elektrokolo či 3/4 kolka pro dva - starší rodiče

8 nepřečtených
 • Charles2k

  Rád bych zavezl rodiče na místa, kam chodili, když byli mladší a zdraví.

  Nyní je jim kolem 80let, táta chodí velmi obtížně, máma má zase astma a neudýchá kopce (resp. jen s mnoha přestávkami). Pěšky to nezvládnou a často je to i daleko. Jsou to většinou místa typu lesní a polní cesty, kam se autem neprojede, nebo je vyloženě zákaz. Často je to i docela v terénu – resp. terén na cca krosové kolo. Hodně je i kopců.

  Na kole jezdili naposledy někdy před 60 lety a netroufl bych si jim pořídit pouze třeba elektrokolo pro jednoho – to by určitě nezvládli, mohlo by skončit velkým malérem.

  Takže zvažuji pořídit/půjčit něco jako elektrokolo pro dva, či nějakou elektro tříkolku/čtyřkolku pro dva, kde já bych řídil a jako spolujezdce vzal vždy jednoho rodičů.

  Mělo by to ale být schopno jízdy v lehkém terénu, žádné typu mrňavá kola s hladkým vzorkem na městský asfalt.

  Máte někdo nějaké typy co pořídit, jak řešit?

  0 0
  • Smazaný účet  

   Nenasla by sa v okoli takato sluzba? Na tych par vyletov aj ekonomicky vyhodnejsie, nemusis sa trapit sa garazovanim a trocha romantiky nezaskodi.

   0 0
   • Charles2k  

    Díky za tip, ale tohle by asi pro naše moc nebylo. Oni dost neradi bývají centrem pozornosti a pak ten vozík by asi řadu míst neprojel (lesní závory atp.). Přece jen kdybych měl půjčeno/nebo koupil nějaké to elektrodvojkolo atp. tak bych byl o dost více časově nezávislý. Těch míst bych chtěl s nimi projet více a některé i opakovaně.

    Správná poznámka je ale ohledně „garážování“ – dvojkolo by asi nebyl problém, ale u tří/čtyřkolky by už asi bylo horší.

    0 0
    • novas752  

     I ta tříkolka/čtyřkolka neprojede vše a bude dost problém něco takovýho (hlavně kolo-čtyřkolku) sehnat a navíc jízda na tom je asi dost divná.

     Co takhle elektro-tandem?

     0 0
    • Petr L2  

     Na dvojkole a ještě s elektrikou by rozhodně centrem pozornosti nebyli…

     0 0
     • novas752  

      No to ale budou na každym speciálnim vozítku ať už je to povoz, trojkolka, čtyřkolka, tandem, takovej ten holanďan se sníženym rámem…

      0 0
  • bimjeam  

   Kup im golfový vozík

   0 0
  • Charles2k  

   Oživím téma, stále je pro mne aktuální. Co tohle elektrokolo se širokým sedlem pro dva? Zkoušel jste někdo něco podobného?

   https://www.juicedbikes.com/…ts/scrambler

   Akorát tam nevidím opěrky pro nohy pro druhého, ale to by asi šlo přidělat.

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.