• Paja

    Maňas to zase nekde prokecal, posilam pozdrav z Berounky, ahooooj ;)

    0 0
    • RomanH  

      Nazdar :-)

      0 0
    • Jaroslávek  

      …komáři, že štípou, to nám nevadí…

      0 0
    • Motyll  

      Dá se na Riviéru na kole?

      0 0
      • RomanH  

        Znas Cikansky triatlon ?

        0 0
      • RomanH  

        Navstevni rad

        Musis ho odlozit na vyhrazenem miste a zamknout.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Prej jsou tam strašný fronty…

        0 0
        • RomanH  

          To muzu potvrdit – jel jsem vcera okolo autem a proudily tam davy lidi.

          0 0
          • mr.garisson  

            Potvrzuji kolem 16:30 a fronta lidí málem až do tunelu. :)

            0 0
            • Motyll  

              Tak to škrtám.

              0 0
              • Jaroslávek  

                Máš Křtiny, né ?! Tam se aspoň ochladíš.

                0 0
                • mastihuba  

                  tam je to taky slušně nacvaknuty, škoda že už neni cisty horní jezirko pod lhotkama :-(

                  0 0
                  • Polka  

                    Se tam ještě o víkendu koupala ňáká nahá víla.

                    0 0
                    • mastihuba  

                      no minulou sobotu už to nepřetíkalo přes vrch hráze a hromadila se tam špína. Asi dobrý ale bylo to lepší.

                      0 0
                      • Jaroslávek  

                        A jak to vypadá v Lulečí ?

                        0 0
                        • mastihuba  

                          to netuším asi ok

                          0 0
                          • Motyll  

                            Teď jsem se vrátil z Kovalovic. Po té co tomu udělali reklamu na ČT hlava téměř na hlavě. A voda jako kafe.

                            0 0
                            • mastihuba  

                              ten biotop je tak na 300 lidi, pak už to moc nefunguje…

                              0 0
                              • Motyll  

                                Když jsme odjížděli byly plné všechny parkoviště. Myslím, že místní jsou za publicitu moc rádi.

                                0 0
                                • pepek  

                                  Řicmanice prý dost dobrý (říkala žena). Nebylo tam až tak moc lidí, voda pěkná, dalo se (zadarmo) zaparkovat a od 15:00 je to snad za 60,–

                                  Nevíte někdo, jak to vypadá v lomu u Sloupu?

                                  0 0
                                  • babicak  

                                    V Šošůvce co se týče čistoty to jde, hladina oproti loňsku klesla o 2 metry, chodím navečer a lidí už moc není

                                    0 0
                                  • Jaroslávek  

                                    Kdyby náhodou nastala shoda a shodli jsme se na vyjížďce v týdnu, třeba s koupáním, aniž bych musel někam popojet autem ani vlakem ?

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      Koupání negativ. (bolela by mě kolena). Čtvrteček? (pokud nastane to masivní ochlazení)

                                      0 0
                                      • obda  

                                        Spíš pátek, ten čtvrteček nevypadá nejlíp:

                                        *Varování ČHMÚ

                                        Velmi vysoké teploty (vysoký stupeň nebezpečí):

                                        Jihomoravský do 600 m n.m.,

                                        od středy od 12 hodin do čtvrtka do 20 hodin

                                        *

                                        BTW dneska rano jsi to u Ponávky byl ty, nebo jen někdo podobnej?

                                        0 0
                                        • pepek  

                                          nevím, sedím tady už od rána

                                          0 0
                                          • obda  

                                            Tak to byl někdo jinej :) Jeli jsme ráno se synem a maníka jsme míjeli v protisměru, takže moc času k prohlížení nebylo, ani nevím, co měl za kolo :D

                                            0 0
                                        • Motyll  

                                          To trochu přeháníte, ne? Prostě člověk jede pianko a víc pije. Pak vydrží vše ;-)

                                          BTW tento týden výjimečně čtvrtek

                                          0 0
                                          • mastihuba  

                                            víc pije jako třeba v Albánii? tam sem to teda nevydržel. a jestli si dobře pamatuju, tak jednu etapu jsi jel busem taky. :-)

                                            0 0
                                    • babicak  

                                      Prosím zkuste termín doladit do zítra, za mne dávám přednost středě, zkusit ilegal koupání v Blansku, trasa Obřany, Bílovice, po ZTZ Útěchov, Vranov, Kateřina, Olešná a lom

                                      0 0
                                      • Jaroslávek  

                                        Není malých cílů.

                                        0 0
                                      • mastihuba  

                                        co rudickej lom? z habruvky je to naskok :-)

                                        0 0
                                      • Karaya  

                                        Z Útěchova do Vranova je ZTZ sjízdná jen pokud umíš dobře balancovat na 200mm plyn. potrubí :-) S tím výkopem to nedají ani pěšáci…

                                        0 0
                                        • LM  

                                          Koukám že jsem měl dneska pěkný štěstí když jsem to nevědomky objel tudy :-)

                                          0 0
                                        • obda  

                                          Taky jsem to dnes ráno testoval s juniorem. Na druhou stranu na ŽTZ z Útěchova na Ronov už to mají nějaký ten pátek zasypané.

                                          0 0
                                      • ufoncz  

                                        Jak píšou kolegové níže, ZTZ se kousek za Útěchovem musí kvůli těm plyňákům objet až pod kopec (Zavírák) vedle po silnici, pak se dá zase najet. Aniž bych ti do toho chtěl úplně kecat, tak prudkej počáteční výjezd a pak jízdu po slunku hodně otevřené Vojance bych z Bílovic nevolil – vedlejší žlutá TZ kolem Melatína poskytuje mnohem víc stínu, je pozvolnější a s trochou štěstí jedna ze studánek ještě pár kapek do bidonu dodá.

                                        0 0
                                        • Karaya  

                                          Dneska jsme byli s Martinem na Melatíně, prokecali jsme ho a stejně to dalo 2.flek. Máte tam na té straně nějakou slabší konkurenci, než v okolí Líšně ;-). Ale je tam opravdu stinno, do veder perfektní cesta.

                                          0 0
                                          • babicak  

                                            Gratulace. A potom jsi jel na pohodovou vyjížďku ve 20 hodin v Ochozi?

                                            0 0
                                            • Karaya  

                                              Ne, přes Ochoz jsem se vracel. Dal jsem žlutou na Ronov, tam už to teď vypadá jak na podzim. Ale studánka pořád žije.

                                              0 0
                                          • ufoncz  

                                            Uprimne, kdybyste takto jeli furt po sotoline k silnici, budete s bidou v top10 ;). To zakonceni k Vojance tam loni bylo zabordeleny a segment tam nebyl. Je mimo hlavni pozornost, bedna je naopak snazsi tam vic na vychode.

                                            0 0
                                            • Karaya  

                                              Tak to jo, já jsem si říkal, že je nějaký divný, že by to tam leželo tak nízko. Však ty se tam teď určitě podíváš ;-)

                                              0 0
                                              • ufoncz  

                                                Měl jsem to v plánu někdy lacino vyzobnout. Ale stejně jako všecky takový diesel segmenty kolem, i když se tam první flek třeba roky neměnil, tak o to stejně nejpozději do týdne přijdu. Mám příliš mnoho „kamarádů“ na té proklaté sociální věci.

                                                0 0
                                  • Jaroslávek  

                                    Vidím, že shoda bude utopií (k Babičákově smůle).

                                    0 0
                                    • LM  

                                      Zrovna jsem se chtěl zeptat jestli už jste něco vymysleli :-)

                                      0 0
                                    • pepek  

                                      V tomto vedru některým starším jedincům hrozí zvýšené riziko infarktu při nadměrné námaze. A koupání v lomu u Rudic? To je tedy nápad.

                                      0 0
                                      • Motyll  

                                        V neděli tam bylo plno. Tedy parkoviště u lesa. Dále jsem nešel.

                                        0 0
                                    • babicak  

                                      Jede zítra kdos?

                                      0 0
                                      • mastihuba  

                                        silnica

                                        0 0
                                        • Karaya  

                                          Silnice 16:30 sraz v Obřanech…

                                          0 0
                                          • mastihuba  

                                            je ti jasný že se můžem potkat jen na startu :-)

                                            0 0
                                            • Polka  

                                              Naposledy jsem ze silnice přijel v jednu ráno, takže negativ :-)

                                              0 0
                                            • Karaya  

                                              Při vhodně zvolené trase by to mohlo vyjít i víckrát :-). Ale není to úplně moje vina, že máme vždycky takový závody. Borci prostě furt tlačí na pilu :-)

                                              0 0
                                      • Jaroslávek  

                                        Zkusím.

                                        0 0
                                      • Polka  

                                        Já uvidím co ráno nohy, pane včelaři.

                                        0 0
                                      • pepek  

                                        Turek (Dušan): „Vem si plavky, pojedem se vykoupat, teď tam nikdo nebude.“

                                        Jana Turková(ostatní): „Já se koupat nemůžu!“

                                        Turek(Dušan)): „Tak se budeš dívat, jak se koupu já!“

                                        0 0
                                        • babicak  

                                          Vole, koupání nebyl můj nápad a že jsem se zeptal, zda jede kdos, myšleno tím bylo na vyjížďku, nikoli koupání. Cesta je cíl.

                                          0 0
                                          • pepek  

                                            dávám přednost středě, zkusit ilegal koupání v Blansku, trasa Obřany, Bílovice, po ZTZ Útěchov, Vranov, Kateřina, Olešná a lom

                                            Kromě toho ta trasa je v horku pro nás kardiaky smrtelná.

                                            0 0
                                            • babicak  

                                              Kdyby náhodou nastala shoda a shodli jsme se na vyjížďce v týdnu, třeba s koupáním, aniž bych musel někam popojet autem ani vlakem ?

                                              Na toto jsem si dovolil navrhnout trasu, která nebyla přijata, možná, že oprávněně.

                                              0 0
                                              • pepek  

                                                :-)

                                                0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                Mám v hokně kolo, plavky, ručník, ale nemám opalovací krém. Jinak je potřeba domlouvat se s někým, kdo na čas dorazí na místo startu, a né s někým, kdo je schopen celou družinu stáhnout bez avíza jinam.

                                                0 0
                                                • Polka  
                                                  • na co plavky? To mela bejt nature friendly akce, ne?
                                                  • na co rucnik? V tom hicu ses hned suchej.
                                                  • na co opalovak? Kdyz mas palicu, ruce i nohy stejne davno opaleny a za tu chvilu si zbytek nespalis :-)
                                                  0 0
                                                  • Smazaný účet  
                                                    • mám komplex
                                                    • na ručníku se líp leží (v mokrých plavkách)
                                                    • s vylepanou palicou, je to peklo vždycky, protože nejsem zvyklý nosit čepku
                                                    0 0
                                                • Jaroslávek  

                                                  Je nějakej divnej tlak, ale snad se do odpoledne vzpamatuju.

                                                  0 0
                                                  • pepek  

                                                    Pozor na to

                                                    0 0
                                                  • LM  

                                                    Už je to tady:

                                                    https://www.novinky.cz/…-zemrel.html

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    56 – to byl nějaký mlaďoch. Asi taky dával nějaký ten KOM. Sem to říkal, že ta Strava je zlo.

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    jestli to bylo tak rychly, tak kdyz uz by to muselo bejt , tak tak nejak bych to bral..na dalecinske louce

                                                    0 0
                                                  • babicak  

                                                    Ze včerejšího domlouvání jsem pochopil, že jedete silnicu, je to tak?

                                                    P.S. Kdyby se jelo na biku a současně se využilo teplého počasí k okoupání, do vody mohu jít na Polku, ručník mám a opalovací krém nepotřebuji. Mohu vzít Indulonu.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Jedu, samozrejme na biku.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    16:30 Obřany a zkalit se tam nebo Na Farmě???

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Co jsem se teď prošel po venku tak ty plavky si obleč rovnou a do ručníku můžeš po cestě brečet. Dneska je to pro srdcaře jasná příhoda a na zítřek hlásej ještě o stupeň mortálněji.

                                                    0 0
                                                  • LM  

                                                    :-D

                                                    Včera mne cestou na oběd a z oběda zpět taky úplně přešla chuť a tak jsem nakonec vyjel az v sedm večer…

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Mno dle radaru můžou v těch plavkách jet klidně i dom :-)

                                                    0 0
                                                  • LM  

                                                    Na sever od Brna možná jo. V Žabinách už ty mraky přešly a ani ***** kapka! No aspoň se ochladilo…

                                                    0 0
                                                  • Tom475  

                                                    19.00 ochoz kape, hromy a na sever blesky jak prase

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    V Řečkách před šestou něco přes 3 mm.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    V Bilovicich drobne asi trictvrte hodky.

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    Dobře vědět, alespoň podle toho můžu naplánovat zítra ráno kolo. Za Adamovem už to podle radaru vypadalo na brutální slejvák.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    U nas ani tuk, jen cerno s blesky severne od nas :-(

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    :D

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    ja sem to pochopil tak že domluvený nic neni :) to že karoš jede „taky“ silnicu pro mne neni vubec směrodatný, protože ja jedu 20 a von 35 takže na ně nestihnu ani zamávat :D

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Já bike.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Pocitam s 16.30 konecna Obrany.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Já dnes ještě Slavkov, zítra Buk na možná nejteplejší den, když nebylo teplejc minulej čtvrtek. Btw. skoro 60° rozdíl mezi nechladnější a nejteplejší vyjížďkou hore :-)

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Jen nevím jak s tou silnic zítra, ten nárazový vítr je dost protivnej. Aladin věští na zítra ještě větší pulzy.

                                                    Jinak v 6?

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Ideální, v horkovzdušné troubě se maso líp propeče. Jen jestli to zejtra nebude spíš konvektomat.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Já určo bike pěkně do lesa. Šestá je ok.

                                                    0 0
                                                  • les  

                                                    Dneska to mohlo byt v lese zajimavy. Tady prutrz + slusna kanononada.

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    více méně hovno, spadly 4 kapky buk to ani neštrejchlo a se soumrakem za vlaheho parneho 20 stupnoveho vedra dom. dneska start 22–36–21.

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    Nás to včera chytlo při návratu u Býčí skály a až kus za Adamov slušnej slejvák. Když jsme se vynořili v Obřanech, tak to bylo jak vlézt do horkovzdušné trouby…

                                                    0 0
                                                • Jaroslávek  

                                                  P.S. Tak jsem se včera vzpamatoval.

                                                  0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    ???

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    No přece : Je nějakej divnej tlak, ale snad se do odpoledne vzpamatuju.

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Pája mi včera vysvětlil, že jsem v podstatě čuně a h…o, tak jsem se zastyděl a k popelnicím U Mičudy už raději nepudu.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Ja jsem jen rikal, ze nevidim nic uzasnyho slopat pivo nekde oprenej o auto nebo popelnici jenom proto, ze je to ted in.

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Třeba ti lidi jdou jen okolo a momentálně mají žízeň …

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Tak urcite ;)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    To není o módě, před hospou s hnusným či průměrným mokem to neuvidíš.

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Tak za časů Říma se u toho leželo na sofa. Vývoj jde vpřed a teď holt hoduješ na stojáka, vopřenej o kandelábr.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Jak rikal muj byvaly sef, kdyz se rozhlidnul v narvane hospode Na stojaka : Prijit za mnou nekdo do banky zadat o uver na hospodu, kde nebudou zidle a bude se jen stat, tak mu ho nedam a jeste si o nem neco pomyslim. A vida, ono to funguje.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Tak dobry pivo je podminka a treba nekomu vyhovuje sedet u toho na obrubniku nebo se opirat o popelnici, ja si radsi sednu ke stolku na zahradku :)

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Jemný odér z popelnice, prachu a výfukových plynů chuť piva výborně doplňuje.

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Popelnice jsou dnes na dobré úrovni a jak je to fšude rozkopaný, tak okolo večer auta nejezdí, takže na prach a výfukový plyny můžeš zapomenout. Jedině že bys Ty tam vyháněl pavouky z vejfuku FoFo. Jen musíš dávat bacha na ty růžový kola s košíkama.

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    dete s tou chodnikovou kulturou doprdele, ať si borci najmou adekvatni spilplatz pro svoje podnikani. :)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Hlavně je to o lidech, kamoš rozlišuje tzv. fesťákové lidi ;)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    No ale lidi sou kurvy, to mne rikal skolnik.

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    před hospou s hnusným či průměrným mokem to neuvidíš.

                                                    Na Stojáka na Jakubským?

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Tam bylo v po asi 10× lidí více než U Mičudy,

                                                    0 0
                                                  • les  

                                                    Hosi sedim na buku sam, akorat dedci kolem resi vykony baterek. CO JE ***** ! To je fakt takovy vedro ?

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    sem seděl včera :) polka s motylem se nekde gumujou. seš tam moc brzo. kdybys chodil do hokny jak normalni člověk a ne půlnoční a půl denní smeny tak tam nemusíš sedět s duchodcama :-)

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    My, co si můžeme vybrat, jdeme na kolo ráno ;)

                                                    0 0
                                                  • les  

                                                    Mam dovolenou. Nebudu cekat na otroky z haklu :-)

                                                    0 0
                                                • Jaroslávek  

                                                  P.P.S. Jak včera trefně poznamenal Pája, vytěžili jsme z minima maximum a to hned 3× :-)

                                                  0 0
              • Smazaný účet  

                V Tišnově by to nemuselo být zas až tak natřískaný a mělo by být po reko, možná i ty kola by šly ukecat…

                0 0
      • Karaya  

        Dneska jsem tam čekal na rodinu. Venku bylo pár kol v těch stojanech, ale viděl jsem i jak vycházeli lidi s kolem zevnitř. Takže bych tipl, že to jde.

        0 0
    • RomanH  

      Navazi na Pepka & plaste, Excel promine :-)

      Potrebuji rychle (= v Brne) koupit slusnej plast v 26'' na zadni kolo (RaR, Ikon, CrossMark, a podobne), za rozumnou cenu. Prosel jsem ted na netu vetsinu brnenskych obchodu a e-shopu, Hanak nema nic skladem, MojeKolo pouze papirovyho Ikona (toho fakt nechci), vice jak osm stovek taky za to davat nebudu, a nez vezmu v jednom obchode CrossMark EXO TR, objevil jsem jeste v Decathlonu Michelin Wild Grip'R Vozil jste ho nekdo ?

      0 0
    • pepek  

      Soudruzi tady je to fakt dost dobry : 20 – 25 stupnu, svezi vanek. Kdyz potrebujes, tak do 10 minut narazis na luxusni kadibudku s plnou roli papiru :-)

      0 0
    • Motyll  

      MP Dobruška

      0 0
      • LM  

        To CZ uplně nalevo dole by jim měl někdo přelepit na MR ať to s tím zbytkem dá dohromady celý slovo :-D

        0 0
    • Excel  

      Zdravím z Maginotovy linie.

      0 0
      • babicak  

        Pěkná tvrz, ty zbraně mi časově neštimují s prvorepublikovým opevněním.

        0 0
        • Excel  

          Od prototypu k seriove vyrobe vede trnita a dlouha cesta. ;-)

          0 0
      • RomanH  

        Hanula, tam jsme byli na podzim. Na pamatku jsem si tam koupil za pul sta cutoru, kterou jsem jako mlady trempik chtel, nemohl ji sehnat, a pouzival tu od Bundeswehru.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Zas jeden zákoš k návrhu :…přiznám se, že jsem od toho čekal víc, hodně víc… nemám zkušenosti s návrhy designu atd. ale čekal jsem, že to bude ten můj a třeba návrh v tomto duchu od vaší firmy a já bych se k tomu vyjádřil a vybral si verzi…samozřejmě jestli sem se někoho dotkl, tak se omlouvám, ale vzhledem že to není na jeden rok, tak bych chtěl něco z čeho si každej sedne na … a zeptá od koho to máme atd. …

      Připomínám, že vrcholí dovolené a jsem zahlcen zakázkami, tady je pásová výroba, není čas m*dat se s tím. Kdybych byl v přímém kontaktu se zákazníkem, hned bych mu odepsal, ať to zkusí jinde, nebo si zjistí, kolik by ho stál návrh u renomovaného samostatného grafika. Nebudu to dělat, tohle nevděčné povolání.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nemáte někdo tip, kam zajít na oběd? Představoval bych si sympatickou garden, nadprůměrnou kuchyni, mok z pivcu nepatřícího do žádné nadnárodní skupiny, sexy servíru…

      0 0
    • nomecz  

      https://www.facebook.com/COOLOcz/

      nemáte někdo nějaké reference ? chci nechat zaplést kola, případně jiné doporučení na někoho z Brna a blízkého okolí

      0 0
      • Smazaný účet  

        To je samotný bůh, kup DT :)

        0 0
      • Motyll  

        Úplně v pohodě. Kola, díly, Garmin, servis.

        0 0
        • pepek  

          Kouadri Djillali s tím ovšem tak uplně nesouhlasí

          0 0
          • Motyll  

            chvilku mi to zabralo :)

            0 0
            • mastihuba  

              prosim překlad :-)

              0 0
              • pepek  

                Je to takový překladatelský oříšek:

                Těšíme se na to nejlepší zítra budeme stavět dědeček Life School ašpiruje, kdykoli budete chtít svůj současný a budoucí život a učinit z nich vítězství vašich očí Udělejte dobro a podílejte se na dělání slávy a na vytváření vašeho praporu Jsem tady, jsem Mogawood

                Asi místní buňka džihádu. Kdoví, co bude v tom kole schovaný, já bych na tom nejezdil :-(

                0 0
        • Karaya  

          Kde oni vlastně jsou?

          edit: aha už vím. Přes Pozořice jsem jel teď několikrát a vůbec jsem si jich nevšiml..

          0 0
      • mastihuba  

        me onehda na počkání udělal komplet reverba za par piv a nakladanej hermelin, takže dobrý :-)

        0 0
      • mastihuba  

        a pak je jistota kubad v Břeclavi. :-)

        0 0
      • nomecz  

        hmm tak dík :-) hned mám jasno :D

        0 0
      • ufoncz  

        Mně se donesly dobrý ohlasy na Cyklokoloniál v Jedovnicích, případně to vyřešit na dálku s Bikepart.cz.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Bikepart je good, dokonce si kvůli mě vyzkoušel zaplést i Alfinu, a já byl nenávratně bez desítky, včera jsem dráty z nich daroval HaPe mechošovi, ani je nechtěl.

          0 0
      • mr.garisson  

        Mám od něj dvoje záplety DT a naprostá spokojenost.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Nechcete někdo Mezcala 29×2,25, vzorek min. 75%?

      0 0
      • mastihuba  

        jen ze zvědavosti, proč ho nedojedes?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Dával jsem kolo na vystředění ráfku, tak jsem tam dal dočasně na dušu zrovna užší Barzo, ten Mezcal je v Arturovi hodně natěsno, takže doufám, že se to teď bude ucpávat aspoň o 5m dál :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            *****, ten Barzoj je sidevall protection, to doma nenahodím ani s jednou zaskočenou patkou :/

            0 0
            • mastihuba  

              odkaz? to nahazujes na arthura?

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ale mám krásný obrovský jarový bubliny…

                0 0
                • RomanH  

                  Ja Ti nevim, shanis enduro ram a nasadis tam takovou sprcku. Vsak bahno jen tak nebude, mohl jsi tam nechat toho Mezcala.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Sháním XC rám s moderní geo (krátký forbec, podkoplá vidla), Mezcal tam byl na milimetry, a za vlhka a do kopca o ničom.

                    0 0
                    • Polka  

                      Máš od něj aspoň trošku vydřenou stavbu? :-)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Tak jsem zkusil nechat duší nahozenou druhou patku a lup, zaskočil! (holt asymetrický ráfek).

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Jinak nechci HaPe křivdit, ale ráfem nehl ani o desetinu.

                          0 0
                          • Polka  

                            V tom pripade kriva zadni stavba :-D Jsi jim mel rict cilene, at ti rafek posunou o x mm doleva/doprava.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Co jsem mu asi říkal, když jsem tam byl na komletním biku? Hlavně že na paragonu má rozepsaný sundání gumy, povolení RU…

                              0 0
                              • Polka  

                                Tak mu to pak vomlať o rypák :-) Tos tam taky mohl donést holý to zadní kolo.

                                0 0
        • pepek  

          Bo ten tvůj Mezcal je na hov*o, už jsem ti to přece vysvětloval.

          0 0
      • Polka  

        To je kevlar? TLR? Vaha jaka? Na zimaka bych to mozna vzal.

        Edit: tak uz to vidim, jen 55mm a tezky, tak to nic

        0 0
        • Smazaný účet  

          Večer zvážím, ale je to spíš rychlá guma do sucha…

          0 0
          • Motyll  

            Zlatý RR

            0 0
            • RomanH  

              No, novej 26'' v Performance verzi ma 750g. Uvidime, jestli se tech 200g navic proti predchozi verzi pozitivne projevi na odolnosti.

              0 0
              • Polka  

                Myslel zlaty stary RR :-)

                0 0
                • Motyll  

                  Teď mi došel RoRo na Treka a má 784 g.

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    V 29 ?

                    0 0
                  • Polka  

                    Spousta lidi kupovalo jeste ty stary, ted uz asi nikde nebudou. Ja pak pujdu do Speslu.

                    0 0
                    • pepek  

                      Já jsem dal dopředu teď Xking 2,4" a dobrý. Pocit jistoty jak s křídélky.

                      0 0
                      • LM  

                        Jakou verzi (protection/ra­cesport)? A s duší nebo bez?

                        Já jsem z Xkinga racesport 2.4'' s duší a na úzkým ráfku (21 mm vnitřek, takže trochu vyšší tlak) měl úplně jiný pocity :-)

                        Během první opatrné zkušební vyjíždky se mi to zatáčce žveklo tak, že jsem málem šel k zemi, takže plášt šel na hanbu do skříně. Zkusím to ještě na širším ráfku (26 mm) bez duše, ale asi půjde jenom dozadu…

                        0 0
                        • ufoncz  

                          Já teda z XK 650B/2.4/RS na 23mm ráfku bez duše ten stejnej dojem jako LM – ani po roce ježdění jsem tomu plášťu na předku nepřišel na chuť. To už Ikon mi přišel predikovatelnější. Nepříliš chytře rozházenej vzorek, buď žvejkání, nebo moc tvrdý, optimum neexistovalo. Na druhou stranu na zadku je to jiná píseň, tam je to kromě odolnosti naprosto skvělej plášť (malej valivej odpor, hmotnost jen 580 g při šířce už skoro 60 mm, podrží v sypkým či lehce blátivým terénu, díky objemu na kořenech…).

                          Jinak ty hmotnosti Schwalbe tady udáváte nějak hrůzostrašně vysoký. Kamarád ty šlupky kupuje, naposledy myslím Rona 29×2.25 Addix Speed Grip (ten s modrým pruhem) a prsí se hmotností hluboko pod 600 g.

                          0 0
                          • RomanH  

                            Ja beru na ty svoje somtacky zakladni Performance verzi.

                            0 0
                          • mastihuba  

                            obecně pro všechny tři výše… proč dáváte plášť co se hodí max do zadu na přední kolo? :-)

                            0 0
                            • ufoncz  

                              Tak třeba já jsem to měl na chrtění s RaceKingem RS za prdelí. Objemná, dobře odvalující se a přitom nic vážící (580 + 500 g) kombinace byla lákavá. Absaloni a jim podobní to byli schopni jezdit i s RK na předku. Ale už jsem prozřel a zjistil, že do „jim podobní“ patřit nebudu :D

                              0 0
                        • nomecz  

                          tak kam jinam XK než dozadu :-) na zadek je to docela solidní rychlá guma do sucha a né moc sypkého terénu ale na předek ne e

                          0 0
                      • Polka  

                        Ó kurwa, conti pouze na silnic!

                        0 0
                        • pepek  

                          Obecně pro oba: Dal jsem ho tam z nouze, bo v Bruntále nic jiného použitelného neměli. No a byl jsem překvapen, jak to drží.

                          0 0
                    • Motyll  

                      Nějaký tip na šlupky DO 600 g, šíře 2,1–2,2, TLR? Životnost je sekundární.

                      0 0
                  • Excel  

                    KoKo…PiPi…ŠuŠu…fše­ci tady!

                    0 0
                  • Karaya  

                    Ale to je tím, že kupuješ nějakou levnou verzi. RaRa SS 29×2.25 má 660g, úplně stejně jako Ikon 29×2.2 TR 3c EXO. RoRo bývá o pár gramů lehčí než RaRa.

                    0 0
              • obda  

                750 g v 26"? No nazdar. Ještě že jsem si udělal zásoby :)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Bys měl vědět, že gumy časem degradují a měly by se objednávat dle datumu na výr. kódu :)

                  0 0
                • RomanH  

                  No, ja mel ke konci zivotnosti poslednich dvou RaR defekty, ZF to nastesti docela pobral, tak jsem zvedavej. Je pravda, ze 750g mel Ardent Exo, ktereho jsem vozil na predku a to uz byla fest guma…Libilo by se mi tak o 150g mene, ale uvidime – dam mu sanci.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    me by se taky libil 600g plast, kterej dobře drží bez duše, nema defekty a má autopilota, ale von neexistuje. :-)

                    0 0
                    • RomanH  

                      Tak na zadek autopilota nepotrebuji, ale jinak souhlas :-)

                      0 0
                    • Excel  

                      mně by se líbilo, kdybyste šli s těma šprckama někam do hajzlu :-)

                      0 0
                    • pepek  

                      Tak dnes jsem s tím X kingem trochu lehnul, ale dávám zatím vinu pouze obsluze vozidla. Ale nahlodali jste mě trochu, soudruzi. Jel jsem, Franto, takovou zajímavou trasu , mohl bys to taky někdy zkusit

                      0 0
                      • ufoncz  

                        Nene, to bude stoprocentně tím pláštěm. Taky jsem se furt válel a to su ohromně šikovnej :-D. Na funkčnost krátkých odkazů na mapy.cz se dnes zřejmě stojí dlouhá fronta (zobrazí se mi jen turistická mapa na domácích souřadnicích)

                        0 0
                      • pepek  

                        tak ještě jednou: https://mapy.cz/s/2VwPC

                        0 0
                        • LM  

                          Závada není na vašem příjimači. Dej tomu čas, ty zkrácený linky co dopoledne nejeli už jedou, tak to třeba zítra taky pojede :-)

                          0 0
                          • ufoncz  

                            Tentokrát to ale asi bude na pepkově vysílači. Nejede to ani teď s velkým odstupem času, a ta část „moje-mapy“ v URL je nějaká podezřelá. Že by něco v soukromém batůžku?

                            0 0
                            • LM  

                              Nebylo, už to funguje (fronta na zkrácené linky je asi stále delší a delší:-))

                              0 0
                      • mastihuba  

                        proč zrovna ja? :-)

                        0 0
        • Smazaný účet  

          Tvl, do stovky ti imho moc chybět nebude a ty řešíš na zimáka šlupky?

          0 0
          • Polka  

            Dojiždím už několikátej rok Fast Traky, resp. už mi zbývá jen jeden a zároveň poslední Noby Snakeskin a RaRa šlupku…tak přece to nevyhodím. Na zimáku se každej gram hodí bo je celkově těžší. A to mám doma ještě starý Prowlery na dojetí :-) Za zimu cca 2,5 tis. km, tak můžu jezdit do aleluja.

            0 0
    • pepek  

      Soudruzi, měli jste teď někdy cestu do Slatiny na terasu a zpět? To bych rád věděl, zda toto je ještě kulturní dědictví po soudruhovi Hollanovi, nebo je to už nějaká nová iniciativa.

      0 0
      • Motyll  

        Dopravu v brněnské městské části Slatina začaly komplikovat stavební práce na křižovatce ulic Řípská a Tuřanka. Radnice se s investorem CTP Invest dohodla na rozšíření. Frekventované místo totiž dlouhodobě ucpávaly kamiony a auta mířící do průmyslové zóny Černovická terasa. Omezení by měla skončit do tří týdnů.

        Za mne jednoznačně +

        0 0
        • babicak  

          To nepomůže.

          1. Musí se vybudovat nový sjezd z D1 přímo do průmyslové zóny, ten, který nám politici Juránek, Hašek, Julínek a další slibují již 15 a více let.
          2. V pondělí a v úterý se Řípská ucpává hlavně kvůli tomu, že kamiony ze zemí mimo EU odbočují na parkoviště u celnice, kde před vjetim musí zaplatit poplatek a kapacita parkoviště také není neomezená, kamiony pak stojí chaoticky na Řípské. Odbočka na celnicí je před upravovanou křižovatkou a kamiony čekající na vjezd na celnici ucpou celou silnici a fronta je až na D1.
          3. Zakázal bych kamiony a bylo by po problémech
          0 0
      • Paja  

        Kazdej den (nastesti kolmo), co se ti nezda, rozsirujou krizovatku.

        Pristi rok by meli snad predelavat i krizovatku Ripska-Smahova.

        0 0
        • pepek  

          To se mi nezdá, ucpaný bylo uplně všechno. Tam musí být ještě něco. Z terasy jsem se vracel: Tuřany, st. Černovice, Ostravská, Olomoucká, Plynárenská, Jugoslávská. Kdybych jel normálně, tak v tom zůstanu snad 2 hodiny.

          0 0
          • mastihuba  

            ostravská je stažená do dvou pruhu sudruh, takže je třeba se Slatině z ela vyhnout pres vinohrady.

            0 0
          • obda  

            Hehe, já dneska před obědem taky Tuřany-Ostravská (a pak po Gajdošce). Ten kolaps byl asi vylepšený tím, že od sjezdu na Svitavy u Podolí stála D1 v délce přes 7 km, takže to zřejmě někteří zkoušeli objet. Jo, a někde na Svatoplukově byl taky problém (jela tam záchranka a komplet to stálo), takže ze Staré osady jsem jel na Tomkáč brutální kombinací Bubeníčkova-Koperníkova-Skopalíkova-Vrbí-Dolnopolní-Vrbí :D

            0 0
      • Jaroslávek  

        Soudruhu, tímto odbíháním od tématu ale vůbec Babičákovi nepomůžeš, zas vyrazí sám, stejně jako já.

        0 0
        • LM  

          Tak jestli ve středu fakt bude 36 a ve čtvrtek až 38, tak se na kolo vyseru i já a to jsem o dost mladší :-)

          0 0
          • mastihuba  

            ja vyrazim do hokny na silnici…rano vo 5 se to dá…

            apropo dotaz na chrty. jaky máte prevody? prevodniky buzik nebo klasiku? a na kazetě?…

            0 0
            • Paja  

              Tak ja to mam tak, jak mi to kdysi Splinta oprel o popelnici, ale tos asi slyset nechtel…taky na to uz 5 let prakticky jen seda prach…toto leti ;)

              0 0
              • mastihuba  

                ten kdysi na nejakym závodě brblal že mu chybí těžší prevody. :-) tak to me asi nezajímá …

                0 0
            • obda  

              Tak pro nás starší jsou kompakty 50/34 jasná volba :) Vzadu mám 25, ale občas by se hodilo o malinko víc. Ale taky na tom prd jezdím, takže můj názor není směroplatný :D Navíc nejezdím v balíku, jen sólo.

              0 0
            • Karaya  

              Tě asi překvapím, ale já mám 50–36×12–28.

              0 0
              • Polka  

                Já podobný…50–34×12–28. Těch 50×12 mi do těžka dost často nestačí, ale jezdit se dá.

                0 0
    • Excel  

      Souzi… vo pátku, po hokně, směr Šmelc, najde se dobrovolník? (světlo s sebou :-D).

      Jestli se teda do toho nepřisere počasí s nějakejma gestama.

      0 0
    • babicak  

      Kam se hrabou E-Bike

      0 0
    • RomanH  

      Že by měl PriglTrail další zásek ? Dneska ráno postupně proti mě na silnici od hradu Veveří až po Bystrc 2× houkající cajti, 1× velké hasičské auto, 2× malé hasičské auto, 2× rychlá, 1× asistenční. Přitom žádnou bouračku v okolí v rádiu nehlásili, i na Wazu nic není, jen odstatevený kamion + dodávka u Ostrovačic.

      0 0
      • Excel  

        jo, jo..zas tam někdo zasyčel.

        a hnedle takhle po ránu

        0 0
        • Jaroslávek  

          Ajta. Hlavně si neloknout toho zelenýho svinstva.

          0 0
          • chemik_mara  

            Spíš mám obavu, že to bude další záminka pro to tam vybetonovat, jak tu kolovalo z jara…

            0 0
            • Jaroslávek  

              Lidi padají dlouho a nebetonuje se.

              0 0
              • LM  

                By mne spíš zajímalo co tam ty lidi na kolech vede.

                • Cyklostezka vede jenom přes most a pak kolem Junácké louky, kde je všude široká cesta.
                • Ty ostatní pěšinky nevypadají úplně sjízdně (pokud bych se na to díval pohledem cykloturisty na trekovém kole :-)).
                • Případně ta žlutá TZ směřem na Veverskou Bytíšku je trochu zrádná, protože tam ty těžší místa jsou až dál, ale když na to nemám, tak kousek kolo potlačím, ne?

                (já to teda jezdím celý ale vím do čehu jdu)

                0 0
                • Jaroslávek  

                  I zkušené borce potkala špatná vteřina :-(

                  0 0
                • RomanH  

                  Jsem jednim z tech, co tam zahucel, pred cca ctyrmi roky, temer po patnacti letech celkem casteho jezdeni. Stacilo brnknout riditky o skalu a bylo vymalovano.

                  0 0
                  • Macik  

                    No někdy stačí málo. Kterým jsi jel v tu chvíli směrem?

                    0 0
                    • RomanH  

                      Do Bityny. Nasledoval polet z cca deseti metru dolu. Nastesti jsem mel na zadech Camel s vodou, oblecenim z rana, v letu porazil dva stromky, ktere rostly ze skaly a pad trosku zbrzdily, no a hlavne po zime (stalo se to nekdy v breznu/dubnu) tam bylo dole dost listi.

                      Na kole to odnesly jen oba rafky, ja mel podvrknuty kotnik, lehce natazene rameno a ret jak Havajsky bubenik. Na kolo jsem se kvuli tomu kotniku a rameni nepodival asi mesic a pul. Bohuzel / Bohudik jsem pak dostal z daneho mist strach (pritom jsem ho vzdy jezdil). Snad loni jsem se odhodlaval, ze to zase zkusim, ale na posledni chvili jsem si to rozmyslel. Slezl jsem z kola, a za sutrem stali dva cyklisti – jeden z nas by tam opet letel. Takze ted uz to neresim a automaticky sesedam.

                      0 0
                      • Macik  

                        Hezký, měl jsi při tý smůle kliku. Taky mě včera napadlo, když jsem jel dolů ty schody na Zouvalce, že kdyby ten borec, co byl za tou skalkou, rychle neuhnul, že bych musel přepnout do nouzového módu.

                        0 0
                      • LM  

                        Tady to je nepříjemný. Já to teda jezdím jenom obráceně směrem od Křížovky, ale už jsem přesně v tomhle místě potkal v protisměru velkýho psa (vyběhl mi před přední kolo zpoza rohu) a taky jsem málem letěl dolů :-/.

                        0 0
                      • Polka  

                        No…neviděl bych tam tu situaci tak tragicky, jel jsem tama onehdá od Veveří a přišlo mi to naopak nějak širší než dřív a úplně se mi nabízely obě varianty, buď po kraji u srázu nebo vpravo blízko skály a přišlo mi, že by se tam i dva kolaři v pohodě vyhnuli.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Ano, jsou / byly tam mozne obe varianty, pisi to nize. Jen kdyz to nevyjde, tak je tam docela sluchta dolu.

                          Na celem PriglTrailu jsou podstatne uzsi mista, ale tady je to fakt vysoko. Tot vse.

                          0 0
                          • pepek  

                            Včera jsem zase podcenil Tišnovsko-bránu vysočiny. Počítal jsem naivně s tím, že někde dostanu pivo :-) Dojel jsem uplně dehydrovaný, do půlnoci jsem do sebe lil furt tekutiny a nic nešlo ven.

                            0 0
                  • Tom475  

                    Tvl, to se přece jezdí vnější stopou – :)

                    0 0
                    • LM  

                      Myslíš těch 10 cm mezi šutrama a srázem dolů? :-)

                      0 0
                    • RomanH  

                      Ja to jezdil dle situace. Ke kraji se mi nechtelo, bylo tam klouzave bahno, skala byla sucha. Proste stalo se, strejchnul jsem tam, a nastesti to dopadlo dobre.

                      Kdyz se tam nekdy v te zatacce podivas dolu tak zjistis, ze to v pripade nejakeho stretu (treba s nekym v protismeru) muze byt fakt pruser.

                      Kamos tam spadnul pred rokem v protismeru (o metr blize Bityne), ale zustal tam viset – Scoty ho tahal nahoru (po te, co se ho zeptal, jestli se jeste chvili udrzi, ze si ho vyfoti :-)) U nej to odnesl tusim zadni CB Cobalt.

                      Ja si jen pamatuji, ze jsem si vzpomnel na film Cliffhanger, jak tam Stalone visi za ruku. Jak jsem padal, hrabnul jsem po skale, podival se na prsty, jak trhaji mech a hlinu, sjizdi z okraje skaly, a ja letel. Jak se rika, ze se Ti promitne celej zivot, tak ani hovno – celou dobu jsem myslel na to, ze jsem nemel nic zlomenyho (tuk tuk), ze to ted prijde, a ze to bude ***** bolet. Po dopadu jsem se prvne v leze dival na nohu (byla pokrcena), jestli z ni nekde netrci kost.

                      0 0
                      • LM  

                        Udělal jsem chybu:

                        Dnes jsem se podíval v té zatáčce dolů a už nikdy se mi tam nebude jezdit tak snadno, jako předtím v blažené nevědomosti. Sem si myslel, že tam je „jenom“ sráz dolů k vodě. Takže radši koukejte na cestu kudy chcete jet a né moc okolo :-)

                        0 0
    • Polka  

      Soudruzi strojari, nevite kde nechat vyrobit totok na miru z co nejtvrdsiho ocelovyho matrosa?

      0 0
    • obda  

      Dnes ráno schoene aussichten, místy i s mlžným oparem :) A ač to podle teplot nevypadá (sv. Anna zklamala ;)), tak podzim se blíží. Rorýsi odlítli a na žluté před Ronovem je cesta zapadaná listím (trochu asi pomohla kombinace sucho a včerejší déšť – viz foto). Sjezdík od Ronova po dlouhé době s ideální adhezí, z Nového Hradu to taky bylo o něco lepší. Zato na Babím Lomu totální sucho.

      0 0
      • LM  

        Krása, tam jsem dlouho nebyl. Musím napravit až se trochu ochladí :-)

        0 0
      • Karaya  

        Přesně to jsem si říkal předvčerejškem, že na Ronově už je podzim. Letos je všechno o měsíc uspíšený. A příjemné překvapení – studánka pod Ronovem není vyschlá, teče docela pěkný proud.

        0 0
        • obda  

          Mně fascinovalo, že ta cesta fakt nebyla vidět. Na obou fotkách je ŽTZ ;)

          0 0
          • Karaya  

            jj, mně to na chvíli svedlo ze správné cesty…

            0 0
            • Motyll  

              Včera na jedničce už taky místy nebylo znát kudy. Vánoce se blíží.

              0 0
    • scoty  

      5:59

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak už asi vím, proč mě bolí kolena a vrže sedlovka, ta ludra zajíždí, jdu googlit „dvojobjímku“ se dvěma šrouby…

      0 0
      • LM  

        Vyčistit, odmastit + dej tam trochu karbonový montážní pasty na zdrsnění, pak to zajíždět nebude ani s normální objímkou…

        0 0
        • Smazaný účet  

          To dělám každý měsíc.

          0 0
          • LM  

            Fakt tam máš tu karbonovou montážní pastu? Já mám úplně normální objímku na jeden šroub utažený na 5 Nm a sedlovka se ani nehne…

            0 0
            • Smazaný účet  

              Zřejmě nevhodná kombinace karbonu v karbonu, gramařské objímky na 4Nm, řídké pasty na karbon ve spreji, a „klouzavého“ potisku na sedlovce FSA (fake by to být neměl).

              0 0
          • kankrlicek  

            Obcas mi sedlovka zajede behem vyjizdky. Vyndam ji, pomazu prachem, otru a vrazim zpatky. Drzi to.

            Mam tedy karbon sedlovku v titanu.

            0 0
        • Twitko  

          nevím .. sedlovka mi zajíždí co pamatuju/co mám tohle kolo (cca 11 let). Karbon rám, sedlovka kov. S různými (ne)úspěchy s tím bojuju pořád.

          Na chvíli pomohlo odmaštění, pak to zase začalo. Tak jsem to víc utáhl. Opět schéma úspěch/selhání po čase. Pak jsem tam narval kus pixle od piva. To drželo dlouho, než to v servisu vyhodili se slovy, že tohle tam nepatří, že je to prasárna. Dali tam tu „drsnou vazelínu“, že prý bude stačit. No … drželo to chvíli. Pak ne. Tak jsem zkoušel znova ten plech, už se to nějak nezadařilo. Asi jsem ho tam dal nějak blbě, nebo už jsou jiný pixle. Vždycky chvíli OK, po čase nene. Takhle různě pořád dokola … jeden si zvykne skoro na všechno.

          Nedávno jsem se rozhodl k radikálnímu kroku – rám zevnitř opravdu pořádně odmastit. Totéž sedlovku. Fakt jsem se snažil. Pak zlehka napatlat tu „drsnou vazelínu“. Dotáhl s citem … bez momentu sice, ale pěkně na citlivo. Drželo to týden, dva. Zase to začalo zajíždět. malilinko, ale začalo. Tak jsem se nasral a utáhl to „na prase“. O nějakým momentu nelze hovořit. Kolo je starý, to už nepraskne, z toho strach nemám. Karbon už je naplno vyzrálej. Ten něco snese :-)

          Teď momentálně to drží. Nicméně tomu stejně moc nevěřím. Dozajista to začne zajíždět znova … zítra nebo přístí tejden … podle mě je to věčný prokletí … Napadlo mě, že na tu sedlovku nandám a utáhnu na „superprase“ nějakej extra kroužek, co to zablokuje aby to nemohlo dovniř rámu .. :-)

          0 0
          • Karaya  

            Kroužky proti zajíždění se normálně prodávají, to není nic neobvyklého..

            0 0
            • Twitko  

              taky neříkám, že je to můj vynález .. jen jsem zatím nenašel rozměr 30,8 (nebo tak nějak) co je průměr mé sedlovky. I když jsem zatím nijak intenzivně nehledal, pravda …

              0 0
          • novcze  

            já tomu extra kroužku na sedlovce, která brání zajetí, resp. zajišťuje stejnou výšku sedlovky po vyndání z rámu, říkám odrazka :))

            0 0
      • Polka  

        To není možné. Mám FSA karbon sedlovku bez pasty v karbonu No. 1 a pohoda.

        0 0
      • Karaya  

        31.8 dvojobjímka One mně tady leží navíc. Jestli chceš, je tvoje, já už takovou sedlovku nemám…

        0 0
    • LM  

      Pokud se chcete projet po čerstvě napadaným listí, tak není třeba jet až k Adamovu. Na Naučné už to taky začlo a Kaštánek je úplně zasypanej.

      Na tom Kaštánkovi bacha, okraje vyjeté pěšinky nejsou moc vidět a pod listím na vnější straně zatáček je schovaná hluboká vrstva prachu, do který s naklopeným kolem fakt necheš najet. No alespoň jsem padal do měkkého :-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Ty seš takové brněnské Crazym, hlavně nemít kaštánky v plíně :)

        0 0
      • nomecz  

        Tak ta vrstva prachu je tam navrchu poslednich x let :) taky uz tam mam par zarezu

        0 0
    • Twitko  

      Kdyby to tu náhodou četla ona milá hezká slečna, co mi dneska na Šmelcovně nabídla duši – tedy náhradní duši na kolo, případně lepení a montpáky, pak bych jí chtěl ještě jednou poděkovat. Teda upřímně si nedělám moc iluze, že by se zde vyskytovala, ale náhoda je blbec, že ? Nebo jí to někdo vyřídí .. takže ještě jednou:

      Slečno děkuji a omlouvám se, že jsem odmítl … kdyby ta nabídka přišla tak o cca 2 hoďky a cca 4–5 piv dřív, pak bych ji opravdu rád využil .. ale takhle už jsem jen odevzdaně čekal na odvoz ..

      .. pokud má někdo pocit, že jsem chobot, že mě obyč defekt vyřadí z provozu, nutí odmítat slečny a volat odvoz, s dovolením doplním: defekt zadního kola, ač nečekán, mě nijak neznervóznil. V podsedlovce vozím lepení, CO2 cartridge, montpáky atd … a v camelu pak ještě celou novou náhradní duši. Takže není důvod k panice. Nacházím se na jakési opuštěné kamenité cestě, uprostřed ničeho, někde na Hálovým mlýnem … ale pár minut servisu a budeme pokračovat …

      … poprvé mě znervóznilo zjištění, když jsem po defektu hodil kolo na „vzhůru nohama“, že podsedlovka je … někde jinde … nevím kde, ale prostě na kole není … pravděpodobně ztracena, bo není možné, že bych byl takový kikot a nechal ji doma. Dyť jí nesundávám. No v každém pádě podsedlovku a v ní uložené věci nemám … howgh

      .. ok, lepení tedy vynecháme. Nevadí. V batohu je celá nová náhradní duše, zatím nepoužitá. Nová novoučká. Jen pro tento účel zakoupená. Trochu problém jsou chybějící montpáky … takže to zkusíme bez nich. Rukama to moc nejde. Plášť je novej a tuhej. Nicméně jsem po pár minutách zoufalství zjistil, že klíče od baráku jdou použít obdobně. Jako ne moc pohodlně, odrbávám trochu ráfek, ale jdou … je to jebárna, ale duše vyměněna ..

      .. CO2 cartridge jsou v podsedlovce, kterou nemám. Takže na řadu přichází minipumpička, kterou jsem si onehdá koupil za těžký love. Moc se mi líbí. Esteticky dokonalá. Pumpuju jak ichtyl, ale to je cena za minimální velikost. Po pár minutách mi ale nějak dochází, že něco je blbě. Jsem zpocenej jak prase, ruce mě bolí, ale jinak se nic neděje. Buď je v řiti duše, nebo pumpička. Duše je nová, takže na vině musí být ta předražená ***** …

      .. ještě jednou vyndávám duši .. opět za použití klíčů od domu .. kontroluju a vracím. Už mi to nepřijde ani tak moc nepohodlný .. jen trochu … stále se mi nechce věřit, že jsem v řiti. Znovu pumpuju … jako debil a nic. Jsem v řiti. Pumpa zajebaná …

      … pěšmo vedu kolo a slízám ten kopec dolů k Bílýmu potoku. Je docela prudký a nejde se mi moc dobře. Levý koleno, který mám cca 2 měsíce po artroskopii není z týhle aktivity zrovna v nejlepší náladě. Kolo mu nevadí, ale tenhle pochod po šutrech dolů se mu moc nelíbí. Co se dá dělat. Mohl to být krásnej sjezd a namísto toho se tady belhám jak lazar. Ale nehodlám chcípnout někde na opuštěné cestě. Dole je pomoc (nevím sice přesně jaká) a hlavně pivo. Civilizace prostě …

      … dolezu na Hálák … jediná pomoc tam jsou tři milí cykloturisté a mají pumpičku !!! Sice nějakou jebku za pár šušňů, ale určitě bude fungovat líp, jak ten můj zázrak za tisíce. Estetika stranou. Pumpička funguje, ale ta nová duše prostě nedrží. Problém definitivně detekován. Je mi to ale k hovnu. Nemám lepení abych spravil tu starou a nová duše je v řiti taky. Vracím pumpičku majiteli. Snažím se přijít kde je kua problém. Vypadá to, že ve ventilku nové duše. Vyndávám vnitřek ventilku – je nějaký divný- netěsní a podchází, ať dělám co dělám. Zkouším tedy vyndat vnitřek ze staré duše, že bych ho nahradil … bez nářadí jen rukama to ale vůbec nejde. Snažím se jak jen dokážu … ne, nedokážu a nakonec definitivně kurvím i ventilek staré duše. Hotovo. Jsem v řiti. Nic novýho. Teď mi už nepomůže ani lepení. Jen nová duše. Měním priority .. jdu řešit žízeň … na Háláku není ani pití ani jídlo … teď uprostřed prázdnin. V neděli. Jeden by nevěřil, ale já mám jiný starosti … je třeba změnit lokalitu.

      … pěšmo na Šmelc. Pravděpodobnost pomoci je tam vyšší a hlavně tam mají pivo a jídlo. Kolo tlačím vedle sebe. Nic moc. Koleno protestuje, ale ignoruju ho. Docházím k hospodě a poptávám se, zda nemá někdo duši. Na kolo pochopitelně. Víru bližních nechávám stranou. Nemá. Nebo možná má, ale nepřizná … zato já přiznávám porážku. Definitivně. Jebu na to. Beru telefon a volám každému kdo mě napadne s žádostí o odvoz. Tohle se mi nestalo už dlouho. A současně zahajuji konzumaci. Pivo, tlačenka, pivo … klobása. Pivo … hodina, druhá … ve finále už jen čekám, až se zjeví synátor, kterýmu jsem se jedinýmu dovolal a který slíbil, že pro mě dojede … pokračuju v konzumaci. Nic jinýho mi nezbývá … není to tak zlý, ale už i to mě pomalu přestává bavit. Což je teda co říct.

      A právě v tomto okamžiku přichází již zmíněná slečna s nabídkou pomoci. Duše, lepení, montpáky. Vše, o čem jsem před cca dvěmi hodinami snil. A moc milá slečna k tomu. Škoda, že nedorazila dřív. Mohl jsem ukázat svoji šikovnost, pak na znamení vděku slečnu doprovodit domů a pozvat cestou třeba na zmrzlinu .. nebo na kořalku, nebo já nevím co by ráda. V danou chvíli už jsem ale byl poražený a odevzdaný svému trpkému osudu. A nalitý pivem. Takže jsem odmítl. Nicméně i tak mě potěšila a proto jí ještě jednou děkuju … :-) Třeba se to dozví … a dá mi ještě jednu šanci :-)

      Dále jen doplním, že jsem fakt kikot, protože podsedlovka se vším užitečným obsahem celou dobu ležela doma v garáži. Tam jí je dobře. Tam se jí nic nestane … vůbec netuším v jakém hnutím mysli (a proč) jsem jí sundal z kola a položil na stůl do garáže … ???

      0 0
      • mastihuba  

        tvl. takovej elaborát.., :-) choď pěšky

        0 0
      • Smazaný účet  

        Nač podsedlovka, když vozíš Camel?

        0 0
      • pepek  

        Máš tady asi nějakého pořádnějšího jmenovce:

        na kole – minipumpicka, mini podsedlovka (vozim vzdy) – lepeni, montpaky, mini naradi (vcetne nytovacky), spojka na muj retez, nahradni patka,2× Co2 + hlava, penize na pivo, Camel – (vozim vetsinou kdyz jedu dal, nez by mi bylo mile jit pesky zpatky) –nahradni duse (nejaka ultralight), ubrousky, naplast, ruzovy stesti (brufen), kus obinadla, mapa okoli, takova ta supertenka vetrovka (mozna i trochu plastenka ?), penize na vic piv + extra penize pro pripad nejakyho pruseru, nejakej gel + energy tycinku – Author:Twitko

        0 0
        • Twitko  

          ale to sem ja … a nevidim rozpor. Az na jediny detail „podsedlovka (vozim vzdy)“ … No, dneska jsem ji holt nejak nevezl, coz, jak jsem poznamenal, skutecne netusim jak se stalo …

          p@X: batoh neberu uplne pokazdy … pokud jedu kolem baraku nechavam doma. Dnes jsem planoval vetsi vylet s omezenym prijmem piv. Skoncil jsem s cca 27 km a 5 skopku v sobe … a jeste k tomu ta slecna .. v mem veku uz podobne minute prilezitosti proste zamrzi, no …

          0 0
      • ufoncz  

        Spešl Stump a vepředu Nobby s červeným pruhem?

        0 0
        • Twitko  

          jj

          0 0
          • ufoncz  

            Tak kdybych to nějakým způsobem věděl, tak ti to snad i vyměním (před Šmelcem jsme tě předjížděli s cyklosedačkou a na tahaču mám ještě taky furt duše a velikost 26) – vypadals ale jako zkušenej bajker, co tu otravnou rutinní činnost chce akorát dělat řádně posílen. Pak bych si teda možná rval vlasy, protože tři km před koncem zase u Bitýšky (po bezproblemovejch brodech tam a zpátky až po Křoví) jsem blbec nemehelnej cvaknul a byla to jediná v rezervě pro všecky :-).

            0 0
            • Smazaný účet  

              V neděli na šmelc mohou jezdit jen milovníci lidí :)

              0 0
              • ufoncz  

                Bylo to naprosto v pohodě, lidi potkáváš jen dokud je cesta široká, na Šmelcu si bylo při obou návštěvách bez problémů kam sednout, na brodech v podstatě nikdo.

                0 0
            • Twitko  

              :-) vybavuju si vás na tý louce a pak myslím i v hospodě. Jinak ona by to rutina (snad) i byla, kdyby si kikot nezapomněl půlku věcí doma a u zbytku zkontroloval zda je vůbec funkční – doteď jsem nový duše strčil jako záohu do baťohu bez kontroly (nechtělo se mi je pak vyfukovat a balit zpátky, ale asi to za tu práci stojí).

              0 0
              • mastihuba  

                to ti nepomuže, nová duše je většinou cajk, prodře se třeba až v podsedlové brašničce nebo v batohu při pohybu.

                0 0
    • mastihuba  

      sem netušil že trail hunter je z tvarglu :-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        To máte tak velký, nebo už tam nebydlí?

        0 0
        • mastihuba  

          co máme velký? nechápu dotaz, bydlí jen sem to prostě do včerejška nevěděl. kamosova dcera obdivuje youtubery :-) jiná doba no :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Já myslel, že je to tak malý, že se tam všichni znáte :)

            0 0
            • mastihuba  

              to už taky není pravda :-) ale jedno video točil pod vinohradem, mel bych tam chodit častěji, mohl sem byt v televizi :-)

              0 0
      • RomanH  

        Tak mu za to zverejnovani tras vypust kola :-)

        0 0
    • mastihuba  

      Chudák mladej šimpanz :) klobouk dolů před jeho výkonem

      0 0
      • Polka  

        Tak je o rok starší, tak jsem mu to trošku protáhl ty etapy :-) Dnes musíme někam k Veselí…soutok máme za sebou.

        0 0
      • Motyll  

        Děcka vydrží strašně moc.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Ještě pár takových zákošů a jdu na ÚP!

      Dvanáctá úprava k dresu s plamenama:

      Pták PHOENIX na zadní části dresu vzlétl z magmatu a obrysy modrých plamenů musí být na okrajích křídel nasměrovány směrem dolů. Hezky to je vystižené na pravém křídle. Ještě vyzdvihnout ocas, tak že by plameny měly být více vytažené směrem dolů a proudloužil se mu tím jeho ocas (může být klidně o něco výš pták PHOENIX, tak aby vyniknul). Modré plameny na levém křídle z vrchní části odstranit a vložit je podobně, tak jako na druhém křídle. Udělat to tak, aby parametry křídel navazovaly na detailnost postavení rozpětí, tak jak jsou na obrázku a zaměřit se na to. Hlavu modro plamenou a to začít od oka, tak že plameny sčísnout do zadu a to lehce (decentně)

      Prosím aby to navazovalo a bylo to propracované.

      Pták vzlétl a ještě za čerstva hoří, protože se znovu zrodil :-).

      Musí být bombarďácký.

      • pomůcka podle mého návrhu (viz příloha) + projasnění celkových barev
      • barvy na křídlech a ocasu a hlavy ptáku Phoenixe, kde jsou spjené oranžové a bílé barvy, tak ty společně aby navazovaly na modro bílé plameny, které už jsou vložené na návrhu od GRAFIKA (ty posonout níže a doplnit dle PŘÍLOHY).

      Upozorňuji, že jsem vektorový minimalistický grafik, ve Photoshopu umím úplný houno…

      0 0
      • Excel  

        Phóénix ti vzplanul v bombarďákách při četbě nebo až po dočtení?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Prej pomáhá rozflákat klávesnici o monitor.

          0 0
          • mastihuba  

            pomáhá, ale jen dočasně :-)

            0 0
            • mr.garisson  

              To chce setup pro nervózňáky. :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Bogužel já tu zlost kupím vevnitř a to není dobré, kdo to ze sebe dostane hned je OK.

                0 0
                • mr.garisson  

                  No zdravé to není, možná by pomohlo skočit na bajk, to jsou pak dobrý bomby a vyjezdit to. Pak taky někdo má boxovací pytel přímo v kanceláři. Není to divný, hlavně to nechá člověka v jeho přirozenosti. Prostě pokud mář chuť do něčeho bouchnout, tak není od věci zauvažovat nad koupí toho pytle. :)

                  0 0
      • Motyll  

        Musím se poptat, zda máme firemní dresy. Pokud ne, ozvu se :)

        0 0
        • mastihuba  

          tak ty si grafiku uděláš sám, tam to bude mít depic bez nervů :-)

          0 0
      • Paja  

        To je zajimavy jazyk, vzdalene to pripomina cestinu ;)

        0 0
    • JSt  

      ted si nejsu jistej, jestli to pod malym psonkem nezanikne, ale o vikendu jsem mrdl na festce lichnov . vo pul sedme rano po styryastyryceti kolech na me dopadla krize, ze jsem nevedel jestli rukama drzet rodla nebo radej votevreny vika. tchyna me z toho hodinu dostavala kafem a strudlikem, ale pak uz to stejnak nebylo vono. vpodstate uz akorat z povinnosti jsem to zakulatil na padesati rundach a skoncil patnact kilcu pred peticentem .

      na kazdy pad doporucuju nejakou 24h vyzkouset. ;-)

      0 0
      • les  

        To už si říká o nový vlákno: Jak zhuntovat sebe a odrovnat děti :)

        0 0
      • Jaroslávek  

        Já bych ocenil tu tchýni:-)

        0 0
        • JSt  

          vo tym zadna. styryadvacet hodin voka nezamhourit a nechat se peskovat vod krouziciho staryho a zeta zvladnou jen lepsi kusy. ;-)

          0 0
          • pepek  

            Tys vyženil takovýho akčního tchána? To je docela výhra. Můj chodil na ryby.

            0 0
            • mastihuba  

              aby nedopadl jak jeden nejmenovanej soudruh, kterej jezdil s tchanem na buk a musel mu platit většinu celotýdenní spotřeby. :-)

              0 0
            • JSt  

              na ryby obcas zajdu ja, zatimco on najel 562km. snad si nebude stezovat, ze si jeho dcera vzala lemru lenosnou. ;-)

              0 0
              • Excel  

                Tak to videl na prvni pohled, po zjisteni s kym si to zacala, zacal jezdit trasy o 100 km a vice delsi, aby ten pocit zmaru ze sebe dostal.

                0 0
      • Polka  

        Pěkně pyčo! :-) To nezanikne.

        0 0
      • kankrlicek  

        Hmmm.

        0 0
      • RomanH  

        A to jsem si rikal, ze jsme…

        0 0
      • mastihuba  

        ses vole rozhodl že příště k tomu moři dojedeš za dva dně? :-)

        0 0
      • pepek  

        Ti ostatní jeli, předpokládám, s přehazovačkou?

        0 0
        • Excel  

          No, někteří neměli ani kliky, první z kolobrndářů udělal 455 km, což bych tak řekl, je nelidský.

          0 0
      • LM  

        To si můžeš půjčit v Jedovnici:

        • 2018 KONA HONZO CR TRAIL 29“ Dostupné ve velikostech: 1 x S / 1 x M
        0 0
        • Smazaný účet  

          Vím, na M bych byl jak pantáta, což je vlastně pro tento typ kola správně :)

          0 0
          • LM  

            Tak to Mko má Reach 450 mm, to není zas tak krátký.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Však ono je to stejně dlouhý jak Artur, ale já mám 10 cm forbec.

              0 0
              • les  

                A votomtoje.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Vel. M má TT 620mm a L 647mm…, střed dobře nízko, ale zadní stavba už je ultrakrátká.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Každopádně trail bike je pro mě asi *********, kupovat sériovku taky, páč bych to celý překopal, ale sehnat dobrý laminátový rám za slušný peníz není úplně snadné…

                    0 0
                    • ufoncz  

                      Třeba ten Cube Stereo 140 C:62 za 600 éček na bike-discount se ti nelíbí? Já o něčem takovým zrovna přemýšlím, je toho tam za podobnou cenu víc.

                      0 0
                  • LM  

                    Zadní stavba je ultrakrátká aby to bylo ultraobratné. Rozmysli se co vlastě hledáš za kolo :-)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Já mám ofset sedlovky 25mm (to ani nevím, jestli existuje nějaký míň poruchový teleskop s ofsetem) a to v kombinaci se zad. stavbou 415mm je prostě ve stojkách na pikaču.

                      Představoval bych si zhruba TT 63cm, podkoplejší vidlu, BB drop 6cm, zadní stavbu ne kratší jak 43cm, boost…

                      0 0
                    • babicak  

                      On je takový průkopník slepých uliček. Pak řekne: " Přátelé, tudy ne"

                      0 0
                    • JSt  

                      i cesta, resp. hledani muze byt cil. kdyby depyc dosahl nejakeho konecneho reseni, jeho zivot by se stal prazdnejsim. ;-)

                      0 0
      • Excel  

        ty kliky asi moc nesnesou

        0 0
        • Smazaný účet  

          Bogužel je to minimálně o 20 dražší než Blizz. Shimano verze má Shimano náby, Sram verze má Formula náby a Sram brzdy.

          0 0
    • les  

      Jede dnes někdo ? Já jo.

      0 0
      • Motyll  

        Problém není reproduktor, ale zesilovací obvod. Reklamace.

        Popravdě je to první Mi kolem, a že jich v rodině máme, se kterým je problém.

        BTW jak to, že ti tam svítilo E a nikoliv LTE (typ sítě)? To je nějaký šedý import bez CZ pásem?

        0 0
        • mastihuba  

          oficial xiaomi store cz LTE svítí dle síly signálu někdy 4g někdy H

          0 0
          • Motyll  

            Tak reklamace. Já bych ho nemohl používat ani 5 minut.

            0 0
      • Motyll  

        Václav sem nechodí, nahoď WhtUp a přidám tě do Krmelce.

        0 0
        • babicak  

          Jó, a pračku mám doma pětikilovou bošku a neskáče a není ani slyšet

          0 0
          • mastihuba  

            hoši vy mne bavíte :)

            BOSCH WLG20260BY

            Hlučnost při praní (dB(A) re 1 pW) 58

            Hlučnost při odstřeďování (dB(A) re 1 pW) 82

            Praní nikdo nezpochybňuje za dveřma nikoho 58dB nezajímá když tam štěká manželka a kňourají šklebáci :)

            Pro paní v letech, která čumí na bednu, nebo chce chrápat rušivejch může být těch 82, když se to 1200 otáčkama přenese do podlahy dřevěnýho likusáku. Škoda že včera nebyl zástupce dřevostaveb z buzerantova, ten by vám to všecko vysvětlil. Vod něj byste to vzali, protože má titul.. :D

            0 0
    • RomanH  

      Vidlica jedine pevna. Nez jsem to prehodil na RB, probehla kompletni rozborka vidle, abych na to rok nemusel sahnout. Prosakuje ted svina od spodu, povolene to neni, cili novy o-krouzek(=sundat z kola, sundat brzdu, vycistit, vymena oleje, nove tesneni, komplet to slozit… ani ocko nenasadis). Zase 1.5 hodiny bude v hajzlu, a o zamastenem kotouci a tim padem i o par dnesnich adrenalinovych sjezdech v Raji ani nemluve…

      0 0
      • LM  

        To teče z těch šroubů úplně dole? Pokud jo, tak se tam dá jebnout na závit teflonová páska místo o-krožku.

        0 0
        • RomanH  

          jj, ale stejne to musim kuchnout. A to uz jsem se tesil, ze na to rok nesahnu. Proste zacinam byt mentalne vice naklonenej tomu celopevnaku, ty 3–5t km rocne nakonec osmrdlam na vsem.

          0 0
          • Paja  

            Zlata 20 let stara Judyna ;)

            0 0
            • RomanH  

              Tak stara Maruna Z3 z roku 2001 taky netece, puvodni futra i gufera, akorat samo nema najeto to, co Tvoje. Ta soucasna je z roku 2011, cili ma teoreticky taky narok, ale proste me to ted nastvalo. Dovca, pocit, ze mas vse hotove… zlata silnica, tam menis akorat spalky a retezy – to si slibuji i od toho celopevnaka.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Musí to být ovšem rozumně poskládané bez atypů, gramaření, adaptérů, redukcí, … :)

                Dostal mě jeden borec z mílí, kterýmu se tam rozsypal Epic a dojel to na nějakým půjčeným oldschoolu.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Hlavně asi nebrat GX orla.

                  0 0
                  • RomanH  

                    No jo no, ale vice nez 10 litru za pohon fakt nedam. Bude to dilema, kdyz chci 1× neco… Citam, ze dvanactkove XT bude nejdrive pristi podzim.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Sram 11s s vajcem a oželet těžký převod…

                      0 0
                      • RomanH  

                        Jako GX 11 s 10z pastorkem ?

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          To co má Dušan, když říká, že na nejlehčím je na tom skoro stejně jako já…

                          0 0
                          • babicak  

                            0,78 a 0,74 zase není nějaký extra rozdíl, nebo se pletu? Ještě dát 30 ovál, jak má LM

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Na Shimanu, který chce, vypadá vajco dobře: https://www.youtube.com/watch?…

                              0 0
                            • RomanH  

                              Ted jezdim 0.68 : 22×32 na 26, docela rad bych to zachoval. 28 na predku uz ale nedam.

                              0 0
                              • pepek  

                                nenech se zviklat, jedna malá pila a smyk navíc nic nežere a nestojí. a nevypadá to tak hnusně, jak ta cirgula vzadu

                                0 0
                              • LM  

                                Jaký tam budeš mít kliky?

                                • Pokud na direct mount, tak na to 28z existujou.
                                • Viděl jsem i 28z pro pavouka s 94BCD, ale to bylo dost drahý (a z Kanady – NSB, snaggletooth)
                                • Tak jsem tam vrazil ten AbsoluteBlack OVAL 30z, který má v mrtvým bodě 28z a místě nejlepšího záběru 32z. Mám kliky s 94BCD.

                                btw: nový kolo bude stále 26''? Pokud ne, tak s většíma kolama ti ty převody taky trochu ztěžknou…

                                0 0
                                • Excel  

                                  pravda … na 26 jsem mel kazetu 34 z a kdyz jsem to preskladal na 29 bylo to dost znat, 36 kazeta to srovnala

                                  0 0
                                • RomanH  

                                  Ne, bude to 27.5+, nebo 29. S o fous tezsim nejlehcim prevodem pocitam, ale 28 prevodnik bych uz nerad daval, toz tak. Kliky budou urcite SLX/XT Boost, a tam je tusim na vyber jen DM verze prevodniku. Ale to jsem jeste do detailu nehledal. Presmyk na tento typ kola nechci.

                                  0 0
                                  • Excel  

                                    IMHO Na tento typ kola bych právě přesmyk dal, třeba na Fatře jako když najdeš. Na 29´ bych tam klidně snes (kdyby to šlo) i 22/38. Pak při přesunu do Trenčína byl těžkej převod nutnost. Takže buď předražený 1× 12 a stejně s výhradama nebo přesmyk. S 1×11 bys byl buď v hajzlu na hřebenech nebo na té silniční návratovce.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Zas, když tam ty převody o rychlosti pomalé chůze nemáš, tak si s klidným svědomím včas vystoupíš :) Naopak myslím, že na rovině na asfecu ten nejtěžší ani nepoužívám.

                                      0 0
                                      • Excel  

                                        Co bys za to s těma puchejřama dal, kdybys to moh šmrdolit na kole a ne pěšky ;-). Samo se nebavím o těch stojkách, kterých je tam většina.

                                        No jo, čert vem rovinu, ale tam byl i ten 20 km mírnej šlapavej sjezd kde jste to motali jak kokoti a musíš počítat, že to bude 1 × 11 a ne vorel, takže těžkej převod bude ještě víc vo hovně. Na červenou ze Žďáru bude asi 1×11 stačit s 30/50–52 :-)

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Chce jednopilu, GX i GX orel jsou o hovně, co z toho vyplývá?

                                          0 0
                                          • RomanH  

                                            Tak treba Karosovi facha GX orel bez problemu, ne ?

                                            0 0
                                            • Excel  

                                              Karos má 20 kg i s kolem

                                              0 0
                                              • RomanH  

                                                Tak mozna i 21 :-)

                                                To P@x : pokud bych sel do 1×11, tak asi urcite neco s vice nez 42z nejvetsim pastorkem. 32×11 jako nejtezsi by mi asi stacilo. Kua, taky mohlo jeste rok vydrzet, az bude Shimano.

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Na Canyonu už prý jde objednat, dá se prý vidět na Buku…

                                                  0 0
                                                • LM  

                                                  Pozor, převody s převodníkem 30z a SRAM 10–42 kazetou (1) vychází zhruba stejně jako převodník 32z s Shimano 11–46 kazetou (2). Pokud bys chtěl větší rozsah, tak potřebuješ e-thirteen 9–46 kazetu nebo něco podobnýho (3).

                                                  http://gears.mtbcrosscountry.com/#…

                                                  0 0
                                                  • nomecz  

                                                    30zx10–42 vychází dokonce ještě o něco málo lépe (větší rozsah) než 32×11–46 a hlavně kazeta je mnohem lépe odstupňovaná. S Shimano xt8000 řazením to funguje naprosto parádně.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Ty teda mas GX 11 saltr + kazetu (10–42) a XT8000 razeni a funguje to spolehlive ?

                                                    0 0
                                                  • LM  

                                                    To bude asi dotaz na nomecz (aka zařazeno těsně vedle). Já mám SRAM X1 šaltr i řazení :-)

                                                    0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Asi jo.

                                              0 0
                                            • Karaya  

                                              Ano, a to má letos tvrdé závodní nasazení :-). Lehké zvuky ze dvou pastorků už taky slyším, ale jinak ok. Já bych se toho nebál.

                                              0 0
                                              • RomanH  

                                                Ted budu mit docela nabitej tejden, ale pak uz to zacnu resit.

                                                Jsi asi jeden z mala, kdo s tim GX Eaglem nema problemy. Ja jsem fanda Shimana (a urcite budu brat jejich boost kliky + ht2 stred + AB Oval prevodnik – v pripade 11 kazety asi 30z). Hodim si to do te kalkulacky prevodu, a uvidim. Kazdopadne tedy XD orech, a bud 11 kazeta (10–42) + XT razeni + XT hazka, nebo GX Eagle kazeta+hazka+ra­zeni.

                                                0 0
                                      • JSt  

                                        ano. ty moc lehky kvalty jsou jen pro nekoho, kdo se radej trapi 2.5kph v sedle, nez aby kopec pohodlne vysel trojkou vedle kola. ;-)

                                        0 0
                                        • Excel  

                                          Kdyz bych tam ten prevod mel, tak proc ho nevyuzit i kdyz rychlosti chuze.

                                          0 0
                                          • JSt  

                                            dospel jsem k nazoru, ze ty uplne moc lehke prevody jsou pro me zbytecne. na puldeni projizdce nejsou treba, pac vsechno vyslapnu na tezsi kvalty a na delsi vicedenni kopcovite akci rad z kola slezu a ulevim celemu telu za cenu minimalni nebo zadne casove ztraty. ono uz i tech 32/22 me kolikrat tlaci poustet se do zbytecnych akci. :-)

                                            ale neni to zas tak uplne jednoduche. pajovi musim dat za pravdu, ze na prostredni dekl casto 34z pastorek usetri razeni na prevodnicich. coz pri turistice neni nic zasadniho. ;-)

                                            0 0
                                            • Excel  

                                              Je to o pristupu vo tom zadna. Ja treba i na puldenaku klidne shodim na krypla bo nevidim duvod to rvat na tezsi i kdyz by to slo (ale to musim jet ***** sam :-) ). Na Fatre kde je to turistika prevody neprevody, jsem problem s prdeli nepocitoval a chodit furt pesky me sralo a byly mista kde bych jet chtel, mit o stupinek lehci prevod. Na celodenaku typu Praded, tak tam souhlasim bez vyhrad, tam prdel dostane na prdel, no a celodenak typ Zdar, tam si myslim, ze bych klidne taky lehci prevod snes.

                                              0 0
                                        • ufoncz  

                                          +1

                                          0 0
                              • Smazaný účet  

                                Když přecházíš z trojpily, rozsah se prostě zmenší i s orlem, s tím nic nenaděláš.

                                0 0
                              • Paja  

                                Mam 0.65 na 26 a na Drtici jsem za to byl rad…zvlast kdyz jsem videl, jak to Dusan lame, klidne bych na takove akci snesl i 22/36, doba, kdy jsem na zavodech vyjel v podstate vsechno na 32/32 uz je pryc, resp. hlavne to nemam zapotrebi.

                                0 0
        • RomanH  

          Prasklej pistek :-(

          To samo asi nema na tesneni vliv, ale nema to smyslsl resit. Bud novej pist, nebo patrona, nebo stara Maruna.

          0 0
          • RomanH  

            Tak Bartonicek to ma pouze jako cely dil, skoro 4 litry za to davat fakt uz nebudu.

            0 0
            • Excel  

              ty kravo, kdyz uz, tak uz.

              0 0
              • RomanH  

                Ja bych rekl, ze je to nasledek toho preletu dvojbrazdy, ale kdo vi… Hodim tam starou Z3 (akorat nevim kdy, mam ji u nasich a pres tyden toho budu mit dost).

                0 0
      • Smazaný účet  

        Tohle nemá konečné řešení: k pevné to chce řádný balón, bezúdržbová odpružená je zase tak na cyklostezky… :)

        0 0
        • les  

          Na normalni jezdeni, co pise Roman, staci u celopevnaku 29×2,25. Za me nejzabavnejsi tereni kolo, do nasich koncin. Odskousene mam celorocne.

          0 0
          • RomanH  

            Takze si myslis, ze 27.5+ by bylo mimo ?

            0 0
            • Smazaný účet  

              On je ale v jiným levelu, s kolem je srostlý, každý kořínek si poskočí :)

              0 0
            • les  

              Me se moc libil ten ram, co jsi sem daval. Tam by slo dat 27,5" i 29" ne ? Ja bych sel do 29" Ale v tomhle si netroufam radit.

              0 0
              • RomanH  

                Pro ten ram jsem vicemene rozhodnutej, jeste asi pockam na Pivce, co reknou zada s baglem, ale davam tomu tak 99%. Kola tam jdou dat oboje, akorat ty slusnejsi pluskove rafky prijdou na desitku, a nerad bych ji vyhodil zbytecne. Musim si holt nejake pluskove kolo pujcit.

                0 0
              • RomanH  

                Objednano :-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Měli akci komplet bike + rám zdarma…

                  0 0
                • Excel  

                  zupa!

                  0 0
                • les  

                  Tož na totok se těším.

                  0 0
                  • pepek  

                    Něco jsem přehlédl, nebo si děláte prdel? HT rám z lešeňových trubek bez vidlice za cenu fulla?

                    0 0
                    • JSt  

                      jenze na ten jeden ram bez vidlice ty spotrebujes vidlic sest, ctyri odpruzeny ramy, z toho kazdy nekolikrat nechas zavarit. ;-) usetreny cas za bezny provozni servis je zbytecne zminovat. ;-)

                      0 0
                      • pepek  

                        Toto praskne taky. Vidlice stačí jedna, zeptej se Páji. Ušetřený čas za servis se ti bohatě vrátí, až se budeš trápit na pluskových gumách, nebo drncat na obyčejných.

                        0 0
                    • Excel  

                      To si děláš prdel, jakej rám na fulla pořídíš s tlumičem a vidlicí za 15 prutů?

                      0 0
                      • pepek  

                        s tlumičem a vidlicí ? Ty tam taky nemáš tlumič ani vidlici.

                        https://schlierseer-bikeparts.de/fully.htm

                        0 0
                        • Excel  

                          Pokud vidím, tak vidlice tam je a tlumič nemáš kam nasadit. K tomu tvýmu musíš koupit vidlici (třeba i pevnou) a místo tlumiče dáš buď plát oceli nebo musíš i tlumič. Takže tvé finanční srovnání je úplně zcestené.

                          0 0
                        • RomanH  

                          Vidlice tam je, a mne to bude jezdit i bez tlumaku, ale Ty se na ten holy ram muzes jen divat ;-P

                          Nicmene toto neni o penezich, chci proste zkusit neco jineho. A pokud bude pristi kolo full, tak urcite ne z hliny, ale celokarbon, napr.

                          0 0
                  • les  

                    Ano, bez kurvítek. Jinak řečeno: Neřešit, jezdit.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Tak. Asi to prvne predsi jen poskladam na klasickych 29'' kolech a uvidim, jak mi to sedne. Bude to univerzalnejsi. Kdyz vezmu rafek s vnitrni sirkou 25mm-30mm, tak tam v pripade potreby muzu dat i vetsi balon. Pockam, az ram prijde a uvidim, kolik tam bude mista.

                      0 0
                      • pepek  

                        Bude to univerzalnejsi – je ti jasné, že v technice všechno univerzální stojí za ho***? Stavíš SUVíčko.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Podivej, komu vsemu v prubehu dvou let prasknul ram. Mne ted odesla i vidle. Momentalne nechci prelisovavat loziska, menit olej, mit strach po blativem vikendu, kam vsude to do vidlice / tlumice zalezlo, a podobne. Zvlaste kdyz doma servisujes ty kola vsem. Chci ted vyzkouset alespon u sebe neco jineho. Treba za 5–7 let zmenim nazor a pujdu opet do fulla. A pokud mi ted nesedne pevna vidle, tak odpruzenou tam mohu dat vzdy.

                          0 0
                          • obda  

                            komu vsemu v prubehu dvou let prasknul ram

                            Jen ta moje mrcha furt drží :-/ Furt čekám, až to rupne, že bych přešel na 29", ale stále nic :D Asi je ten můj rám takovej ingot, že přežije všechno ;)

                            0 0
                            • JSt  

                              ty mas supa, ne? to jen malo jezdis. ;-)

                              0 0
                              • obda  

                                Sem čekal, kdo se ozve ;) Ten můj rám je totál low-cost (celé kolo stálo tuším 13 kKč v roce 2007), tyhle neměly s praskáním problém. Váhu jsem raději nezjišťoval ;) Jo, zas tolik toho nenajedu, ale za ty léta by se to mohlo nasčítat ;)

                                0 0
                                • Polka  

                                  Mas rict, se na tom na Buku s Frantem parkrat svezem a to by nebylo, abychom tomu trosku nepomohli ;-)

                                  0 0
                                  • mastihuba  

                                    podemnou ramy jen tak nepraskají, to bylo jenom jednou a byl jsem ozralej. Od té doby volím kvalitní a odolné verze rámů bez gramařskych ambicí.

                                    0 0
                                • mastihuba  

                                  ale prd, umíš šetřit materiál a zlý jazyky závidí. mě takto drží RB i LV :-)

                                  0 0
                                • Jaroslávek  

                                  Ale bude důvod pro nový bike.

                                  0 0
                              • Karaya  

                                Mně ten druhý SUP nerupnul ani za 10 let.. Nakonec jsem ho vyměnil za velkou Milku :D

                                0 0
                                • obda  

                                  Tak s tvojí váhou to není zas tak překvapivé ;)

                                  0 0
                        • Smazaný účet  

                          Je to „obyčejné“ nízké 29" HT, jen přední nába bude širší o 1cm, zadní o 3mm (13mm oproti 135mm).

                          0 0
                • Polka  

                  Proc ma ta ocel tu pravou savlu hnusne vohlou a u karbonu to tak nemaj? To bych neprezil O:-) Mne se hodne libi ten karbonovej Mantle, at uz v cerny nebo v oranzade. Depko, jdi do nej! Chcu to videt nazivo u krbu :-)

                  0 0
                • RomanH  

                  Skladacka dorazila :-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Hezké, ty díry u patky jsou na šrouby?

                    0 0
                    • RomanH  

                      Jo, tim vedou srouby, kterym je ta patka prichycena. Dali k tomu jeste nahradni patku s jinak smerovanym drzakem hazky.

                      Ted si jeste vybrat servis, kde mi nalisujou hlavko – mlatit do karbonu pres prkno krouzek na vidlici se mi nechce.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Dá se to namlátit topůrkem apod. na opěradle židle řádně ohadrovaném, nebo se dá sehnat hlavko s rozřízlým kroužkem.

                        To už pokřtíš na pivcách :)

                        0 0
                        • RomanH  

                          Na Pivcach urcite ne, budu rad, kdyz to stihnu do Cervene ze Zdaru. Ted si jeste musim ujasnit rodla. Soucasne karbonove Eastony maji „jen“ 700mm (na strejchnuti o skalu to staci), citim, ze by mi tam vice sedely tak 760mm. Taky dilema, jestli rovne, nebo lehce zvedle, karbon (ma to smysl krome vahy?), nebo naopak nejlevnejsi Force a na nich naladit posed…

                          Jo, a dneska na Zouvalce tak patnactilety klucina na treku zahucel lehce dolu – byl jen dodreny, kolo zustslo tak dva metry pod cestou – druhy mu pro ne lezl. Dnes mi prisel PriglTrail strasne preschlej.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Já postupuju 720, 740, ale už cítím, že bych na silnici asi potřeboval ty hnusný vnitřní růžky. Nízký „vlaštovky“ se mi líbí, ale na 29" už moc zvedají posed. Karbonového kokpitu nejsem narozdíl od sedlovky příznivcem.

                            0 0
                            • RomanH  

                              Karbonovej forbec urcite ne, ale u riditek jsem to bral naopak tak, ze hlinik se muze zlomit naraz, ale karbon hned nepraskne, tak nevim.

                              0 0
                              • mastihuba  

                                určitě karbon, pro hlínu neni duvod. u 29 sem ze 78 šel na 76 a asi bych snesl i užší. Přijde mi že s pevnou vidlicí nemají široké rodla opodstatnění.

                                0 0
                              • pepek  

                                Už to slyším, jak ta přišroubovaná patka bude vrzat, lupat a praskat.. A z „bezudržbového“ kola se stane kolo velmi udržbové :-)

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Ale p*cu :-) Ze u Tebe ta patka prisroubovana neni (a na rozdil od tohoto mini sroubkama) ;-P

                                  No, kdyz to bude vrzat, montazni silikon to jisti :-)

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    Aha, já jsem tam viděl, že celý ten zadek je nějak přišroubovaný (asi pro nasazení řemene, další to bezudržbové součástky :-)

                                    0 0
                          • LM  

                            Všechno je strašně přeschlé. Dneska týpek na dojezdu Kuleho trailu vyjel z ujeté pěšiny do prachu na kraji, tam mu podjelo přední kolo, pak do stromu, placák na zem a zlomená klíční kost :-/

                            0 0
                      • mastihuba  

                        dobře to jde trubkou od vysavače :-)

                        0 0
                        • pepek  

                          Nebo hajzltrubkou. Lepší, jak riskovat servis. (Dovedeš si představit tu tlustou gumu zabořit někde do blata? To bude čistit celý kurwa den :-)

                          0 0
                        • RomanH  

                          Hele, jak kterou vysavacovou trubkou a mozna i jaky krk. Ja to ted absolvoval 3×, z Meridy na RB, z RB do hajzlu, a z Amuleta na RB. Trubka od vysavace v sobe mela nejake vlisy, nedalo se to pouzit – pouzil jsem tubus z autopumpy, byt presne nesedel prumer (ale ten tubus je z mekciho matrose, tak jsem nemel strach). Tady se navic muze ukazat, ze bude potreba neco ofrezovat (snad ne, no)… Proste si predstavuji, ze kdyz na to nespecham, domluvim si termin, privezu tam odpoledne ram, a druhy den ho vyzvednu. V servise snad lisy maji (i kdyz po zkusenosti s Kleparnikem v Tisnove, ktery nebyl stont namlatit jezka do Alu krku a tri jezky pritom znicil si take nedelam iluze). Karel ma v dilne velky lis na loziska u aut, tak to mozna o vikendu udelam tam. Zacinam byt ale linej, predsi jen je to od lonska moje X-ta rozborka/sborka a zrovna toto bych klidne nechal na servis.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Moc to dramatizuješ, nebývals líný, hoď to do Pozořic ;)

                            0 0
                            • RomanH  

                              Nebyval, ale zrovna zitra si jdu vyzvednout a budu montovat ocelovou vidli na toho Amuleta, abych se hnul v garazi. Ty jsi sam, ja se taky musim venovat rodine, Katka me uz strasi malovanim (to fakt budu behem podzimu/zimy muset), tak si to snazim trosku ulehcit. Ale jo, zitra objednam forbec, a o vikendu to nalisuju.

                              0 0
                          • Karaya  

                            Já jsem asi barbar, ale na všechny hlavka, co doma máme, jsem aplikoval stejný postup:

                            1. nahřát kroužek nad plamenem – pořádně
                            2. pustit na krk a zlehka pobouchat velkým šroubovákem, abych se ujistil, že je všude dole.
                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Na karbon je prý nejlepší rozžhavit ho do běla ;)

                              0 0
                              • Karaya  

                                Tak kov chladne tak rychle, že to bych se nějakého poškození vůbec neobával.

                                0 0
                                • pepek  

                                  To bych se tedy obával. Navíc: nahřát kroužek nad plamenem – pořádně – znamená, že ho vyžíháš? Proč to riskovat?

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Hosi klid, ja to tam jebnu jednim jebem :-) Jen jsem si rikal, ze hodit to jeden den pri ceste do prace do servisu a druhej vyzvednout, zaplatit treba hodinovou sazbu za hodinu prace, a muze byt spokojenej jsk servis, tak ja. Ted jsem uz do toho vrazil 17 kc za vhodnou odpadni trubku, 12 kc za novej list do pilky, a 69 kc za papirovou pasku…

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      No vidíš a tyto věci využiješ příště opakovaně až si koupíš nějaký vhodný full rám a budeš skládat to definitivně správné kolo.

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        Pokud ten list zase nestupim a pasku mi nevypottebuji deti. Ale jo, netvrdim, ze se treba za 5 let k fullu opet nevratim, ale momentalne nechci zadnou odpruzenou vidlu, tlumic, cepy ani videt.

                                        0 0
                                        • Motyll  

                                          Jak já ti rozumím…

                                          0 0
                                        • mastihuba  

                                          je takovej problem když je doma full i HT?

                                          0 0
                                          • JSt  

                                            roman prisel na to, ze full je pro jeho jezdeni zbytecny. to neni o problemu mit doma treba deset kol. ;-)

                                            0 0
                                            • scoty  

                                              Tak Romana hlavně ještě asi, možná, zatím…nepotrápila krční páteř:)

                                              0 0
                                              • RomanH  

                                                Roman mel / ma s krcni pateri docela problem, ale s tim nesouvisi full / HT. Daleko vetsi vliv bude mit treba nastaveni posedu, stitek na helme, studeny vitr a podobne.

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Taky není špatný tu prdel občas zvednout, což mě Lap úplně odnaučil.

                                                  0 0
                                                  • obda  

                                                    To určitě ne, ale na některých úsecích musím stát na HT 26" furt, jinak bych měl prdel naklepanou jak biftek. Takže já už nějakou dobu fulla zvažuju.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Ten full, aby za něco stál a byl lehký, tak je potřeba pořádně šáhnout do kasičky. Stejně je potřeba mít k tomu spolehlivýho mechoše.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Pokud nemas zavodni ambice, tak staci ve vyprodeji neco od 50 tisic vyse. Mechos nemusi byt potreba, pokud jsi zrucny a nemas nejaky atyp ala Lefty. Kazdopadne bych uz asi nesel pod zdvih 130mm.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Me to taky tahne k vyssim zdvihum a skakaci trailove/enduro jizde. Mladej je bezmozek a rad si zaskace, tak uz se vidim za par let s nim na fullech a bikepacking nekde na horach :-)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Ja se bojim, ze kdybych si neco takovyho poridil, budu jezdit s kopce jeste rychleji a nekde se rozsviham…

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Toho bych se nebál, po půl roce budeš spíš jen rozebírat než jezdit ;-)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Predpokladem koupe takovyho kola je samozrejme HT nebo pevnak v zaloze.

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Přesně tak. Zůstal bych u Authora, jeho cena stále roste a vidlice je bezudržbová.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Tak urcite, kdo z vas to ma…:D

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Treba ja zrovna ted na RB :-)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Neda se tu dat palec hore ;)

                                                    0 0
                                                  • LM  

                                                    Ja se bojim, ze kdybych si neco takovyho poridil, budu jezdit s kopce jeste rychleji a nekde se rozsviham…

                                                    Nesmysl, s vyššíma zdvihama (a lepší geo) jezdím rychleji a na zemi se válím mnohem méně než předtím na XC fullu :-). To kolo odpustí mnohem víc když to někde poseru. Ale zatím jsem měl vždy z ****** kliku a nic moc se mi nestalo (max. modřiny, naraženiny, odřeniny).

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    No, ja se na HT nikde nevalim a stejne mi na tech trailech v podstate neujizdis, i kdyz je nemam najety jak ty.

                                                    0 0
                                                  • LM  

                                                    Však já nikde nepíšu že jezdím rychle – jezdím pouze rychleji než předtím :-)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Vsak ja jsem o tom jestli jezdis rychle taky nic nepsal, jen, ze uz tak jezdim dost rychle a pokud by mi to kolo posunulo jeste do vetsi rychlosti (treba i kdyby se tim riziko padu diky kolu nezvysilo), tak pokud bych to nekde nezvladl, byly by ve vetsi rychlosti nasledky nejspis horsi…

                                                    0 0
                                                  • LM  

                                                    To asi jo. Dá se to trochu zlepšit chráničema a páteřákem ale stále je potřeba mít štěstí a nenarvat to třeba do stromu…

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    to už zkoušel

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Tam to nebylo o rychlosti ;)

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    U mne by o trochu rychleji nevadilo :D Stejně nechápu, jak to dáváš, na Kuleho trailu jsem místy byl vyklepanej slušně a moje kolo rachotilo jak pojízdné železářství :D Beztak jedním z důvodů, proč ještě nemám jiné kolo, seš ty a tvůj Artur ;) Viditelně to jde a kolo není ten slabý článek :D

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Z kopce jsem uz opatrnejsi, at jedu na cemkoliv. Samozrejme je to asi relativni, Pepek urcite vi jak to myslim, kdyz mu ujizdim i na celopevnakovi :-) Nerekl bych ale, ze me full v tomto nejak vyrazne posunul…mozna jo, ale nevnimam to tak moc. Spis naopak vyuziti fulla na prirodnich trailech, sutrech, korenech a rozbitych cestach apod. nez to nekde palit z kopca. Tedka si proste vypnu brainy kdyz jedu s mladym a houpu se a kocham se.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Já právě myslel, že ty brainy sami poznají jak chceš zrovna jet a pružit ;)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Tak tos asi nepochopil funkci brainu. Jak by asi mohl poznat, zda se chces zrovna houpat nebo jet „natvrdo“? Jsou tam nejaky mezinastaveni, ale ja to nepouzivam, bud to mam skoro uplne zavreny a nebo uplne otevreny. Pri zavreni je to proste pevnak, kterej se ti otevre na nerovnosti a o nic se nestaras = pouziti na zavody a rychlou jizdu.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Já používám mozek svůj, tudíž mi to vyhovovalo bez zamykání: zadní stavba tvrdla proti tahu řetězu, a když jsem náhodou zamkl vidlu, tak jsem ji pak zapomněl odemknout:)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Bez zamykani bych se nehl :-) Ja bych nejradsi twinlock s trojpozici locku jak to ma Fox u vidlice a tlumice. Tak to ostatne myslim melo byt u puvodne vybranyho Scotta, ale nakonec jsem do nej nesel.

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    Kdybys chtěl ten duolock, tak mám tady pozůstatek po Foxce – Scott duolock s vnitřním nastavením, že jde použít na Fox i RS.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    To bych musel mit jinou vidlu a tlumic ;-)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Ja lock na tlumaku pri jizde po asfaltu pouzival prvni rok, a po nem jsem musel menit vlozky oka tlumaku. Vymenil jsem je, odmontoval lock, a vlozky tam vydrzely az do smrti ramu.

                                                    0 0
                                                  • scoty  

                                                    Vložky se řeší namotáním teflonové vodopásky, sudruh…;-)

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    já myslel, že vyhozením a montáží Nadelhülse, sudruh

                                                    0 0
                                                  • scoty  

                                                    zbytečná investice + montage :)

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    masivní snížení počátečního odtrhu a citlivosti, súdruh. Taktéž značné prodloužení trvanlivosti

                                                    0 0
                                                  • scoty  

                                                    Měl jsem na mysli průměr vložka/oko, kde se to netočí, ale vymačkává a vzniká tam častěji vakl než na průměru vložka/osa. Tou páskou lze za kačku prodloužit životnost vložky o x let.

                                                    Samo jehlové ložisko se líp točí.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Tak ty mas xc fulla, kterej prinasi vyhody hlavne na rozbitych cestach, kde muzes slapat vsede, ja, pokud bych sel do fulla, tak nejspis neco jako Bandit 475, Trance..a rozhodne s teleskopem, ten je ostatne super i na HT.

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Tvl. on se tady prsí, že trochu ujede penzistovi na turistickém 26" kole s brašnou (který dnes vůbec nejedou), který je obutý do Xkingů, které vůbec nedrží a to všechno s nasazením za hranicí rozumného rizika, jak je patrno z počtu zranění tohoto soudruha.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    :D

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    tady de vo to, jestli chces soutezit na pocty zraneni nebo cas straveny v nemalu na betli. ;-)

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    na betli jsem byl zcela vyjímečně a nebylo to z důvodu nadměrné rychlosti, ale naopak

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    jakoze kdybys jel rychlej, lezis na marach? ;-)

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    kdybych byl býval jel rychleji, tak se nic nestalo a odjel bych podle plánu domů, bez toho, abych trpěl jak zvíře v sanitce

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Ja se neprsim ty penzisto, ale to ty ses citil strasne ponizen :-) Mozna kdyby ses vysral na brasny, koupil poradny plaste, nandal bezduse a hlavne poridil dospely kolo, tak bys tady nemusel brecet.

                                                    A ta davna zraneni se udala za zcela jinych okolnosti a rychlosti ;-)

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    Tak nějak. Mám i spočítanou vlastní stavbu na rámu z bike-discount :) Zdvih vidím do těch 130, s 29" kolama. Zase potřebuju, aby to jezdilo.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    To si zas myslím, že Kostku ti v Pozořicích poskládá levněji, než když si sám posháníš díly za MOC.

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    Nejde nutně o Kostku, a na ceny výprodejů z bike-discount apod. se asi nedostane. Navíc si raději kolo poskládám sám, než to řešit s někým jiným. Každopádně zatím jen teoreticky uvažuju, může to klidně ještě nějaký ten rok počkat ;)

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Možná bych zůstal jen u rozvahy, přeci jen má člověk svých starostí a koníčků dost a je rád, že může jít na kolo,tak proč ještě z toho času ukrajovat dobrovolničením u servisu fulla. ;-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    No posunuje se to, to budou zajímavé celodeňáky se 130/130 na pluskách :)

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Zase když nechceš být se ženou, legálně můžeš jít spravovat kolo.

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Na to je lepší vinohrad.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Ta sedla :-D

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    …ze bychom se dostavali k jadru pudla? :D

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    Spolehlivý mechoš jsem já :)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    jj, na fullovi jsem na to zapominal, ale to pomaha celkovymu protazeni zad.

                                                    0 0
                                                • scoty  

                                                  Takové to ofouknutí, strnutí a přeležení není problém s krční páteří. To má od určitého věku každý.

                                                  Ten kdo ho má jezdí na fulovi i do samky pro rohlíky a před delší vyjížďkou baští Nimesil…

                                                  0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Tak ja to mam uz od nejakych 23 let a misto Nimesilu jsem bastil Myolastan, mam za sebou i vysetreni na rezonanci.

                                                    Co na to pomaha je cvicit, alespon 5× tydne. Jenze clovek je tvor lina a jakmile je to chvili dobre, cvicit se prestane, a ono se to zase objevi… V tomto mi full rozhodne nepomohl.

                                                    0 0
                                                  • scoty  

                                                    No teď rozhodně poznáš jestli už to máš v pořádku..:)

                                                    0 0
                                                • Excel  

                                                  Na pivcech eště chlad vod země.

                                                  0 0
                                    • obda  

                                      To jsem si taky vždycky říkal, ale letos jsem narazil. Teda spíše nenarazil odpadní trubkou, u kola pro dceru spodní kroužek z Force hlávka (takovej dost divnej, plechovej ) na Force pevnou vidlu nešel. Ani za *****, vole! Použití origo nástroje a hrubého násilí u kámoše v servisu pomohlo :)

                                      0 0
                                      • Polka  

                                        To prece musi jit i sroubovakem pomalu postupne po obvodu, kua! ;-)

                                        0 0
                                        • obda  

                                          Hele, není to první hlávko, které jsem montoval ;) Tady se prostě ty tolerance nějak nesešly.

                                          0 0
                                        • RomanH  

                                          Musim dat Obdovi za pravdu :

                                          1. Karbonka sla odpadni trubkou uplne na pohodu
                                          2. Pri lisovani misek do ramu jsem byl rad za pomaly hydraulicky profi lis, co tam ma Karel na loziska u auta, a ze jsme na to byli dva
                                          3. Na tu nejlevnejsi ocelovou Force vidli, plastovou trubkou ani plechovym tubusem z pumpy ani za *****. Nakonec pomohla soustava odrezku trubek z vyfuku a poradny kladivo, ale maji to osazeni udelane fakt na p*cu – proste je tam naraz prstenec, zadne zkoseni.

                                          Ted jeste cekam na predstsvec, abych mohl tu karbonku riznout.

                                          0 0
                                          • Polka  

                                            Tak bacha…2× měř, jednou řež ;-)

                                            0 0
                                          • Paja  

                                            A kam jsi daval Force vidlu?

                                            0 0
                                            • RomanH  

                                              Uz trenuju ;-)

                                              0 0
                                              • mastihuba  

                                                čoveče jezdim poslední dobou na pevným, je to super tuhý, rychlý, ale akorát polní cesty a asfalt. V lese je to vopruz i na kochani.

                                                0 0
                                                • RomanH  

                                                  Uvidime. Kdyz to nepujde, porad budu moci sklopit usiska a dat tam treba Pika.

                                                  0 0
                                                  • ufoncz  

                                                    Jestli máš rád terén, tak nepůjde. Tenhle oldskůlbajk punk je dobrej možná pár minut, nebo pro o dvacet až třicet let mladší jedince. Vyzkoušeno po necelej měsíc, co jsem neměl ani ten svůj prašivej turistickej HT.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Tak několik jedinců tady pevnou jezdí a kdykoliv mi to ve sjezdu nandají…

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    neklesej na mysli, bob na ty kořeny k nemojanum taha každýho, aby si spravil náladu. :-)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    :-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Jeden dokonce CrMo…

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Myslíš tu modrou+ten kousek vedle, nebo něco, o čem nevím?

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    jo to je vono. :-)

                                                    0 0
                                                • Polka  

                                                  Máš tam echt 2.25" nebo 2.3"? Upusť tlak na předním ;-)

                                                  0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    máš mne za ******? :-) vepředu mam tak do 1.5 zadek pod dva. de vo systém, kterej tam prostě není a žádný planžety, tlumič nenahradí. su zvedavej na 27,5 dam tam neco rychlejší než byl hans damp a uvidím. teď je propast mezi zimakem a fulem obrovská na obě strany. :-)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Tak zhubnout 30kg a bude to pěkně žehlit :-)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    ne nebude :-) sám dobře víš že pevnak nikdy žehlit nebude a nemůžu za to že sis koupil i fula bez vodpruzeni. :-)

                                                    0 0
                                              • Paja  

                                                Ajo, tys vlastne prehodil starou Marunu na RB.

                                                0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            Opatrně, forbec netrefím nikdy napoprvé, můžou mít různou výšku.

                                            0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Dvěma prsty :)

                                        0 0
                                        • JSt  

                                          kdybych chtel hlavu s vysokym potencialem povolovani se, sahnu presne po tomhle s rozriznutym krouzkem. jedna spatna zkusenost mi stacila. ;-)

                                          0 0
                                          • pepek  

                                            protože Mortop, ne rozřízlý kroužek

                                            0 0
                                            • mastihuba  

                                              ten rozříznutý kroužek bych taky nikomu neradil to je vo hovne soudruhu.

                                              0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            Já to zdědil na Arturovi, měl jsem podezření, že to tam cvaká a nakonec cvakal ježek do karbonu. Ten karbon přináší jen montážní problémy, pasty, totok, zajíždění, vymačkávání objímek, nemožnost pořádnýho dotažení…

                                            0 0
                                      • Twitko  

                                        a co zavitova tyc a dve vetsi podlozky + matice ? ;)

                                        anebo mozna jeste lepsi napad .. je vas v tyhle brnensky parte jak malejch psu (to myslim naprosto bez urazky), kazdou chvili neco montujete a servisujete, proc si nekoupite dohromady lis .. videl jsem nejakej za 1800 .. 10 by se vas tady dozajista seslo, tak jsou to necely dve kila na jednoho ..

                                        0 0
                                        • obda  

                                          Závitová tyč na naražení spodního kroužku hlávka? Tak to mne ještě nenapadlo :D Jinak samozřejmě vlastním, ale na jiné úkony.

                                          0 0
                                  • Karaya  

                                    Ok, když zabrousím do metalurgie, tak ne tak aby začal měnit barvu. Tzn. určitě nebude mít víc než 500° a tím mu spíš prospěju než uškodím. Alespoň tak nás to na škole učili.

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      já tam vidím popouštění: 120 – 170

                                      0 0
                                      • Karaya  

                                        Za prvé ten kroužek nebude asi z nástrojové a za druhé tím akorát odstraníš případné vnitřní pnutí po obrábění, ne?

                                        0 0
                                        • pepek  

                                          14109 je ocel na ložiska, popouštěním se snižuje tvrdost (i když za pár vteřin asi ne)

                                          0 0
                                          • les  

                                            U lozisek je nahrivani bezny postup. Vetsinou se to nahriva indukcne.

                                            0 0
                      • JSt  

                        kus plastove teplovodni trubky pouzivam na ocel, hlinik i karbon. ;-)

                        0 0
                  • Excel  

                    parada

                    0 0
                  • JSt  

                    vypada to popici dobre. ;-)

                    0 0
                  • Polka  

                    Nevim proc, ale myslel jsem, ze u ocelovyho ramu bude ocelova vidlice. Ta karbonova je vuci tem trubkam o dost masivni a jinak profilovana. Mno jsem zvedav na celek :-)

                    0 0
            • JSt  

              kup to kolo s pluskama, at na spolecnych akcich nemas roupy a jsi zalezly vzadu. :-D

              0 0
    • Smazaný účet  

      Kdyby někoho zajímalo, v Novodvorským údolí udělali lepší silnici, než jsou v celým kraji i silnice první třídy. Asi další reklama na EU, jinak nevím proč by to kdo dělal a platil. Ale třeba se pletu a někdo zná důvod proč dělat v lese silnici s povrchem jak na Automotodromu.

      0 0
      • Jaroslávek  

        Jj.

        0 0
        • pepek  

          Nejsem vojín Kotas, ale mám dotaz: Jak dlouho budete ještě okupovat slovaňák? Dnes jsem tam musel jít snad 300 metrů pěšky.

          0 0
          • mastihuba  

            Aby ses neposral…

            0 0
            • pepek  

              Proč to opravují, ta cesta byla v pořádku. Akorát jsem neměl tu bazuku :-(

              0 0
            • JSt  

              neznam aktualni situaci na slovanaku, ale musim rict, ze se pomalu prestavam po statlu orientovat nejen v karizone (coz lze u svatecniho ridica pochopit), ale ted uz i na kole. nejaky cedule, cary a podobny picoviny me nikdy nerozhodily, ale vono nejak casto narazim na neprejetelne ploty a jamy. :-D voznaceny to maji, to jako jo, ale nesu, *****, zvykle, ze kde neprojede auto neprojedu ani ja. :-D

              je to prcarna…

              0 0
            • Jaroslávek  

              Asi tak.

              0 0
    • obda  

      Tak jsem vzhledem k terénu lehce upgradoval kolo

      0 0
      • RomanH  

        Ty jsi na Rychlebkach ?

        0 0
        • obda  

          Rodinná dovolená (tedy víc rodin – máme s kamarádama pronajatou chalupu) na Rejvízu, tak jsem se na jeden den urval 

          0 0
      • JSt  

        to mas pujcene, ja? nemusim chodit kontrolovat strechu? :-D

        0 0
      • mastihuba  

        Nemáš tu sicnu moc vysoko? A proč se fotíš zrovna tady, šlápl sis viď… :-)

        0 0
        • obda  

          Fotím to tam, kde jde poznat místo, nezavazím a není to ve sjezdu :-) Wiesnera jsem jel dnes nahoru třikrát a všechny místa zvládám bez šlápnutí

          0 0
          • mastihuba  

            Klobouk dolů, mě to nebaví 2×.

            0 0
            • les  

              Byl jsem tam. Nevidím důvod tam jet znovu. Nejní nad normální poježdění v lese.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Na to taky musíš mít speciélní trailový kolo určený jen pro jízdu dolů, jelikož výrobci se teď předhání, kdo dokáže vyrobit kratší z. stavbu :)

                0 0
              • RomanH  

                Presne. Celej hreben od Paprsku po Bilou vodu je x-krat lepsi nez Stezky.

                0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tohle už není přibližná geo, kterou chci, ale úplně: delší z. s., střed nízko, delší rám pro krátký forbec…

                    0 0
                    • Karaya  

                      Pěkný, ale chtělo by to samotný rám. S tím osazením bys určitě nebyl spokojen, kór za tu cenu…

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Sadu bych přehodil, ale kurz libry + klasická patka + XD ořech, to můžou být další +3 litry :/ Rám vyjde na 40 :/

                        Karbonový Blizz na GX Eaglu je za 50, ale geo pro mě na pikaču.

                        0 0
                • pepek  

                  ale prdek. . . .

                  0 0
                  • JSt  

                    tys to ale nejel oboje. ;-)

                    0 0
                    • pepek  

                      Ne, jel jsem to jen po Hraničky a radši jsem se vrátil přes Polsko. 20 cm široká cesta v borůvčí, kde nemůžeš jet zodpovědně, bo nevidíš na cestu a neustálá masáž lýtek, není zrovna ideál. Vy dva jste dojeli na traily zcela vyčerpaní cestováním s obskurní špedicí ČD, roztěkaný a s nevhodným kolem jsi šel na hubu a od té doby to furt haníte.

                      0 0
              • obda  

                Tak mně to v zásadě taky stačilo, nicméně Superflow jsem jel dvakrát a někde v dosahu u Brna by mně vůbec nevadilo :) Jinak jsem teda vynechal Prokletý a Wales, po zhodnocení svých schopností :D Každopádně mám konečně Rychlebky vyzkoušené a odškrtnuté :) Bohužel v červenci v Jizerkách/Krko­noších mi nevyšel volný den na NMpS, takže tam zatím odškrtnuto nemám,

                0 0
    • Excel  

      Halda a Libochovka prestaly existovat, idealni pro zaryte enduristy, sampony, ktery si chtej dat taky nekdy brody a pro asfaltovou loby, ktere uz staci jen dohrnout sterkem a zalit asfaltem.

      0 0
      • obda  

        :( Na Rejvízu jsem teď po dlouhé době viděl zelenou hustou trávu (jedno ze dvou míst v republice s nulovým deficitem srážek). O bažinách ani nemluvím :D

        0 0
      • pepek  

        To není zdravý, totok ježdění v horku. Dnes jsem si za jízdy diagnostikoval náběh na infarkt myokardu, který jsem vyřešil řezákem v Žernovníku a urychleným návratem, následně studená sprcha a pivo, kafe, odpočinek. Prognóza zatím uspokojivá.

        0 0
        • Excel  

          ja sel pesky, ale evidentne to taky nebyl dobrej napad

          0 0
        • Jaroslávek  

          Včera bylo děsně, ale co naplat, Renča chce teď o víkendech furt e-bikovat a tak jsm,e jeli. Patří to do jinýho vlákna, ale ZTZ ze Svinošic nad Hořice nedám, navíc jsou tam dva padlý stromy. Nějaký kolík valil zeshora, pod prvním projel, ale pod druhým už ne. Na ranči pohoda nebýt té pitomé ČH:-( Jo a nachomýtli jsme se k akci nějakých enduristů, jeli zrovna RZ od vysílače dolů. (Babku jsme neviděl)

          0 0
          • pepek  

            A tvoje E-žena tu zelenou vyjela?

            0 0
            • Jaroslávek  

              Co myslíš ?

              0 0
            • Jaroslávek  

              P.S. Jak to, že se neptáš na enduristy ?

              0 0
              • pepek  

                Ok, tak sjel jsi to enduro, soudruhu?

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Já tam žádnou cestu neviděl:-) Dívčina říkala, že jich jede asi 80 po 30 sec je pouštěli. Takže ten první projede nějakou stopu mezi pařízkama a ostatní jedou podle toho kde se práší za tím před nimi ? Jediný označení co jsem viděl bylo křížení cesty, tak tam měla položený dvě větve a hulákala poď, poď, tady za mnou … :-))

                  0 0
      • Smazaný účet  

        Taky jsem jel dnes kolem, je to tak všude kde jezdím. Potoky suchý a říčky taky, nebo minimum jak v řekách.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Už i já začínám vnímat, že to sucho je abnormální.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jelikož i Bílý potok je skoro vyschlý, rozhodl jsem se, že vyzkouším brody Schmeltz-Bityna. Nebýt závor soukromých pozemků, Háláku a zarostlého úseku, byla by to zajímavá trasa.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Kua řeším pi*oviny a řetěz 132,8, měrka na posledním zubu (vůli rolniček neřeším), kazeta koštuje 8 litrů.

      0 0
      • RomanH  

        GX je za 4, sroubovak zdarma :-)

        0 0
        • novcze  

          NX za 2.5

          0 0
          • Smazaný účet  

            Nj, ale od 11z na klasik ořech.

            0 0
            • novcze  

              ajo, po jakým nájezdu měníš na orlovi řetěz abys nemusel měnit i kazetu?

              0 0
              • Smazaný účet  

                Já už ho mám přes rok, najedu už jen tak 100km za týden.

                0 0
                • pepek  

                  1,60 Kč/km? Za to někteří jezdí v pohodě autem

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jak to počítáš? Dokud měrka nepropadne, tak by kazeta střílet neměla.

                    0 0
                    • novcze  

                      takže kazetu budeš měnit, až začne nový řetěz střílet?

                      0 0
                    • babicak  

                      Také jsem byl myšlenkama jinde, bez použití dřívek z ledňáčků 132,9 vyměnil jsem, kazeta nestřílela, ale měl jsem nahnáno. Měněno po Drtiči.

                      0 0
                    • Karaya  

                      Nechci tě strašit, ale většina měrek počítá s novým řetězem 132.2 a výměna 132.8–133. Campa i Sram Eagle mají nové 132.0, takže 132.8 už je úplně nahraně a neotálel bych s tím ani chvilku.

                      0 0
      • hony007  

        Past vedle pasti…

        0 0
    • novcze  

      tady https://mapy.cz/s/2Y1Ke jsem dneska ráno odklízel asi 15 zábran z klacků rozmístěných zhruba každých 20 metrů … nějaký kastrát se tam realizoval, takže jsem mu to tam zlikvidoval, měl jsem to dneska jako takové protočení nohou, takže mě to vůbec nevadilo :)

      0 0
      • LM  

        Dík, hřebínek a sjezd v píšku po kořenech snad nenavštívil – každopádně dám si příště víc bacha.

        Dneska jsem tady potkal 7 koní jak si to šinou nahoru (stál jsem vedle cesty a cpal se ostružinama), takže už vím kdo tam přerovnává ty vydrolený šutry :-)

        0 0
    • obda  

      Něco pro Romana z dnešního rána – i když počasí si asi ještě nevšimlo.

      0 0
      • RomanH  

        At uz tahnou :-)

        0 0
        • pepek  

          Ty to nechápeš, odlétají se ochladit do ruska. Tady bude ještě teploučko :-(

          0 0
          • RomanH  

            Neboj, objednam si ram a zacnou 3 mesice seda a deste. To je jako s novejma lyzema, bezkama.

            0 0
            • LM  

              To zní jako plán. Já teď budu konečně reklamovat tu svoji nakřáplou zadní stavbu – už v tom skřípe i při šlapání, takže jsem tomu nějak přestal věřit…

              A možná rovnou stavět bláťáka/zimáka kdyby to náhodou vyšlo :-).

              0 0
            • Karaya  

              Počkal bys s tou objednávkou prosím do konce září? Dík :-)

              0 0
              • RomanH  

                Puvodne jsem chtel, ale pri trose stesti(=casu) ten ram objednam uz tento tyden, ta vidle to rozhodla. Ale bud v klidysu, zbytek zacnu resit, az to dorazi, a budu mit jasno v tech kolech a prevodech. Kazdopadne Mikulasskou bych uz rad na novem biku.

                0 0
                • babicak  

                  Jak velký vliv na bolest kolenou může mít posunutí sedlovky o půl cenťáku? Je to vůbec poznat? Resp. má cenu sedlovka posunovat a zkoušet po půl centimetrech?

                  0 0
                  • RomanH  

                    Tak to netusim. Me dnes boli koleno jak svina, bo jsem vcera u te dvojnasobne rozborky/ sborky vidle skoro tri hodiny cupel ve stinu za barakem.

                    0 0
                  • LM  

                    Může, já sedlem hejbám po milimetrech, půl centimetru je strašně moc.

                    btw: Už si byl s tím „utrženým meniskem“ u ortopeda? :-)

                    0 0
                    • babicak  

                      Zkusim tedy sedlovku pomalu zvedat po milimetrech. Ve středu to pojedu prubnout. Ledoval jsem, ledoval a ještě jednou ledoval a dnes už chodím do schodů i ze schodů. Toho ortopeda nechám zřejmě na podzimní plískanice. V září mám ještě jakési dva závody, které bych chtěl jet. Myslím, že už to víc zhoršit nemohu.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        nepoucitelnej. zvedanim sedla nahoru si jen pridelas na další problém… momentálně klid orteza a berle a co nejdříve k ortopedovi. nechovej se jako debil.

                        0 0
                        • babicak  

                          Proč si myslíš, že zvedáním sedla se to zhorší? K tomu za třemi tečkami : asi máš pravdu, ale…

                          0 0
                          • Excel  

                            Když jsem jednou vysunul sedlovku víc než je zdrávo, páč jsem měl pocit, že to bude lepší, tak mě pak po dvou vyjížďkách začaly kolena bolet.

                            0 0
                          • mastihuba  

                            ty se teď hlavně vyser na posed a běž na ultrazvuk nebo na rentgen, než si to dojebes ještě víc než to máš. a myslím to fakt upřímně. v únoru sem to taky nenechal zcela v klidu a cítím to ještě dneska.

                            0 0
                          • Twitko  

                            sedlovka prilis vysoko konci bolesti kolen. Blby je, ze „prilis vysoko“ casto odpovida obecne sirenym navodum „jak prijit na spravnou vysku“. Lepsi je o fousek niz. Ostatne staci se podivat na profiky (Giro, TdF) .. vetsina z nich sedi niz, nez by podle navodu z netu sedet mela. Asi vi proc.

                            ad „leduju a vychodim to“.. pokud se v tom koleni fakt neco podelalo, neni „co vychodit“. Moje zkusenost par tydnu stara. Blby koleno uz z mladi. Najednou tam definitivne neco povolilo, dva tri tydny jsem to zkousel rozchodit a kulhal, dokonce jsem zkousel zlehka kolo .. jakoze to nejak pujde … ono to nejak slo .. nebylo to nic moc, ale slo. Nebylo to ani horsi ani lepsi. Pak jeden vecer jsem vstal z gauce a takova bolest, ze jsem sel skoro k zemi. A byl vdecnej za berle co doma historicky mame. A bylo po diskuzi …

                            ad vcasna navsteva ortopeda .. to neni spatna rada. Zajit co nejdriv. Uz proto abys vedel o co vlastne jde. A taky proto, ze cekaci doba na pripadnou operaci byva v horizontu nekolika tydnu az mesicu …

                            0 0
                            • obda  

                              Tak tak. U slušného ortopeda je čekací doba dlouhá i na první vyšetření. Takže za mne se co nejdřív objednat a zatím nechat odpočinout.

                              0 0
                              • LM  

                                Máte tip na dobrýho ortopeda? Hrazdira tam má (nečekaně) plno na 2 měsíce dopředu…

                                0 0
                                • obda  

                                  tomuto chodím já, ale nejsem si jistý, jestli bere nové pacienty :-/

                                  0 0
                                • nomecz  

                                  koukals jenom přes web nebo volals ? Několikrát se mi tam podařilo vsomrovat po telefonu i když měl na webu plno

                                  0 0
                      • Jaroslávek  

                        Bacha, ještě budou pivce.

                        0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jak mě to sjíždělo pomalu dolů (nakonec cca 15mm), bolely mě kolena, jak jsem dal sedlovku výš, kolena gut, ale musí se zase „roztáhnout“ šlachy :) Kulhec je schopný štelovat si sklon během závodu, i milimetry hrají roli.

                    0 0
                  • Polka  

                    Mně sám Dr. Hrazdíra kdysi říkal, ať mám sedlo co nejvýš právě kvůli kolenům. Horizontální posun máš ok?

                    0 0
                    • babicak  

                      Horizontální posun jsi mi pomáhal nastavit Ty a Motyll :-)

                      0 0
                      • pepek  

                        no ale ono se to taky rádo samo posunuje. Máš tam značky, súdruh?

                        0 0
                        • babicak  

                          Značky mám, ale po rozboru poslední vyjížďky s Jaroslavem se přikláním k tomu, že tento problém jsem si způsobil tím, že většinu kopců jsem jel na těžký převod ve stoje

                          0 0
                          • Polka  

                            Hele taky se zamysli nad tim, jestli to nemuze vzdycky delat prechod z krosky na kolo. Mne takhle kdysi zacaly problemy pri rychlym prechodu ze sjezdovek na kolo a proto jsem se na ne vysral :-)

                            0 0
                          • Jaroslávek  

                            Těžký převod ve stoje, ale s tím nemá sedlo co společnýho, nebo mi dačo uniká ?

                            0 0
                      • Polka  

                        To už si nepamatuju, ideální podle vodováhy doma v klidu. Sedlo mi u tebe přišlo nízko od začátku.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Na co vodováha? Některý spešly maj být špičkou dolů, navíc je otázka, co se sklonem udělají sagy.

                          0 0
                          • mastihuba  

                            spicka dolů nevylučuje to že sedací část má být vodorovně, abys nesjizdel a nedržel celou váhu na zápěstí.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Ptám se znovu, k čemu ti je vodováha u sedla, které je v sedací části prohlé a má být špičkou dolů? Netvrdím, že je tento případ.

                              0 0
                          • Polka  

                            Vodovaha na predozadni polohu koleno vs. pedal, ne na vodorovnou polohu sedla, voe!

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Aha, tak na tohle používám olovnici, i když je to u mě zbytečné. Když dám na sedlovce s 25mm ofsetem sedlo úplně dozadu, stejně mám špičku kolene před pedálem.

                              0 0
                              • Polka  

                                Ja treba olovnici nemam (ani se mi to nechtelo tvorit), tak jsem to driv meril od oka a pak me napadla vodovaha (vzhledem k tomu, ze mam ve sklepe tri) a hned jsem posouval.

                                0 0
                    • Excel  

                      zajimavy, ja kdyz mel sedlo vejs, tak me kolena zacly brat

                      0 0
                      • Jaroslávek  

                        Mě začínají brat jen co to teď čtu u komplu :-(

                        0 0
                        • Paja  

                          Tady je to uplnej ;-)

                          0 0
                          • Jaroslávek  

                            Výjezd marodů navrch ve st ?

                            0 0
                            • Paja  

                              Meinetwegen

                              0 0
                              • obda  

                                Kdy kde?

                                0 0
                                • Paja  

                                  16.30 Obrany?

                                  0 0
                                  • Jaroslávek  

                                    Mám krátké obchodní jednání v Pozořicích, takže bye navrchu.

                                    0 0
                                    • mastihuba  

                                      v kolik tam budeš? s tebou bych se nahoru svezl :)

                                      0 0
                                    • pepek  

                                      Navrchu? S tím bych zase až tak uplně nepočítal, když se startuje z Dalešic.

                                      0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Pozdravuj bike boha, co ti dal na fula trekový pláště ;)

                                      0 0
                                      • mastihuba  

                                        sem myslel že manas tam má mitas scyla 2,25? to podle tebe není bajkovej plášť ?

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Novím kolikátky tam má, ale na pohled to působí jako strašný užovky s mini vzorkem.

                                          0 0
                                          • mastihuba  

                                            ty už se vidíš na těch pluskách :) jsou to normální xc pláště na Jaroslavovo hoblování pracovních km naprosto cajk. Mám je taky.

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Já pluska nechtěl, Ale teď co jsem měnil objemnějšího Mezcala 2,25 vzadu za Barzo 2,1, je to znát, i když Barzo je drapák, už opravdu chci nový rám, kam se vlezou balony, doba je jinde :)

                                              0 0
                                              • LM  

                                                Co je znát? Že ten užší Barzo 2,1'' lepši odvaluje? :-)

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Na asfaltu jsem rozdíl krom hluku nepoznal. Ale ve sjezdu byl lepší pocit „sucha a bezpečí“, on totiž Mezcal 2,25 je větší balon než Barzo 2,25, co mám na předku, nevím, jak to ti výrobci měří.

                                                  0 0
                                                  • Paja  

                                                    Nepochopitelny je to hlavne pokud se jedna o plaste od jednoho vyrobce. Podobne Continental RK 2,2 je asi stejnej balon jak XK2,4. XK 2,2 je podvyzivenej.

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    pokud chceš zažít opravdový pocit sucha a bezpečí doporučuju hans damp 2,4 :D tady neni o čem

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Chci normální bike, kam dám bez obav 2,25 a zbude mezera na blato, kterému se ve stojkách nebude zvedat př. kolo, se kterým bude radost dávat sjezdy… Chci tak moc? :)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    ty chceš LV nebo santu ve 29 jen to ještě nevíš :)

                                                    0 0
                                                  • scoty  

                                                    Přesně tohle mně taky napadlo:))

                                                    I když YT JEFFSY CF za 80tyček , 150×150, fox34, xtr šaltrung , 12,5 kg atd. by soudruha také dokázala uspokojit.. :)

                                                    0 0
                                                  • nomecz  

                                                    máš zajímavej kurz :-) atˇ počítám jak počítám, tak z 3639 EUR 80tis nevykouzlím ani náhodou

                                                    0 0
                                                  • scoty  

                                                    Do zimy bude sleva:)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Hned prvni odkaz na googlu – 3149 EUR ;-)

                                                    0 0
                                                  • scoty  

                                                    Tenhle model s rock shock komponenty je levnější.

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    YT JEFFSY CF za 80tyček. . . . . by soudruha také dokázala uspokojit – patří do vlákna vtipy

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Mel bych reseni…

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    za tech cca 20let me mtb „kariery“ :-) jezdim porad to samy. zacinal jsem na 26" celopevnaku s kantikama a 1.95" gumama. pres nejake odpruzene a kotoucove vystrelky jsem skoncil vlastne na zacatku. jen ty gumy 1.95" se nejspis nejake kloudne uz nedelaji. klidne bych je vozil. ;-)

                                                    jo a je to na hovno kolo, ostatne jako kterykoliv jiny kolo. ;-)

                                                    0 0
                                          • JSt  

                                            ano. to dela rozdil v najezdu km. 10000 rocne na traktorech nenamotas. ;-)

                                            0 0
                                      • Jaroslávek  

                                        Není to bike bůh. Ale na rozdíl od jiných jedná (pravda, nějakou kačku to stojí, ale jde to).

                                        0 0
                                  • obda  

                                    Warum nicht.

                                    0 0
                      • Polka  

                        A jakou to ma logiku pri zatezi? V mym pripade cim ostrejsi uhel nohy, tim hur. Asi zalezi co ma kdo za konkretni degenerativni onemocneni :-)

                        0 0
                        • Excel  

                          Já tomu nerozumím, jen vím, že jsem si dal takhle sedlo vejš, že se mi to zdálo jako dobrej nápad, ujel jsem cca 100 km, pak jsem si v hospodě dřepnul ke kolu, vstal a málem jsem se posral, obě kolena zapraskaly a bolest jak prase a tak to trvalo asi tejden, vždycky když jsem šel z podřepu nebo jsem jen skrčil víc nohu. Bolest byla jen při tom přechodu, jinak všecko fungovalo.

                          0 0
                  • JSt  

                    napisu ti, co nemam vodnikud vycteny, ale na sobe vyzkouseny. milimetry maji vcelku velky vliv. ;-) nejaky navod na nastaveni posedu funguje pro standardniho cloveka, ktery je problemu s kolenama prost. pokud te neco boli, musis to kompenzovat nastavenim sedla. kdyz jsem mel sedlo „spravne“, kolena bolela uz po par km jizdy v sedle. vhodny posed si zvladnes nastavit sam podle pocitu. moje cesky potrebuji sedlo vys a vic vepredu, to jsem tak nejak citil. vedlejsi efekt toho zvyseni a posunuti sedla byla po delsi strece bolest vnejsich slach pod kolenama diky tomu, ze se vic propinaly. proto jsem sedlovku o nejaky mm zasunul + slachy si zvykly a ted nemam problem odslapat cely den. ber to spis jako ilustracni priklad, protoze nejspis mas jiny problem nez ja, na jehoz vyreseni je tento konkretni pripad nebude prenositelny.

                    kazdopadne hodne stesti. k doktorovi si zajdi, ale mne rekl rtg i sono cajk, takze zdravej borec. akorat kolena ta slova nechtela akceptovat. :-D bohuzel ne vsechny aktivity lze kompenzovat tak snadno jako posed na kole. skoky na lyzich s batohem na zadech furt uplne vyladeny do bezbolesti nemam. :-D

                    0 0
                    • Motyll  

                      Naprosto s tebou souhlasím co se týká posedu na kole. Sám vozím nepředpisový posed, prostě proto, že mi to vyhovuje. Že mm hrají roli jsem si ověřil na silnici, kde jsem původně nasadil červené kufry a nebyl jsem schopen je vyštelovat tak, aby mne nebolely kolena. Vzdal jsem to – vozím žluté a je po problémech.

                      Druhá věc, opět osobní zkušenost, jednostranný pohyb a sedavé zaměstaní může (časem & věkem) generovat problém jinde, než se projevuje bolest.

                      Doporučím ti návštěvu nejen ortopeda, ale i fyzioterapeuta. Oba mi hodně pomohli.

                      0 0
    • Excel  

      btw. Vcera, pred dovolenou, jsem za podvecerniho „chladku“ osmkrat zautocil na Trnuvku. Nakonec jsem ji po mnohych utrapach konecne zase nedal. Ani za ***** vole! Nicmene nehazu flintu do zita.

      0 0
      • obda  

        :D Chtělo by to trochu deště, trakce musí být teď mizerná.

        0 0
      • ufoncz  

        Se to tam už musí sypat strašlivě v tom suchu. Jestli ještě někdy v ČR zaprší, tak tam taky musím zajet v období optimální trakce.

        0 0
      • pepek  

        Ve vašem věku, soudruzi, jsem to jezdil a ani jsem to nepsal na ty internety :-)

        0 0
        • Paja  

          Nj, ale tehdy byl snih belejsi, trava zelenejsi (vyjimecne mineno vazne) a benzin stal dve padesat ;)

          0 0
          • ufoncz  

            Hlavně v tý době byl jen ARPANET, ne? ;-)

            0 0
          • pepek  

            V době, kdy byl benzín za 2,10 a pak hned za 4,30 jsem už byl motorizovaný a ani by mě nenapadlo jezdit na kole. Kolo jsem prodal, abych měl na benzín.

            0 0
            • Paja  

              Takze kecas, v jejich veku jsi to nejezdil :D

              0 0
              • pepek  

                Jezdil, to s benzínem napsals ty. V exikově věku mi to právě jezdilo nejlíp, od té doby se to furt zhoršuje, asi ty bicygle už nejsou to, co bývaly.

                0 0
          • Jaroslávek  

            Škopek kačku sedmdesát. Dvanáctka 3 Kč, to jsem se kroutil.

            0 0
            • Smazaný účet  

              No ve štatlu v ochutnávkových cool restauracích už se desina blíží 35,–

              0 0
              • Paja  

                …to by se asi kroutil i dnes :)

                Treba na festaku na Veveri desitka Radek 38, Plzen 55, a to i ve stanu Enapo (=EKONOMICKE nakupy potravin) pred vstupem do arealu festivalu. Vnaseni jakychkoliv napoju do arealu zakazano. Pul sta tam stala i pullitrovka vody @:-)

                0 0
        • LM  

          No jo, ale tenkrát ještě občas pršelo :-)

          0 0
      • Smazaný účet  

        Jako totok: https://mapy.cz/s/2YwSN To je hlavou nebo kolem ;) Posuň si kolo dozadu, třeba bys ani nemusel prodlužovat řetěz :)

        0 0
        • Excel  

          ZTZ. No nevim, soudruhu. Rekl bych, ze je to od vseho neco. Vono nez se doprcas k rozcestniku od Jinacek tak to taky neni zadarmo, pak se ta zelena konecne uhne a nez se dosouras k tomu kritickymu mistu tak ses rad za kaspara a ted volis jeste kudy, opticky se jevi nejlip zleva, ale zase tam je to sypky, stredem ryha, zprava sutry, do toho mas jeste spicu sedla zarazenou v riti takze te rozptylujou myslenky jestli nejses bukvica, o nejakym roztoceni ci podrazeni na tezsi nemuze bejt rec, kolo je tam vratky a nestabilni. Chce to o stupen lepsi fízu i techniku, je to tam potreba nacvicit.

          0 0
    • Smazaný účet  

      U Richarda na Údolní jsem dnes zahlíd Maňasovu cyklo favoritku, pivo nepitelné, ani jsem druhý nedopil, přitom v Žebále 12° nebyla tak hrozná, nebo se jednotlivé várky tak liší…

      0 0
      • LM  

        Nepotřebuješ šrouby AbsoluteBLACK, jsou potřeba pouze delší :-)

        • Já tam mám nejspíš tyhle – jsou o 1 mm kratší než doporučovaných 9 mm a ničemu to nevadí.
        • Tady máš A2Z šroub do převodníku 9 mm za 21,– Kč (potřebuješ 4 kusy)
        • Na koloshopu je mají za 38,– Kč
        0 0
        • nomecz  

          no nevím přecházel sem z 2 placky XT8000 a ty co tam byly naprosto stačily

          jinak teda mám tu volnej 32z šišoid najeto do 1000km

          0 0
      • Polka  

        Protoze jsou absolutne cerne ;-)

        0 0
      • RomanH  

        Zkousis 30T oval ?

        0 0
        • babicak  

          Pohrávám si s tou myšlenkou, ale za 1.400 plus šrouby – má to cenu?

          0 0
          • pepek  

            Když jezdils na pionýru, pomohlo ti někdy vyměnit kolečka? Ne, nepomohlo. Prostě ten výkon tam není.

            0 0
            • babicak  

              To víš, že pomohlo, jezdili jsme dělané 11 zubové, hodně to pomáhalo do kopců, pokud si dobře vzpomínám, tak jsem tlačil málokde a někteří měli i desitku, ale ta už jezdila po utahovaci matce. Pravda, s 11 to bylo trošku po rovině pomalejší ( asi jako na kole 30 10), ale tenkrát se hodně jezdilo terénem, tak to nevadilo.

              0 0
          • LM  

            Jestli to chceš jenom zkusit, tak bych ti ten OVAL + delší šrouby mohl zapůjčit. Ale už je trochu sjetej, takže z toho bez vodítka nejspíš bude padat řetěz.

            Mám doma v šuplíku ještě kulatej 30z s normálníma šroubama a na reklamaci zadní stavby to můžu poslat s ním. Teď čekám až se člověk co to vyřizuje vrátí z dovolené a přečte si maily…

            0 0
          • RomanH  

            28T prevodnik jsi zkousel ? Kdyz jsem si v kalkulatoru porovnaval soucasnou variantu na 26 kole, tak mi to zase tak marne na 29 kole od stolu neprislo. Akorat ja chci Shimano kliky, a na roztec 96mm se ten 28T prevodnik blbe shani (ale existuji).

            0 0
            • Paja  

              To je prevod mozna tak na traily, ale na univerzalnim kole se na tom umotas a po rovine/s kopce budes hoblovat furt maly pastorky, takze to pujde rychle do kopru.

              0 0
              • RomanH  

                S tim opotrebenim mas pravdu, nicmene jsem jednou zkusil jet na rovine po silnici 32×11 a kolem 28km/h se to tu cestu do prace dat dalo. Otazkou je, jak casto a kolik km v kuse Te takovy pripad na biku potka. Ano, z Pradeda domu po asfaltu by to byl asi problem.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  U orla šmrdlám nejtěžší 4, který samozřejmě už jsou trochu přetáhlý (stačilo měnit jen spodní 1/2) a pak největší, to mezitím není skoro potřeba.

                  0 0
                • babicak  

                  A E-13 s rozsahem 9 – 44?

                  0 0
                • Paja  

                  Pokud mas bike jako univerzalni kolo, jako treba ja, tak pomerne casto. Hranicne si dokazu predstavit 32/10, pokud neresis tu zivotnost.

                  0 0
            • babicak  

              Nezkoušel, ani nikoho kdo ho jezdí neznám. U 28 zubů bych už byl na vážkách, zda už opravdu nebude pomalý převod 28 – 10 viz

              0 0
              • RomanH  

                Tady ten oval chvali, tak jsem zvedavy na Tvoje postrehy.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Názory se různí, všeobecně se píše, že pomůže ve stojkách, ale je to horší při dupání po rovině.

                  0 0
                  • RomanH  

                    V jakem smyslu, ze to neni plynule ? To u fulla obcas taky nebylo.

                    0 0
                    • Vilém  

                      Je to divnej pocit jen pri prvnich jizdach, pak uz to clovek vubec neregistruje. Teda aspon ja to tak mam.

                      0 0
                      • RomanH  

                        Tak to bude dobre, pro me bude nove komplet vsechno, 29´´ pocinaje. Tim padem mam asi vyresenu i otazku pohonu.

                        0 0
                        • ufoncz  

                          Ještě taky záleží na tom, jakej seš typ jezdce. Jestli je ti vlastní spíš kadenční šlapání a šlapeš „kulatě“, nemusel by se ti ovál líbit. Po letech s oválem po AB letos jezdím asi pět měsíců zase kulatej a vnímám trochu pro a proti. Prudký výjezdy, kde jsem to nějak rval na nízkou kadenci, byly lepší s oválem. Rozšlapání do vysoké kadence je na oválu dost divný, jakoby mě to spíš rozhazovalo. Na trailu, kde s lehčím převodem často frekvenčně zrychluješ za zatáčkou nebo mezi houpavými brdky je to příjemnější s kulatým. Do „tahu“ se mi zase jede líp s oválem.

                          0 0
    • marshalll  

      Netuší někdo co, co vymýšlejí hore pod Velkou Babou? Jeli jsme po žlutý do Kuřimi a od rozcestí pod Chocholou až k rozcestí pod Sychrovem všude prachu jak sraček, stavební stroje, vyhlazená cesta (snad kousek nově vykopaná paralelně se žlutou). Jak kdyby tam měli natahovat asfalt… Dlouho jsem tam nejel, tak možná už to tam chvilu je, trochu mě to zaskočilo ;)

      0 0
      • ufoncz  

        Viděl jsem to na fotce a výstavba si nezadá s dálnicí postavenou nedávno kousek před Kalečníkem. Soudruhům se asi zdá, že je málo sucho, takže musí zbytky lesů znefunkčnit co nejvíc.

        0 0
      • Twitko  

        Dneska jsem tudy projížděl od Jinaček nahoru na hřeben … viz mapka (moje trasa červená – neplést si s ČTZ). Vypadá to, že stavební dílo není pouze na hřebenu, ale týká se i větší části (mé oblíbené) stoupací cesty na hřeben .. body A->B. Všude tam je cesta připravená/zho­blovaná na prach, okolo hromady nachystanýho štěku a odstavený stavební stroje. Rozhodně to neskončilo a já osobně to tipuju na asfalt …

        Dále nahoře (což je kousek od rozcestí „Pod Chocholou“) to pokračuje směr na Kuřim, k již referované odbočce „Pod Sychrovem“ (body B->C). Nová dálnice víceméně kopíruje stávající ŽTZ, odkloňuje se pouze v místě takovýho toho prudkýho kamenitýho výjezdu … jel jsem schválně po „té nové“ cestě .. ne že bych si moc pomohl .. sice to není tak prudkej hup, ale zase je to o pár metrů výš … ale až to bude asfaltový tak se po tom pojede jedna báseň :-/

        Po celé cestě je vybudováno několik nových „mostů“ nebo jak to nazvat .. docela festovní stavby z kamení. Kluci se do toho docela opřeli. Na tohle musel někdo docela dlouho šetřit, bo to není za pár kaček. Možná bylo třeba z dotací vydolovat malou domů než někomu skončí funkční období .. nevím. No na to, že Baba je chráněná oblast nebo co, je to docela „maso“. V každém případě doporučuji návštěvu všem soudruhům, co nemůžou spát kvůlivá koním apod .. aby se podívali jak vypadá skutečný bordel …

        0 0
        • novcze  

          asi chtějí vykácet celou Babu, aby se lesákům ta dálnice vyplatila :))

          0 0
        • obda  

          Baba je „přírodní park“, což je jen velmi mírný stupeň ochrany.

          0 0
        • obda  

          Asfalt tam nebude, povrch je „štěrkodrť“. Veškeré informace zde – investor LČR, vysoutěžená cena 4 mega (bez DPH).

          0 0
          • nomecz  

            bude tam to stejný jak ta modrá z Hluboček od potoka ke koňum v Medlasu :-(

            0 0
    • LM  

      To že bude most č. 1 uzavřen jsem věděl (už je zavřenej). Tušíte proč zůžili i ten druhý most dále po proudu? Jsou tam značky a mezi nima natažená páska…

      0 0
      • Jaroslávek  

        Nějakej Janovskej efekt, nebo co ?

        0 0
        • mastihuba  

          asi nedávali vajíčka do betonu :-)

          0 0
        • LM  

          Ne, je to stejná konstrukce jako ten most co spadl do Vltavy :-), takže to začali rekonstruovat. Někdo tady tu uzavírku oznamoval už před měsícem.

          A ten druhej most po proudu je dělanej stejně, takže tam to možná bude pokračovat později…

          0 0
    • LM  

      Dlouho jsem sem nedával ležící stromy :-).

      Na Palačáku se to zase nějak rozmohlo:

      1. už tam leží dlouho
      2. byl přes cestu, pak ho někdo odklidil stranou a teď ho zase někdo nacpal přes cestu (je to pár metrů za tím prvním stromem takže trochu nepříjemné)
      3. mne celkem překvapil neb nebyl v zarostlé zatáčce vidět a je z těch 3 kmenů nejvýš (30 cm?). Uhnout nebylo kam, na brzdění bylo taky pozdě, tak jsem to zkusil skočit a kupodivu to šlo :-)
      0 0
    • Smazaný účet  

      Ne, nie, no, nein, v Nesvačilce 9 let jako v Žebětíně nevydržím. Ke každé odeslané grafice se vrátí několik odstavců úprav a to i 5×, 6× a více, NEBUDU TO DĚLAT! Chci na chvíli zas někam, kde půjde vypnout hlava.

      0 0
      • mastihuba  

        klííííd

        0 0
        • Smazaný účet  

          Nejradši bych se zvedl a šel. Když si vemu dovolenou, tak se vrátím akorát do těch stejných nahromaděných sraček.

          0 0
          • mastihuba  

            všude chleba o dvou kůrkách

            0 0
            • Smazaný účet  

              Dobrý kolektiv, romantické přestávky vs. min. plat, průběh zakázek absolutně bez jakéhokoliv systému a řízení.

              0 0
              • Jaroslávek  

                Tak jim tam systém zaveď.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Moje představa jednání se zákošama: https://youtu.be/pNVmXyZUerg?… :)

                  0 0
                  • RomanH  

                    Na to pomuze jen nove kolo

                    0 0
                    • Paja  

                      :D

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      Pořád přemýšlím, jestli by to Warps nedokázal poskládat levněji a bez kompromisů, (bez práce, dokupování dílů, omylů, kdy zjistíš, že něco nepasuje …). Mít nějakou dobu 3 kola v bytě, z toho 2 rozes*aný je opruz…

                      0 0
                  • Karaya  

                    to vůbec neznám, to byla nějaká parodie?

                    Ale borci jsou dobří, že vždycky vyskočí tak vysoko.. :D

                    0 0
                    • Polka  

                      Počkej, tys neviděl komando? To neeee…

                      0 0
                      • Jaroslávek  

                        Von neviděl komando !!??

                        0 0
                      • Karaya  

                        Já jsem televizi nikdy moc nedal, proto ji asi ani nemám teď :-). Komando jsem fakt neviděl. Vím, že jsem v 8. třídě ve škole na VHS viděl Predátora. Tím akčními filmy končím. Ani Ramba jsem neviděl a to bych možná měl, tam jsem se určitě ochudil o hodně :D

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Jestli jsi neviděl Aliena, tak to naprav…

                          0 0
                        • Polka  

                          Jako tv mi teď 7 dnů s mladým pod stanem taky nechyběla, ale spíš oželím takovou tu každodenní politiku, zprávy apod. Na dobrej film se podívám rád, což z doby osmdesátek ten predátor, komando, vetřelec apod. jsou prostě nesmrtelný legendy :-)

                          0 0
        • RomanH  

          Mlady chemik :-)

          0 0
          • mastihuba  

            první semestr ve vinohradě a druhej ve sklepě :D

            0 0
          • pepek  

            Proč furt jezdíte na Šmelc po starých profláklých trasách, jak kkti, když existuje tato luxusní přibližovací a návratová dráha. ?

            0 0
            • RomanH  

              To je stare. Nevim, jak to tam vypada ted, ale jeli jsme to s Exem tusim snad pred tremi lety a nejaky extra dojem to v nas nezanechalo.

              0 0
            • obda  

              Tak tohle jsem jel na své historicky první vyjížďce s ikonama v r. 2008 ;) Vtipné to bylo mj. i proto, že to byla moje první akce na nášlapech :D Ve sjezdu z 5 (přesněji těsně nad ním) jsem udělal krásný kotoul s kolem připnutým na nohách :D

              0 0
            • Excel  

              to uz nepojedu, natoz zpatky

              0 0
              • pepek  

                Proč? Vysoká tráva, volné kameny, bordel, kopřivy metr vysoké. . . Jak říkám: luxusní.

                0 0
                • RomanH  

                  Nam tam navic zateklo v te rokli s potokem pres kufry do treter. Jinak jsi to vyjmenoval asi vsechno.

                  0 0
      • RomanH  

        Vypadnes, Pivce se blizi ;-)

        0 0
    • RomanH  

      Titan na GX Eagle za 40 litru.

      0 0
    • Excel  

      Posílám pozdrav z Levoči.

      0 0
    • babicak  

      Opsáno z VM:

      Studenti a senioři zaplatí za jízdenku Brno-Praha od září letošního roku jen 7 Kč.

      Zbývajících 212 Kč zaplatí ti, kteří nikam nepojedou.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Teď budu za úplnýho jantara, ale modrý a zelený oblasti na srážkovým radaru nic neznamenají?

      0 0
      • obda  

        Ne nutně. Tyhle vůbec nemusí dopadnout na zem. A pro zajímavost – v zimě zelená/modrá bude znamenat srážky spíše než v létě.

        0 0
      • Polka  

        Občas je ten radar úplně na ***** :-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      FB: tak jsem opět vyměkl, přes první gumičku na to nemám mentálně, ani papouch mě nepoznává.

      0 0
    • Motyll  

      Kdyby někdo nevěděl co se sobotou a dětmi

      http://www.zivotnakolech.cz/…aktuality/31

      0 0
    • Excel  

      Dotaz.

      Kam dát, v Brně a okolí, na servis záplety od Mavicu? Jde mi o základní dotažení výpletu a kontroly jestli je všechno košer.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Pozořice voe :)

        0 0
      • mastihuba  

        nemáš to blíž do Slavkova? :D

        0 0
        • Excel  

          mlč hubu, potřebuji seriozní servis

          0 0
          • Smazaný účet  

            Jak už jsem nedávno psal, měřák maj určitě v Hape, ale je sezóna…

            0 0
            • Excel  

              Jako, že to vůbec nevezme nebo to dýl potrvá?

              0 0
              • Smazaný účet  

                Je lepší se objednat, ať to tam zbytečně neleží…

                0 0
                • Excel  

                  Díky, si tam cinknu.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    neuměl by to jiříkův kamoš z Barnexu?

                    0 0
                    • Excel  

                      Předpoklad je zkušenej kafábl, kterej ví o Mavicu první poslední, má na něj ten pravej vercajk a hlavně, *****, když řekne termín, tak ten bude platit a nebude pak mlít strašný hovna o tom, že čeká na něco z Poznaně nebo z Kojetína.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        pičovinu jako nábu od maviku si může koupit jen uplnej ******* :)

                        0 0
                        • RomanH  

                          Kdyz uz se tu resi kola…

                          Hledam nejake spolehlive 29'' kola, vnitrni sirka okolo 23–25mm, boost naby, vaha rekneme okolo 1900g, cenove ±7/8 tisic Kc. Nostnost cca 115–120kg (85kg jezdec, 10kg batoh, 15kg kolo – at tam je nejaka rezerva).

                          Mavica v teto cenove relaci nechci, Fulcrum jiz taky nechci videt.

                          Teoreticky pokukuji po 29'' DT M1900. V Nemecku jsou za rozumny peniz, naskladni je prvni tyden v zari (bohuzel teda v 30mm verzi, coz uz je na 2.25 gumu moc), nicmene na objednavku jsem na jinych e-shopech nasel i tu 25mm verzi.

                          Nejaky napad ? Ma smysl i kvuli skoro lowendovym kolum psat treba do Breclavi ?

                          0 0
                      • Excel  

                        a to já jsem, takže to je v pořádku

                        0 0
              • Smazaný účet  

                Volal jsem do Hape kvůli přecentrování jednoho kola na tenzometru minulej týden asi ve středu a objednali mě na příští čtvrtek, takže něco kolem 3 týdnů čekací doba. Pokud nečekaně nespadne návštěvnost.

                0 0
          • mastihuba  

            hape

            0 0
    • Smazaný účet  

      Quíz: lokace, autor, investor?

      0 0
      • obda  

        Lokace je triviální (viz okna vlevo), autor Rajniš.

        0 0
    • Motyll  

      Dnes se zadařilo.

      0 0
      • RomanH  

        Jak k tomu doslo ? To je skoro neuveritelny.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Zřejmě matroš z Humpolce.

          0 0
          • Motyll  

            Asi :)

            Na lesní pěšině. Nejhorší bylo volat odtah, protože knot, lepení ani sprej nepomohly.

            0 0
            • LM  

              Rezervní duši nevozíš protože není potřeba? :-)

              0 0
            • Polka  

              Jakože urval ventilek o něco při jízdě nebo až ty při pumpování? Tak hlavně neurvi nic na Trekovi do neděle ;-)

              0 0
            • pepek  

              Já to nechápu: šlo o masivní úsporu 2 × 0,5 gramů, nebo o tu pěknou barvičku? A má Jaroslav modré ventilky?

              0 0
              • Motyll  

                Nerozumím.

                Barva je přeci nejdůležitější, viz pan J.

                Ventilky byly AC, o co to urazil netuším. Vymetená pěšina.

                0 0
      • mastihuba  

        proč mne to neprekvapuje? :-D

        0 0
        • Motyll  

          V tom jsem nevinně.

          Jsem se dost natrápil, když jsem ten ventilek pak měnil. Vzduch z toho komplet vyfičel během 3 s a plášť se slepil na spoustě míst k sobě. A nešlo to ani za prase.

          0 0
      • Polka  

        Hodně vytažený, záleží na výšce ráfku, jak jsme se o tom včera bavili. Já to mám asi míň a drží, první jsou DT ráfky, druhý AC – ty jsou vyšší, tak ventilek míň vyčuhuje.

        0 0
    • obda  

      Tento týden někdo?

      0 0
    • Tom475  

      Nechcete někdo jet Bukorient tuto neděli 2.9. z Buku? Orientační závod dvojic na 4 hodiny.

      http://www.zivotnakolech.cz/…ient2018.jpg

      Vypadl mně člověk z dvojice a hledám náhradu.

      P.S. Je mně přes čtyři pětky a nikam se nehoním, cílem je dojet.

      0 0
    • Motyll  

      Už chápu, proč tak dlouho mají tu sochu milicionáře před (bývalým) HQ. Adamov

      :)

      0 0
    • Excel  

      Už se nám to blíží.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Letos to asi vzdám, popadla mě jakási vzteklina, už to obsíraj i nevinní lidé v práci.

        0 0
        • RomanH  

          Ty se chces nechat premlouvat, to ja poznam

          0 0
        • Excel  

          Já ti rozumím, nejlepšího škopka dostanem na Mendláku, tak nač se trmácet skrze ty vostatní bžundy, ale tak nejedem tam kvulivá pívu, ne? ;-)

          0 0
    • Smazaný účet  

      Hezčí T jsem snad nikdy neviděl: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Už jsem úplně nepříčetný, jak jsem sem dával ten odstavec od zákoša, tak mám od něj přeposlaný skoro každý den 2–3 maily jako reakci na mé úpravy. Jsem zralý na dobrovolný převoz na Húskovu, jak se mám ***** bránit?

      0 0
      • LM  

        Napiš mu ať si to navrhne sám když je tak chytrej a zatím klikej zde: http://milujipraci.cz/#10

        0 0
      • JSt  

        rekl bych, ze pulhodina spolecneho sezeni pred monitorem vyda za desitky mejlu. ;-)

        0 0
        • RomanH  

          +1

          0 0
        • Smazaný účet  

          To tady bohužel nefunguje, navíc pokud mám někoho za zády, jsem z toho značně nervózní.

          0 0
          • mastihuba  

            navrhni mu že mu pošleš dosavadni praci v křivkách, ať si to doladí sám. máš prece i jiné pacienty :-)

            takhle to vypadá že po úpravě to donese na kmenovou radu, tam to okomentuje dalších pět čuráků a pošlou to zpět. :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Kdyby to bylo v křivkách, tak by to byla pohoda, ale on mi furt posílá nějaký plamínky stažený z netu s vodoznakem a chce je tvarovat a doslova česat.

              0 0
              • Polka  

                S kradenym bitmapovym obrazkem ho posli rovnou do riti.

                0 0
      • Polka  

        A sef o tom vi, ze takhle mrhas cas jednim zakaznikem? Pokud tam nemate nastavene hranice placene/neplacene sluzby nebo nejak casove omezene nebo max. pocet uprav, tak jses bez sance :-) Na zpoplatneni dalsich pripadnych uprav zakosi dost casto slysi a prestanou si najednou vymyslet nesmysly, je potreba si je umet umravnit/zpracovat.

        0 0
        • Smazaný účet  

          On napsal, že si to zaplatí.

          0 0
          • RomanH  

            Prober to se sefem. Pokud souhlasi a nevadi mu, ze makas stale jen na dane zakazce, muze Ti to byt vlastne fuk – plat Ti jde stejny, a na Eagla budes potrebovat novou kazetu. Ano, vnitrne je to k nasrani, ale ver mi, ze toto se obcas stane vsude.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Nj, jenže mi rumpluje hercna, klepu se, žíly na čele už mám jak rohy, nejsem schopen se uvolnit a na cokoli soustředit.

              0 0
              • RomanH  

                Pristi tyden uz budes mit v sobe touto dobou skopek a vylet pred sebou

                0 0
              • Karaya  

                Kolegyně to má taky tak a já jí furt říkám, je to jenom práce, tak proč se kvůli tomu rozčilovat. Z pozice zaměstnance jakýkoliv rozčilování nechápu. Když chce firma mrhat tvým časem, tak ať, na tvoje peníze to stejně nemá žádný vliv, ne? Jiná věc by byla, kdybys dělal na sebe, ale takhle se připravuješ o jedinou výhodu zaměstnance a to sice, že ti to může být u p*dele.

                0 0
                • Motyll  

                  IMHO to jde vydržet chvíli. Ale pokud neděláš něco, v čem se (třeba i částečně) realizuješ, je to špatně pro obě dvě strany.

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Ale já to takhle nemám, mně záleží na tom co dělám a musím v tom vidět nějaký smysl. Komunikace od zákazníka je tady jednosměrná, většinou překresluji dresy dle mini obrázků z netu, které se mi absolutně nelíbí a o to jsou pak horší ty dodělávky, kdy do hlavy zákazníkovi nevidíš. Navíc tady není žádná zpětná vazba, ještě jsem v reálu neviděl žádný svůj dres.

                  0 0
            • Excel  

              Tak je věc, jestli nechce grafiku přesahující softwarové a třeba i dovednostní možnosti grafika.

              A taky to může být magor, těžko radit.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Je to nad dovednosti grafika, bylo by třeba plameny vytvořit přímo ve Phtshpu, jako hořící font apod.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Co k tomu dresu zákazníkovi přibalit flašku benzínu a zapalovač s návodem jak na to? Pak to bude mít na dresu jako živý :-)

                  0 0
                • Excel  

                  Tož pak je lepší ze zakázky zavčas vycouvat.

                  0 0
                • Polka  

                  Tak to je ale potreba zakaznikovi sdelit a navrhnout alternativni reseni, aby to nevypadalo, ze jses uplne neschopnej :-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Kdysi jsem uměl kreslit, ale několik desetiletí s Corelem ze mě udělalo ortodoxního křivkaře.

                    https://www.youtube.com/watch?…

                    0 0
                    • JSt  

                      zkus misto preslapovani na miste a vymysleni proc ne, jit dopredu a hledat jak jo. ;-)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Jsou 2 typy grafiků, první opravdu tvoří a něco vymýšlí, druzí celý život překreslují píoviny dle rozkazu :)

                        0 0
                        • RomanH  

                          Tak to predej kolegovi a pomoz mu zase s necim jinym. Kazdemu jde neco lepe.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Kua, po čtyřicítce by bylo už záhodno posunout se na pozici senior graphic, mít pod sebou několik juniorek, načrtnout jim skicu, jak si to představuju… :)

                            0 0
            • mastihuba  

              taky mam jednu takovou nekonecnou story. poslou požadavek, ja pošlu cenu a následně fakturu… nejhorší je že jak mi udělal dodafatel novou verzi sowtu, tak to začalo počítat trochu jinak a byl sem v prdeli. :-D

              0 0
    • Motyll  

      https://www.respekt.cz/…-na-chodniku

      No comment :)

      0 0
    • ufoncz  

      Vítěz Bukoly v nemocnici bojuje o život. Řidič, co mu nedal přednost, když byl na hlavní, prý pozitivní test na amfetamin. Cyklistka na Znojemsku už ani nebojuje :-(

      https://www.zzsjmk.cz/…-centru-brna

      0 0
    • Hammond  

      Někdo hore na Svíčkovou?

      0 0
    • LM  

      Vysral se mi Charger Damper v Pikovi, můžu utáhnout LSC nadoraz a stále to vesele pruží :-/. Jsem si říkal že to najednou chodí nějak divně a vydává nezvyklé zvuky… Do *****!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.