• Libas

    Ahoj,

    jaký je ekvivalent od Sramu k brzdám Shimano SLX BR-M7000?

    Na svém Supu xc 29 ht jsem vyměnil pohon za Sram GX Eagle a rád bych vyměnil i brzdy ať je to pěkně sladěný. Nerad bych si ale pohoršil. Díky za postřehy.

    0 0
    • Chlebovnik  

      Nerad bych si ale pohoršil

      Nech tam SLX.

      0 0
    • petaRides  

      Souhlasím… nech tam slx, pokud ti to jinak neda tak asi minimálně cenově SRAM Guide… každopádně budou horší. Nevidím problém jezdit Shimano/SRAM, ale když koukám na to kolo možná dat deore xt místo toho gxka?

      0 0
    • Jaarque  

      Level TL. Tu adoraci shimana úplně neberu…

      0 0
    • novas752  

      Silou Sram Level TLM nebo Ultimate, nebo čtyřpístky Sram Guide R.

      Ale mají výrazně jiný projev, Shimano je proti Sram brzdám hodně kousavé, jako kdyby on/off, což někomu vyhovuje a někomu ne.

      Osobně bych tam nechal SLX.

      0 0
    • zahr  

      Kdyby byl zájem, mám na prodej Sram Guide R sundané z nového kola, případně SZ.

      0 0
    • Libas  

      Díky za postřehy. Zatím jsem neměl možnost vyzkoušet brzdy Sram a ty SLX mě svým projevem vyhovují, tak zůstanu u nich.

      0 0
      • Pista.Wassermann  

        Jsou lidé a není jich málo, kteří vozí cíleně brzdy shimano na sramu. Jelikož prý sram řadí a shimano brzdí… S čímž úplně nesouhlasím, ale zkrátka shimano brzdy na sramu jsou beznou praxi.

        0 0
        • Breakpain  

          Sram i Shimano brzdí, ale servis Shimana je výrazně uživatelsky vstřícnější :-)

          takže i já to mám – Sram řadí, Shimano brzdí

          0 0
    • Jery01  

      U Sram Guide celkem často odchází páky, tak na to pozor. Co jsem měl zkušenost, tak ani Level T brzdy na novém kole (90tis) nepřišly v pořádku a ihned šla zadní na reklamaci. Taky bych nechal SLX.

      0 0
      • kubad  

        To s tím odcházejí není pravda.

        Byla to vadné série, brzd řešili se to bez problemu reklamaci.

        Level i Guide fungujibv pohode

        0 0
        • novas752  

          Me rok a pul behalo v pohode a nekdy v unoru se prava paka prestala vracet v teple. Takze rozborka, pistek obrousit a uz zase fungujou ok.

          0 0
          • jonti  

            To obrouseni sis delal doma, nebo nekde v servisu? Kde to delaji?

            0 0
            • novas752  

              Doma. Smirkem asi 800. Sundal jsem z pistku tesneni a brousil do te doby nez se dal do paky snadno zasunout.

              0 0
              • MatS  

                Je na to video na YT. Nove revize uz toto maji v poradku.

                0 0
          • Chlebovnik  

            Guidy nebo Levely?

            0 0
            • novas752  

              Guidy R.

              0 0
              • Macik  

                Mě Žitný vyměnil páky Guide RS v rámci záruky a od ty doby OK. Teď jsem zprovoznil bazarový Level TLM a taky se zdá, že budou brzdit.

                0 0
              • Chlebovnik  

                Uf, už jsem se vyděsil. U Guidů klasika no.

                0 0
        • Jery01  

          Jestli to byla či nebyla vadná série nevím, nijak jsem se o to nezajímal (vozím shimano). Jen jsem napsal zkušenost za rok 2018 kdy jsem pracoval v oboru a prošlo mi rukama více pák/brzd Sram s kterými byly problémy. Pokud už to vyřešili tak věřím, že vydrží déle než ten rok :)

          0 0
    • Marek 2  

      Taky bych si nechal SLX.Pokud ale budeš trvat na Sramech,tak verzi TL mám na bazaru,mužeme se domluvit přes SZ.

      0 0
    • gs9  

      Ahoj, to mam zrovna ja :-) sram gx a brzdy jsem dal slx a moc spokojenej.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.