• Paja

    MTB vyjizdka na pohodu:o) Sraz: 16:00 Klajdovka Navrh trasy: zlutym sjezdikem na Ricky – Pod hadkem – Kalecnik – U tri javoru – Mala ricka – Buk.

    0 0
    • rock  

      Předběžně se hlásím – s tím, že bych se u Tří javorů odpojil …

      0 0
    • Jaroslávek  

      Dle počasí, asi jo.

      0 0
    • mastihuba  

      su marod, ale mohli by ste při té příležitosti pri sjezdu žluté na říčky(čemba objezd) namyslet ty klopenky :)bo sjíždět kolmo ze stráně je celkem nuda. :)

      0 0
      • pepek  

        Ale čuš! ty, ty …tůristo. Splinter tam chytá euforii, tak mu to tam nemůžeme zkazit.

        0 0
      • Paja  

        tak jo, my to vygomem a ty to pak zrealizujes:oD

        0 0
    • Polka  

      Toz kdyz nebude chcat…budu tam ;-)

      0 0
    • Karaya  

      Jestli to pujde, tak prijedu.. Nechcete jet radsi na silnici? :-)

      0 0
    • madcat  

      Po takových magistrálách vás baví jezdit?? ble! :)) sem si dal teď v nedělu, když už bylo tak hezky, velmi zajímavou trasu Klajdovka – Šumbera – Obřanský hrad – Těsnohlídkovo údolí – Bílovice – Nad Arboretem – U Křížku – Babice – Na Újezdě – Kostelík – Býčí skála – Pod Máchovým památníkem – Máchův památník – Nový hrad – odtud po zelené dolů a po otravné kurvafix asfaltce až zpátky do Bílovic, tam sem se vyhrabal na Klajdovku a auto mi nikdo neukradl, tak sem se zdárně dopravil až dom :)) Vymakaný sjezdíky sou na modré před a za Obřanským hradem, na červené cestě S. K. Neumanna za rozcestím U Křížku (pak se to na druhé straně musí ale zaplatit dost velkým krpálem nahoru), na žluté za Babicema za rozcestím Na Újezdě směrem k Býčí skále, a pak vypadá super žlutá pěšinka od Josefova nahoru k Máchovu památníku, bohužel sem to teda šel do kopce :(. No a pak samozřejmě zelená z Novýho hradu dolů na ancvaltku, kde sem se asi třikrát málem vyvrátil, je to tam vymletý od vody jak kráva a samý listí :). Labůžo to bylo :)

      0 0
      • Splinter  

        Šumbera? WTF?:-)

        0 0
        • madcat  

          Šumbera? Tolik praví mapa, já nevím proč se to tak jmenuje. Je to mezi Kopaninama u silnice na Ochoz a Obřanským hradem.

          0 0
        • Polka  

          Hosi, vy ste uz z teho SLP Krtiny tak zblbli, ze ani nevite, co je prava Sumbera? www.mapy.cz/#…

          0 0
          • Paja  

            to je otazka cemu vsemu se rikalo/rika Sumbera, na mape KCT je Sumbera napsano prave v mistech kudy vede oblibena LD (cti lesni dalnice:-) Sumbera od SLP:o) ale asi sme madcatovi krivdili, bo z Klajdy na Obranskej hrad asi po LD Sumbera nejel.

            0 0
            • madcat  

              Nee po LD jsem opravdu nejel :-) Jel jsem po TZ a ty uvedený názvy jsou z turistických map na www.mapy.cz – názvy těch „křížků“ – tam je Šumbera přímo na TZ jak rozcestník

              0 0
      • pepek  

        No mohlo to být trochu lepčí, ne :-)? Proč Šumbera? z Bílovic po žluté nahoru k policajtům je to taky lepší, proč z Novýho hradu po zelené do Adamova, proč ne na Čertův hrádek, nebo od Starýho hradu dolů k silnici? atd

        0 0
        • madcat  

          Proč Šumbera? Protože je tam hned potom super sjezd přes ten hrad, proto :). Z Bílovic po žluté nahoru k policajtům myslíš jak a kam? Prosím názvy turistických rozcestníků, lokální názvy neznám, protože nejsu odtud, dycky se tam napřed musím dokodrcat autem. Z Novýho hradu po zelené do Adamova proto, že už bylo trochu pozdě a nějaký další protažení trasy už bych za světla nestíhal, tak sem to zalomil nejkratší a nejrychlejší cestou k autu. To že na Čertův hrádek vede od Novýho hradu zajímavá trasa vím, už se to tu kdesi psalo, ale to pak asi rovnou protáhnu do Blanska a zpátky to vezmu vlakem :) Nebo posunu základnu trochu víc na sever, abych ty už projetý kusy nemusel projíždět furt znovu a objevoval i nový kusy. Jinak teda jezdím v podstatě jenom po turistických značených stezkách, lokální trasy, ač jsou třeba i mnohem zajímavější (třeba sjezdy) neznám a nerad bych někde bloudil víc než je nutný, takže si nechám poradit – to tvoje „od Starýho hradu dole k silnici“ je po červené TZ?

          0 0
          • Paja  

            Nad Obranskej hrad se da dojet po zajimavejsi ceste nez Sumbera, ale hur se to hleda, zvlast kdyz nejses mistni. Od Staryho hradu to je neznaceny a konci to jak Svitava krizuje silnici Blansko-Lipuvka, cervena TZ vede primo od N. Hradu na cestu podel Svitavy.

            0 0
      • pepek  

        No a ta žlutá k Máchovýmu se taky má jezdit a ne chodit.

        0 0
        • madcat  

          Dite do řiti, já mám těžký kolo, kdo se s tím má šlapat nahoru, eště když se to furt staví na zadek :)

          0 0
          • pepek  

            Práce s těžištěm, soudruhu..:-) Já mám kolo taky těžký: 23 kg

            0 0
            • slou  

              Nehoupej … 23kg :))

              0 0
              • pepek  

                Jojo: podvozek spešl má tak asi: 13,5 kg a hlavní součást pohonu má 9 kg nadváhu :-( Nemám bohužel foto s váhou:-)

                0 0
              • Paja  

                vsak urcite s tou brasnou na riditka a hromadou chlebu se sadlem;-D

                0 0
      • Paja  

        Nic ve zlym, ale na tve trase je „magistral“ mozna vic:o) priste zkus z N. Hradu sjezd po cervene, ten je o dost lepsi nez ten vymletej kousek po zelene, ale jinak trasa pekna, takova klasika. Pozn. Pod Hadkem – U tri javoru neni po znacce, takze ani po jedne z magistral, „magistrala“ tri javory-kalecnik je kvuli vymakanymu sjezdiku na Malou ricku…;-)

        0 0
        • JSt  

          z novyho hradu jedine po pepkovym. nahoru po te cervene. :-)

          0 0
          • Paja  

            Z Novyho hradu nahoru? do nebe?:o) Pepkuv sjezd c.nevimkolik prece nevede po cervene, ale je to neznaceny, z N. hradu po louce, kolem zbytku staryho hradu a pak rovnou s kopce na krizeni Svitavy a silnice Blansko-Lipuvka (modry tecky) Pak ale nejak nechapu jak to, ze to nekrizuje tu cervenou TZ nebo si to jenom nepamatuju?

            0 0
            • JSt  

              vis jakou ma funkci tecka? ukonci vetu – rozumej myslenku. takze polopate ;-): nahoru na novy hrad po cervene. sjezd z noveho hradu po pepkovym. kapisto ;-).

              0 0
              • Paja  

                Jo taaak, uz to vidim, to bys pak taky mohl psat na zacatek vety velky pismeno, hur se pak prehlidne ta tecka:-P

                0 0
                • JSt  

                  to mas pravdu, ze bych mohl. ale kdyz ja uz jsem takhle zvykly ;-).

                  0 0
            • Karaya  

              Krizuje, a je tam jedna z tech tezsich pasazi s koreny..

              0 0
              • Paja  

                Uz sem si to asi vybavil, ja tam od ty doby co sme tam byli se Splintou a Polkem nejel, budu si to muset projet:o)

                0 0
        • mastihuba  

          když už seš na javorech, tak proč to nešvácnout dolů k posedu? :)) modrá/modrá je dobrá, ale poslední dobou už tama moc nejezdím.

          0 0
          • rock  

            Dolů k posedu ? To je kam / kudy ? Znám to :-) ?

            0 0
          • Paja  

            Tudy jsem jeste nikda nejel, ale bude to urcite taky pekny, ja zas modrou nemam tak ojezdenou, naposled jsem si ji „vychutnal“ na Meride, ale bohuzel v opacnym gardu:-P jinac pouzitim „cemba obchvatu racicke“ vypadne i posledni dalnice (nemela by naopak prvni vlnovka byt po zlute, asfalt tam vede kolem a zluta pres kopecek).

            0 0
          • Paja  

            btw. nema nekdo naskenovanou mapu mor. krasu 1:25000?

            0 0
        • Paja  

          ups, prehodil jsem 3 javory a kalecnik:o) se me to vzdycky pletlo @:-)

          0 0
    • Jaroslávek  

      Kdo teda bere ty chleby se sádlem, když se gulášek v týdnu nedělá a klobásek se slanýma tyčinkama taky nic moc ? Že by nejmladší ?-)

      0 0
    • Excel  

      nemůžu, dyť já dřu

      0 0
    • Splinter  

      Tož ja, bude předsraz u nás?

      0 0
      • Jaroslávek  

        Aspoň vás bude víc na to mazání chlebů se sádlem.-)

        0 0
      • Paja  

        To asi nestiham, pojedu rovnou pres kruhac a nam. K. IV. na Klajdu, leda sraz 15:45 ve Slatine u kaplicky.

        0 0
        • Splinter  

          Aha, tak už mi došlo že sraz je na Klajdě a ne dole v Líšni:) Ok, tak 15.45 u kaple.. Kdybych nestíhal tak napíšu.

          0 0
    • rock  

      Tak si to užijte. Ráno u nás pršelo, tak jsem vyměkl a jel do práce autem :-( …

      0 0
    • Splinter  

      Tož dobré to bolo…

      0 0
      • Jaroslávek  

        Brzdič též spokojen. P.S. Já mám prostě v lese s tím listím a k tomu ještě mokrým špatný zkušenosti.-)

        0 0
      • Polka  

        Mokre, kluzke, vesele a docela rychle to bolo :)

        0 0
      • Paja  

        Dokonce i na pohodu to bylo az do doby, kdy nas pred Bukem zachytil Slapanicky expres a vlacel nas 30kmh do kopce:-D

        0 0
    • pepek  

      Pojede někdo aji v pátek na Buk? (bo tam bude gulášek…snad:-) Bych to pojal jako night ride.

      0 0
      • Splinter  

        Furt nebreč když není gulášek:-D

        0 0
        • pepek  

          Proč bych tam jinak jezdil? Žádné zajímavé sjezdíky ani trailíky tam nejsou, minule jsem dal v Babicích Radegast a to Brno na Buku už mě pak nejelo a k tomu eště gulášek zase nebyl…tož včíl mudruj!

          0 0
          • Splinter  

            Jestli tam jezdíš kvůli pivu a jídlu…

            0 0
          • madcat  

            To je právě důvod proč jsem tam byl jednou se podívat a už se mně tam nechce – člověk tam jede jak blbec po asfaltce nebo po polňačce přes pole a zábava při jízdě veškerá žádná. Kdyby to bylo aspoň v lese. Takhle dám rači přednost Sokolovně v Bílovicích, Šmelcovně nebo nějaké jiné občerstvovně třeba v Adamově. Je ale taky pravda, že jiný hospody moc neznám :-).

            0 0
            • Jaroslávek  

              Orlíci a jim podobní co to znají, nejezdí ani po asfaltce ani po polňačce, kromě posl. 3oo m. U mě je to podle počasí, nálady a času.

              0 0
              • madcat  

                Nojo já to neznám, byl sem tam poprvní. Tak poraď orlíku kudy tudy, ať nejezdím jak ***** po TZ! :-) Jel jsem tam od Hádku napřed po zelené, pak doprava po modré a ve finále ten kousek po červené, bo sem nechtěl bloudit. Zpátky to bylo po modré z kopce dolů (to mě i celkem bavilo :-)) a pak po nudné asfaltce relativně hezkou chatovou oblastí po červené TZ zpátky na Hádek. Předpokládám, že se to dá vzít nějak prostředkem toho Přírodního parku Říčky (viz. mapa)?

                www.mapy.cz/#…

                0 0
                • mastihuba  

                  pokud chceš směr hádek tak mužeš směrem na Lhotky, hned na kraji u prvního baráku doleva a za ním dolů z kopce. Vyplivne tě to u jezírka. To objedeš z levé strany a po vrstevnici dojedeš na velkou křižovatku s velkým krmelcem. dáš se doprava po hřebeni a na závěr sjedeš k mostku na ten asfalt co vede z malé říčky pod hádek. po něm ujedeš asi 200–300m a odbočíš doprava mezi chaty abys nemusel fuck of po asfaltu a dojedeš lesem pod hádek.

                  0 0
                • Jaroslávek  

                  Mě sis splet asi. Jsem já orlík ? Ni !!

                  0 0
                • Polka  

                  Vsechny cesty vedou na Buk!!!

                  0 0
                  • madcat  

                    tyvole samej výjezd!!! :-( :-)

                    0 0
                  • rock  

                    Dobrý :-) … hlasuji pro červenou vrstevnici z Hádku. Roste tám fůra malin :-) … buď po ní cestou z práce uháním až na Kalečník a směrem domů, nebo se protáhnu na ten „vrchařský“ propoj (to by mělo být proti směru Meridy, resp. GT Challenge, ne ?) a jedu na palačinky … Modrá klasika je hnus co nesnáším ani v jednom směru a Mastihubova varianta je dost mokrá. Trasu Meridy úplně vpravo mám moc rád (v obou směrech), ale na příjezd od Brna už je to dost mimo, ne ?

                    0 0
                    • rock  

                      třeba tudy …

                      0 0
                    • Polka  

                      Kolega Madcat se neptal na nejkratsi trasu, pokud jsem dobre cetl ;-)

                      0 0
                      • madcat  

                        Nee, to neptal, ale pomalu přes Český Těšín bych to taky nerad bral :-)

                        0 0
                        • pepek  

                          Jinak soudruzi ze Šlapanické a Líšeňské větve si to trochu zjednodušili. Na Buk se dá samozřejmě postupovat nejenom z jihu a jihovýchodu, ale zejména ze západu a dokonce i ze severu. Postup údolím Svitavy se jeví dokonce strategicky výhodnější, bo se tam vyskytuje množství libových sjezdíků a trailíků. Např. všechny žluté a modré sjezdy k Adamovu a z Babic jsou jedlé, další postup podél Křtinského potoka směrem na Habruvku a Křtiny a lze dokonce postoupit až za Vranov a zaútočit přes Nový Hrad a Rudici, případně dokonce přes Blansko na Těchov a kultovním sjezdem na Skalní mlýn a pak podél potoka Floriának zase na Rudici, Jedovnici atd.

                          Někteří Soudruzi jsou již totiž tak závislí na Buku, že trasy, zdánlivě vedoucí jinam, neznají,nebo dokonce nechtějí znát. Zjistil jsem např. že jeden zasloužilý soudruh neznal kultovní žlutý sjezd z Utěchova k Adamovu !! Tož tak.

                          0 0
                          • slou  

                            A co teprve na Buk přes brody u Lomničky :)) … trochu to podpořit na Žerňasu a pak hurá na Buk :))

                            0 0
                          • rock  
                            • příjezdové trasy z Rakoveckého údolí. Ale to už je pro Brňáky fakt trochu z ruky :-) …
                            0 0
                          • Polka  

                            Lisensti soudruzi si to nezjednodusili, naznacili pouze par variant. Soudruzi totiz nemohou travit pracovni cas jen vyrobou mapek pro BF ;-)

                            0 0
                  • madcat  

                    A co je vlastně na tom Buku tak úžasnýho? Jsem se už asi jedno někde ptal, ale nikdo mi nejspíš neposkytl uspokojivou odpověď, tak se ptám znovu :-).

                    0 0
                    • rock  

                      Jeden z mnoha důvodů, proč Buk …

                      0 0
                    • mastihuba  

                      no v zásadě NIC. :)

                      0 0
                    • mastihuba  

                      ataky by mne celkem zajímalo proč tam všeci jezdí :)

                      0 0
                    • Polka  

                      Tam musis zase zajet, to se neda popsat :D

                      0 0
                    • pepek  

                      Máš pravdu, dnes jsem tam byl asi po padesátý a zjistil jsem že tam fakt nic zajímavýho není. Gulášek teda byl dobrý a aji ten noční návrat přes les nemá chybu. I ta blbá cesta Bílovice-Obřany se mě zdála jak zajímavý trailík. (Nebo že by to dělal ten rum?)

                      0 0
                      • Polka  

                        Ses divnej :-P

                        0 0
                      • mastihuba  

                        Bukovinka je o setkání s podobně postiženejma lidma, ti co to nepochopili, tak tam jezdí 3× týdně na guláš a přemejšlí co na té hospodě vidíme. :))

                        0 0
                        • JSt  

                          :DD

                          0 0
                        • pepek  

                          Já tam většinou potkám jenom toho borca z té Tvarožné :-) A guláš taky většinou nemají, nebo místo toho prý dávají pštrosa, či co ?

                          0 0
                          • mastihuba  

                            většinou ho nemají v týdnu bo guláš se vaří v pátek :)

                            0 0
                            • pepek  

                              Fčera taky neměli, měli pštrosa…

                              0 0
                              • mastihuba  

                                holt smůla, v neděli večer se klidně může stát. To seš na něm závyslej? :)

                                0 0
                                • pepek  

                                  Bylo to už v: 14.00 a bylo to už po druhé za sebou. Nesu na tom závyslej, ale trochu závislej jo:-)

                                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.