• Pijer

    Dovolím si předběhnout Ječňáka a s blížící se sezónou založím nové téma.

    Světový pohár se letos pojede podle následujících notiček a začíná už teď o víkendu ve Státech:

    NE 17.09.2017 Iowa (USA) bez juniorů a do 23 let

    NE 24.09.2017 Waterloo (USA) bez juniorů a do 23 let

    NE 22.10.2017 Koksijde (Belgie)

    NE 19.11.2017 Bogense (Dánsko)

    SO 25.11.2017 Zeven (Německo)

    NE 17.12.2017 Namur (Belgie)

    UT 26.12.2017 Heusden-Zolder (Belgie)

    NE 21.01.2018 Nommay (Francie)

    NE 28.01.2018 Ho­ogerheide (Nizozemí)

    Mistrovství Evropy se pojede v Táboře:

    Sobota 04.11.2017

    09:00 – 09:30 oficiální trénink

    10:00 – 15:00 Jednotlivé kategorie závodů UEC Masters

    15:00 – 15:30 slavnostní vyhlášení UEC Muži a Ženy Masters

    Neděle 05.11.2017

    08:15 – 08:45 oficiální trénink

    09:00 – 09:50 UEC ME Junioři

    10:00 – 10:10 slavnostní vyhlášení UEC ME Junioři

    10:15 – 11:05 UEC ME Ženy U23

    11:15 – 11:25 slavnostní vyhlášení UEC Ženy U23

    11:30 – 12:30 UEC ME Muži U23

    12:40 – 12:50 slavnostní vyhlášení UEC ME Muži U23

    13:00 – 13:55 UEC ME Ženy Elite

    14:05 – 14:15 slavnostní vyhlášení UEC ME Ženy Elite

    14:30 – 15:40 UEC ME Muži Elite

    15:50 – 16:00 slavnostní vyhlášení UEC ME Muži Elite

    UCI Cyclo-cross World Championships, Valkenburg:

    Sobota 3.2.2018

    09.00 – 10.30 oficiální trénink

    11.00 Junioři

    11.45 – 12.30 oficiální trénink

    13.00 Ženy do 23 let

    14.00 – 14.30 oficiální trénink

    15.00 Ženy Elite

    Neděle 4.2.2018

    09.00 – 10.30 oficiální trénink

    11.00 Muži do 23 let

    12.15 – 14.30 oficiální trénink

    15.00 Muži Elite

    No a aby to bylo téměř kompletní, tak tady je ještě TOI-TOI CUP alias Český pohár:

    ČT 28.09.2017 Slaný

    NE 01.10.2017 Veselí nad Lužnicí

    SO 07.10.2017 Jab­kenice

    SO 14.10.2017 Hlinsko

    NE 15.10.2017 Jičín

    SO 28.10.2017 Holé Vrchy

    SO 11.11.2017 Uničov

    NE 12.11.2017 Ostrava

    NE 26.11.2017 Čáslav

    SO 02.12.2017 Milovice

    SO 09.12.2017 Kolín

    a Mistrovství České republiky:

    SO 13.01.2018 Mladá Boleslav

    0 0
    • Kire  

      Katka zkušeně!

      0 0
    • Pijer  

      Bory také parádně, v půlce závodu čtvrtý se ztrátou necelé půlminuty na bednu .......... hezky se na to třeba tady kouká :-)

      0 0
      • plzakj  

        Odkaz? Delas agenta cinanum? :-)

        0 0
        • Pijer  

          Omlouvám se, před tím jsem hledal nějaké světlo… :-(

          Správný odkaz je tady

          0 0
      • Pijer  

        Zajímavé, že otevřené mistrovství Beneluxu pořádají zrovna ve Státech. Mimo Belgánů a Holanďanů (ti tam byli jen tři) v první dvacítce jen Bory, Němec Meisen a Amík Werner ;-)

        0 0
    • Pijer  

      Je to daleko, tak zatím spíš jen pro zajímavost – dnes bylo rozhodnuto o pořadateli MS v roce 2020 a štěstí se usmálo na švýcarský Dübendorf kousek od Curychu. V minulých letech bylo přiděleno pořadatelství MS 2019 do dánského Bogense a 2018 se pojede v nizozemském Valkenburgu.

      0 0
    • Pijer  

      Tak dnes druhé dostaveníčko svěťáku, znovu ve Státech, ale tentokrát Waterloo:

      Elite Women 21:00 CET

      Elite Men 22:30 CET

      0 0
        • Pijer  

          Tak Katka dnes nakonec se ztrátou 24 sekund šestá a propad na průběžné třetí místo ve svěťáku.

          0 0
          • Pijer  

            Omlouvám se za mystifikaci, ztráta byla 30 sekund......

            0 0
      • robb  

        Van der Poel neskutečná palba. To jsem zvědavý jestli vydrží jet takhle celou hodinu.

        0 0
        • Pijer  

          Jsem zvědavý, jestli vydrží jet takovou palbu celou sezónu ;-)

          0 0
        • okam_z_brna  

          Hodinu takhle nevydrží, ale proč taky. Když jim Hnedka cukne a pak si to drží, tak proč by se víc mordoval. Ikdyž on stejně pak nejede jen tak, když za ním závodí a on pořád drží stejnej odstup.

          0 0
      • Pijer  

        V elitě dnes zase galapředstavení MVP s dojezdem v téměř výletním tempu, Bory po pádu hned po startu veliká stíhačka a nakonec v cíli pěkná třináctka a průběžně celkově ještě o jedno místo výš........jen ta česká vlajka v grafice se amíkům zas tak moc nepovedla ;-)

        0 0
    • robb  

      Záznam z pátečního TOI TOI Cupu ve Slaném.

      http://www.ceskatelevize.cz/…toi-toi-cup/

      0 0
      • Smazaný účet  

        Můj oblíbený Bínič je zpět?

        0 0
        • Pijer  

          Je, a mám dojem, že po pár závodech bude zpět ještě víc – něco mi říká, že bude jezdit o bednu.

          0 0
          • Melvin  

            Kdyz si vezmes jak napriklad jezdi Hekele, tak si myslim, ze proc ne. Navic ta kounkurence u nas, pokud nejedou chlapi co jezdi v Belgii neni zas tak velka. Ono i kdyz se kouknes ted na vysledky ze

            Slaneho tak byl Bina mezi nasima na 3 miste, pokud nepocitam cizince a nase co jezdi v Belgii.

            0 0
    • Kire  

      Cyclocross Superprestige Gieten: https://www.procyclinglive.com/video/.

      0 0
    • Pijer  

      Dneska v Jabkenicích to dopadlo následovně:

      1. Tomáš Paprstka (Expres CZ Kolín), 2. Adam Ťoupalík (Beobank – Corendon), 3. Marek Konwa (Volkswagen Samochody Užytkowe MTB TEAM), 4. Jan Nesvadba (Expres CZ Kolín), 5. Emil Hekele (STEVENS Bikes – EMILIO SPORT).......8­. Bínič – o sedmý flek přišel až v posledním kole.

      U holek to byla sólojízda Pavly:

      1. Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n.N.), 2. Karla Štěpánová (N1 Team), 3. Keseg Števková Janka (Outsiterz), 4. Jana Czeczinkarová (Sram Mitas Trek), 5. UNGERMANOVÁ Elizabeth (KC KOOPERATIVA JABLONEC n.N)

      0 0
    • Pijer  

      Pro dnešek je to „trošku“ kách, ale na přehradě se jako Pražský pohár jede Hostivařský cyklokros – info v příloze.

      No a nebyl by to Petr Polívka, aby to nebylo lehce v punku ;-), takže 5.11. se možná přesune na 3.12. a pojede se „dvojzávod“..­.......ale je to ještě strašně daleko a není to jisté, takže se to zhruba v den konání dozvíme :-D

      0 0
      • jecnak  

        Jo, taky me to pobavilo, ale zas to celkem chapu. Kolo mam v aute, tak se prijedu trochu zabahnit.

        0 0
    • Pijer  

      Fandím cyklokrosu, knížka by mohla být zajímavá a rád bych si jí i koupil, ale ten způsob vydání s opožděným termínem a následně šarády s tím, které vydání milostivě pustíme těm, co nejsou vyvolení, hlavně ať se to válí někde v šuplíku na krajích – tak nějak mi z toho dýchá ta zatuchlost svazu :-(

      0 0
    • Pijer  

      Bínič fajn jízda s troškou smůly, ale to je prostě cyklokros, on tu bednu letos dá ;-)

      Dva krosy v jednom víkendu, přejíždění, projíždění tratí, pucování kol dětem.....není moc čas na psaní, takže jen převzato z Máme rádi cyklokros:

      Kategorie muži Elite

      Pořadí: 1. Tomáš Paprstka (Expres CZ Kolín), 2. Martin Haring (Dukla Banská Bystrica), 3. Jan Nesvadba (Expres CZ Kolín), 4. Marek Konwa (Volkswagen Samochody Užytkowe MTB TEAM), 5. Martin Bína (CK KOLOKRÁM.CZ – SVIJANY).

      Suverén posledních dnů Tomáš Paprstka nezaváhal ani v Hlinsku. Hned od druhého z deseti okruhů jezdil na čele závodu a kontroloval svůj náskok nad ostatními soupeři. K vítěznému double měl navíc našlápnuto Jan Nesvadba. Ale výborná stíhací jízda Slováka Haringa překazila plány kolínského Expresu. Smůlu měl Martin Bína, který byl na dostřel stupně vítězů. V předposledním kole ho srazil defekt zadního kola a nakonec dojel pátý.

      Opět excelentní výkon předvedl i dnes Tomáš Paprstka: „Možná to vypadalo excelentně, ale už to není jako před týdnem. Nemůžu jenom závodit, budu muset víc potrénovat a poladit formu. Jinak bych asi na evropském šampionátu neuspěl.

      Úspěch kolínských barev dovršil třetím místem Jan Nesvadba: „Trošku mě mrzí, že jsem prohrál boj o druhé místo. V posledním kole jsem zaútočil na Martina a ve výjezdu jsme se spolu trochu loktovali. Zkusil jsem to ve sjezdu poslat na srdíčko, ale zariskoval jsem a jen tak tak jsem to ustál.“

      I přes nepovedený start se Martin Haring prodral až na druhé místo. „Starty jsou mojí slabinou. I tentokrát jsem zaváhal a rozjížděl se ze sedmého místa. Byl to okruh, že bylo jednodušší jezdit sám. Když jsem dorazil Honzu, věděl jsem, že se nikam nepožene a já budu muset tahat. Zezadu se na nás tlačil Bínič, proto jsem neměl na rozmyšlenou. Nakonec jsem s druhým místem velmi spokojený.“

      Kategorie ženy Elite

      Pořadí: 1. Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n.N.), 2. Jana Czeczinkarová (Sram Mitas Trek), 3. Karla Štěpánová (N1 Team).

      Třetí start, třetí vítězství. Na domácích tratích bezkokurenční Pavla Havlíková zvítězila opět stylem start cíl, před druhou Janou Czeczinkarovou a Karlou Štěpánovou. První závod cyklokrosové sezony absolvovala Nikola Nosková. Ještě v průběhu závodu se pohybovala na bronzové příčce, pak se ale propadla na konečné čtvrté místo.

      Pavla Havlíková: „Bláhově jsem si myslela, že původní trať byla těžká. Ale ta současná je ještě těžší, obzvláště ten výjezd v lesíku je dost náročný. Taktika byla ušetřit co nejvíce sil, zítra totiž startuju ve Švýcarsku. Proto jsem se snažila udělat si náskok a jet si svoje tempo. Myslím si, že bych měla zvládnout dva závody v týdnu v tempu.“

      Druhá Jana Czeczinkarová: „Hezky jsem si zazávodila. Dobře jsem odstartovala, snad poprvé v životě. Tento týden jsem se na ně dost zaměřila, společně s vyšší intenzitou. Trochu jsem se toho obávala. I když cítím únavu, dneska mi to docela sedlo. První tři kola se jel děsný šrot, pak se trochu zvolnilo. Všichni mě hnali, abych stíhala Pavlu. Jenže jak jsem ji neviděla, tak už se těžko doháněla. Proto jsem si už jen hlídala druhé místo, když mě dotírala Karla.“

      Stále usměvavá třetí Karla Štěpánová: „Dneska to vůbec nebylo s úsměvem, děsně mě extrémně bolí nohy. Už toho začínám mít docela dost. Musím si opravdu trochu orazit, ještě ve středu jsem jela další závod. Je to už snad miliontý letošní závod. Ale furt mě to baví. Slibuju, že si odpočinu. Příští týden mě totiž čeká po delší době Světový pohár. A hned v Koksijde, což je cyklokrosová Mekka. Strašně se tam těším.“

      Čtvrtá Nikola Nosková: „Dneska jsem od sebe nic neočekávala. Byl to můj druhý trénink v terénu a první závod. Přepálila jsem začátek a pak mi postupně docházely síly.“

      No a veškeré dnešní výsledky tady http://www.cyklokros.cz/…sko/vysledky

      0 0
      • makimaki  

        Super počasí, nová trať bez louky vedle lesa – rozhodně mínus pro zemědělce, kteří louku nepronajmuli, takže to bylo namotaný mezi garážema a barákama a pak klasicky v lesíku, ale ještě, že to lidi z Hlinska stále dělají. Po startu karambol mužů ze zadních řad, pak už vedení Paprstky o parník, pohyb Bíny kolem 4–5 místa, „cizinci“ to dělají trochu napínavější.

        0 0
    • robb  

      Druhý závod Superprestige v Zonhovenu

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Pijer  

      Příští neděli 22.10. se jede další svěťák v Koksijde (Belgie) a holky by měly jít na ČT Sport živě v 13:30 a chlapi ze záznamu ve 22:30.

      Z našich by tam měli být k vidění tihle závoďáci:

      ženy:

      Pavla Havlíková, Karla Štěpánová, Tereza Švihálková, Martina Mikulášková, Elizabeth Ungermanová, Nikola Nosková.

      muži Elite:

      Michael Boroš, Tomáš Paprstka, Jan Nesvadba, Emil Hekele.

      jinak v české bedně nebudou, ale ve svých kategoriích pojedou:

      junioři:

      Tomáš Kopecký, Jakub Schierl, Vladimír Mikšaník, Jakub Ťoupalík, Tomáš Ježek, Jakub Říman. Náhradníci: Josef Hladík a Jakub Hník.

      muži U23:

      Adam Ťoupalík, Jan Gavenda, Jakub Šulc, David Honzák, Josef Jelínek, Daniel Mayer. Náhradník: Jan Rajchart.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Copa teď chuděra s nejmenším rámem vyfasovala? ;)

      0 0
      • Pijer  

        Něco mi uteklo? V Hlinsku jsem jí viděl normálně na minifávu.

        0 0
    • Pijer  

      Za čtrnáct dní je Evropa a ten kdo nebude přímo v Táboře, tak může prosedět celou neděli u bedny…

      0 0
    • Pijer  

      Venku je nominace na ME v Táboře, co se jede příští týden. Tentokrát opravdu Katku neuvidíme :-(

      Junioři:

      KUNÁŠEK Josef 10023478832 CZECH REPUBLIC

      MIKŠANÍK Vladimír 10016517969 CZECH REPUBLIC

      STLOUKAL ŠTepán 10023561785 CZECH REPUBLIC

      ŤOUPALÍK Jakub 10047277073 CZECH REPUBLIC

      ČECH Martin 10023479842 CZECH REPUBLIC

      JEŽEK Tomáš 10047914950 CZECH REPUBLIC

      HNÍK Jakub 10047786628 CZECH REPUBLIC

      HLADÍK Josef 10047920711 CZECH REPUBLIC

      TOMÁŠEK Alvin 10023479034 CZECH REPUBLIC

      KOPECKY Tomas 10011227227 CZECH REPUBLIC

      SCHIERL Jakub 10016518070 CZECH REPUBLIC

      ŘÍMAN Jakub 10023478933 CZECH REPUBLIC

      Ženy do 23 let:

      NOSKOVÁ Nikola 10009335121 CZECH REPUBLIC

      CZECZINKAROVÁ Jana 10009338151 CZECH REPUBLIC

      ŠVECOVÁ Denisa 10046486828 CZECH REPUBLIC

      BAJGEROVÁ Nikola 10009748278 CZECH REPUBLIC

      VANÍČKOVÁ Tereza 10023478226 CZECH REPUBLIC

      UNGERMANOVÁ Elizabeth 10010944008 CZECH REPUBLIC

      ŠAFÁŘOVÁ Adéla 10010127689 CZECH REPUBLIC

      ŠVIHÁLKOVÁ Tereza 10015426519 CZECH REPUBLIC

      JANŮ Kamila 10023478327 CZECH REPUBLIC

      PRŮDKOVÁ Barbora 10008822738 CZECH REPUBLIC

      MIŠOŇOVÁ Magdalena 10046612726 CZECH REPUBLIC

      Muži do 23 let:

      MAYER Daniel 10009360076 CZECH REPUBLIC

      ŤOUPALÍK Adam 10008624593 CZECH REPUBLIC

      BŘEZINA Jonáš 10009745551 CZECH REPUBLIC

      SCHUBERT ŠTepán 10009544679 CZECH REPUBLIC

      JARÝ David 10010946230 CZECH REPUBLIC

      ŠULC Jakub 10009544578 CZECH REPUBLIC

      VANÍČEK ŠImon 10010966943 CZECH REPUBLIC

      HONZÁK David 10010946331 CZECH REPUBLIC

      KUNT Lukáš 10009335222 CZECH REPUBLIC

      JELÍNEK Josef 10009745652 CZECH REPUBLIC

      NOVÁK Jan 10009745349 CZECH REPUBLIC

      GAVENDA Jan 10010946432 CZECH REPUBLIC

      Ženy Elite:

      MIKULÁŠKOVÁ Martina 10007149789 CZECH REPUBLIC

      ŠTĚPÁNOVÁ Karla 10008143435 CZECH REPUBLIC

      HAVLÍKOVÁ Pavla 10002516627 CZECH REPUBLIC

      KUNTOVÁ Vendula 10007654088 CZECH REPUBLIC

      Muži Elite:

      BAMBULA Ondrej 10003322838 CZECH REPUBLIC

      HEKELE Emil 10001515002 CZECH REPUBLIC

      LASÁK Matej 10006629124 CZECH REPUBLIC

      BÍNA Martin 10002600691 CZECH REPUBLIC

      MALÍK Michal 10008879928 CZECH REPUBLIC

      ŠKARNITZL Jan 10003279691 CZECH REPUBLIC

      BOROŠ Michael 10006629326 CZECH REPUBLIC

      PETRUŠ Lubomír 10005618809 CZECH REPUBLIC

      NESVADBA Jan 10006456241 CZECH REPUBLIC

      PAPRSTKA Tomáš 10006629528 CZECH REPUBLIC

      Kompletní nominace všech zemí je tady

      0 0
      • Pijer  

        Omlouvám se za dezinformaci, výše uvedený seznam, je širší nominace.

        Finální výběr je následující:

        Junioři (8) – Jakub Hník, Tomáš Ježek, Tomáš Kopecký, Vladimír Mikšaník, Jakub Říman, Jakub Schierl, Alvin Tomášek, Jakub Ťoupalík.

        U23 ženy (8) – Nikola Bajgerová, Jana Czeczinkarová, Magdalena Mišonová, Nikola Nosková, Adéla Šafářová, Denisa Švecová, Tereza Švihálková, Elizabeth Ungermanová.

        U23 muži (8) – Jonáš Březina, David Honzák, Josef Jelínek, Lukáš Kunt, Daniel Mayer, Jakub Šulc, Adam Ťoupalík, Šimon Vaníček.

        Ženy Elite (4) – Pavla Havlíková, Vendula Kuntová, Martina Mikulášková, Karla Štěpánová.

        Muži Elite (8) – Martin Bína, Michael Boroš, Emil Hekele, Michal Malík, Jan Nesvadba, Tomáš Paprstka, Lubomír Petruš, Jan Škarnitzl.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Možná mimo téma týkající se elity, ale zkusím to zde – jsou u nás rozšířeny hobby cyklokrosové závody, kde se nejezdí v totálních sračkách? Klidně bych CX zkusil, ale ta klasická podoba, kde se jezdec zprasí k nepoznání mě nebere.

      Vím, že třeba v Břeclavi se jezdí „Mikulášský cyklokros“, klikatý okruh v lese, kde se na hromady bahna nehraje. Je víc takových srandamačů pro hobíky?

      0 0
    • robb  

      Koppenbergcross – tak tenhle závod asi musel hodně bolet

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • okam_z_brna  

      Jede někdo z vás se podívat v neděli na ME z Brna? Neměli byste jedno místo na cestu zpátky do Brna?

      0 0
    • Yura  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • milan.v  

      Dneska super zážitek, s tchánem jsme tam běhali od rána a viděli i ty naše dvě medaile. :o)

      Škoda jen, že hned ráno necinkla u Kopeckého ta zlatá…

      0 0
      • robb  

        Krásný a napínavý závodění. Až na elitu muži. Van der Poel je prostě někde jinde.

        https://twitter.com/…306587381761

        0 0
        • milan.v  

          Jojo, ten kluk je prostě extratřída, řekl bych, že už nyní má našlápnuto stát se legendou … Jemu bude stačit, když jen bude pokračovat v tom, co dělá …

          0 0
    • DaD  

      Pěkný šampionát a blahopřání medailistům!

      Ale ten Zdeněk M. to je hrozná koule! Já ho pamatuji takto a tak jsem dnes nevěřil vlastním očím. Já snad na kole nikdy nepřestanu jezdit, abych takto nedopadl :)

      0 0
      • orm  

        Take jsem si rikal, ze uz vypada jak ja :-)).

        0 0
      • Melvin  

        Tak jsem koukal, když jsem ho viděl na jednom silničním závodě kousek od nás. Na druhou stranu aspoň můžu říkat, že jsem porzail bývalého mistra světa. :-)

        0 0
      • standoslav  

        Kruté je, že on jezdit nepřestal a v terénu mu to stále docela jede.

        0 0
      • jkcz  

        Trochu jiný závod než třeba teď naposled Koppenberg, v Táboře vyložene taktizovali. A Boroš to nakonec ustál celkem slušně. Popravdě řečeno,když jsem tam viděl tu tlupu belgických vlčáků, tak jsem jen čekal, kdy se začne postupně propadat.

        0 0
        • milan.v  

          Ano, v určitou fázi závodu už jim bylo jasné, že se jede o bronz, tak z toho udělali bramboračku, což nahrálo třeba našemu Borošovi. Závody dopoledne mě ale bavily více, tam se to hezky přetahovalo do poslední chvíle…

          0 0
    • jecnak  

      Objevila se letos vubec nejaka technicka novinka? Kotouce uz jsou asi standard, jednoplacky budou pristi sezonu taky.

      0 0
      • Smazaný účet  

        A já myslel, že jednoplacky vozí někteří kanóni dávno před Sramem…

        0 0
        • jecnak  

          Jo neriginal s rockringama. Hodne treba u detskych a mladeznickych kategorii. Taky bych o tom uvazoval, kdyby sram prisel se silnicnim 12s Eaglem – tj neco jako 10–42 11s ale s nejakym malym pastorkem vlozenym kvuli odstupnovani.

          0 0
          • tomxxx  

            Ten malej pastorek bys vyplacl hned na skok 10–12 a zbytek kazety zase blbej. Lepsi by byla 11–42… Coz by byla soucastna jedenactkova 11–36 rozsirena o 42.

            0 0
            • Tina  

              No ale u Sramu majú na kazetách 11–28, 11–32 a 11–36 nepochopiteľne neprakticky odstupňovaný skok 19–22z. To neviem na čo je dobré? :/

              0 0
              • tomxxx  

                Je to 16% v čem je problém?

                0 0
                • Tina  

                  Pokiaľ ti na silnici nepripadá 16% problém tak nemá zmysel komentovať. U mňa je to napríklad často používaná kombinácia. U kazety Shimano je to krásne odstupňované 19–21–23–25–28.

                  0 0
                  • jecnak  

                    Na cx ty skoky nejsou problem, na gravel uz je to diskutabilni a na silnici vyslovene nevhodne.

                    0 0
                  • tomxxx  

                    Jenže tohle je vlákno o CX a obhajuju to proti modifikacím 10–42 kazety, kde ty skoky jsou mnohem horší. U shimano kazety to odstupňované krásné je, ale žádnou 11sp s rozsahem 11–36 nemá. 11–28 od sramu blbá je, ale o té jsem původně vůbec nemluvil

                    0 0
      • plzakj  

        Cekame na teleskopicke sedlovky v cx :-)

        0 0
    • lukink  

      Dnes v Gavere na Superprestige pěkné bahení lázně – https://www.youtube.com/watch?…

      Marně vzpomínám na poslední vítězný souboj Aerta proti Poelovi, ve kterém by druhý jmenovaný neměl technické potíže

      0 0
      • jkcz  

        Je to tak, trable s technikou jsou aktualne jedina cestou jak MPV porazit. Ale jinak velmi spravedlivy zavod, kazdy plne za sve, zadna taktika.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Uničov 4:45, copak dostal pan moderátor od Galoviče? … Havlíková zlomila tak trochu možná i vzteky svůj rám ;)

      0 0
    • robb  

      Nový formát cyklokrosových závodů: Cyclocross Eliminator

      https://www.youtube.com/watch?…

      https://www.cxmagazine.com/…ogtland-bike

      0 0
    • Šakul  

      Kopecký v juniorech na prvním místě. Chtělo by to nějaký záznam.

      https://m.facebook.com/story.php?….

      0 0
      • milan.v  

        Už jsem psal, škoda, že mu to nevyšlo doma na ME … :o/

        0 0
        • Šakul  

          Ale to přijde. Klučina to má dobře rozjeté a vypadá to že i v hlavě to zvládne. Tak popřát hodně štěstí do budoucna 

          0 0
    • Pijer  

      Místy opravdu pěknou prasárnu jim pořadatelé v Dánsku přichystali. Bory zatím pěkně, škoda toho zaváhání na překážkách v druhé rundě.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Když čtu komenty u této fotky, tak mi připadá že dost zdejších userů by CX zakázalo, nebo úplně uvolnili pravidla. Trochu mi to připadá, jako kdyby Benelux kafral do nohecu a pod. :)

      0 0
    • plzakj  

      Marne premyslim, k cemu jsou te Cantove dobre ty vysoky rafky v takovym bahne.

      0 0
    • 123J  

      Emil Hekele v Japonsku dojel na prvním místě.

      https://www.facebook.com/…69487613425/?…

      0 0
    • robb  

      Pěkný, ale bál bych se, že oddělám ráfky.

      https://www.youtube.com/watch?…

      Nedělní Flandriencross – muži

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Pijer  

      Připomenu, že se v neděli jede Hostivařský zmrzlík http://www.omexym.cz/…ik/index.php

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • robb  

      Toi Toi Cup Milovice

      http://www.ceskatelevize.cz/…71291074004/

      0 0
    • robb  

      Toi Toi Cup Kolín

      http://www.ceskatelevize.cz/…71291074102/

      0 0
    • Pijer  

      Dneska jsem to pustil pozdě, tak jsem neviděl první dvě kola. MVP se na staru něco stalo, nebo mu jen tolik Aert odjel?

      0 0
      • Pijer  

        Koukám, že na to asi jen neměl, ale ten třetí flek si v posledním kole o ten kolík posychroval velezkušeně ;-)

        0 0
        • m9ra  

          to jo :D

          MVP byl od začátku vzadějš, kde se zdržel. Ale ani potom nikdy ztrátu nestahoval, spíše nabíral. Asi neměl dnes svůj den.

          0 0
        • Melvin  

          Tak ani vcera uz nebyl tak dominantni. Zato Van Aert se dostava do formy. Slo videt, ze po vcerejsku to nekterym holt nesedlo.

          0 0
          • JanITCZ  

            Videl z vas nekdo moment v 7 kole -Van Aert po sjezdu prava zatacka nohy na zemi -„chovani“ zadniho kola?!

            0 0
    • Smazaný účet  

      ???

      Na konečné pořadí nebyla tentokrát pyšná další z českých závodnic, Pavla Havlíková, která uzavírala až třetí desítku. "Nájezdové kolo se mi podařilo excelentně, při průjezdu cílem 4. místo, ale pak už to žádná hitparáda z mé strany nebyla. Navíc, mám menší rámy, než všichni ostatní a blátem a trávou se mi zacpávají trochu rychleji. Mechanici si dneska zazávodili se mnou – musela jsem měnit stroj každé kolo,“, pospala svůj nepovedený závod Pavla.

      Zdroj: https://www.damynakole.cz/…ebyla-nouze/

      0 0
      • tomxxx  

        Ta si vymejšlí :D

        Leda kdyby napsala, že má menší průchovnost v rámu, ale to nemá.

        0 0
        • Pán z Dubu  

          Kvůli délce dolních končetin vozí krátké kliky. Může tak mít (i pro snazší nasedání) hlubší BB drop. Převodník i řetězové vzpěry u BB jsou pak blíž u země a může se to rychleji zasvinit než vyšší podvozek.

          0 0
          • tomxxx  

            Ja vim, ze na BF se resej milimetry geometrie, ale z hlediska blata to nehraje moc roli. Leda ze tim jak je nizko, vic by se machala ve vysokych srackach. Nicmene ty rozdily nejsou tak velky abys po zavode mohl rict, ze typek s velkym ramem mel vyhodu. Navic zensky maj vsechny dost male ramy…

            Proste mi to prijde jako vymluvy. Je tono tom komu takove podminky sedej.

            0 0
      • DaD  

        To je magor! Být tam třeba šutr, tak se asi jen tak nezvedne.

        0 0
    • robb  

      Zolder ženy živě

      http://www.ceskatelevize.cz/…ve-vysilani/

      0 0
      • Pijer  

        Do světa je ještě měsíc, tak snad se podaří formu vyladit a holkám ten závod sedne. Teď ale Katka výsledkově nic moc a Havlice bída – i když v tom může hrát svou roli nedávné soustředění v teple.

        0 0
    • milan.v  

      Tým Beobank-Corendon = Corendon-Circus od 1.1.2018.

      Jejich nová kola Canyon, jediný jejich model, který vůbec nemůžu, nelíbí se mi …

      0 0
    • Kire  

      Superprestige Diegem jedoucí se za úmělého osvětlení: https://www.vrt.be/…kanalen/een/.

      0 0
      • robb  

        Místy je to docela oraniště a ten písek je nějak hlubší než normálně :-D Boroš zatím super.

        0 0
      • Pijer  

        Klasika, mlaďoši si jedou tak trošku svůj závod a MVP začíná mít navrch.......pěkně se kouká na průběžně šestého Boryho.

        V holkách pěkně Nikola.

        0 0
      • robb  

        Boroš nakonec devátý. Asi musel mít v závěru technické problémy nebo tam byl pád. Předtím držel šestý flek.

        0 0
    • lukink  

      Zdravím borci, letos jsem začal poměrně intenzivně sledovat CX závody (SP, DVV Trofee, Superprestige..) a zajímalo by mne, podle čeho si myslíte, že jezdci volí výšku ráfků na ten který závod?

      Přijde mi, že čím více bahna nebo písčitých úseků, které lze projet, tak tím vyšší ráfky. Naopak rychlé rovinaté, málo technické a málo běhavé závody, kde se jezdí průměr kolem 25–27km/h, se jezdí hlavně na nízkých ráfcích. Zde by mi použití vysokých ráfků, zejména kvůli jejich „aerodynamice“, přišlo taktéž vhodné.

      0 0
      • Melvin  

        Kdyz si predstavim, ze za kazdou zatackou, prekazkou atd. se musi znova rozjizdet skoro z nuly, tak bych asi nejvic resil tuhost a vahu kol. Tech useku, kde to fakt vali a vyuzijou aerodynamiku kol zas tolik nebude.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Řekl bych, že je to dle fin. rozpočtů jednotlivých týmů, kolik kol a zápletů mají nachystaných, rozhodující je imho dezén galusky, jsou tři základní typy…

        0 0
      • okam_z_brna  

        Údajně je to skrz to, že když s vysokýma kolama vjedeš do bordelu, tak mají větší setrvačnost a tak se nezpomalí. Říkal mi to jeden cyklokrosař. Ale spíš si myslím, že díky tomu profilu a výšce ráfku se ten bordel nedostane nad ráfek mezi výplet a líp se to pak otáčí. Že tím blatem neztěžkne. Jestli teda víš jak to myslím

        0 0
        • lukink  

          Jojo, to mě také napadlo, že se kola úplně „nepotopí“ a lépe se pak celé kolo ovládá.

          0 0
    • Kire  

      Dnešní blátivý Baal: https://www.vrt.be/…kanalen/een/

      0 0
    • Pijer  

      Bude někdo z vás zítra na kukačce v Bolce?

      https://mtbs.cz/…ar-cyklokros#…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Bori si to teda dneska slušně vyžral, ale byl jasné nejlepší :)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Mi připadá, že se vrací to stejný, jak když v MTB nastupovala jednopila…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Záleží na trati, stylu, ale tohle padání řetězu lehce vyřeší vodítko. Nemyslím si, že by to byla až taková váha na to, aby se to nedalo vozit.

          Třeba mě osobně by hodně vadilo přijít o titul jen kvůli spadlému řetězu…

          0 0
        • Polka  

          Ale hovno, vždyť říkal, že to mohlo být tím vklíněným kolem hned po startu, proto pak nakonec radši měnil.

          0 0
          • Smazaný účet  

            To je možný, Jarda po několikátých schodech taky pořád tvrdil, že to nemůže spadnout :)

            0 0
            • Pijer  

              Ono to v drtivé většině případů záleží na sponzorovi/do­davateli materiálu. Ty jako závoďák se můžeš stavět na řasy a se Shimanem stejně budeš vozit dva tácy vepředu. No a když máš Sram, který má postavený marketing na tom, že to nepadá, tak tam vodítko není na místě, protože někdo řekl, že to prostě nepadá.

              0 0
    • snas89  

      Peknej zavod.

      0 0
    • Cavendish  

      Je někde záznam závodu žen z MČR v Mladé Boleslavi?

      0 0
      • Pijer  

        Spíš ne, ale kromě posledního půl kilometru před cílem, kdy se Adéla s Pavlou trošku škadlily na prvních dvou místech, to na koukání opravdu nebylo 

        0 0
    • Pijer  

      Na základě víkendového mistráku je venku širší nominace na MS:

      Muži elite:

      Michael Boroš, Emil Hekele, Jan Nesvadba, Tomáš Paprstka.

      Muži do 23 let:

      Josef Jelínek, Daniel Mayer, Štěpán Schubert, Jakub Šulc, Adam Ťoupalík.

      Junioři:

      Tomáš Ježek, Tomáš Kopecký, Vladimír Mikšaník, Jakub Říman, Jakub Schierl, Alvin Tomášek, Jakub Ťoupalík.

      Ženy elite:

      Pavla Havlíková, Kateřina Nash.

      Ženy do 23 let:

      Magdalana Mišoňová, Nikola Nosková, Adéla Šafářová, Elizabeth Ungermanová, Tereza Vaníčková

      0 0
      • snas89  

        Hekele super:)

        0 0
        • Pijer  

          Uvidíme, jestli tam nakonec odjede a případně, jak mu to tam sedne. Jinak v celkovém pořadí ČP před ním skončil Bínič. Každopádně je to spíš ostuda, že kromě profibikerů z Kolína to tady zachraňují čtyřicetiletí pazouři :-(

          0 0
          • snas89  

            Hele…já mu fakt fandím a mám z něho radost.

            Podle toho co jsem o něm v TV slyšel, tak se tím umí bavit, užívá si to a navíc fakt nejezdí špatně.

            …Možná jediný neprofesionál ve startovním poli žije v Lošticích, kde provozuje svou malou prodejnu Emilio Sport, která je jeho obživou. Na kole trénuje po práci…

            https://mtbs.cz/…ta-cyklokros#…

            Co chceš víc za příklad mladým…:)

            0 0
            • Pijer  

              Asi si to špatně pochopil, můj příspěvek nebyl mířený proti němu ani Bíničovi.

              Je to prostě jen smutný obrázek současného krosu u nás.

              Když si vezmeš jako příklad poslední C1, což byl Kolín, tak tam byli dva ne úplně top Belgáni, kteří v průběhu závodu (když cítili, že by bylo dobré závodit) prostě suše odjeli a za nimi se tahal Bič, Páprda, Bínič a Emil no a pak byla zase díra a tam někde zbytek našich :-(

              0 0
              • Smazaný účet  

                To tak bylo vždycky ne? Kdo podepsal smlouvu v Belgii, byl o parník jinde. Krom toho jednoho nešťastníka, do kterýho byly při každým závodu vkládané óbr naděje, který teď spolukomentuje. Nevím, jestli se krosem v českých podmínkách dá vůbec uživit. I je mi celkem líto, když vidím vybavení táboráků, Force a Prdoli, to snad 1/2 BF je na tom materiálově líp :)

                0 0
              • snas89  

                Ne. Myslim ze ne:)

                Ale prave lidi jako hekele jsou priklad toho ze to jde delat nejak na urovni (cr) a nemit za sebou buhvi co nebo koho.

                A to muze nladym pomoct jit do toho naplno

                0 0
    • Pijer  

      Na MTBS je pěkně pohromadě, jak dopadly národní šampionáty:

      Slovensko

      Muži

      1. Martin Haring
      2. Simon Vozár
      3. Matej Ulik

      Ženy

      1. Janka Keseg-Števková
      2. Tatiana Jaseková
      3. Erika Glajzová

      Belgie

      Muži

      1. Wout Van Aert
      2. Laurence Sweeck
      3. Daan Soete

      Ženy

      1. Sanne Cant
      2. Ellen van Loy
      3. Loes Sels

      Dánsko

      Muži

      1. Sebastien F. Carstensen
      2. Kenneth Hansen
      3. Niels B. Rasmussen

      Ženy

      1. Malene Degn
      2. Caroline Bohé
      3. Kritina Thrane

      Francie

      Muži

      1. Steve Chainel
      2. Francis Mourey
      3. Arnold Jeannesson

      Ženy

      1. Pauline Ferrand Prevot
      2. Caroline Mani
      3. Marlene Petit

      Irsko

      Muži

      1. Darnel Moore
      2. David Conroy
      3. Graham Boyd

      Ženy

      1. Iara Gillespie
      2. Michelle Geoghegan
      3. Maeve O´Grady

      Itálie

      Muži

      1. Luca Braidot
      2. Danielle Braidot
      3. Marco Aurelio Fontana

      Ženy

      1. Eva Lechner
      2. Alice Maria Arzuffi
      3. Alessia Bulleri

      Japonsko

      Muži

      1. H. Kosaka
      2. K. Yokoyama
      3. K. Maeda.

      Ženy

      1. M. Imai
      2. K. Sakaguchi
      3. E. Yonamine

      Kanada

      Muži

      1. Michael van dem Ham
      2. Geoff Kabush
      3. Mark McConnell

      Ženy

      1. Christel Ferrier Bruneau
      2. Maghalie Rochette
      3. Mical Dyck

      Lucembursko

      Muži

      1. Sörren Nissen
      2. Gusty Bausch
      3. Vincent Dias Dos Santos

      Ženy

      1. Christine Majerus
      2. Natalie Lamborelle
      3. Elise Maes

      Německo

      Muži

      1. Marcel Meisen
      2. Sascha Weber
      3. Manuel Müller

      Ženy

      1. Elisabeth Brandau
      2. Jessica Walsleben
      3. Luisa Beck

      Rakousko

      Muži

      1. Gregor Raggl
      2. Daniel Federspiel
      3. Felix Ritzinger

      Ženy

      1. Nadja Heigl
      2. Silke Mair
      3. Lisa Pasteiner

      Nizozemsko

      Muži

      1. Mathieu Van der Poel
      2. Lars Van der Haar
      3. David Van der Poel

      Ženy

      1. Lucinda Brand
      2. Maud Kaptheijns
      3. Annemarie Worst

      Polsko

      Muži

      1. Marek Konwa
      2. Bartosz Mikler
      3. Patryk Kostecki

      Ženy

      1. Marta Turobos
      2. Gabriela Wojtyla
      3. Barbara Borowiecka

      Portugalsko

      Muži

      1. Mario Costa
      2. Vitor Santos
      3. Roberto Ferreira

      Ženy

      1. Sandra Santos
      2. Marta Branco
      3. Joana Monteiro

      Španělsko

      Muži

      1. Ismael Esteban Aguero
      2. Felipe Orts Lloret
      3. Aitor Hernandez Gutierrez

      Ženy

      1. Aida Nuno Palacio
      2. Lucia Gonzales Blanco
      3. Olatz Odriozola Mugica

      Švédsko

      Muži

      1. Martin Eriksson
      2. Hanes Forsby
      3. Henrik Jansson

      Ženy

      1. Asa Maria Erlandsson
      2. Ida Erngren
      3. Frida Eriksson

      Švýcarsko

      Muži

      1. Lars Forster
      2. Simon Zahner
      3. Severin Sägesser

      Ženy

      1. Jasmin Egger-Achermann
      2. Kathrin Leumann
      3. Svenja Wüthrich

      USA

      Muži

      1. Stephen Hyde
      2. Jeremy Powers
      3. Kerry Werner

      Ženy

      1. Katie Compton
      2. Ellen Noble
      3. Kaitlin Keough.

      Velká Británie

      Muži

      1. Grant Ferguson
      2. Ian Field
      3. Liam Killeen

      Ženy

      1. Helen Wyman
      2. Nikki Brammeier
      3. Bethany Crumpton
      0 0
    • kucka7  

      Lze nekde sledovet prenos z Francie?

      Díky

      0 0
    • Šakul  

      Už jde přenos Ženy budou startovat http://www.ceskatelevize.cz/…ysilani/i27/

      0 0
    • robb  

      Hoogerheide ženy živě

      http://www.ceskatelevize.cz/…ve-vysilani/

      0 0
      • Smazaný účet  

        No, celkem slusnej polet Prevotove :-/

        0 0
        • Pijer  

          Nakonec je Prevotová relativně cajk, ale Jolanda jde pod kudlu s kličkou a aby toho nebylo málo, tak má ještě zlomený loket, takže přijde o začátek bikové sezóny https://mtbs.cz/…kovka-zavody#…

          0 0
          • okam_z_brna  

            Ach jo, těšil jsem se, co předvedou na Cape Epic, protože jinak ty ženský nemají vůbec náboj. Protože jak je jinak možný, že pravidejně na bedně jezdí Ester Suss, která má 43 let.

            0 0
            • MichaelSimek  

              Protoze Sabine Spitz ktera je jeste starsi umi porad zajet podium na XC, zensky nejezdi tak agresivne aby ten vek delal takovej rozdil jako u chlapu a zvlast cape pepik je vytrvalostni a tam ten vek je o neco mensi prekazkou

              0 0
      • Cavendish  

        Muži živě?máte někdo odkaz?

        0 0
        • robb  

          Od 15:00 na ČT Sport, ale jen na webu.

          0 0
          • Cavendish  

            Díky

            0 0
              • robb  

                Teď říkal Šimůnek, že Wout van Aert by se měl zúčastnit několika jarních klasik, včetně Roubaix. Jejich tým dostal divokou kartu.

                0 0
                • jkcz  

                  To je spíše jen reklama, ukázat ho v nějakém silničním závodě. Nedokážu si představit, že by tam mohl nějak výrazněji uspět. 6hodin v sedle je trochu jiná aktivita než 60minut absolutní podlaha.

                  0 0
                  • Honzas  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                    0 0
                  • Honzas  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                    0 0
                  • Honzas  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                    0 0
                  • Honzas  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                    0 0
                  • Honzas  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                    0 0
                  • Honzas  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                    0 0
                  • Honzas  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                    0 0
                  • Honzas  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                    0 0
                  • Honzas  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                    0 0
                  • Honzas  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                    0 0
                  • Honzas  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                    0 0
                  • Honzas  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                    0 0
                  • Honzas  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                    0 0
                  • Honzas  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                    0 0
                  • Honzas  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                    0 0
                  • Honzas  

                    No když myslíš;-) Už jezdil minulé dvě sezóny a vůbec ne špatně: Wout

                    0 0
                    • jecnak  

                      Trochu jsem zkulturnil ty znasobeny prispevky.

                      Jinak souhlas, urcity sance ma a jsou ty tezky klasiky trochu podobny cx. Obavam se ale, ze dojede na slaby team a taktiku. I Nys to parkrat zkousel a nedarilo se.

                      0 0
                  • Melvin  

                    Jen tak mimochodem skoncil 10. v celkove klasifikaci na zavode okolo Belgie. Ve 2 etapach dojel na 3. miste. Plus vyhral, nebo byl na podiu v nekolika jednorazovkach. Kdo trosku sleduje cyklokros, tak vi, ze pres leto cyklokrosari bezne jezdi silnicni zavody i etapaky ;-)

                    0 0
                    • jkcz  

                      To se omlouvám, takto to zmáknuté nemá. Sice cx i silnici sleduju dost, ale toto mi uniklo. Mea culpa.

                      0 0
                  • Melvin  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                    0 0
    • Pijer  

      Vrchol sezóny je tady a podle videa belgického nároďáku to nic jednoduchého nebude.

      0 0
    • standoslav  

      Tak jak to vidíte zítra/pozitri ?

      0 0
      • robb  

        Tak papírově by to měl vyhrát Mathieu, ale je to sport a může se stát cokoli: defekt nebo pád. Spíš bych přál Borošovi Top 5. A snad to nebude nuda od začátku do konce.

        0 0
    • Pijer  

      Čerstvá zpráva, která se týká sice až příští sezóny, ale o to větší z ní mám radost. Díky nárůstu nejen finační zátěže pro pořadatele, ale i tlakům o rozšíření krosu do nových regionů jsem ani moc nedoufal, ale už teď si můžeme napsat do kalendáře, že 17.11.2018 se svěťák zastaví u nás v Táboře 

      0 0
    • Pijer  

      Tak už to na webu ČT frčí…

      0 0
      • Pijer  

        Tomáš si o ten kolík naložil nehezky, snad bude dobrej 

        0 0
        • Pijer  

          Vypadá skvěle a na konci předposledního kola jde na první místo!!!

          0 0
          • Pijer  

            Škoda, bylo to blízko, ale i stříbrná placka je super.

            0 0
            • milan.v  

              Ano, škoda, stejně jako v Táboře…

              0 0
              • milan.v  

                Tomáše Kopeckého sleduji pouze za poslední dobu, ale mám takový pocit, jako by ty závody nezvládal takticky, nevím …

                V Táboře to prokoučoval v posledním kole, zde nechal(i) odjet Angličana hodně brzy, pak ho celé kolo sjížděl(i), Tomáš se patrně vydal tak, že v tom konci už neměl dost sil a zase zůstal pod vrcholem, tentokrát to bolí nejvíce, duhový dres je jen jeden… To mě fakt mrzí…

                Ty technické problémy, pád v posledním kole jsem nepostřehl, kamery nezachytily, na netu nic nenašel, takže těžko soudit.

                Nepostřehl jsem k tomu ani nějaký komentář u U23 ženských, říkali k tomu něco třeba na začátku přenosu?

                0 0
                • team_daddy  

                  Jo, říkali. Měl v posledním kole „problémy s řetězem“.

                  0 0
                  • Pijer  

                    Je to marný, je to marný, je to marný........­.vodítko za pár korun v porovnání nákladů na celou sezónu :-( :-( :-( ..........:

                    „Chtěl jsem zaútočit na začátku posledního kola. Jenže mi spadl řetěz a Tulett mi znovu ujel,“ litoval Kopecký, který měnil kolo každé půlkolo. „Řetěz mi spadl, protože jsem neměl na třetím kole vodítko, které na dalších dvou mám. Prostě smůla,“ vysvětlil své technické problémy. Brit nakonec své vítězství uhájil, Tomáš Kopecký si pohlídal před dotírajícím Kampem druhé místo. „Nebýt toho řetězu, mohlo být zlato. Na titul jsem si věřil,“ dodal stříbrný medailista.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Přitom jednopila není v CX zdaleka nic novýho…

                      0 0
                    • standoslav  

                      A že ten duhový trikot má váhu, o tom žádná. To je prostě nej a navždy. Compton má x stříbrných, tj. oproti zlaté nic. Snad za rok, dočkají se ? Jako .....Poel senior.

                      0 0
                      • Pijer  

                        Příští rok už nebude junior, ale prvoročák ve třiadvacítkách, takže tam to bude mít hodně těžké.

                        0 0
    • Pessinger  

      Tvl… Co to je za maso, skoro celá trať vykolejovaným bahnem:-) to je jako regulérní?

      0 0
      • oberleutnant Weiss  

        Proč by to nemělo být regulérní? Tohle je cyklokros, ne fotbal…

        0 0
        • Pessinger  

          Já viděl jen ten začátek , teď už mi to tak nepříjde :-) ale ta trať zítra v elitacich asi nebude o moc lepší

          0 0
    • standoslav  

      Holky to asi nebudou moc dávat, pro ně těžké.

      0 0
      • jecnak  

        Jo u holek to moc pekna podivana nebyla. I tak ale se s tim popraly skvele.

        0 0
      • milan.v  

        Na Šafářové bylo opravdu dost vidět, že to není cyklokrosařka jako její soupeřky v popředí.

        Tam, kde ostatní jezdily, ona běhala po troškách ztrácela.

        Komentátoři její osobu okomentovali naprosto trefně, včetně té začátečnické chyby na závěr, kdy už se chystala doplahočit do cíle…

        0 0
        • Pijer  

          Nadějně vypadá i 17. flek šestnáctileté Majdy Mišoňové

          0 0
      • Pijer  

        Nakonec na holky pěkná podívaná. Tahačka dvojiček o medaile skoro až do konce. Škoda Katky, ta si tu smůlu v téhle sezóně docela vyžírá :-(

        0 0
        • Pijer  

          Nakonec to byl namotaný šaltr

          0 0
        • robb  

          Holky si tedy daly pěkně do těla. Poslední okruh snad z poloviny běžely. Škoda, že Katka měla problém až zrovna v posledním okruhu.

          0 0
    • standoslav  

      Tak co ? Toupalik ?

      0 0
      • Pijer  

        Start měl dobrý, ale přijde mi takový nervózní a v kluzkém bahně nejistý. Uvidíme, co se bude dít dál, třeba překvapí…

        0 0
        • Pijer  

          Jsem rád, že jsem se spletl, asi si to v prvním kole jen osahával 

          0 0
    • robb  

      Krátký přehled sezóny mužů – elite

      https://pbs.twimg.com/…fb.jpg:large

      0 0
    • Pijer  

      Tak tohle opravdu není s scénář podle MVP, dnes to bude ještě zajímavé........že by sehrál roli tlak prostředí?

      Bory škoda startu, teď jede parádně…

      0 0
      • robb  

        Nejspíš nějaká nemoc. Boroš škoda, v top 5 by mu to slušelo víc. Pidcock taky říkal něco o nachlazení.

        0 0
      • okam_z_brna  

        Nemyslím si. Jednak Wout v totálních sračkách umí hodně dobře a taky MVDP má prostě špatnou hlavu. Nebo dobrou? Prostě on jede s tím, že vyhraje o parník. No a když mu to nevyjde a je pod tlakem, tak prostě chybuje, nebaví ho to atd. Kdyby to bylo na trávě a s překážkama, tak by vyhrál. Ale teď to bohužel nevyšlo. Navíc tlak prostředí a fakt, že trať stavěl jeho otec…se nasčítá.

        0 0
        • jecnak  

          Vidim to uplne stejne.

          0 0
          • standoslav  

            Však jeho táta Adri, kolikrát byl druhý, než získal to kýžené zlato ? Nic se neděje, času je dost a aspoň to byl zajímavý závod.

            0 0
        • Pijer  

          Byla to reakce ne mě?

          0 0
        • Polka  

          Ja zas videl nejaky zavody, kdy mel MVDP nejakej problem hned po startu nebo v prvnim kole a pak si to pekne sjizdel a propracovaval se vejs k bedne i treba na prvni flek mam dojem, takze mezi ostatnima umi jezdit a bahno mu taky zrovna nedela nejakej problem. Tady byl si pod hodne velkym tlakem, nevim…ale moc mu to v budoucnu preju.

          0 0
    • Pijer  

      Adam Ťoupalík: „Samozřejmě by vedení týmu bylo víc spokojenější s pódiem nebo s titulem, ale myslím si, že to nebude mít žádný vliv na moje pokračování v týmu. Můžu potvrdit, že zůstávám v Belgii ve stejném týmu Corendon–Circus“

      .

      0 0
    • jkcz  

      .. spadl retez. Je to marne. To maji ta voditka zakazana od shimana/sramu?

      0 0
      • team_daddy  

        Možná. Před cca rokem jsem četl článek – byl tenkrát na MTBS? – že je s tím takovejto problém. Zmiňovali nějakej konkrétní příklad. Jednak si nepamatuju kdo to byl. A ani zda to vadilo výrobci kola nebo sady. Snad si vzpomene někdo s lepším pamětí. I když to asi není tento případ. Říkal, že nebylo vodítko na třetím kole. Na prvních dvou jo.

        0 0
        • DaD  

          Kluk, co se mnou dělá, byl na mistráku ČR 2018 Borošovi jako mechanik a když se ptal proč tam nevozí vodítko, tak mu řekl že nesmí. Víc z něj nedostal. Je ale divné, že na dvou kolech to měl a na jednom ne…

          0 0
          • Pijer  

            Jo, jo, u profíků je s tím docela problém, tam to diktují sponzoři. Třeba když někdo jezdí v týmu shimano, tak musí vozit dvojtác a na jednoplacku může rovnou zapomenout. U Sramu je zase problém s tím, že ten prostě marketingově nepadá, tak tam prostě podle nich vodítko nemá co dělat. Otázkou je, jak to má Kopecký jako junior s materiální podporou a co všechno si platí (a tím i o tom rozhoduje) sám (tedy spíš rodiče).

            0 0
    • team_daddy  

      Máme velmi pozitivní ohlasy na produkty ze zahraničí, ale někteří špičkoví jezdci jsou vázáni smlouvami s dodavateli a ti jim pak dost často zakazují produkt používat. Nejedná se jen o SRAM, kterému nejsou vodítka obecně po vůli, ale v průběhu cyklokrosové sezony jsme řešili zákaz i ze strany Shimana.

      rozhovor s Čábelickým

      víc sem nenašel

      0 0
      • MavasH  

        pak je otázka, co je pro marketing lepší – jestli přiznat, že „to padá“ (když to stejně každý ví), nebo všude možně číst, že kvůli jejich ješitnosti někomu uteklo zlato na MS :)

        0 0
        • team_daddy  

          Tak když se podíváš, jak je to v současnosti, tak už je asi rozhodnuto. Vozí se to.

          0 0
    • robb  

      Tak Wout prý na kolo a řazení použil sprej na pečení, aby se mu na to tak nelepilo bahno. Jinak taky vtipné video, využívající zkomolení jeho jména na anglické What. https://cpofficial.com/…ay-may-help/

      0 0
      • Pijer  

        Vtipný,super.....je to lišák :-)

        Aniž bych tohle věděl, tak jsem mu to přál o trošku víc, než dokonalému stroji na vítězství MDP. No a když se dozvím o nějaké takové fintě, která pomohla a je vidět že jeho tým nejen dupe do pedálů, ale i přemýšlí (viz. minulý rok tah se starým a odolnějším typem galusek) a nebojí se vyzkoušet neobvyklá řešení, tak z toho mám radost dvojnásobnou ;-)

        0 0
        • 01carbon  

          Nějak ale nechápu jak to „funguje“ https://shop.oetker.at/…baking-spray (Zutaten: Sonnenblumenöl, Kokosfett, Emulgator Sonnenblumenle­cithine, Treibmittel(Koh­lendioxid), Kann Spuren von SOJA enthalten). Jest pravdou, že se to u nás nepoužívá ani v kuchyni – nebo jsem to u nikoho neviděl – ani v kuchyni ani na kole :-)

          Pochopil bych nějaký nano hype super spej ala: http://www.nanoprotech.cz/ apod.

          0 0
          • Pijer  

            Je to prostě alchymie ;-)

            Třeba podrážku tretry v okolí kufrů do bahna také stříkáme WDčkem, aby se to tam tolik při běhání v bahně nelepilo, ale pečící sprej na kolo je vyšší level.

            Líbí se mi i ta myšlenka užších galusek a zajímalo by mě, jaký to udělá rozdíl ve valivém odporu. To by ale asi spíš bylo na samostatné vlákno s Mlokem :-)

            0 0
            • 01carbon  

              No jo no, tisíc malých drobností může udělat velké vítězství.

              0 0
          • DADMTB  

            No, časté to není ani v kuchyni, to je pravda.:-) Nicméně je to moderní sprej na vymazání např. formy na bábovku. Stará varianta je vzít do ruky tuk (máslo) a potřít tu formu a zasypat polohrubou moukou, to zabrání připečení a ulehčí vyjmutí bábovky z formy…Jinak o mazání rámu a dalšího už jsem slyšel a sám už několikrát před bahnem udělal, jen oni mysleli i na ekologii, já to stříkal tím co bylo po ruce:-) čili moc eko to nebylo.....pravdou je, že i ty tretry a pedály se oplatí stříknout, opravdu to tak nepřilne a „padá“ samo…

            0 0
    • DaD  

      Nemá někdo nějaké info proč MVDP propadl a dostal takový výprask? Myslím tím třeba vyjádření přímo od něj a nebo z jeho týmu.

      0 0
    • robb  

      Když byl včera ten Valentýn

      https://pbs.twimg.com/…VA.jpg:large

      0 0
    • Pijer  

      Tak už víme, podle jakých notiček se doma pojede příští sezóna:

      Kalendář závodů Toi Toi Cupu 2018/19

      28.9. C1 Uničov

      29.9. Ostrava (m Toi Toi Cup)

      6.10. C2 Hlinsko (Toi Toi Cup)

      7.10. Rýmařov (m Toi Toi Cup) nový pořadatel

      13.10. C2 Jičín (Toi Toi Cup)

      27.10. C1 Slaný

      28.10. Louny (m Toi Toi Cup)

      10.11. C1 Kolín

      11.11. Čáslav (m Toi Toi Cup)

      17.11. SP Tábor

      1.12. Třebíč (m Toi Toi Cup)

      8.12. C2 Jabkenice (Toi Toi Cup)

      15.12. C1 Mladá Boleslav (MČR mládeže)

      12.1. C2 Holé Vrchy (MČR muži a ženy)

      0 0
    • robb  

      O důvod víc se těšit na Tokio

      http://www.sportnewscycling.sk/…u-cyklokrosu

      0 0
      • Smazaný účet  

        Ten druhej by mohl přejít na silnic a třeba by profi CX zase začal být zajímavý :)

        0 0
        • robb  

          Jo jo Wout zlato ze silničního závodu, Mathieu z biku a Štybar by se mohl vrátit na bikros.

          0 0
      • Pebe  

        jako rekord pěkný, ale zrovna nevyhrát ten nejdůležitější závod v roce asi pěkně naštve

        0 0
    • robb  

      Trošku jiný cyklokros

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • robb  

      Jeremy Powers se možná objeví příští rok na závodech světového poháru

      https://www.instagram.com/p/BldIrI0lTrR/?…

      0 0
    • Pijer  

      Vlákno na sezónu 2020 ještě nemáme, tak to šoupnu sem :-)

      https://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Pokud chtějí globalizovat, měli by uvolnit technický pravidla a přejmenovat to na gravelcross:)

        0 0
        • Pijer  

          Doufám, že přesně tohle neudělají ;-)

          0 0
          • milan.v  

            Přesně tak, cyklokros je jen jeden! Viva el CX! :o)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Býval jsem velký fanda, ale s odchodem „staré gardy“, mě to vůbec nebaví.

              0 0
              • Pijer  

                Jasně, stará garda ....... Červínek, Fišera, Klouček, Šimůnek, Kvasnička,..... ;-) :-D

                0 0
                • Smazaný účet  

                  O CX jsem se začal zajímat až po té, co jsem zakoupil vymodlenou krosku z Touškova v r. 2009 :)

                  0 0
                  • Pijer  

                    To byl vtip, pro mě je to také éra Pospec, Dlasky,......­., Štyby.

                    0 0
              • milan.v  

                Já pamatuji doby, kdy jezdil excelentní technik Šimůnek st., bahňák Camrda, …, to byly krásné závody …

                Pak přišli další, zde vzpomínaní Pospíšil, Dlask a samozřejmě Štybar, nechci na nikoho zapomenout, protože těch dalších dobrých kluků jsme měli více než dost …

                Dnešní stav je tristní, hodně tristní, kdy nejlepší náš se plácá mezi pátým a patnáctým místem na světě podle toho, jak se mu zrovna daří, atakovat bednu je pro něj nereálné …

                I tak ale nebudu v listopadu chybět na Světovém poháru, který bude na území ČR po dlouhé době v Táboře, už teď se těším. :o)

                0 0
    • robb  

      Než bude nové vlákno pro sezónu 2018/2019, tak to dám sem

      http://www.cyklokros.cz/…endar-zavodu

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.