• BikerM

    Nevíte něco o Českym poháru v půlmaratonu na příští rok?Koukal jsem že už sou termíny na XC a MX, ale na 1/2 maraton furt nic..Příští rok bych ho chtěl objezdit a už si dělám kalendář závodů, tak by mě zajímali termíny a místa, tak jestli o tom něco víte, tak přivítam každou odpověď.Díky

    0 0
    • Beeda  

      zde v obrazku, predbezne…

      0 0
      • BikerM  

        Díky moc.Myslíš že ty termíny budou pevný??A jsou někde k mání na internetu??Já už prohledal hromadu stránek a vůbec nic jsem nenašel.

        0 0
        • Beeda  

          jedna vec je jasna 1/2 MX bude pod KPZ, tyle terminy mam primo od KPZ asi mesic, prej se ale neco kreje s XC tak se mozna bude jeste posovat…B

          0 0
          • BikerM  

            Tak asi nezbývá nic jinýho než čekat..Až budeš mít něco přesnýho mohl by si mi to hodit do tohodle threadu nebo poslat na můj E-mail??Díky

            0 0
      • Chaingang  

        pěkně debilní termíny,až do Olomouce se to kreje s XC pohárem.Letošní systém se mi líbil víc…

        0 0
      • BikerM  

        Podle tohodle www.kolopro.cz/Clanky.php?… by ty termíny asi měli být jinak, ale neni tam vyznačeno co je ČP.

        0 0
    • smallbrother  

      mě teda nějak unikl smysl celýho poháru v MX/2. XC, nebo maraton, ale proč něco „mezi“?

      0 0
      • prodi  

        dělaj to samozřejmě pro lidi, kteří se na normaální XC nedostanou a klasickej maraton je na ně příliš. Resp. pro peníze a tak…:)

        0 0
        • Radek Broz  

          Tomu asi rozumí každej, ale proč se v tom koná ČP?

          0 0
          • prodi  

            právě kvůli těm penězům, ono to víc naláká hobíky, když můžou přečíst svoje jméno oficiálně v pořadí ČP

            0 0
            • Radek Broz  

              Mě třeba vzhledem k plánovanému zdražení licencí nepřijde, že se nějak snažej lákat další závodníky.

              0 0
              • prodi  

                o tom vím, na půlmaraton však licenci nepotřebuješ a asi jim stačí, když si zaplatí startovné třeba 800 lidí v rámci KPŽ..:)

                0 0
                • smallbrother  

                  hmmm, Český pohár na KPŽ, po je skoro jako letošní mistrovství republiky MTB maratonu v Budějovicích. Ale když se závodí je to vlastně jedno. :)

                  0 0
                  • JancA  

                    a to bude mistrovstvi CR v pulmaratonu Karlstejnska 50:(.sice bych mela byt loajalni k memu materskemu klubu, ktery KPZ porada, ale lehci a hnusnejsi zavod vybrat fakt nemohli:(

                    0 0
                    • prodi  

                      ale asi lepší, než Kutnohorská, nebo kolem Hradce :)

                      0 0
                      • Meesha  

                        jako Hradecka50 je slušný peklo… :-)

                        0 0
                        • prodi  

                          a co teprv Houštka ! :)

                          0 0
                          • McBlacky  

                            no jako součást pražský m ligy to proti Brdům je trošku vochcávka..

                            0 0
                        • smallbrother  

                          jj, na druhou polovinu Okolo Hradce nemá nic. Asi tam za rok pojedu zas. :)

                          0 0
                          • Meesha  

                            ja jel nejakou Kralovehradeckou 50 – 1. října. Dvakrat stejnej okruh (docela se mi libil) po sirokejch cestach, obcas singlik, prudka stojka co se behala a nejakej brutalni brod, kam sem se neodvazil – zima. :-) Asi taky pristi rok pojedu.

                            0 0
                            • smallbrother  

                              jo tak, to jsem vynechal, ale kamarádi říkali že to nebylo úplně blbý.

                              0 0
                              • Kryton  

                                To bych řekl ;)

                                0 0
                                • smallbrother  

                                  …ale na druhou stranu žádný zázrak to taky nebyl. :)

                                  0 0
                                  • Kryton  

                                    Prostě jen mírně nadprůměrný závod. :)

                                    0 0
                                    • kámen úrazu1  

                                      Fotka ve Tvém profilu ale asi není z hradeckýho lesíku? :-) šutřík (rodilá Pardubačka) ;o)

                                      Ale vážně – ten váš lesík je fajn, v zimě je to asi nejlepší možnost pro bikování ze všech. Na silnici, pokud je ledovka, námraza, zbytky sněhu, auta šněrují od strany ke straně a je to o ústa. V kopcích se nedá pro hluboký sníh jezdit všude, někde vůbec. Navíc nohám se v zimě nechce šlapat do kopce a tělu se nechce promrzat směrem dolů. :-) A hradeckej les máte přímo u města, na silnici prakticky nemusíte, rovina, lesní cesty jsou prohrnutý a uježděný, prostě to nemá chybu. Ale mimo sníh… a závod… nějak to jde mimo mě.

                                      0 0
                                      • Kryton  

                                        No na fotce je kopec kousek dál od Hradce (cca 18000km).Tam jezdím v zimě, když už mě to u nás nebaví. :) Jasně, pro bikery ten náš hvozd není moc zajímavej, ale i rychlej závod má svoje kouzlo, něco mezi MTB a silnicí.V létě bych bral taky trochu jinej lesík, jako je třeba u Břežanskýho ú­dolí.

                                        0 0
                • Radek Broz  

                  BTW: Je na něco z XC oblasti vůbec potřeba licence? Na XC nebo Maraton? Nebo je musí mít jen sjezdaři?;-) Doteď jsem si myslel, že na ČP je potřeba všude.

                  S tím startovným – z toho podle mě čsc nejde ani koruna, zatímco peníze z licencí jdou čistě čsc a nic nejde mtb komisi.

                  Včera jsem se dozvěděl počty vydaných licencí na jednotlivé disciplíny a třeba sálová cyklistika má přibližně čtvrtinu toho, co mtb a silnice víc než dvojnásobek – se pak nedivím, že si předseda čsc myslí, že všichni jezdí jen na silnici (www.bikebase.cz/article.php?…) a davy lidí na maratonech ignoruje.

                  0 0
                  • prodi  

                    úpřimně si myslím, že s vedením ČSC a jeho přístupem k MTB dlouho nikdo nic neudělá…bohužel :(

                    0 0
                    • Radek Broz  

                      O tom jsem naprosto přesvědčenej – naštěstí do mtb nekecaj až tak moc, tohle bude spíš záležitostí mtb komise. Zkusím zjistit, proč na 1/2 maraton licence netřeba. Jak je to teda s tím maratonem a XC? Určitě vás tu dost čp jezdí a odpoví mi lépe, než to hledat na těch moderních skvělých stránkách čsc;-)

                      0 0
                    • cabbage  

                      zase kdyby se dalo pár maratonů jet jen na licenci/ jako to maj sjezdaři/, tak nevim, nakonec je to vlastně dobře…

                      0 0
                  • smallbrother  

                    to je známá věč, že na Svazu si pořád myslí že MTB je jen módní záležitost. :) Pohár můžeš jezdit bez licence, startujou všichni najednou, ale do pořadí Elity nezasáhneš.

                    0 0
                    • Radek Broz  

                      Takže i XC a maraton se jezdí bez licence?

                      0 0
                      • Radek Broz  

                        Tak jsem vyhrabal ročenku a odpovím si sám – skutečně licenci z nějakého důvodu v kategorii open potřebují jen sjezdaři. Jelikož by měla být zdražena na 900, nikdo jiný ji nepotřebuje a rozhodli o tom tito: ceskysvazcyklis­tiky.cz/cze_kon­takty_predsedo­ve_kraju.htm, kteří mají k MTB asi dost daleko (natož pak k nějakému vození se z kopce), tak mám o důvodech rozhodnutí celkem jasno.

                        0 0
                      • Biker jak Pes  

                        Ne, na XC pottřebuješ taky licenci. Záleží jaká jsi kategorie. Já jako junior ji musím mít. Muži Elite taky, ale Muži Open, což jsou hobíci, ji nemusí mít. Potom se ještě používá při závodech na silnici, například při závodech Moravskoslezského poháru atd… ;))

                        0 0
                        • Radek Broz  

                          Měl jsem na mysli open/hobby kategorii – to, že ji musí mít elita a junioři, je mi jasný.

                          0 0
            • Radek Broz  

              Nicméně pořád si myslím, že ČP jakožto vrcholná soutěž by neměla být „šitá pro všechny“ a jezdit se v závodech na 20,30,40…n kilometrů, aby si každý našel to své.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.