enduro pneu, albert 2,35 nebo jiné?

62 nepřečtených
  • black.horse

    Ahoj, tak sem se dlouho na nic nezeptal:-) Jelikož se mi rozpadaj pneumatiky, tak se zeptám, zda nemáte tip na nějakou pěknou pneu… Rád bych něco na ježdění alá enduro, nějakej spíše drapák, kterej mě v terénu podrží a mohu se na něj spolehnout. Samozřejmě jakožto pražák na nich budu muset jet často po asfaltu než někam dojedu a sem tam i lehkej XC výlet s přítulkou, (ale na to mám RR) hlavně si od nich slibuju, že nebudou moc trpět na defekty jako RR a hlavně podržej při jízdě a člověk to může kapánek i pustit z kopečka… šíře 2,35 a spol, prostě musí se to vejít do RS Revelation a vzadu do stavby (celkem stejnej rozměr jako vidle), jo a rozumná hmotnost, ať stím někam dojedu, určo pod kilo, nejlíp kolem 700g. Zatím mi z toho vyšli nejlíp Fat Albert 2,35 v kevlaru. Teďka sem je jezdil v kombinaci 2,25 předek a 2,1 vzadu a spokojenost, ale radši se ptám, kdyby měl někdo jinej tip:-) Druhej dotaz, na zadní gumě, která je dost sjetá se mi vytrhávají boční špunty, na BF sem našel ve fotech podobne případ a nějaký komentáře, tak se ptám na Vaši zkušenost… jak častý je to jev a po kolika km se u Vás projevuje? V mém řípadě mě to až tak moc nevadí, páč ta guma je fakt už na „dojetí“… tak díky za názory a piště, ať se něco dovím

    Anketa: gumy na enduro:

    4x
    40%
    0x
    0%
    3x
    30%
    3x
    30%
    0 0
    • morlo  

      Ja resim na pristi sezonu podobnej problem, ale chtel bych Nobby Nic 2.25 na predek, dost ho lidi chvaleji a ma jen 570 g, na zadek uvidim, mozna necham ze predku Ignitora.

      0 0
      • dodydody  

        Vozim Schwalbe King Jim DD drzej nejsou spatne ale akorat to jsou uzovky na to ze to maji byt 2,35 pak Hutchinson Barracuda MRC medium a drzej dokonale ale na asfaltu se zase nadrez na pristi sezonu uvazuji o Hutchinson Piranha pripadaj mi ze budou dost universal

        0 0
      • black.horse  

        NN je na XC:-) sorry, ale to je takovej zubatější RR a na XC vyjížďky už mám svoje oblíbené RR…

        0 0
        • morlo  

          Nj, ale se svym HT nic vic jak XC neumim :).

          0 0
          • black.horse  

            ee, dovolím si namítat, CRXko je fajn i na HT enduro…

            0 0
            • morlo  

              To verim, ale to CRXko to ma se mnou tezky… ale snazim se :). Btw trochu jsi me zviklal s Albertem, ma vyssi spunty, pokud dobre vidim na fotkach a premejslim, ze bych ho vzal v ty 2.25, jen mam strach, abych to pak roztlacil na asfaltu a aby se mi vesel 1. do vidle a za 2. aby nebyl moc sirokej na rafek (jak se to da zjistit?).

              0 0
              • McBlacky  

                rychlost na albertech je problem :) do vidle ho dáš, na ráfek taky vozím ho na 717 což je vnitřní průměr 17mm, mín má málokterej ráfek, ale pod 30psi se žvejká..

                0 0
                • TheIF  

                  Já jsem z Albertama (2,25) spokojený, 1900 km vzorek tak v polovině, několik zářezu od kamenů, ale nic vážného, jen jeden trojnásobnej defekt :-) a v rozbitém terénu sedí jak přilepené, teda na tvrdem podkladu při prudkém zatáčení ujíždíííí.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    no já teda jednoho rozříz na kokořínsku tak že šel do popelnice, ale vydržel celou zimu a sezonu až do teď což je velká spokojenost. V terénu drží pekelně. Nic lepšího z hlediska gripu jsem nejezdil. Ted zkouším smart sama, vzadu je snad ještě lepší, kromě mokrejch kořenů a větví -je rychlejší o dost.

                    0 0
                    • Manas  

                      No dyk rikam :-)

                      0 0
                    • TomasN  

                      Ten Smart Sam mne zajima, premyslim cim nahradim Alberta 2,25 vzadu, aby kolo lepe jelo po tvrdsim povrchu.

                      0 0
                      • McBlacky  

                        tak to zkus, podle mě je SS přepracovanej black jack, ten měl taky přes střed kompaktní vzorek dobře držel i jel.

                        0 0
                    • morlo  

                      Smart Sam rikas, v jaky siri? Tak ted vaham na predek s Nobby Nicem a Albertem, asi preci jen vezmu NN, zas takovej endurar nejsem :).

                      0 0
                      • Manas  

                        Ja napr. vozim XC sirku – 2.1 :-) Je to fakt uzky, ale me to neva. Zas tolik :-)

                        0 0
                        • morlo  

                          No ja musim techniku dohanet lepsim gripem, takze musim vzit sirsi :). ted jsem koukal na Nobby Nic 2,4 udajne odpovida Albertu 2,25 (sire), ale vazne nevim, kde ho sehnat, nejvetsi maji na trinnity 2,25 a jinde maj jen 2,1.

                          0 0
                          • Manas  

                            Ja nejsem zadnej skvelej technik, spis slabsi prumer. Ale na ten plast se da docela zvyknout, jen to clovek nemuze moc poustet ve sjezdech, nekde to obcas limituje.

                            0 0
                      • McBlacky  

                        2,25 což je tak 2,125 regulérně :)

                        0 0
                        • MlokCZ  

                          Pořád širší než 2,25 RR nebo NN, které mají 52–53 mm, což není ani úplně celých regulérních 2,1 (tak 2,09).

                          0 0
                        • morlo  

                          No prave, chci tam proste poradnou jitrnici, ne zadnej parecek 2,1 :))

                          0 0
                      • Geralt  

                        Smart Sama 2,25 jsem vzal dozadu kvůlivá vzorku, kterej byl mohl něco vydržet. Je trochu podobnej tomu, jako má Black Shark, kterej kámošovi drží snad 100 let :). Dobře odvaluje na asfaltu, v terénu mi přijde jako slušnej univerzál. Do blata a sněhu asi moc nebude, ale na to mám velociraptora. A dopředu přijde na jaro Albert 2,25 s měkčí směsí na předek. Tož tak.

                        0 0
    • Cortez  

      Mozna bych zkusil neco od Kendy. Ja bych asi volil Navegal/Blue Groove v mekke E-Stick smesi. Jinak Diesel jsem zkousel na kamosove kole. Neni spatnej, ale na silnici jede jen kdyz je nabouchanej na vysokej tlak, ale potom v terenu malo tlumi a vlastnosti nic moc. Albert jsem nezkousel…

      0 0
    • Dijck  

      Tu fotku s albertom som tam vkladal ja, je to asi po 1000km … velka vacsina teren, neviem cim to moze byt. Do schwalbe uz asi nepojdem:/ Vidim to tiez na diesel..

      0 0
      • black.horse  

        jj, už sem tu fotku našel, bylo to nedávno:-) mě právě Albert sedí a Schwalbe gumy mám fakt rád, jen se bojím aby se nerozpadli moc brzo, pokud se tohle stane se sjetou gumou, je mi to šumák, ale u nové to nasere:-/ jinak mám doma 3Alberty, 2dost jetý a jeden v pohodě a rozpadla se jen jedna z těch silně jetých… máš s Dieselama nějakou zkušenost?

        0 0
        • kungpao  

          Ja mám na také hrubšie jazdenie Alberty (2,25) a mimoriadne veľká spokojnosť, po Asfalte to nie je nič moc ale to čo sa týka toho nadmerného opotrebenia som zatiaľ nezaregistroval. Mám tie s kevlarovou patkou, najazdené majú cca 2 tis. km, zatiaľ sú úplne v pohode, na ceste sú trochu pomalšie ale v teréne ti to oplatia. Zváž si či sa ti zmestia do zadnej stavby, ja mám kombináciu Black Platinum v predu a vzadu Scott Strike zadná stavba, a je to len tak-tak. Myslím že na bežný kros stačia Little Alberty…

          0 0
        • Dijck  

          ne, ale dost ludi to tu jazdi na fr a zatial som ich nevidel tak znicene ako alberty

          0 0
    • kesu  

      a co zmax 2,35??

      0 0
      • black.horse  

        ee, nemám rád R. subjektivní záležitost, ale na Z-maxech v 1,9 sem jezdil, fajn XC guma za levno:-)

        0 0
    • Nimrod  

      co big betty? má někdo zkušenosti?

      0 0
    • Peslezedirou  

      Maxis se ti asi příčí? Co na zkoušku TT Larsen 2,30? Nestojí moc…

      0 0
      • black.horse  

        neblázni:-) tyhle Larseny mám na NS Bitch jako hladký gumy na dirty, to fakt nejsou gumy do lesa:-) (i když na nich občas někdo po lese jezdí…)

        0 0
      • McBlacky  

        se hodně zanášej a maj nízkej profil/malej objem

        0 0
        • filipes  

          ale zase fakt jedou, maji zaber, drzej v zatackach a nikdy jsem ji nepichnul… jedna ze nej gum, ale v 1.9 to je silenej kostitras, 2.0 v kevlaru uz neni k sehnani a 2.3 je moc tezka :-(

          0 0
    • goofy  

      Davam hlas pro Kendy Nevegal 2,35 v meke smesi. Hmotnostne by to melo byt este unosne, na asfalt to sice neni, ale zase perfektne drzi…

      0 0
      • hanz  

        jenže ty se strašně špatně odvalujou…je to jak když jedeš na šlapacím parním válci…ale drží všude a dobře.

        0 0
        • goofy  

          To jo. Zalezi jak dotycny chce moc jezdit po asfaltu. V terenu to dle me nijak moc nebrzdi… Ale ja tech plastu zas tak moc nejezdil, a asi mam jine priority.

          0 0
          • black.horse  

            právě, já sem pražák, nemám na výběr, do nejbližšího lesa prostě dojet nějak musím:-(

            0 0
            • goofy  

              Hmm.. No ja taky dojizdim, ale snazim se dojet vlakem a zbytek uz se nejak da…

              0 0
            • hanz  

              ber ty alberty, drží dobře a odvalování je v mezích..ted je jezdím, předtím enduro pro od spešlu ale to hůř drželo…jako dobrou variantu vidím ještě ignitory 2,3 ty sem taky vozil a byli taky v pohodě, dobře jeli aj drželi, jen v mokru a nedej bože v blatě to byla bída.

              0 0
            • Andrzej  

              taky bych dal hlas tem kendam, jenze i kdyz uz prekousnes to jak nejedou na asfaltu, tak se stejne hrozne rychle sjedou… ale jinak je musim pochvalit

              0 0
              • wroum  

                presne tak. po sterku, prachu, ujety hline, suchym i mokrym… je vsechno v pohode a jedou slusne a drzej vyborne, ale na asfaltu to je jak kdybys tahnul vozejk uhli. a sjedou se rychle – zadni mi vydrzela tak odhadem 1300 km a je poloslickoidni.

                0 0
    • vifon  

      Co takto Continental Vertical 2,3? Mam vpredu, celkom dobre sa odvaluje aj na asfalte. A este ma napada WTB MotoRaptor 2,24 resp. 2,4. Mam ju vzadu. Horsie sa sice odvaluje na asfalte (skor sa lepi), ale v terene je super.

      0 0
      • McBlacky  

        vertical je v podstatě drsnější explorer. Explorer kevlar jsem jezdil a kromě toho že nedrží na asfaltu pod brzdou a v zatáčkách (není vada pro teréní použití) tak se hodně sjížděl, vytrh jsem ze zadního po 500km jeden špunt a pak jsem ho i říznul přes vzorek a zahodil. V terénu ale vlastnosti velmi dobrý, zejména v měkčím podkladu se dal dost klopit. Nechávám si jako variantu na předek na hodně točivý XCčka.

        někde jsem četl snad na mtbr že i ten vertical jde rychle pryč. V drátu už to není tak dramatický vzhledem k ceně, ale pak ta váha :/

        0 0
        • vifon  

          ten vertical som teraz prehodil dozadu tak uvidim. Inak pojdem asi znovu do motoraptora. Je to sice lepidlo, ale v terene podrzi. Jedine co mu nesvedci a to myslim vsetkym plastom su mokre korene stromov. Napodiv na mokrych kamenoch drzi dost dobre (aj vertical). Na WTB som nemal doteraz ziadny defekt, aj ked je dost dorezana od sutrov.

          0 0
      • Vilém  

        Vertikal 2,3 je ale dost uzkej, poctive by to byla tak 2–2,1". Ale spatnej neni.

        0 0
        •  

          Jo, Vertikal 2,3 v kevlaru je celkem slušnej v porovnání s Ignitorem se líp odvaluje, je tišší (na asfaltu), drží dobře na všech površích a co je nedůležitější, tak víc vydrží (letos na něm mám cca. 2000 km na zadním a ještě tak 300–400 km vydrží).Předek v pohodě, tam ho odhaduju na cca.4–5 tis.km. Jinak jsem pořídil novinku od Contíku a to Speed King 2,3. Je to takovej pěknej balónek s nižšíma, řidčíma špuntama, ale o tom až na jaře až ho nasadím a vyzkouším. Ahoj

          0 0
    • tomaasz  

      A co Bontrager Earl 2,4? Já to vozím na předku a tam je to velmi dobrá guma, kromě mokrých kořenů sedí na všem, je lehká (670gramů) a valivý odpor je podstatně menší než u kendy kinetics 2,35".

      0 0
    • maverick82  

      Nevěděl byste někdo prosím, kde se v praze dá sehnat Z-Max za slušnou cenu? Shánim 2,1", nebo 2,35". Díííky

      0 0
    • TeryPV  

      Trošku to tu oživím. Máte někdo zkušenosti s tímto pláštěm? Třeba i porovnání s NN ?

      0 0
      • goofy  

        Lip drzi, hur jede. Ale HD prejdrzi jeste lip, a jedou prakticky stejne, takze FA nejak prestava mit smysl…

        0 0
        • Atilla  

          FA nebrat:)

          0 0
          • pavlik6022  

            dmes jsem sundal FA a nahodil Ardenty v drátu. Dopředu 2,4 ST 42a směs a dozadu 2,4 směs 60 obojí bezduš, tož jsem zvědavej jak to bude držet a co na to valivý odpor:)

            ten předek má hrozivou váhu- je to s butylem(Exo je drahý jak sviň) a váženo na kuchyňské váze cca 1200gr :)

            0 0
        • TeryPV  

          No mě osobně zajímá spíš Albert ne Fat Albert :) To jsem zapomněl podotknout:)

          Ale o HD taky uvažuju…

          Ale přijde mi, že HD je předělávka Alberta…jsou si hodně podobné.

          0 0
      • Risanek  

        Ještě bych doplnil osobní zkušenost – nahodil jsem NN 2× a vždy jsem dojel po ráfku (ať už s duší, nebo bez). S FA za celou sezonu nic, jen občas dolité mlíko.

        0 0
        • Bysto  

          Tak ono FA/HD majú o 100g na plášť viac, že ;)

          0 0
          • Risanek  

            Jo, ale spousta lidí ty NN vozí po horách a nemaj problém.

            0 0
            • Georrge  

              jojo NN uz taky minimalne se snake skinem :) a i tak uz se mi podarilo na predku prorazit vzorek o sutr, ze to mliko moc nepobralo a musel jsem pak dolivat. Nejak zacinam chapat proc se lehkym gumam rika pozerske :)

              0 0
        • mr.antik  

          proč jezdíš po ráfku?

          0 0
          • Risanek  

            Cypaty den, zapomenutá pumpa doma zrovna když jedeš sám, defekt 10km od auta, v luftě stmívání v beskydech 4.prosince kdy tam bikera nepotkáš aby ti pujčil pumpu, spěcháš dom – blbá kombinace tak slezeš z hřebenu a sedneš a jedeš.

            0 0
        • AsiJura  

          Taky jsem HD roztrhal na můj vkus celkem brzo, ale zase to celkem jelo.

          0 0
        • ZuzicK  

          Co s tím děláš proboha? To byly NN bez Snakeskinu nebo máš 100 kg, ne? :-)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.