• Paja

Maňas to zase nekde prokecal, posilam pozdrav z Berounky, ahooooj ;)

• RomanH  

Nazdar :-)

• Jaroslávek  

…komáři, že štípou, to nám nevadí…

• Motyll  

Dá se na Riviéru na kole?

• RomanH  

Znas Cikansky triatlon ?

• RomanH  

Navstevni rad

Musis ho odlozit na vyhrazenem miste a zamknout.

• p@X  

Prej jsou tam strašný fronty…

• RomanH  

To muzu potvrdit – jel jsem vcera okolo autem a proudily tam davy lidi.

• mr.garisson  

Potvrzuji kolem 16:30 a fronta lidí málem až do tunelu. :)

• Motyll  

Tak to škrtám.

• Jaroslávek  

Máš Křtiny, né ?! Tam se aspoň ochladíš.

• mastihuba  

tam je to taky slušně nacvaknuty, škoda že už neni cisty horní jezirko pod lhotkama :-(

• Polka  

Se tam ještě o víkendu koupala ňáká nahá víla.

• mastihuba  

no minulou sobotu už to nepřetíkalo přes vrch hráze a hromadila se tam špína. Asi dobrý ale bylo to lepší.

• Jaroslávek  

A jak to vypadá v Lulečí ?

• mastihuba  

to netuším asi ok

• Motyll  

Teď jsem se vrátil z Kovalovic. Po té co tomu udělali reklamu na ČT hlava téměř na hlavě. A voda jako kafe.

• mastihuba  

ten biotop je tak na 300 lidi, pak už to moc nefunguje…

• Motyll  

Když jsme odjížděli byly plné všechny parkoviště. Myslím, že místní jsou za publicitu moc rádi.

• pepek  

Řicmanice prý dost dobrý (říkala žena). Nebylo tam až tak moc lidí, voda pěkná, dalo se (zadarmo) zaparkovat a od 15:00 je to snad za 60,–

Nevíte někdo, jak to vypadá v lomu u Sloupu?

• babicak  

V Šošůvce co se týče čistoty to jde, hladina oproti loňsku klesla o 2 metry, chodím navečer a lidí už moc není

• Jaroslávek  

Kdyby náhodou nastala shoda a shodli jsme se na vyjížďce v týdnu, třeba s koupáním, aniž bych musel někam popojet autem ani vlakem ?

• pepek  

Koupání negativ. (bolela by mě kolena). Čtvrteček? (pokud nastane to masivní ochlazení)

• obda  

Spíš pátek, ten čtvrteček nevypadá nejlíp:

*Varování ČHMÚ

Velmi vysoké teploty (vysoký stupeň nebezpečí):

Jihomoravský do 600 m n.m.,

od středy od 12 hodin do čtvrtka do 20 hodin

*

BTW dneska rano jsi to u Ponávky byl ty, nebo jen někdo podobnej?

• pepek  

nevím, sedím tady už od rána

• obda  

Tak to byl někdo jinej :) Jeli jsme ráno se synem a maníka jsme míjeli v protisměru, takže moc času k prohlížení nebylo, ani nevím, co měl za kolo :D

• Motyll  

To trochu přeháníte, ne? Prostě člověk jede pianko a víc pije. Pak vydrží vše ;-)

BTW tento týden výjimečně čtvrtek

• mastihuba  

víc pije jako třeba v Albánii? tam sem to teda nevydržel. a jestli si dobře pamatuju, tak jednu etapu jsi jel busem taky. :-)

• babicak  

Prosím zkuste termín doladit do zítra, za mne dávám přednost středě, zkusit ilegal koupání v Blansku, trasa Obřany, Bílovice, po ZTZ Útěchov, Vranov, Kateřina, Olešná a lom

• Jaroslávek  

Není malých cílů.

• mastihuba  

co rudickej lom? z habruvky je to naskok :-)

• Karaya  

Z Útěchova do Vranova je ZTZ sjízdná jen pokud umíš dobře balancovat na 200mm plyn. potrubí :-) S tím výkopem to nedají ani pěšáci…

• LM  

Koukám že jsem měl dneska pěkný štěstí když jsem to nevědomky objel tudy :-)

• obda  

Taky jsem to dnes ráno testoval s juniorem. Na druhou stranu na ŽTZ z Útěchova na Ronov už to mají nějaký ten pátek zasypané.

• ufoncz  

Jak píšou kolegové níže, ZTZ se kousek za Útěchovem musí kvůli těm plyňákům objet až pod kopec (Zavírák) vedle po silnici, pak se dá zase najet. Aniž bych ti do toho chtěl úplně kecat, tak prudkej počáteční výjezd a pak jízdu po slunku hodně otevřené Vojance bych z Bílovic nevolil – vedlejší žlutá TZ kolem Melatína poskytuje mnohem víc stínu, je pozvolnější a s trochou štěstí jedna ze studánek ještě pár kapek do bidonu dodá.

• Karaya  

Dneska jsme byli s Martinem na Melatíně, prokecali jsme ho a stejně to dalo 2.flek. Máte tam na té straně nějakou slabší konkurenci, než v okolí Líšně ;-). Ale je tam opravdu stinno, do veder perfektní cesta.

• babicak  

Gratulace. A potom jsi jel na pohodovou vyjížďku ve 20 hodin v Ochozi?

• Karaya  

Ne, přes Ochoz jsem se vracel. Dal jsem žlutou na Ronov, tam už to teď vypadá jak na podzim. Ale studánka pořád žije.

• ufoncz  

Uprimne, kdybyste takto jeli furt po sotoline k silnici, budete s bidou v top10 ;). To zakonceni k Vojance tam loni bylo zabordeleny a segment tam nebyl. Je mimo hlavni pozornost, bedna je naopak snazsi tam vic na vychode.

• Karaya  

Tak to jo, já jsem si říkal, že je nějaký divný, že by to tam leželo tak nízko. Však ty se tam teď určitě podíváš ;-)

• ufoncz  

Měl jsem to v plánu někdy lacino vyzobnout. Ale stejně jako všecky takový diesel segmenty kolem, i když se tam první flek třeba roky neměnil, tak o to stejně nejpozději do týdne přijdu. Mám příliš mnoho „kamarádů“ na té proklaté sociální věci.

• Jaroslávek  

Vidím, že shoda bude utopií (k Babičákově smůle).

• LM  

Zrovna jsem se chtěl zeptat jestli už jste něco vymysleli :-)

• pepek  

V tomto vedru některým starším jedincům hrozí zvýšené riziko infarktu při nadměrné námaze. A koupání v lomu u Rudic? To je tedy nápad.

• Motyll  

V neděli tam bylo plno. Tedy parkoviště u lesa. Dále jsem nešel.

• babicak  

Jede zítra kdos?

• mastihuba  

silnica

• Karaya  

Silnice 16:30 sraz v Obřanech…

• mastihuba  

je ti jasný že se můžem potkat jen na startu :-)

• Polka  

Naposledy jsem ze silnice přijel v jednu ráno, takže negativ :-)

• Karaya  

Při vhodně zvolené trase by to mohlo vyjít i víckrát :-). Ale není to úplně moje vina, že máme vždycky takový závody. Borci prostě furt tlačí na pilu :-)

• Jaroslávek  

Zkusím.

• Polka  

Já uvidím co ráno nohy, pane včelaři.

• pepek  

Turek (Dušan): „Vem si plavky, pojedem se vykoupat, teď tam nikdo nebude.“

Jana Turková(ostatní): „Já se koupat nemůžu!“

Turek(Dušan)): „Tak se budeš dívat, jak se koupu já!“

• babicak  

Vole, koupání nebyl můj nápad a že jsem se zeptal, zda jede kdos, myšleno tím bylo na vyjížďku, nikoli koupání. Cesta je cíl.

• pepek  

dávám přednost středě, zkusit ilegal koupání v Blansku, trasa Obřany, Bílovice, po ZTZ Útěchov, Vranov, Kateřina, Olešná a lom

Kromě toho ta trasa je v horku pro nás kardiaky smrtelná.

• babicak  

Kdyby náhodou nastala shoda a shodli jsme se na vyjížďce v týdnu, třeba s koupáním, aniž bych musel někam popojet autem ani vlakem ?

Na toto jsem si dovolil navrhnout trasu, která nebyla přijata, možná, že oprávněně.

• pepek  

:-)

• p@X  

Mám v hokně kolo, plavky, ručník, ale nemám opalovací krém. Jinak je potřeba domlouvat se s někým, kdo na čas dorazí na místo startu, a né s někým, kdo je schopen celou družinu stáhnout bez avíza jinam.

• Polka  
                                                  • na co plavky? To mela bejt nature friendly akce, ne?
                                                  • na co rucnik? V tom hicu ses hned suchej.
                                                  • na co opalovak? Kdyz mas palicu, ruce i nohy stejne davno opaleny a za tu chvilu si zbytek nespalis :-)
                                                  • p@X  
                                                    • mám komplex
                                                    • na ručníku se líp leží (v mokrých plavkách)
                                                    • s vylepanou palicou, je to peklo vždycky, protože nejsem zvyklý nosit čepku
                                                • Jaroslávek  

Je nějakej divnej tlak, ale snad se do odpoledne vzpamatuju.

• pepek  

Pozor na to

• LM  

Už je to tady:

https://www.novinky.cz/…-zemrel.html

• pepek  

56 – to byl nějaký mlaďoch. Asi taky dával nějaký ten KOM. Sem to říkal, že ta Strava je zlo.

• Excel  

jestli to bylo tak rychly, tak kdyz uz by to muselo bejt , tak tak nejak bych to bral..na dalecinske louce

• babicak  

Ze včerejšího domlouvání jsem pochopil, že jedete silnicu, je to tak?

P.S. Kdyby se jelo na biku a současně se využilo teplého počasí k okoupání, do vody mohu jít na Polku, ručník mám a opalovací krém nepotřebuji. Mohu vzít Indulonu.

• Paja  

Jedu, samozrejme na biku.

• p@X  

16:30 Obřany a zkalit se tam nebo Na Farmě???

• Excel  

Co jsem se teď prošel po venku tak ty plavky si obleč rovnou a do ručníku můžeš po cestě brečet. Dneska je to pro srdcaře jasná příhoda a na zítřek hlásej ještě o stupeň mortálněji.

• LM  

:-D

Včera mne cestou na oběd a z oběda zpět taky úplně přešla chuť a tak jsem nakonec vyjel az v sedm večer…

• Polka  

Mno dle radaru můžou v těch plavkách jet klidně i dom :-)

• LM  

Na sever od Brna možná jo. V Žabinách už ty mraky přešly a ani kurva kapka! No aspoň se ochladilo…

• Tom475  

19.00 ochoz kape, hromy a na sever blesky jak prase

• obda  

V Řečkách před šestou něco přes 3 mm.

• Paja  

V Bilovicich drobne asi trictvrte hodky.

• obda  

Dobře vědět, alespoň podle toho můžu naplánovat zítra ráno kolo. Za Adamovem už to podle radaru vypadalo na brutální slejvák.

• RomanH  

U nas ani tuk, jen cerno s blesky severne od nas :-(

• Paja  

:D

• mastihuba  

ja sem to pochopil tak že domluvený nic neni :) to že karoš jede „taky“ silnicu pro mne neni vubec směrodatný, protože ja jedu 20 a von 35 takže na ně nestihnu ani zamávat :D

• Jaroslávek  

Já bike.

• Paja  

Pocitam s 16.30 konecna Obrany.

• Polka  

Já dnes ještě Slavkov, zítra Buk na možná nejteplejší den, když nebylo teplejc minulej čtvrtek. Btw. skoro 60° rozdíl mezi nechladnější a nejteplejší vyjížďkou hore :-)

• Motyll  

Jen nevím jak s tou silnic zítra, ten nárazový vítr je dost protivnej. Aladin věští na zítra ještě větší pulzy.

Jinak v 6?

• Excel  

Ideální, v horkovzdušné troubě se maso líp propeče. Jen jestli to zejtra nebude spíš konvektomat.

• Polka  

Já určo bike pěkně do lesa. Šestá je ok.

• les  

Dneska to mohlo byt v lese zajimavy. Tady prutrz + slusna kanononada.

• mastihuba  

více méně hovno, spadly 4 kapky buk to ani neštrejchlo a se soumrakem za vlaheho parneho 20 stupnoveho vedra dom. dneska start 22–36–21.

• Karaya  

Nás to včera chytlo při návratu u Býčí skály a až kus za Adamov slušnej slejvák. Když jsme se vynořili v Obřanech, tak to bylo jak vlézt do horkovzdušné trouby…

• Jaroslávek  

P.S. Tak jsem se včera vzpamatoval.

• p@X  

???

• Jaroslávek  

No přece : Je nějakej divnej tlak, ale snad se do odpoledne vzpamatuju.

• Jaroslávek  

Pája mi včera vysvětlil, že jsem v podstatě čuně a h…o, tak jsem se zastyděl a k popelnicím U Mičudy už raději nepudu.

• Paja  

Ja jsem jen rikal, ze nevidim nic uzasnyho slopat pivo nekde oprenej o auto nebo popelnici jenom proto, ze je to ted in.

• Jaroslávek  

Třeba ti lidi jdou jen okolo a momentálně mají žízeň …

• Paja  

Tak urcite ;)

• p@X  

To není o módě, před hospou s hnusným či průměrným mokem to neuvidíš.

• Excel  

Tak za časů Říma se u toho leželo na sofa. Vývoj jde vpřed a teď holt hoduješ na stojáka, vopřenej o kandelábr.

• RomanH  

Jak rikal muj byvaly sef, kdyz se rozhlidnul v narvane hospode Na stojaka : Prijit za mnou nekdo do banky zadat o uver na hospodu, kde nebudou zidle a bude se jen stat, tak mu ho nedam a jeste si o nem neco pomyslim. A vida, ono to funguje.

• Paja  

Tak dobry pivo je podminka a treba nekomu vyhovuje sedet u toho na obrubniku nebo se opirat o popelnici, ja si radsi sednu ke stolku na zahradku :)

• pepek  

Jemný odér z popelnice, prachu a výfukových plynů chuť piva výborně doplňuje.

• Jaroslávek  

Popelnice jsou dnes na dobré úrovni a jak je to fšude rozkopaný, tak okolo večer auta nejezdí, takže na prach a výfukový plyny můžeš zapomenout. Jedině že bys Ty tam vyháněl pavouky z vejfuku FoFo. Jen musíš dávat bacha na ty růžový kola s košíkama.

• mastihuba  

dete s tou chodnikovou kulturou doprdele, ať si borci najmou adekvatni spilplatz pro svoje podnikani. :)

• p@X  

Hlavně je to o lidech, kamoš rozlišuje tzv. fesťákové lidi ;)

• Polka  

No ale lidi sou kurvy, to mne rikal skolnik.

• obda  

před hospou s hnusným či průměrným mokem to neuvidíš.

Na Stojáka na Jakubským?

• Jaroslávek  

Tam bylo v po asi 10× lidí více než U Mičudy,

• les  

Hosi sedim na buku sam, akorat dedci kolem resi vykony baterek. CO JE KURVA ! To je fakt takovy vedro ?

• mastihuba  

sem seděl včera :) polka s motylem se nekde gumujou. seš tam moc brzo. kdybys chodil do hokny jak normalni člověk a ne půlnoční a půl denní smeny tak tam nemusíš sedět s duchodcama :-)

• obda  

My, co si můžeme vybrat, jdeme na kolo ráno ;)

• les  

Mam dovolenou. Nebudu cekat na otroky z haklu :-)

• Jaroslávek  

P.P.S. Jak včera trefně poznamenal Pája, vytěžili jsme z minima maximum a to hned 3× :-)

• p@X  

V Tišnově by to nemuselo být zas až tak natřískaný a mělo by být po reko, možná i ty kola by šly ukecat…

• Karaya  

Dneska jsem tam čekal na rodinu. Venku bylo pár kol v těch stojanech, ale viděl jsem i jak vycházeli lidi s kolem zevnitř. Takže bych tipl, že to jde.

• RomanH  

Navazi na Pepka & plaste, Excel promine :-)

Potrebuji rychle (= v Brne) koupit slusnej plast v 26'' na zadni kolo (RaR, Ikon, CrossMark, a podobne), za rozumnou cenu. Prosel jsem ted na netu vetsinu brnenskych obchodu a e-shopu, Hanak nema nic skladem, MojeKolo pouze papirovyho Ikona (toho fakt nechci), vice jak osm stovek taky za to davat nebudu, a nez vezmu v jednom obchode CrossMark EXO TR, objevil jsem jeste v Decathlonu Michelin Wild Grip'R Vozil jste ho nekdo ?

• pepek  

Soudruzi tady je to fakt dost dobry : 20 – 25 stupnu, svezi vanek. Kdyz potrebujes, tak do 10 minut narazis na luxusni kadibudku s plnou roli papiru :-)

• Motyll  

MP Dobruška

• LM  

To CZ uplně nalevo dole by jim měl někdo přelepit na MR ať to s tím zbytkem dá dohromady celý slovo :-D

• Excel  

Zdravím z Maginotovy linie.

• babicak  

Pěkná tvrz, ty zbraně mi časově neštimují s prvorepublikovým opevněním.

• Excel  

Od prototypu k seriove vyrobe vede trnita a dlouha cesta. ;-)

• RomanH  

Hanula, tam jsme byli na podzim. Na pamatku jsem si tam koupil za pul sta cutoru, kterou jsem jako mlady trempik chtel, nemohl ji sehnat, a pouzival tu od Bundeswehru.

• p@X  

Zas jeden zákoš k návrhu :…přiznám se, že jsem od toho čekal víc, hodně víc… nemám zkušenosti s návrhy designu atd. ale čekal jsem, že to bude ten můj a třeba návrh v tomto duchu od vaší firmy a já bych se k tomu vyjádřil a vybral si verzi…samozřejmě jestli sem se někoho dotkl, tak se omlouvám, ale vzhledem že to není na jeden rok, tak bych chtěl něco z čeho si každej sedne na … a zeptá od koho to máme atd. …

Připomínám, že vrcholí dovolené a jsem zahlcen zakázkami, tady je pásová výroba, není čas m*dat se s tím. Kdybych byl v přímém kontaktu se zákazníkem, hned bych mu odepsal, ať to zkusí jinde, nebo si zjistí, kolik by ho stál návrh u renomovaného samostatného grafika. Nebudu to dělat, tohle nevděčné povolání.

• p@X  

Nemáte někdo tip, kam zajít na oběd? Představoval bych si sympatickou garden, nadprůměrnou kuchyni, mok z pivcu nepatřícího do žádné nadnárodní skupiny, sexy servíru…

• nomecz  

https://www.facebook.com/COOLOcz/

nemáte někdo nějaké reference ? chci nechat zaplést kola, případně jiné doporučení na někoho z Brna a blízkého okolí

• p@X  

To je samotný bůh, kup DT :)

• Motyll  

Úplně v pohodě. Kola, díly, Garmin, servis.

• pepek  

Kouadri Djillali s tím ovšem tak uplně nesouhlasí

• Motyll  

chvilku mi to zabralo :)

• mastihuba  

prosim překlad :-)

• pepek  

Je to takový překladatelský oříšek:

Těšíme se na to nejlepší zítra budeme stavět dědeček Life School ašpiruje, kdykoli budete chtít svůj současný a budoucí život a učinit z nich vítězství vašich očí Udělejte dobro a podílejte se na dělání slávy a na vytváření vašeho praporu Jsem tady, jsem Mogawood

Asi místní buňka džihádu. Kdoví, co bude v tom kole schovaný, já bych na tom nejezdil :-(

• Karaya  

Kde oni vlastně jsou?

edit: aha už vím. Přes Pozořice jsem jel teď několikrát a vůbec jsem si jich nevšiml..

• mastihuba  

me onehda na počkání udělal komplet reverba za par piv a nakladanej hermelin, takže dobrý :-)

• mastihuba  

a pak je jistota kubad v Břeclavi. :-)

• nomecz  

hmm tak dík :-) hned mám jasno :D

• ufoncz  

Mně se donesly dobrý ohlasy na Cyklokoloniál v Jedovnicích, případně to vyřešit na dálku s Bikepart.cz.

• p@X  

Bikepart je good, dokonce si kvůli mě vyzkoušel zaplést i Alfinu, a já byl nenávratně bez desítky, včera jsem dráty z nich daroval HaPe mechošovi, ani je nechtěl.

• mr.garisson  

Mám od něj dvoje záplety DT a naprostá spokojenost.

• p@X  

Nechcete někdo Mezcala 29×2,25, vzorek min. 75%?

• mastihuba  

jen ze zvědavosti, proč ho nedojedes?

• p@X  

Dával jsem kolo na vystředění ráfku, tak jsem tam dal dočasně na dušu zrovna užší Barzo, ten Mezcal je v Arturovi hodně natěsno, takže doufám, že se to teď bude ucpávat aspoň o 5m dál :)

• p@X  

Piča, ten Barzoj je sidevall protection, to doma nenahodím ani s jednou zaskočenou patkou :/

• mastihuba  

odkaz? to nahazujes na arthura?

• p@X  

Ale mám krásný obrovský jarový bubliny…

• RomanH  

Ja Ti nevim, shanis enduro ram a nasadis tam takovou sprcku. Vsak bahno jen tak nebude, mohl jsi tam nechat toho Mezcala.

• p@X  

Sháním XC rám s moderní geo (krátký forbec, podkoplá vidla), Mezcal tam byl na milimetry, a za vlhka a do kopca o ničom.

• Polka  

Máš od něj aspoň trošku vydřenou stavbu? :-)

• p@X  

Tak jsem zkusil nechat duší nahozenou druhou patku a lup, zaskočil! (holt asymetrický ráfek).

• p@X  

Jinak nechci HaPe křivdit, ale ráfem nehl ani o desetinu.

• Polka  

V tom pripade kriva zadni stavba :-D Jsi jim mel rict cilene, at ti rafek posunou o x mm doleva/doprava.

• p@X  

Co jsem mu asi říkal, když jsem tam byl na komletním biku? Hlavně že na paragonu má rozepsaný sundání gumy, povolení RU…

• Polka  

Tak mu to pak vomlať o rypák :-) Tos tam taky mohl donést holý to zadní kolo.

• pepek  

Bo ten tvůj Mezcal je na hov*o, už jsem ti to přece vysvětloval.

• Polka  

To je kevlar? TLR? Vaha jaka? Na zimaka bych to mozna vzal.

Edit: tak uz to vidim, jen 55mm a tezky, tak to nic

• p@X  

Večer zvážím, ale je to spíš rychlá guma do sucha…

• Motyll  

Zlatý RR

• RomanH  

No, novej 26'' v Performance verzi ma 750g. Uvidime, jestli se tech 200g navic proti predchozi verzi pozitivne projevi na odolnosti.

• Polka  

Myslel zlaty stary RR :-)

• Motyll  

Teď mi došel RoRo na Treka a má 784 g.

• Jaroslávek  

V 29 ?

• Polka  

Spousta lidi kupovalo jeste ty stary, ted uz asi nikde nebudou. Ja pak pujdu do Speslu.

• pepek  

Já jsem dal dopředu teď Xking 2,4" a dobrý. Pocit jistoty jak s křídélky.

• LM  

Jakou verzi (protection/ra­cesport)? A s duší nebo bez?

Já jsem z Xkinga racesport 2.4'' s duší a na úzkým ráfku (21 mm vnitřek, takže trochu vyšší tlak) měl úplně jiný pocity :-)

Během první opatrné zkušební vyjíždky se mi to zatáčce žveklo tak, že jsem málem šel k zemi, takže plášt šel na hanbu do skříně. Zkusím to ještě na širším ráfku (26 mm) bez duše, ale asi půjde jenom dozadu…

• ufoncz  

Já teda z XK 650B/2.4/RS na 23mm ráfku bez duše ten stejnej dojem jako LM – ani po roce ježdění jsem tomu plášťu na předku nepřišel na chuť. To už Ikon mi přišel predikovatelnější. Nepříliš chytře rozházenej vzorek, buď žvejkání, nebo moc tvrdý, optimum neexistovalo. Na druhou stranu na zadku je to jiná píseň, tam je to kromě odolnosti naprosto skvělej plášť (malej valivej odpor, hmotnost jen 580 g při šířce už skoro 60 mm, podrží v sypkým či lehce blátivým terénu, díky objemu na kořenech…).

Jinak ty hmotnosti Schwalbe tady udáváte nějak hrůzostrašně vysoký. Kamarád ty šlupky kupuje, naposledy myslím Rona 29×2.25 Addix Speed Grip (ten s modrým pruhem) a prsí se hmotností hluboko pod 600 g.

• RomanH  

Ja beru na ty svoje somtacky zakladni Performance verzi.

• mastihuba  

obecně pro všechny tři výše… proč dáváte plášť co se hodí max do zadu na přední kolo? :-)

• ufoncz  

Tak třeba já jsem to měl na chrtění s RaceKingem RS za prdelí. Objemná, dobře odvalující se a přitom nic vážící (580 + 500 g) kombinace byla lákavá. Absaloni a jim podobní to byli schopni jezdit i s RK na předku. Ale už jsem prozřel a zjistil, že do „jim podobní“ patřit nebudu :D

• nomecz  

tak kam jinam XK než dozadu :-) na zadek je to docela solidní rychlá guma do sucha a né moc sypkého terénu ale na předek ne e

• Polka  

Ó kurwa, conti pouze na silnic!

• pepek  

Obecně pro oba: Dal jsem ho tam z nouze, bo v Bruntále nic jiného použitelného neměli. No a byl jsem překvapen, jak to drží.

• Motyll  

Nějaký tip na šlupky DO 600 g, šíře 2,1–2,2, TLR? Životnost je sekundární.

• Excel  

KoKo…PiPi…ŠuŠu…fše­ci tady!

• Karaya  

Ale to je tím, že kupuješ nějakou levnou verzi. RaRa SS 29×2.25 má 660g, úplně stejně jako Ikon 29×2.2 TR 3c EXO. RoRo bývá o pár gramů lehčí než RaRa.

• obda  

750 g v 26"? No nazdar. Ještě že jsem si udělal zásoby :)

• p@X  

Bys měl vědět, že gumy časem degradují a měly by se objednávat dle datumu na výr. kódu :)

• RomanH  

No, ja mel ke konci zivotnosti poslednich dvou RaR defekty, ZF to nastesti docela pobral, tak jsem zvedavej. Je pravda, ze 750g mel Ardent Exo, ktereho jsem vozil na predku a to uz byla fest guma…Libilo by se mi tak o 150g mene, ale uvidime – dam mu sanci.

• mastihuba  

me by se taky libil 600g plast, kterej dobře drží bez duše, nema defekty a má autopilota, ale von neexistuje. :-)

• RomanH  

Tak na zadek autopilota nepotrebuji, ale jinak souhlas :-)

• Excel  

mně by se líbilo, kdybyste šli s těma šprckama někam do hajzlu :-)

• pepek  

Tak dnes jsem s tím X kingem trochu lehnul, ale dávám zatím vinu pouze obsluze vozidla. Ale nahlodali jste mě trochu, soudruzi. Jel jsem, Franto, takovou zajímavou trasu , mohl bys to taky někdy zkusit

• ufoncz  

Nene, to bude stoprocentně tím pláštěm. Taky jsem se furt válel a to su ohromně šikovnej :-D. Na funkčnost krátkých odkazů na mapy.cz se dnes zřejmě stojí dlouhá fronta (zobrazí se mi jen turistická mapa na domácích souřadnicích)

• pepek  

tak ještě jednou: https://mapy.cz/s/2VwPC

• LM  

Závada není na vašem příjimači. Dej tomu čas, ty zkrácený linky co dopoledne nejeli už jedou, tak to třeba zítra taky pojede :-)

• ufoncz  

Tentokrát to ale asi bude na pepkově vysílači. Nejede to ani teď s velkým odstupem času, a ta část „moje-mapy“ v URL je nějaká podezřelá. Že by něco v soukromém batůžku?

• LM  

Nebylo, už to funguje (fronta na zkrácené linky je asi stále delší a delší:-))

• mastihuba  

proč zrovna ja? :-)

• p@X  

Tvl, do stovky ti imho moc chybět nebude a ty řešíš na zimáka šlupky?

• Polka  

Dojiždím už několikátej rok Fast Traky, resp. už mi zbývá jen jeden a zároveň poslední Noby Snakeskin a RaRa šlupku…tak přece to nevyhodím. Na zimáku se každej gram hodí bo je celkově těžší. A to mám doma ještě starý Prowlery na dojetí :-) Za zimu cca 2,5 tis. km, tak můžu jezdit do aleluja.

• pepek  

Soudruzi, měli jste teď někdy cestu do Slatiny na terasu a zpět? To bych rád věděl, zda toto je ještě kulturní dědictví po soudruhovi Hollanovi, nebo je to už nějaká nová iniciativa.

• Motyll  

Dopravu v brněnské městské části Slatina začaly komplikovat stavební práce na křižovatce ulic Řípská a Tuřanka. Radnice se s investorem CTP Invest dohodla na rozšíření. Frekventované místo totiž dlouhodobě ucpávaly kamiony a auta mířící do průmyslové zóny Černovická terasa. Omezení by měla skončit do tří týdnů.

Za mne jednoznačně +

• babicak  

To nepomůže.

1. Musí se vybudovat nový sjezd z D1 přímo do průmyslové zóny, ten, který nám politici Juránek, Hašek, Julínek a další slibují již 15 a více let.
          2. V pondělí a v úterý se Řípská ucpává hlavně kvůli tomu, že kamiony ze zemí mimo EU odbočují na parkoviště u celnice, kde před vjetim musí zaplatit poplatek a kapacita parkoviště také není neomezená, kamiony pak stojí chaoticky na Řípské. Odbočka na celnicí je před upravovanou křižovatkou a kamiony čekající na vjezd na celnici ucpou celou silnici a fronta je až na D1.
          3. Zakázal bych kamiony a bylo by po problémech
      • Paja  

Kazdej den (nastesti kolmo), co se ti nezda, rozsirujou krizovatku.

Pristi rok by meli snad predelavat i krizovatku Ripska-Smahova.

• pepek  

To se mi nezdá, ucpaný bylo uplně všechno. Tam musí být ještě něco. Z terasy jsem se vracel: Tuřany, st. Černovice, Ostravská, Olomoucká, Plynárenská, Jugoslávská. Kdybych jel normálně, tak v tom zůstanu snad 2 hodiny.

• mastihuba  

ostravská je stažená do dvou pruhu sudruh, takže je třeba se Slatině z ela vyhnout pres vinohrady.

• obda  

Hehe, já dneska před obědem taky Tuřany-Ostravská (a pak po Gajdošce). Ten kolaps byl asi vylepšený tím, že od sjezdu na Svitavy u Podolí stála D1 v délce přes 7 km, takže to zřejmě někteří zkoušeli objet. Jo, a někde na Svatoplukově byl taky problém (jela tam záchranka a komplet to stálo), takže ze Staré osady jsem jel na Tomkáč brutální kombinací Bubeníčkova-Koperníkova-Skopalíkova-Vrbí-Dolnopolní-Vrbí :D

• Jaroslávek  

Soudruhu, tímto odbíháním od tématu ale vůbec Babičákovi nepomůžeš, zas vyrazí sám, stejně jako já.

• LM  

Tak jestli ve středu fakt bude 36 a ve čtvrtek až 38, tak se na kolo vyseru i já a to jsem o dost mladší :-)

• mastihuba  

ja vyrazim do hokny na silnici…rano vo 5 se to dá…

apropo dotaz na chrty. jaky máte prevody? prevodniky buzik nebo klasiku? a na kazetě?…

• Paja  

Tak ja to mam tak, jak mi to kdysi Splinta oprel o popelnici, ale tos asi slyset nechtel…taky na to uz 5 let prakticky jen seda prach…toto leti ;)

• mastihuba  

ten kdysi na nejakym závodě brblal že mu chybí těžší prevody. :-) tak to me asi nezajímá …

• obda  

Tak pro nás starší jsou kompakty 50/34 jasná volba :) Vzadu mám 25, ale občas by se hodilo o malinko víc. Ale taky na tom prd jezdím, takže můj názor není směroplatný :D Navíc nejezdím v balíku, jen sólo.

• Karaya  

Tě asi překvapím, ale já mám 50–36×12–28.

• Polka  

Já podobný…50–34×12–28. Těch 50×12 mi do těžka dost často nestačí, ale jezdit se dá.

• Excel  

Souzi… vo pátku, po hokně, směr Šmelc, najde se dobrovolník? (světlo s sebou :-D).

Jestli se teda do toho nepřisere počasí s nějakejma gestama.

• mastihuba  

v patek se to má celý pomrdat, takže věřím že Romanovi se rozzáří oči čka :-)

• Excel  

Ten jede do hajzlu, takže bys měl jet ty, bo tam maj Brno, který je na tvrdej konzum přece nejlepší.

• mastihuba  

na tvrdej konzum je nejlepší cokoli bez cukru, nad Brnem si nehonim a ze smelcu to nemam dom zkopca a na traseje zpět je moc zastavek. Na to by mi víkend nemusel stačit. :-)

• p@X  

Može byť, ale 2 buzíci, není to málo?

• Polka  

Kdyby se jelo st + pá, tak bych jel Šmelc taky, dlouho jsem tam nebyl. Ale Motýl to naboural tím čtvrtkem…

• p@X  

Tak jak? Sehnals nějakýho buzíka nebo Kaťuli?

• babicak  

Kam se hrabou E-Bike

• RomanH  

Že by měl PriglTrail další zásek ? Dneska ráno postupně proti mě na silnici od hradu Veveří až po Bystrc 2× houkající cajti, 1× velké hasičské auto, 2× malé hasičské auto, 2× rychlá, 1× asistenční. Přitom žádnou bouračku v okolí v rádiu nehlásili, i na Wazu nic není, jen odstatevený kamion + dodávka u Ostrovačic.

• Excel  

jo, jo..zas tam někdo zasyčel.

a hnedle takhle po ránu

• Jaroslávek  

Ajta. Hlavně si neloknout toho zelenýho svinstva.

• chemik_mara  

Spíš mám obavu, že to bude další záminka pro to tam vybetonovat, jak tu kolovalo z jara…

• Jaroslávek  

Lidi padají dlouho a nebetonuje se.

• LM  

By mne spíš zajímalo co tam ty lidi na kolech vede.

• Cyklostezka vede jenom přes most a pak kolem Junácké louky, kde je všude široká cesta.
                • Ty ostatní pěšinky nevypadají úplně sjízdně (pokud bych se na to díval pohledem cykloturisty na trekovém kole :-)).
                • Případně ta žlutá TZ směřem na Veverskou Bytíšku je trochu zrádná, protože tam ty těžší místa jsou až dál, ale když na to nemám, tak kousek kolo potlačím, ne?

(já to teda jezdím celý ale vím do čehu jdu)

• Jaroslávek  

I zkušené borce potkala špatná vteřina :-(

• RomanH  

Jsem jednim z tech, co tam zahucel, pred cca ctyrmi roky, temer po patnacti letech celkem casteho jezdeni. Stacilo brnknout riditky o skalu a bylo vymalovano.

• Macik  

No někdy stačí málo. Kterým jsi jel v tu chvíli směrem?

• RomanH  

Do Bityny. Nasledoval polet z cca deseti metru dolu. Nastesti jsem mel na zadech Camel s vodou, oblecenim z rana, v letu porazil dva stromky, ktere rostly ze skaly a pad trosku zbrzdily, no a hlavne po zime (stalo se to nekdy v breznu/dubnu) tam bylo dole dost listi.

Na kole to odnesly jen oba rafky, ja mel podvrknuty kotnik, lehce natazene rameno a ret jak Havajsky bubenik. Na kolo jsem se kvuli tomu kotniku a rameni nepodival asi mesic a pul. Bohuzel / Bohudik jsem pak dostal z daneho mist strach (pritom jsem ho vzdy jezdil). Snad loni jsem se odhodlaval, ze to zase zkusim, ale na posledni chvili jsem si to rozmyslel. Slezl jsem z kola, a za sutrem stali dva cyklisti – jeden z nas by tam opet letel. Takze ted uz to neresim a automaticky sesedam.

• Macik  

Hezký, měl jsi při tý smůle kliku. Taky mě včera napadlo, když jsem jel dolů ty schody na Zouvalce, že kdyby ten borec, co byl za tou skalkou, rychle neuhnul, že bych musel přepnout do nouzového módu.

• LM  

Tady to je nepříjemný. Já to teda jezdím jenom obráceně směrem od Křížovky, ale už jsem přesně v tomhle místě potkal v protisměru velkýho psa (vyběhl mi před přední kolo zpoza rohu) a taky jsem málem letěl dolů :-/.

• Polka  

No…neviděl bych tam tu situaci tak tragicky, jel jsem tama onehdá od Veveří a přišlo mi to naopak nějak širší než dřív a úplně se mi nabízely obě varianty, buď po kraji u srázu nebo vpravo blízko skály a přišlo mi, že by se tam i dva kolaři v pohodě vyhnuli.

• RomanH  

Ano, jsou / byly tam mozne obe varianty, pisi to nize. Jen kdyz to nevyjde, tak je tam docela sluchta dolu.

Na celem PriglTrailu jsou podstatne uzsi mista, ale tady je to fakt vysoko. Tot vse.

• pepek  

Včera jsem zase podcenil Tišnovsko-bránu vysočiny. Počítal jsem naivně s tím, že někde dostanu pivo :-) Dojel jsem uplně dehydrovaný, do půlnoci jsem do sebe lil furt tekutiny a nic nešlo ven.

• Tom475  

Tvl, to se přece jezdí vnější stopou – :)

• LM  

Myslíš těch 10 cm mezi šutrama a srázem dolů? :-)

• RomanH  

Ja to jezdil dle situace. Ke kraji se mi nechtelo, bylo tam klouzave bahno, skala byla sucha. Proste stalo se, strejchnul jsem tam, a nastesti to dopadlo dobre.

Kdyz se tam nekdy v te zatacce podivas dolu tak zjistis, ze to v pripade nejakeho stretu (treba s nekym v protismeru) muze byt fakt pruser.

Kamos tam spadnul pred rokem v protismeru (o metr blize Bityne), ale zustal tam viset – Scoty ho tahal nahoru (po te, co se ho zeptal, jestli se jeste chvili udrzi, ze si ho vyfoti :-)) U nej to odnesl tusim zadni CB Cobalt.

Ja si jen pamatuji, ze jsem si vzpomnel na film Cliffhanger, jak tam Stalone visi za ruku. Jak jsem padal, hrabnul jsem po skale, podival se na prsty, jak trhaji mech a hlinu, sjizdi z okraje skaly, a ja letel. Jak se rika, ze se Ti promitne celej zivot, tak ani hovno – celou dobu jsem myslel na to, ze jsem nemel nic zlomenyho (tuk tuk), ze to ted prijde, a ze to bude kurva bolet. Po dopadu jsem se prvne v leze dival na nohu (byla pokrcena), jestli z ni nekde netrci kost.

• Polka  

Soudruzi strojari, nevite kde nechat vyrobit totok na miru z co nejtvrdsiho ocelovyho matrosa?

• obda  

Dnes ráno schoene aussichten, místy i s mlžným oparem :) A ač to podle teplot nevypadá (sv. Anna zklamala ;)), tak podzim se blíží. Rorýsi odlítli a na žluté před Ronovem je cesta zapadaná listím (trochu asi pomohla kombinace sucho a včerejší déšť – viz foto). Sjezdík od Ronova po dlouhé době s ideální adhezí, z Nového Hradu to taky bylo o něco lepší. Zato na Babím Lomu totální sucho.

• LM  

Krása, tam jsem dlouho nebyl. Musím napravit až se trochu ochladí :-)

• Karaya  

Přesně to jsem si říkal předvčerejškem, že na Ronově už je podzim. Letos je všechno o měsíc uspíšený. A příjemné překvapení – studánka pod Ronovem není vyschlá, teče docela pěkný proud.

• obda  

Mně fascinovalo, že ta cesta fakt nebyla vidět. Na obou fotkách je ŽTZ ;)

• Karaya  

jj, mně to na chvíli svedlo ze správné cesty…

• Motyll  

Včera na jedničce už taky místy nebylo znát kudy. Vánoce se blíží.

• scoty  

5:59

• p@X  

Tak už asi vím, proč mě bolí kolena a vrže sedlovka, ta ludra zajíždí, jdu googlit „dvojobjímku“ se dvěma šrouby…

• LM  

Vyčistit, odmastit + dej tam trochu karbonový montážní pasty na zdrsnění, pak to zajíždět nebude ani s normální objímkou…

• p@X  

To dělám každý měsíc.

• LM  

Fakt tam máš tu karbonovou montážní pastu? Já mám úplně normální objímku na jeden šroub utažený na 5 Nm a sedlovka se ani nehne…

• p@X  

Zřejmě nevhodná kombinace karbonu v karbonu, gramařské objímky na 4Nm, řídké pasty na karbon ve spreji, a „klouzavého“ potisku na sedlovce FSA (fake by to být neměl).

• kankrlicek  

Obcas mi sedlovka zajede behem vyjizdky. Vyndam ji, pomazu prachem, otru a vrazim zpatky. Drzi to.

Mam tedy karbon sedlovku v titanu.

• Twitko  

nevím .. sedlovka mi zajíždí co pamatuju/co mám tohle kolo (cca 11 let). Karbon rám, sedlovka kov. S různými (ne)úspěchy s tím bojuju pořád.

Na chvíli pomohlo odmaštění, pak to zase začalo. Tak jsem to víc utáhl. Opět schéma úspěch/selhání po čase. Pak jsem tam narval kus pixle od piva. To drželo dlouho, než to v servisu vyhodili se slovy, že tohle tam nepatří, že je to prasárna. Dali tam tu „drsnou vazelínu“, že prý bude stačit. No … drželo to chvíli. Pak ne. Tak jsem zkoušel znova ten plech, už se to nějak nezadařilo. Asi jsem ho tam dal nějak blbě, nebo už jsou jiný pixle. Vždycky chvíli OK, po čase nene. Takhle různě pořád dokola … jeden si zvykne skoro na všechno.

Nedávno jsem se rozhodl k radikálnímu kroku – rám zevnitř opravdu pořádně odmastit. Totéž sedlovku. Fakt jsem se snažil. Pak zlehka napatlat tu „drsnou vazelínu“. Dotáhl s citem … bez momentu sice, ale pěkně na citlivo. Drželo to týden, dva. Zase to začalo zajíždět. malilinko, ale začalo. Tak jsem se nasral a utáhl to „na prase“. O nějakým momentu nelze hovořit. Kolo je starý, to už nepraskne, z toho strach nemám. Karbon už je naplno vyzrálej. Ten něco snese :-)

Teď momentálně to drží. Nicméně tomu stejně moc nevěřím. Dozajista to začne zajíždět znova … zítra nebo přístí tejden … podle mě je to věčný prokletí … Napadlo mě, že na tu sedlovku nandám a utáhnu na „superprase“ nějakej extra kroužek, co to zablokuje aby to nemohlo dovniř rámu .. :-)

• Karaya  

Kroužky proti zajíždění se normálně prodávají, to není nic neobvyklého..

• Twitko  

taky neříkám, že je to můj vynález .. jen jsem zatím nenašel rozměr 30,8 (nebo tak nějak) co je průměr mé sedlovky. I když jsem zatím nijak intenzivně nehledal, pravda …

• novcze  

já tomu extra kroužku na sedlovce, která brání zajetí, resp. zajišťuje stejnou výšku sedlovky po vyndání z rámu, říkám odrazka :))

• Polka  

To není možné. Mám FSA karbon sedlovku bez pasty v karbonu No. 1 a pohoda.