• Pijer

První krosy už klepou na dveře, tak šup sem s programem na aktuální sezónu:

MISTROVSTVÍ SVĚTA:

02.- 03.02.2019 Bogense (Dánsko)

MISTROVSTVÍ EVROPY:

03.- 4.11.2018 Rosmalen (Nizozemí)

SVĚTOVÝ POHÁR:

NE 23.09.2018 Waterloo (USA)*

SO 29.09.2018 Iowa (USA)*

NE 21.10.2018 Bern (Švýcarsko)

SO 17.11.2018 Tábor (Česká republika)

NE 25.11.2018 Koksijde (Belgie)

NE 23.12.2018 Namur (Belgie)

ST 26.12.2018 Heusden-Zolder (Belgie)

NE 20.01.2019 Pont-Chateau (Francie)

NE 27.01.2019 Ho­ogerheide (Nizozemí)

• oba závody ve Státech se pojedou bez „třiadvacítkářů“ a juniorů

SUPERPRESTIGE:

NE 14.10.2018 Gieten (Nizozemí)

SO 20.10.2018 Boom (Belgie)

PA 28.10.2018 Rud­dervoorde (Belgie)

NE 11.11.2018 Gavere (Belgie)

NE 16.12.2018 Zonhoven (Belgie)

NE 30.12.2018 Diegem (Belgie)

NE 10.2.2019 Hoog­straten (Belgie)

SO 16.2.2019 Mid­delkerke (Belgie)

ČESKÝ POHÁR TOI TOI CUP:

PA 28.09.2018 Uničov C1

SO 29.09.2018 Ostrava*

SO 06.10.2018 Hlinsko C2

NE 07.10.2018 Rýmařov*

SO 13.10.2018 Jičín C2

SO 27.10.2018 Slaný C1

NE 28.10.2018 Louny*

SO 10.11.2018 Kolín C1

NE 11.11.2018 Čáslav*

SO 01.12.2018 Třebíč*

SO 08.12.2018 Jab­kenice C2

SO 15.12.2018 Mladá Boleslav C1 MČR mládeže

SO 12.01.2019 Holé Vrchy MČR

• pouze „malý“ Toi Toi kde místo Elity a žen jedou Masters
    • Cavendish  

Chystám se na Toi Toi do Hlinska na SP do Kolína. Ten je ale trochu v ohrožení. Koná se 3 dny před termínem porodu mé ženy :D

• milan.v  

Jo, už se těším do Tábora v listopadu… :o)

• plzakj  

Plzen zas nic :-(

• makimaki  

V Hlinsku jako každý rok, možná i Kolín.

• Pijer  

Elitu a 23 budou z Uničova dávat v bedně přímým přenosem.

• robb  

Něco málo k prvnímu závodu světového poháru ve Waterloo

http://www.cxmagazine.com/…preview-trek

• robb  

Závodní sezóna Wout van Aerta

https://www.woutvanaert.be/programma

• robb  

Záznam z Waterloo 24.9 na ČT Sport

2:40 – muži

4:00 – ženy

• jkcz  

http://www.roadcycling.cz/…llems-crelan

Tak Wout uz CX jen doplnkove, hlavni uz by definitivne mela byt silnice. Otazkou je kde – Lotto ?.

Snad to nebude QuickStep :)

• robb  

https://youtu.be/CbTWrRleqQA?t=1s

Škoda že jim nerozumím :-D

• Pijer  

Dneska bude Bory na startu Trek CX Cupu – je to C2 ve Waterloo

• karliner  

Organizátorům patří dík za to, že drží při životě sérii závodů, která kromě rodinných příslušníků závodníků zajímá jen zanedbatelný počet diváků. Ale tak je to kromě Belgie asi všude :-(

• p@X  

Taky jsem bohužel fandovsky odpadl, jelikož mě nějak přestalo i bavit jezdit na krosce, ale mě nebaví sledovat ani MTB s Ninem, vůbec mi tak nějak připadá vrcholová cyklistika divácky dost neatraktivní.

• Paja  

Co ted Nina druhou pulku sezony prohanel Gerhard, tak to zas celkem atraktivni bylo.

• team_daddy  

Já Tě „znám“ jen tady z B-F, ale i z toho mála bych řekl, že to nebude vrcholovou cyklistikou samou :-)

• p@X  

Je to prostě pryč, to období, kdy jsem si s první kroskou s beranama v lese připadal jak král. (Dlasky, Zláma, Bínič, Štyby, Nys, …)

• team_daddy  

Tak z toho jak ctu i brnensky vlakna, tak mi to prijde, ze by se hodila spis totalni zmena konicku. Ja takhle asi 15 let delal airsoft / renact a posledni roky byly desna depka. Pak sem si koupil bike kuliva diteti a propadl sem tomu a s airsoftem skoncil. On clovek zustava jen ze setrvacnosti, ale..... :-)

• Cavendish  

Spíš mě přijde, že ta nechuť přišla s obdobím Gravel kokotin a CX už v lesích není rarita. Opadl ten pocit jedinečnosti a rázem si zapadl do průměru, než aby si stál mimo.

• p@X  

Ten pocit jedinečnosti opadl velice záhy, když jsem se seznámil s brněnskou klikou, jelikož na první vyjížďce mi všichni na MTB ujeli :)

• Cavendish  

To je taky nápad lítat s CX za MTB-čkama. CX je pro vlky samotáře. Pak nevidíš to, že by si mohl být rychlejší :D

• robb  

Tak hlavně bike se nosí blbě přes rameno, s cyklokroskou přes rameno vypadáš jako profík :-D

• Cavendish  

Právě :D A když se budeš tvářit dost nasraně, tak bude tvůj MI růst.

• jecnak  

Dekujeme, za pripomenuti ceske reality.

• tomxxx  

Ahoj, nevite nekdo jestli se letos bude jezdit UAC cyklokros? Na strankach zatim nic nemaj.

• robb  

Bohužel ne.

viz http://www.uac.cz/…n-c1014.html

V Jesenici se pojede cyklokros 21.10. v rámci Jesenického Surovce, je to kousek od Rakovníka.

Jinak je série TBC, ale je to v Jižních Čechách.

http://www.tbcserie.cz/kalendar

• tomxxx  

Škoda, minuly rok jsem byl jen na 2 zavodech, jen pro srandu, kdyz mi to nechutnalo, tak jsem se nemackal. Takova posezonni zabava na vikendove odpoledne. Dost me to chytlo, navic me to docela naucilo jezdit na bahne. Letos jsem to chtel trochu vic nahrotit, objet to cely a malicko se pripravit. Na toi toi nemam watty v nohach ani druhy kolo a nechce se mi cestovat moc daleko, toho mam z bikovy sezony dost…

Toho surovce promyslim, zas je otazka, jestli to nejet na biku, pac v tom jsem lepsi nez na CX.

• Cavendish  

Brněnský CX pohár letos taky jede…

• Pijer  

Tak dneska v Iowě pro Katku velká škoda té nezaviněné kolize v prvním kole. Od výměny kola na první ztratila jen 16 vteřin a je téměř jasné, že když by se nemusela proousávat zhruba z dvacátého fleku, tak jela srovnatelný závod s vítězkou.

• robb  

Pro fandy cyklokrosu super zpráva

https://www.instagram.com/p/BobQarEHpBP/?…

• milan.v  

To ano, problém je jen ten Facebook, protože to půjde přes něj, alespoň to bylo v tuto chvíli publikováno…

• robb  

To jo, ale světový pohár by měl být u nás k vidění na ČT Sport a snad i na Eurosportu.

• robb  

Sestřih z Hlinska nejdříve ve čtvrtek 11.10. v 17:35 na ČT Sport

• milan.v  

Novinka, to vypadá super s těmi přenosy bez Facebooku :-D

https://cyclocrosss.com/livestream/

"We will be sharing content from BricoCross, DVV Trophy, Soudal Classic and Superprestige Series’ – note Facebook login required

Addition links e.g to VTM livestream will he posted on the individual event page – click below

Other events including World Cup rounds will be featured above"

• MavasH  

Pěkné, MVDP 2× vítězství ve svých 2 prvních závodech v nové CX sezóně :) Včera jsem se díval na záznam, dneska LIVE, ale klukům z GCN nejel zvuk (není ani v záznamu)

• Cavendish  

A do hajzlu. Tak to se chlapci pěkně zakyselí…

• Pijer  

Už jsem fakt asi starej a tenhle hon na atraktivitu (napříč disciplínám) nemusím. Mám rád přírodní těžké tratě, ale stavět takové lunaparky je mi proti srsti.

• robb  

Přesně, radši přírodní trať než tohle.

• milan.v  

Jako bys mi mluvil z duše, včetně toho stáří, není nad přírodní trať, která může být klidně i lehčí, ale tohle je líbivá vopičárna, která bude během závodu obsypána lidmi…

• p@X  

Kde je problém, běžně používané křížení, jen je to trošku vyšší…

• Pijer  

Přesně jak píšeš „jen je to trošku vyšší…“ ;-)

• tomxxx  

Kdyby byly o posledni cast kratsi, tak asi nikdo nerekne ani hovno.

• Melvin  

Nechapu jak s tim muze druhy den zavodit a jeste k tomu vyhrat.

• MavasH  

Když jsem ho viděl na startu, tak jsem si říkal, že to prubne, když je to ta Superprestige, kde je škoda každého chybějícího bodu. A on to napálí a vyhraje o parník… by mě zajímalo, čím mu ten kotník spravili a čím ho nadopovali :)

P.S. M.Boroš skončil 13.

• snas89  

Asi to bude tim ze nas to boli za nej:))

• hekynen  

Já si jednou taky vyronil kotník (přehlédl jsem v trávě schovaný rantl) cestou na cyklo dovolenou. Jezdit se s tím i dalo, ale při každé vycvaknutí jsem si cvrknul bolestí. Pravda, neměl jsem to ničím stažené a hlavně jsem nebyl ničím nadopovaný. Takže to taky nechápu. Zřejmě dobrý oddíl.. :)

• makimaki  

Tak to nevypadá moc dobře, řekl bych koleno a vazy v háji …

• Pijer  

Ta trať v Bernu pro mě dost zklamání, ani těch pár obrubníků a zídka to moc nezachránilo.

Naši celkově spíš slabota, jen Karla mě překvapila a mladý Jéža v juniorech parádní a trochu překvapivá bedna, tak snad ho to nakopne a budeme mít za pár let v elitě nějaké želízko v ohni.

• robb  

Tak zatím na všech závodech bylo hezké počasí. V Listopadu snad zaprší a bude to o něčem jiném. Dříve prý bývaly ty tratě ve Švýcarsku hodně běhavé (bláto, sníh,…)

• Cavendish  

To jo, ale jezdilo se jinde a později. Tohle byla opravdu radostná projížďka. Překážky nic moc, žádný písek tvrdý rovný terén. Divácky absolutně neatraktivní podívaná.

• p@X  

Nuda, šeď, přemíra asfecu, z kola snad nebylo nutno slézt, já bych to natáh kus přes bazén, pak když někdo udělá zvýšený nadjezd, tak vám to taky vadí…

• Cavendish  

Mě to teda nevadí :) Já jen projevil údiv nad tou stavbou, toť vše.

• 123J  

Emilio v Lucemberdku na bedně.

• robb  

Trošku jiné terény :-D

https://www.facebook.com/…NTkzNDY4NTg/

• p@X  

Paráda, ono se to stejně někam musí posunout, jelikož ty současné tratě a za čím dál suššího počasí, kdy skoro nemusí seskočit z kola, krom Belgie nebudou nikoho vůbec zajímat.

• Pijer  

Ale jo, kouká se na to pěkně, ale jen na okraj......mi­nimálně schody dolů jsou aktuálně podle pravidel zakázané.

• Pijer  

Zítra se jako otvírák DVV Verzekeringen Trofee jede legendární Koppenbergcross v Oudenaarde.

• jonys  

Nemate nekdo,prosim,odkaz na web k ME? Nenasel jsem nic moc,ani nevim,co je to za okruh,jestli se tam jezdi svetak,presti­ge,nebo je to nejaky novy…? Nasel jsem jen planek…A jak to tipujete? Vcera MvdP celkem rupnul…ze by dosel benzin?

• jkcz  

Jinak zaznamy na CT sport – nedele 21:40 muzi, 23:00 zeny

• Pijer  

Tady je nominace našich

• robb  

Tohle by měla být ta trať.

https://www.youtube.com/watch?…

• robb  

Výsledky elity muži:

http://www.cyclingnews.com/…men/results/?…

• snas89  

No vida. Francie treti, cr ctvrta:)

• robb  

jj, na Belgicko-Holandský mistrák to není špatné umístění :-D

• karliner  

Po včerejším záznamu musím konstatovat, že než sledovat v telce další závod v cyklokrosu, tak je zábavnější i koukat z okna a točit při tom palcema.

• tomxxx  

Zasranej poel, že si dovoluje takhle nejapně nastupovat a nikdo jinej nemá šanci, že? :D

Aert nezved ani hlavu jak byl v té chvíli nastupu v hajzlu.

• Pijer  

Máš recht, to je lepší koukat na přímý přenos z curlingového turnaje v Praze ;-)

Hodit na forhont bezvýznamný přípravný turnaj v metané před cyklokrosové ME? Jasně že jde o prachy za práva, ale to už je fakt zoufalství.

• karliner  

Člověče, až takhle do toho nevidím, ale narazil jsem náhodou na záznam včera včera před půlnocí. Výsledky jsem neznal. Co se týče divácké základny a sledovanosti, bude curling zhruba nastejno s cyklokrosem (odhaduji), ale curling má asi šikovnější bafíky a navíc to je olympijský sport. Nemyslím, že by zbylé diváky ČT 4 pinožení našich cyklokosařů a jejich lítý boj o místa ve druhé a třetí desítce nějak zvedal ze židlí :-D

• Pijer  

To že naši nic extra nezajeli, je fakt, ale také jim to třeba mohlo sednout a psali by o nich v novinách......

Spíš mi jde o to, že i když by to byly dva okrajové sporty na stejné úrovni, tak je Evropa prostě víc než přípravný turnaj. Pochopím to u hokejové repre nebo čutálistů, ale metanou fakt ne.

• karliner  

Nechci nic obhajovat, ale podle mne má ČT priority v olympijských sportech a ME v cyklokrosu je asi na stejné úrovni jako ME v nohejbalu, lakrosu nebo podobných nesmyslech.

• Pijer  

Máš pravdu, neuvědomil jsem si, že je to olympijský sport :-(

• robb  

Tak i když je cyklokros relativně malý sport, tak má u nás nějakou tradici i se spousty dobrých výsledků. I když je to neolympijský sport.

• Pijer  

Jenže to právě ty, co sedí na prachách moc nezajímá. Ty to mají jasně dané – olympijský/ne­olympijský a podle toho na to jdou/nejdou prachy. Slyším to u nás dost často.....cyklokros není na OH, takže to není preferovaná disciplína, hotovo dvacet :-(

• iDee07  

Muzi byli nuda, ale zavod zen se mne libil, bylo to napinave.

• robb  

Určitá podoba tam je :-D

https://www.instagram.com/p/BpsBjwdhTgw/

• Pijer  

Těžko se mi to píše, ale za mě je tady Thibau lepší :-)

• milan.v  

Je ME někde na webu?

• Namtos  

Ženy a Elite bude na webu ČT viz. https://www.ceskatelevize.cz/…enu-medaili/

• robb  

Andre si taky na chvilku odskočil do terénu

https://www.instagram.com/p/Bpw96O2g6Kt/

• robb  

Zrovna takový pěkný závod, a nebylo to asi nikde živě :-(

https://www.facebook.com/…59955225440/

• p@X  

Běžec a spurter (před nájezdem do terénu) Hekele s urputným výrazem v Kolíně byl taky dobrý… :)

• robb  

Tak běhal hezky, škoda že tam párkrát v technice někde chyboval a ujeli mu . Sweeck to na konci hezky rozbalil.

• tomxxx  

Bude Hekele zase nejak brecet na svym facebooku?

• 123J  

Emil a brečet, dnes ve Franci na prvním místě. Neuvěřitelný borec, jde za tím tvrdě.

• tomxxx  

Loni plakal, ze mu nechce svaz neco proplacet. Na jednu stranu ho chapu, na druhou me brecici „profi“ sportovci serou z principu.

• 123J  

Emil jezdí za své, je to hodně finančně náročné.

• tomxxx  

To vsichni na hnojacich taky, nikdo ho do toho nenuti. Mne nikdo taky nic neproplati, protoze jezdim picu a picu jezdim, protoze tomu obetuju asi 1/4 casu nez prumernej elitak, jelikoz musim chodit do prace. Kazdeho volba, sport je predevsim o tom, ze te to bavi, ne o tom, ze jsi nejlepsi z nejlepsich a tim padem cekas, ze ti neco proplati nejakej svaz nebo sponzor, na ty se muzes z vysoka vykaslat. To podle me ale u hodne elitaku proste chybil. Mozna mam ale na sport uplne blbej nazor.

• karliner  

Je to nespravedlivý. Naše profi elita tomu dává všechno a pak přijede Belgičan, kterej je známej jen tím, že je brácha jinýho, spíše podprůměrnýho Belgičana a doslova si s naší elitou na její domácí trati vytře prdel. Asi naše elita dělá něco špatně.

• Cavendish  

Tohle se děje jen a pouze kvůli tomu, že v Belgii a Nizozemsku je ta práce s mládaží úplně jiná. Příprava žáků, kadetů a juniorů je úplně jiná, podstatně kvalitnější a jejich trenéři ví co dělají. U nás je to bída s nouzí.....Pak i obyčejný Belgán natře našim eliťákům.

• snas89  

Prosím tě, co bys nechtěl.

Tady je práce s mládeží luxusní!

Vůbec se tady nerozkrádaj peníze a všechno z přidělených peněz jde poctivě na podporu mládeže a podpory talentů v nižších soutěžích!

A výchova dětí patří ke světový špičce!

Takový ty sluníčkářský móresy z pošahaný unie nám sem netahej!

Nikdo nám tu dotoho přes nastrčený neziskovky a angelu kecat nebude.

• Pijer  

Já bych zas tak přísný nebyl. U nás jsou také oddíly, kde tréninky vedou bývalí eliťáci, co ještě nedávno jezdili třeba i v Belgii, jejich práce dává smysl a na některých mládežnících už je to, i co se týká výsledků venku, vidět. Je pravda, že fungování svazu je zas trošku jiná kapitola......

• jonys  

To bych takto nestavěl. Cyklokros není tak globální sport jako silniční cyklistika nebo fotbal, tenis, atletika…

Mohl bys to klidně napsat o hokeji v opačným gardu, a bylo by to vůči belgickým hokejovým trenérům a funkcionářům stejně nespravedlivý. U těchto sportů rozhoduje základna a teprve na to se nabaluje zbytek. Nový Zéland chrlí rugbyové superstar protože tam je práce s mládeží nejlepší, mají nejlepší trenéry, zázemí, metody, organizaci…ale to je jen díky tomu, jaký ten sport má v té zemi postavení – každý prcek chce být All Black, všichni ten sport sledují, proto jsou v něm velké PENÍZE atd. Proto ta kvalitní výchova a kruh se uzavírá. Podobně to mají Belgáni s CX. Prostě je to tam hodně vysoko postavený sport, členská i fanouškovská základna, to ti generuje sponzory, peníze od TV, opět sponzory a opět peníze, za ty zaplatíš ty trenéry, kluci se do drandění na kole v terénu pohrnou v šestistupech, takže máš větší šanci, že to 1% nejlepších bude fakt extraklasa…

Podobně to máš např. v alpském lyžování, kde většina zemí by brala průměrného Rakušáka. Holanďané mají spoustu skvělých „průměrných“ rychlobruslařů, Norové běžců na lyžích atp. Ale neznamená to, že v jiných zemích je v těch sportech tragická práce s mládeží. Jen zkrátka ne každý se může stát Štybarem i kdyby ho piplalo stádo nejlepších trenérů na světě. A když máš zájemců hrstku, tak pravděpodobnost, že tam je supertalent,, je jiná, než když těch adeptů jsou davy.

• p@X  

Čumím, jakej seš znalec přes CX.

• jonys  

Nevšiml jsem si, že bych o něm napsal něco, co by průměrnému sportovnímu fandovi mělo vyrazit dech :-)

• Cavendish  

No, dle téhle logiky by jsme měli mít TOP hokejisty a fotbalisty. Fotbal už 15 let neudělal žádný zajímavý úspěch a pomalu padá do podprůměru. Hokej se od MS 2010 potácí ve stínu bývalé slávy a krosaři? R. Šimůnek starší, Dlask, Štybar, Ťoupalík a Boroš. Toť jména za posledních 20 let. Nic moc…

• jonys  

Tak si místo hokeje dosaď třeba floorbal nebo skiboby. Bude to spravedlivější srovnání s cyklokrosem vzhledem k velikosti a neolympijskému postavení těch sportů. Belgická práce s florbalovou mládeží stojí za starou belu…dle této logiky.

• milan.v  

Držte se, prosím, tématu, řešit v cyklokrosové sezóně 2018/2019 výchovu malých hokejistů a fotbalistů nemá cenu…

• Pijer  

To je přesně ono, on má v dost věcech pravdu, ale tímhle způsobem to nezmění a jen to škodí jemu samotnému.

Třeba Vobecký v XCčku si jezdí svěťáky také za své a nikde takhle nepláče, ale je to asi dané i tím, že je mladý nadšený kluk s ideály. Emil už se v tom plácá přes dvacet let a je z toho semletý a to si myslím, že na závodech druhé kategorie si ve Švajcu, Flandrech a Francii na odměnách vyjede víc než Vobecký. Jestli si dobře vzpomínám, tak byl i na nějakém miniturné v Japonsku a to určitě nebyl výlet na který si dlouho šetřil.

• milan.v  

Jo, tak to byl opravdu poctivý CX…

• robb  

Odkaz na přenos na zítřejší Superprestige v Gavere

https://cyclocrosss.com/…-and-replay/

• jecnak  

9.12. se pojede 10. zavod Masters v Hostivari. Zaroven je to mistrovstvi Prahy. Jedna se o otevreny zavod pro prichozi. Asi jedna z nejlepsich trati v CR diky prujezdu po plazi a nekolika piskovistim, vybehu pres ricni lazne atd. Vice se asi objevi na http://www.cyklokros-masters.cz/zavody/

Kdo je z Prahy a okolí, má CX nebo Gravela a chce si zkusit, jaké to je treba na dunách v Koksijde, tak ma moznost v takove lehci variante ;-)

• robb  

Tak jestli je to opravdu i pro příchozí tak si asi přijedu zazávodit, jestli budu mít k dispozici auto :-)

• jecnak  

S Petrem Polivkou jsem mluvil. Rikal, ze ano. Jestli pojedou prichozi s masters a nebo solo netusim. Asi bude i zalezet kolik lidi dorazi.

• MavasH  

Ale to je cyklistickej závod… :P :D

• milan.v  

Přijdu se podívat.

• Pijer  

A bavili jste se, jestli to bude dopoledne nebo odpoledne? Pokud to jen malinko půjde, tak by jsme s dětmi rádi dorazili, kde jinde se dá tak parádně potrénovat v písku ;-)

• tomxxx  

Tak to se stavim, byl jsem loni a byla to strasna prdel. Jen tam teda prijedu bez formy, do prosince ji neudrzim ani za kokot. Ja letos chtel objet cely UAC, ale zavody zrusili a po sezone na biku se mi nechce zase cestovat po republice s CX. Nicmene jestli bude hostivar, to mam skoro slzicky v ocich, jakou mam radost.

• jecnak  

Pridal jsem a ještě přidám pár fotek https://www.bike-forum.cz/…zlik-2018-cx

Jako vždy krásný závod. Díky pořadatelů za tu práci, co si dali s tratí.

• Cavendish  

To vypadá na fain závod :( Snad se někdy přijedu podívat

• Pijer  

Bylo to jako každoročně parádní. Závod na srdíčko a tolik písku na jednom místě hned tak nenajdeš. Děti se sem každoročně moc těší. Někteří borci jeli slušnou palbu, někdo zase zaslouží obdiv za nasazení

• nomecz  

Prej zmrzlik :) a vsichni v kratasech :) vypada to na supr akci

• robb  

jj, bylo to super. I to počasí nakonec vyšlo.

• jecnak  

Pridal jsem par dalsich akcnich fotek od kamarada.

• Pijer  

video od kluků ze Spešlu

• robb  

Stránky z výsledky ze všech možných závodů

https://cyclocross24.com

• robb  

Přípravy v Táboře na Sobotu

https://www.facebook.com/…kros/photos/?…

• zderes  

Zítra poslední závod Brněnského cyklokrosového poháru. Je hezky, možnost jet i na bajku, kdo nemá co dělat tak odpoledne možnost si jen tak zazávodit. I děcké kategorie..

• robb  

https://mtbs.cz/…ar-cyklokros#…

Češi na SP v Táboře 2018:

Junioři

A tým: Josef Hladík, Tomáš Ježek, Jakub Kučera, David Šulc, Jakub Ťoupalík, Jan Zatloukal.

B tým: Pavel Bittner, Karel Camrda, Jakub Daněk, Jakub Hník, Matěj Pechout, Daniel Žvak.

Muži do 23 let

A tým: Tomáš Bakus, Josef Jelínek, Tomáš Kopecký, Daniel Mayer, Jakub Říman, Šimon Vaníček.

B tým: Karel Arlt, Martin Čech, Robert Hula, Josef Kunášek, Jakub Schierl, Alvin Tomášek.

Ženy Elite

Nikola Bajgerová, Jana Czeczinkarová, Pavla Havlíková, Kamila Janů, Magdaléna Mišoňová, Kateřina Nash, Tereza Švihálková, Elizabeth Ungermanová, Tereza Vaníčková, Klára Vernerová.

Muži Elite

Michael Boroš, Michal Malík, Jan Nesvadba, Tomáš Paprstka, Jan Škarnitzl, Adam Ťoupalík.

• jonys  

A pořadí našich Elite v cíli? A celkové pořadí (na 1. místo se neptám)?

:-)

Takže jak to kdo vidíte a proč?

• Paja  

Boros v druhe desitce, zbytek nekde vzadu.

• Pijer  

Jsem optimista:

• Bory v první desítce

*Katka v první pětce, Pavla okolo desítky, Čičina může překvapit a vyskočit vysoko, stejně jako Majda, ale ta mi poslední dobou přišla celkem zatažená :-(

*Kopecký jako prvoročák loterie, může skočit do desítky

*Juniorům věřím, doufám ve dva v top ten.

Držím palce všem našim, už se do Tábora těším a doufám, že to bude super představení od juniorů až po elitu.

• jonys  

Hmm…Tak zatím si Boroš stěžoval, že pro něj to bude moc suchý a že mu nejdou skákat překážky. To mi v kontextu jeho letošních výsledků moc nadějí nedává. Proč organizátoři dávají nejvyšší povolené překážky když s nima má domácí závodník potíže nechápu, ale asi to má nějakou skrytou logiku.

Junioři musí jet o bednu, nebudou tam všichni ze špičky, tak by měli zajet.

Nash se obávám, že terén nebude pro ni, a i když chybí Vosová, tak nevím nevím…

• robb  

Wout na překážkách

https://twitter.com/…943188885504

• karliner  

ALVIN Tomášek :-D :-D :-D

• milan.v  

Tak dneska další super zážitek, bylo to fajn, i když to všechno strašně rychle uteklo… Byli jsme tam prakticky už od rána a člověk se pořád někde pohyboval, něco se dělo a najednou hráli holandskou hymnu pro MVDP…

• plzakj  

Katka Nash to tam nejak zaspuntovala ne? :)

• robb  

Smůla no, ale dotáhla to ještě pěkně, Havlíková taky super. Nějak ale pořád nechápu, že ty holky v elitě neskáčou ty překážky, vždyť i v juniorech to tam některý museli skákat. V tréninku bych tipoval že to určitě zkouší.

• hekynen  

Se na to dívám ze záznamu. Trošku nechápu – oni/ony nemají hřeby v tretrách, když musí tušit/vědět, že to bude klouzat?

• Pijer  

Zašpuntovala a nechala tam dvacet vteřin :-(

https://www.facebook.com/…81744047427/

• karliner  

Pohled na pachtící se ženy na té mezi byl spiše tragikomický než cokoliv jiného.

• Pijer  

Tady to máš pěkně ještě zepředu, ale oni tam měli problémy i eliťáci a zašpuntovalo se to tam. Vůbec si nedovedu představit, co by se tam dělo, když by bylo bahno.

• robb  

Nějaké fotky na mtbs.cz

https://mtbs.cz/…akcni-zavody?…

• robb  

Žralok taky krosí

https://www.facebook.com/…95919591045/?…

• Kadel x road  

Sobotni ulovek z Tabora:-)jinak nazovo to byla zase pecka…

• milan.v  

Fotky ze soboty https://sport.idnes.cz/foto.aspx?…

• robb  

Program na neděli.

https://www.facebook.com/…21344606370/?…

• jonys  

Očekávám totéž, co dosud. VdPoel to tu má rád, získal tu, myslím, svůj první titul MS (v juniorech), vyhrál tu loni v sólojízdě…jen 2015 byl asi 6., to se vracel po pauze kvůli kolenu. Možná by se mohlo Holanďanům povést zase obsadit 2 místa na pódiu, VdHaarovi to tu taky svědčí. Naopak bych si nevsadil na Van Aerta. Ty kila, co na silnici přibral, mu budou kolo v té poušti bořit hlouběji :-)

Ještě dotaz k Táboru, neviděl jsem celý závod: co se stalo s Jensem Adamsem že zajel tak bídně? Bylo to výkonností, nebo měl nějaký jiný problém? Pustil jsem to po půlce a už se plácal kdesi na chvostu. To bylo pro mě překvapení negativní, naopak pěkně se začíná zvedat veterán Pauwels…

• robb  

Možná uvidíme Zdeňka Štybara na nějakém cyklokrosu

https://www.nieuwsblad.be/…121_03971333

• 123J  

Jo je to srdcař, v neděli tam jede ještě jeden závod.Přeji aby mu to vyšlo až na vrchol.

• Pijer  

Katka bude čekat, jestli bude nominovaná na MS ;-)

Pobavilo, fajn holka a příjemné povídání.

• makimaki  

Dokážu si představit, že nějaká holka řekne, chci jezdit jako KN – prostě profesionální sportovec se vším všudy. Dobré to bylo.

• robb  

Kdyby někdo sháněl kapra na vánoce na poslední chvíli :-D

https://mtbs.cz/…ar-cyklokros#…

• 01carbon  

To je vedle trati jak je zuzena modranska peklostezka? Na tu kavarnu asi nejsem dost cool a free a vzdy jsem premyslel kudu jinudy tam nez pres koleje ;)

• robb  

Vůbec netuším, vykouklo to na mě na facebooku. A tak je možný, že musíš vypadat jako dobře upravený bezdomovec (hipster) a mít furtšlap, jinak tě nepustí na start :-D

• standoslav  

Dnes " duny ".

• robb  

Už se těším, jak malej :-)

https://twitter.com/…725796757504

• p@X  

Na co? Na bezkontaktní závod na čele…

• robb  

No jo no, holt se jezdí jen o druhé místo.

• cioran-m  

Škoda, že Van Aert hned v prvním kole lehl – pak se musel dostávat obtížně dopředu. Jel však potom opravdu velmi dobře, Mathieu by to neměl tak snadné.

• Melvin  

Otazka je, jestli se MvP ty dalsi kola nesetril a jen si hlidal odstup.

• p@X  

Ale i tak dával ten písek proti ostatním jak na motorce, nedivím se spekulacím o motorku…

• milan.v  

To slyším poprvé.

• Cavendish  

To já taky

• tomxxx  

Já ne, ale u něho je to fakt o výkonu.

• robb  

Tak super genetika a co říkal Ťoupalík v rozhovoru v 53×11, tak v tréninku se umí hodně zmáčknout. Všechno nejde jen nasypat.

• cioran-m  

M. v d Poel je somaticky i výkonnostně naprosto neuvěřitelnej (něco jako Sagi). Stačí se podívat, co letos provedl s ostatními na silniční mistrovstvi Nizozemí. Van Aert pak je naprosto skvělej, vyjímečnej cyklista – dokázal to nejen na Strade etc. , ale i všemi tituly. Prostě má smůlu, že zrovna teď funguje něco takového, jako Methieu. Podle mého názoru je (ač mám cyklokros velmi rád) věčná škoda, že oba se pořád převážně takto motají na belgických bahnitých a pískových záhumencích a loukách a nevěnují se plně opravdické cyklistice. Tito dva – a MvdP zvlášť – jsou úplně jinde, než kdokoli před nimi po mnoho let. Včetně Štybara, Nyse. Museli bychom jít hodne dozadu, abychom našli někoho podobného – snad Erika a Rogera de Vlaeminckovy.

• robb  

Hlavně co týče vývoje dovedností na kole, tak si člověk řekne jo Sagan ten to má v ruce, pak vidíš Mathieu a to je úplně jiný level, no a pak je tu malý Nys, Pidcock a to jsou úplný mimozemšťani :-D

• cioran-m  

Sagan je pro mě neuveřitelnej na silničce. Jako technik teda. Jednou jsem viděl, jak ve Švýcarsku na mokru v předposlední zatáčce před cílem vycvakl nohu z pedálu, šlápl si, zacvakl se, v následné zatáčce všem ujel a vyhrál. Neuvěřitelný. Když se jej pak kamarád Zdeno ptal, co se tam dělo, prostě řekl, že si nebyl v té situaci jistej, tak si šlápl, aby mu nepodjelo přední kolo. Že je na to tak zvyklej.

• Cavendish  

Je to bez debat jeden z nejlepších závodník za posledních 50 let? Výborný technik a neskutečná hračička, je kdyby to nebyl takovej ,,vocas". Občas mě ta jeho arogance leze krkem…

• cioran-m  

naprosto si nemyslím, že by Sagi byl arogantní. Ostatně všichni, kdo s ním přišli do styku – zejména teda kolegové cyklisté ,včetně soupeřů tedy, říkají vcelku jednohlasně pravý opak – něco v tom smyslu, že tak přátelského a skromného člověka (vzhledem k tomu, v jaké je pozici) nikdy nepotkali. Jo, dělá si někdy prdel, která může na někoho působit zvláštně a samozřejmě, zvláštˇ v mládí, provedl i pár kokotin. Ale arogance v tom nebyla a není.

• tomxxx  

Mne prave prijde, ze si dela ze vseho prdel, nez ze by byl atrogantni. Ono musi byt strasny dojet zavod v hovnech a pak jeste rozdavat rozhovory a mit tiskovku, navic nektery dotazy novinaru jsou nadmiru dementni…

• cioran-m  

Sagi je ok. Žádnej intelektuál, ale inteligentní a – upřímnej. Slušnej kluk. Mám takovýho – vlastně kamaráda – , co se s ním znal a zná – říká totéž. Jo, nacionalista on trochu je, ale to jsou na strednom Slovensku a v Žilině akosi všetci. A koneckonců – nelze se v jeho situaci a vzhledem k historii Slovenska ani divit. Každopádně, tak jako jeho, nikoho jinýho jsem tak na silničním kole jezdit a závodit nikdy neviděl.

• grafik  

přesně tak, z knihy Peter Sagan:

Proč všechno brát tak vážně?

Na otázku novináře, jestli má najetou cílovou rovinku MS odpovidá, pojedeme 12 okruhů a to je mnohem víc než jsem najel cíl vítězné etapy TDF : )

A pro rejpaly, neměl všechno tak jednoduché, komunikovat s lidmi, které měl kolem sebe v pozici nadřízených – některé bych fakt nedával. Obdivuji ho za to, že se snaží s potížisty vycházet a navzdory nalajnovaným představám stájí dokázal vybudovat svůj vlastní team, to se prostě nepovede každému.

• Melvin  

I v tom sjezdu to tam vzdycky poslal. Aert tam pusobil naopak celkem nejiste.

• Pijer  

Motorek napříč disciplínám? Vždyť on jede bednu na každém typu kola, na které sedne.

• cioran-m  

Jasně – Mathieu jel fantasticky hlavně hned v tom prvním kole a to, že nakonec stáhl Van Aert jeho skoro třičvrtiminutovej náskok na polovinu za daných okolností nic neznamená – věc byla dávno rozhodnutá. Ale Belgičan jel po tom pádu opravdu skvěle a tempo až do cíle.

• robb  

Po těch dvou pádech už jel hezky.Těžko říct kam směřuje Wout formu, jestli až na mistrák nebo jestli už má v hlavě klasiky. V nějakém rozhovoru snad říkal, že kros je pro něj pořád víc a i je to pro něj srdeční záležitost. Ten soudní spor s týmem mu na klidu asi moc nepřidá.

• jonys  

No to možná říkal, ale vzhledem k tomu, kolik musel vymáznout za právníky aby mohl jezdit za Lotto Jumbo, si to úplně nemyslím…

Dneska pěkně Haar a Pauwels, slušný vývar.

• Cavendish  

Dnes opět nervy drásající průběh závodu :)

• jkcz  

Ano, premyslim, jak dlouho se na to jeste vydrzim divat. Alespon trochu to zachranovala atraktivnost pisku a kiksy Wouta na zacatku.

• Cavendish  

Zájem o mužské závody u mě pomalu opadá. Mnohem raději sleduju ženy. Tam je to podstatně zajímavější.

• Pán z Dubu  

Nejen kvůli vyrovnanějšímu závodnímu poli se rád podívám i na nechlapské kategorie. Nahrává tomu i suché počasí, kdy méně výkonné kategorie zvládají jezdit techniky a běhu mají cca tolik, jako když by tam chlapi jezdili v marastu. Taky je fajn, nemají-li všichni jednotnou omítku. Když bývaly těžké tratě utopené v bahně, bylo to pro ženský přespříliš – upachtěná spíš chůze než běh s přenášením kol a cyklistika se vytrácela.

Už si ani nepamatuju, kdy jsem naposledy sledoval závod v mrazivých podmínkách.

• Paja  

Vsak i ta elite je celkem vyrovnana…o druhy misto ;)

• milan.v  

To už začíná být pomalu jak Nino minulou sezónu v XCO… :o)

• hekynen  

Nebo Formule 1 za dob Šumachra.. :)

• YZ  

+1! Přesně, už to ani nesleduju. Navíc naši bída. To už raděj koukám na Toi Toi cup.

• Tina  

Za mňa super. Sledovať takmer dokonalú jazdu a úžasný štýl MVDP bol opäť zážitok.

• jkcz  

Tak jasne, ale toto je cyklokros. Krasojizda je jina disciplina.

• robb  

Nějaké fotky z neděle

https://www.roadcycling.cz/…u-v-koksijde

• robb  

Nová epizoda Behind the Barriers s Jeremy Powersem

• Pijer  

Dneska to v Třebíči rozhodně nuda nebyla.....

Sjezdík z podhledu

https://drive.google.com/…THVlxg4/view?…

A tady je to delší a točené nahoře

https://youtu.be/eZZuWLpHrsM

• makimaki  

Jsem překvapen kolik dětí to jezdí, nelehké podmínky, já bych se tam plácal ještě zítra …

• robb  

Super účast. Já bych to asi celý radši oběhl :-D

• Melvin  

Takoveto trate na snehu a ledu ve svetaku hodne chbi. Jinak holky se toho vubec neboji.

• robb  

To je asi spíš výběrem lokalit. Spousta těch závodů je v Belgii a tam moc sníh nemají. Jinak souhlasím že je to škoda. Možná by to zamíchalo pořadím.

• Michall85  

Krásný závody. Jen v tomhle počasí by potěšil aspoň jeden malý stánek s něčím teplým. Taky mne překvapilo kolik jezdí závodníků.

• blue.sun  

Chudáci holky, některé byly snad víc na zemi, než na kole. To je ani nemůže bavit… nebo jo?

• robb  

Proč by je to nemělo bavit. Jsou ještě mladý, zesílí, vyjezdí se…

• blue.sun  

Mě by to nebavilo, kdybych se neustále válel po zemi, proto se jen tak ptám. Jestli to ty holky fakt tolik baví, že přetrpí i takové šílenství.

• p@X  

Nesmí tam být ledový plotny, 2× padneš na koleno na stejný místo a máš dost.

• Pessinger  

To se ti schválně zeptám :-) taky se mi to nepodává

• karliner  

Jak se ženský „vyjezdí“ bylo vidět v Táboře, kde metrovej brdek rozhodil komplet celou světovou elitu ;-)

• tomxxx  

Bych tě tam chtěl vidět, ale komický to bylo, to jo.

• karliner  

Mno, já na kole moc jezdit neumim, ale zase na rozdíl od těch holek není ježdění na kole jediné, co v životě dělám :-)

• 01carbon  

bonzovat nebudu ale takhle si přiložit nabroušený vidle na hruď ;-)

• karliner  

?

• robb  

Asi má na mysli tu větu „na rozdíl od těch holek není ježdění na kole jediné, co v životě dělám“

• karliner  

Je to možný. Ale to už by přispěchal Hroch s nějakým vtipným komentem na téma fussball :-D

• Pán z Dubu  

Naopak, jsou tak převyježděný, že jim tam nešlo chodit.

• hekynen  

Hezká válená! TOTO je aspoň cyklokros! ;-)

Ta děcka obdivuji..

• Cavendish  

Je někde záznam závodu?

• Pijer  

Tohle byl „malý“ Toi Toi, tam nebyl ani stánek se svařákem, natož televize :-D

Na mém youtubu jsou kadeti a kadetky – odkaz o pár postů výš.

• karliner  

Hele, ta jedna sjezdařka by měla dostat DSQ za zkrácení trati, jak ji tam komentuješ, že „tudy ještě nikdo nejel..“ ne?

• milan.v  

Jasně, běž ji nabonzovat, získala obrovskou výhodu oproti svým konkurentkám… :-D

• Pijer  

Tohle jsem netočil já

• karliner  

OK, opravuji na kameraman :-D, ale povzbuzoval nějakou kočenu v dukláckým, tak jsem holt myslel, že jsi to ty… A jak je to s diskem? Kolo trasu projelo, ale jezdkyně ne, takže DSQ?

• Pessinger  

Nekaž jim ten zážitek ze sportu, nejsou profi a bylo to nechtěné takže není o čem

• Pijer  

Fakt netuším, jak by tam tohle rozhodčí posuzovali, ale striktně podle pravidel by měla jít ven:

**C0227. Rozhodčí na trati v průběhu závodu kontrolují po celé délce trati průjezdy závodníků a

vedou o tom písemné záznamy, které po ukončení závodu předají hlavnímu rozhodčímu.

Za zkrácení trati musí být závodník vyloučen**

Každopádně si myslím, že to tam nikoho ani nenapadne řešit, protože by si o něm zbytek myslel své a rozhodně nic dobrého by to nebylo ;-)

• milan.v  

A nebylo by se čemu divit, protože tím nezískala vůbec nic, nikomu nepřekážela a navíc to není MS… :o)

• karliner  

Tak je mi jasný, že na dětském závodě okolo hnoje někde na chvostu by to řešil diskvalifikací jen úplnej kretén, myslel jsem to čistě teoreticky. Ale jak tak občas vídám rodičovskou komunitu na dětských závodech, asi bych vsadil na to, že kdyby holka vyhrála nebo zajela bednu, že by tam přistál protest…

• Pessinger  

Jsou nějaký speciální úpravy kol před sněhem a ledem? Např povolování naslapu na min. a volba hrubých plášťů, nebo tam holky hodíte jak to leží a běží:-D

• Pijer  

Asi vozíme ještě o chlup nižší tlaky než normálně a k těm hrubým ...... někdo naopak spíš nasazuje hladké galdy na sucho, protože mu na tom umrzlém líp sedí ;-)

Nášlapy necháváme tak jak jsou na ně děti zvyklé, jen pedály a podrážky stříkáme řídkým olejem nebo rozmrazovačem na skla aut aby se na to co nejméně lepil sníh a sajrajt.

Nějaká předstartovní emulze nebo hřejivka je klasika a v opravdu velké zimě se dají použít i hřejivé polštářky do bot.

• Pessinger  

Díky, něco lze aplikovat i na zimní MTB…jinak ty videa na YT máš moc dobrý, změna pozic a výběr atraktivních míst na trati.....pochvala

• Pijer  

Díky, když už tam jsem, tak se snažím být maličko užitečný a aspoň něco zprostředkovat rodičům, co se tam nedostali. Co vím, tak se na to koukají i někteří závoďáci, aby viděli, kde byla případná chyba, nebo kdo to jak jezdil a byl lepší. Když mají jet závod, kde ještě nejeli, tak se koukají i na stará videa, aby měli představu, co je tam bude čekat.

Člověk se ale nemůže rozkrájet a být všude. U kadetů to je lepší, ti už jedou delší závod, ale u holek je to rychlovka.

• Kubajsu  

Hmm, nastříkání podrážek olejem zní dobře :D

• robb  

Lampiris Zilvermeercross Mol od 15:00 Elita muži

https://cyclocrosss.com/…information/

• robb  

Druhý díl Behind the Barriers s Jeremy Powersem

• Cavendish  

Jede někdo na silvestrovský cyklokros do Brna? Pojedu se vyblbnout, tak abych věděl před kým se ztrapním :D

• robb  

BricoCross Essen

https://cyclocrosss.com/…full-replay/

• p@X  

Jaké bude rozlišení? Ať vím, jestli mám čekat :)

• robb  

HD to zrovna není a minulý týden to pořád vypadávalo. Těžko říct co čekat.

• Cavendish  

Dnešní Jabkenice asi nikde živě nepůjdou co? :)))

• robb  

Cyklokros masters 65–69 …hustý

https://www.instagram.com/p/BrTB6cXB9aN/

• Pijer  

Když by jste někdo měl chuť, čas, cestu okolo,.......­.zastavte se zafandit, nebo jen nasát atmosféru mládežnického mistráku. Od startu první kategorie v 9:45 bude na co koukat http://www.cyklokros.cz/…ice_2018.pdf

• jecnak  

Skoda, ze uz nemam licenci, zajel bych se ztrapnit :-)

• Pijer  

Tak si jí nech udělat na příští rok a přijeď rovnou 12.1. na velký mistrák do Holých Vrchů ;-)

• Pijer  

Je jedno, jestli bahno zůstane , nebo to zmrzne a budou koleje, každopádně zítra by v Bolce mohla být zábava :-)

• robb  

Třetí epizoda Behind THE Barriers s Jeremy Powersem

• Cavendish  

Bože díky!

• Pijer  

A Dámy na kolech v rozhovoru s Nikčou Bajgerovou https://www.damynakole.cz/…a-bajgerova/ píší, které holky jsou v nominaci:

Nominace SP Namur: Nikola Bajgerová, Jana Czeczinkarová, Pavla Havlíková, Elizabeth Ungermanová

Nominace SP Zolder: Nikola Bajgerová, Jana Czeczinkarová, Pavla Havlíková, Magdaléna Mišoňová, Elizabeth Ungermanová, Karla Štěpánová

• Pijer  

Upravená pravidla pro příští sezónu http://www.cyklokros.cz/…ro-cyklokros

• Pijer  

V části C0731 mě zaujala věta

„Držitel trikotu mistra světa může sladit barvu svých kalhotek s barvou tohoto trikotu.“

Je vidět, že se máme na co těšit :-D

• robb  

Záznam Superprestige Zonhoven

https://youtu.be/R9Wuz7Sm4s4?t=2

• cioran-m  

Peklo. Zas nikdo neměl nejmenší šanci. Ještě jak mu to David ze startu rozjel… :) Opravdu se moc těším na ty (dvě?) klasiky.

• standoslav  

Krásný závod, jen ta režie poněkud zapomněla na kluky od pátého místa a to je MOC špatně !!!

• robb  

Boroš taky zajel dobře. Kdyby se takhle dokázal pohybovat i na světovém poháru, bylo by to super. Třeba se mu zvedá forma. Ale i Van der Haar s Aertsem dokážou zajíždět dobře, ale Wout a Mathieum jsou prostě jinde. Uvidíme v Únoru.

• robb  

Odkaz na přenos Soudal Classics – Sint Niklaas

https://cyclocrosss.com/…full-replay/

• robb  

Seznam klasik, kterých se zúčastní Van Aert

https://twitter.com/…752026771457?s=12

• robb  

Van der Poel na staré cyklokrosce. A hned ji rozbil :-D

https://www.playsports.be/…l-old-school?…

• Pijer  

Chlapci vypadali pobaveně, když měli v ruce stroj z minulého století :-)

• jonys  

Tak co ten Namur? Konečně trať, kde by nemusela rozhodovat jen hrubá síla, ale mohli by se ukázat i střízlíci Vanthorenhout s Pauwelsem či Haarem nebo technik Meeusen? Má pršet, paráda!

• robb  

Těžko říct. Pořád jsou Wout s Mathieum trošku odskočený, takže pokud se jim nepřihodí nějaké technické potíže, viděl bych to na jednoho z nich. Ale za nimi se to řeže hlava nehlava, tam těžko někoho vybrat. Uvidíme co Zdeněk, snad se na startu do něčeho nepřimotá.

• jonys  

Souhlas ze jsou jinde,i kdyz Aertovy ty kila co ma letos navic tady vadit budou a treba Aertsovi neverim. Stybar jede az mezi svatky.

• kalimero  

Z které řady bude Štyby startovat? Má nějaká privilegia jako mistr světa?

• Pijer  

Neměl by mít nic a měl by stát vzadu.

• Cavendish  

Nemá vyježděný body Pojede jako jeden z posledních, ne-li úplně poslední.

• milan.v  

Mistr světa pár let zpátky nic neznamená…

• p@X  

Nevím, co tím sleduje, ale já očekávám průser.

• Pijer  

Důvod neznám, ale jsem přesvědčený, že přesně ví, co dělá a co si může dovolit a proto ho čekám bezpečně ve dvacítce.

• Cavendish  

Součást tréninku na jarní klasiky? Nebo má volno a prostě si to chce připomenout

• robb  

I Boom občas jezdil, i Hermida jezdíval. Včera startovala Jolanda Neff.

• p@X