• vsn

    Tak se blíží Extrém bike Most. Jedete? :)

    Pokud bude rozumné počasí zkusím naplánovat na neděli projetí celé trasy.

    Kdyby se zítra (středa) někomu chtělo tak jdeme uklízet trať od 9 hod …

    http://www.klmost.cz/…kvetna-/306/

    0 0
    • TomT  

      Nejlepší a můj nejoblíbenější závod, samo že jedu :) Byli sme si to v sobotu projet a někde by to ještě chtělo vymést listí:D

      0 0
    • tulda  

      zavod jedu, nechysta se nekdo z Prahy? kvuli odvozu

      0 0
    • JakeF  

      Předloni přetrženej řetět, loni celkem nepříjemnej pád… Tak co to asi bude letos? :D

      0 0
      • McBlacky  

        bedna

        0 0
        • JakeF  

          Ta už byla loni, protože jsem to radši dojel po tý variantě pro báby s nůší ;). Já bych to letos viděl na defekt, to je taková klasika, nenadchne, neurazí :).

          0 0
          • v POHODÌ klokan  

            Fajn, takže můžu zase spoléhat na to, že mi půjčíš pumpičku a knot, když budeš takhle hezky připravenej? :-D

            0 0
            • JakeF  

              Počítám bude pumpička jediný, co povezu :D. I když možná i ten multiklíč s nýtovačkou radši vezmu :).

              0 0
              • Tina  

                Keď si vezmem náhradnú dušu a montpáky vezmeš ma do „háku“? ;) To by sa ti v prípade defektu mohlo hodiť :D

                0 0
                • JakeF  

                  To pak zas nevím, jak bychom pomohli Klokanovi, letos mu to nějak jezdí… Tak já to kdyžtak dotlačím na občerstvovačku, tam to opravím a počkám :D. Doufám, že budou mít melouny :).

                  0 0
      • vsn  

        loni jsem taky celkem hnusně lehl :D na rovince :P

        0 0
        • JakeF  

          Já to měl taky v celkem lehký pasáži. Příliš rychlosti, málo gripu a moc zatáčky :). Takže když už budete uklízet, tak zamést, ať to neklouže :).

          0 0
          • vsn  

            jojo … jinak teď tu supr leje tak to se bude hrabat jedna báseň :D

            0 0
        • v POHODÌ klokan  

          No já zas v lehkým sjezdíku zachytil rukou za větev :-D

          Koukám, že kdo nelehnul, jako by nejel :)

          0 0
    • v POHODÌ klokan  

      Jasně že jedu! Těším se na to už od minulýho května :-)

      0 0
    • TomT  

      Btw. myslíte že je reálný výjet s 26z převodníkem a 32z nějvětším pastorkem prémii na Hněvín?:D

      0 0
      • Balvan  

        Tam to není o převodu,ale o schopnostech. Pro mě je to nereálný z jakýmkoli převodem:)

        0 0
        • TomT  

          Loni jsem při tréninku zastavil asi 10m pod vrcholem a při závodě sem to vyjel, ale měl sem vepředu 22z kašpárka, tak snad to s 26z. taky nějak půjde :D

          0 0
      • Gorgov  

        Loni jsem to vyjel s 36/36 na 29", takže tvoje převody…to je dětská hra :)

        0 0
        • McBlacky  

          ty jsi ale dost jinde i podle měřítek trénovaných jedinců :)

          0 0
      • vsn  

        Trunda to kdysi jezdil na španěla :) tzn 44×32 :) ale on byl jinde no :D

        0 0
    • Meluzina  

      mám malou připomínku, nebylo by možné postavit „šipku“ k tomu malému prudkému sjezdíku u bugin? zatím se tam vždy vytvořil chumel těch, kteří chtěli sjet a nemohli přes ty, kteří to šli pěšmo, ale nenapadlo je využít jen jednu stranu a překáželi po celé šířce trasy, hulákání těch nahoře je naprosto nerozhodilo…:-(

      tak kdyby to tam mohl někdo lehce usměrňovat…

      0 0
      • vsn  

        klidně to můžu oznámit ale v praxi to všude funguje tak, že na šipky závodníci kašlou a jedou / beží tudy kudy je to pro ně rychlejí nebo pohodlnější a nemusí to být ani po trati.

        taky ty lidi dokud tam nejsou a „neleknou se“ tak si všichni myslí, že to sjedou

        0 0
        • Meluzina  

          ale ať si jdou po svých, ale po jedné straně, motají se tam jak nudle v bandě a hrozně zdržují…

          tak rozdělit páskou napůl s cedulí PĚŠÍ a BIKE:_):_):_)

          0 0
          • vsn  

            no vždyť 90% si myslí že patří do „BIKE“ a poté co tam vjedou tak zjistí že patří do „WALK“ :D tohle jde krásně vidět hlavně na dlouhých trasách

            0 0
      • TomT  

        Jakej přesně myslíš? Nepamatuju si že by tam bylo něco co by se muselo scházet (za sucha, za mokra je to jeden velkej tobogán a scházim skoro vše:D)

        0 0
        • Meluzina  

          já taky nic nescházím, ale spousta lidí ano a to pak strašný – jde o úsek jak přejedeš silnici na Žatec a pak prudký malý sešup dolů a hned tam bývá obrovská louže a odbočka doleva…

          0 0
          • TomT  

            Vůbec nevim, ale to je jedno:) Doufám že nebude nějak výrazně pršet, na Bike Rally v Mostě byla trať komplet na bahně a to se vůbec nedalo jezdit :(

            0 0
            • Meluzina  

              dnes pršelo, ale trať je téměř suchá a zůstala většinou i tvrdá,až na pár louží, ale ty jsou fakt výživné:-)

              ale já dnes jela jen jeden kousek stále dokola, vsn ví víc…

              0 0
              • vsn  

                jj, některá místa jsou dost uklouzaný, někde je zase sucho … bláta moc není. Po letošní šele doufám, že to bude suchej závod :D.

                většina trasy je vyhrabána – můžete trénovat.

                (u Šely to odneslo přední jedno ložisko u Cmaxu, zadní destičky, řetěz C9) převodnik 32z jsem včera piloval, z kladky vysypal bláto no a ještě mi nová C9 střílí tak snad si to sedne)

                0 0
            • Meluzina  

              dnešní hobby trasa

              0 0
    • kenapets  

      Nebyl někdo dnes na trati? Kolik je bláta? Chtěli bychom si to zítra projet.

      p.s. ty fotky od Meluziny vidím…jsou takovéhle sra*ky všude nebo jen místy?

      díky

      0 0
      • Meluzina  

        bláto je všude tam, kde není šotolina:-) a je ho fakt dost, dokonce i v tom jindy vždy suchém lesíku na sjezdu k Matyldě, kde bláto vážně nepamatuji…

        nejhorší je to na té poslední fotce, pod průjezdem pod potrubím, kde zřejmě včera za deště projela nějaká těžká technika a bláto je tam v souvislé vrstvě určitě 5 cm, zkusily jsme to zkratkou jak se jelo před cca čtyřmi lety za potrubím doprava úzký prudký sjezd, ale to se dalo také velmi těžko…

        0 0
      • Meluzina  

        zítra jedeme znovu, tedy doufám, ale vezmeme to jen od Matyldy nahoru na Hipodrom…

        0 0
    • TomT  

      Budete tam zase mít u prezentace na prodej energetický sračičky a jiný pěkný věci k jídlu jako loni?:D Abych nemusel kupovat tady u nás…

      0 0
      • vsn  

        jasný bude to tam :) snad jsem nakoupil dostatek :D

        0 0
        • v POHODÌ klokan  

          A jak to na trati vypadá z tvýho pohledu? Je to tak špatný, jak tvrdí Meluzína?

          Každopádně do závodu už by nějak pršet nemělo, tak to snad vyschne. Ale na průzkum trati před závodem to už nevidím :-(

          0 0
        • v POHODÌ klokan  

          Jo a ještě jsem zaslechnul něco o malé změně trati oproti předchozímu ročníku (nějaké další lomy či co), co je na tom pravdy?

          Dík

          0 0
          • Meluzina  

            kopeček na vinici je posunut více doprava, jinak stejně a jak se jede po výsypkách k Matyldě, posunula se cesta více k městu, takže rovnoběžně se starou cestou, ale jakoby o patro doprava výš, jinak stejně

            0 0
            • Balvan  

              On se určitě neptá na hobíka:)

              0 0
              • Meluzina  

                to je mi to jasné, ale část cesty je prostě společná a čtou tady i hobíci, ne?

                0 0
            • v POHODÌ klokan  

              Díky, jsem rád, že to jsou jenom takové drobnosti. Letos jsem bohužel nějak neměl možnost si trasu projet, tak snad nebudu při závodě ztracen :-)

              0 0
              • Meluzina  

                Bacha, zrada!!!

                Včera jsem okruh kolem Matyldy prokecala, takže až dnes jsem si všimla odbočky k silnici na Chomutov, kde jsem musela louže téměř přeplavat:-(

                Jo, pro Extrémáky asi pohoda, ale já si docela užila, dokonce jsem si chvílemi připadala skoro jako „fakt bikerka“, když jsem pod zadkem měla chvílemi jen vzduch a kolo se zmítalo někde v okolí mé zadnice, ještěže řídítka se nechala držet a přední kolo konalo přesně to, co mělo…fotky za chvíli, vybila se mi baterka, takže mám stejně jen dvě zezačátku…

                0 0
                • Meluzina  

                  na fotkách to nevypadá zas až tak zle:-)

                  0 0
                  • Tina  

                    chjo! to bude v sobotu masaker :( Inak dík za čerstvé info. Budem rada ak budeš aj naďalej informovať o aktuálnom stave.

                    V piatok tam už budete značiť? Možno by som si poobede prišla prejsť pár úsekov.

                    0 0
                  • TomT  

                    Ti co jeli letos Bike Rally v Mostě tak už je nemá co překvapit…:D

                    0 0
                  • TomT  

                    Myslím že to v sobotu bude v pohodě. Vyschne to, v pátek malinko sprchne a bude to tak akorát-prášit se nebude a bahenní lázně taky nebudou:)

                    0 0
                    • Meluzina  

                      jo, včera už to bylo skoro v pohodě…

                      0 0
                      • Balvan  

                        Jsi tam nějak často, asi trénuješ na bednu co? :)

                        0 0
                        • Meluzina  

                          haha, budu ráda, když to s těmi novými vychytávkami zvládnu dojet do tří hodiny celkového času:-(

                          např. včera mne vzal na trasu fakt profík, chudák na mne pořád čekal, sbíral mne ze země a zkoušel poradit, tímto mu ještě jednou děkuji:-)

                          ta trasa mne baví, to je celé… :-)

                          0 0
        • Meluzina  

          Ladislave! Co jste to tam vymysleli v nových úsecích? Tohle tedy zdaleka nepřipomíná báby s nůší, já asi odmontuju nášlapy a pojedu v botách na běhání…

          Ta odbočka za autodromem doprava a následně doleva na ten nový single je docela síla, tedy alespoň pro mne, takže hobíkům radím, projeďte si to, jinak spláčete…

          0 0
          • v POHODÌ klokan  

            Takže tam je nějaká novinka!? Síla je to v jakém smyslu? Nebo je to jenom pro hobby trasu?

            0 0
            • Meluzina  

              Klid, jen pro hoby trasu a to víš, bába s nůší je z toho na větvi:-)

              0 0
              • v POHODÌ klokan  

                Aspoň tam máte nějaké zpestření :-)

                0 0
                • Meluzina  

                  ale jo, já jsem pro každou srandu, jen už není čas to párkrát vyzkoušet, a na blátíčko nejsem zvyklá, co jsem včera předváděla za psí kusy by stálo dát do Natoč to!)

                  0 0
                  • vsn  

                    dneska jsem to tam byl poprvé projet :) a docela se mi to líbilo … Pokud nebude moc pršet tak to bude OK (dneska bylo) pokud bude tak holt ten jeden km se bude muset přetrpět :)

                    0 0
                    • Meluzina  

                      1 km? jsem zvědavá, kdo z hobíků skočí na ten pařez…:-(

                      0 0
                      • vsn  

                        tam si nemyslím, že bude problém … spíš mě děsí ta štěrková cesta s kolejema :) (co se jede kousek před tím) když tam člověk jede 25 ve skupině nalepenej na zadní kolo někoho tak ty koleje nevidí :) dneska jsem do jedný zahučel :)

                        0 0
                        • Meluzina  

                          dobrá je taky ta cesta hned za potrubím rozjetá nějakým velkorypadlem nebo čím…:-(

                          0 0
                    • Luky11  

                      Můžete to nějak upřesnit, zítra to tam pojedu dateilněji prozkoumat tak abych věděl kde si dát majzla, kde přesně co je?

                      0 0
    • mrozu  

      Jak probíhá řazení na start? Bude k dispozici nějaká úschovna věcí? A nechystá se někdo z Plzně s místem v autě? :)

      0 0
    • Arops  

      Přenechám startovné na dlouhou – za 400,–

      0 0
    • kucka7  

      lze se přihlásit do pátku pře internet a zaplatit až namístě v sobotu? kamarád ještě není rozhodnutej a v pátek se tam nedostanem (200km)

      0 0
    • vsn  

      aktuální info z trati: Práší se.

      0 0
      • Meluzina  

        i ty spisovateli:-):-):-)

        0 0
      • Tina  

        A ja som práve dnes obula nové Rocket Rony ;) Takže to vypadá skôr na Tufo XC2?

        0 0
        • vsn  

          RoR mi příjde OK :) sám to pojedu RaR/RoR … ty XC2 mi připadaj podobný? … v reálu jsem neviděl…

          0 0
          • Tina  

            Tufo XC2 má nižšiu a jemnejšiu vzorku. Podľa mňa je viac do sucha.

            0 0
            • vsn  

              ok díky :) taky by asi taky šlo v poho … i když ten RoR na předek je bomba :) chce se tomu plášti zatáčet což je v Mostě důležitý

              0 0
    • Luky11  

      Můžete sem někdo hodit odkaz na mapy.cz kde začíná ten úsek po objetí okruhu na matyldě? Nějak mě zlobí křížový svaly tak se radši šetřim abych byl na sobotu fit, tak abych aspoň přibližně věděl kde to je

      0 0
      • Meluzina  

        který přesně myslíš? ten nový je zhruba uprostřed okruhu Matylda, další nový až za autodromem doprava…

        0 0
      • Meluzina  

        snad jsem to trefila…

        0 0
        • Luky11  

          Díky na tý matyldě to vypadá nějak podivně, moc si to neumim představit jak je to tak dlouhy?

          0 0
          • Meluzina  

            projíždíš pod tím vysokým napětím a vyjedeš na asfaltce s bilboardem na jachtaře tuším, kousek nato se napojíš zase na okruh, co já vím 400 m???? to víš, ženská a nějaký prostorový odhad:-)

            0 0
    • vsn  

      hurá, trika jsou, čísla také, ceny taky tak paráda :)

      počasí pokud to bude tak jak aktuálně hlásí norové tak naprosto supr a lepší by to ani být nemohlo :) (možná kdyby v pátek lehce sprchlo a neprášilo se)

      0 0
      • vsn  

        ještě pro fotografy a kameramany… – časy průjezdů: http://www.klmost.cz/…mistech/365/

        0 0
        • Honzas  

          chybi mi tam moira tak kolem pul treti az treti… no nic, zas tam pojedu pekne v klidku sam;-)

          0 0
      • JakeF  

        Do jakýho čísla je první vlna? A co jste mi to dali za tragický číslo? :/

        0 0
        • RoDoR  

          Já jsem na tom ještě o něco hůř :-(. Fakt by mě zajímalo, jakým klíčem se čísla( resp. 1.vlna) přidělují.

          0 0
          • vsn  

            výsledky z loňska které uvedeš do poznámky při registraci.

            0 0
            • RoDoR  

              Tak to jsem netušil. Jde s tím ještě něco udělat? Vloni jsem byl celkově 49. se dvěma defekty (i když na to se historie neptá :-)). Kubovi se za první vlnou taky asi líbit nebude :-).

              0 0
              • vsn  

                hele je to tak že první vlna:

                Licence

                krpák (poznámka)

                poznámka s výsledky

                včasné přihlášení (st. číslo se přiřazuje automaticky při platbě)

                sportsoft nekontroluje výsledky z loňska.

                zkusím se zeptat.

                0 0
                • Blade  

                  Licence pouze v mužích, nebo i v ženách?

                  0 0
                • RoDoR  

                  Díky za ochotu, když to půjde, budu rád, když ne, svět se nezboří. A jsem rád, že teď vím, jak příště na to, možná by nebylo špatný to zveřejnit v propozicích.

                  0 0
                • JakeF  

                  Aha, to bude ono :) Předloni jsem měl licenci, loni jsem to tam napsal… Letos jsem byl moc línej :D. Fakt jsem zvědavej, co se podelá letos, asi jdu ještě pro jistotu sehnat novou duši a najít nýtovačku :D.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    ust šídlo na opravu. multiklíč. duši. To by mělo stačit i drtikolovi tvého kalibru :)

                    0 0
                    • JakeF  

                      Ty šídla už ani nevozím… Buď mi tam šly blbě dát anebo tam blbě držely. Most není trať, kde by snad moc hrozilo říznutí pláště, tak doufám, že NoTubes to zvládne :).

                      0 0
                      • Blade  

                        No, taky jsem si myslel, ale dnes při projíždění tratě sem lehounce řízl předek v Pohádce. To mi připomíná, kdyby nějaká dobrá duše s sebou zítra měla trochu Notubes mlíka a stříkačku, tak bych byl fakt vděčnej, těžko teď někde shánět:/

                        0 0
                  • RoDoR  

                    Já budu až dnes odpoledne repasovat kolo po bahnitém Škoda Bike maratónu. Co jsem zatím zjistil, tak destičky v hajzlu, GXP ložisko (letos nové) v hajzlu a pístky v brzdách se moc nehýbají, tak možná pojedu na zimáku.

                    0 0
                    • JakeF  

                      Přesně proto jsem minulej víkend radši zůstal doma… Nejelo se nic důležitýho a jet do těch podmínek jen pro zábavu mi nepřišlo mco zábavný :D. Ale tak pístky i ložiska můžeš obojí důkladně prostříkat silikonovým olejem a závod to zvládne :). Já to takhle u Shimano středu oživoval po každým dešti.

                      0 0
                      • RoDoR  

                        Pro mě to byl jediný způsob, jak se o víkendu vykopat na kolo, dobrovolně bych do toho hnusu nevyjel, potom jsme měli třídní sraz, po které nebývám druhý den úplně nejčerstvější, takže v neděli taky kolo nehrozilo, tak jsem zvolil jako donucovací prostředek přihlášení předem. Jestli to za to stálo, vzhledem k materiálním ztrátám, si jistý ale nejsem. Snad to všechno, včetně sebe, rozhýbu.

                        0 0
                      • Koude  

                        ja do plzně jel, ale do pivovaru:)))

                        0 0
                  • Cryzyy  

                    Taky čekám co přijde, forma na Most nikdy nic moc, jednou jsem defekti 6tou minutu po startu a byl jsem najednou opravdu úplně poslední, to bylo vážně zlo… a člověk s tím už nic nenadělá.

                    0 0
                • TomT  

                  A do kolikátého čísla je teda 1. vlna?:) Pošlu ti taky maila.

                  0 0
      • vsn  

        tak… a to jsem si naběhl :D tak šeci do mě :)

        0 0
    • tulda  

      Kdyby chtel nekdo z Prahy zitra vzit autem, vyrazim neco po sedmy z Dejvic.

      0 0
    • Martin11  

      Tak v Mostě už hodinu leje a vypadá to, že déšť vydrží celý závod. Dneska to bude pro otrlejší povahy…

      0 0
      • JakeF  

        To nebylo vtipný… Uklidňoval jsem se tím, že když prší v Praze, v Mostě nemusí…

        0 0
      • Luky11  

        Vážně to moc nevypadá že by mělo přestat no a i kdyby hned ted přestalo tak na trati budou jezera

        0 0
      • Darkson  

        asi nejsem nejotrlejší povaha, v 6 hodin ráno budíček a venku mordor. chcalo celu noc, tak spíme vesele dál

        0 0
    • Balvan  

      Koukám žádný ohlasy. Všichni asi ještě vyklepávaj bláto:) Já byl na hipodromu jen jako doprovod a zavodníky jsem teda litoval, viděl jsem i spoustu odpadlíků co se vraceli přes město. Kamarád myslel že dá hobbíka pod 2 hodiny a nakonec jel dýl jak 3.

      0 0
      • JakeF  

        Ohlasy dobrý :). Přijel jsem, viděl jsem, prohlásil jsem, že na tohle se můžu ****** plácat se v tom bahně a dešti 4 hodiny a šel jsem akorát fotit :). Po cestě zpátky jsem si dal na bajku pár kopců v českým středohoří a parádní den :). Těch pár stovek vem čert, udělal jsem dobře, že jsem se na to vykašlal…

        Fotky hodím časem.

        Vtipná poznámka na závěr. Nejvážnější zranění, co jsem za celej den viděl, byl pořadatel, co přes samou srandu přehlídnul větev a roztrhnul si o ní čelo. A ne úplně málo.

        0 0
        • v POHODÌ klokan  

          No ještě že jsem zapadnul do toho kapradí až za zatáčkou, kde jsi fotil :-D

          Je fakt, že zranění asi nebude nějak moc, protože se nikdo neodvážil to z kopce moc poslat. A jestli jo, tak bláto bylo poměrně příjemně měkký :D

          0 0
          • JakeF  

            Hele, zase si nemysli, že jsem tě neviděl :D. Ale tam se sklouzlo víc lidí a to jsem tam byl jen chvilku…

            0 0
          • vsn  

            a konci pohádky to bláto a kamení moc měkký nebylo :( mám docela odřenej kotník a celou nohu z boku :D ale dobrý :)

            až na bláto v očích který tam mám furt to šlo a kolo fungovalo líp jak na Šele :) na šele jsem musel 5× mazat řetěz a tady ani jednou.

            0 0
            • v POHODÌ klokan  

              No to věřím, lehnul jsi tam nepěkně. Ještě žes mě nenechal jet jako prvního :-)

              0 0
              • vsn  

                to byl ty jo? :D

                no protože o bike rallye jsem to nedal na stejným podkladu tak jsem to chtěl dát teď a dojel jsem o 10 metrů dál než předtím :D pak jsem se chvíli zpamatovával z toho a pak to přestalo bolet tak dobrý :) … horší jsou stále oči.

                0 0
            • JakeF  

              Jsem tě pak už nepotkal, gratulace k bedně ;).

              0 0
              • vsn  

                moc děkuji :) je to první bedna na ČP :) otázka je jak moc zasloužená … na krátký jelo dost kluků co byli předemnou.

                vůbec jsem netušil že jedu na takovým místě …

                0 0
                • Cryzyy  

                  Zase tak moc lídí před tebou na krátkou odbočit nemohlo, protože já na ní odbočoval jako druhej.

                  0 0
                  • vsn  

                    no odbočilo dost :) když podíváš na výsledky tak kdokoliv z prvních 4 míst by mě vyšoupl a měl by třetí místo. takže být jen jedna trasa tak jsem pravděpodobně 7. (pokud by někomu nedošlo)

                    hodně špatně se mi jel začátek … nic moc jsem neviděl tak jsem nemohl zahákovat a roviny jsou pro mě peklo :) Naopak jakž takž dobře se mi jel konec

                    0 0
        • Cryzyy  

          Nejhorší byl ten začátek, pak už to celkem šlo, ale asi jsi o nic nepřišel. Ja se dokonce potkal se slušnou formou, ale můj dva roky starej Grip Shift mi z toho udělal duatlon, takže co jsem nevyjel na aktuelní převod, to jsem běhal, nebo chodil, občas se mi povedlo něco zařadit, před delším kopcem jsem zastavoval a řadil „ručně“. Pak jsem vyžebral kus čistého hadru, takže jsem vzadu zase nějakej čas řadit mohl… no nakonec jsem si řekl, že takovou pakárnu nemám zapotřebí a odbočil jsem z cca 20–25 místa na krátkou. Kupodivu bez pádu. Radost ze dnešku nemám.

          0 0
        • MichaelSimek  

          No jak to slysim tak sem rad ze sem se nenechal prekecat na to tam jet, ja si tady uzil paradni den na kole odpocinkovym tempem.

          0 0
        • vsn  

          to jsem nemusel hledat tvoje startovní číslo abych ti tam nalepil lepík :D

          0 0
          • JakeF  

            Njn… Ještě těsně před startem jsem se rozhodoval, jestli pojedu nebo ne, ale jak pršelo, tak jsem se definitivně rozhod. Do bahna bych klidně jel, ale na 4 hodiny do deště ne…

            0 0
            • vsn  

              svítilo sluníčko :D …

              ten začátek než se vjelo do terénu byl hroznej … v terénu už mi to nevadilo.

              0 0
        • Tina  
          • prišla som v piatok, ubytovala na Resslu, potrénovala na trati s HonzomJobánkom, povečerala s Luckou a strašne sa tešila na sobotu
          • zobudila som sa ráno o pol siedmej, skvelá nálada ma prešla, pustilasom si radarové spravodajstvo a zistila, že to vypadá na dážď min. doobeda, vrátila som čip, sadla do auta a ponáhľala sa do Spešova na PohárDrahanské Vrchoviny, skvele som si zazávodila a hlavne na suchu :) vyskúšalasom nové galusky Tufo, príjemne ma prekvapili svojimi vlastnosťami.
          0 0
          • Meluzina  

            fakt skvěle – druhé místo, 2 minuty za vítězkou (mimochodem o 20 let mladší), velká gratulace!!!

            0 0
      • v POHODÌ klokan  

        No já jsem byl rád, že jsem tu dlouhou dojel :-D

        Bylo to teda fakt peklo, člověk nemohl polevit skoro nikde, jinak se hned válel. No a ty křeče! Ani dvě zkumavky magnézia nestačily :)

        Jo a docela nemile jsem byl překvapenej, že odstranily tu občerstvovačku na Hvězdě! Dost mi to narušilo plány a málem jsem pošel hlady :(

        Krpál nevyjel téměř jistě nikdo, takže se nemám za co stydět :-)

        Ale jo, jinak se mi to líbilo. Byl to takovej level up :-D

        Příště zase! Akorát za plný startovný :-(

        0 0
        • mrozu  

          Já měl taky šílený křeče do obou nohou už od 50. km, síla by ještě byla, ale prostě jsem do toho nemoh šlápnout, naopak jsem musel několikrát zastavit na protáhnutí :-/ Pro mě to byl neskutečnej masakr, ale trať naprosto super, tak hnusný město a tak pěkný terény :)

          0 0
      • Luky11  

        Ten hobikby se jinak dal pod 2 hodiny v poho, ale v tehle bahenich zapasech to bylo dost narocny kolikrat mi neprislo jako zavodeni ale spis prezit a dojet do cile vcelku

        0 0
    • vsn  

      jen pro info: kdo měl Garmina – kolik vám naměřil metrů na dlouhé trati? … mě úplný nesmysl – jen 1250 metrů … co vám?

      0 0
      • mrozu  

        Mně Polar něco přes 1500. Jinak taky gratulace k bedně, nedávno jsi tu někde brečel, že nemáš nic najeto a teď tohle :D

        0 0
        • vsn  

          díky :) vždyť nemám :) loni 26 z 176 a letos 26 ze 102 … takže o třetinu horší jak loni

          0 0
      • kucka7  

        mě garmin 1575

        0 0
    • JakeF  

      Tak tady je pár fotek…

      0 0
      • cvtracktor  

        Co to je? Nějaký mimozemšťani? Jsou nám docela podobný, jen nějaký šedivý :-D.

        0 0
      • McBlacky  

        hustý, my byli v Jihlavě na 24h a přestože pršelo x hodin před závodem a trasa vede 2/3 mimo podklad asfalt nebo kostky tak kolo jsem myl až po závodě dneska :)

        Most nezávidím

        0 0
      • Cryzyy  

        Proc je na fotce, nekdo kdo jel predemnou i zamnou a ja tam nikde nejsem ? :) :)

        0 0
        • JakeF  

          Jsem se asi zrovna s někým bavil a přehlíd tě… Anebo jsi jel těsně za někým, ten můj foťák není zrovna rychlík :D.

          0 0
    • Luky11  

      Není to záběr ze včerejšího závodu? :D ten povrch by souhlasil

      0 0
    • orm  

      Jel jsem to letos poprvé, vůbec jsem nevěděl co očekávat, fotky a tak podobně z předchozích ročníků jsem viděl. Po startu hned hrozná demotivace, kdy byl člověk po pár km durch od bláta. Většinu kopců nahoru jsem chodil, protože jsem za prvé neměl na to je v tom blátě vyjet nebo zadruhé se mi sukoval řetěz na malé placce, nakonec jsem skončil s převodem 1×9, ostatní placky řadit nešly. Kopce dolů většinou nějak na náhodu nebo během, naštěstí jsem spadl jen jednou. Lidé kolem mě padali i na rovince, což byla celkem sranda. Modlil jsem se ať se na rozdvojení dostanu po limitu, protože jinak by mi svědomí nedovolilo vzdát :-), což se mi splnilo o 6 minut, ale borec na rozcestí na to nebral ohled a poslal mě na dlouhou, tak jsem mu poděkoval a jel trpět další dvě hodiny. Podle všeho jsem byl předposlední koho tam pustili, v jedné zatáčce už jsem viděl kolo s nápisem konec závodu :-). Na poslední občerstvovačku jsme dojeli jako skupinka posledních čtyř lidí dlouhé trasy. Do cíle jsem si nakonec i zazávodil, předjel pár lidí, a dojel na „krásném“ 95 místě v čase 6:09, akorát na vyhlašování :-)).

      Když jsem smyl bláto z těla, tak ve mě začaly převládat kladné pocity. Trať je super, je vidět že si s ní pořadatelé dali opravdu hodně práce, jen je bohužel pro mě za podmínek bláta není jetelná. Super také pořadatelé na trati. Příští rok jedu určitě zase.

      Měl bych jen připomínku k mytí kol a k jídlu. Těch hadic tam bylo opravdu málo a fronta opravdu dlouhá. Ten malý kelímek těstovin politých sýrovou omáčku jsem považoval spíše za žert, než něco čeho bych se měl po závodě najíst, ale jako vegetarián jsem už na to připraven :-).

      0 0
      • tulda  

        Tak to sme jeli stejne dlouho :) Ja byl nakonec rad, ze sem odbocil na tu delsi, protoze bych prisel o pivo na obcerstvovacce a nejlepsi sjezdy. Padal sem docela dost, ale pokazdy jak do perinky. Jen sem vzdycky musel pockat nez odejdou krece, abych se vubec zvednul ze zeme :)

        Bohuzel letos na kole najeto minimum, tak se to ukazalo. Bezky v zime asi jako priprava nefungujou :-/

        0 0
        • McBlacky  

          výmluva – běžky fungujou super, ale chce to pak na jaře něco najet.

          0 0
        • orm  

          Vidim, ze jen 9 sekund rozdil. To jsem te musel predjet na te rovince pred vjezdem do arealu :-).

          Ja toho mam najeto celkem dost, ale jsem dost tezkej a moje sila na ty kopce bohuzel nestaci. Fyzicky jsem unaven ani zas tolik nebyl.

          0 0
      • gg eorge  

        To jsme museli jet společně :) taky už byla dlouhá trať uzavřena a maník mě lákal, že mě tam ještě pustí :) Bohužel jsem měl druhej pomalej defekt a musel jsem jet krátkou (tak trochu jsem byl rád, že jsem se nemusel rozhodovat), abych dojel… Závod byl super a ještě teď jsem plnej vzpomínek a zážitků. Nehledě na to, že jsem přijel s obutím do sucha a to fakt v některých místech nešlo :) Nakonec jsem výrazně upustil přední kolo a bylo to dobré. Doma jsem zjistil, že tam zůstalo ubohých 0,6 baru :) Příště jedu zase!

        0 0
      • vsn  

        na jídlo jsem taky koukal … něco šlo ale těch těstovin za 75 korun mohlo být fakt víc a i tak si myslím, že v takovém množství se musí dat udělat za 75kč/porce lepší jídlo …

        0 0
        • Meluzina  

          ale kuřecí špíz vynikající, porce akorát na dietu:-)

          0 0
          • JMT  

            Ten nechutnej špís byla definitivní kapka pro to abych se rozhodnul, že už nikdy nic nepojedu

            0 0
            • Luky11  

              Po špízu jsem šel taky ale byl jsem tak hladovej ze bych snedl uplne vsechno takze to nebylo tak zly

              0 0
              • Meluzina  

                koukám, že jste pěkně zmlsaní:-)

                fakt je, že pro vás by těch špízů mělo být min. 5:-)

                0 0
                • Luky11  

                  ja myslim že jídlo v poho, co mě překvapilo víc bylo to že v cíli bylo o 400 závodníků méně než se přihlasilo, počasí bylo fakt hrozný ale takhle to vzdát :)

                  0 0
                  • Meluzina  

                    já byla rozhodnutá jet i přes počasí, ale pak vzdala Tina, vzdal manžel, mně pořád bolelo rameno z předchozího pádu.. když jsem pak viděla „přeživší“, tak už mne to ani moc nemrzelo..

                    rameno bylo včera u doktora a min. 14 dnů v klidu:-(

                    0 0
                    • Luky11  

                      já jel se zádama v hají pod práškama, chvilku po startu jsem okusil pád do měkkého blátíčka, následky: pár modřin a kolo dávám po těch bahenních lázních ještě teď dohromady :D hlavně že to stálo za to a aspoň jsem to dojel :)

                      0 0
                      • Meluzina  

                        V Mostě je na záda nejlepší Palová – Tancošová, ale je na MD a prý zase bude až v říjnu…

                        0 0
                      • JakeF  

                        Se mi líbí, jak tady vypráví, jak je drsnej, že dojel a jak je „strašný to vzdát“, někdo, kdo jel akorát dětskou trasu, která ty kopce s terénem akorát objíždí :).

                        0 0
                        • Meluzina  

                          každý snad nějak začínal, každý má své limity a ten, kdo se do ostatních zbytečně naváží jen proto, aby zdůraznil své „kvality“ je pouhý ubožák, ať už stojí na bedně bůhvíjak často…

                          0 0
            • McBlacky  

              jídlo na závodech je stabilně dobrý jen na KPŽ. Respektive dá se sníst bez pocitu, že tohle už nikdy jíst nechci :)

              0 0
              • JakeF  

                Jsou akorát zmlsaný… Já měl nějaký těstoviny s masem a nebylo to zlý. Nebyla to velká porce, ale tak to na závodech nebývá nikde…

                0 0
    • pavys  

      … pár fotek z Hněvína a Moiry.

      http://mtbs.cz/…y/album/8615

      0 0
    • mrozu  

      Můžete pls někdo porovnat tento závod s dlouhým Králem Šumavy? Chtěl jsem si letos dát dlouhého Krále, ale po Mostě jsem dost vystřízlivěl, hlavně kvůli křečím… Na Krále bych měl letos najeto cca 3500 km, stačí to na dlouhou nebo mám jet raději střední?

      0 0
      • orm  

        Jel jsem krále před dvěma lety, kdy byla jiná trať, ale předpokládám, že charakter se moc nezměnil. Most jsem jel letos. Ty závody se nedají srovnat, protože charakter trati je úplně jiný. Král je delší, ale méně technický a do kopce se dá jezdit, což pro mě v Mostě neplatilo. Někdo mi před dvěma lety na podobný dotaz napsal, že král je takové honění se po loukách, což tak odpovídá.

        Pokud si letos dojel dlouhý Most, tak fyzicky s králem nebudeš mít problém. Nebál bych se toho a nic než dlouho bych nevolil :-).

        0 0
        • mrozu  

          Most jsem sice dojel, ale poslední třetinu už se nedalo mluvit o závodění :) Proto řeším jestli to bylo tím náročným terénem nebo prostě tak dlouho v závodním tempu nevydržím. Rád bych dojel nějak rozumně, tak jestli těch 70 km nebude prozatím lepší volba, doteď jsem jezdil jen závody do 50 km a i s těmi jsem měl ještě loni zpočátku celkem problémy :)

          0 0
      • tulda  

        Porovnat se moc nedaji, Kral je masovka pro cca 3 tisice lidi, Most spis pro lidi co se chteji vyradit na technictejsi trati-tech je zatim nastesti min.

        Jestli mas 3500, tak bych se vubec nebal. Tolik sem pred kralem nemel nikdy a 100 sem do cile dal vzdycky. Kratkou sem radsi nejel nikdy, je tam moc lidi.

        0 0
    • MichaelSimek  

      nema nekdo gps zaznam zavodu popripade gps zaznam endura?

      0 0
    • v POHODÌ klokan  

      Nechtěl by někdo startovný na dlouhou? Bohužel mi do Mostu něco vlezlo…:(

      PS: levně :-)

      0 0
    • robb  

      Někdo zkušenost z posledních let? Jak technické je to náročné? Jede se po trailech, apod.?

      V té oblasti jsem byl maximálně na silničce :-D

      0 0
      • Krispinm  

        Dlouhá (červená) trať je plná singlů. Na mapě skoro každý název znamená singl. Začátek a konec je celkem pohoda, střední část je těžší, ale průměrně zdatný jezdec MTB to dá ????

        1 0
      • JakeF  

        Jel jsem loni, trat je porad v podstate stejna, uvodni sotolina a pak hromada trailu nahoru dolu.

        Obtiznost podle me tak akorat na XC. Je to zabavny a na pomery XC maratonu relativne technicky, ale zas ne vyzva o preziti jako treba Trilogy na XC.

        Koukni na videa na Youtube, to asi napovi nejvic.

        1 0
        • robb  

          Našel jsem něco z loňska. Vypadalo to jako namotané po stezičkách a takových jezdivých trailech. Na Trilogy bych někde měl problém to asi i sejít pěšky :-D

          0 0
      • mrozu  

        Proběhlo pár změn, už se nejezdí krpál a traily jsou jinak namixované, určitě je to jezdivější. Ale jinak je to v podstatě pořád stejný závod, nejzábavnější maraton v ČR. Akorát se výrazně se zhoršily bufety, kde už nejsou bidony.

        1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.