• Spící kníže :-)

    Kdo se letos chystá?

    0 0
    • Spící kníže :-)  

      Finanční ceny pro prvních 7 závodníků 5000 – 500 CZK.

      http://www.vysocinacycling.cz/…ruhy2016.pdf

      0 0
    • Spící kníže :-)  

      Musím mého fanouška zklamat nejel. Měl jsem pár dnů před svatbou a zvážil jsme pro a proti. I když to nebývá pravidlem nabít si tam hubu v nějakém pádu a pak tak být na fotoalbu není moc pozitivní. Takže jsem se smutkem vynechal. Dukovany jedu. Je tam i závod děcek tak doufám že dorazíš. Máme tam želízko v ohni zázračného kadeta.

      0 0
      • gerrard  

        Gratulace k zivotnimu kroku, at ti to vyjde. S Dukovanama to vypada spatne. Ve stejnem terminu je prvni zavod serialu mtb zavodu a zatim to vypada, ze decka pojedou tam. Jedine co jeste hrozi, ze mladeznik zapreferuje silnici pred horakem a pojedem tam sami bez ostatnich. Letos to proste vyslo blbe.

        0 0
        • Spící kníže :-)  

          Jsem na našeho kadeta zvědav zatím se jeví mimořádně dobře. No já bych si samo přál aby tam startovalo víc mladých aby měl nějakou konkureci. On si stojí velmi dobře i proti mužům takže věřím že to jen potvrdíme. Hlohovec zajel dobře.

          Jako ze bys jel do Dukovan sám? Tak vem kolo a šup na start.

          0 0
          • gerrard  

            Ne jel bych jen s mladym, takze by zavodil on, na me by se nedostalo. ;)

            0 0
            • Spící kníže :-)  

              Tak počítám že v létě na Zlatým kole budeš. 18.6.2016 – Ruda

              0 0
              • gerrard  

                Tam uz jsou v jeden den tri akce Zlate kolo, Pohar Hejtmana JmK na draze a MTB zavody pohar drahanske vrchoviny. Zalezi jestli si bude moct mladeznik vybrat nebo bude neco muset jet. Ja se uz ridim podle neho.

                0 0
                • Spící kníže :-)  

                  Tak uvidíme. Každopádně ochutnávka něco z historie

                  https://www.youtube.com/watch?…

                  0 0
                • Spící kníže :-)  

                  Ale zas tady to má zajímavé i divák. Pár momentek z loňska.

                  0 0
                  • gerrard  

                    To si pamatuju, horko jak svina, kdo nemel asistenci, tak byl na tom spatne, protoze nikde po ceste neslo nabrat piti. Byl jsem u Babylonu a mel v ruce petku s vodou a v aute nekolik dalsich. Par lidi si samo reklo o vodu, kdyz me tam videli poskakovatt a fandit s flaskou.

                    0 0
                    • Spící kníže :-)  

                      No vedro bylo to je fakt. Teď bude mírněji. Zatím pořád šance si v kategorii elite urvat finanční cenu. Takže bikeforisti neváhal bych.

                      0 0
            • Spící kníže :-)  

              Kolik má mladý let?

              0 0
              • gerrard  

                Rocnik 2005.

                0 0
                • Spící kníže :-)  

                  Tak to je poměrně mladej už ví co by chtěl jezdit?

                  0 0
                  • gerrard  

                    Jezdi vsechno co se da, at se bavi a zkousi co mu vyhovuje. Pak se nekdy rozhodne, co bude chtit jezdit. Ale je to spis vytrvalec nez sprinter.

                    0 0
                    • Spící kníže :-)  

                      Já myslím silnic jasná volba to je královská disciplína. :-)

                      0 0
                    • Spící kníže :-)  

                      A jak dluho už ho vodíš po závodech? Oni všichni automaticky tíhnou k bajkům, teď už to vidím snad všude okolo. Ale ta špička je a bude silnice.

                      0 0
                      • gerrard  

                        Prvni zavody jel v 6. Ono tech zavodu pro decka na silnici moc neni a ani ty decka nikdo na silnic nechce poustet a udelat MTB zavod je snazsi nez silnicni. Jeste si k tomu pripocti, ze kdyz ma decko jedno kolo tak horaka. Proto je vic MTB zavodu pro deti nez na silnici a je tam vetsi masovost. Decka to neresi co je spicka, ty chteji jezdit na kole a bavit se. I kdyz u nas doma je jednicka Konig, tak mas asi pravdu :)..

                        0 0
                    • Spící kníže :-)  

                      Tak že v tom věku nemá sprint. Nic divnýho. Ještě bych s tím počkal. Obecně se mluví o tom kdy by se mělo začít víc jezdit kolem těch 13–14 let. Do tý doby když děcko dělá x jiných aktivit je to dobrý.

                      0 0
                      • gerrard  

                        Nema, proste vybusny typ to neni. Jo zacit jezdit v 13 –14 silnici navazno, ale pred tim nejaky fyzicky narocny sport delat musis, jinak ti ten 30 – 40km zavod sakra nebude chutnat a budes jezdit nekde sam mimo balik. Nastesti pro decka co radi jezdi na kole je tu bikros. Tam si uziji kolo a zabavu v idealni detske forme a je to super pruprava na jine cyklisticke odvetvi.

                        0 0
                        • Spící kníže :-)  

                          Jo v tom máš pravdu nějaký sport je před tím nutný. Já hrál fotbal tak do těch 15–16 i dost běhal. Obecně je to tak že mladí začnou na tom, bajku, srandičky blbosti, pak zkusí silnic. Jsou do toho žhaví, po roce dvou zjístí, že by museli sakra makat, aby vůbec dojeli. A to mnoho hodin týdně, tak se na to vybodnou, a radši zas točí ten bajk. To není tak náročný ujet 30–50km závod. Než 4–5 hodinový závod na silnici.

                          0 0
                        • Spící kníže :-)  

                          Tak a co malá tipovačka koho letos tipuješ na vítěze Dukovan?

                          0 0
                          • gerrard  

                            V mladsich zackach Jabornikova Anna a jinak nevim :) neznam startovku.

                            0 0
                              • gerrard  

                                V tom pripade Hunal nebo Kukrle na 154km a Zavrel na 110km, ale ten si letos musi pohlidat piti at mu nepada z ruky. :)

                                0 0
                                • Lada,s  

                                  :D

                                  0 0
                                • Spící kníže :-)  

                                  Já se letos tak dobře nevidím. Hunal je dobrej je to bývalý kolega z týmu Vysočina.

                                  0 0
                                • Spící kníže :-)  

                                  Ono ještě bude důležitý jak do toho promluví zahraniční závodníci. Kolik jich přijede a pokud někdy z Hrinkow nebo BMC Amplatz, Denzel Clif.

                                  0 0
                                  • gerrard  

                                    Tak si taky tipni. Kdo prohraje koupi tomu druhemu pivo a ne ze to vypustis, abys vyhral. :)

                                    0 0
                                    • Spící kníže :-)  

                                      Já tipuju Rostě Krotkýho z Vysočiny. :-) Má to tam najetý jezdí to tam leta. A ze Sparty, Jonáš, Červenka, Kalojíros. Pořád je mimořádná šance pro všechny na startovce je pár lidí oproti Českýmu poháru a pro prvních 7 jsou peníze. To se jen tak nevidí. Takže šance i tady pro Laďu. Laďo elita je otevřená i pro tebe.

                                      0 0
                                      • Lada,s  

                                        No to určitě :-) já se přijedu jen podívat a pak pojedu do Dalešic na pivo :-)

                                        0 0
                            • Spící kníže :-)  

                              Tak máme startovku aktualizovanou, tak můžeš znovu popřemýšlet o vítězi.

                              0 0
                              • Lada,s  

                                hm divám se že Sparta si z toho udělala svůj přebor :-D

                                0 0
                                • Spící kníže :-)  

                                  No víš jak to je musí být nějaká protiváha k závodníkům ze Sportkomplex Břeclav :-)

                                  0 0
                                • Spící kníže :-)  

                                  Na druhou stranu účast profesionálních celků kvalitu závodu zvyšuje. Jen hobby závodníci samotní to není ono to je přežitý model. Samožejmě umožnit hobby závdníkům start v profizávodě a pokud na to mají mimořádný výkon mohou usilovat o peníze.

                                  Stejnou cestou by měl jít ČSC. Model závodu je podobný. Ohruh a na něm se jede. Osobně si myslím že finanční ceny do 7 místa to je slušné. Pak to bude pro lidi zajímavé a motivační.

                                  Za ideální bych považoval dva až tři české profi celky a k tomu pár závodníků zahraničních. Slovensko, Rakousko, Polsko, Německo. Pro než je to výborný trénink. Okruh není uplně rovina takže nic nudného.

                                  0 0
                                • Spící kníže :-)  

                                  Jináč tady Laďa největší talent všech dob se byl podívat tak napíše svůj komentář z živé čumendy.

                                  0 0
                                  • Lada,s  

                                    Vcelku nic zvláštního, napřed jsem se mrknul na konec kopce před Dukovanama, pak jsem se popojel podívat k Rouchovanům, potom vyrazil po směru okruhu a v Kramolíně me dojel balík krátké trasy tak jsem si s nima pokecal, vydupal kopec na Babylon a pak frčel domů :-)

                                    0 0
                              • gerrard  

                                Tak jeste pridam Nesvedu. Ale na Jabornikove si trvam.

                                0 0
                                • Spící kníže :-)  

                                  Tak Jiřík Nesvedů je dobrej sprinter, mohl by na chvíli ujet, ale nemyslím že to trhne na celý závod. Bude záležet na ostatních co oni na to. Já myslím že na Bíteši každej ví že to nemůže dát v jednom moc dlouho. A tam je těžkej závěr na těch okruzích u Vlkova a Osové. Na Dukovanech myslím skupinka 3–5 lidi dostatečně silných může jet.

                                  0 0
                                • Spící kníže :-)  

                                  To je nějaký nový talent? Musím na ni kouknout :-)

                                  0 0
                                • Spící kníže :-)  

                                  Startovka se nám zas trošku vylepšila. Pro ostatní zájemce ještě možnost přihlásit se zítra před závodem na místě.

                                  http://www.vysocinacycling.cz/…ceDO2016.pdf

                                  0 0
                                  • gerrard  

                                    Tak co knize, jak to dopadlo?

                                    0 0
                                    • Spící kníže :-)  

                                      No tvůj tip nevyšel. Vyhrál Vojtěch Jonáš z AC Sparta Praha. Já ač jsi tomu věřil jsem na to dnes absolutně neměl odpad jsem ve 2 kole. A pak už jaksi nalomen jsem dojel do cíle turisticky.Dnes jsem na tom byl i tak že to vzdám ale říká vzdávají to měkejši. Takže slušný debakl. Ale i to se stane. Holt jsem nejel letos žádný rychlý okruhový závod a to bylo to co mi chybělo. Ve druhém kole jak se sjíždělo dolů s toho padáku jak je ten kopec na vrchařskou přemii k benzince na Dukovany se rozjelo ostřejší tempo než je běžné. A těsně před tou točkou kde se to zlomí jsem to pustil. Sice jsem pak mohl balík asi dojet ale už jsem na to neměl hlavu a stejně bych to neoddálil. Whirpool Author nezvítězil a to je podstatné.

                                      0 0
                                      • gerrard  

                                        Tak to by sparta musela jet v tolika lidech fakt spatne, aby ty dva whirpoolaky neodrovnala, ale kdyz uz jsem je dal na tip, tak jsem nechtel couvat :).

                                        0 0
                                        • Spící kníže :-)  

                                          Obecně síla whirpool týmu je v tom že jedou týmově, jak by měl jet jeden nebude to taková pecka. Ale co jsem viděl po závodech oni to mají propracováný to tahání špice, zrychlení uniky. Prostě to někdo má načtený. Částečně asi taky tím že mají vrcholovou výkonnost v celém týmu. Kde jiný celek má 3–4 špičkový lidi a zbytek průměr. Takže na špici jsou

                                          3 lidi a zbytek neuvisel nebo je rád že jede.

                                          0 0
                                        • Spící kníže :-)  

                                          Každopádně soutěž děcek byla tak pak se můžeš podívat jak budou výsledky.

                                          0 0
                                    • Spící kníže :-)  

                                      Myslím že bude dost fotek tak snad někde budou. Jel tam reportér na motorce a fotil jak drak.

                                      0 0
                                      • bagr84  

                                        Jsou uz někde výsledky?

                                        0 0
                                        • Spící kníže :-)  

                                          U Rostě na papíře. :-) Myslím že je tam dnes nebo zítra dá na web ale slíbit to nemůžu.

                                          0 0
                                          • ELx  

                                            V roce 2016 zpracováváte výsledky na papíře?

                                            0 0
                                            • Spící kníže :-)  

                                              No na papíře je to po závodě asi to má zpracování i přes počítač a uloženo. Jen to třeba ještě neměl čas hodit na web.

                                              0 0
                                              • ELx  

                                                To jako v cíli stojí třeba 5 lidí a zapisují na papír čísla závodníků a dosažený čas ???

                                                0 0
                                                • Spící kníže :-)  

                                                  Fakt nevím jak to dělali. To se mne ptáš moc.

                                                  0 0
                                                • gerrard  

                                                  Nataci je na kameru a nebo zapisuji a dokonce i na ceskem poharu. Asi je pujceni chipu moc drahe ;).

                                                  0 0
                                                  • pelhrimov  

                                                    Čipy nic 100% neřeší, firmy používající čipy si také zapisují výsledky na papír. Na Českém poháru pokud přijede do cíle balík pohromadě, tak Ti některé čipové technologie s pořadím nemusí pomoci.

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Pelhřimov jel nebo nejel? Přeci je je to zajimavý profil. Je to v regionu Vysočiny kde moc závodů není.

                                                    0 0
                                                  • pelhrimov  

                                                    Nejel, nemám na to fyzicky ani finančně, jezdím jen vesnické časovky za 100 Kč startovného a těch je dost. Také si myslím, že Tvůj šéfík je neuvěřitelný hulvát, viz. jeho loňský komentář k výkonu žen, srovnávat zasloužilé maminy a kritizovat je, že nejezdí jako špičková Nosková je ..... Toho si totiž všímám, protože mám v týmu holky.

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Jasně, tak každej má nějakej názor na někoho. A já mu ho neberu. Trenéři a šéfové jsou různí. Nekteří hodně zvláštní, viz trenér a otec naší sjezdové lyžařky, pak jeden trenér zimního sportu záměrně nepíšu jakého a mohl bych pokračovat dál. Já to dělám tak s kým si nerozumím s tím se nepotkávám. Pak jsou tu i pozitivní šéfové a sportovní ředitelné, kteří dokážou poradit, vysvětlit. A popovídat dá se říci o všem.

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Ještě co se týče startovného neřeším ted náš závod ale celkově si myslím že startovné, na silničních závodech je vcelku ještě za rozumné peníze. Oproti MTB akcím typu Kolo o život, tam je to vyloženě výdělečný podnik. Asi nejlépe v tom vychází Ždárská liga mistrů, regionální závod za zajímavých 50 kaček.

                                                    0 0
                                                  • bagr84  

                                                    Popravdě moc nechápu cenu startovného na Dukovanech.

                                                    Nemám teda představu, co obnáší zajištění policie a pořadatelů, ale za stejný prachy na MTB člověk dostane občerstvovačky, jídlo a pití v cíli, wapku, sprchy, igelitku s kravinama, kde najde aspoň gel nebo podobnout blbost atp.

                                                    Na Dukovanech za 450 Kč dostanu číslo od bahna (aspoň doufám, že to bylo bahno), 4 sicherheitsky a ještě 5 hodin po závodě nevím kolikátej jsem dojel. Nestěžuju si, na závody jezdím kvůli závodění, ne abych se na trati nažral, ale ten rozdíl je na první pohled evidentní, tak by mě zajímalo v čem je ten rozdíl.

                                                    Jinak za mě Dukovany na jedničku, trať hezká, provoz minimální, pořadatelé stáli kde měli stát. Víc takovejch akcí.

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Nemám představu podle čeho startovné Rosťa určoval dotaz směřuj na něj. Myslím že řád odpoví. Asi je to částečně o sponzorském daru a jak je velký co to vše pokryje. Je jasné, že hasiči, policie, lidi okolo něco stojí. Myslím cena startovného je otázka taky kolik máš lidí na startu. Pokud třeba 350 závodníků může být cena daleko jinačí, než když jich máš 100. Když to porovnám s Krušnotonem kde startuje asi nejvíc lidí. A zajištění tam opravdu je. Tak máš částečně pravdu. Jenže to je závod na 110,180, 250km a tam to bez toho abys něco jedl nebo si doplnil vodu nejde. 74km objedeš na dvě flašky. Nemyslím že někdo potřeboval něco jíst. Na 154km je to jiná ale tam je to vyřešeno tím že závodníci dostanou od svého doprovodu z auta nestavují se na housku se salámem. :-)

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Ale zas na Krušnotonu měli loni parádní slečnu na občerstvovačce, byla radost na ni koukat a hlavně se napít. Tak snad jí dobře zaplatili a letos tam bude zas v plavkách. :-)

                                                    0 0
                                                  • gerrard  

                                                    Jasne, ze nejsou 100% ale praci ulehci a urychly.

                                                    0 0
                                      • václav56  

                                        Ahoj,

                                        pár amatérských fotek jsem dal na Rajče.

                                        http://vvrsd.rajce.idnes.cz/…hy_-_Resice/

                                        … kam se mi to vložilo :(

                                        0 0
    • mikš  

      Velká cena Temelína,Dukovanské okruhy,černobyl tour…-si asi myslíte že ježděním okolo reaktorů si zvýšíte výkonost .

      No možný to je ,ale zakázal bych to jako doping!

      0 0
      • Pavel  

        Pravil ten „pravý“. Z Příbrami, z uranových dolů… ;-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.