Trek X-Caliber 9 2022 nebo jiné?

10 nepřečtených
  • Steve89

    Ahoj,

    můžu mít za 40 tisíc nový Trek X-Caliber 9. Má cenu v obdobné cenové relaci hledat podobné kolo od jiného výrobce? Někde jsem četl, že tento model má problematický zadní náboj.

    0 0
    • Alojs01  
      1. Muzes
      2. Ma.

      Edit: zrovna tendo tyden ty jsou 2 vlakna na kola do 30 a 40 tis… tak nebud linej a hledej :-)

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

      Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

      15 199 Kč -12% MOC 24 999 Kč

      Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

      od 11 699 Kč -13% MOC 17 699 Kč

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

      od 10 599 Kč -14% MOC 17 699 Kč

    • esmo  

      Není tam standardní boost osa, ale taková semi-boost, takže případný upgrade kol bude problém.

      Jestli ale nebudeš chtít upgradovat, a budou ti stačit kola základní která tam jsou, tak proč ne, relativně slušně vybavený kolo.

      Samozřejmě od méně „prémiových“ značek najdeš za ty peníze lepší osazení, ale málo co je skladem

      1 0
      • novas752  

        Zase takový extra problém to neni, 141mm je rychloupínákový ekvivalent boostu (148mm, stejně jako je 135 a 142mm, je tam stejný rozdíl 7mm = koupíš boostový náboj umožňující výměnu koncovek a dáš tam ty na rychloupínák.

        Ano, to co tam je osazované z výroby = levná konusová Formula příliš kvalitní neni.

        1 0
    • hawrda  

      To si četl dobře, také jsem ho měnil v záruce. Dostal jsem celé zadní kolo nové, a v tom zase praskaly dráty:).

      Nechal jsem už na svoje náklady přeplést, a od té doby cca dva roky je klid.

      0 0
      • Alojs01  

        Taky zalezi asi, kolik clovek vazi, dva moji znami na tom jezdi, oba max 70kg a za dva roky na to nemuseli sahnout :-).

        0 0
        • Murray  

          Já 80 kg, náboj se vykakal, šel jsem cestou Shimana FH-MT500 141mm a prepleteni kola a zatím to už téměř rok drží, je pravda ze jsem toho kvůli zdravotním problémům zas tam moc nenajezdil…

          0 0
    • Baf13  

      Já bych na kole za 40+ rychloupínák neskousnul. To ať se na mě nikdo nezlobí, ale to tam v téhle cenové kategorií nemá co dělat.

      0 0
    • Tompson  

      Teď (28.5.) jsem odjel na X-caliber 9 2020 závod MČR XC Dolní Morava. Naprosto v poho. Limitující jsou vždy schopnosti jezdce.

      Mám tam až na brzdy (XT) vše původní. Pohon funguje dokonale, vidle chodí jak má.

      Dokážu si na něm zablbnout na hladkém floučku i ujet 100km na asfaltu.

      Nějaký rychloupínák bych vůbec neřešil.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.