Dostatečně dlouhý, ale cenově dostupný MTB XC rám aneb hledáme Durateca kolem 5.000,-

16 nepřečtených
 • d

  Nemám problém sehnat dostatečně vysoký rám, ale dostatečně dlouhý rám. Rám by měl odpovídat následujícím požadavkům: Délka sedlové trubky center to top: cca 20.5" = cca 520mm. Délka sedlové trubky center to center: cca 460mm (nebo o málo víc) Ale hlavně: Délka horní rámové trubky center to center: cca 612mm = cca 633mm efektivně. Cena: kolem 5.000, maximálně řekněme 8.000,– Kč. Zaměření: sportovní/kondiční ježdění; na hranici ohleduplnosti k materiálům.

  Právě s délkou horní rámové trubky je problém. V drtivé většině případů je kratší nebo dokonce o mnoho kratší. Dle mého názoru si tímto způsobem výrobce ulehčuje práci a zajišťuje dostatečnou tuhost. To, že je to na úkor efektivity přenosu energie na pohony, komfortu a já nevím čeho všeho ještě, zůstává zákazníkovi utajeno. Trochu nefér. Kromě značek Duratec (tady je ale vysoká cena) a částečně snad TREK nevím o jiných značkách, které by splňovaly moje požadavky. Geometrii Durateců, tak jak je k vidění na webu Duratec (např. http://duratec.cz/…1/geometrie/), považuji pro sebe za ideální a beru ji jako referenční, srovnávací s jinými geometriemi. Nebudeme řešit proč.

  Pokud byste v nabídce českých e-shopů zavadili o geometrii blížící se zmíněným požadavkům, dejte vědět. Zapomeňte ale na karbony, titany, Tomacy, Merliny, Kleiny a podobné top klenoty. Už jen ten Torain od Duratecu za 16.000 je pro mě cenově příliš vysoko. Zatím se zdá, že za 5–8.000,– nikdo kvalitní, tuhý a hlavně dostatečně dlouhý rám (v cca 20" – 20.5") vyrobit nedokáže, děkan, d.

  • kubad  

   Superior?

  • šlapatko  

   Nazdar,za ty prachy neví nevím.Jsi dost náročný.Napadá mě Superior G7 má parádní geometrii,přesně co píšeš.Nový cca 10000kč.Dá se sehnat za 6.Parádní geometrii má Rock machine,vyšší model s karbonovou zadní stavbou cca 7 a thorent  za 5000.Taky mrkni na Pellse razer,taky nemaj špatnou geometrii.Hlavně model se zadní karbonovou stavbou,cena 12000kč:-(.Další KHS,Gary Fisher,za 10 000kč ti pan Mrázek uvaří rám namíru.Jeho rámy mají fantazii.Zadej na google mrázek bicycles,jinak je vyrábí: Vrbno pod Pradědem.

   • šlapatko  

    Tady můj Rock machine v 21 a taky jeden luxusní mrázek.Sedlovku ti tam může dát a taky dělá jiné tvary.

  • Hnoj  

   Měl bych doma můj starej Duratec Career C10, velikost kolem 21" , večer přeměřím. Byl by zájem?

   • d  

    Rám budu kupovat rozhodně nepokřtěný, v tom jediném mám jasno, díky, d.

    • destr  

     A to si myslíš, že seženeš novyho durateca za pětku?

     • jecnak  

      Ten Duratec co prodava Hnoj je novy?

      • Hnoj  

       Když píšu můj starej Duratec Career C10, je asi jasný, že není nový…

       Nepokřtěný seženeš v týhle kategorii nějaký SUPy a tak podobně…

       • jecnak  

        Vsak narazim na to co pise Destr a myslel jsem teda, ze se chyti on a ne ty :-P

   • michal xtr  

    Přeměř, lidí co potřebují delší rám tu bude určitě povícero :P

    • Hnoj  

     Vzhledem k tomu, že jsi uživatel bílých plášťů a pácháš tedy zločin proti lidskosti, tě ze seznamu potenciálních kupců rovnou škrtám. To bych mýmu miláčkovi udělat nemoh !

  • mountaineer  

   Vypln si v mailu mail a sezenu ti ram tvych snu:o)

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.