• jezdec smrti

  Zdravím vespolek,

  Mám dotaz – bude fungovat řazení na dvojtácu s takto velkým rozdílem velikosti placek? Dá se něco takového koupit jako hotový výrobek, nebo je to potřeba to poskládat z jednotlivých komponent? V případě druhé varianty – dá se vůbec koupit 42z placka s tak malými roztečemi, aby na to šla našroubovat 24z placka?

  Díky

  • petyn  

   42 mas standart na 104 bcd jestli mas i kliky 104. Jde o to jestli Ti to pobere presmykac. Nepises jaky mas pohon. 2×10 nebo 2×11?

   • jezdec smrti  

    Zatím je to v rovině teorie, ale když to vezmu zeširoka, tak pojal jsem záměr koupit v dekáči kolo Triban 500 a udělat z něj teréňáka tím, že tam dám 36 pláště a lehčí převody, přičemž ty lehčí převody by měly být vzadu devítikolo 11 – 36 (triban 500 tam má devítikolo a řazení předpokládám bude taky devíti.. – imponuje mi, jak je to laciný a žádný jemný odstupňování převodů nepotřebuju) a vepředu dvojtác 24 – 42. Potřebuju lehký převody, páč tahám vozejk s dítětem vzadu a vampnu vepředu a MTB, na kterým teď jezdím, se mi na to zdá jako s kanónem na vrabce.

    Přesmykač pokud to nepobere, tak tam koupím nějakej bajkovej na trojtác – to stojí pár korun.

    Nepohrdnu ani komentářem výše popsanýho záměru jako celku – díky.

  • oddie  

   42–24 je klasický trojtác bez toho prostředního :D

  • romachain  

   Kdysi jsem to vozil na dvakrát 9, chodilo to mizerně. IMHO je to moc velký skok.

  • Zoidberg  

   Tady máš kliky s převodníky 48 & 32, což je stále ještě o 2 zuby menší skok. Řadí to ale dobře. Ovšem jen proto, a je to na fotkách v inzerátu vidět", že ten větší převodník je na to konstruovaný – dokáže si řetěz z těch 32 z. zvednout. Když si to poskládáš sám třeba tak, že dáš obyčejný 42 zubový (krajní) převodník na pozici prostředního převodníku, dobře to fungovat nebude a navíc, ten převodník bude mít vybrání pro šrouby z opačné strany a taky bys ho musel zapilovat, aby na tu prostřední pozici vešel (byť rozteč šroubů je stejná, tedy 104 mm). Prostě drbačka s nejistým a neuspokojivým výsledkem. Nestojí to za to.

  • Deathwing  

   na 2×10 Deore m615 24–38 mam velky prevodnik Deore FC-M610 42z / Y10098020

   Trochu jsem musel upravit kliky, protoze prevodnik je pro 3× aby mely mensi mezeru.

   Nahoru to radi pomalu (obcas tomu pomuzu domacknutim packy), dolu normalne rychle.

   Spis nez dvojplacka na razeni nahoru dolu jsou to dve jednoplacky s razenim. Ale vyhovuje mi to, v kopcich a terenu na malou, po silnici na velkou.

   • LiboD  

    To se stíháš při tý jízdě takhle vyprazdňovat? ;-) A co když se ti chce na velkou v kopcích? :-D

   • jezdec smrti  

    Díky za rady, nakonec jsem se rozhodl ustoupit ze svejch požadavků a dát tam 24/38. Našel jsem nějakej starší suntour asi za pětikilo: https://kliky.heureka.cz/suntour-xcm-d/ s tím, že když to bude málo, zkusím koupit 40z nebo 42z placku. V souvislosti s tím se chci zeptat – podstatný jsou jen rozteče šroubů, nebo je i něco jinýho (krom délky řetězu a ramínka přehazovačky, to je jasný), na co mám dát pozor a proč by tam ta větší placka nemusela jít?

    • Pán z Dubu  

     Silniční kola a MTB mají odlišnou řetězovou linku

     https://www.google.cz/search?…

    • Singlespeed  

     Řešení je jednoduché. Koupíš klasický bikový trojpřevodník 42/32/24 na čtyřhrannou osu. Odmontuješ velký a prostřední převodník. Velký namontuješ na místo prostředního. Dostaneš tedy dvojplackové kliky 42/24z. Možná bude třeba malou placku trošku podložit, aby při řazení dolů padal řetěz na zuby a ne mimo ně. Řetězovou linku pořešíš správně dlouhou středovou osou.

    • jezdec smrti  

     Tak hlásim že jsem to udělal, jsou tam kliky Shimano FC-M552 bez střední placky, tedy 24 42, a řadí to podle mýho amatérskýho soudu dobře. Dokonce uvažuju, jestli tam nedat 22zub.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse