Brzdy Shimano M575-výměna za .....????

11 nepřečtených
  • gras

    Zase jeden Lama dotaz. :-)

    Mám Merida Carbon FLX 800-D –2010. Na dovolený v horách jsem zjistil,že brzdy na Meridě jsou jemně řečeno na prd.

    Jsou tam Shimano M575 disc 180/160mm. Mám 90kg.

    V servisu mě,při zkracováni hadiček,polili jednu brzdu kapalinou. Vyměnili destičky, očistili disk, ale od te doby brzdy nebrzdi jak dřiv. Div neurvu páčky, ale kolo jede dál(prudký sjezd). Mohly by být zavzdušněný, že ? Jsou strašně houbovitý. Už i Věčka by asi brzdily líp.

    Četl jsem tady ale jedno vlákno, kde si lidi stěžovali na tyhle brzdy, tak sem si řekl, že je rovnou vyměním, aby byl klid.

    Výběr se zůžil na Avid ELIXIR 5 ( sada s kotouči 3200,–Kč ). Nechtěl bych moc přes 3000Kč. Uvažuju ještě o možnosti vzit od známého brzdy Deore skoro funglovky. Zjistil, že s kvalitnima destičkama brzi lip jak XT nebo podobně drahý brzdy.

    Kdybych bral Avidy, je potřeba adaptér. Případně jaký? Nevyznám se v tom – PM/IS nebo jak to je? Nejsou zbytečný nový kotouče ? Ušetřil bych 800 kč. Dle vlákna tady nemá cenu jit do Elixir R co se brzdícího účinku týče. Na gramy já prdím.

    Byl bych moc rád, kdyby mi tu někdo poradil. Hlavně s těmy adaptery.

    Dik za všechny odpovědi k tématu.

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.