Drhnutí řetězu v krajních polohách 2x11 XT

4 nepřečtené
 • NikolasCZ

  Jsem trochu na rozpacích. Včera jsem čistil kolo poprvé na stojanu a zaznamenal jsem jev, který z předchozího kola 3×9 neznám. V krajních polohách – největší křížení řetězu na obě strany – řetěz samozřejmě neběží po přímé lince. Při 11–26 je drhnutí samotným lomem řetězu tak výrazné, že když kliky roztočům a pustím na zpětný chod, zastaví se okamžitě. A pocitově při zpětném chodu jasně cítím, jak řetěz tře a trpí.

  Jde o originální konfiguraci – viz profil. Je to normální, nebo je něco špatně? Jako nováčka v 2×11 mě při pohledu na řetěz zepředu hodně překvapilo, jak moc je zkřížený. Bylo by to lepší s vyšším / jiným řetězem? Faktem je, že při jízdě jsem si toho nevšiml.

  Poznámka – asi to nesouvisí, ale nedaří se mi naladit přehazovačku. Když řadí hladce na 36, pak blbne na 26 a naopak. Mluvím o ladění šroubem lanka u páčky.

  Budu rád za všechny podněty, téma jsem tu ucelené nenašel. Samozřejmě to mohu dát do servisu, ale rád bych to znal sám.

  • Zdendyš  

   Je to noumalni jev, sikovkama si trochu roztahni voditko. Velka pila s retezem nesmi stranove drhnout o voditko vubec a mala placka taky ne kdyz mas vzadu zarazeny nejvetsi pastorek. Prevod 26,28 atd x11 se jezdi pouze v krajnich situacich na zavodech ;)

  • Lišák  

   Jezdit malá – malá je nesmysl. Na malou řadíš, až když potřebuješ lehčí, než je velká – velká. Na tomhle převodu si smyk seřiď tak, aby neškrtal.

  • novas752  

   2×11 je navrzeno tak ze s velkou plackou vyuzivas temer celou kazetu (krom 1–2 nejvetsich pastorku) a na malou jen jeji vrchni polovinu.

   Patka je rovná?

   A když sundáš z klik řetěz a roztočíš je, točí se hladce?

  • Frankq  

   Je to normální malá malá se nejezdí a velká velká jen v nouzi ale taky to drhne ale jen

   minimálně. Zkus se podívat jestli není presmykac moc vyosenej ( na krivo k řetězu).

   Ještě zkus postelovat dorazy presmykace

   ale opatrně ať to neni moc. Koukni tady jeste

   https://youtu.be/dUXlHGBEjhM

Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce