DÁLKOVÉ CESTOVNÍ KOLO DO 50000,- pomůžete?

17 nepřečtených
  • Majlouw

    Ahoj všem .už nějakou dobu vybírám kolo pro mojí cestu v příštím roce která by měla být kolem 16 000 km ..každý rok něco najezdím a už mám nějaké kratší cesty za sebou …ale jezdil jsem to vždy na starem kole …ale ted bych chtěl koupit něco nového navštívil jsem již několik prodejen a moc k výběru není nebo si nevědí rady …v příštím týdnu bych se měl jít podívat na trek 920 ale zase je to hliník ahydraulické brzdy si asi jen tak neopravím ,pak jsem koukal i na kolo značky kolos nebo jsem navštívil osobně Vackovi ,kteří jezdí na UB bike …jsou tu nějací dálkový cyklisti?co byste mi doporučili ?co používáte vy ?nechci ject nějak zbytečně naloženej raději bych to upřednostnil sportovněji a jen to nejnutnější sebou :)díky

    Anketa: Jaké byste zvolili kolo ?

    7x
    78%
    1x
    11%
    1x
    11%
    0 0
    • milan.v  

      Nedávno tu podobné vlákno bylo, rozebíral se tam přesně ten samý Trek, ale jelikož mě to nezajímá, nevím, jaký to mělo pak vývoj, ale příspěvků tam bylo požehnaně, zkus pohledat…

      0 0

        MTBIKER doporučuje

        Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

        15 199 Kč -12% MOC 24 999 Kč

        Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

        od 11 699 Kč -13% MOC 17 699 Kč

        Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

        od 10 599 Kč -14% MOC 17 699 Kč

      • Majlouw  

        zkusim ho vvyhledat,díky:)

        0 0
        • Val  

          jestli to nebude to co jsi taky zakladal :)

          0 0
          • Majlouw  

            směju se to je taky dost možné ,nějak jsem to eliminoval …a navštívil několik lidí co jste mi tu doporučili …mluvil jsem s PetremMazalem ,Šnekem ,vackovými a každý preferuje něco jiného …Asi to hold bude individualní mě se líbí ten Trek jen se bojim toho hliníku ,že to nesvařím někde a hydraulických brzd se kterými toho taky moc nezmůžu , UB bike mě také zaujal …má hodně vychytavek ( třeba mě zaujala i parkovací brzda:)))))) ale je to kolo opravdu na těžko .když pak nebudu na cestách tak bych byl raději za sportovnější kolo asi , který nebude jen cesták :) takže pokukuju spíš po něčem sportovnějším , nějaký gravel .ps::ale našel jsem jen své vlákno , pravda :)

            0 0
            • Majlouw  

              je to tak :D už mi přišly peníze tak se musim k něčemu rozhoupat jen to není rohlík ,tak stále váhám :)))

              0 0
    • Smazaný účet  

      Kamos objel cely cely svet, snad 50 tis km na crosovem kole od scalara. Brzdy dal lankove kotoucovky a pak menil co se vysypalo opotrebovanim. Takze dobre kolo se hodi, ale nezachrani te.

      0 0
      • Majlouw  

        jj souhlas …však věřím , že se to dát ject v podstatě na čemkoliv a defekty tvoří příběh :))))co jsem četl jezděj i na koloběžkách , skládačkách …:))) nakonec koupim něco z bazaru a bude at je nějaká sranda :))))))

        0 0
    • Emil666  

      Záleží jaký bikepacking, dobře hodnoceno bylo

      https://www.ghost-bikes.cz/…-ornblk/4128

      ......a zkusit cenu v zimě upravit. Jednoplacka, karbon, disky, spousta chytů.......

      0 0
      • Majlouw  

        přijde mi že 1–11 je malá variacepřevodů a je to už imimo mojí cenovou relaci .....kolo vybírám do 50 000,–

        0 0
        • Smazaný účet  

          No hlavne jak jedes nekam dal, treba do mene rozvinutých zemi, tak nemuzes moc pocitat s tim, ze sezenes treba nahradni jedenactkovy retazek…

          0 0
          • Majlouw  

            jj to souhhlas crmo rám by byl o moc lepší … ale přeci jen si řikám přeci nepraskne každej hliníkovej rám .....mám starého horáka a vždy jsem jej hrozně přeložil plus sám mám 100 kg a jezdil všim možným a vždy vše vydrželo :))))tak si tak nějak řikám nebo se chlacholim ,že to snad nepraskne když nepojedu přeloženej :)

            0 0
      • blue.sun  

        A když ten karbon někde cestou poškodí, tak je v háji, protože to už nikdo neopraví.

        0 0
    • oberleutnant Weiss  

      Když kouknu na zadání, tohle by mohl být jeden z kandidátů:

      https://www.bike-forum.cz/…ide-920-2020

      0 0
    • francjin  

      Ahoj, před lety jsem řešil stejný problém, jak postavit jednoduché, pohodlné a spolehlivé kolo na dlouhé cesty. Nakonec jsem si postavil toto: ocelový rám Surly Long Haul Trucker (k dostání na www.hibike.de) a sada Shimano SLX 3×10. Je to pohodlné kolo na dlouhé trasy, nikdy s ním nebyl žádný problém. Brzdy ráfkové, kola Remerx (ráfky Grand Hammer + náboje Novatec). Pro velký úspěch jsem kamarádům postavil další tři.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.