 leté praxe se stovkami Garmin přístrojů to tak prostě je. Že zrovna tobě na nějakém kusu mapových podkladů to problém nedělá a že Garmin chroupe o pět vrstev víc a má pak nižší kapacitu na výpočty, spotřebu apod. to je tvoje věc. Ale neškodilo by si doplnit znalosti, než zacněš jako JEDINÝ (naštěstí) troubit tyto blbosti. Nováčky to může mást. Nebo že by stačilo si přečíst návod?

                    0 0
          • BB  

            Topo je sice fajn, kdysi neměla konkurenci, ale zdá se mi, že je to mrtvý projekt. Kolik let už nebyla aktualizace (2 nebo 3 ?). V mém okolí ji do podrobnosti překonala Openfrietsmap a OSM od Garmina a to značně.

            0 0
            • tom.kh  

              TOPO ČR je ve dvou verzích… obyč a PRO a poslední aktualizace proběhla loni v létě. Takže určitě né rok, ani dva nebo tři.

              Verze PRO:

              Podrobná turistická mapa České republiky s aktivním routingem.

              • měřítko 1:10 000
              • aktivní routing
              • výpočet nejvhodnější trasy podle typu outdoorové aktivity
              • 438 000 vyhle­dávatelných bodů zájmu (POI)
              • 335 000 km silniční sítě
              • 46 000 km turistických cest
              • 42 000 km cyklotras
              • značené stezky, pěšiny, chodníky
              • kompatibilní s programem BaseCamp (aplikace je ke stažení zdarma)
              • dodáváno na microSD/SD kartě bez nutnosti instalace do GPS přístroje
              0 0
      • BB  

        Já mapu od Garminu používám, je to OSM a Garmin ji pěkně zobrazuje. Silnice tam jsou opravdu silnice odlišené barvou. A alespoň v mám okolí je tam každá pěšina. Nevýhoda je, že Garmin dělá aktualizaci tak dvakrát do roka. Takže ještě mám Openfrietsmap a taky nějakou mapů s turistickýma značkama. Ale nejčastěji jezdím podle Garmin mapy.

        0 0
    • jannk  

      jsem se zase zacal v 1030 hrabat a aktualne resim tohle dilema s navigaci (ktere jsem loni hodil za hlavu)

      Bud jedu podle pripravene cary, ale ta je potom na obrazovce dost nevyrazna a tenka. Zmena barvy moc nepomaha.

      Kdyz necham podle priipravene cary spocitat trasu (navigaci), tak je cara daleko hezci … ale zase Garmin pred kazdou zatackou pipa jako magor, coz se mi nedari vypnout.

      tj otazka je jasna: jde jet podle navigaci (nejen podle cary) a pritom 1030 prinutit aby vubec nepipal a nechal jen na me at si trasu kontroluji??

      0 0
      • ememem1  

        kombinovat track a navigaciu je nerozum a realne nepouzitelne. bud navigujem alebo idem podla tracku a v tom pripade treba navigaciu exicitne vypnut, inak ta pri naajmensom odklone naviguje akoze spatky na track co je naprosto nepouzitelne a nezmyselne. pozri thread o 820 kedze je to rovnake.

        0 0
        • jannk  

          Navigaci neznasilnim tak, aby me vedle kde presne chci. Kdyz naviguji podle tracku, tak jsem neopak rad, kdyz me G naviguje zpatky na track – nemusim ho poslouchat a v zasade nechci z tracku sjet.

          Ale to je uplne jedno, to si kazdy delejte jak chcete – ja se ptam vicemene JENOM na to, jestli jde pri jizde podle navigace Garmin uplne umlcet aby na me nepipal pred kazdou krizovatkou (protoze si v mestech pripadam jako jukebox)

          0 0
    • jannk  

      A ještě jeden dotaz: funguji při spojení s androidem notifikace ze všech komunikatoru nebo taky jenom sms a hovory jako s iphonem?

      0 0
      • MaPa  

        Na Edge 520 chodí kromě hovorů a sms ještě Hangouty. WhatsApp ne. Víc jich nepoužívám, takže nevím.

        0 0
        • jannk  

          hm – tak to bude stejne: omezeni iPhone … snad to vyresi, aspon ten hangout by se mi hodil

          0 0
    • jannk  

      tak trochu samomluva, ale nevadi :)

      Fakt by ne zajimalo, jak Edge vybira mapy – balim na Mallorku a nahravam mapy. Kdyz povolim jenom openfietsmap, tak ty jsou videt jen od meritka tusim 300m a jemnejsi. Tj kdyz se chci podivat na par kilometru okolo, tak vidim jenom bilo → nanic.

      Kdyz k tomu povolim i „base map“ od Garminu, tak mi zoomuji v pohode pres vsechny meritka .. ale i kdyz mapu zvetsim na 300m a lepsi, tak porad zustava zakladni mapa od Garmina a nikdy se mi neukaze podrobna openfietsmap :(

      Tj podstate to vede, ze budu muset nekdy zapinam/vypinat base map behem jizdy → krajne neprakticke :( (zapinani mapy neni zrovna akce, kterou bych chtel delat za jizdy)

      Tusite nekdo reseni?

      0 0
      • koko0925  

        Ono je to už s těma mapama únavný :-) Mapu na Edge ber jako pomůcku, že tamhle je rybník a tady končí zástavba atd. Víc za jízdy nestihneš. Nejlepší jsou mapy ne moc detailní.

        1. jezdi vždy jen s jednou zapnutou mapou.
        2. nejlepší je jezdit podle připravené čáry bez navigace. Na to se hodí nějaká méně podrobná mapa. Nejlépe to jde, když se vypnou všechny mapy a jedeš jen podle křivky.
        0 0
        • jannk  

          hmmm.

          – po hlubsim pruzkumu souhlasim, ze se fakt hodi mit zapnute vice map, ale jenom jednu routovatelnou. Ostatni mapy by mely byt jen podpurne, jako treba jenom vrstva s vrstevnicemi. Ale tohle je detail.

          • podle cary jezdim … ale trochu mi vadi, ze proti navigaci je tahle cara dost nevyrazna a nejde zesilit. Snad nejaky pristi fw
          • nekdy se pustim na ceste do experimentu a potom potrebuji zoom-out abych videl, kde zhruba jsem. V Cesku s topo mapou ok – ale zadne OSM mapy neumim udelat tak, aby zoomovaly nad urcite meritko – umite nejaky web, ktery tohle umi?
          0 0
          • jannk  

            ad posledni bod: export OSM map je ok, v jinem zarizeni v nich jde zvetsovat/zmensovat libovolne, jenom Garmin odmita cokoliv kreslit od urciteho meritka … tj hledat jiny web nema cenu, ten img kontejner je ok :(

            0 0
            • xtonda  

              V jakém jiném zařízení? V jiném Garminu nebo v úplně jiném softu? Nějakou jinou mapu té oblasti, ideálně přímo od Garminu, si v tom Edge zkoušel? Jestli píšeš, že Topo Czech se chová dobře, tak bych viděl problém právě v tom exportu OSM mapy.

              0 0
            • MaPa  

              Mám E520. A tam mapy odtud fungují v libovolném zoomu.

              0 0
              • jannk  

                mapy od Garminu mi funguji ok, ale libovolne OSM mapy jen v podrobnejsi meritkach, ve velkem nahledu uz ne. Presne jak to pise tady: https://forums.garmin.com/…8-mile-scale (i kdyz tohle je pro 1000)

                Kdyz se na ten img soubor podivam v nejakem jinem sw na pocitaci, tak je to ok. Jako kdyby to Garmin treba nestihl vcas precist (velka oblast = hodne dat) a vzdal to na nejaky timeout??

                0 0
                • jannk  

                  tak aspon tohle jsem vyresil – mapa DEM mela vetsi prioritu, takze se ukazovala misto OFM (OSM). Chtit po Garminu aby umoznil prizpusobit poradi map by asi bylo moc

                  0 0
                  • tom.kh  

                    Divím se, že ti neporadil BB, ten v tom má jasno. :-) stačí si prečíst diskuzi, stokrát řečené…

                    0 0
                    • jannk  

                      to uplne neberu – automaticky zakazat vsechny mapy je jako vylit s vanickou i dite

                      0 0
    • BikeClubKovacek  

      Funguje vam Wi-Fi ?Nedari se mi vyhledat zadnou sit…verze 3.90

      0 0
    • TechDiver  

      Pri spustene navigaci nebo pri projizdeni segmentu je mozne na obrazovce zobrazit pouze dva ukazatele. A ja mam dilema ktere dva z nasledujicich tri ukazatelu jsou ty nejdulezitejsi – watty, tep nebo kadence? urcite tam budou watty a otazka je zda je lepsi stale videt tepy nebo otacky; nazory prosim?

      0 0
    • TechDiver  

      U segmentu se mi to povedlo. Jde tam nastavit az 6 udaju, jen u te navigace jdou pouze dva. Tz jaky dva prametry tam mam nastavit pls?

      0 0
    • TechDiver  

      nedaří se mi provést aktualizace SW z 3.8 na 4.0

      Garmin connect v PC mi to píše, že je k dispozici nová verze

      Garmin connect v telefonu novou verzi nehlásí a samotná navigace mi také hlásí, že žádná aktualizace není dostupná

      umíte mi prosím někdo poradit jak z toho ven? připojit navigaci přímo k PC znamená instalovat Garmin Express což se mi nechce; měl by to přece zvládat i garmin connect v telefonu

      0 0
      • jannk  

        Zkus to přímo přes Wi-Fi, případně budes muset na PC smazat zřejmě špatně stažený instalační soubor (není potřeba GConnect, stačí připojit jako mass storage). Ale 4 stejně neřeší Bluetooth, potažmo live track

        0 0
      • blue  

        měl jsem stejnej problém s poslední verzí SW na 820, musel jsem nainstalovat ten Garmin Express a updatnout to přes něj…

        ještě by to teoreticky mohl vyřešit reset garmina do továrního nastavení, ale instalace GE je asi menší zlo

        0 0
        • jannk  

          Porad bych nejdrive zkusil najit GUPDATE.GCD a smazal, mozna se jenom blbe stahl. Mel by byt v adresari Garmin (ale to uz si presne nepamatuji)

          0 0
    • Jarry611  

      Ahoj, mrkněte jestli to někdo taky nemáte. Já mám takový tenky rámeček okolo celého displeje.

      Garmin forum

      0 0
      • jannk  

        Jo, tohle dela vice modelu Garminu a myslim, ze je bez vetsich kecu vymenuji.

        0 0
        • Jarry611  

          Jj, píšou to i na G foru, Taky ho budu reklamovat.

          0 0
          • jannk  

            V Praze je s tim nejlepsi rovnou zajit na Evropskou, ale to mas asi trochu z ruky :)

            0 0
            • Jarry611  

              To mám , jsem z Olomouce, ale asi to nechám až po sezoně, na funkci to zatím vliv nemá.

              0 0
            • Bull  

              Tak tam me s 820 poslali pryc, ze pry jedine pres prodejce. Dalsi reklamaci se stejnym problemem neuznali. Za mesic, az to bude lepe viditelne, budu zase mesic bez gps. Sakra. Zaruku mam do zari.

              0 0
              • jannk  

                Zajimave. Mozna to prodejce neprivezl pres ne?

                0 0
                • Bull  

                  Kupoval jsem u A..y, tak predpokladam, ze ano :-) Reklamace mam udajne resit pres prodejce. Prvni reklamace v lonskem srpnu resena vymenou, bohuzel se zavada opakuje. Ted rovnou do A..y, 3 tydny bez gps a reklamace neuznana, prestoze se „hallo efekt“ opet zacal projevovat. Resil jsem to hned pri prvnim naznaku, zaruka totiz za chvili konci a displej 820-y se nema rad se sluncem. Pokud i dalsi reklamaci (predpokladam v brzke dobe) vyresi opet vymenou, budu mit na rok klid a pak uz smulu. Njn. Podle reakci na zahranicnich forech prestavam verit, ze je problem vyresen. Kdyz ted vidim stejny problem s 1030, tak to uz je na povazenou …

                  0 0
                  • jannk  

                    Aha – zrovna A.. je dost agresivni a velky nakupce, takze si vyjednava vselijake podminky (nic proti tomu) a zdroje zbozi. Pokud by mi to neuznali, tak bych mozna zkusil primo Garmin v US, k cemu je, ze Shawn tvrdi, ze to je reklamovatelne, kdyz tobe to neuznaji. Ale to jsou jen takove hospodske rady.

                    Mi tohle teda nastesti zadny Garmin neudelal, ale uz jsem 2 takove videl :(

                    0 0
                    • Bull  

                      Do Garminu US jsem psal, odkazali me na Garmin CR a ty na prodejce :-) Ocekaval jsem od pristroje za cca 10k delsi zivotnost a ne pravidelny mesicni vypadek v prubehu sezony (reklamace), kdy se s laskou vracim zpet k historickemu Polaru.

                      0 0
    • TechDiver  

      Dle návodu k navigaci přístroj VO2max sám počítá. V Garmin Connect je však v nastavení uživatele políčko na záznam VO2max. Když jsem ho zkusmo vyplnil, tak se mi přenesla tato hodnota do navigace a ukazuje mi natvrdo právě toto VO2max a navigace tedy nic nepočítá. Jak toto prosím funguje?

      0 0
      • TechDiver  

        Odpoved od podpory: VO2max pocita navigace a aktualizuje automaticky hodnoty v GC. Pokud hodniti v GC zmenim, po dalsi jizde se tato hodnota prepise tou nove vypoctenou z navigace

        0 0
        • jannk  

          No kazdopadne mi VO2max Garmin 1030 spocital na 78, coz i pres muj vek (45+) znamena, ze ocekavam nominaci na Tour, nejhure potom na Vueltu.

          0 0
          • TechDiver  

            no přesně proto jsem se začal na toto téma ptát; ukazuje mi 77 což je prostě nesmys

            když jsem si dělal „samo-domo“ testy vyšlo mi to na nějakých 46

            0 0
            • jannk  

              Ja bych do toho neryl. Proste bych si na tricko vytiskl „Zeptej se me na muj VO2Max! Mam 77“ a hrde bych ho nosil :)

              (VO2max krome laboratore, kde dychas do trubky stejne nezmeris, tak co)

              0 0
    • jannk  

      fw 5.0 zatím překvapivě dobrý :) livetrack fungoval celých 11h bez problémů

      0 0
    • jannk  

      Sakra – po upgradu na 5.00 mi nejde nahrat openfietmapa celeho Ceska na SD kartu … :(

      Teda nahraji ji, ale ukaze se mi pokazde jenom cast. Kdyz ji nahraji do pameti 1030, tak to funguje, ale to uz potom tu kartu nepotrebuji k nicemu

      0 0
    • jannk  

      Mohl byste prosim nekdo zkusit do 1030 s fw5.00 nah­rat nejakou vetsi openfiets mapy z https://extract.bbbike.org (musi byt ASCII)? Ja tohle pouzival … ale ted nevidim nikdy mapu celou, kdyz udelam zoom out, tak casti chybi. Obvykle udelam ~500MB celeho Ceska.OFM z http://garmin.openstreetmap.nl zatim porad funguje … ale zajimalo by me co se zmenilo :(

      dik

      0 0
    • rastoba  

      Vcera mi po 4 mesiacoch od kupi zacal zle ukazovat tepy. Hrozne vysoke. Vymenil som baterku v pase a vyzeral, ze uz to bude ok, avsak dnes na tréningu mi zacal ukazovat znova hluposti. Potom som pas trochu pohybal a zdalo sa ze to uz je v poriadku. Nemate s tym skusenosti? Poprípade co s tym? Potrebujem sa nan spolahnut. Dik

      0 0
      • jannk  

        mi se to stalo 2×: jednou jsem je mel fakt vysoke (i v klidu) a musel jsem si dat par tydnu pauzu :)

        Podruhe odesel pas, tj chvili ukazoval vysoke tepy a potom zacal vypadavat cim dal tim vice az jsem ho vyhodil. Nova baterka nepomohla, pas od Garminu mi vydrzi tak 1000–1500hodin

        0 0
    • Scicon  

      Zdravim,

      měl bych dotaz ke všem zkušeným. Koupil Edge 1030 funguje uplně v pohodě vše nastaveno. Jen když ho propojím z telefonem což taky v pohodě a pustim přes sluchatka hudbu tak nevim proc mluví mi hands free tak co 5 minut moji tepovou frekvenci do sluchátek a popravdě nevím kde to je tak debilně nastavené. Slyšet svoji tepovku co 5 minut nezajimavé. Tak nakonec odpojil fon a byl a klid, ale nevite kde to zrušit ??

      Dík za radu.

      0 0
    • Scicon  

      Děkuji .

      0 0
    • DoDo2  

      Dá se nějak dostat z 1030 gpx soubor tam zaznamenané trasy bez použití počítače (primo do mobilu)?

      0 0
    • kokoska68  

      Nezkoušel někdo 1030 použít jako navigaci na motorku?

      0 0
    • madik  

      Jinak v Livignu se dá koupit edge 1030 v kameném obchodě za 395 eur, tedy cca 10300 Kč. A dostal jsem i gumový kryt. Slušný nákup, kdybyste náhodou meli cestu kolem :)

      0 0
    • JardaH1  

      Pátrám, zda je možné v 1030 nastavit velikost obvodu kola v mm. Nevíte někdo jak na to?

      0 0
      • samson  

        Je to jednoduché, ale edge musí byť v dosahu snímača otáčok kolesa. Treba otvoriť obrazovku snímače → vybrať snímač otáčok kolesa → na nasledujúcej obrazovke vybrať → podrobnosti o snímači, nasleduje voľba automaticky, manuálne → manuálne naťukať obvod kolesa v mm a potvrdiť.

        0 0
        • JardaH1  

          Díky, v manuálu jsem to nenašel a při prvním nastavení jsem se na další obrazovku nedostal, byl jsem nepozorný. Ještě jednou díky.

          0 0
    • Delkim  

      Ne Evropský v centrále Garminu nic reklamovat NELZE, pouze přes prodejce. Mají to i nově na webu. Stejně jako se tam v podstatě nedovoláte a na emaily vám taky nikdo neodpoví…

      Nicméně před pár dny kamarádovi vyměnili 1030 za novou, reklamoval výše zmíněný „Halo efekt“ v Alze.

      Mají snad jít do výroby nové displeje a už by to do budoucna mělo být vyřešeno. Dle informací z webu má na závadu zásadní vliv sluníčko, takže někomu se to podle jeho aktivit objeví za 2 měsíce a někomu za 2 roky.

      0 0
      • 01carbon  

        Ctes nekde na webu? Resp. smeruji k otazce – nemate nekdo info zevnitr – dostupnost a prip. zda to co ted dojede koncem zari pro CZ jiz jsou ty s jinym zobrazovacem… kdyztak SZ.

        0 0
        • 01carbon  

          Není tu někdo kdo by měl info z Garminu CZ?

          0 0
          • jannk  

            Nereknou. Ale obvykle sami nevi, maji naskok jen par malo dni, pokud vubec…

            0 0
      • jannk  

        no kdyz to tam primo koupis, tak to tam reklamovat lze :)

        Jinak uz se taky chytam na reklamaci halo … jen by me zajimalo, jak je to s temi novymi displeji.

        0 0
    • milmat  

      Použil jste někdo ten test FTP, který je v Edge 1030? Já to zkusil jednou a na konci to řeklo, že nic nevypočítal… Ale nejsem si jistý, jestli jsem to dělal dle instrukcí. Pokud dobře vzpomínám, byly to takové pyramidové intervaly.Ori­entačně průběžně používám Xert (What's my FTP) a to nějak funguje.

      Zároveň, jak je to s tím automatickým výpočtem FTP? Posouvá to jen nahoru nebo to také FTP snižuje, když výkon uvadá?

      0 0
      • milan.v  

        Jen nahoru.

        0 0
      • 01carbon  

        Myslim ze s tim Tom taky nejak bojuje. Lehce nevrly ze si to z 1000 nenacetlo puvodni hodnoty. Ale moc jsem neposlouchal wattmetr nemaje a na 1030 cekaje.

        0 0
        • jecnak  

          Ja s tim nebojuju, jen mi prijde v dnesni dobe smesny, ze to vypocita krabicka a nikam ten udaj neposle. Pak mi jsou nejaky udaje o tom, jak dlouho mam meditovat po vykonu, ci jak moc jsem si nalozil zcela k nicemu, kdyz „aktualni“ ftp mam podle 1030 o 150W nize.

          0 0
          • milmat  

            No jo, budeme muset přidat..

            To FTP měření jsi zkoušel? Já jsem to zatím na první pokus nepochopil.

            0 0
          • Smazaný účet  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • ememem1  

            bud rad ze ti to ukazuje aspon v jedmom z nich, mne sa to na 820 este nikdy nesynclo, proste je to v connecte prazdne

            0 0
            •  jarek1  

              myslím, že ftp se nastavíí správně tehdy, když

              použijješ nějaký typ smart trenažéru a jeho appku s testem nebo nebo i bez testu anebo

              používáš wattmetr příímo na kole.

              muj problém a možná i jiných je, že v terénu s velkým převýsením vychází ftp zcela jinak než na trenažeru a pak hodiny odpocinku jsou taky nesmysly . jedu se projet na hodinku tady za zahrádky do kopečka a po návrtu mám 24 hodin odpočívat

              Když zadáš ale ftp ‚citem‘ potom taky hodiny meditace jsou hausnumera.

              0 0
              • jecnak  

                Wattak a tepak samozrejme mam a ftp mi historicky vypocetl Edge 1000 z 20min zateze. Co me prave prekvapilo, ze 1030 zacla ftp merit zas od zacatku. Nez jsem nasel, kde ten udaj zmenit a ze to vlastne vubec jde, tak mi to chvilku trvalo.

                0 0
    • 01carbon  

      Datove pole – jde nadefinovat nové datové pole – položka. Vím jak na obr nastavit počet a obsah datových polí z přednastavených položek. Ale nikde jsem nenašel „min/km“ – aktuální, průměr. Jde to nějak dodat – nadefinovat do možností ze kterých se vybírá co se má v datovém poli zobrazovat?

      0 0
      • madik  

        Vyhledej si v Connect IQ obchode polozky „Pace“ a neco si vyber a vyzkousej. jestli jsem teda pochopil tu slozitou otazku :)

        0 0
        • 01carbon  

          Mrknu – chci videt udaj za jak dlouho ujedu km. Okamzite tempo a prumerne tempo. Nastavit na obrazovce datove pole umim, ale polozku tempo min/km jsem nenasel

          0 0
      • milmat  

        Většina datových polí je napevno nastavená a moc tam toho konfigurovat nejde. Buď tedy najdeš co potřebuješ v nabídce Edge nebo si tam přidáš nové datové pole i Connect IQ, které tvoří vývojáři hlavně mimo Garmin. Ty pak najde v té stejná nabídce polí Edge v položce Connect IQ.

        Jen tak mimochodem, používám celkem dost custom datových polí z Connect IQ, kde třeba v jednom poli vidím aktuální rychlost, avg. a max. rychlosti. Podobně to mám u HR, cadence a výkonu. U toho výkonu bych radši viděl namísto max W třeba NP výkon. Ale ještě jsem to nenašel nebo to zatím neexistuje.

        Pokud chceš používat Edge nebo jiné Garmin zařízení na běhání, pak se podívej, jestli v IQ nenajdeš nějakou vhodnou aplikaci na běh. Sám jsem používal appku na chození po horách.

        Co třeba APP4RUN BETA VERSION ?

        0 0
        • 01carbon  

          Beh jsem vcera jenom zkusil. Ze tam vubec neni a ze, ze aktivita nejde predelat v tom jejich garmin connectu jsem jiz taky zjistil. Hlavne ze jsem dostal za vcerejsi vybeh asi 7 odznacku ;) Tahle ficura tam naskakuje I elitakum nebo to jde vypnout. Kdyz jsem se naposled dloubal v 810 tak jsem obcas ricel co to bylo za paka programatorsky. Ted stale doufam ze to nechapu a ze to je jenom nepochopeni ale zacinam se obavat. Je nejaky tool jak ty iq programovat.

          0 0
          • koko0925  

            V Connectu je asi milion možností aktivit, včetně umístění na model atd.

            0 0
            • 01carbon  

              Nevím co to znamená umístění na model – pokud to že v Garmin Connect nebo v Garmin Connect Mobile si vyberu aktivitu a tu si donahraji – zprovozním v Edge 1030 tak tuto možnost jsem nenašel.

              V Garmin Connect nebo v Garmin Connect Mobile je možné vybrat habakuk aktivit, ale s počítačem ani s mobilem neběhám. S 1030 také nebudu běhat – jenom jsem to zkusil a protože se mi aktivitu běh nepodařilo najít tak jsem se optal, zda mi někde něco neuniklo. Nejde to. Podobně jako nejde navigovat v režimu auto – tedy tato možnost tam sice je ale naviguje to pro auto úplně nesmyslně.

              0 0
    • petyn  

      Ahoj chci se zeptat jestli jde vybrat druh prenosu z cidla do 1030? Jde mi o to, ze jsem dnes sparoval 1030 s cidlem Sigma R2 duo ( rychlost a kadence ) a kdyz dam podrobnosti cidla tak tam je spojeni bluetooth a ne Ant+ i kdyz to cidlo podporuje. Co s tim?

      Dekuji

      0 0
    • Janouch  

      uvazuji o koupi 1030 , tak jsem se chtel aktualne zeptat jak to ted vypada s výše uvedenou vadou displeje? diky za info

      0 0
    • capo  

      Zeptám se ještě na jednu věc – uvažujme následující use- case:

      • probíhá záznam trasy
      • najednou jsem ale zjistil že se potřebuju vrátit dřív, musím změnit (zkrátit) trasu, novou trasu nemám nahranou v zařízení
      • narychlo něco naklikám v telefonu (klikat něco v edge je za trest) a chci to nahrát do zařízení

      Otázka je – existuje nějaká cesta, jak při probíhajícím záznamu trasy můžu bezdrátově přenést do zařízení novou trasu (GPX třebas) a nechat se po ní navigovat, aniž bych musel ten původní záznam ukončovat?

      0 0
      • jecnak  

        Pres BT. Naklikas si v telefonu v Garmin Connectu nebo si do nej importujes GPX naklikane jinde a posles pres BT do Garmina. Jestli je treba ukoncit stavajici aktivitu si nejsem jisty.

        0 0
        • capo  

          Ta nutnost ukončení je ale právě naprosto zásadní bod. Budu rád když to vyzkoušíš a dáš vědět :).

          Na Edge 1000 ani na žádnejch Fenixech to totiž bez ukončení nejde. Dá se vlastně jen teoreticky přes nějakej widget (protože do widgetů na Edge jde lézt i v průběhu záznamu, do aplikací ne). Ještě si to musím doma pak ověřit, abych náhodou neměl pravdu ani s tímhle…

          0 0
          • 01carbon  

            našel jsem widget, který má umět přenášet z androida do garmina soubory – v garminu musí byt spusteny gimporter, v androidu gpx/fit Exporter – nepovedlo se mi to rozejit i když tuším MaPa ve vlákně o 520 psal že mu to jde. Dokázal jsem se přihlásit do Garmin fora že to nějak s autore proberu, ale to přihlášení mě natolik vyčerpalo že jsem se dál nedostal :-(

            0 0
            • capo  

              jj, viděl jsem a tohle tuším funguje na všech Edgích. doufal jsem že Edge 1030 to umí již lépe, zdá se že ne. Asi tím pádem nemám důvod upgradovat…

              0 0
          • jannk  

            Navigace a zaznam trasy jsou (a vzdycky byly) na garminu uplne odlisne veci. Nechme stranou jak do G nejakou novou trasu dostanes, ale uplne bezne behem jizdy zastavim navigaci, pustim navigaci podle nove trasy a jedu dal. Zaznam toho, co jsem realne ujel jede porad dal.

            Ja na to cerveny krizek na obrazovce s mapou, pripadne staci vybrat novou trasu a on se zepta jestli ma zastavit stavajici navigaci

            0 0
            • MaPa  

              První věta rozhodně nebyla, už jen kvůli minulému času, pravda. A také to vztahuješ na trasy již přítomné na zařízení. Dotaz ale zněl na trasu dotahovanou v průběhu aktivity a tady přesně platí to omezení co je uvedeno nahoře. Trasa se musí stáhnout přes IQ Widget, ne přes IQ Aplikaci. IQ Aplikace jde totiž vyvolat pouze pokud neběží aktivita. Widget oproti tomu lze vyvolat kdykoli z notifikační „lišty“.

              Ano, na E520 to funguje přes gimorter v edge a gexporter v mobilu, jen je to trochu složitější manipulace se soubory. Ale lze to. Popsáno je to ve vláknu o E250.

              Jak je to s mobilním Connectem a synchronizací v průběhu aktivity, to teď momentálně nemůžu ověřit.

              0 0
              • jannk  

                Ok, od dob 510 prvni veta byla pravda, drive nevim :)

                Ale uznavam, ze nevim jak to je s nove pridanymi trasami – resim to tak, ze si s telefonem vymyslim koncept a na 1030 postupne jedu z bodu do bodu (vetsinou mi staci 1, 2 takze me to moc nepali) – ale zasadni je, ze ty body zadam oznacenim na mape, ne zadavanim adresy nebo tak neceho, to je fakt opruz. Routovani potom necham na OSM a kdyz se mi nezda, tak mu neverim.

                Chtel jsem doma pustit aktivitu a behem ni na mobilu vynutit synchronizaci s GC … ale jecnak to uz zjevne vyzkousel a funguje (coz neni prekvapive)

                0 0
                • MaPa  

                  Android 8, BB KeyOne, E520:

                  Puštěná aktivita, v tu chvíli na autopauze, na telefonu v Oruxmaps s pluginem Brouter naplánována trasa, uložená jako gpx na SD kartu. Poté přes OI Filemanager posláno do MobileConnectu. Vytvořená trasa poslána do Edge. Vynucená synchronizace. A pak Menu->Training->Courses->spuštěna nahraná coursa. A pak šlo pokračovat…

                  Takže ano, funguje to i během aktivity.

                  0 0
                  • capo  

                    Jsem lehce pomalejší asi. Co přesně myslíš tím „Poté přes OI Filemanager posláno do MobileConnectu. Vytvořená trasa poslána do Edge.“? Můžeš to prosím rozepsat?

                    0 0
                    • MaPa  

                      Otevřít OI File manager

                      Najít uložené gpx

                      Kliknout a dát otevřít v Garmin Mobile Connectu

                      Dotvořit trasu a uložit

                      Trasu odeslat do Edge

                      0 0
                      • capo  

                        Aha super, díky. Je fakt překvapivé jak snadno jde tímhle postupem „vytvořit“ v mobile connectu trasu (protože samotná aplikace import gpx vůbec nemá). To jsem netušil, díky moc. (tohle samozřejmě bude fungovat nejen na 1030).

                        0 0
        • ememem1  

          a to sa robi konkretne jak? zatial som inu moznost jak ten gimporter ci ako sa to vola nenasiel.

          0 0
          • jecnak  

            Na iPhone: Udelam si nejak nekde gpx. Otevru si ho v Garmin Connect app a tam si trasu i ulozim. Nasledne na ni kliknu, ze ji chci odeslat do zarizeni. Pokud mas zrovna pripojeny pres BT Edge, tak jen kliknes na sipky synchronizace a mas trasu v Edge. V Edge otevres v ulozenych trasach a jedes.

            0 0
            • MaPa  

              Dtto na Androidu. Háček je pouze v tom „otevřít si gpx v Connectu“. Pokud je nainstalovaný vhodný File manager, pak stačí přidržet prst na gpx souboru a v nabídce „otevřít v čem?“ se zobrazí i Connect, pak se rovnou otevře editace coursy a postupuje se dál jak píšeš. Jenže to nefunguje vždy a všem, a občas se to někomu mění i v čase jak se zřejmě aktualizuje i samotný mobilní connect…

              File manager u kterého byla jakástakás jistota že by to mohlo chodit byl OI File Manager . Taktéž se to řešilo ve vláknu o E520.

              0 0
      • milmat  

        Já to řeším tak, že zastavím tu aktuální navigaci a zapnu na start nejkratší cestou nebo zadám jiný cílový bod přímo v Edge. Dle nastavených preferencí to vygeneruje novu trasu. V profilu si můžeš zapnout/vypnout různá omezení trasy. Spěchat a klikat něco v telefonu by bylo pro mne zdlouhavé, ale přes GC by to mělo jít také.

        0 0
        • jannk  

          jo, ale priznejme si, ze Garmin obcas vygeneruje pomerne dost zajimavou trasu :) a to jak s TOPO tak s OSM mapou, kazda ma svoje mouchy

          0 0
          • milmat  

            Ale pak to umí automaticky přepočítávat, když nejedeš dle navržené trasy, což se může také hodit. Zkoušel jsem i automatické generování okružní trasy – stačí zadat kolik cca km by to mělo mít. Nebylo to úplně špatné, ale závisí to také od daného místa.

            0 0
            • jannk  

              jo, ta okruzni trasa docela jde, to obcas pouzivam pro prodlouzeni trasy. U navigace je uchylne, ze maji zjevne stejny routovaci algoirtmus jako pro auta, takze kdyz jedes spatnym smerem, tak te vede k nejblizsi krizovatce a tam az chce obratit. Komicke to je zejmena na malych cestickach. Kudy cloveka vede je jina vec, za to muzou mapy jak maji oznacene cesty…

              0 0
        • capo  

          Tohle jde možná tak pro vás silničáře, ale ne pro nás bajkery :)

          0 0
    • koko0925  

      Prosím vás, je tu někdo, komu se na 1030 skutečně objevil ten modrý rámeček na displeji? V Garminu na P6 mi řekli, že se s tím u nás nesetkali, jen pár kusů 820 mělo tuhle vadu, ale 1030 žádná.

      0 0
      • Xante  

        Ano, modrý rámeček na 1030 mám. Teprve to budu reklamovat.

        0 0
      • atty  

        To je celkem obvyklá odpověď u kterékoliv reklamace na CZ Garminu – tuto závadu ještě neviděli, nikdy se s ní nesetkali, nikdo jim jí nereportoval a je zcela ojedinělá (ačkoliv se o ní píše už půl roku na všech světových fórech, kde se Garmin probírá).

        Nicméně na druhou stranu zase většinou bez problémů reklamují či vyměňuji.

        Takže se nenech zmást a odradit :)

        0 0
        • koko0925  

          No jo, jenže já mám bezva nabídku na novej E1030 ale bez účtenky. Himbajs to je pech.

          0 0
          • koko0925  

            A dá se s tím rámečkem žít, nebo zakrývá údaje?

            0 0
          • atty  

            Tak to je o tom, zda je ta nabídka tak moc lákavá a o tolik levnější, než kus se zárukou. Kdyby mi ho někdo dával za 4k, tak to risknu, případně i s výměnou displeje za vlastní se to asi furt vyplatí (jednou), ale za o moc vyšší cenu bych to celkem neriskoval (není to jenom o displeji a jakákoliv oprava Garminu za „vlastní“ není moc cenově příjemná – opravy a náhradní díly jsou celkem napálený).

            Zase na druhou stranu se s tím displejem při hodně dobré kupní ceně dá žít – najdi si fotky, jak to vypadá – je to použitelný i s tím rámečkem, jen to nevypadá hezky a samozřejmě to trochu snižuje čitelnost u okrajů.

            0 0
      • Jarry611  

        Mě se modrý rámeček objevil cca před 1/2 rokem, 12.11. jsem reklamoval u prodejce(Alza), a za 12 dní jsem měl zpět nový kousek. Kolega v práci také reklamoval a byl mu také vyměněn za nový kus.Takže za nás reklamace bez problémů.

        Garmin o tomto problému ví, je toho dost na jeho foru.

        0 0
        • jannk  

          jo jo, taky ho mam, sice docela slaby a videt je hlavne na slunicku – ale reklamaci planuji az se otepli, at ted v mrazech huntuji jinou baterku :)

          0 0
    • jannk  

      Tak to vypada, ze ve fm 7.00 jsme se dockali Galileo – hned to o vikendu nekde v lesich vyzkousim

      0 0
      • 01carbon  

        Cetl jsem ve vlakne o e1000 tak jsem hned krabku zapnul, zkontroloval update a nic

        0 0
        • jannk  

          to je divne … pisou 100% Rollout – 1/10/19 8:50am (asi PT, ale to uz taky bylo)

          zkusim vecer

          0 0
          • 01carbon  

            Pro jistotu jsem pustil I gc v mobilu, sparovane ok, e1030 jsem zkusil prepnout do eng a update nenajde.

            0 0
            • 01carbon  

              Po navratu z hospy jsem okolo pulnoci chtel nahrat trasu na dalsi den mi to update nabidlo – tak jsem se pomodlil a odliknul ano. Probehlo a druhy den behem jizdy (predni svetlo, zadni radar, pustena navigace po trese) se e1030 kousnul, nesel vypnout, na zadny cudlik ani obr. nereagoval. Po cca 20–30km „se vypnul“ a kdyz jsem ho zapnul, radar ok, sparoval svetla, nabidl ulozit, spustil jsem navigovat po trase a dalsich cca 70 km ok. Ale docela me to rozhodilo. Hlavne ze nereagoval na hw cudle. Kouslo se to po cca 15km, cca 20–30km kousnute, po zapnuti baterka na 70%, po ujeti dalsich 70km baterka na 50%.

              Galileo v menu nenvidim.

              0 0
              • madik  

                Podrzenim zapinaciho tlacitka na cca 10s udelas restart zarizeni. Po restartu naskoci a muzes pokracovat v aktivite.

                0 0
                • 01carbon  

                  To jsem zkousel nekolikrat. Ale kdovi jak jsem to mackal – v rukavicich, za jizdy.

                  0 0
              • kandelik  

                Galileo bylo hned v dalsi aktualizaci zvlast. Po prehrani FW 7.0 take nikde nabidka nebyla. Po dalsim propojeni s Garmin Expres uz aktualizaci GPS nabidlo a po instalaci uz v nabidce Galileo bylo.

                0 0
                • 01carbon  

                  Aha – express v pc nemam a doposud jsem se tomu vyhybal jak cert krizi. Vystacil jsem si s connectem v mobilu.Hyml. Dik.

                  0 0
                  • kandelik  

                    Tak zkus na garminovi spustit aktualizaci znovu, treba stahne…

                    0 0
                    • 01carbon  

                      fw 7.00 mam nic dalsiho e1030 nestahne. No zkusim nakam ten espress nainstalovat.

                      0 0
          • petyn  

            Já to ted zapnul a hned to nabidlo aktualizaci. Ale je pravda, že jsem to měl přes Garmin Expres. Samotný přístroj mi to taky nenabídl.

            0 0
            • tom.kh  

              Mě to nabídl i samotný přístroj, ale nejsem teď u navi abych si to prohlédl.

              0 0
              • jannk  

                mi to taky hned nabidlo update, vse ok.

                notifikace ze socialnich siti jsou fajn, funguji dobre, s iphonem ale bohuzel porad (pochopitelne) nemuzu nijak odpovidat. coz by se nekdy hodilo.

                0 0
            • roud  

              musel jsem vypnout a zapnout přístroj jinak mi to aktualizaci nenabídlo :)

              0 0
      • jannk  

        nejak to Galileo nikde nevidim …

        0 0
        • jannk  

          aha – musel jsem pres webupdater jeste aktualizovat fw gps chipsetu. Tak to jsem zitra v lese zvedavy! (i kdyz ted moc listi neni)

          0 0
    • studenak  

      Zkoušel někdo na verzi europe, která stojí pod 13k ale je bez topo map a nahrát tam staženou verzi? funguje to ?

      0 0
    • 01carbon  

      Jsem se vcera po cca 90km vetu vratil domu (e1030, predni svetlo, radar, pustena navi po predem naklikane trase) a chtel jsem zjistit jak moc jsou vybite aku ve svetle a v radaru. No a nenasel jsem zpusob jak to zjistit. Na obr kde se nechaji svetla zapinat, vypinat, poustet blikani, prepinat rezimy je zobrazen jen stav akku v prednim svetle a kdyz si nadefinuji datove pole stav baterie tak je tam taky jen akku predniho svetla.

      0 0
      • 01carbon  

        Resenim je vypnout natvrdo predni svetlo – potom se zobrazi stav akku v radaru – zadni blikacce.

        0 0
        • 01carbon  

          na obrazovce – snímače – světla se zobrazuje stav obou bateriií (předního i zadního)

          0 0
    • 01carbon  

      Trasa (gpx) z A do B. neprojetá, uložená. Jsem někde na trase a chci po trase do A. Jde to nějak? Po projeté trase vím že jde go back, vím že jde zapnout navigovat na začátek, ale to nemusí vést pro trase. Vím že si jde do mapy zobrazit trasu jako čáru a jet podle čáry.

      0 0
      • jannk  

        Ja bych proste otevrel ulozenou trasu z A do B (predpokladam, ze ji mas jako ‚course‘), nevim jestli jde otocit smer, ale kazdopadne se ukazuje jako cara na mape a jel bych po ni. Ignoroval bych veci jako ‚distance to destination‘ a vypnul upozorneni o zatackach (mam vypnute porad)

        0 0
      • koko0925  

        Máš dvě možnosti. Buďto jedeš po čáře nebo si v detailu trasy zapneš navigaci a GPS bude po ní navigovat. Tam pak je ten případ, kdy po otevření se Tě zeptá, jestli chceš navigovat na začátek trasy. Pokud dáš, že ne, tak se spustí sama, jen co budeš na ní a povede Tě do koncového bodu, třeba z té půlky trasy. Souvisí s tím to, že budeš mít upozornění před odbočkami a Garmin si to bude počítat podle svého, tzn,, že cesta může být trochu jiná než původní čára, proto to moc nepoužíváme.

        0 0
        • 01carbon  

          Sry ale nejak jsem to nepobral. Ulozena trasa (gpx) naklikana a vyexportovana napr z mapy.cz z bodu A do bodu B. Chci jet obracene. Dopravim se nejak do bodu B a chci navigovat po naklikane trase do A.

          Zobrazit caru a jet po care v mape umim.

          0 0
          • jannk  

            kdyz jedes po care, tak muzes smer uplne ignorovat, ne? vadi to jenom vecem jako ‚vzdalenost do cile‘ apod .. ale ty jsou nepodstatne, ne?

            0 0
            • 01carbon  

              Pisu ze jet po care umim, ale chtel bych „navigovat“. Hyml to umi 6let stare hodinky. A tady to vypada na neresitelny problem.

              0 0
              • jannk  

                aha – ja nepochopil, ze cara ti nestaci, protoze ja jezdim jenom po care, navigace v pojeti Garmina me rozciluje (pipa jak magor kde se mu chce)

                Na Edge 1000 skoro jiste bylo ‚reverse course‘, na 1030 se podivam … ted ji mam sice pred sebou, ale aktualizuji online vsechny mapy

                0 0
                • 01carbon  

                  Reverse course je (alespon si to myslim) to cemu se rika go back. To 1030 umi. Ale ja jsem nikam nesel. Jenom jsem se ocitl v bode B (cil) a chci navigovat PO TRASE do bodu A (start).

                  0 0
                  • jannk  

                    ne ne – reverse bylo, ze danou trasu proste navigoval naopak, nikde jsi nemusel jezdit. Go back je … go back.

                    https://www8.garmin.com/…7D66331.html

                    0 0
                    • 01carbon  

                      Chvili to vypadalo nadejne :( Tato volba je jen kdyz necham Route Creator vymyslet trasu treba z aktualni polohy (nebo bodu na mape) do nejakeho cile. Umoznuje prohodit smer. Ale nejde to (nenasel jsem) jak prohodit start a cil na ulozenem gpx.

                      0 0
      • MaPa  
        1. Ideově. Nejde to. Protože Coursa v sobě obsahuje i časová razítka, tudíž navigace proti by neměla smysl (např. pokud si stáhneš trasu od někoho jiného a běžíš proti němu). To, že by ten princip mohl být „volnější“ a řada lidí jede proti průměrné rychlosti nebo VP úplně ignoruje sice pravda je, ale Garmin to nezajímá.
        2. Prakticky. Otočit Coursu umí webový Connect. Tedy, trasu si uložit, pak jít (klidně i přes browser telefonu) do webového connectu, dát „upravit trasu“, otočit, případně upravit další věci – hlavně související s VP, uložit. Pak odeslat znovu do přístroje (buď přímo z velkého connectu, nebo z toho mobilního). Aktualizovaná coursa se objeví v Edge a můžeš jet. Zní to krkolomě, ale v reálu to zas tak složitý není.
        0 0
        • 01carbon  

          VP = vyskovy profil?

          Jenom úvaha – gpx z mapy.cz v sobe asi mit casové razítka nebude.

          V mobilnim connectu jsem něco jako otocit nebo jet opacne nenasel – blbe hledam? Jestli to umi jen velky connect v PC a jen online, tak to je na pikacu = venku v terenu nepouzitelne. I tak muze nastat problem tlf bez dat, není signal, není app.

          Ukládat si pokazde oba smery? = na palici.

          To asi blbe zkomplikovali tim virtualnim partnerem, proti kteremu se necha jet. Ale když umi nad aktualni trasou udelat go back tak proc to neumi s libovolnou trasou. Hyml.

          Povzdech – navigovat k libovolnému konci zvolene trasy umi hodinky suunto ambit 2 co mam 6 let.

          Diky

          0 0
          • jannk  

            VP = virtual partner (myslim)

            a mobilni verze fakt course otocit taky neumi

            0 0
          • jannk  

            mimochodem – kdyz tak hledas jak navigovat (coz nezpochybnuji!) – nevadi ti, jak Garmin pri navigaci porad pipa jako magor? Pri kazdem sjeti z cesty, tusim i pri zatackach atd … uz si to presne nepamatuji, ale viz bezpecne, ze kvuli pipani jsem zacal i na 1030 zase jezdit jen podle cary (coz mi v zasade vyhovuje)

            0 0
            • 01carbon  

              Ted v zime na mtb v cepici si muze pipat jak chce. Na jare to budu nejak resit :-) Naivní – se neda vypnout?

              0 0
              • jannk  

                neda – leda vypnout vsechny ‚tones‘, coz se mi taky nelibi – neslysim start/stop, coz je pro me ikonicky Garmin zvuk ‚jizda zacina/konci‘ :)

                0 0
        • 01carbon  

          ted jsem ověril že „otočit“ trasu umí i mobilní Garmin Express

          0 0
    • studenak  

      Tak mi dneska přišel a chce to po mě 8,8 GB aktualizace map :O

      0 0
      • jannk  

        Bych se prvni podival, jestli nebudes jezdit podle OSM (openfietmap), potom jsou aktualizace jejich map zbytecne. Ja uz na ne uplne rezignoval…

        0 0
    • jannk  

      nemate nekdo seznam map od Garmina a jmen/velikost prislusnych souboru? Ja uz nejake starsi smazal, ale porad se mi jich tam myslim vali vice nez potrebuji … jen nemam cas a chut zkoumat ktery soubor je ktera mapa. Mi by nakonec stacila jak moje OFM (openfietmap) + DEM + pro jistotu jejich celoevropska, ktera je na rozdil od OFM dobra pro nahled na fakt velke uzemi (jako cele cesko apod)

      0 0
      • Jarry611  

        Když klikneš pravým na myši a dáš otevřít(lister), otevře se mapa v textovém editoru a někde v prvních 2 řádcích je název. Dělám to tak v Total commanderu.

        0 0
      • koko0925  

        Pozor, ona ta free Evropa kupříkladu, má 3 soubory. Tak raději nic nemaž.

        0 0
        • jannk  

          jo, tohle mi prijde jako pomerne nespolehlivy postup, prece by nekde mel existovat nejaky primocary navod jak smazat stare mapy … ?

          0 0
          • koko0925  

            Před časem jsem se ptal přímo v Garminu na Evropské, že jsem koupil O1000 z druhé ruky a že je tam hafo map, i když se původní majitel dušoval, že nic nedohrával. Prodavač to okoukl a řekl, že to mohu vymazat. Raději jsem to neuděl a po příštím upgrade bylo jasné, že vše patří k té Evropě. Pak se mi to potvrdilo, když jsem kupoval další, ale novou.

            0 0
            • jannk  

              souhlas, jen moc nevim, co presne tim chces rict :)

              neco urcite smazat jde, treba jsem tam mel dve DEM mapy (2014 a 2017 myslim) – co jsem tu starou smazal, tak se nic nestalo, porad mi to nadmorskou vysku kalibruje ok. Nektere mapy asi maji vice souboru, s tim bych souhlasil – ale porad bych rad seznam map a prislusne souboru pro kazdou z nich abych se rozhodl co smazat. Stejne jezdim podle OFM + turisticke znacky (jen kdyz jsem na MTB) + CZ vrstevnice. (obcas si nahraju vrstevnice treba pro Malorku, ale ty nemam tak dobre jako ceske)

              0 0
      • Jarry611  

        Seznam map v Garminu níže

        In the \Garmin folder on the device, you should see the following files:

        gmaptz.img (timezone map)

        gmapbmap.img (base map)

        gmapprom.img (detailed map)

        gmapgc.img (address lookup map)

        gmapdem.img (elevation data map)

        Když jsem všechny smazal, EU cyklo a Topo fungovali, jen jsem nezkoušel vytvářet trasu v garminu, jezdím podle předem připravené trasy a tam nebyl problém.

        0 0
    • petyn  

      Ahoj mám dotaz. Jen pro prdel jsem chtěl zkusit aby mi 1030 spočítala hodnotu VO2 Max. Na začátku mi to psalo, že musím jezdit alespoň 7 dnů po 20 min za sebou. Tenkrát nebyl čas. Nyní jsem jezdil 7 dnů po cca. 1,5 hod a VO2 Max mi to neukazuje. Používám tepák,kadenci a rychlost. Musí se používat i waťák? Kde se to dá nastavit aby to vypočítalo? Vím, že to není přesné, ale jen tak pro prdel.

      Děkuji zkušeným za nasměrování.

      0 0
      • jecnak  

        Mas zadanou hmotnost jezdce a kola?

        0 0
        • petyn  

          Jezdce ano kola ne. To se zadava v mem vybaveni? Dopocita to i zpetne nebo jen u novych akrivit?

          Diky

          0 0
      • atty  

        A není v manuálu, že k výpočtu odhadu VO2 Max je i u 1030 tepák a wattmetr? Bez výkonu by to počítalo jen naprostý nesmysly.

        Mne ty odhady vcelku sedí (vidím po pár týdnech „nečinnosti“, jak to padá a zase naopak při pravidelném pohybu (u mne ne rozhodně tréninku :) ) to pomalu stoupá.

        0 0
      • Ondraj  

        Bez W to cyklo VO2Max počítat nebude. Před nedávnem jsem se na to dotazoval u Garminu. Ani mi nešlo o nějaké přesné hodnoty, ale o trend.

        0 0
    • Jarry611  

      Ahoj, nevíte jak nastavit garmin aby pipal jen při navigaci? V nastavení /systém jsou tóny, ale jde jen vypnout nebo zapnout. Žádné nastavení. Je to dost otravné když to pořád pipa. Chci jen při navigaci když se blíží odbočka. Díky za nápady

      0 0
      • jannk  

        Nijak. Ja to zase chci presne naopak, aby pipal vzdycky jindy (start/stop/radar/… ) a mlcel u navigace .. a to taky nejde. Takze jezdim podle predpripravene cary a ne podle navigaci – protoze ta pipa jak magor u kazde pidi odbocky.

        0 0
        • Jarry611  

          To že pípá jak magor je pravda, úplně ideální by bylo kdyby pípal jen při upozornění na POI co mám na trase.

          0 0
          • milan.v  

            Já toto řešil už u 820ky, bohužel Garmin se rozhodl, že jednoduché věci bude dělat složitě, takže i přes neustále nový FW jsou věci, které prostě neumí, protože to Garmin nechce nechávat na uživatelích…

            Jako dobrý příklad mě ještě napadá např. počet live semgentů, které Garminy zobrazují, tedy max. 100, přestože do paměti se toho dá uložit mnohem více…

            0 0
            • jannk  

              nebo upozorneni po X kilometrech – displej jako krava a mi se tam napise jenom 25km … a uz ne, kolik to je celkem (protoze si to nekdy fakt presne nepamatuji, jestli to je treba 150 nebo 175. Jasne potom se podivam, ale stejne). Porad sebou vlaci fw obskurnosti snad 20 roku stare

              0 0
    • Jarry611  

      Me třeba hrozně štve, teda něco víc, ale to se nehodí, a to neschopnost upozorňovat na blízké body. Nahraji spoustu kesek do paměti ale žádné upozornění že jsem blízko. Turistické navigace to umí, nastavím třeba okruh 150m od polohy a dostanu upozornění. Oregon byl na to dobrej. Po hodinách pátrání a zkoušení jsem přišel na to jak se nechat upozorňovat na body na trase, třeba ty kesky. Ale aby to o piplo, tak musí povoleny zvuky, a to pipa jak pominute. Garmin má poi loader, kde to jde nastavit, ale s 1030 to nefunguje.

      0 0
    • studenak  

      Koukám, že je nová verze. Někdo nějaké poznatky?

      Improved connection to the Edge Remote.

      Fixed issue causing Connect IQ MapView to not handle inputs.

      Fixed incorrect navigation audio tones from the 7.00 update.

      Fixed a crash when sending GroupTrack messages.

      Added support for 12-speed shifting systems.

      Fixed data field issues when using a shifting system with no front derailleur.

      Fixed crash when doing the FTP test.

      Updated RTL510 and RTL500 light modes for Auto and Trail modes.

      Fixed Varia lights not activating when starting an activity.

      Fixed issue where radar would not automatically reconnect after being disconnected for more than 2 minutes.

      Fixed issue where the Edge would not automatically pair with a radar that is paired to a watch that the Edge is connected to via Extended Display Mode.

      Made several improvements to the Sensor Details UI for Vector 3 power meters.

      Added support for displaying eBike data fields on a Varia Vision.

      Fixed bug in Extended Display mode where Di2 battery would report as 255%.

      0 0
    • Pavlos_S1  

      Zdravím. Můžete mi prosím někdo poradit jak dostanu naklikanou trasu z mapy.cz uloženou ve formátu gpx do Edge 1030? Pochopil jsem, že přímo do navigace to nejde, že to musím udělat přes Garmin Connect. Když zvolím importovat data, nahlásí to chybu (viz příloha). Nebo je postup jiný?

      0 0
      • tom.kh  

        lze i přímo do navi, soubor nakopíruj do složky „new files“ na pam. kartu nebo do paměti navi, je to jedno. Po zapnutí si tento soubor navi sama zpracuje a uloží. Potom složku new files vyprázdní a tento soubor v ní už nenajdeš. Garmin Connect k tomu nepotřebuješ.

        0 0
        • Pavlos_S1  

          Super. Díky funguje to. Akorát jsem nemusel nic vyprazdňovat. Nějak se to po načtení vyprázdnilo samo.

          0 0
          • tom.kh  

            není zač… a přečti si ten můj text ještě jednou… :-) nikde o nutnosti vyprazdňovaní nepíšu…

            " Po zapnutí si tento soubor navi sama zpracuje a uloží. Potom složku new files vyprázdní a tento soubor v ní už nenajdeš."

            0 0
            • Pavlos_S1  

              Jo pravda. Četl jsem moc rychle a udělal si z toho místo vyprázdní, tak vyprázdni…

              0 0
    • petyn  

      Tak tu máme nový FW 7.30

      0 0
      • tom.kh  

        už mám chvilku otestováno, končně chodí dálkový ovladač i při připojeném mobilu… To to trvalo… Děs… Asi to mělo prioritu č. 169… :-O Jako každá novinka od Garmin, funkční FW cca dva roky po uvedení.

        0 0
    • JiriD  

      Nevíte prosím někdo jak se chová Garmin navigace (520, 820, 1030 – předpokládám, že to bude stejné) v případě že nahrajete velmi dlouhou GPX trasu a v polovině přespíte a druhý den chcete pokračovat dále? Jde mi o to, zda se navigace chytne v polovině GPX trasy a bude navigovat dále, nebo zda bude nejprve navigovat na začátek trasy…

      Děkuji za info

      0 0
      • MaPa  

        Na coursu můžeš najet kde chceš, garmin neprojetou část bude ignorovat. Stejně tak lze courses během cesty přehazovat za jiné. Alespoň u těch garminů cos vypsal

        0 0
      • tom.kh  

        ťukneš na uloženou trasu a sama se tě zeptá zda chceš navigovat na začátek trasy… tzn. není problém se druhý den připojit v půlce a pokračovat do cíle… navigovat bude…

        0 0
      • RomanF  

        Navigaci můžeš zapnout i v průběhu jízdy a nabídne ti navigaci na začátek trasy (ANO-NE). Klepneš že ne a začne tě navigovat z aktuální polohy dále do cíle.

        0 0
      • koko0925  

        Já takhle jezdím podle 1ks GPX, trasy cca 600km, 100km denně. Jen nastavím, že nechci navigovat a jedu dle čáry. Ani tu mapu nakonec nepotřebuješ…

        0 0
    • madik  

      Po te co vysly nove 530 a 830 krabicky od Garminu, ma vubec smysl porizovat 1030? Ma funkcne vubec neco navic? Asi jedine vetsi vydrz baterie a pro nekoho muze byt vyhoda ve vetsim rozmeru displeje pro prehlednost mapy.

      Premejslim ze se 1030 zbavim, za 10k bych ji mozna udal a misto ni bych poridil 530. Asi by mi chybela funkce navigace na konkretni misto, ale bez toho se asi da zit. Hlavne lehci zarizeni a ovladani tlacitky. Obrazovka je na 530 o neco vetsi jak na puvodni 520, coz by taky vyhovovalo. 1030 uz je celkem zbytecne velka mi prijde.

      Nebo ze by 1040 na obzoru? :)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Všechny funkce, které obsahují nové 530 a 830 ti Garmin pošle v novém firmwaru. 1030 i nadále zůstane vrcholovým modelem.

        Je nesmysl, aby přístroj za poloviční cenu měl lepší výbavu.

        0 0
        • Pikaču  

          Vrcholový model ale z roku 2017 a je dost pomalý. Firmware sice nahraje funkce ale nezlepší display, procesor atd. Chce to holt nástupce.

          0 0
          • Smazaný účet  

            O nástupci snad nemůže nikdo pochybovat. Trošku nelogicky zatím nebyl představen, ale mně třeba jde o ty funkce. Jestli mi načte navigace jízdu za 30 sekund nebo za 8 sekund mi je tak nějak upřímně úplně jedno, jo, na funkci přístroje to nemá absolutně žádný vliv.

            Potíž nastává v případě, když za to chce Garmin 15k :-D

            Displej, to je kapitola sama o sobě. Ne, že by snad nebyl dobře čitelný, ale modré okraje jsou dobře známé.

            Ten, kdo v uplynulých dnech koupil něco ze starých modelů musí být … kulantně řečeno nasranej :-D

            0 0
        • madik  

          Nové funkce Garmin dodá, to je v pořádku. Jenže 830 má výrazně rychlejší procesor a zařízení je mnohem rychlejší, reaguje mnohem rychleji při procházení menu a hlavně navigace, přepočítávání a nahrávání trasy bude taky výrazně rychlejší. Výdrž baterie udává garmin 20hodin. To je snad i ta stejná hodnota jako u 1030, takže tady problém není. Pokud mi něco neuniká, tak jediné praktické navíc u 1030 je velký displej. Jenže ten je zase na úkor rozměrům a váze celé krabičky. Díky tomu, že mají 530/830 asi o 15% větší displej, než mely 520/820 bude tedy displej asi vpohodě dostačovat i pro procházení mapy a bude se hodit větší rychlost překreslování map.. „downgrade“ z 1030 si dokážu celkem vpohodě představit. 1030 má sice SD kartu, ale kdo jí proboha potřebuje když má 1030 snad 16GB interní pamětí nebo kolik? 830 popravdě nevím kolik má paměti, ale Garmin mapy se určitě vejdou a když si tam nahraju nějaké OSM pro ČR co mají kolem 400MB, tak to se asi taky určitě vejde..

          Novou 830 koupím za 9400 kc z Anglie a 1030 si myslim za tuhle cenu prodám. Takže mě to přijde jako upgrade..

          0 0
          • milmat  

            Co je u nové 830 smutné, je microUSB. Proč ne USB C :-((

            Takže jediný benefit „downgrade“ na 830 jsou menší rozměry pár gramů dolů.Nebo jsem něco přehlédl?

            0 0
            • MaPa  

              Rychlost, s tím může souviset plánované zlepšení IQ prostředí a vývoj nových věcí, které do „starých“ krabiček nepůjdou dát…

              0 0
            • madik  

              Hlavnim benefitem je rychlost. Velikost zarizeni a displeje je uz trochu subjektivni. Me se velky displej libi ale 830 ma displej asi o idealni velikosti, takze by mel vyhovovat. Uhlopricka myslim stejna jako mela 810 napriklad.

              0 0
            • ememem1  

              to je vec nazoru, micro usb je sice co sa zivotnsti tyka shit, nicmenej mam aspon po rokoch ku vsetkym zariadeniam rovnaky kabel, pre mna by to bol ajasna vyhoda.

              0 0
              • black.horse  

                No a stejně by to dnes mohl někdo říct přesně obráceně, současná spotřební elektronika míří k usb-c a je nežádoucí to zdržovat, aby nevznikl zbytečný bordel při přechodu.

                0 0
          • 01carbon  

            mam okolni staty osm bike trasy (i různé varianty a vrstvy) a myslím, že to má přes 16G. Nota bene – jsem zvědav jak budou prodávat CZ Topo, kterou mají nyní svázanou s číslem SD karty.

            0 0
            • madik  

              Tak jasně pokud jsi takto náročný na mapy, máš mnoho variant mezi kterými přepínaš atd. Tak pak je pro tebe velká kapacita a SD karta nutnost. Já tam mám 1–2 mapy a bohatě mi to na silnici stačí. V zařízení mám asi pulku paměti volnou a SD kartu jsem vubec nekupoval. Myslim ze TOPO mapy už fyzicky Garmin přestal (nebo přestává) prodávat, je to už zastaralý druh distribuce, který je zbytečně nákladný.

              0 0
      • milmat  

        Recenzi na DC Rainmaker jsem ještě podrobně nestudoval, ale kromě výdrže baterie, by mohl být problém s nahráním map (velikost paměti). Předpokládám, že nové funkce na x30 budou brzy i v 1030. Já teď 1030 ocenil při 300 km vyjížďce se zapnutou navigací, wattmetrem, BT. Po 11 hodinách jízdy zbývalo pár procent baterky.

        Jinak 1040 prý hned tak nebude.

        0 0
    • Pikaču  

      Ja zas koukam ze se zbavim fenixe 5×+ a pujdu do 830 spíš ( zadavani adres a poi).1030 podle me nema smysl pokud nebude 1040.

      0 0
      • zet65  

        Naprosto souhlasim.. Otázkou zůstává kdy 1040 vyleze na trh. Pristi rok uz to budu muset rozseknout. Za mne ma 830 dobry potenciál. No uvidime jak se vyjádří mistni borci az se jim dostane do rukou

        0 0
    • milmat  

      Řešil už někdo ulámané packy na držáku 1030tky? Zatím jediné řešení je: https://www.dogearsgps.com/

      Externí aku nepoužívám a ani nebudu.

      0 0
      • MaPa  

        Na 1030 nevím, ale u 820, 520 se prodávají celá záda (i s baterkou) na Ali

        0 0
        • milmat  

          Na 1030 právě nic takového neexistuje, není rozebíratelná, jako předešlé modely.

          0 0
      • koko0925  

        Jak se ti povedlo ty packy ulámat? To máš nějaký kovový držák, nebo při pádu?

        0 0
        • milmat  

          To je celkem záhada. Pořídil jsem si držák Al, který se montuje na šrouby představce (Čína). Mají tam několik vnitřních adaptérů včetně Garmin lock. Ten jejich Garmin vnitřek měl trochu vůli, takže v tom 1030 trochu rachotila. To jsem vyřešil podlepením páskou. Nicméně na jedné rozbité cestě v Toskánsku mi 1030 z držáku vypadla na asfalt, div, že ji nepřejelo auto. Důvodem byl rozlámaný čínský vnitřek držáku. Tak jsem vyhodil a namísto něj jsem tam dobastlil origo Garmin z představce. Ten pak vydržel neutěšenou kvalitu asfaltu na Pálavě, ale 1030 to nevydržela a nechala kousky obou pacek v držáku a opět letěla na asfalt. Viz. fotodokumentace (ulomený čínský vnitřek, garmin upgrade držáku, olámaná 1030).

          Takže teorie je, že se to narušilo z toho čínského vibracemi a pak to bohužel prasklo v tom origo.

          0 0
    • 01carbon  

      než začnu pátrat jinde – 1030 ukončená jízda, myslím že 1030 napsala že jízda byla odeslána (po připojení na wifi). V Gramin Connectu jízda není a když v 1030 – historie – jízdy v seznamu jízd klepnu na včerejší jízdu tak se nezobrazí podrobnosti (nic to neudělá). Po zjištění prbl. jsem ještě večer zkusmo doma na stole 1030 na chvilku zapnul a spustil záznam – tento záznam se zobrazi (podrobnosti v 1030) i se přenesl do connectu. Ale že mam odpočívat 35hod mi 1030 po včerejšku „doporučuje“ :-) Neví někdo co s tím?

      0 0
    • RomanF  

      Má někdo spárovaný EDGE 1030 s IPHONE 5 SE?

      Bluetooth se připojí jen po spárování zařízení a to ještě ne vždy. Měl někdo podobný problém? Už fakt nevím jak to rozchodit.

      Chci používat livetrack se Stravou a občas si poslat trasu do zařízení. Se Samsungem S6 Edge vše fungovalo. Teda ne vždy ale z 80% jo.

      Díky za každou radu.

      0 0
    • jannk  

      tak uz i na me doslo s halo efektem (znicene okraje displeje). vymeneno. tusite nekdo, jestli uz to vyresili nebo me to za rok ceka znovu?

      0 0
      • koko0925  

        On Garmin oficiálně nepřiznal plošné pochybení, takže informací moc není. Kdy jsi ho prosím tě kupoval?

        0 0
        • jannk  

          Vicemene presne pred rokem, ze displej je v haji bylo jasne na podzim, nechal jsem si ho pres zimu, ale na leto jsem si ho nechal vymenit. Navic se to porad zhorsuje. Jako pouzivat se da i tak, ‚jenom‘ je videt podkladova mrizka, ale za tyhle prachy by to clovek asi tolerovat nemel.

          0 0
    • 01carbon  

      Priznam se rovnou, ze jsem nikde nehledal (v garmin mobile connectu jsem to hledal dost dlouho) a rovnou se ptam. Protoze se mi dlouho a obcas vubec neparovaly po zapnuti cidla, radar se obcas I behem aktivity odpojil, tak jsem si rekl za zkusim 1030 resetnout a nastavit znova. Po cca 2hod llitem boji mam asi vse znovu naklikane. Neprisel jsem jestli vubec jde a prip jlak nastavit historie souhrny pro jednotline profily. Cisla umim vyzobat ze Stravy.

      0 0
    • jannk  

      Na 1030 pouzivam OSM (teda spise open fiet map) – a nikdy mi nefungovala unicode verze mapy, nikdy ani nebyla videt v seznamu. Trochu mi vrtalo v hlave, ktere jine zarizeni by melo umet unicode, kdyz ne 1030, ale moc me to netrapilo.

      Ted mi doslo, ze to muze byt tim, ze mam 1030 anglicky – funguje nekomu/pouzivate nekdo 1030 s unicode mapami? (ja bych ty hacky v nazvech vesnic nekdy i bral).

      Nechci to hned zkouset, protoze ted nemam cas pripadne neco prenastavovat, zkusim casem

      0 0
    • 01carbon  

      nový fw7.40 – co je nového neuvádí – jen ze opravili chyby

      0 0
      • petyn  

        Jj. Taky jsem to teď po švihu stahoval. Tak jsem zvědavý co bude lepšího?

        0 0
      • milmat  

        Měli by tam přihodit ty nové funkce z 830, ty tam zatím tedy nejsou?

        0 0
        • 01carbon  

          Ne a kdyz jsem to doma restartoval tak pripojovani svetel cca 1min :(

          0 0
        • studenak  

          Jake to jsou funkce? Nějak sem seno 830 moc nezajimal.

          0 0
          • Smazaný účet  

            … tak ani nezačínej, protože bys zjistil, jak je 1030 starý krám :-D

            0 0
          • milmat  

            Zde je výčet nových vlastností 830:

            • Added ClimbPro: Automatically shows how much distance/elevation remains for each climb on route
            • Added Mountain Bike Metrics: Shows Grit, Flow, and Jump details on both unit and Garmin Connect
            • Added Trailforks maps to unit: Added global Trailforks data/maps to baked-in data on unit (no downloads required)
            • Added ForkSight: Automatically shows mountain bike trail options when you pause at fork in trail
            • Added Heat Acclimation: Will automatically take into account heat/humidity for performance/re­covery metrics
            • Added Altitude Acclimation: Will automatically take into account (high) elevation for performance/re­covery metrics
            • Added Training Plan API support: This includes a redesigned structured workout execution page
            • Added Hydration/Nutrition Smart Alerts: When using a course/route, it’ll automatically figure out how much water/calories you should be taking
            • Added Hydration/Nutrition Tracking: It allows you to record this data in ride summary screens and log it on Garmin Connect
            • Added Performance Power Curve: This shows you your mean maximal power over different durations/time frames (like many training sites)
            • Added Bike Alarm Feature: Used for cafes/bathroom stops, emits loud alarm if bike is moved
            • Added ‘Find my Edge’ feature: Automatically record exact GPS location on your phone if Edge is disconnected (in case unit pops off)
            • Added Training Plan Weather/Gear Tips: Basically tells you to HTFU when it’s cold out
            0 0
            • jannk  

              Tohle mě docela štve – proč vymýšlejí takové blbosti a neopravi známé chyby nebo relikty z prvních verzi fw??

              0 0
            • milan.v  

              Teď je otázka, co z toho pustí do starších přístrojů, jestli vůbec…

              0 0
              • 01carbon  

                na 1030 prý vše mimo trailforks – odůvodňovali to nějakými poplatkami, licencemi… bla bla

                0 0
                • jannk  

                  tak minimalne dokud bude 1030 top model, tak by mel mit vsechno … jinak se jim bude nastupce prodavat dost blbe

                  0 0
        • 01carbon  

          Noveho nic neni. Jel jsem jenom s radaram a vse fungovalo OK. Ale v tydnu jsem garmina resetoval do tovarniho nastaveni a nastavoval vse znovu – nejak abnormalne se to sralo a trening na reklamaci halo. Uvidim jak se bude chovat po delsi dobe.

          0 0
          • milmat  

            U mne se to po update seklo. Teď je to OK, ale objevil jsem jeden bug: pokud mi tam skočí segment, tak se po průjezdu koncem segmentu ten segment v Garminu automaticky neukončí.

            0 0
    • studenak  

      Ted mi to nabidlo verzi 7.5 tak uvidime co nam prinese. Zatím jsem nensael zadne info

      0 0
      • tom.kh  

        Changes made from version 7.40 to 7.50:

        Added the option to choose the radar alert tone.

        Improved wireless performance for the ANT STEPS profile.

        Fixed issue with Shimano E8000 Di2 gear display.

        Added eBike activity logging.

        Fixed issues with the cycling dynamics page.

        Fixed issue where two locations with long, similar names would cause the device to crash.

        Fixed issues with loading very long courses.

        0 0
        • koko0925  

          Po posledním upgradu mi v jednom z profilů ukazuje Edge každej ujetej kilometr obrazovku s obrázkem silnice doprovázené pípnutím. Nevíte co to je?

          0 0
          • MaPa  

            Alarm na distance nastavený na 1km?

            0 0
            • jannk  

              jo, to bude ono – taky se mi to jednou loni tahle nastavilo (z mych standardnich 25km)

              mimochodem – tohle je ukazka jak rigidni sw development v Garminu je … displej jak krava a oni pri tomhle alarmu ani neukazou celkovou vzdalenost, porad tam vlecou z minulosti (kdyz byly jen prtave displeje) jen info, ze jsem ujel dalsich 25km, vylepsili akorat ikonu- pricemz se uplne nabizi tam dolu pridat dalsi info, kdyz nic jineho tak celkovou vzdalenost.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ale ty si to můžeš přizpůsobit, jaké údaje tam chceš vidět. Jeden údaj je napevno, to je délka okruhu a zbylé 3 údaje si můžeš doplnit. Já mám pro každý okruh nastaveny tepové zóny, rychlost a čas …

                0 0
                • jannk  

                  To jde jen u okruhu (laps), ne u upozorneni (alerts).

                  0 0
            • koko0925  

              Našel jsem to. Díky za nakopnutí. Změnil jsem to z 1 km na 100km. To bude užitečnější.

              0 0
    • RomanF  

      Nemas v tom jednom profilu aktivni okruhy?

      0 0
    • studenak  

      hmm tak jsem se taky stal majitelem „halo efektu“ :( Reklamovat asi nebudu. Asi až v zimě.

      0 0
    • samson  

      Chystám sa na reklamáciu halo obrazovky. Kupoval som verziu bundle edge 1030. To mám poslať komplet so všetkými čidlami a smradľavým hrudným pásom a držiakmi? Aké sú vaše skúsenosti? Kupoval som v Nemecku. Ďakujem vopred za reakcie.

      0 0
      • jannk  

        Po mě chtěli v ČR jen vlastní jednotku, do nové mi dali i moji SD kartu

        0 0
      • jecnak  

        Pokud budes reklamovat, potrebujes doklad se s/n pristroje. Staci pak samotna jednotka. Plati pro CR.

        0 0
        • ememem1  

          to by som si na zaklade osobnej skusenosti s pristrojom zakupenym v nemecku a reklamovanom na slovensku dovolil spochybnit. (sice to ba 820 aleto je jedno).

          prva otazka jedineho slovenakeho autorizovaneho servisu – cislo pristroja prosim. odpoved- nebol zakupeny v sr, dovi dopo,reklamujte u predajcu v krajine povodu.

          dotaz na garmin support – takyto postup je v poriadku, reklamujte resp. ziadajte servisny zasah v krajine povodu.

          0 0
          • jecnak  

            V CR probehlo, jak pisu. Polozil bych v tvem pripade dotaz na Garmin centralu.

            0 0
      • samson  

        Vyreklamované u predajcu v Nemecku. Poslal som iba computer bez príslušenstva, trvalo im to necelé tri týždne. Naspäť poslali znovu iba nový computer, ale všetko funguje ako má. Na slovenského zástupcu Garmin som sa ani nepokúšal obrátiť, tam by som nepochodil.

        0 0
    • petyn  

      Dnes jsme se v průběhu aktivity zastavili na oběd a po příjezdu domů a uložení aktivity mi to hodilo čáru z místa oběda až někam ke Znojmu a zpět, ale kilometry a převýšení sedí s tím co jsme ujeli. Stalo se to někdy někomu? Hlava mi to nebere.

      https://www.strava.com/…s/2556774331

      0 0
    • Robert06  

      Zdravím, chtěl jsem se zeptat, než půjde EDGE 1030 na reklamaci, co ještě vyzkoušet. Problém je, že přístroj nevidí na zakoupené micro SD kartě Topo Czech, tudíž ji nemohu ani v přístroji použít. Když jsem ji zkoušel v ntb, tak mě udivilo, že má jenom cca 450MB. Nějaký nápad? Karta několikrát vyndána, čištění kontaktů, restarty a nic…V nabídce stále jen předinstalova­né mapy.

      Předem díkyRobert

      0 0
      • Pavlos_S1  

        Karta je origoš Topo Czech?

        0 0
      • jannk  

        Pokud vidis kartu (zkusis to tak, ze na ni nahrajes treba OSM mapu), tak nema cenu cistit kontakty.

        Pokud je karta ok a TOPO mapa neni videt, tak uz ji nekdo zkopiroval, co vim, tak TOPO mapy jsou vazane na konkretni kartu a nejdou prehrat. 450MB je pro CZ priblizne ok.

        Ale abych klasicky odpovedel na co se neptas: TOPO mapa je naprd (zastarala, malo aktualizaci, zobrazovani detailu tam, kde nejsou potreba – jako zobrazeni kazdeho domu, coz je na riditkach proste neprehledne) → OFM (open fiet map) je proste lepsi. Ja uz TOPO uplne ignoruji, byt ji porad aktualizuji…

        0 0
    • Robert06  

      JJ, kupováno z Koloshopu, karta byla v takovém papírovém obalu jako CD

      Obsah balení :datová karta s mapou TOPO Czech Pro, standardní a předsazený držák na kolo, microUSB kabel, poutko, snímač rychlosti, snímač kadence šlapání, snímač srdečního tepu, manuál

      0 0
    • Robert06  

      jannk : díky za reakci, obal byl zapečetěný, tak předpokládám, že se v tom nikdo ještě nehrabal:/

      0 0
      • jannk  

        Ja vlastne nevim, co se stane, kdyz vezmu funkcni TOPO a s celou kartou je dam do jineho pristroje. Sice jsem to delal nekolikrat, ale pokazde mi to udelali v Garminu na Evropske a ja nevim, jestli tu mapu nejak preregistrovali nebo ne. Ale vim bezpecne, ze mi kartu pri reklamaci prendali do jineho pristroje (mel jsem na ni i jine soubory).

        Na druhou stranu jen tak zkopirovat img na jinou kartu a dat do jineho pristroje nejde skoro urcite, to jsem zkousel (ale uz je to par roku)

        … kazdopadne jak jsem psal uz me to nezajima, protoze OFM :)

        0 0
        • 01carbon  

          CZ ToPo je vázaná na SD kartu. Každá SD karta má z výroby unikátní číslo a k tomu je v souboru vygenerovaný klíč. Takže přendat orig SD karta s ToPo do jiného přístroje lze a bude fungovat, přehrát datový soubor na jinou SD kartu (větší a přihrát si tam i celou OSM Evropu) nelze. Prostředky win výrobní číslo SD karty ani přečíst a zobrazit nejde. Lze to pomocí linuchu a pravděpodobně hw duplikátorů

          0 0
    • petyn  

      Mohu reklamovat Halo efekt přímo v Garminu na Evropske, nebo jen v obchodě kde jsem to kupoval (HK) ?

      Díky

      0 0
      • jannk  

        zalezi, jak to ten prodejce dovezl. pokud pres cesky Garmin, tak to na evropske nekdy jde, pokud si to dovezli sami, tak to urcite nepujde.

        0 0
        • jecnak  

          Garmin dava na sve pristroje celoevropskou zaruku v delce 12 mesicu. Pokud mas kupni doklad se seriovym cislem pristroje (ne jen uctenku z pokladny), tak muzes reklamovat kdekoli v Evrope. V CR je to centrala na Evropske v Praze.

          0 0
          • petyn  

            Ok. Dekuji

            0 0
          • ememem1  

            vid. moja odpoved vyssie. nechcem sa hadat,pisem svoju skusenost.

            0 0
          • 01carbon  

            Mam 1030 na reklamaci halo o tyden dele a vidim v jejich systemu reklamaci prijatou – nikoliv vyřízenou. Ofiko CZ prodejni kanal, faktura… na mejly i tlf reaguji velmi podrazdene – celou komunikaci zverejnovat nebudu. Uprimne to nechapu.

            0 0
      • 01carbon  

        Mě se to nepovedlo i když jsem předložil CZ fakturu a iniciativně vyplnil jejich RMA formulář, tak mě odkázali na prodejce.

        0 0
    • milan.v  

      Takových reklamací… :o/

      0 0
    • studenak  

      At vydaj treba 1040 a meni to rovnou za nej. Klidně i s mensim doplatkem. Takhle to furt menit kvuli halo efektu to je o nicem. Ho vyreklamuju treba 2× a pak uz mi bude chybet treba jen 2 mesice záruky a halo se udela po treti treba 3 mesice po zaruce a co pak s tim

      0 0
      • jannk  

        Neni pri reklamaci vymenou prodlouzena reklamacni doba? (zejmena na stejnou poruchu)

        0 0
        • milmat  

          To je spíš otázka na SOS/dTest, ale běží původní záruční lhůta.

          0 0
    • Jarry611  

      Nová beta

      Přidáno několik nových funkcí, vč. Climb Pro

      0 0
      • jannk  

        A bike theft. Zajímavé

        0 0
        • ememem1  

          dufam to myslis ako ironiu. (Bike Theft Alarm*. While armed, get alerted when your Edge device moves.)

          0 0
          • jannk  

            Ne, mi to prijde uzitecne.

            Neni jediny scenar, kdy me zajima, ze nekdo pohne s mym kolem ten, kdyz na neho nekdo skoci aby ho ukradl a maximalni rychlosti zacne ujizdet.

            0 0
            • ememem1  

              ked to vidis takto tak si spravna cielova skupina pre garmin „vychytavky“ ale proti gustu ziadny disputat.

              0 0
        • Jarry611  

          Stačí opravdu lehce pohnout s Garminem a už se to spustí alarm, mě to přijde vcelku užitečné jako další ochrana k zámku kdy někde sedím kousek od kola.Ale asi lepší Garmina schovat někam do brašničky. Pokud by ho někdo vycvakl a zdrhal tak to asi nebude k ničemu.

          0 0
    • jannk  

      Taky vám přijde, ze se Garmin s ostrou verzi posledního fw nějak dlouho drbe? Už jsou 2 bety a pořad nic …

      0 0
      • milmat  

        Testuje někdo ty beta verze a co nám to ve finále přinese?

        0 0
        • jannk  

          https://forums.garmin.com/…/f/edge-1030

          Treba ClimbPro. A snad opravili aspon nejake chyby

          0 0
        • koko0925  

          Mám tu betu asi 2 týdny a vše v pohodě.

          0 0
        • 01carbon  

          Byl mi proveden update (klikl jsem ano) – a málem jsem včera večer zabloudil do Počernic. Někde okolo Štěrbohol jsem netrefil stezku tak jsem jel dál po silnici a ještě okolo Dolních Počernic mi vnucoval že se mam někam do Šterbohol vrátit. Zpátky když sjel jsem z trasy a taky to přeroutování probíhalo nějak divně – ale neměl jsem čas (zkoumat kdo je kdo – rozkaz zněl jasně) Jinak to funguje (viz strava)- fíčury climbpro, lokalizace nebo alarm proti ukradeni, apod jsem zatím nevyužil :-) Ještě patram kde vypnout virtuálního partnera – trochu me rozciloval.

          0 0
          • milan.v  

            Jo, tak virtuální partner půjde vypnout leda tak nákupem konkurenčního přístroje… :-D

            0 0
          • jaja01  

            A nestačí náhodou jen dát pryč jeho obrazovku?

            0 0
            • 01carbon  

              Pustim navigaci a objevi se mi sipka (aka virtualni partner) jak jede po trase (prede mnou). Dohanet jsem ho ani nezkousel. Letmo jsem hledal ( v mobilu)a ono to asi fakt nejde vypnout. Jeste zkusim v tydnu pohledat

              0 0
    • Jarry611  

      Je venku nová verze 8.0 , zde info

      0 0
      • jannk  

        No sláva. Akorát se do víkendu asi upgradu nedočkám, dělají to postupně

        0 0
        • milan.v  

          Za chvíli bude ke stažení i tady.

          http://gawisp.com/perry/edge/

          Každopádně mi to přijde jako zásadní upgrade FW dle toho change-logu, jsem zvědavý, co propadne dál např. do mé stávající 520ky Plus.

          Changes made from version 7.50 to 8.00:

          Training Load Focus. Low Aerobic, High Aerobic, and Anaerobic stats are tracked over a 4 week window and the user should be able to track what needs to be focused on.

          Two-way setting sync. Changes to some settings made on the Edge (zones, user profile, etc) will now be uploaded to Garmin Connect.

          Heat/Altitude Acclimation. Shows user's acclimation to different altitudes and hot/humid environments.

          ClimbPro. See upcoming climbs while riding a course so you can prepare for needed effort

          Power Curve tracking has been added to the My Stats menu.

          Nutrition/Hydration tracking alerts

          Training Plan Review Page Improvements

          Workout Comparison Graph. Provides live feedback while executing a workout.

          Widget Management. Disable and re-order items in the widget loop

          Added ability to sort courses and workouts

          Bike Theft Alarm. While armed, get alerted when your Edge device moves.

          Find My Edge. Help find a misplaced Edge by making it beep or showing its last known location on your phone.

          Grit/Flow (Mountain Bike Ride Types Only)

          Jump Metrics (Mountain Bike Ride Types Only)

          Added a new Popular data field category and generally improved the data field category order

          Updated screen creation and editing flow (applies to eBike/STEPS, Lap Summary, Segment, and Data Screen)

          Ability to swap data fields while in the timer loop on long press instead of edit only (additional tap required)

          Updated battery icon to be more visible in some places

          Incident detection setting is now active per profile instead of globally

          Added ability to hide data screens without deleting them

          Reordered settings to match the Edge 830, mainly splitting the growing number of settings into Safety & Tracking (Incident Detection, Get Assistance, Contacts, GroupTrack, Bike Alarm) and Connected Features (Phone, WiFi, Device Transfers)

          Added ability to render Hebrew text (for incoming smart notifications). This requires additional font files. Follow instructions on separate forum post.

          0 0
          • jannk  

            Jo jo, vypadá to na zásadní update. A ten web s fw znám, akorát k němu pořád nemám důvěru, asi počkám až na mě dojde řada (což bude tak za týden)

            0 0
    • petyn  

      Ted mi to nabidlo aktualizaci na 8.0. Az se vratim z kola jdu aktualizovat 

      0 0
    • Fecht  

      Zdravím Velmi se mi líbí tato mašinka, ale mám vážné obavy z toho displeje je to pořád problém anebo už to vyřešili? Jedná se mi o všemi zmiňovaný „haló efekt“, na zahraničních fórech tomu myslím říkají Blue haló anebo blue screen. Nerad bych dokola reklamoval, protože jsem našel i případy kdy měnili display třikrát sice v záruce ale přece a pokud by byl problém s displejem, funguje to jako u jiných oprav, že záruka se prodlužuje na danou vyměněnou součástku zase na dva roky? Ještě poslední dotaz půjde Garmin 1030 do držáků z garminu 800?

      Díky za všechny odpovědi

      0 0
      • milan.v  

        Ta 1030ka je velká, do toho držáku nepůjde.

        0 0
        • koko0925  

          Co to meleš? Držáky jsou od 800 pořád stejný.

          Já ji mám rok a halo efekt zatím nic. A záruka se neprodlužuje.

          0 0
        • milan.v  

          Beru zpátky, vycházel jsem z držáku K-Edge, který má prodlouženou variantu pro 1030, Garmin si to zjednodušil.

          0 0
      • roud  

        Mám 1030 skoro dva roky a halo efekt furt nikde ;)

        0 0
        • jannk  

          ten se bud objevi do par mesicu (zejmena pri jizde na slunicku) nebo nikdy. je to nejaka hw chyba s pouzitym lepidlem nebo tak neco

          0 0
    • Jarry611  

      Já mám Halo už po druhé. Po prvním roce jsem reklamoval, dostal novou a teď budu opět reklamovat. Záruka mi končí za 14 dní.Při vyměně za nový kus se neprodlužuje, což je dost na prd. Obávám se zase dostanu nový , ale ten už vlastně bude bez záruky.

      0 0
      • RomanF  

        Pri treti reklamaci se stejnou vadou si nech vratit penize a kup si ho znova. Zaruku budes mit. 

        0 0
    • Fecht  

      Děkuji všem za odpověd, asi raději počkám ještě chvíli a tuto sezónu ještě do jezdím s 800. Ví se něco o nových modelech?

      0 0
    • milmat  

      Tak mé postřehy z nových features v8.0:

      • Grafické znázornění tréninku (intervaly s wattmetrem v grafu) v jeho průběhu. To se mi líbí zatím nejvíce.
      • ClimbPro (český překlád „Lezení“!). Celkem zklamání. Musí být aktivovaná trasa a stoupání musí mít délku, sklon a jejich součin. Většina kopců se tluče se Strava segmenty, které začínají a končí jinak. Možná do Alp tu bude lepší.
      • Pitný režim. Za mne ptákovina, kterou jsem vypnul hned po upgrade. Tak ani nevím, jestli to buzeruje s pitím v průběhu aktivity.
      • Alarm. Jako není to špatné, ale proč to sakra nevypne světla!
      0 0
      • 01carbon  

        Lezeni – necha se to vypnout? Jeste jsem nepatral. Taky z toho nejak nejsem nadseny. Aby to nebyla podobne nevypnutelna ********* jako virtualni partner :(

        Alarm – myslis proti ukradeni nebo pri vysekani se?

        0 0
        • jannk  

          ClimbPro pochopitelne vypnout jde. Chapu, ze to ma smysl jen pri navigaci (staci podle predem pripravene trasy)

          0 0
      • jannk  

        mi se climbpro hodne libi, nezavodim, neresim strava segmenty a planuji trasy predem (tj mam tam i nadmorskou vysku), takze se mi libi, kdyz me Garmin ‚varuje‘ pred kopcem a ukazuje, kolik zbyva. Krome nesmyslneho ‚grade remaining‘ (snad spravi) je to pro me dobre – vim lepe jak rozlozit sily (uz drive jsem si pridaval do trasy course pointy s vrcholky kopcu aby me neprekvapilo dalsi stoupani za zatackou)

        Zklamani je ‚elevation profil‘ u mapy – zkusil jsem jim napsat proc: https://forums.garmin.com/…n-map-screen ale necekam, ze si to nekdo precte.

        0 0
        • milmat  

          ClimbPro: snad tam jdou definovat custom datová pole, protože tam není třeba výkon.

          Jo, na ten profil u mapy jsem zapomněl. Jde to zoomovat jako mapa (není společně)? Kde mi zmizely datová pole? Snad to také půjde znovu přidat.

          0 0
          • jannk  

            Datove pole k mape pridat jdou (mi ani nezmizely) a profil se zoomuje spolecne s mapou. Coz je ten problem – pri velkem priblizeni se da pouzit navigace a profil je k nicemu (jen rovina i ve velkem kopci), pri malem priblizeni je profil ok, tj informativni, ale mapa k nicemu (velka plocha, nejsou videt jednotlive krizovatky)

            Myslim, ze jdou upravit i datova pole i Climbpro, ale to si ted nejsem stopro jisty

            0 0
      • Milly  

        Ahoj všem, kdo jezdíte s navigací Garmin a s profilem “Horská cyklistika”, tedy hlavně mimo silnice. Po upgrade na verzi 8.0 navigace přestala trasovat dle tohoto režimu a trasy plánuje téměř výhradně na silnice. Ať dám profil, jaký chci, přenastavím různé kombinace, jakoby úplně smazali routování… Přítel napsal do Garminu, tak uvidíme, dotaz je již na fóru, ale zajímalo by mě, jestli s tím taky máte někdo problém ? Četla jsem zde výše ve vláknu, že někdo bloudil po Počernicích, stalo se nám to samé, E nás navedl na tu nejhlavnejší silnici, která přes Počernice vůbec vede. Původně jsem si myslela, že E nenašla variantu, ale při pátečním připravování trasy na víkend jsem se přesvědčila, že navigace volí trasy téměř jako pro auto, všechno po silnici.

        Zatím jsme to vyřešili tím, že jsme se vrátili na verze 7.20 a přítel na 7.50.

        Jak jste na tom Vy ostatní ?

        Díky za reakce a fajn neděli na kole

        0 0
    • Jarry611  

      Nová beta verze, vypadá velmi slušně

      Added support for Connect IQ 3.1.

      Added support to control Garmin inReach remotely.

      Made improvements to indoor cycling user experience.

      • Improved smart trainer discovery and initial setup experience when using an Indoor activity profile.
      • Improved the Follow Course experience by enabling UI (map, ClimbPro, Elevation, etc) and data recording from the simulated course.
      • Made improvements to smart trainer sensor calibration.

      Made improvements to Workout user experience.

      • Added FTP line to workout comparison displays.
      • Allow graphical workout data fields to be configured on regular data screens.
      • Improved the display for open steps on the workout comparison graph.

      Made improvements to the ClimbPro user experience.

      • Made ClimbPro available for navigation to a location and for round-trip courses.
      • Added a setting in the ClimbPro data screen setup to specify which climbs should be detected (All, Medium/Large, Large Only).
      • Removed the ClimbPro page from the timer loop if there are no climbs left in the ride.

      Made improvements to the Segment user experience.

      • Fixed an issue where segments with slashes in the name would not be processed and would create subfolders on the file system.
      • Fixed an issue where the segment leader could get reset during a sync.
      • Added setting in the Segments menu to set a Default Leader Priority, which allows the user to set a default leader to apply to all segments.

      Fixed an issue where the GPS track locked to the road inaccuarately.

      Improved Firstbeat heat acclimation by utilizing weather forecasts.

      Fixed an issue where Battery Save Mode could stop working mid-ride.

      Show the jump prompt for each jump in cases where there are multiple jumps in a row.

      Fixed issues with the heart rate graph data field.

      Fixed an issue that caused Auto Detect Max HR to always be enabled.

      Improved the y-scaling on the elevation profile.

      Added directional arrows for round trip courses.

      Fixed cosmetic issues with Extended Display mode.

      Added additional info to the nutrition/hydration settings page

      Turned backlight on when the user laps or there is an autolap during an activity

      Automatically sized the text in the elevation data field.

      Improved overall device stability by fixing crashes and freezes.

      0 0
      • jannk  

        „Improved the y-scaling on the elevation profile.“ jupi!! snad se jim to uz povede :)

        0 0
      • bagr84  

        Fixed an issue where segments with slashes in the name would not be processed and would create subfolders on the file system.

        Hodně dobrý :)

        0 0
    • milmat  

      Pokud jezdíte silnici, tak Garmin CZ doporučuje použití výhradně Garmin předsunutých držáků, protože mají vyřešeno uchycení, které eliminuje vibrace. Při použité jiných držáků hrozí ulomení paciček zámku. To mohu potvrdit, protože se mi to stalo již 2×. Naposledy po cca 3 měsících a to používám jak Garmin držáky tak i Bontrager Blendr. Díky tomu zvažuji downgrade na 830, který je lehčí a mohl by vydržet i silniční kolo a ne-Garmin držák. Teď na 830 vláknu řeším o co přijdu tímto downgradem.

      0 0
      • Pavlos_S1  

        Tak snad s tím konstruktéři počítali, že by to mělo vydržet i v těch menších („kulatejch“) držácích, které se dají dát snad jen na řídítka, když princip upnutí je stejný. a navíc s tím jezdíš v terénu.

        0 0
        • milmat  

          Konstruktéři dle specifikace počítali s 5G. Přetížení neměřím, ale silniční kola a české asfalty budou asi větší challenge. Já si myslím, že mtb je na tom lépe: větší pláště, nižší tlak a přední odpružení určitě ty největší rázy odtlumí lépe, než právě silniční kolo.

          0 0
          • Pavlos_S1  

            Ono když jedeš přes kořeny, šutry, nebo přes rolety, tak to drkocání je fakt festový. A než vjdeu do terénu, kolikrát musím i po těch silnicích, a neřekl bych, že je to challenge. Pro silničky ale asi jo.

            0 0
      • koko0925  

        Pokaždé když zde někdo napíše, že se mu ulomily ty pacičky, tak je to spojené s používáním neoriginálního držáku.

        0 0
        • koko0925  

          A reklamaci ti tedy uznali?

          0 0
          • milmat  

            Jednou jsem to reklamoval i s Halo efektem a teď podruhé en pacičky. Jak dopadne reklamace podruhé nevím, ale říkali, že to vymění do cca 2 týdnů. Že to dělá pouze na neorigo držácích potvrdil i Garmin. Já jsem kromě Garmin používal i Bontrager, který má partnerství s Garminem a prodává Bontrager jednotku, která je stejná jako 1030. Za druhé, je někde v návodu uvedeno, že se to nesmí dávat do jiných držáků? Já to tedy nenašel. A zároveň existují řidítka, kde se Garmin držák nedá namontovat.

            V každém případě jsem chtěl upozornit na doporučení Garmin CZ, aby se předešlo dalším komplikacím. Zároveň si nemohu stěžovat na přístup servisu Garmin, spíše naopak. Jen je potřeba tam zajít osobně.

            0 0
            • koko0925  

              Jo v pohodě. Já jsem kupříkladu chtěl pořídit na Aliku držák na víčko vidlice, ale jsou kovový, tak jsem od toho upustil. Právě to byl důvod u někoho, že to po čase oddělalo pacičky. Na horáku tedy vozím 1030 na představci na gumyčkovým podloženým kouskem duše a na silničce na tom předsazeným i když bych rád vyzkoušel i něco jinýho.

              0 0
              • petyn  

                Tak ten vozím ( místo víčka) a kovový je jenom obal. Dovnitř se vkládá plastová vložka uchycená 2 imbusy. Takže 1030 drží v té plastové vložce. Mám takový dojem, že jsem tam dával originál Garmin.

                0 0
    • studenak  

      Právě mi to nabídlo aktualizaci na 9.00 tak jsem zvedavej co nam to prinese

      0 0
    • 01carbon  

      na mě vyskočilo – kdyby náhodou někdo potřeboval řešit ulomené packy zámku a CZ servis ho vyfakoval. Jenom mi není jasné jak 1030 rozebrat (nehledal jsem)

      https://www.smitacn.com/…ge-1030.html?…

      0 0
      • milmat  

        Rozebrání bude asi náročné s pomocí nahřátí a pak vytažení LCD, do toho bych nešel…

        BTW: kromě Dog Ears existuje i levnější náhradní zámek: https://www.merlincycles.com/…-104501.html

        Ale zkušenost mám jen s Dog Ears, který funguje dobře.

        0 0
        • 01carbon  

          Jestli jsem to dobre videl (hledel jsem do toho letmo 5 min) tak tam mel i tu predni stranu s displejem, nebo jsem blbe koukal? Ted z mobilu na to kaslu.

          0 0
    • 01carbon  

      Mohl by někdo s posledním FW a nějakým garmin světlem zkusit. Aktivace světel s aktivitou nikoliv po zapnutí 1030. Aktivitu zastavím ale světla svítí dále. Pokud 1030 vypnu tak světla zhasnou. Mám pocit, že v předešlé verzi FW svetla zhasla po stopnuti aktivity.

      0 0
    • koko0925  

      Tak se mí objevil zásadní problém. Pokud vypnu Gamina jen uspáním, tak se mi baterka vymlátí do nuly za pár dní, dneska to bylo dokonce za pár hodin (ze 40%). Ještě vyzkouším zda to dělá i při normálním vypnutí, ale každopádně půjde na reklamaci.

      0 0
      • koko0925  

        Jestli někdo taky řešil problém s rychlým úbytkem baterky v uspaném stavu, tak jsem zjistil, že je to tím, že jsem v něm měl SD kartu s Topo Pro cz mapu ( co k tomy byla v balení). Když jsem ji teď nedávno vyndal, tak už zase úbytek nula…

        0 0
        • Pavlos_S1  

          Neuspávám. Když jedu zapnu. Když přijedu domu vypnu a žádnej problém nemám.

          0 0
    • studenak  

      Dnes mi to nabídlo update na 9.1 Tak uvidime co bude noveho.

      0 0
      • milan.v  

        https://forums.garmin.com/…ow-available

        Changes made from version 9.00 to 9.10:

        1. Fixed an issue with Connect IQ apps and data fields that could cause device instability.
        2. Fixed an issue where sensors would not connect to Connect IQ data fields after powering on the device.
        3. Fixed an issue where data could be missing from segment FIT files.
        0 0
    • jannk  

      Nevim presne, co se stalo/co jsem udelal, ale posledni 2 tydny mi kazda trasa z Garmin connect prida course pointy do kazde zatacky, takze mi garmin pipa jak blazen. Typicky si pridavam do trasy par oblibenych bodu (jako kopce) … ale ted mi neco pridava automaticky i zatacky apod. Zatim jsem neprisel na to, co … nejaky tip?

      (jen pro jistotu – nenechavam G navigovat, jen mi zobrazuje predem naplanovanou trasu na mape + ukazuje mnou definovane course points, jak treba vrcholy nebo hospody… a tam mi ted prave pribyly i zatacky)

      0 0
      • petyn  

        A nemáš zapnute upozornění na prudké zatáčky ? Profil- navigace- upozornění na ostrou zatáčku zap/vyp

        0 0
        • jannk  

          overim, ale ja mel za to, ze prudke zatacky se nepridavaly jakou ‚course points‘ ale proste se jenom ukazaly (kazdopadne by se to muselo zapnout po upgradu samo)

          0 0
        • jannk  

          Tak ne, je to nova (debilni) funkce z fw 9 nebo 9.1. Tj bud vsechny course points vcetne jejich automaticky generovanych, nebo zadne.

          Fakt by me zajimalo cim v tom Garminu premysleji …

          0 0
    • Pavlos_S1  

      Moc často na Garmin Connect nelezu, ale včera po delší době jsem si prohlížel svoje trasy a zjistil, že když mám nastaveno „Horské“, tak se na některých usecích pro mě nově zobrazují i skoky, což v „Cykloturistice“ ne. To mě ale netrápí.

      Spíše by mě zajímalo podle čeho ten Garmin ty skoky počítá a jestli to jde někde v menu nastavit. Mám tam asi šest skoků a při tom jsem nikde neskákal. Možná jednou, dvakrát jsem nadskočil asi 20 cenťáků. Takže vzálenost „skoku“ je mizivá.

      Co mě ale překvapilo, mám tam i skoky na délku 3 metry, což u mě nehrozí. Prostě jsem přejížděl takový muldy, rychlostí kolem 27km/h.

      Ale když jsem na jiném úseku zkoušel (učil se) manuál, tak jsem asi na délce dvou metrů měl přední kolo ve vzduchu, asi půl metru, a tam žádný skok zaznamenaný není, i když předek byl nad terénem.

      Sice vůbec netuším od které aktualizace to skoky měří, ale při rychlém prozkoumání menu/nastavení jsem nic nenašel, kde by se to dalo nějak nastavit. Tedy jestli to jde. Řešíte to někdo?

      0 0
        • Pavlos_S1  

          Díkes. Ač je to po americku, tak snad přes translátor a auto překlad na Trubce z toho nezblbnu.

          0 0
        • Pavlos_S1  

          Ještě jsem zapomněl napsat, že jsem nejel dle předem navolené trasy, ale jen jsem nechal jízdu zaznamenávat.

          Takže podle videa z Trubky a auto překladu moc chytrej nejsem a nic o nastvení neříká a jen ukazuje co znám. nebo jsem něco přehlédl?

          Ještě ten text z jejich stránek…

          0 0
        • Pavlos_S1  

          Takže z těch stránek Garminu jsem se dozvěděl sice podle čeho to měří, nebo jak. Ale hlavní otázka je, že to nelze nikde nastavit. Prostě to ukazuje kravimy. Jak už jsem psal. Měl jsem přední kolo ve vzduchu asi dva metry a na mapě mám zelenou čáru. A při přejetí muldy, kde k žádnému skoku nedošlo, je zaznamenanej skok přes tři metry.

          K čemu tedy ta funkce je, když to měří neskutečný kraviny.

          0 0
          • atty  

            Protože to pravděpodobně „měří“ akcelerometrem a g čidlama, takže nějaké zvednutí předního kola ala manual to nejspíš nevyhodnotí.

            A pokud „skočíš“ v ± 30km/h jen třeba zpomalovák nebo obrubník, tak ty 2, 3 metry taky letíš, byť jen pár centimetrů vysoko :)

            0 0
            • Pavlos_S1  

              V tom případě je ten akcelerometr a g čidlo divně nastaveno (naprogramováno?), neb se furt opakuju, ale já přejel muldu a neskákal. Proč to tedy vyhodnotí skok?

              0 0
              • atty  

                Protože ty algoritmy akcelerometru a čidel jsou vcelku jednoduchý a software napsanej tak jak je – v důsledku toho to prostě nějakou muldu klidně vyhodnotí jako skok. Do teď pořádně nefungujou detekce pádů (každej to raději vypíná), tak nějaká detekce „skoků“ asi taky dlouho fungovat nebude (pořádně).

                I když hardware by na to vyhodnocení asi stačil, ale napsat a odladit k tomu funkční software je u Garminu o měsících či dokonce létech, někdy to pořádně nefunguje prostě vůbec a nikdy :)

                0 0
    • jannk  

      Tak co myslite, ze provedli s upgradem na 9.50, kdyz tam porad visi „Phased Rollout is at 10% on 5/18 at 4pm.“ … ? :)

      Ze by se jim povedl nejaky obzvlaste dobry bug, ktere nejake zarizeni zabije?

      0 0
    • 01carbon  

      uz jste nekdo udelal upgrade fw na 9.5? – zkusenosti?

      0 0
      • 01carbon  

        ještě nikdo nic?

        0 0
        • roud  

          Zatím mi ho garmin nenabízí ;)

          0 0
          • petyn  

            Mně taky ne.

            0 0
            • 01carbon  

              chystam se na dovo a nechci delat pokusneho brouka a vse znova nastavovat, parovat, kalibrovat… nejlepe v horni dolni rano pred vyletem. no dal jsem odlozit a pripomenout pozdeji. asi tentokrat nebudu tak odvazny a vyckamm na nejake zkusenosti

              0 0
              • petyn  

                A tobě to 1030 sama nabídla?

                0 0
                • 01carbon  

                  ano – myslím v uterý odpo kdyz jsem na kole vyjizdel pryc

                  0 0
                  • 01carbon  

                    tak jsem to risknul. update ok, potom se 1030 kousla = restart a nakonec po nejake dobe nabehla ok. svetlo, radar a connect v mobilu ok. hr, pwm a rychlost az se dostanu ke kolu.

                    0 0
    • studenak  

      Mě to nabídlo. Nahrál jsem a dal jeden švih a vše fungovalo

      0 0
      • tvargy  

        jj, vše se zdá ok

        0 0
        • petyn  

          Já to jedu vyzkoušet zítra i s navigací tak uvidím. Na zkoušku jsem to zapnul a telefon i čidla se připojili v poho.

          0 0
        • jannk  

          Vse ok … kromě 2 restartu na 100km :(

          0 0
          • Ali.g.i1  

            Tak jsem asi jediný, kterému se to nepovedlo. Mám zamrzlý přístroj, neustále se načítají ty tři tečky a nic to nedělá. Pokusil jsem se udělat reset pomocí držení všech tlačítek, ten se asi povedl, protože když ho chci vypnout, tak vidím, že se přepnul jazyk na angličtinu, ale problém zůstal.

            Máte někdo nějaký tip ?

            0 0
            • milan.v  

              Nahrát znovu nový FW přes Garmin Updater.

              0 0
            • 01carbon  

              nech ty 3 tecky zapnute dele. odlozil jsem 1030 a kdyz jsem k tomu tusim za hodku dosel tak uu po tusim 1 – 2 restartech fungoval normalne.

              0 0
    • milan.v  

      Tak ještě i sem…

      Shane Miller – GPLama – New Garmin EDGE Cycling GPS Units: Edge 1030 Plus // Edge 130 Plus

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • milmat  

        Zaznamenal jsem změnu ve výdrži, plus má 24 hodin. Něco dalšího oproti třeba E830? Velikost a hmotnost vypadá stejně = bude se lámat v neorigo držácích.

        0 0
        • milan.v  

          Ještě to nemám nastudované, kdyby přišli s o kousek menším přístrojem, dali by mi brouka do hlavy…

          0 0
          • studenak  

            Nevíte, zda ma 1030 plus opravený displej tak, aby nemodral kolem dokola? Jinak asi nemá cenu přecházet z 1030 co?

            0 0
            • milan.v  

              Ano, s novou generací displejů je hallo-effect problém pryč…

              0 0
              • studenak  

                Super. Tak to možná přejdu

                0 0
              • jannk  

                mi uz to neudelala ani vymenena 1030 (uz ji mam pres rok a porad ok)

                0 0
                • studenak  

                  musím zaklepat, ale co jsem dostal nový z reklamace, tak taky drží zatím.

                  0 0
                  • Kanec  

                    Tak je velmi pravděpodobné, že při výrobě dalších 1030 vyměnili něco, co už to nezpůsobuje. Což by bylo logické. No a u 1030+ už to zmizne definitivně.

                    0 0
    • studenak  

      Jakou tak může mít cenu 1030 pro s klasickým příslušenství bez senzorů a par měsíců záruky v top stavu? 9–10k?

      0 0
      • Kanec  

        Já se obávám, že ta cena musí být dost pod novou 830. Protože ta tu 1030 totálně potírá a osobně bych skutečně za starou 1030 více než za novou 830 nedal. Když víme, jaký HW to má.

        0 0
        • studenak  

          Hmm v tom případě to asi nemá cenu měnit

          0 0
          • Kanec  

            Já bych dojezdil 1030, jsi na ni naladěný a víš, jak šlape. Počkal si, až se vychytají mouchy na plusku a spadne snad i cena a pak do ní zahučel. ;-)

            0 0
            • studenak  

              Cena podle mě nepadne 1030 pro si taky držel téměř celou dobu stejnou cenu.

              0 0
        • koko0925  

          Měl jsem obě najednou několik dnů. Rozhodoval jsem se kterou si nechám. Zvítězila 1030 kvůli mnohem většímu displeji. Rozdíl v kvalitě HW jsem já osobně nezaznamenal. Kdo má ale dobré oči, tak tomu je to jedno a jistě vezme raději levnější a novější 830.

          0 0
          • milmat  

            Ještě u 1030 hrozí poškození toho zámku, zejména pokud ji nepoužíváš v tom origo Garmin držáku. Je prostě dost těžká. Proto jsem odešel k 830.

            0 0
            • koko0925  

              Tenhle problém jsem tady zaznamenal i u jiných typů – 520 atd. Proto se raději neorigo držákům vyhýbám, i když třeba ten na víčko představce by se mi líbil.

              0 0
            • Pavlos_S1  

              Používám pouze origoš držáky, neb na tomhle se nevyplatí škudlit, a jezdím s tím i v dost těžkém terénu a vše funguje jak má a nic se nevylamuje.

              0 0
            • black.horse  

              Hrozí to i u držáků jako BarFly a K-edge?

              0 0
    • studenak  

      Tak sem neodolal a objednal plusko. Ekonomicky je to samozřejmě kravina ale nemohl jsem si pomoct

      0 0
    • studenak  

      Tak včera dorazil. Prvni švih a nenarazil jsem na žádný problém. nastavení super, protože se mi přeneslo vsechno nastavení z 1030 a to i moje nastavené datove obrazovky, čidla prostě vše jak jsem měl na 1030. Jinak z 32 gb je volného cca 9 gb a po nainstalování topo mapy cca 8.5 gb.

      Jediný co mi vadí je, že to pořád nabíjí stejně pomalu.

      0 0
    • JoE70  

      Zdravím. Mám 1030 Plus, je to môj prvý Garmin a neviem čo je bug a čo je iba vlastnosť Garminov. Pri navigovaní mi nezobrazuje korektne vzdialenosť / smer nasledujúcej odbočky.

      Mám iba originál Garmin mapy čo boli v zariadení. Zapnuté mám INTL Standard Basemap, Garmin Cycle Map, Garmin DEM map, Garmin Geocode Map.

      Obr. č. 1: Keď sa blížim k odbočke, dátová obrazovka sa prepne na mapu a v ľavom hornom rohu ukazuje vzdialenosť k odbočke.

      Obr. č. 2: Za odbočkou začne ukazovať vzdialenosť a smer nasledujúcej odbočky. 300 m doľava.

      Obr. č. 3: Po pár sekundách sa prepne späť na dátovú obrazovku. V tomto prípade je vzdialenosť k odbočke v poriadku. 308 m. Ale niekedy ukazuje úplnú blbosť aj vzdialenosť.

      Obr. č. 4: Ale keď sa prepnem do mapy tak je zrejmé, že nasledujúca odbočka má byť doprava a nie doľava, ako predpovedala navigácia.

      Skrátka ukazuje to blbosti. A bohužiaľ sa nedá na dátovú obrazovku pridať pole, ktoré by ukazovalo smer nasledujúcej odbočky. Alebo som na to neprišiel.

      No a keď som za jazdy prepínal mapy, ktoré sa majú zobrazovať, navigáciu to zblblo ešte viac. Nie hneď, ale po pár kilometroch, mi na odbočke prestala navigovať. Na mape pribudla hrubá fialová navigačná čiara, ktorá ukazovala cestu do cieľa nejakou obchádzkou. Na mape ostala ostala zobrazená aj pôvodná trasa (tá nevýrazná tenšia červená), ale navigácia nenavigovala. Vyskúšal som to viac krát cestou do práce aj z práce. Zakaždým sa to správalo takto, ak som za jazdy zapol / vypol DEM mapu.

      Neviem na čom fičia inžinieri v Garmine ale je to silný matroš. Tá krabička má viac záludností, ale toto je asi najväčší funkčný problém. Za 520 libier asi človek nemôže čakať zázraky.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tak pokud máš odbočit, tak mi přijde logické, že tě Garmin přepne na mapu. Kdyby ti to zobrazilo jen šipku v datovém poli, tak bys neviděl svoji polohu a v místě, kde jsou dvě zatáčky za sebou bys netrefil tu správnou. Je normální funkce u navigování …

        Zbytek nevím … na jakých mapách tvoříš trasy …?

        0 0
        • JoE70  

          Že sa prepne na mapu je v poriadku. To bol len popis obrázku č.1, nie sťažnosť :-)

          Trasy som zatiaľ tvoril iba v PC v Connecte. Skúsim Komoot.

          0 0
      • honmer  

        Mám dotaz – zvažuji zda koupit 1030 plus, nebo 830 pokud jsem správně pochopil, u 830 je možné měnit měřítko zobrazení mapy prsty na displeji stejně jako na mobilu, zatímco u 1030 to lze pouze tlačítky. 1030 plus ale má podle recenzí nový displej.odpoví­dajicí provedení u 830. Můžete zde uvést jak je to u 1030 plus?

        0 0
        • studenak  

          Mám 1030 plus a ted sem se na to díval a nejde mi to. Když dám mapu a ťuknu na mapu, tak se na displeji ukáží + a – a tím měním měřítko. Dvěma prsty mi to nejde jak na mobilu. Mám nejnovější software 3.

          0 0
        • koko0925  

          Podle mně to neumí ani 830. Zeptej se v příslušném vlákně.

          0 0
    • ZdenekM  

      Taky se s tou navigací 1030 plus docela peru. Upozorňování na odbočky nepoužívám, ale když zapnu navigaci po trase a pak vyberu nějakou pozici, ke které chci navigovat, zůstane mi aktivní navigování po trase a na mapě se objeví světle fialová čára k nově zadané pozici. Když po ní jedu, dostanu upozornění na odchylku z trasy, když to není po té původně vybrané trase.

      Taky se mi stalo, že když jsem dojel do pozice, ke které jsem navigoval, přístroj mi samovolně ukončil záznam a odeslal ho do Connectu a do Stravy. A spojit dva záznamy ve Stravě není nic lehkého.

      0 0
      • milan.v  

        Existují na to online nástroje, za chvíli máš spojené, pokud jsou oba soubory se stejnou kategorií dat, vše bez problémů…

        0 0
      • JoE70  

        Presne tá fialová čiara sa objavuje aj mne. Ale smeruje k pôvodnému cieľu, lebo ja cieľ nemením. Iba v nastavení vypnem/zapnem DEM mapy. Ale keď idem po pôvodnej trase, navigácia nenaviguje. Navigovať začne až keď sa priblížim k tej „fialovej“ trase.

        Ten bazmek má veľa bugov.

        0 0
    • 01carbon  

      fw ver 10.0 – pristalo mi to v krabce – krabka funguje, ale bud neumim hledat nebo to mají dobře schovane – popis co je nového?

      S minulym update se mi zdá pomalejší prepinani mezi obrazovkami.

      0 0
    • petyn  

      Tak dnes mi to nabídlo upgrade na 10.20 Co je nového jsem nezjistil.

      0 0
    • Redak  

      Prosím o radu k edge 1030. Při jedné jízdě se mi při navigaci 5× zaseklo, hodnoty na displayi se přestaly měnit, nešlo změnit obrazovku. Řešil jsem vždy resetem (cca 10s držení vypínacího tlačítka).

      To stejné včera.

      Kilometry zůstávají, ale tím resetem člověk přijde o data zátěže, tj. pak nemá aerobní /anaerob zátěž a chybí pak v celkovém přehledu i regeneraci.

      Dotaz 1)řešil někdo taky tento problém, může souviset s osm mapami, které mám raději než topo v4.

      Dotaz 2)dá se nějaké dle dat gps, tepu, kadence pregenerovat zátěž dané aktivity?

      Díky moc

      0 0
      • milan.v  

        Ano, jsou OSM mapy, které nejsou optimalizované pro navigaci, stávalo se mi to s OSM mapami od VasaM na Edge 520 Plus…

        0 0
      • jannk  

        ja teda OSM pouzivam na G roky (na 1030 cca 2 roky) a zadny vliv na zasekavani jsem nepozoroval. Tj obcas se mi to takhle zasekne i s TOPO mapami, ktere taky pouzivam (ted uz teda dlouho ne, myslim, ze to byly nejake chyby fw)

        ad 2) -netusim, trochu pochybuji, ze to pujde

        0 0
        • Redak  

          Osm používám ty z openstreetmap.nl, na edge 1000 vždy vpohodě, ale u edge 1030 mě to se.e. To nebyl úplně povedený upgrade navíc když člověk po nastoupanych 1400m a ujetých 75km přijde o data, dle kterých Garmin počítá zátěž.

          Přitom Garmin uvádí, že po resetu člověk o data nepřijde…

          0 0
        • shodanek  

          Ja jsem si do 1030+ nahral OSM okamzite po zakoupeni, ty shity co tam maj jsou desne pomale, o TOPO V4 co jsem dostal ani nemluvim – to je nejvetsi SRACKA co muze byt nahrana v garminu, vypocitani trasy je na sto let… OSM se nacte okamzite..

          0 0
    • Orfi  

      Zdravim .Nevite jestli Garmin Edge 1030 PRO bude fungovat na cinsky sensory kadence a rychlosti . Jeste jedna vec aby mi nameril FTP -VO2 Max – stav treninku ..atd potrebuji jeste nejaky warmetr.

      diky

      0 0
      • milan.v  

        A proč by neměl? Jasně, že bude…

        0 1
      • petyn  

        Ano bude a ano potřebuješ.

        0 0
        • milan.v  

          Přesně tak, bez wattmetru to prostě nezměří…

          0 1
          • Orfi  

            Takže zbytečné dráha hračka která bez watmetru nebude 100% fungovat. To by mi tedy stacil Garmin Explorer ale jak vyřešit přehazovani mezi silnickou a bikem když nemá profily.

            0 0
            • milan.v  

              To by ti stačil, vláken k výběru je zde hodně, tam bys to bez problémů zjistil ještě před nákupem…

              Navíc toto není jen o 1030ce, ale jedná se o principiální záležitost výpočtu…

              0 1
            • jecnak  

              Garmin Explore ale neumi wattmetr, to jen na okraj.

              0 0
    • jecnak  

      Používáte někdo remote tlačítko od Garminu? Jde u něj nějak naprogramovat ovládání světel Varia, nebo je omezené na výber z pár funkcí samotného přístroje?

      0 0
      • MaPa  

        První tlačítko (na obrázku vlevo dole) má stejnou funkci jako tlačítko LAP, druhé (vpravo dole) pak krátkým stiskem přehodí na následující datovou obrazovku (rotuje všechny dostupné, nejen ty s datafields) a dlouhým stiskem se vrátí na předcházející obrazovku. Poslední tlačítko si můžete (v nastavení senzoru v Settings – Senzors – Edge remote – Senzor details) navolit jak pro krátký, tak pro dlouhý stisk. K dispozici nejsou všechny funkce, ale tyto: Start and Stop Timer, Start Timer, Stop Timer, Turn Backlight On, Show map, Show Compass, Show Elevation Profile, Show Lap Summary, Show Virtual Partner.

        Světlo nemám, ale divil bych se kdyby na tom Garmin od vydání tlačítka nějak zapracoval… Ani to prosté „Enter“ co chtělo spoustu uživatelů nedoplnil.

        0 0
        • jecnak  

          Bohužel toho jsem se obával a i k tomu seznamu podporovaných funkcí jsem se dopracoval v manuálu. Tajně jsem doufal, že s nějakým update přidal větší volnost.

          Zbývá tedy jen remote pro samotné světlo, které Garmin dělal dřív. Pořád jde sehnat. Zas je to ale jen pro to světlo samotné :-/

          0 0
        • milan.v  

          Takže něco jako tlačítka na Di2…

          0 1
    • Smazaný účet  

      Byl by tu někdo ochotný polopatě vysvětlit začátečníkovi jak a které turistické mapy dostat do Edge 1030? S 1030 se teprve učím a koupil jsem EU verzi bez české TOPO v4 PRO mapy. K dispozici mám pouze program Garmin Express, který mi zaktualizoval FW na 11 a mapy na verze 2020. Domníval jsem se, že .IMG TOPO v3 (jinou jsem na netu volně nenašel) pouze nahraju na zformátovanou microSD ve FAT32 a vložím a ono nic…Moc díky za rady

      0 0
    • ZdenekM  

      Nová verze firmwaru pro 1030 plus:

      https://forums.garmin.com/…ow-available

      0 0
    • majkl1994  

      Zdravím všechny,

      Chtěl bych se Vás zeptat zda jste někdo měl někdy problém s připojením Garmin edge 1030 k PC přes datový kabel. Aplikaci jsem si nainstaloval, zařízení tam mám přidané, ale po připojení k PC zůstane připojené max. 3 minuty, poté se odpojí a nebo ani nepřipojí a napíše že USB nelze rozeznat. Nevím zda je problém v kabelu a nebo v samotném zařízení. Mám ho nově a chtěl jsem si do něj nainstalovat mapy.

      Děkuji za jakoukoliv odpověď,

      Michal

      0 0
    • Orfi  

      Zdravim .

      Jdou nejak zmenit najete kilometry rucne primo v Garminu.

      0 0
    • BikeClubKovacek  

      Netuší někdo, kdy a jestli vůbec vyjde a jsou nějaké informace o plánovaném Garmin 1040 ?

      0 0
      • milan.v  

        Nejsou žádné informace…

        Co si představuješ za lepší vlastnosti? Ono už 1030 Plus je o galaxii jinde, třeba by to ten Plus bez problémů vyřešil…

        0 0
    • 01carbon  

      dojedu, trasa se ulozi, odesle do weboveho connectu, vypnu krabku „vypnout“ dam nabijet a po par sec se objevi

      Co to je?

      vypnu, zapnu, normalne nabehne, znovu „vypnout“ dam nabijet – ti same.

      mam 1030 par let ale tohle vidim poprve

      0 0
      • milan.v  

        Dokončila se ti v pořádku aktualizace až do konce a restartu?

        0 0
        • 01carbon  

          na nic si to po aktualizaci nestezovalo, rano jsem to zapnul, sparoval svetla, pw, tel vse se chovalo jako normalne predtim

          0 0
          • milan.v  

            Toto vypadá, jako kdyby došlo k chybě, kdy se není schopný Garmin normálně spustit, zavést…

            Vidím to také poprvé…

            0 0
      • jaja01  

        To vypadá jako nějaké servisní testovací menu. Zkus zagooglit, jak se na tvém přístroji vyvolává, můžeš mít zaseklá tlačítka, takže se po zapnutí přístroje do tohoto menu přepne sám.

        1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.