• milan.v

Navazuji na toto téma k původnímu modelu Edge 1030, jedná se o rozdílné přístroje, co se týče HW a také i FW, pár majitelů už tu nového Plus je, tak se podělte o své zkušenosti, sdílejte…

Pár zajímavých recenzí:

https://www.youtube.com/watch?…

https://www.youtube.com/watch?… Campenaerts :o)

https://www.youtube.com/watch?… SVK srovnání 1030ky a 1030ky Plus

Vlákno na Garmin fóru

https://forums.garmin.com/…ge-1030-plus

Původní Edge 1030 jsem krátce také zkoušel, nepřesvědčil mě, hodně negativ, takže šel z domu, ale Plus zařazuji jako jednoho z kandidátů na výměnu 830ky, kterou teď mám.

Vlákno na Garmin fóru s tolika nahlášenými chybami mě ale hned trošku srazilo zpátky na zem, ale to nic nemění na tom, že se mi tento slibný přístroj líbí. Kdyby vyšla ve 2021 například něco jako 940ka o něco málo menší, měl bych jasno hned… :o)

• milan.v  

FW Edge 1030 Plus Version 4.00

https://forums.garmin.com/…ow-available

Tak snad odstraní většinu problematických věcí v SW, se kterými přišel na trh…

• studenak  

Nahrano. Zitra otestuju. Sice se mi hned po updatu sekl, ale snad bude vše ok.

• Peter777  

Mate niekto Garmin 1030? Aky je presny rozmer displeja? Na stranke pisu iba ze je uhlopriecka 89mm, resp. kolko ma pixelov.

Kolko ma sirku, vysku ten display?

Este jedna otazka. Mam cestny bicykel a horsky bicykel. Celkom sa mi paci velkost displeja tej 1030 plus. Akurat neviem, ci na MTB vzhladom na otrasy nie je 1030 plus prilis velka a tazka. A zase nemozem mat 2× GPS. … 1030+ a 830.

Mate niekto 1030tku na MTB? co si o tom myslite?

Dakujem

• xtonda  

Když znáš rozměry v pixelech a úhlopříčku, tak se to dá spočítat. Zapřemejšlej.

• milmat  

S 1030 mám špatnou zkušenost, snáší špatně nárazy a časem si ulomí packy na zámku (i origo Garmin) do držáku. To byl hlavní důvod, proč jsem přešel na 830. Prostě je dost velká a těžká.

Velikost displaye na 830 je naprosto v pohodě, není o moc menší, dobrý kontrast, funkčně totožné. Mám ji už přes rok možná už dva.

• lumyr  

Jak bys porovnal funkčně 1030 s 830. Mám E1000 a asi ji bude čas vyměnit. Nějak pořád váhám, chtěl jsem původně 1030Plus ale na 830 čtu lepší zkušenosti. Dík

• BB  

830 má novější a lepší HW než 1030. Jde zejména o obrazovku a procesor. Jinak funkčně je to skoro stejné. Měl jsem 1030 a teď mám 830 a je to o třídu jinde.

• milan.v  

Já už jsem tu ty rozdíly 1030ky/830ky, jak jsem je vnímal, také psal ve vlákně k 1030ce…

Každopádně je potřeba striktně rozlišovat 1030/1030 Plus, navíc jsme ve vlákně právě 1030ky Plus, která je po boku 830ky, co se týče HW…

• milmat  

Přesně tak. Měl jsem 810, 1000, 1030 a teď 830. Dnes bych vybíral mezi 830 nebo 1030Pro. 1030Pro bych bral pro vetší výdrž, ale jinak u mne vede 830. Malá, lehká, výdrž dobrá na jednodenní akce. Velikost čísel při 10 polích na obrazovce zatím OK (lepší kontrast než u 1030, ale o kousek menší).

• milan.v  

Myslíš 1030 Plus

• milmat  

Myslím 830 u té velikosti datových polí. HW je možná u 1030Pro výkonnější, neviděl jsem ale benchmark. Já doporučuji 830, protože se mi na 1030 ulomily packy držáku. Bojím se, že u 1030Pro by to bylo stejné díky hmotnosti a velikosti.

• milan.v  

Ne, myslel jsem, že motáš 1030 Pro / 1030 Plus… Pro je jen označení nějaké prodávané bundle varianty.

A srovnávat 1030 Plus a původní 1030 je zcestné, protože to nové Plus už je HW o ty dvě galaxie dál, má ten nový dotykový displej jako 830ka, rychlý procesor, dostatek paměti, jen je to samozřejmě dané do stejného těla jako ta 1030ka…

• kandelik  

Jak píšeš, je třeba rozlišovat 1030 a 1030plus. Také jsem přešel z 1030 na Plusko (ještě předtím 1000), tak můžu srovnávat.

U 1030 se mi povedlo 2× ulámat packy úchytu, což bylo způsobeno neoriginálním držákem a nehodou. U Pluska zatím drží.

Bezvadná je rychlost HW a hlavně výdrž baterie (2–3% za hodinu s tepákem, kadenci a radarem). Bohužel jo to strašně návykové

a člověk když často nejezdí, zapomíná nabíjet. Ale zatím se nestalo, že bych šel na nulu:)…

• milmat  

Kdyby nějak zlepšili ten držák na 1030 Plus, tak to byla dobrá zpráva. Ale jelikož se nezměnily rozměry a hmotnost, tak by museli použít jiný plast. Ono se to projeví až po nějakém čase. Garmin tvrdil, že je potřeba používat výhradně jejich předsazený držák. Měl jsem problém i s nim na 1030. Reklamace této mechanické závady je pak složitější. Proto jsem přešel z 1030 na 830.

Ta výdrž 1030 Plus vypadá dobře, já to mám na 830 výrazně horší, ale mám tam navíc ještě wattmetr. Lepší výdrž 1030 Plus by byl asi jediný důvod, proč jít do ní namísto 830. Otázkou je celkem velký cenový rozdíl ~6000 Kč.

• jecnak  

Přijde mi, že ten nový kus 1030 po reklamaci má packy odolnější, protože těch několik pádů s vykopnutím Garmina do prostoru pacičky přežily.

• milmat  

Jo, myslel jsem Plus ne Pro.

• Lada1  

vozím na představci (110mm). Na MTB bych se bál v lese mít GPS vystrčenou před řidítka

• Fifa2  

Dovolim si prispet svoji zkusenosti s 1030 a mozna Garminem obecne (bude to spis horekovani nad 1030)

1. Kdyz mi prisla byl jsem dost prekvapen jak je tezka
      2. Display vypada jak z doby kamenne – kazdy mobil ma lepsi – velikost na zobrazeni jakychkoliv cyklistickych parametru je ok, ale na navigaci uz je to horsi, stejne tak Garminovske mapy nic moc. Mapy.cz na mobilu jsou nasobne lepsi a kdyz potrebuju neprejet kritickou odbocku tak to stejne radeji konzultuju s mobilem
      3. Oficialni vydrz baterek 8 hodin (na to ze to je cyklocomputer) mi neprijde nic moc, ale myslim ze vydrzi o fous dele. Nicmene na vylet na tezko na vic dni bez moznosti nabijet je to dost malo (ze existuji powerbanky ktere resi muj problem vim, ale proc sebou tahat dalsi kram)
      4. Na MTB mam Garmina ve stanardni objimce kterou s nim dostanete na predstavci a tam je to uplne ok
      5. Na silnici mam riditka integrovana s predstavcem a drzak na garmina ze spodu na 2 srouby na takovem „lizatku“ vystrcenem pred riditka. Pokud vim neexistuje zadne ktere by se po case neulomilo. Sam jsem to vyresil zesilenim (vypodlozenim) ze spoda. Tim jak je to vylozene do predu, to ale stejne dost pruzi a klepe se a vibruje. To ze to pruzi je mozna dobre, protoze to alespon nedostava rany „na tvrdo“ Tim se dostavame k vubec nejhorsi vlastnosti a tim je
      6. Bajonetovy mount. Konstrukter ktery tohle nechal (nejspis z duvodu kompatibility na) 123g (podle specifikace) tezkem zarizeni by mel byt za ten mount povesen do pruvanu. Nic by se mu nestalo, protoze by ho ten mount neudrzel. Stejne tak nema dlouhodbe sanci vydrzet 1030 vibrace na kole a kazdemu drive nebo pozdeji odejdou ta kridylka bajonetu. Paradoxne bych rekl, ze vic trpi na silnici na vyse zminenem lizatku, nez na predstavci na odpruzenem biku. Reklamace je na prd, protoze se jedna o konstrukcni chybu. Resi to https://www.dogearsgps.com/ ale pak se zase zacnou lamat mounty na kole (ty nastesti nejsou tak drahe) a je to v podstate spotrebak.

Do budoucna premyslim, ze na MTB zacnu misto bajionetu pouzivat nejaky standardni drzak na telefon a na silnici si vyrobim vlastni drzak s DualLockem pres cela zada 1030. (kdo nezna DualLock od 3M, vrele doporucuji seznameni)

Obecne, bych rekl ze Garmin dela super senzory, GPS i slusnou apku a ekosystem k tomu, ale vlastni zobrazovaci (a dost predrazeny) HW at uz cyklocomputery nebo chytre hodinky je jak za krale klacka. Kdyby si muj telefon umel povidat se vsemi senzory co mam na kole (krome klasickeho HR a speed senzoru taky vyskomer, kadenco/wattmetr) a pak to vsechno jeste nahral do nejakeho slusneho multisport ekosystyemu tak budu spokojenej. Garmin Connect neni uplna hitparada ale relativne slusne umi integrovat vsechny sport tracking aktivity neb nejenom kolem ziv je clovek. Takze (ackoliv me to sere) musim konstatovat ze Garmin je furt nejlepsi.

I kdyz stejne se ty vsechny cloudo-webovy sracky nevyrovnaj klasickemu PolarProTraineru a Golden Cheetahu (o tom neni treba diskutovat)

Tak jsme se vyplakal a ted do me :-)

• Jano86  

Ja osobne na 830 v teréne keď pustím navigáci tak to nemá chybu.. Nikdy som nezabloudil a vždy to jelo ok.. A zas mapy. Cz a tohle zrovnanavat nejde…

• milan.v  

Hele, Fífo, tady je ale vlákno k 1030 PLUS, celá řada věcí je diametrálně odlišných, například zrovna výdrž baterie, displej,…

Tvé lamentování patří do vlákna k Edge 1030…

• jaja01  

pokud budes chtit cyklocomputer s displayem, ktery maji telefony, pripravis se o dalsi hodiny vydrze

ano, mapy standardne dodavane ke garmin zarizenim se s podklady v mapy.cz nedaji srovnavat, proto ale existuje bud moznost zakoupit Ceske TOPO mapy nebo stahnout zdarma lepsi mapy treba odsud VasaM

co se tyka lamani predsazeneho drzaku nevim, odkud cerpas informace o tom, ze se kazdy musi zlomit?!, pouzivam originalni uz leta a bez problemu

• koko0925  

A jak jsi přišel na těch 8 hodin? Garmin píše „až 20 hod“ což se mi v praxi potvrzuje. Ty držáky mám v poho, nevím co s tím vyvádíš, že se ti to láme.

• koko0925  

Jo a ten bajonet je asi to nejlepší co Garmin vymyslel, dokonce to po něm opráskli i jiný výrobci.

• milan.v  

On má ale původní 1030ku, takže tam to přibližně sedí, když je zima, hodně připojeného…

• Fifa2  

Co se tyka drzaku – pisu o drzaku pod aeroriditka – uchyceni zespoda na 2 srouby, takovy podle meho nazoru originalni od Garminu neexistuje, ale jestli se pletu, rad se necham poucit. Omlouvam se ze brecim nad 1030 ve vlakne 1030 PLUS. Moje tema je spis o drzacich a to je obecne. Zejmena bajonetovy drzak a tezka 1030 (jakakoliv)

• milan.v  

Ne, brečel jsi v bodě 2 a 3 nad displejem a vydrží baterie, 1030 Plus má obě tyto věci vyřešené novějším HW a vylepšené SW…

Zbytek, držáky a způsob uchycení, to je pak něco jiného…

To jsi ale snad věděl před koupí, když to je stanovený Garmin standard už hodně let…

• 01carbon  

necha se nejak pustit navigace pro trase nalezene v historii. najdu trasu, zobrazim mi to v mape, napise jak jsem to jel… ale za jizdy jsem neprisel na to jak si pro te trase pustit navi.

• milmat  

V Garmin connect, vyber trasu z historie a je tam volba – vytvořit trasu. Pak ji pošli do Garminu.

• 01carbon  

v mobilnim connectu kdyz si trasu najdu a zobrazim tak mohu upravi aktivitu, pridat odebrat zarizeni,, ulozit do oblibenych, smazat. nic z toho mi nedovoli to poslat do 1030. A uz vubec ne kdyz bezi aktivita (bych ji musel prerusit (ok) nebo gimport.

ale ja tu trasu nasel primo v 1030, trasa+mapa v nejakem meritku se mi zobrazi, ale do navi se mi to nepovedlo. a kdyz zmenim meritko tak abych videl odbocky tak trasa zmizne.

• tsunami  

A koukáš na trasu nebo aktivitu?

Trasy jsou v Connectu menu “Více->Tréning->Trasy” a když tam otevřu trasu, tak přes menu schováné vpravo mahoře pod třema tečkama ji mohu upravit nebo odeslat do zařízení.

• 01carbon  

kdybych to mel mezi trening trasay tak tu nic nepisu – to delam bezne. jenze tentokrat neprobehla spravna predstatrovni priprava :) a trasu jsem si predem neulozil a tu lonskou asi vymazal..Ale uz kdyz ksem byl na ceste jsem chtel jet to same co mimuly rok,

• tsunami  

sry, v 830 si otevru Historie->Jizdy, otevřu aktivitu, v hamburgerovem menu dole mam dve možnosti – Odstranit a Uložit jízdu jako trasu. Není to to co hledáš? Třeba to v 1030 bude stejně…

• 01carbon  

jop to je ono a dokonce to jde i kdyz je pustena aktivita. tak nevim kam jsem vcera za jizdy koukal, ze jsem to nevykoukal. zkousel jsem do toho dloubat dobre 10–15km D.

• František Kováč  

Poradí mi prosím někdo jak nastavit aby mi garmin edge 1030 plus ukazoval live strava segmenty?mam placenou stravu a nezobrazují se mi vubec

• QANTAS  

Zdravim, neporadil by mi nekdo jak nastavit nebo spise zvyraznit objekty v mape u Garmina 1030 plus, z niceho nic mi najednou temer zmizeli objekty, pudorysy objektu jsou slabe videt

Diky moc M.CH.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.