• Paja

Pul osme a novy vlakno nikde, to koukam…:)

• mastihuba  

Co bysme si bez tebe…

• p@X  

Kua, neměl bych chlastat, ale mám zaplacený: https://www.besedaubigbitu.cz/

• p@X  

To jsem neměl číst: https://www.bike-forum.cz/…imano-1x12-1#… :)

• pepek  

Mista je tam kutwa dost :-)

• String  

Včera kolem 16,30 h jsem potkal ve směru od Tesca u Kauflandu na křižovatce v Krpoli známou postavu z fotek. Oranžová helma, dres komplet do modra a znám jistě obličej odtud, kdopak to byl? To jen tak pro pořádek. :-)

• Hammond  

Pomalinku frčím delší štreku, na Vzpírárně dám první kousek,je hezky ,že?

• babicak  

Bylo by to řešení výměna 10–42 na 10–46?

• p@X  

Řešení je 51z :)

• pepek  

Jasně, je to 10%. 22/36 je ofšem ještě daleko lepší

• p@X  

Čekuj na bazarech zánovního vorla, dost lidí přechází na Shimano…

• babicak  

Ty budeš přecházet na SH? Zánovní Orlík, dál k tomu musíš koupit minimálně řazení, přehazku, řetěz, kliky bych si nechal staré, cena by byla kolem osmičky. Pokud vyměním jen kazetu s větším rozsahem, mám to jen za cenu kazety (předpokládám, že ta kazeta je naa XD ořech) a mám pěkný dárek k narozeninám, nebo k Vánocům :-).

• p@X  

Šaltr pobere 46z bez problému?

Můj nájezd na MTB se blíží nule, takže nemá smysl do toho cpat.

• LM  

Hmotnost: 502 g – Ne, raději knihu :-)

• babicak  

10–42 XG 11–50 má 400 g, dám lehčí plášť a úspora je tu – :). Popřípadě bezduse, ale to si nejsem jist hmotnostní úsporou

• LM  

No mám na kolech kazety SRAM XG-1180 (315 g) a XG-1175 (325 g), takže bych si pohoršil výrazně (bezduše s minimem mlíka už tam jsou:-)).

• Paja  

Tvl. to je psycho, ty ceny.

• novcze  

dvanáctkové SLX to jistí

https://www.bike-discount.de/…sette-847237?…

• p@X  

Bral bych komplet nový XTR vč. těch čtyřpístků, ale na co? Jezdit by mě to nepřinutilo, ve sjezdech by mi to nepomohlo.

• Excel  

No čéče v týdnu jsem na to sedl, ujel 1 km, vrátil se a šel raději dělat úplně něco jinýho.

• babicak  

Pěkné, to ale nedáš na XD ořech, takže ještě přikoupit ořech ( plus řazení, přehazka, řetěz) a je otázka, zda by na ten můj náboj šel

• novcze  

já reagoval spíš na tu poznámku o cenách, ale 51 zubů by jistě řešení bylo :))

• LM  

To už můžeš koupit tu Sunrace 10–46z – je totiž lehčí než obě varianty SLXa a nemusíš měnit ořech ani řazení :-)

• approx. 513g – 10–45 (manufacturer information)
                    • approx. 534g – 10–51 (manufacturer information)
              • LM  

V německu to je o trochu levnější nebo lovit na bazaru no :-)

• babicak  

Aktuálně mám XG-1180, ale mám RaRa, který je o zhruba 200 g těžší, než byl původní Ground Control, ten tedy byl 2,1, teď RaRa 2,5 a Performance Addix verze. Takže při lehčím plášti bych byl na stejné hmotnosti. A myslím, že raminko u X1 přehazky by mohlo probrat o 4 zuby více. Kolik se ušetří, když se vyhodí duše a nalijte mléko? Myslel jsem, že se tam musí nalít minimálně deci, což velmi zhruba odpovídá váze duše

• p@X  

S mlíkem nic neušetříš, spíš naopak se tam udělá vrstva starýho.

• nomecz  

Obyc 29 duse ma tak minimalne 150 gramu mlika staci tak 80 ml takze na kole usetris tak cca 50 az 100 gramu podle vahy duse. Ale klesne ti valivej odpor takze ten wow efekt je o neco vetsi

• Polka  

Jdes dobrou nejlevnejsi cestou podobne jako ja, netreba do toho davat dalsi prachy a hlavne neres vahu kazety u toho tvyho smrdlani :-) Pokud mas hazku X1 tak dle tabulky no problem.

• String  

Nevíte, jestli tu cestu Padouch komplet vyasfaltovali? Jel jsem jen okolo odbočky směrem na Rudice a začátek cesty měl novej koberec. Asi zase zbylo zbytečně moc peněz z programu EU „Vyasfaltuj les“ a prskli tam asfalt.

• pepek  

Jel jsem nedávno po té Kočárové a tam byl pěkný nový asfalt a ten Padouch myslím byl už nachystaný. Jen tak dál, ať je pěkný asfalt aspoň v lese, když už není v Brně.

• String  

Asi to berou komplet, když tam mají techniku. Ale spojovací silnička Ostrov u Macochy na Sloup (na mapě název 5. Srdcem jižní Moravy) byla snad už jen ze záplat. Ani jsem nezamykal vidlici. Potkal jsem nějakýho silničáře a až mi ho i bylo líto, klepal se na tom jak pes v zimě.

Asi jsou priorita lesní cesty :-)

• TheJD  

Nevite, jestli nekde v blizkosti maji testovaci sedla Selle Italia? Na netu jsem nasel jen bikegallery v Praze. Dik.

• LM  

Trailové zpravodajství:

• na Naučné je v cestě novej strom (foto 1)
      • na Kaštánkovi jsem kousek za výjezdem od potoka dával stranou kámen schovaný ve vysoké trávě přímo uprostřed pěšinky (WTF?), zbytek cajk
      • na lesní cestě vedle Rakovce (modrá TZ) je taky strom přes cestu (foto 2)
      • TheJD  

Jak to ted vypada na naucne? Ja uz tam dlouho nebyl kvuli popadanym stromum a taky kvuli zarostenym mistum. Na Kastenek nejezdim kvuli te zarostle sekci za potokem.

• nomecz  

Doplnim :)

Ten strom na naucne uz je odvetvenej , pred tydnem sme to tam pizlali protoze se tam nedalo skoro prolest

A ten strom na modre TZ kdyz jedes dolu je za zatackou tzn brzdil sem i ocima …

• String  

Strom na modré potvrzuju. Krom toho jde dost blbě přelézt. Hlavně se musí přehodit kolo (spodem je málo místa), je to slušnej kus dřeva.

• obda  

Jj, přelízání je tady trochu sportovnější výkon.

• ufoncz  

Trochu to tu teda taky zaplevelím :-P

Z minulýho týdne:

1. Baba všechno cajk (nevyzkoušel jsem snad jen od Jinačovic k Zoo trailu podle potoka)
        2. Prigl trail včetně Křížovky a předcházejí kořenovce po sjetí z asfaltky v oboře taky cajk (v té oboře to není úplně samozřejmý)
        3. u Jedovnic si na těch pěkných kořenech na červené TZ těsně u Olšovca někdo vydupal zákazovou značku pro kola i z druhé strany – to je ale už tak měsíc :-(

Teďka:

1. Za rybníkama u nádraží Jehnice řekl bych v supr stavu, když to teď není přeschlý. Kdo nechce do vody a blata, musí ale přes tu skalku. Bacha, jižní břeh toho potoka, co je teď bez lávky, dost strhla vody – najel jsem do toho, že to je jako před tejdnem a div se nedělal kotoul i s kolem.
        2. Červená TZ od Jehnic na Lelky úplně perfekt už delší dobu, akorát tam ta boční kořenová alternativa dost zarůstá.
        3. „Anenský“ trail ok, když víte, jak v horní části plynule objet ty už dlouho nakácený stromy
        4. u Babích dolů je paradoxně v čudu jen ta zelená TZ, ostatní pěšiny fajn
        5. žlutá TZ od „U Buku“ směrem dolů k rybníčku Mates (Rakovci) je teď dobrá technická výzva – vymletý koryto, díry a hupy z kořenů, ráno k tomu tam ty neuvěřitelně nelogický zapuštěný strouchnivělý klády pěkně mokrý. Kdo už se nudí, tomu za mokra rozhodně doporučuju.
        6. Paintball – stačí pár hodin bez deště a hned se to sype, suchý. Skoro k neuvěření. To fakt jezdit nejlíp do pár hodin po chcancu.
        • LM  

ad: od Jinačovic k Zoo trailu podle potoka – cajk, jel jsem dneska včetně Zoo trailu

ad: Za rybníkama u nádraží Jehnice resp. potok bez lávky – najel jsem tam od severu, že ten potok projedu a pak nějak vyjedu nahoru druhej břeh. Bylo to hodně naivní, zůstal jsem tam pod druhým břehem stát na kole ve vodě a měl co dělat, abych se vyškrábal nahoru s kolem v ruce bez namočení bot :-)

ad: žlutá TZ od „U Buku“ směrem dolů k rybníčku Mates (Rakovci) – tam jsou klády v zemi paralelně na směr jízdy? To je to hnus i za sucha.

• ufoncz  

Uz od nepameti. Cekam, kdy konecne uhnijou vsechny.

• obda  

Jo, jsou a vždycky byly. Za vhodné konstelace byly jetelné i pro mne, ale dobrý pocit jsem z nich moc neměl.

• ufoncz  

Přidám ještě něco vzdálenejšího a tak trochu z druhé ruky:

1. Olšaňák (a teda i Modrej Nemojanskej) cajk
          2. (po dlouhé době) modrá TZ mezi Třema smrkama a Rakoveckým (U zabitého) kolem Bílé skály taky cajk
          3. Zelená TZ od Senetářova na Budkovan při sjetí (doprava na šotku) před tou úplně spodní části dtto

Polka na té soc. síti nazvané podle žrádla bohužel reportoval nejetelnou modrou TZ kolem Luhy od Oborskýho dvora k Vlčí skále.

• tusiexet to xmetov cuez  

2. co tam bylo necajk?

3. které sjetí myslíš? Toto? To pak ale jedeš skoro furt po šotce a to se nemusí hlásit, ne? ;-) Důležité je, co je tam níž… Nebo je tam ještě nějaká šotka?

• ufoncz  

2. Tam snad bylo přelejzání přes popadaný stromy (ve vlnách, jen s malýma přerušeníma, než to zase popadalo nebo to tam nakáceli) většinu z posledních tří let.

3. Samozřejmě myslím sjetí až skoro dole – je tam takovej mírně vracecí žlíbek s cestou. Prostě až narazíš k vícero velkým padlým smrkům, tak se trochu vrátíš a vyjedeš to po lehce zarostlé cestě na šotku. Větší část toho pěknýho singlu si teda užiješ.

• Polka  

Dával jsem to i sem ;-)

• ufoncz  

Ještě jednou zkusím, jestli to Paja vydrží a nebude radši sám chtít oddělený vlákna :-) Ale ať je to komplet:

[1] Na tohodle bacha, ten se s tím nesere. Myslím, že je to ten stejnej, co bez jakékoli cedule málem zabil holku se sluchátkama, co šla po zelené z Vranova do Kateřiny (aniž by o tom věděl, ale já to viděl, já tam byl :-)). Tady měl krátkej úsek se zákazem vstupu, ale stromy stejně už padaly jinde – jak jsem psal, nesere se s tím. Proč ale kácí i borovice a duby? A proč ŠLP Křtiny z trávy a kvítí kolem šotolinové dálnice Vojanka dělá z obou stran asi tak dva metry pruh „anglickýho trávníčku“? Jsem myslel, že se řeší kůrovec a sucho.

[2] Ten lehčí trail po okraji Hádecké planiny (nevyhlídkovej) má jedinej větší padlej strom, jinak paráda, bez ostružin a dalších strastí.

[3] Jak už tu padlo, sjezd přes zříceninu Obřanskýho hradu stojí za vyliž. Jet se to dá, užít asi těžko. Korýtka, suchý, sypký, drolivý. A ještě se tam zespoda drápou turisti (tak jsem to radši stočil na zřícenině do Těsnohlídka a pošetřil brzdy)

[4–6] Těnohlídkovo údolí u chat dole vykáceli a pak taháním dřeva lakatošem (asi k Resslovce) rozjebali lesáci do stavu tak osm let zpátky. Pryč jsou sice i kopřivy, ale tentam je singlík přes čistej potůček, ta džungle je cesta kolem památníku nad zříceninu. Aspoňže trailík po severní straně potůčku tam v tý spodní části furt je.

[7–8] Pepkův sjezdík zhruba ze začátku Obřanskýho trailu (u Hradiska) k mostu přes Svitavu u Těsnohlídka (s kvádříkem na konci) pořád obsahuje dva velký padlý stromy a mezi nima naprosto nepochopitelně ne až tak starý koňský hovna. Co tam v tom sklonu dělá kdo s hajtrou?

• pepek  

Super. A ta Lužánecká už je ok, akorát uprostřed je furt ta jama :-)

• tusiexet to xmetov cuez  

Na žluté pod Liščí lečí jsem trochu odstranil ostružiny, takže se to zase krásně klikatí bez krvavých následků, fotky nemám.

• Polka  

Tudy teď také ne, přátelé.

• LM  
        • Odházel jsem dneska zase nějakej bordel stranou nahoře na Karáskovi a v jednom místě vyčistil+vyznačil objízdnou trasu → jde to teď projet bez šlápnutí na zem.
        • Paintball/Kuleho trail je dobré jezdit ráno/brzo dopoledne, kdy to rosa ještě drží trochu pohromadě :-).
        • p@X  

Můžu mít dotaz, to tě každý den baví?

• LM  

No jezdím spíš obden a pokaždý jinam, aby mne to neomrzelo :-).

Tenhle rok jsem byl 2 měsíce bez kola kvůli úrazúm (duben+červen), takže to dokud je pěkně zase doháním. Rameno už je skoro v původním stavu, tak začínám zase skákat.

• String  

Ono to podle komentářů tady vypadá, že jen Kaštánek, Karásek a Kuleho trail. Proto asi ta otázka :-)

• LM  

Není to trail, ale dám to sem. Vedle Provazníkové je rozkopanej a zapáskovanej chodník, kterým se dalo dojet z Tomkova náměstí na Kohoutovu a pokračovat v mírném sklonu na Lesnou či Krpole.

Dneska jsem na to po 4 hodinách na kole smutně koukal a pak se škrábal v tom největším vedru nahoru Soběšickou :-/

• ufoncz  

Taky tama občas jezdím, ale mám u toho furt pocit, že správně se má na kole jet až kousek před tunel (kam už smí jen motorová vozidla) a tam se napojit na tu asfaltku parčíkem pod Husovičákem směr Kohoutova.

• Sistematicx  

No jo. A co kdyz jedes z vrchu. Tak prijedes k tunelu a pak stejne musis jet podel tech skal po tom uzkym chodniku. Jinak bys musel sesdnout z kola a jit az dolu na tomkac pres prechod pesky a u toho bazaru a pujcovny privesu nasednout.

• Sistematicx  

Da se jet vic vpravo tim chodnikem podel tech baraku. Sirka je max na jedno kolo a je to trochu tarostle kerama ale projel jsem. Jinak je to rozkopany jeste pred tuneleme u toho servisniho odstavnyho pruhu jak je ta foto brana. Po cele delce je vykop na kabelaz takze bud prekrocit s kolem cca 0,5 metru mezeru nebo jet az ke kanalu co je tesne pred tunelem a tam se obtocit kolem antonicka…v patek jsem tak projel. Jezdim tama pravidelne domu a do hokny.

• LM  

Kolem baráků úzkým chodníčkem jsem projel a doufal že to dál bude lepší, ale nebylo, kolem výkopu hlína a hlavně ta páska – takže se mi tudy šaškovat s kolem v ruce nechtělo a lézt do hustého provozu už vůbec ne :-).

• LM  

Zas jsem trochu odostružinil výjezd kolem Soběšických rybníčků. Tentokrát jsem trochu vzal i kopřivy čumící do cesty. Náročnost výjezdu stoupá po každém větším dešti, za chvíli z toho bude pěkný singl (s vymletým korytem po stranách) :-).

• LM  
          • Trochu toho bordela, co jsem odtahal stranou na začátku Karáska, zase někdo natahal zpět. V horní části bylo pak ještě několik kusů dřeva „nastražených“ v cestě – všechno je dobře vidět a jde v klidu přejet/skočit, takže jsem to tam nechal. V prostřední části jsem kopnul stranou několik větví, které byly hozené přes pěšinku na délku. No a v závěrečné části mezi dvěma asfaltkama někdo vybudoval ze dřeva a hlíny odpal, který někdo jiný následně rozmlátil. Že by to byl ten spouštěč nevraživosti?
          • „Zrekonstruovaná“ pěšinka u Kriketového hřiště v Zamilcu byla vylepšena na každé straně o dřevěnou tyčku, na které jsou přidělané dvě zalaminované A4. Na první je piktogram Zákaz vjezdu jízdních kol a na druhé nápis Pouze pro pěší! No zakroutil jsem hlavou a jel opatrně dál. Během průjezdu jsem se od jedné hodné paní, které jsem uvolnil cestu zastavením ve křoví na kraji cestičky, dozvěděl, že ten zákaz je oficiální (přestože to tak nevypadá) a že ho tam dával sám starosta. Když jsem se ptal proč, tak: „Cyklisté v okolních lesích jezdí jak hovada a pěší si na to stěžují“. No potěš koště…
          • pepek  

Tak toho tunelu u baseballu je škoda. Ale zase když jsou to jen papírové značky, tak to nemůže být směroplatný. A silnější vítr to jistě brzo utrhne.

• LM  

Hádejte co jsem dneska přejížděl a přeskakoval na trailu Za hřbitovem?

Ano, i zde někdo nastřažil kusy dřeva. Větev ve tvaru samorostu na konci škvárového sjezdu je extra vypečená. Koním to evidentně podle čerstvých koblih nevadí.

• p@X  

Měli bychom se nad sebou zamyslet:

Brněnská diskuze je soukromé tlachání pár známých a s cizími se nebaví.

…vlákna Brno – měsíc jsou spíš takovej chat přátel z jedný hospody…

• String  

Asi se neumí do diskuze vetřít, někdo plachej. :-)

• Paja  

…az na to s cizimi se nebavi to celkem sedi :)

Tato moudra jsou v kterem vlakne?

• mastihuba  

Ja to chapu, většinou každého odradite volbou trasy, rychlostí nebo zvolenou hospodou. :)

• Jaroslávek  

Chtěl poradit s Francií a Kolohnátem tak nechápu co hledá za štěstí ve vlákně Brno – měsíc. Já přece taky neplevelím Ufonovi Kvízovky tlacháním o ničom.

• obda  

Nj, chudák netušil, že ve vláknech Brno-xxx píšou turisti, a ne enduristi (až na výjimky potvrzující pravidlo).

• pepek  

A prečo ty vlastne nechodíš do oných kvízovek, súdruh?

• obda  

Asi se přešaltruju na ranní ježdění. Teploty příjemné, a dneska jsem nepotkal vůbec nikoho – ani pěšky, ani na kole. A to jsem jel víceméně po značkách ři profláklých cyklopěšinkách. Jen ty vyplavené rygoly jsou trošku o ústa. BTW kolem Trnůvky a na Zlobici už to kůrovec schroustal slušně, a na Babě se to taky rozjíždí. Překvapil mne docela velký rozdíl oproti stavu v červnu :-/

• LM  

jj, ráno/brzo dopoledne v 15–20 stupních je to mnohem lepší než v podvečer, kdy je stále 26+ :-)

• kankrlicek  

Co furt máte proti třicítkám? To je krásná, pohodová teplota.

• LM  

K vodě možná. Na kole je mi už moc teplo.

Poslední vyjíždku v téhle teplotě jsem pečlivě naplánoval podle potoka (vyschnul), ve stínu stromů (lesáci vyrubali), takže jsem v tom kopci na slunku málem chcípnul a spodek Prygl trailu pak dojížděl s úpalem jak ve snu

A přitom pár let zpět mi vysoké teploty nějak extra nevadili, divné :-)

• Motyll  

Třicítky na mě začínají být mladý…

• RomanH  

To mi taky dela dobre na c…a

• mastihuba  

tvl. když vidim ten Romanuv škopek tak ve středu už to asi pude. :)

• String  

Stav nouze: Nevíte o někom, kdo je schopen co nejdřív přeplést zadní kolo v Brně (samozřejmě za cenu servisu – ne ze známosti), popřípadě blízký okolí? Opět ruplej nipl a čekací doba na přepletení kde mají mou důvěru je 14 dní. Nebo kdo ze zaplítačů by měl hotový zapletený slušně udělaný kola rychle k prodeji. Co tu lítají jména, tak to je myslím všechno mimo Brno. Ale někoho tu někdo zmiňoval. Nebyl to někdo od ufona, že zaplítá?

• vit.sklenar  

No já přeplýtal zadní kolo před týdnem u Lasla a říkal, že servisů moc nemá a udělal to do druhého dne.

• String  

Dík, odvolávám poplach, objednal jsem novou sadu kol. Nemám na to už nervy. Přepletl bych to a rupl by ráfek, nebo něco ořechem, praporek apod.

• Motyll  

Já poslal synátora do světa… Dneska přišel pohled.

• Paja  

Vzhledem k zitrejsi destove predpovedi jedeme s Jaroslavem a Dusanem uz dnes.

• p@X  

Kam? Jsem on road a free.

• Paja  

Zatim nevim, cil asi nahore?

• p@X  

Já vlastně nevím, „kousl mě vlk“ do slabiny :/

• Paja  

Prijezd tradicne 18.30–19.00.

• Motyll  

To možná dám…

Mám téma k diskusi :)

• LM  

Provinilcům přitom hrozí ve správním řízení pokuta až deset tisíc korun a především roční zákaz řízení a sedm trestných bodů.

• to ty zahraniční řidiče fakt odradí…
              • scoty  

Od 19ti do 7mi v pravém pruhu a zbytek na dráhu.

• pepek  

Hmm. Popiš mi prosím přibližně vlak, který veze náklad kamionů, průběžně se nacházejících na D1. Stačí délka, počet vagonů a počet vlaků, vypravených ČD/den pro tento účel. Také spolehlivost a termín doručení až „ke dveřím“.

• Jaroslávek  

Lépe bych ten dotaz nesestavil.

• scoty  

Obávám se, soudruzi, že méně radikálním řešením již odzvonilo… :-)

• pepek  

To ovšem není odpověď na moji otázku.

• scoty  

Není.

V okamžiku nutnosti přijetí radikálních opatření, který je z mnoha důvodů blízko, se vskutku neřeší, kolik polských kamionů momentálně veze cigára přes Vysočinu z Itálie do NDR…

• babicak  

Rozvážím návěsy ( jestli teda víš, co to je) přivezené po kolejích z vlakového terminálu v Brně, a myslím, že problematice i rozumím a pokud budeš mít zájem, tak Ti fundovaně vysvětlím, jak to chodí a nechodí. Ty fantasmagorie, že budeme vše místo po silnici vozit železnicí může říct jen člověk neznalý. Nebude to dlouho trvat, a příjde krize a bude se vozit zase méně. A uvědomělí lidé přestanou nakupovat zahraniční výrobky i české zboží aby ušetřili přírodu a omezily zbytečné jízdy nákladních aut – včetně dodávek. :-) :-)

Potrefená huse se ozve :-)

• scoty  

Tak to už nebude potřeba, ale mohl by ses třeba stát ve svém okolí váženým obuvníkem, jestli teda víš, co to je… :)

• Jaroslávek  

Tak to je výzva.

• scoty  

V těchto úvahách není nic osobního. Za našeho života se počet lidí na planetě zdvojnásobil. Stávající způsob bytí bude muset být brzy změněn, chceme-li dál žít. Čistý pud sebezáchovy.

• pepek  

Greta nic takovýho neříkala. Za všechno prý můžou auta a lodě.

• Jaroslávek  

Nevím kdo je Greta, ale hlavně ty auta.

• novcze  

z ní bude prima teroristka až vyroste, zradikalizovaná je už teď

• pepek  

Greta Thunbergová se v březnu 2019 vyjádřila, že sama nemá ráda jadernou energetikou, ale že podle IPCC je i jaderná energetika jedním z řešení, které je potřeba použít ke snížení emisí CO2 a proto by neměli ochránci klimatu vystupovat proti ní. Někteří němečtí aktivisté toto prohlášení odsoudili a vyjádřili se, že je součástí jaderné lobby :-)

• Motyll  

.

• babicak  

Vždyť jsem Ti to v úterý přesně takto vysvětloval :-). Ještě pro úplnost je potřeba dodat, že do nákladních aut se počítají i auta kategorie N1 což jsou dodávky a dříve i osobáky s přepážkou

• scoty  

Chybí tam kolonka:

Motal se přes půl republiky mezi nákladem na přetížených rozbitých silnicích a nakonec se trefil do druhého stejně unaveného taky v osobáku…

• babicak  

Ještě ten titulek, kterým to začalo

• p@X  

Je potřeba srazy přesně popsat, a hlavně být vstřícnější k nováčkům a trpělivě odpovídat, čekají jich prý davy, co by se přidali, a těch bikerek…

• Paja  

OK ;) sraz na konecne busu v Lisni u hrbitova, odjezd 16.30.

• babicak  

A v kolik je ten sraz?

• p@X  

Ale má to něco do sebe, dojet zavčasu dom s čistou hlavou, nedehydrovaný, bez smradlavýho pivního potu, asi už u toho zůstanu ;)

• obda  

S čistou hlavou a nedehydrovaný jsem domů dojel taky :) A pod žlutým sjezdem do Zamilca jsem tentokrát místo prasat potkal v protisměru kolegu bajkera :)

• Jaroslávek  

Kušuj, víš že nemám rád lidi …

• mastihuba  

Ste kundy, ja dneska nedavam. :)

• p@X  

Navrhuji zakládat oddělená témata: Brno-pro všechny, Brno-trasy a sjízdnost, největší kopce, nejbrutálnější sjezdy, hádanky, ZK-prokrastinační pokec, VK-vinohrad a spol. :D

• Motyll  

Nemáš tam svoje bi-polární vlákno pro nahodilá emoční zvolání :)

• Polka  

Tak „Brno – sjízdnost cest“ nebo „Tudy ne, přátelé! – Brno a okolí 2“ by se vzhledem k narůstajícímu počtu postů celkem hodilo.

• ufoncz  

Akorát by se musel změnit trochu nadpis. Protože často je hodnotná právě informace „Tudy teď už (zase/konečně) a­no“.

• LM  

Tak tu hodnotnou informaci můžeš přidat bez ohledu na to, jak se vlákno jmenuje.

Nebo můžeme mít vlákna dvě (ať je v tom pořádný bodel:-))

• Tudy ne,přátelé!
            • Tudy už zase ano, přátelé!
          • Polka  

Já vlastně takový vlákno ani nepotřebuju…

• jednak to moc nečtu a když to čtu, tak to pak stejně zapomenu
            • pravidelné aktuální informace o sjízdnosti podáváš ty sám na Stravě ;-)
          • mastihuba  

Myslím že temahle nepodstatnejma informacema je zbytečný to tady plevelit, vždycky se říkalo že nejlepší zkušenost je vlastní. :)

• Jaroslávek  

Něco pro seniory bych prosil.

• nomecz  

ještě to ENDURO jsi zapomněl …

• Excel  

A tyto thready by se zakládaly samozřejmě každý měsíc, aby tam byly jen aktuální informace. Tedy každej měsíc 10 threadů Brno – xxx

S tím, že by tam byl odkaz na tabulku kam by zvolený "nástěnkář " doplňoval a aktualizoval info k danému tématu.

• p@X  

Anebo se na všechno vys*at, automaticky bez domluvy se v pá a so jít zmrskat do štamgastské hospody :)

• Paja  

…a nakonec to tu prejmenujeme na brno-forum :D

• pepek  

Sportovní okénko

• Polka  

Tak jak soudruzi, mám to už konečně vyměnit za druhou placku nebo to dojezdit na krev? Tahle má na zimáku 10tis.

• pepek  

To už musí fest cukat řetězem, ne? Dreml by ještě trochu pomohl.

• p@X  

Jinou reakci jsem nečekal :)

• Polka  

Právě že necuká. Jen občas tahá, když je řetěz úplně suchej nebo od bahna, jinak cajk. Dremlovat se s tím právě nechcu, to je vojeb a taky bych to mohl odremlovat tak, že už by tam nebyly žádný zuby, některý jsou už dost tenký :-)

• LM  

Nepadací převodník už to asi nebude :-).

Nevydává to v záběru nějaký nepříjenmý zvuky jak se tam řetez snaží zapřít? Mám mnohem méně jetý Absolute Black Oval, který jsem kvůli pazvukům přestal používat…

• Polka  

Tak je to na zimáku = provoz pouze cca 5 měsíců v roce + týden na těžko v létě. Na podzim a v zimě s tím jezdím bordelem, ale žádný rychlý vraždy a nikdy nespadl, je to origo sram x-sync a i teď na tom pořád krásně drží. Investice a použití na zimu se fakt vyplatily, předčí to mé očekávání. Pokud je namazanej, tak žádný zvuky nevydává. Mně šlo spíš o tu tlouštku zubů, zda to ještě riskovat, že při velkým záběru porupají a nedojedu na tom ani od krbu dom :-)

• Paja  

Co je na dremlovani za ojeb? Vzdyt to mas za 5 minut i s vyndani a uklizenim Dremlu.

• p@X  

11s pilou rodinu nezruinuje, stejně je na odpis.

• Polka  

Mám dávno náhradní 32z původně co byla na Spešlu, i kazetu, i několik řetězů. Mohu jezdit do aleluja.

• Polka  

Proč bych to dělal, když to zatím funguje i tak? To dřív ojedu zuby na tloušťku jehly :-)

• Paja  

Tak treba proto, ze by to netahalo?

Poznamka nebyla k tomu proc bys to delal, ale ze to neni vojeb :)

• Motyll  

3placka vydží 3× tolik!

• nomecz  

pokud tě neirituje jízdní projev tak dojezdit do zimy a na novou sezonu přezut

• Sistematicx  

Ukradenej commnecal v Brne. Ale dost drsnym zpusobem.

Jesi si to ten manik nevymyslel tak potes koste.

• scoty  

Pokračování kauzy:)

Sláva, soudruhům se již podařilo zkrátit roxor téměř na polovinu…neuvě­řitelné, jen mám trochu obavu, zda trefí ten dálniční průtah správným směrem…

• p@X  

V Událostech z regionu, říkali, že je málo úředníků, i na odboru dopravy, myslím, že tady je odborníků na dopravu a dopr. stavby hafo…

• babicak  

Myslíš, že by mě v mém věku za úředníka vzali?

• Excel  

Známýho vzali, v Brně, dokonce snad na tenhle odbor, měl po padesátce, jen musel do roka udělat ty zkoušky ze zákonů který se jeho odboru týkaj, ale myslím, že to bylo formou testu, takže to není až taková hrůza.

• p@X  

Prý je personální krize, takže by „neměl být problém“ najít si dobrou práci…

• nomecz  

jo jo hlavně je problém najít dobré zaměstnance, začínám mít pocit že „mileniánské móresy“ už mají i lidé 40+

• p@X  

Tak mě teď začal Jobs.cz posílat hodně nabidek, samozřejmě vše rutinní znalost Adobe CS.

• nomecz  

CS je tak nějak standard ne ? teda pokud nejsi vyloženě „modelář“.

ale nevím, tahle oblast jde trošku mimo mě

• p@X  

Je to standardní předpoklad u grafika, ale já jaksi nejsem standardní v ničem :)

• scoty  

Ale tak vzali, pokud by zrovna nikdo kovaný z odboru, nebo jeho příbuzný neměl zájem…, což se u dobrých míst zpravidla nestává…

Hlavně jestli jsi dlouho pracoval ve firmě kde je obvyklé mít tah na branku a sem tam nějaké výsledky, tak tohle se ve státní správě nemilosrdně trestá…

• LM  

+1

Bývalý kolega z bývalé práce (hrozný netáhlo) šel do státní správy (kde to nevadí) ale nejdřív musel opravit vedoucímu pobočky střechu na chatě aby ho přijali…

• mastihuba  

tak já třeba začal karieru ve firmě lyžařskejma zájezdama a vysedáváním v hospodě :)

• scoty  

přesně:))

A nejhorší je, že smíš dělat práci tak 3hod a zbytek tam musíš být…

• LM  

Požádal si je o dokončení díla nebo alespoň o obnovu reflexního nástřiku? :-)

• RomanH  

Pro Jirika a Excela, aneb Modri vedi :-)

• ufoncz  

A jak se ti s tou pevnou vidlí ze Súlova kolem Vlčí skály jezdí? ;-)

• RomanH  

Bydlet v Beskydech, dal bych tam samo odpruzenou vidlu, nebo presel zpet na fulla. Ten tejden v pohode – dnes s detatky, Bily Kriz – Maly Polom – Slavic uplne v pohode. Hlavne ale smekam pred svisti, co vyjeli a sjeli.

• p@X  

Co s načatým wékendem? Hledám bikerku 20 – 45 let (vlastně ani nemusí jezdit na kole;)…

• scoty  

…a je po srandě…

https://www.google.cz/…ata=!5m1!1e1

• Karaya  

Asi bude potřeba víc využívat průtahu přes město, zase se té Prace v něčem přiblížíme :-)

• scoty  

Zatím jen do pondělka, nechali tam jeden pruh na most směr veslařská. Jede to dvacítkou, kolona až do Kr.pole…

• p@X  

O září příštího roku tam nemaj 2 roky jezdit ani šaliny.

Pak se má taky spravovat Veveří, z té by mohli udělat tu pěší zónu, Mendlson má být taky nový s narovnanou šalinou od Hlaváku, … jednou, jednou to bude krásné hypermoderní město :)

• scoty  

…a chceme hypermoderní betonové město??

• ufoncz  

My ne, ale na druhou stranu, když se to koncentruje v jedné hrůze (a tak nějak do výšky), je to možná lepší než další a další satelity ukusující z lesů, luk a polí.

• pepek  

To tedy ne. Tady se zastavuje kdejaká proluka do výšky a doprava tomu není přizpůsobena. Radši ať se staví v mezerách mezi městem a okolními vesnicemi – právě ty Žabiny zastavět až na Monte Bu, Jundrov-tam se to dá natáhnout až k přehradě. A tady budou ty jen bulváry, kavárny a hipsteři.

• p@X  

A biomatky posedávající před kavárničkami na paletách :)

• babicak  

U nás biomatky řeší, že je přeplněn řetízkový kontejner ne bioodpad, že nejvíc tam dal ten a ten pán, a že zjistili, že na zahradě ještě má další bioodpad, a co s tím tedy mají dělat. Sleduji kontejner a kdo kolik do něj dává. Jejich starosti bych chtěl mít :-)

• mastihuba  

U nas obec dotovala kompostery… Kontejner na bioodpad aby tam lidi vozili zhnily jabka je největší picovina co sem kdy videl, este to chapu u hrbitova, ale todle by si mel kazdej na zahradě vyřešit sám.

• p@X  

Mně už začínají chybět igelitky. Do čeho si mám dávat krabičky s jídlem do baťůžku pro případ vytečení? Já snad budu muset začít kupovat sáčky do koša…

• Jaroslávek  

Ta fešná sousedka je taky biomatka ?

• scoty  

A nejsou ty žabiny cca stejně v centru jako některé další hustě zastavěné městské části, sudruh?

https://mapy.cz/s/3xxSi

• scoty  

Toto město bylo již před sto lety skvěle vymyšleno včetně úmyslně nezavěných ploch.

Doporučuji: Karel Kuča: Brno vývoj města, předměstí a připojených vesnic

Ovšem to co se děje nyní je apokalypsa…

• RomanH  

Vzdy je neco za neco. Ted uz holt nejsou Zabiny samostatna vesnice a ve meste nemuze byt nikdy klid, minimalni doprava a tolik zelene jako na zapadle vesnici.

• scoty  

To je pravda. Sice jsme přišli o vycházkovou zónu, zato máme pod okny mezinárodní dálnici…

Brávo:)

• pepek  

Si nestěžuj. Taková malá silnička.Tady byla dříve taky vycházková zóna.

• scoty  

Jenže ti už bez smogu nemohou žít…:-)

• Macik  

Já bych hlavně nechal zmrskat ty vesničany, co kvůli pár pitomejm stromům zrušili jedinou sjezdovku v Brně… ;-)

• babicak  

Když jsem v Žabinách bydlel, díval jsem se na ni z okna a znám lidi, kteří pořádali petice, aby byla zrušena, respektive neobnovena. Za časů studia na VUT se na ni lyžovalo na umělém povrchu za umělého osvětlení. Škoda ji.

• scoty  

Správně, to by si zasloužili.

Představ si to, že jim chtěli zdarma prodloužit sjezdovku až dolů k Jurkovičově vile 50m za jejich prvorepublikové vily, vybudovat zasněžování, osvětlení, hospodu, parkoviště,…celou noc by se o svah starali …a oni to ve své zaslepenosti odmítli. Dokonce zblbli dalších 5000 žabinských k podpisu petice a organizovali veřejné demonstrace…

Nakonec když se jim roku 2010 podařilo podvratně vrátit sjezdovku do největšího lesoparku v Brně, tak to ještě oslavovali přímo na ní, pivo zdarma teklo proudem, hrála muzika, lidi tančili po lese. I já se tam opil. Měl bych se stydět…

:-)

• Macik  

To by ses teda stydět měl!

• scoty  

Tak zase nám tam zbyl na památku překrásně modrý PVCtrail napříč svahem. Což by se také dalo považovat za raritu…

• p@X  

Esi ty néseš moc náročné, máš tady okruh ME, umělé traily, pumptracky, bobovou dráhu, lanové centrum, boulderingovou stěnu, fitness venkovní hřiště, vodácký klub, íháčky (i skoro v centru), ......... :)

• RomanH  

A pri trose stesti snad konecne i tu R43 :-) A mohli by ji zacit budovat od Kurasu klidne uz pristi rok, kdyz to ma byt dva roky zavrene.

• scoty  

:-)

• LM  

Nás se na to někdo ptá?

A kde teda nakonec bude to vlakové nádraží :-)

• p@X  

To je dávno rozhodlé, teď jen záleží, jak se političtí zástupci developerů dohodnou s Babišem potažmo s Bruselem na financování výstavby i nové čtvrti.

• p@X  

Zajímavý je, že se rekonstrují mosty a žel. svršek vedle Uhelné, avšak architekti po přesunu nádru chtějí vrátit historický vzhled viaduktu, ale s kolejemi už se nepočítá…

https://www.seznamzpravy.cz/…-metro-68938

• LM  

Mne přijde že s tím metrem už začínají nějak couvat :-)

• p@X  

Tak metru nevěří asi ani největší optimista :)

• p@X  

Ale zas ta myšlenka, že by vlaky od Tišnova místo objíždění Majlontu někde v Krpoli zakrtkovaly a vyjely až na novým nádru není špatná. A zároveň by tam jezdilo i něco jako vlakošalinametro s více zastávkami…

• pepek  

v okolí vznikne nová čtvrť včetně bulváru, který má předčit Václavské náměstí v Praze. Zase budeme o 2 metry lepší. Akorát kde vezmou ty lidi, co by tam chodili, more? Turisti nejsou a hipsterů není moc, vejdou se skoro všichni na dvorek u starého nádraží.

• Jaroslávek  

Když teď jezdíš sólo, tak si ani nedáváš pivo ?

• pepek  

Jak to souvísí s nádražním boulevardem? Jako že bych tam jezdil na pivo? Myslím, že se nedočkám ani slavnostního položení základního kamene.

• Jaroslávek  

Bulváry s tebou řešit nehodlám, jen jsem měl dotaz a zařadil jsem ho pod tvůj poslední příspěvek.

• pepek  

Ano někdy si dávám pivo. Třeba dnes Chotěboř u biomatek = nic moc. Spravil jsem se teď doma brniskem + tvarůžky = daleko lepší. (btw: za barákem máš teď optimální adhezní podmínky: hrabanka a bordel je odplavená, povrch tvrdý, suchý až zavadlý. Četné zelené mechové cestičky.

• p@X  

Kdo zná důchodcovskou občerstvovnu?

• scoty  

Hádejte kudy se dá projet, když máte v této zatáčce najednou kolo v protisměru?

• Polka  

Normální šulin to vezme holt napravo mezi sloupkem a barákem. Chris Akrigg by to strhl doleva a vyskočil na zábradlí ;-)

• scoty  

:))

Jde to, ale musíš mít pravou kliku v horní úvrati…

• Jáchym 1  

On je tenhle úsek vůbec hustej.Když se začnou motat lidi(cyklisti i pěšáci)od přechodu směrem na Káčata nebo po stezce oběma směry,tak vznikají pěkný krizovky.Občas i nějaký auto.

• Karaya  

wallride?

• mastihuba  

Pulpan asi zmokne :)

• Polka  

Sviňo…zmokl no, za Jiříkovicema :-)

• mastihuba  

Tak sam sem presel dvur a zaclo pochcavat, jen sem tipoval kde te to může chytit. :)

• Polka  

Buď rád, že jsem nezastavil a nešli jsme na pivo :-)

• mastihuba  

Tos klidně mohl aspon bys nezmokl :P ja si dal dva radlery a sel chrnet. Apropo v sobotu sem byl mezi stromy a supr knajpa kousek od baraku.

• p@X  

Proč do sebe hrneš ty cukry před spaním?

• ufoncz  

Protoze je to lepsi nez ke snidani, ke ktere je naopak vhodnejsi nejakej tuk ci bilkovina (navzdory tomu, co se rikalo pred dvaceti lety). To, ze pokud clovek pres den fyzicky nic moc nedela, bylo by lepsi nula limonadicek, to uz je vec druha.

• pepek  

pres den fyzicky nic moc nedela – to je přesně on. Sedí ve vinohradě, nebo u měřáku a čumí do krajiny.

• mastihuba  

Proto ja bydlim na lontu kde se nemusi nic dělat a vy ve statlu, kde ste permanentně psychycky sedreni.

Ja ani tak nemam problém s tim že málo vydam jako s tím že dost příjmu. :)

• p@X  

Já bych opět doporučil Birell zel. jačmeň, jenže on zas jak je hořký, tak má člověk potom stejně mlsnou jak po škopku :)

• Polka  

To neva, ty se spálí přes noc ;-) Viz. trénink/hubnutí Vakoče:

Nejefektivnějším způsobem, jak pálit tuk, je odepřít našemu organismu sacharidy úplně. Oblíbený je trénink na lačno, kdy člověk vyrazí na třiceti až devadesáti minutový trénink před snídaní. Během noci naše tělo použije většinu glykogenu – naší zásoby sacharidů. Tělo pak nemá jinou možnost než použít tuk jako zdroj energie.

Ještě efektivnější je dvoufázový trénink, kdy během dopolední, intenzivní fáze využijeme všechen glykogen. Dáme si lehký oběd bez sacharidů – například maso se salátem a pokračujeme odpoledním tréninkem. To již však musíme jet velmi nízkou intenzitou. Tento typ tréninku je ohromnou zátěží pro tělo a musí se do programu zařazovat velice opatrně. Trénink bez sacharidů, není vhodné zařazovat více než dvakrát za týden.

Další možností je snídat pouze tuky a bílkoviny, například vajíčka s ořechy a avokádem a poté vyrazit na vytrvalostní trénink. Jsem takto schopný objet i čtyři hodiny, bez toho abych si dal další jídlo. Člověk si však opět musí velice pečlivě hlídat intenzitu. Pokud to přeženete, dostanete hlaďáka – tělo vypotřebuje všechny sacharidy a přepne se do nouzového režimu. Párkrát se mi to povedlo a věřte mi, není to nic příjemného.

• pepek  

Já jsem to pochopil tak, že na vyjížďku si budu brát opět chleba se sádlem. Když jsem to dělal, tak jsem dával Babílom i večer po práci, tak to asi fungovalo.

• p@X  

Našel jsem v lednici, než totok, rači byť tén abstinent.

• p@X  

Tak Věchet (pořadatel nejstaršího a asi i největšího fesťáku) se rozkmotřil s trutnovskou radnicí a zkouší to s brněnskou, tohle kdyby mu klaplo tak Pisárky zažijí hašišácký megamasakr :)))

https://www.idnes.cz/…-zpravy_krut

• RomanH  

Mam radeji komorni akce, ale pokud by me tam neco zaujalo, tak bych si dal rici.

• String  

Nevíte prosím někdo, jestli už je odklizenej ten strom na modré Mokrá hora – Rakovec?

• p@X  

Dnes, čtvrthodinka s bývalými kamarýdy? Minule ani nebyl čas rozvést akademickou diskuzi…

• Motyll  

Franta byl včera, ale já asi jo. Teda pokud to oschne…

• les  

Dobetonuju a jedu.

• Motyll  

S Polkem mezi 6 a 7 jsme tam… Jedeme asfalt.

• p@X  

Vy si furt děláte prdel z CX, ale to jsou 3 kola v 1. S lehkým karbonovým rámem by to byl zas jinačí level. Proč jste mi ujížděli z kopce, na to jsem ještě nepřišel :) Zřejmě neplatí mlokovy teorie a 27 mm na 5 barů je prostě rozdíl oproti 25 mm na 8 barů?

• LM  

Nejsou hmotnější než ty? Nebo mají třeba lepší mamazaný ložiska v nábojích :-).

• mastihuba  

Otazka je proč ti odjížděli dva metrakovi borci do kopce… :)

• Polka  

:-D

• Jaroslávek  

Tak to je pod pás.

• p@X  

Tahle otázka mě tolik netrápí, protože důvod znám. Emanuela bych tipoval na 80 Kg.

• Polka  

Řekl bych, že Franta myslí spíš sebe a Zdenála na Drahanech nebo jiným kopci ;-)

• p@X  

Frantu si teď nevybavuju, jestli mě nakonec předjel na Drahanech, ale jízdou do hokny 2× týdně po rovině fyzičku nevybuduji, že.

• mastihuba  

Franta ti neujížděl na drahanech, to ne, tam sem byl za tebou, napřed hodně daleko ale nahoru sme dojížděli společně. Spíš sem myslel nástupy kterýs nepochytal u kojálu a na proklestu :)

• p@X  

Tak jsem lemra! :) Je ale třeba brát v potaz, že jsem nebyl v psychické kondici a po nedosažení strání jsem byl úplně v prdeli. Když jsem nadopován, je mi vše jedno, i to líp jede :)

• p@X  

Brat nebo nebrat??? ;)

https://www.moolbike.cz/…lt-f1x-2015/

• mastihuba  

tvl 30 litrů za rám bez tlumiče bych teda nedal

• p@X  

Njn, on se samotný karbonový rám brat nevyplatí. Je lepší v dnešní době objednat celek z DDR nebo GB.

• Polka  

NEBRAT! Od Feltu tak možná tohle.

• p@X  

Tak já uvažoval, kdyby to mělo úplně identickou geo a zástavbové rozměry, že by to bylo dobré, ale cena sam. rámu v ČR je prostě mimo. To já jen, abych se nemusel zabývat dresy.

• Karaya  

Ne že bych v tomto byl zas tak kompetentní, ale záleží jak do té práce pojedeš. Pokud tak aby ses nezadýchal, tak je to opravdu na nic. Pokud si cestou střihneš nějaký interval, nebo pojedeš tak abys byl alespoň trochu zadýchán, tak to určitě pomůže.

• Polka  

Já mám 25mm na 7bar, to bude určitě tím :-)

• Motyll  

Já 23 na 8,5 :)

• Polka  

Ještě ke včerejší debatě o CTP. Zde je uzemí, který jsem měl na mysli, tam to mělo vyrůst. Důležitý je, že ty pozemky ale nejsou jejich (viz. katastr), takže vaří z vody a různě to zkouší viz. „A bez podpory radnice je CTP v pasti, protože město vlastní většinovou část pozemků, na kterých má areál stát. Developer ovšem jednání nevzdává.“

Podle mě tedy úplně jiná situace než satelit na Buku.

• Paja  

A jaka je situace se satelitem na Buku, toto tema k nam nedoletelo (nebo probehlo az po nasem odjezdu)?

• Polka  

To musí popsat Motýl. Říkal něco jakože dřívější radnice to tam nechtěly, ale že i přes odpor se to tam nakonec postavilo a že vlastně nakonec nezmohly nic.

• mastihuba  

to si musí rozhodnout radnice. Je nějaká potřeba občanské vybavenosti, kapacita čističek, vodovodů, silnic apd.Z těhle všech podkladů by měl vycházet územní plán města. Nicméně územní plány se flikují podle momentálních potřeb developerů a podle toho který občanský sdružení víc řve na starostu. Nemužeš město zakonzervovat do stavu kdy ses do něj nastěhoval. Dnešní optika občanů je taková že já už bydlím a ostatní ať si naserou.

• Polka  

Moc nerozumím tomu komentu, vidím v něm protiřečení. Na jednu stranu zmiňuješ kapacitu čističek, vodovodů a silnic a na druhou bys sem rázem bez navýšení této kapacity prdnul 6200 lidí, skoro dvojnásobek stávajícího počtu obyvatel?

Jinak o zakonzervování nikdo nemluví, budou asi nějaké bytovky směrem na Ponětky. Zároveň vyrůstají postupně nový baráky směrem k hraničkám. To vše v rozumné míře, ne megalomanské nesmysly CTP právě bez řešení dopravní situace apod.

• mastihuba  

Tos blbě pochopil. Právě zminuju to že se většinou bez řešení infrastruktury do uzemnich plánů nacpou velký obytný plochy. Pokud to pude ruku v ruce s vybudováním obchvatu, školy, apd tak s tim nemam problém.

• Jaroslávek  

Já jedu.

• Excel  

Jakože navrch?

• chemik_mara  

Na zootrailu někdo vytváří odpal z hlíny přes ten strom dole. Dřív tam býval kámen, kterej někdo čas od času odkutálel dolů a někdo z místních ho zase pracně dostával zpátky. Jako nemůžu říct, že umím bunnyhop, ale tady jsem to bral vždycky jako výzvu se přes ten kmen přehoupnout a občas se mi to i čistě zadařilo. Přitom se ten kmen dal přejet bez problémů i cestou nahoru. Teď to jaksi ztratí punc výzvy…