• Meluzina

    Ahoj, nabízíme kila celé čtyřčlenné rodiny do soutěže o nejtěžší tým KOLOS. Diskuse k závodu není, tak sháníme tým tímto způsobem:-) A jsme fakt těžký:-)

    0 0
    • vsn  

      tééda :) takhle se snažit získat výhodu :D zrovna včera u nás byl platit startovný pán a stěžoval si, že už 2× byl 2. a naposled jenom proto že jeden od něj z teamu si dat čip na ruku a ne na vidlici a nesejmulo ho to a prohráli pry o 20KG :D

      0 0
      • Meluzina  

        No tak to je smutný… kdyžtak rozdávejte odkaz na foto fórum, třeba někoho najdeme.. A dvacet kilo – to je náš pětiletý syn:-)

        0 0
    • Radek Broz  

      Nevíte někdo, jestli je ta trať teď značená?

      0 0
      • Martin11  

        Značení je celoroční, šipkami na kamenech – modrými (krátká hobby trasa 32km) a žlutými (64km extrém).

        0 0
      • Meluzina  

        ještě z loňska určitě… jestli nově nevím, ale přes víkend zjistím…

        0 0
        • vsn  

          značení je loňský …

          změna je akorat u Vebra

          postupně se trať uklízí takže se tam dá už trénovat

          0 0
        • Radek Broz  

          Dík, možná se tam o víkendu vydám…

          0 0
          • Radek Broz  

            Tak jsem byl: http://etbikez.com/…o-marathonu/

            Pěkný to tam máte!

            0 0
            • crom  

              pekny report,nalaka­va.dikes

              0 0
            • v POHODÌ klokan  

              Díky za pěknej článek. Aspoň vím, do čeho jdu :-D

              0 0
            • duk  

              Super článek, vypadá to z něj přesně jak jsem si to představoval. Doufám že trať nezklame :-)

              0 0
            • Tina  

              ejha, to som nemala čítať. Mám to na opačnom konci republiky :( Ale rada by som si tam pojazdila. Dúfam, že sa mi podarí niečo vymyslieť.

              0 0
              • Meluzina  

                Tino, tak doraž vlakem, ubytování lze domluvit…:-)

                0 0
                • Tina  

                  Budem sa snažiť. Veľmi ma to láka :) Aké ubytovanie máš na mysli?

                  0 0
                  • Bulda  

                    intr isšt Most třeba se celkem osvědčil, kola vpoho na pokoj, 500m na start

                    0 0
                • Tina  

                  tak som pred chvíľou zaplatila štartovné. Potom som si pozrela nejaké videá z minulého ročníku a začala som sa trochu obávať či som sa trochu neprecenila…

                  0 0
                  • Meluzina  

                    nojo, narazili jsme na vyjížďce s dětmi po Resslu na extrem trasu, trochu jsme ji vyzkoušeli, ale u značení „silná káva“ jsem si pomyslela něco o horských kozách:-). Ani jednoho z nás nenapadlo něco takového sjet, pouze naši desetiletou dceru, která opravdu nemohla pochopit, proč jí to nechceme dovolit… no, pomaže na tábor s Trunschkou, uvidíme, co se naučí:-):-):-)

                    0 0
                    • vsn  

                      něco snad jo :) Trunda má taky prcka … Minule jsme ho potkali s krumpáčem a celou rodinkou na novém Vebru. :)

                      • sjet jde všechno bez větších problému… stačí se to nebát moc akdyž to je hodně prudky tak nebzrdit a zabrzit až když se to narovná
                      0 0
                      • Meluzina  

                        nojo, tam nebylo kdeco narovnávat, kdyby ten hrbolatej krpálek končil rovinkou, ale ostrou zatáčkou a vůbec..zůstanu u hobíků:-)

                        jinak doufám, že se princezně bude na táboře líbit, už jsem tady jinam psala, že nemá s kým známým tam být, no uvidíme… ale fakt se nebojí, byla dost naštvaná a dokonce brečela, jaké má zbabělé rodiče…:-)

                        0 0
                        • vsn  

                          jasný :) ale prudkej je jen ten začatek… před zatačkou už jde v pohodě brzdit … jsou horší místa … ale většina lidi nedojede ani tam kam vy :) takže dobrý

                          0 0
                          • Meluzina  

                            musím na nás prásknout, že jsme nejeli celou žlutou, měli jsme s sebou ještě pětilého prcka, jen jsme nakukovali, tak dobří nejsme:-(

                            0 0
                            • vsn  

                              jezděte, trénujte ⇒ budete :)

                              0 0
                              • Meluzina  

                                když děti to taky baví, takže se jim přizpůsobujeme, je nám hloupé vyjet sami a je nechat u babičky, když jsou na kolo jak dělaní:-) ještě tak manžel jede sám, třeba za kamarádem na tah do Liberce a druhý den zpátky apod. :-)

                                ale do Děčína jede vlakem, pak se nad Děčínem courá po lesích a já mám o něj strach, jezdí sám:-(

                                0 0
                          • Meluzina  

                            říkali jsme si s manželem, že by to chtěli i školu jízdy pro dospělé, sama se tohle jezdit fakt nenaučím… někdo by to mohl promyslet…

                            0 0
                            • vsn  

                              taky byla loni: http://mtbs.cz/…rie/pozvanky

                              vedl to Jarda Hruby, Trunda a Mario Nebesář… byla sranda, bavilo to a hlavně to i pomohlo … hlavně u holek bylo videt obrovský zlepšení … spousta věcí se natáčela jako video a ukazovaly se chyby. člověk se tam naučí hlavně pracovat dobře s váhou…

                              0 0
                              • Meluzina  

                                no to je super, škoda že jsme o tom nevěděli, moc by se nám to líbilo… budu muset pohlídat, jestli to nebude i letos, určitě bychom se účastnili – i když do holky mám už dost daleko, přece jen jsem už obtloustlá starší dáma s bolavými zády:-)

                                0 0
                                • vsn  

                                  tak jsem se ptal šéfa a Bike kemp bude … brzy by měly být i nějaké informace k tomu … (termín/cena)

                                  0 0
                                  • Meluzina  

                                    tak to je skvělá zpráva!:-) díky a už se těšíme na další informace…

                                    0 0
                                  • martin_bakov  

                                    budu se tesit az si na svy dlouhy 29er rozbiju tlamu nekde v uzky zatacce :)

                                    0 0
                                    • elbunda1  

                                      já tam byl 2× na půjčeným fullu 29" a jelo mi to snad líp než na svým 26" HTčku. Až budu pořizovat další kolo, tak volba bude celkem jasná.

                                      0 0
                              • martin_bakov  

                                diky za tip

                                0 0
                      • Tina  

                        neviem ako iné úseky, ale na videu boli v zjazde také dosť prudké točky. Z nich mám asi najväčšiu obavu.

                        A ten povestný krpál sa fakt nedá vyšlapať?

                        0 0
                        • Meluzina  

                          já to ani nezkoušela, manžel mi říká za zády, že loni ho snad jeden či dva zvládli:-)

                          0 0
                          • vsn  

                            já dojel do 3/4 no a pokyn je takovej že pokud ho v tréningu nevyjedu tak si platim startovný :D v Neděli když jsme jeli trasu tak ho vyjel jen p. Hrubý a Kaliťák (náš Junior) – vyjet jde … nechce to ale na začatku pospichat…

                            0 0
                            • Meluzina  

                              tak držím pěsti, ať to zvládneš jak v tréninku, tak i naostro:-)

                              0 0
                          • Tina  

                            no, každopádne sa už teším a zajtra pôjdem pilovať techniku jazdy do kopca a z kopca :)

                            0 0
                            • Meluzina  

                              to ti závidím, já půjdu maximálně tak rovnat záda do bazénu, kolo zkusím v sobotu a jen rovinky, musím zhubnout, ať pak netahám do kopce kila navíc:-)

                              tak hodně štěstí na kopečky:-)

                              0 0
                            • destr  

                              A kde to tam u Vás u Drahan trénuješ?

                              0 0
                              • Tina  

                                našla som si celkom pekné úseky v okolí Baldovce, pekný strmý zjazd resp. výjazd je po zelenej zo Sloupu, no a v okolí Macochy sú tiež pekné trailíky :) Ale asi najviac sa vybojím v jednom klesaní po červenej smerom k zřícenine Holštejn ;)

                                0 0
                                • destr  

                                  Tak tu zelenou neznám. Ta červená z Šošůvky je dobrá celá až skoro do Ostrova. Jezdíš tam i ty jedny schody?

                                  0 0
                                  • Tina  

                                    neviem, ktoré schody máš na mysli. Jediné schody čo ma napadajú sú smerom dole zo zrúcaniny hradu Holštejn. A to by ma v živote nenapadlo jazdiť :) Ja to však jazdím ako okruh a na tú červenú sa napojím v Ostrove u Macochy a pokračujem smerom na Holštejn.

                                    0 0
                  • Meluzina  

                    koukala jsem, že jsi registrovaná dokonce dvakrát:-) já jsem zase v kategorii ženy 40 a straší – psala jsem jim e-mail, že už mi sice bylo 40, ale ještě nestraším:-) snad…

                    0 0
                  • Meluzina  

                    Tino, gratuluji ke krásnému času a umístění:-) Jak se ti jelo?

                    0 0
                    • Tina  

                      Díky Lucko. Ja som sa na ten závod strašne tešila. Bola som zvedavá či tá trať je naozaj taká skvelá ako sa píše. Skutočnosť predčila moje očakávania. Nič tak technicky náročné som doteraz nejazdila. A to som kedysi dala 100km Salzkammergut Trophy. Po štarte som sa nechala strhnúť atmosférou a prvých cca 20km som seriózne závodila. Potom som si uvedomila, že na tepy 170 – 180 dlho jazdiť nemôžem a tak som sa začala šetriť. Na 30. km mi začalo riadne dochádzať :) Od 40. kilometra sa to celé zvrhlo na čistý boj o prežitie a dojazd do cieľa ;D V niektorých zjazdoch som sa už iba ledva držala v sedle. Ani ruky už nevládali. Mám peknú svalovicu. Na parkovisku som potom skoro hodinu sedela v aute a nechcelo sa mi ani pohnúť. Nakoniec som sa premohla išla som sa osprchovať do spàch so studenou vodou. Bàà. Ale celkom ma to prebralo a tak som si dokonca vystála radu na jedlo. Keď už som však mala prísť na radu dozvedela som sa, že cestoviny došli. Tak som sa otočila a nevzala si nič. Povedala som si, že aspoň budem štíhlejšia :) Ale doma som sa navečerala poriadne :)

                      0 0
                      • Meluzina  

                        no ta fronta je vždycky šílená, loni to bylo stejné, i když jelo o cca třetinu méně lidí.. já tam začala mít na sluníčku divný pocit, který přešel, nicméně večer jsem zjistila, že mám asi úžeh v kombinaci s úpalem, ještě dnes mi není moc dobře, tak se léčím doma v klidu a chladu.. nějak jsem ten den neměla pocit žízně, příště si na to musím dát pozor..

                        Jsem ráda, že se ti u nás líbilo, a těším za rok znovu, třeba už konečně půjdeme na to pivo/kafe:-) anebo těstoviny:-)

                        0 0
                      • vsn  

                        já měl průměrný tepy 170 :) takže když jsem šlapal tak to bylo víc o dost :)

                        0 0
                        • Meluzina  

                          u mně hodně působil adrenali, přece jen to byl můj první závod, takže když jsem s hrůzou zaregistrovala tepovku 192, šla jsem kousek pěšky, i když nožky by ještě zvládaly…:-) příště to snad už bude lepší:-(

                          0 0
                          • martin_bakov  

                            no to jsi nasadila latku hodne vysoko na prvni zavod, ted ti ostatni maratonsky zavody budou pripadat jako prochazka ruzovou zahradou :)

                            0 0
                            • Meluzina  

                              ale ne, já jela jen hobby trasu, v extremu bych ty sjezdy nedala… ale zkusila bych to v rámci avizovaného „školení“ od kl sportu:-)

                              0 0
                      • capo  

                        Každopádně klobouk dolů před tím co všechno jsi tam dokázala sjet. Nebyl jsem teda na špici, takže nevím co sjely holky co dojely před tebou, ale musím říct, že jsem nikdy neviděl „ženu“ sjet to co tebe…

                        0 0
                        • Tina  

                          aj ja som sa niekedy divila, že som ešte na kole ;D

                          0 0
      • elbunda1  

        Včera byla na trati brigáda, je to pěkně sjízdný, značení žlutýma šipkama, ale doporučujeme vzít si mapku – http://www.klmost.cz/…avodu/30/19/

        0 0
    • duk  

      V pondělí dopoledne si jedem s bráchou najet trať. Tempo bude ostré, nikoli však vražedné. Nechce se někdo přidat? Ideálně nějákej místňák :-)

      0 0
    • Jarque  

      Jede si někdo tuhle něděli projet trasu? 56 km, lemra tempo…

      0 0
    • capo  

      Pojedu z Prahy přes Průmyslovou a budu mít volno v autě – kolo uvnitř. Kdyby se chtěl někdo svézt za příspěvek na cestu…

      Vyhrazuji právo si vybírat dle xichtu :)

      0 0
    • Meluzina  

      Vážení a milí, v Mostě už přes hodinu leje:-( Jsem zvědavá, jak ta trasa bude ráno vypadat… Nicméně ty, kteří se sem sjížděli již dnes navečer, vítala přenádherná duha:-)

      0 0
      • jonti  

        Super, v Praze prsi taky. Jsem dnes nasadil Racing Ralph a vubec se mi to nechce menit, tak doufam, ze tam moc blata nebude. Ale blatniky s sebou povezu.

        0 0
        • Meluzina  

          Trať je málokde po rovině, takže doufám, že to steče, na rovných úsecích je většinou štěrk a šotolina, i když hlína se také někde najde:-)

          0 0
        • vsn  

          Trať byla hodně vychlá ale vody spadlo fakt hodně co jsem teďko jel z hipodromu domu… uvidímě, myslím, že to bude dobrý :)

          0 0
      • Balvan  

        aspon to nebude prasit:) jinak to bude asi hodne mokry na odkrytejch usecich, takze hobik skoro celej, ale zase malokde je nejaky lepkavy blato. Na to aby bylo blato i v lese na Resslu si myslim ze to bylo furt malo.

        0 0
    • capo  

      Tak jak se vám to líbilo?

      Já to jel poprvé, a ač jsem zvyklej na hodně, náročnost mě fakt zaskočila. Žádný místo k odpočinku, kromě těch pár km po startu a před cílem žádná rovinka. Pořád jen brutální sjezd, nebo brutální výjezd.

      Jsem zvyklej jezdit z kopce ledascos, ale že to tady bude tak náročný, to jsem fakt nečekal, na to že to jezděj nejen ti co to mají takhle rádi :)

      Každopádně jsem sjel všechno. Aspoň něco, když čas nic moc a Krpál jsem taky nedal :)

      0 0
      • Martin11  

        Alespoň už víš, proč se to jmenuje Extrém Bike Most :-) Zase tolik náročných maratonů u nás není… Jinak záznam závodu bude v pondělí na ČT4…

        0 0
      • Martin11  

        Alespoň už víš, proč se to jmenuje Extrém Bike Most :-) Zase tolik náročných maratonů u nás není… Jinak záznam závodu bude v pondělí na ČT4…

        0 0
      • duk  

        :-) nejlepší odpočinek byly právě ty singly, po šototlinách jsem jel furt tepy 180 a jakmile se najelo do singlů padlo mi to na 160, vždycky když se jel chviličku šrot po traktorovce, tak jsem se těšil, kdy přijde další singl :-D Jinak trať naprosto parádní, velká poklona pořadatelům!

        0 0
        • Meluzina  

          krása,co? Hoby trasa mi úplně stačí, loni jsem ujela tři kiláky a vrátila se, měla jsem pár dnů po angíně a ATB, to fakt nešlo:-( letos jsem si to užila tak, že jsem si skoro celou cestu zpívala:-) Jinak díky gentlemanům na trati:-)

          Upozorňuji na příspěvek Martina1 – našli jsme na parkovišti compík, docela slušnej, někomu bude určitě chybět…:-(

          0 0
      • vsn  

        začatek hrůza … od Šely (po pádu) jsem neseděl na kole … bolelo koleno z pádu a bolely nohy …

        po 15 km mi přestal fungovat přesmykač takže jsem to cely objel na velkou placku (dvouplacka) až na 2 kopce to teda šlo všechno vyjet (krpál / vodárna)

        jak se vjelo do lesa tak jsem trochu ožil a začal to ve sjezdech sjiždět… po 30 km se mi jelo pak už docela dobře … posledních 10 km ukrutný křeče…

        mel jsem velkou vyhodu že trat znam takže kousek před sjezdem jsem ve vyslapu zabral a mel pak volnou trat ve sjezdu (moira a tak) takže tam jsem hodne získal a sjel lidi o hodně …

        pruměrny tepy 170. max 195

        cca 80/180

        0 0
      • v POHODÌ klokan  

        Mě se to líbilo moc, trať je fakt super. Sice jsem ještě žádný jiný maratón nejel, ale je mi jasný, že ostatní takhle členitý a singlíkovatý nebudou. Po tom dešti jsem čekal větší bahno, naštěstí se moje očekávání nepotvrdilo a tak 2,25" NN a RaRa posloužily výborně. Ale krpál jsem teda dneska nedal ani náhodou (všem, kdo jo, gratuluju :-), i když minulý týden při projížďce trati pokořit šel (ale je pravda, že se tam tehdy netlačily desítky lidí s kolama).

        Kelly´s navíc sloužil parádně a s Rubena-NoTubes nebyl problém vůbec :-D

        I s celkovým časem jsem dost spokojen, čekal jsem přes 4 hodiny :-)

        Příští rok bych si to zkrátka rád zopakoval :)

        0 0
    • JakeF  

      Já vím, že na „kdyby“ se nehraje, ale tohle mě fakt naštvalo… Jelo se mi super, letošní trénování techniky se vyplatilo, loni bych se tam zabil, letos jsem ve sjezdech ani neztrácel a do kopců moh vesele útočit na pozice. Sice to byl nejdelší závod, co jsem kdy jel, ale překvapivě se mi první 2 a půl hodiny jelo v naprostý pohodě. Kolem půlky závodu mi začlo blbnout řazení vzadu, to bylo ještě v pohodě. Ale chvíli po rozdvojení trati mi začalo blbnout i vepředu a začal padat řetěz dolů (spadnul na menší a hned se zase chytil nahoru) prakticky ze všech převodů, mimo velký vepředu v kombinaci s 3 nebo 4 nejmenšíma vzadu, na střední to padalo ze všeho. Částečně i díky tomu mě dojeli další 2 a cca 3–4km před cílem přišlo nevyhnutelný, přetrhnul jsem řetěz a ztratil přes 15 minut než jsem do dotlačil/doko­loběžkoval do cíle… Myslel jsem, že jsem stejně jel tak v první desítce v kategorii a kolem 40. celkově, ale když jsem na výsledkový listině zjistil, že jsem jel na 22. místě a přišel o stříbro v kat. 19–29, tak jsem z toho byl fakt docela naštvanej… Tímto se omlouvám všem, co si na trati vyslechli, co si myslím o svým kole a děkuju chlapovi, co mi tam nechal pití, jak jsem tlačil. Jinak trať super, užil jsem si to.

      0 0
      • vsn  

        udivilo mě kolik lidi nemělo sebou imbus a nýtovačku … bez toho bych nevyjel ani kilometr do krámu.

        0 0
        • Martin11  

          Co imbus a nýtovačku, ale náhradní duši nebo lepení!

          0 0
        • Meluzina  

          to fakt nepotřebuji, anobrž nevím, co bych si s tím počala jakožto technický antitalent:-):-):-)

          0 0
        • JakeF  

          Na dlouhý závody asi začnu brát multiklíč s nýtovačkou, na kratších je přetržení řetězu stejně většinou konec ambic, dneska bych s ní možná udržel aspoň to třetí… Ono taky kdyby nezačlo blbnout to řazení, tak s tím nebyl problém. Navíc ten řetěz byl po tom mokrým začátku asi dost suchej…

          0 0
          • duk  

            No v tom schnoucím bahně blblo řazení víc lidem. Mně to taky skoro neřadilo ze střeďáka na malou a to mám novej řetěz, převodníky i vedení. On když ten řetěz fest vyschne, tak se mu moc chodit nechce…

            0 0
            • JakeF  

              U mě se mu právě chtělo až moc, seskakoval z převodníků… Nějak netušim, čim to mohlo bejt, možná ten zabahněnej přesmyk to lanko nevytáhlo dost vysoko, protože na sjetý převodníky to nevypadá a i když je přehazka na odpis, tak mě taky nenapadá, jak by na tom mohla mít podíl…

              0 0
              • vsn  

                no hele a proč jsi nepritahl na řidítkách přesmyk? … bežně takhle ladím řazení když je řetěz KO (přesmyk mi teda dycky šel)

                0 0
                • JakeF  

                  Nějak pořád nemám v hlavě, na kterou stranu se to musí točit, abych utahoval a metodu pokus omyl jsem zkoušet nechtěl. Chvíli jsem zkoušel jet s lehce promáčknutou páčkou řazení, ale to taky dělalo víc bordelu než užitku…

                  0 0
                  • vsn  

                    přesmyk utahujes k sobě, řazení od sebe … je tam klasickej šroubek, takže si jen musís uvědomit že ho vlastně musís povolovat aby jsi lanko víc napínal …

                    0 0
                    • JakeF  

                      To je fakt, podle tý druhý rady bych si to zapamatovat moh :).

                      0 0
            • JakeF  

              Btw, kdybys ještě trochu máknul, tak jsi předjel koloběžku za 60 tisíc :D.

              0 0
              • duk  

                Já jsem byl rád, že žiju :-D Letos něják není čas na trénink, takže na čemkoliv delším, než hodinové XC trpím jak zvíře :-)

                0 0
          • vsn  

            na občerstvovačce byly oleje … ale kdo nechtěl ztrácet čas riskoval tech problémy … to už je pak každýho volba no

            0 0
      • voodoocz  

        svet je malej.Pokud to piti bylo v lahvi enervit,tak sem ti ho daval ja :) Kdybych vedel o co jedes,tak bych te do cile dotlacil ;)

        0 0
        • JakeF  

          Tak ještě jednou děkuju, dost pomohlo :). Za tlačení se diskvalifikuje, takže by to stejně bylo k ničemu ;-). Spíš kdybych nebyl idiot a měl nýtovačku u sebe místo v autě, tak jsem nejspíš ještě udržel aspoň třetí… No co, chybama se člověk učí. A já v tu chvíli ani netušil, že jsem jel na bednu, což bylo asi štěstí, jinak bych tam to kolo nejspíš rozmlátil :).

          0 0
    • losna  

      Byl jsem fandit, smekám přede vámi. Parádní výkony.

      0 0
    • Jarque  

      Letos na Extrém biku poprvé- Blátíčko pěkný, karmy nebrat, občas to bylo trochu jak na ploché dráze. Výjezdy a dojezd peklo, sjezdy pohoda, škoda jen že nešlo víc předjíždět :( Jeden lehčí pád, zasukovaný řetěz do smyku – pár minut ztráta, perfektní trať. Obrovský dík pořadatelům, naprosto perfektně organizované, super občerstvovačky, výtečně zajištěný trať, dobré zázemí – fakt skvěle udělaný závod. Taky mě překvapilo, kolik tu bylo diváků, snad nikdy jsem tolik lidí nezažil. Jinak desáté místo v kategorii, docela spokojenost :)

      0 0
      • duk  

        Já jel taky na karmách a celkem v pohodě, to že uhejbaj vím, to dělaj i na suchu, ale do výjezdů držely pěkně, talčil jsem snad jenom 2 kraťoučký místa a třeba Krpál jsem s nima vyjel jak nic :-)

        0 0
        • Darkson  

          cože? tys vyjel krpál v bahně na karmách??? magore! :)

          0 0
          • Flegmatik  

            Karmy když jedeš do kopce i v blátě nebo trávě, tak drží dobře, záběr super, ale jakmile přijde sjezd, nějaké bláto nebo mokro a potřebuješ regulovat směr, tak je to horší :-)

            0 0
            • Darkson  

              ona je magořina vyjet ten Krpál při závodě na čemkoliv:DD

              0 0
              • capo  

                Já jsem si na začátku říkal že se o to pokusím. Ale když jsem to viděl na místě, tak jsem slezl hned dole. :)

                0 0
        • Jarque  

          Respekt. Jeden z mála… Jo, ve výjezdech ok, ale ve sjezdech jsem měl občas místo gum dva válce mazlavé hlíny s listím :)

          0 0
        • Feďa  

          Ale hned zkraje jsi měl defekt-nebo to byl brácha?

          Jezdím na Karmách spokojeně několik let a jejich slabinou jsou slabé boky. V nějakém z mnoha kamenitých sjezdů jsem plášť říznul, takže se ven dostala duše, která pak bouchla… Druhou půlku jsem jel tedy na podhuštěné pneu s novou duší, aby ta čnící „bublinka“ nebyla moc velká. Takže už hlavně najistotu.

          Napadlo mě udělat nějaký ochranný nátěr boků, jako má verze SWS (za dvojnásobnou cenu…).

          0 0
          • duk  

            Čus, ten defekt na začátku měl brácha a jako správnej závodník/debil :-) jel bez duše (zapomněl si věci doma a říkal si, že když má Schwalbe USTčka s mlíkem, tak to riskne), tak jsem zastavoval, hodil jsem mu duši s bombičkou a doufal, že už defektit nebudu :-)

            BTW: Jak tu všichni píšou o bezdefektovosti a spolehlivosti UST plášťů, tak moje zkušenosti zatím říkají, že je to ± srovnatelný s klasikou na Notubes. Loni jsem měl s UST 2 nezacelitelný defekty, s Notubes Racekingama taky 2 (na obou sadách naježděno cca stejně, RK vydržely dokonce i trip po Alpách, asi štěstí, že jsem je ani jednou neříznul). Brácha loni taky 2 větší defekty na UST a letos tenhle průraz v Mostě. Každopádně oproti klasice je furt notubes i UST spolehlivostí a ochranou proti defektům naprosto jinde, o tom žádná!

            0 0
    • martin_bakov  

      Pekna trat a lepsi kombinace pocasi uz me snad nenapada – sice obcas bahno ale nic kritickeho ,aspon se neprasilo. Pekne sem se utavil 10km pred koncem a to dojizdeni do cile uz bylo docela peklo.

      Takovy sjezdy sem v zivote nevidel ani nejel, rozhodne se mi posunuly hranice co je mozne sjet :) na zaver bych chtel podekovat schwalbe za dobre plaste a Garymu Fisherovi za geometrii G2 bez ktere bych letel parkrat solidne pres riditka :)

      0 0
    • knyttlj  

      Ahoj. Máte někdo tušení, kde se dají najít fotky. na Fotokocian ani na KTFoto jsem nic nenašel. Díky za info.

      0 0
    • jonti  

      Závod byl super, zničený jsem ještě teď.

      Trať se mi líbila, sjezdy krásné, jen by to chtělo trochu víc místa pro předjíždění.

      Odstartoval jsem pomaleji, pohyboval jsem se okolo 50. místa v skupince, která jela konstantní tempo a její složení se pozvolně měnilo. Ve sjezdech jsem většinou musel jet na pohodu za někým, stačilo, že uprostřed skupiny byl slabší technik a dělala se díra. Proto jsem se pozdeji snažil držet na prvním nebo druhém místě v skupině, na co jsem ale vždy neměl.

      Asi až po 90 minutách jízdy jsme dojeli první ženu, která jela opravdu tvrdé tempo, asi 10 minut se udržela v skupině.

      Asi jsem málo pil, dva litry moc nejsou, jídlo jsem měl jen jeden powerbar a jeden gel. Teoreticky jsem s sebou nemusel od startu tahat dva velké plné bidony, ale pořád lepší, než skončit bez vody.

      Asi na 50. km jsem měl najednou ve sjezdu velmi špatný pocit, skoro jsem se vysekal v docela rychlosti, abych zjistil, že přední kolo je prakticky prázdné a strašně plave. Vezl jsem notubes, tak jsem doufal, že to třeba ještě zacelí a jen jsem to dofoukal. Povedlo se, ale ztratil jsem asi minutu, patričně se posilnil gelem a vyrazil na stíhací jízdu. Původní skupinu jsem za nějakou dobu dojel, trochu předváděl nesmysly typu výjezd na prostřední placku, ale skupina jsem trhnul výrazně.

      Poslední placka se mi moc nelíbila, byl docela problém předjíždět lidi z hobby trasy. Moc mi to ani nejelo, nejdřív mě dojel jeden bývalý spolujezden ze skupiny, kterému rovinky seděli líp, jel jsem skoro jen v háku, do menšího kopce jsem dostal křeče, nechal ho jet a nechal se tesně před cílem dojet a předjet ještě jezdcem z bikeranche.

      nakonec ztráta 39 minut, 5. v kategorii.

      0 0
      • Cryzyy  

        Dobrej report :)

        taky jsem si to docela uzil – 10ta minutach po startu prazdne predni kolo, dal jsem dusi, nahustil, moc jsem nepospichal, radeji plast poradne prohledl(6–7minut), koukal jsem jak uz nikdo dalsi nejede, premejslel na jakou stranu se vydat, zda rovnou do cile, nebo pokracovat. Nakonec jsem pokracoval a zacal predjizdet, coz na tehle trati moc neslo… Prvni dve hodiny se mi stridal pocit, ze jedu hroznej srot a nebo rezignovane za nekym koho nemuzu predjet – obcas stacilo pockat az dotycnej spadne a pokracovat k dalsimu. Nakonec jsem dojel tesne pod 4h na 73 miste, celkem to bolelo a nevim proc jsem to delal :o) Obcas byla sranda koukat co ty lidi ve sjezdech predvadi. Jeste jsem si nechal behem zavodu namazat retez, borec mi olejnickou prolil celou kazetu i s kotoucem, takze jsem jel asi pul hodiny bez zadni brzdy a to jsem se obcas trosku bal :)

        0 0
        • martin_bakov  

          no parada s tim olejem v zadni brzde :)

          0 0
          • Cryzyy  

            Kdyz uz to zacinalo trosku brzdit, tak kotouc hrozne piskal a to mi vadilo mozna jeste vic, nez kdyz to nebrzdilo vubec :o)

            0 0
        • duk  

          :-) Koukám, že sis to fakt užíval. Já jsem jsem byl překvapenej, že jedeš za mnou, když jsem tě potkal na Moiře v tý dlouhý smyčce. Já jsem si takhle zezadu dával jednou Malevil a už nikdy více. Na týhle technický trati to muselo bejt ještě horší.

          0 0
          • Cryzyy  

            Nejhorsi byla louka pred matyldou – jel jsem za nekym kdo jel na hrozne houpavem kole, s hozne tlustejma plastema, hrozne pomalu v hrozne volnejch kalhotech a kdyz jsem vyjel mimo stopu, tak se na louce v hluboke trave moje kolo zastavilo, takhle jsem to zkusil trikrat, pak tam hodil lehci prevod a venoval se matematicke uloze se spoustou neznamych = cistej odhad, zda nekoho od nas z TEAMu mam sanci dostihnout a vyslo mi, ze asi ne :o)

            0 0
        • McBlacky  

          oblíbené pojetí závodů. Píchneš po startu a pak se brodíš polem, jedeš šrot a zajetý výsledek stojí za … :)

          znám, ale stejně mi to nedá a nikdy jsem se na to nevysral,

          0 0
          • Cryzyy  

            Taky by mi to asi prislo ve finale lito, ze jsem to zabalil, kdyz nebyl jinej duvod, nez ten, ze vysledek stejne zadnej nebude. Stejne jezdim pro radost a ne vysledky, takze je to vlastne (skoro) jedno :)

            0 0
            • Mug  

              Ta trať za to stojí a kolikrát za rok máš šanci se po takové projet.

              0 0
              • martin_bakov  

                klidne bych se projel i po tom mosteckym autodromu, akorat to neni levny jet se tam na vikend projet s autem/motorkou.

                0 0
              • Martin11  

                Kdykoliv, je značená celoročně :-)

                0 0
              • Cryzyy  

                Pokazde, kdyz budu chtit a nemusim za to platit jako pri zavode :)

                0 0
                • Mug  

                  Jasně, že je to značený a dojet se tam dá kdykoli když máš volno a neplatíš nic. Myslel jsem to tak, že když už jsi tam dojel a startovný zaplatil. Tak proč to vzdávat? Morálně i ekonomicky je výhodnější to dojet (pokud nejsou super špatný podmínky). Ale to je jen můj hloupej názor ;)

                  0 0
        • Darkson  

          tohle se mi povedlo v Mostě před 4 lety, píchnul jsem po 5km v bahně a taky tam chvíli stál a přemejšlel, kudy pojedu. nakonec jsem jel dál.

          já letos sice bez defektu(v Mostě poprvé), zato jsem sjel 15 km před cílem destičky, tak že se mi totálně kously a pěknou chvíli jsem se sral s roztahováním pístků…ten Most je pro mne zakletej

          0 0
          • Cryzyy  

            To asi podelal mechanik, ze Ti nechal na kole na zavod sjete desticky – ne ? By letel, udelat mi neco takoveho :o)

            0 0
            • Tina  

              fíha, vy máte vlastných mechanikov?

              0 0
              • Cryzyy  

                No jasne, Ty snad ne ??? :) :) :)

                0 0
                • Balvan  

                  no jo to se vam to jede, mechanika, masera, kondicniho trenera, mentalniho trenera, kuchare…:)

                  0 0
            • Darkson  

              nj, dám si pár facek:D. nový jsem tak tea před závodem nedával, sjetý nebyly

              0 0
              • Balvan  

                Most je proste narocnej na material, jeste kdyz je bachno, to maj desticky, retez atd. zivotnost jeden zavod

                0 0
              • Tina  

                Ja mám pôvodné brzdové doštičky už viac ako rok a aj po tomto závode sú ešte OK. Asi robím niečo špatne :)

                0 0
                • Cryzyy  
                  • jsi jina vahova kategorie, nez Darkson
                  • jezdis jinak, nez Darkson
                  • jezdis jinde, nez Darkson
                  • mas jine desticky, nez Darkson
                  • mas jine kotouce, nez Darkson
                  • mas jine brzdy, nez Darkson

                  Kazdej to ma proste jine :)

                  0 0
              • duk  

                Já měl taky dilema, jestli před závodem vyměnit, už byly skoro na kov. Nakonec jsem je nechal a v pohodě. Bahno bylo akorát na začátku po tý šotolině, pak v lese už se skoro prášilo :-D, takže vydržely.

                0 0
    • vsn  

      ! 2 důležité věci. !

      první:

      první fotky od nás: (když by ste nevyhazovali odpadky do lesa ale vezli si je na občerstvovačku kde na to byly zóny a nemuseli sme po vás sbírat gely atd. tak by se na fotkách začlo dělat dřív.)

      http://vsn1.rajce.idnes.cz/…Milan_Fencl/

      http://vsn1.rajce.idnes.cz/…Milan_Fencl/

      http://vsn1.rajce.idnes.cz/…Milan_Fencl/

      Druhá věc je:

      kdo ztratil tachometr. – nápověda bílej a na 30km.

      kdo ztratil nářadi – nápověda – jaký, jaká barva

      0 0
      • Honzas  

        naradi jsem pujcil nejakemu zoufalci na hnevine a pak uz se s nim nepotkal… modry bylo

        0 0
        • vsn  

          značka a co obsahuje? asi to bude ono

          0 0
          • Honzas  

            park tool – imbusy, nejtovacka, … a montpaka s okem na nejtovacku

            0 0
            • vsn  

              jop, to by mělo být ono… tu nýtovačku jsem nepřišel jak se používa tak nevím jestli jsem montpáku s 10tkou přehlídl nebo tam není … Vemu ti to na Malevil?

              0 0
              • Honzas  

                uvidim, jestli pojedu, ale nekdo ze znamejch snad jo. ozvu se pred tim a dam vedet.

                diky moc

                0 0
                • vsn  

                  ok, jestli to nespechá tak se domluvíme před Malevilem … kdyžtak zavolej 774 169 672 :)

                  0 0
        • iron10  

          Ten zoufalec jsem byl já, jsem rád, že jsem tě sehnal alespoň teď abych ti mohl poděkovat, už jsem ti psal i e-mail. Mrzí mě že s tím máš starosti a že jsi to ještě nedostal. Když jsem tě nesehnal v cíli, tak jsem to dal paní hlasatelce od pořadatelů. Měj se fajn a ještě jednou díky. Třeba se uvidíme na Malevilu.

          0 0
    • vsn  

      ZTRÁTY A NÁLEZY:

      Krátké modré kratasy cyklotrening – velikost M (byly vyprány :D )

      Hustilka – (zůstala u Vapky) – jaká značka?

      Brýle BBB – jaká barva?

      Cyklokomp bílý – ztracený na 30km, bílý (jaká značka, typ)

      Taška pod sedlo – neztracena při závodě ale dřív – kdy/jaká?

      Rukavice pravá – šedo černa gel – XL

      Hromada nedojedených gelů

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.