FOX 32 100RL MÁ SMYSL JI KUPOVAT??

51 nepřečtených
  • Dufambe

    Dobry den chtel bych se zede zkušenějších cyklistu zeptat jestli by melo smysl koupit tuhle vydlici z cyklobazaru­..dekuji za pomoc a rady.

    http://www.cyklobazar.cz/…ox-32–100rl/

    0 0
    • scalar  

      Nekupoval bych to, má moc najeto, bude to chtít kompletní servis, který se u nás dělá jenom na jednom místě a je drahý.

      Kolem 8,5 tisíce se dá koupit nový RS Sid s plnou zárukou a podstatně lehčí…

      0 0
      • JakeF  

        Základní model bez high speed expanze.

        0 0
        • JSt  

          coz je stejne zbytecnost, ze ;-).

          0 0
          • JakeF  

            Až jsem se divil, jak často se mi aktivuje… Ale uznávám, že u 100mm vidle to neni nezbytný.

            0 0
            • kubad  

              A jak poznas ze se ti aktivuje?

              0 0
              • scalar  

                :-)

                0 0
              • JakeF  

                Vydává takovej syčivej zvuk. Teda aspoň myslím, že to je ono, podle situací, kdy to dělá a nedělá, by bejt mělo.

                0 0
                • kubad  

                  Jj to bude ono :-)

                  0 0
                  • JakeF  

                    Tak jo nebo ne? Teď jsi mě zmát tim smajlem…

                    0 0
                    • kubad  

                      Ber to tak ze podstatny je smajl

                      0 0
                      • JakeF  

                        Tady píše Mlok totéž. A podle situací, kdy ten zvuk vydává, mi to taky sedí. Sjetí z obrubníku, rychlá jízda po cestě s dírama, přejíždění kořenů atd.

                        0 0
                        • JakeF  

                          tady též

                          0 0
                        • kubad  

                          Ja ten zvuk nejak nevnimam pri jizde v terrnu, ale popis prekazek by sedel.

                          0 0
                          • JSt  

                            sak to ma nacteny od mloka. samozrejme, ze pri rychle jizde po korenech mas jinaci starosti nez poslouchat jestli si vidlicka nahodou nepsoukne ;-).

                            0 0
                            • MlokCZ  

                              U RS co mají HS expanzi to není dle zvuku poznat. U Foxe s FIT patronou taky ne. U Foxek bez FIT patrony je ten zvuk zcela jasný a výrazný a pozná se od low speed expanze zcela okamžitě.

                              Není na to třeba žádná náročná pasáž s mnoha překážkami (tam je jasné, že jsou jiné starosti než poslouchat zvuk vidlice), ale stačí téměř jakákoliv osamocená překážka, pouze stačí vnímat co ta vidlice dělá.

                              Okruh HS expanze se v praxi otevře na téměř každé překážce (tedy těsně za ní, když je přední kolo na okamžik ve vzduchu).

                              Jiná věc, že na těch 100mm zdvihu i když se otevírá HS okruh skoro pořád, že i bez HS expanze není výsledné chování vidlice moc odlišné (při tom menší zdvihu to nějak stíhá i jediná expanze). Tedy samotné časté otevírání okruhu HS expanze ještě nic neznamená.

                              0 0
                          • JakeF  

                            Na rovný cestě, kde jsou díry, mi přišel slyšitelnej až moc. Navíc je to poznat i když kolo stojí. Když zamáčku vidlici a zůstanu trochu opřenej na řidítkách, tak vyjede pomalejš a neudělá ho, když jí zamáčku a řidítka skoro pustim, tak ho to udělá :-).

                            0 0
                            • kubad  

                              Mno nevim jesti to pri zmacknuti a pusteni poznas :-) procti si poradne co Mlok pise,

                              0 0
                              • JakeF  

                                Nahrál jsem to už i na youtube, ale telefon má na houby mikrofon, tak to je sotva rozeznat, ale fakt tam ten rozdíl je.

                                0 0
                              • JakeF  

                                Ale pokud ten zvuk je ono, tak to má svojí logiku. High speed expanze se spouští, když je vidlice bez zátěže, což když kolo stojí, tak prakticky je, působí na ní tak akorát řidítka a trochu rám, takový sedlo nebo kliky už naprosto minimálně, takže když se vidlice stlačí a pustí se řidítka, tak je to skoro jakoby přední kolo bylo ve vzduchu.

                                0 0
                        • JSt  

                          ja bych ti toho mloka zakazal cist :-)). rvl si taky odfukuje a nic jako hajspid sexpanzi nema ;-).

                          0 0
                • scalar  

                  Já myslel, že tam máš přidaný čidlo, vyvedený na obří display na řidítkách.

                  0 0
                • scalar  

                  A syčí to jako proseklej FF nebo víc?

                  0 0
                  • JakeF  

                    Z proseklýho FF mi chrčelo, jak z toho lítal tmel a nedělej si ze mě srandu, já za to nemoh :-).

                    0 0
                • Ruprt2  

                  máš píchlou vzduchovou patronu.

                  0 0
              • JSt  

                to snad pozna kazdy. kdyz se nad ranem vzbudim, casto ho mam aktivovanyho :-)).

                0 0
                • Al Stra  

                  A taky ti vydává takovej syčivej zvuk jako ostatnim?

                  0 0
      • Babec  

        servis ti udělá každý dobrý mechanik a tahle už v záruce není, takže by to do Písku k Cyklošvecovi posílat nemusel

        0 0
        • kubad  

          Ano ale ta vidle chce komplet vymenu tesneni stiraku a vseho co by delali u Svece takze to zase o tolik levnejsi nebude. A ja osobne bych tohle nechal udelat tam kde me dokazou dobre posoudit stav vidlice. Teda ja osobne bych to resil uplne jinak a to servis plus tunig v TT :-)

          0 0
      • Dlabka  

        proč by s 2 roky starou Foxkou musel do autorizovanýho servisu???

        0 0
    • pustipav  

      To takhle z fotky nepoznas a je to risk…záleži, kdo to jezdil…někdo ji dokáže odepsat za půl roku jak někdo za dva roky…

      0 0
    • Honza321  

      Podle zlodějského střediska Foxe je 6tisíc km už hodně a je nutná kompletní repase cenově těsně pod 2500Kč a to ještě nemáš jistotu po repasi vidle, zda nejsou již načnuté vnitřní nohy.

      0 0
      • Dufambe  

        Takže asi nema smysl ji kupovat

        0 0
        • kubad  

          To si spocitej sam jestli je lepsi dat 5 plus cca 2,5 za servis nebo o par korun vic koupit novou Rebu nebo Sida

          0 0
    • JakeF  

      Zeptat se majitele, jestli byla na nějakých bahnitých závodech a jak se o ní staral, trvat na osobním převzetí a pohlídat škrábance nebo odřeniny na vnitřních nohách, pokud nebudou, tak stejně poslat na repasi. A servis u Foxe není levná záležitost. Pak je ještě možnost jezdit na Galaxy, kde Cyklošvec losuje jednoho, komu dají posezónní servis vidle nebo tlumiče zdarma, takže pokud máš trochu štěstí :-).

      0 0
      • Al Stra  

        třeba na ní dostane ještě slevu,

        0 0
      • karliner  

        prej losuje :-)))

        0 0
        • JakeF  

          Neviděl bych to tak černě, poukázku mám už doma a nevim o tom, že bych u Švece měl nějakou konexi.

          0 0
          • karliner  

            No, mě stačilo, jak vloni „losovali“ z účastníků Galaxy série kolo. Zřejmě souhrou náhod ho vyhrálo „hádě“, které startovalo za tým pořadatele :-)))

            0 0
            • nox159  

              a jeste k tomu ho prodává Původní cena: 26900kč + vylepšení – rekl bych ze to bude hádě :D

              0 0
            • JakeF  

              To je krajně podezřelý, to je fakt :-). Ale s těma Foxama bych jim věřil… Anebo to máme zařízený jako tým, že o tom nevim :-D.

              0 0
      • Ruprt2  

        to se ho nemusíš ptát.

        To ti řeknu i já přestože ho neznám.

        Jezdil na ní jenom turisticky 2× za sezonu ji poslal k švecovi, a po každé vyjížďce otíral a mazal silikonem.

        a to v dešti a blátě v podstatě nejezdil.

        0 0
    • nox159  

      za me – osobni predani, dukladne prohlednout… kdyby bylo vsechno ok tak rict ze to beru pokud nebudou vnitrni hohy chytle, domluvit se ze kdyz je vytahnu a budou ok tak ze ji beru a kdyz ne tak ji dam do puvodniho stavu a neberu

      a mas jistotu, a pouzdra a okrouzky nekde sezenes pripadne kdyby s tou vidlou byly problemy tak si to vymenis.

      mozna to vidim moc jednoduse ale kdybych kupoval jakoukoliv jetou vidlici tak to resim takhle :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.