• Thomascz

    Chtěl bych porposit o radu zkušenější, jelikož se v jendotlivých komponentech a vidlicících moc nevyznám, jestli by někdo neporadil který z těchto dvou modelů vzít a je přijatelnější za předpokladu že jsou oba za cca stejnou cenu ? (specifikace kol jsou v jejich fotogalerii) Děkuji moc za rady

    CTM Caliber 2.0 2018

    CTM Caliber 2.0 2017

    0 0
    •  

      že bych si raději vzal Kellys Thorx ale to asi nechceš slyšet :-)

      http://www.ramala-silhavy.cz/…30-m-19-2017

      0 0
      • Thomascz  

        Raději bych kdyby někdo poradil mězi těmito modely od CTM, protože se mi Kellys prostě nelíbí.....ale jen otázka u toho Kellyse, proč je o tolik lepší? Jen samotná váha kola je i o 1kg větší, což je samo o sobě dost, a v komponentech nevidím rozdíl (jako laik)

        0 0
        •  

          pak by se ti mohl líbit Thorx 50 http://www.ramala-silhavy.cz/…50-l-21-2017

          či levnější model 2018

          Výhody oproti CTM: vidlice, pevná zadní osa, brzdy, .........

          0 0
          • Thomascz  

            co jsem koukal, tak vidlice je možná i lepší ta Manitou Markhor než Rock Shox a pevnou zadní osu nepovažuju za takovou překážku, ty brzdy souhlasím, nicméně pořád tam je ten 1kg rozdíl ve váze

            0 0
            • Vilém  

              Zasada c.1, nikdy never hmotnostem udavanym vyrobcem.

              0 0
              • Thomascz  

                nikde v okolí tento model od kellys ani ctm kolo nemám možnost vyzkoušet, tak nemám jinou možnost než věřit hmotnosti od výrobce bohuzel..

                0 0
            •  

              někdo váží kolo v nejmenší velikost, někdo třeba v M, každopádně ty chceš si koupit to ctm co má hezký barvičky a myslí si že bude o 1 kg lehčí než lépe vybavené kolo a potřebuješ to potvrdit jaká je to dobrá koupě – NENÍ.

              jo a ta vidlice pokud se nemýlím je 30mm takže žádná hitparáda

              0 0
            • Vilém  

              Co tak koukam, tak to CTM nema zrejme ani pevnou predni osu, ale normalni upinak.

              0 0
              •  

                tak toho jsem si nevšimnul, předpokládal jsem že kolo za víc než dvacet bude mít pevnou alespoň přední

                0 0
              • Thomascz  

                Doted jsem na rychloupinaku jezdil a nikdy jsem nemel problem, chapu ze je ted v módě ty rychloupinaky nedělat, ale z pohledu člověka co to má na běžné ježdění v tom nevidím problém, nebo tedy to kolo raději nebra, jelikož to je takový problém?.rychlou­pínáky má i vyšší model od CTM za 30tis…dám na radu zkušenějších

                0 0
                • Vilém  

                  Uz jen kvuli nasazovani a vyndavani kol jsou pevne osy vyborna vec.

                  Ty CTM proste za ty penize nejsou nic moc, moda nemoda.

                  0 0
                  • Thomascz  

                    Nejde o modu…kolo je pro pritelkyni a ženskou prostě nepřesvědčíš do něčeho co se jí nelíbí, ať je to sebelepší, a ten Kellys byl moje první volba po přečtění pár příspěvků zde, ale neprošel…:D..­...takže jestli je ješrě jiná slušná alternativa oproti Kellys a CTM do těch 22tis, budu rád za doporučení:)

                    0 0
                      • Thomascz  

                        všechny kola v tom tématu jsou 29" a to je pro 168cm a 60kg holku prostě zbytečně velký…

                        0 0
                        •  

                          tak jí musíš přesvědčit zda chce kolo s kvalitníma komponentama či kolo s hezkou líbivou barvou s výrazně horšíma komponentama, poku druhá možnost tak jí to ctm klidně kup.

                          Ještě bych ti doporučil nějakýho stavitele když netrváš na pevné zadní ose, jen čekací doba se asi značné prodlouží

                          0 0
                          • Thomascz  

                            ještě jsem narazil na tuhle skládačku, jak se na ni díváte, nebo co případně na ní změnit?

                            MRX

                            0 0
                            •  

                              brdy slabší no, z mitasu mám revma a to jsem se zapomněl podívat na kola, raději mrx od stavitele

                              náboje tourney, to tam horší němčík nemá?

                              0 0
                            • Vilém  

                              Hlavne bych v kolech chtel nerezovy draty.

                              0 0
                              • Thomascz  

                                případně ještě tohle když přitlačím na rozpočet, jako celek to na mě působí už podtstaně lépe, pevné osy to nemá, ale pro holku s 60kg se nejedná o takovou tragédii, nejslabší článek je asi ta vidlice, že ano?:

                                MRX 23tis

                                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.