• Paja

Chtel jsem to puvodne nechat Maňasovi, kdyz ted ma cas ponocovat, ale pak jsem si rekl ne, zadny darky, hned by to zamykal…;)

• mastihuba  

To je neuvěřitelný jak ten cas letí, sem na to za mesic snad ani nesednul. :)

Jo pardon, 15.6. Mam zářez.

• RomanH  

Tento Yeti se mi fakt libi.

• Polka  

Ta zadní stavba a barevný výběr je hnus (subjektivní). Koukal jsi na tohle? Cenově daleko příjemnější ;-)

• RomanH  

Tak ta tyrkysova k Yeti patri

• Paja  

Jo, subjektivni, mne se treba zadni stavba i ta barva libi (nebo treba klasicka Bianchi), to Izzo neni tak netradicni, ale vypada taky dobre.

• pepek  

Líbí?! Nějaký podivný jednocep s kulisou? Kde je tvůj ideál bezudrzbovosti?

• Paja  

Ideal bezudrzbovosti? Nespletl sis me s Romanem nebo Exikem?

Mne se to libi vzhledove a barvou, technicky fully nejsem schopen posuzovat, dohromady jsem na nich ujel tak kilometr.

• pepek  

No spletl, nějak jsem myslel, že píšu Romanovi :-)

• p@X  

Chtěl nám naznačit, že se dostává do klasického bludného kruhu, a rád by se zas chvíli pohoupal :)

• pepek  

Jj, to jsou ty pózy: „Su mladej orel, lehce všechno odpružím rukama“ – a pak doma léčí záda obklady z mladých, bílých koz.

• RomanH  

Krcni pater me bolela z RB a M96, z Gena ne, tuk tuk

• Excel  

Ta bolest zad z full HT, to je nejaka urban legeneda borcu zdegenerovanych z kancelarske ses­le?

• RomanH  

Rekl bych ze asi ano, + XC natazenej posed se zaklonenou hlavou. To jsem ted odboural a je mi na full HT fajn.

• JSt  

bolest zad z kola podle me nemuze byt zapricinena nicim jinym nez spatnym posedem nebo nejakou chybou s kolem nesouvisejici. prece, kdyz vidim, ze vjizdim do neceho drncavyho, stoupnu do pedalu a otresy tlumi nohy mozna lip nez kdejaka zadni stavba. navic pri tom zada protahnu. ;-)

• RomanH  

Ale houby. Yeti, Ibis Mojo a stary Intense Tracer byly vzdy moje srdcovky. Ram Yeti v akci na CRC mi bohuzel v roce 2012 utekl. Toz tak.

• Paja  

To je pekny…cena uz min ;)

• RomanH  

jj. Treba az budem velci kluci… :-)

Nicmene i tak, nasobne vetsi radost z jizdy ci cas straveny na biku to asi neprinese. Ale ne ze bych se na tom nechtel svezt.

• Macik  

Koukal jsem na něho a zdá se to bejt dobrej univerzál. Jen nechápu, že na všech fotkách maskují tu trčící spodní trubku klikama. To je to vážně tak hnusný? To je už jak produktové fotky iPhonu a výřez v displeji…

• Excel  

Mně se to nelíbí, bovden vedenej vnitřkem, ale u mufny vyhřezne jak chlupatý vajco ze slipů.

• p@X  

Zase se nedaří, Poutníková grupa se rozpadá, sósed mi půjčil kamerku, tak mám pěkný záběry na rodla a štanglu :/

• Polka  

Nezasírej nový vlákno a piš to do starýho dokud ještě není zamčený. Demotivuješ celou skvadru!

• Paja  

Vole;) nic nezamykam, nejsem Jarda.

• p@X  

Napiš rovnou, že tě seru ;)

• Polka  

Nejen mě, to ti snad musí být dávno jasný ;-)

• p@X  

Dnešek měl být radostný se záběry z Křížofky a příjemný večer, jak se to dokáže během 5 minut úplně obrátit.

• p@X  

Kdyby někdo nepochopil tu fotku: Chupacabra („vysávač koz“), mýtické zvíře, ve skutečnosti kojot/pes napadený svrabem.

V dubnu 2015 v brněnské městské části Kohoutovice procházející se žena spatřila a vyfotografovala neznámé zvíře. V diskuzích a médiích bylo následně označeno za čupakabru. Podle vyjádření zoologů šlo pravděpodobně o vyhublého bezsrstého psa.

• RomanH  

No a co Krizofka v tomto setupu ?

• p@X  

Špatná konstelace :D Zatím mi bez sedla povolují nohy a vnitřní stehna ho stále marně hledají :)

• Excel  

Dokud nepovolujou sverace, tak je to cajk.

• obda  

Měl si to vzít dneska hore, není tu s kým pokecat :-/

• Macik  

To se naučíš, chce to trénovat. Na poprvé je to velký nezvyk nemít sedlo, tam kde je člověk zvyklej. Z tohoto pohledu asi není úplně chytrý hned zkoušet Křížovku :-). Kolo je i po úpravách moc hezký.

• LM  

Jak si objel ten chybějící kus staré zelené TZ? Podle nového značení po asfaltu, nebo ses tam taky jebal to lesáckou cestou-necestou po těžbě? :-)

• JSt  

jednou jsem u znojma na prasivou lisku volal myslivce. :-)

• Motyll  

Co si mám dát? ;)

• obda  

Cokoliv od Zichovce je dobré.

• Excel  

Buchenwald a Manko Gay. Nachmelená píča taky nezní špatně.

• Hammond  

Pofrčím na Vzpírárnu na jednoho Albrechta…

• p@X  

Leze to dost do peněz, kór ve štatlu, každý den pomalu 5ks, když si dám meníčko a k tomu zasyčí 2 Pilsnery, je to hned přes 200,–, večer Zmije, Draken…

• Hammond  

Sama Dobrota!

• babicak  

Kamaraden bajkeři, pro mého kamaráda Romana prosím o aktuální info sjízdnosti Bílého potoka z Bíteše na Šmelc.

• Excel  

Se zeptej Romana.

• p@X  

Zrovna jim domluv údržbu náb a výměnu středu ;)

• LM  

Tak ještě můžou přebrodit s kolem na zádech/nad hlavou :-)

• pepek  

Sjízdnost na kajaku? Ta bude asi dobrá, nebál bych se ani příliš častého přenášení.

• babicak  

Jste večeřeli vtipnou kaši, ni?

• p@X  

Co si tak matně pamatuji, tak i v největším suchu jsou některé brody po střed. V ne jsem jel Haldu od Bizona, což normálně bývá vyschlý čůrek, kolmo bez nároku, šlo to jen přes vyskládané splávky pěšky s oporou o kolo.

• RomanH  

Loni i predloni jsem dal Bilej potok suchou nohou. Letos me to jeste ani nenapadlo zkouset. Ono to treba pujde, ale odhaduji to az tak na zari. Minulej tejden jsem jel pres Jasinku a ta byla na hrane.

Na druhou stranu, treba Shimano stred stoji cca 250 Kc a pokud bude teplo, proc se nepobavit.

• Tom475  

Zitra odpo to jedeme s borcama z prace, tak jsem zvedav.

• RomanH  

Palec hore, Tome. Pro zmenu opet chcije, spravne pocasi pro Delniky MTB ;-)

• p@X  

Že ty máš střed za dvěstěpáďo, neznamená, že to tak maj ostatní :) PF, Sram (DUB), speciální šroubovací PF… to už jsou jiný cenovky.

• pepek  

O kolik to tak přibližně asi zhruba řádově zvedne výkon, takový drahý střed?

• p@X  

Tam nejde o výkon, jde o to, že ty Al PF se šroubují do sebe, takže to nejsou jen nalisované plastové misky, mají být i lépe utěsněné prý.

• RomanH  

Tak to zase musi byt super utesnene a vecne, ne ? :-) A vubec, kolo nepatří do vitriny. Na co mne bude super draha vec, kdyz ji ze strachu nebudu pouzivat ?

• Paja  

Nevim jak na tom kajaku, o kousek vedle je Bobruvka pod limitem ;)

• babicak  

Tak jsem si při výměně šlapátek vzpomněl na včerejšího Obďu a jeho 30 cm klíč. 2 imbusy jsem zničil a nemaje 15 stranové, jsem šel za kámošem a s pomocí trubky se povolení SPD podařilo. Podařilo se, šlapky namontované.

• pepek  

klíč

• RomanH  

:-)

Hned jsem si vzpomnel na Lubosa Lakatosa

• p@X  

Hoši, ony ale existují i jiné pedály než 520 :) XT, XTR, tam vám nástrčák je na nic.

• RomanH  

Tak, treba i Time. Nicmene vazelina na zavity, a na imbus pripadne nasadit trubku. Nahrivat jsem jeste nemusel, tuk tuk.

• obda  

Hochu, já tim, kromě svých 520, montuju celé rodině platformy ;)

• pepek  

Ten model mao-tse-tung je lepší, je ohnutej tak akorát, aby sis neodřel ruku o zuby

• obda  

Model mao-tse-tung má oproti tomuhle krátkou páku. Navíc je to tak dlouhý, že se zubům bezpečně vyhneš :)

• Paja  

Proc ty pedaly mate tak dorvany?

• obda  

Tak šlo by to i kratším, ale s tímhle je pohodlná práce :) Zvyk jsem si na to v mládí v servisu, tak jsem si klíč jako dospělej koupil :) A občas se pedál do kliky zakousne, popřípadě výrobce nenamazal závit…

• mastihuba  

Bych nečekal ze v dílně kde stoji nabrousena husqarna chybi vercajk na blby kolo :)

• pepek  

Kde potřebuješ na Husqvarně patnáctku klíč?

• Excel  

na šlapátka

• babicak  

Přesně. Dík kamaráde, že ses mně zastal:-).

• mastihuba  

tak třeba na tlumič XT sem vytočil až po nalezení favoriťácké brašničky s univerzálním starým placatým klíčem, takže ono je to trochu obousměrný. Nicméně to cyklistu nadšence neomlouvá z absence placatýho pedálovýho klíče, kterej je nejpoužívanější klíč na všech domácích kolech

• p@X  

Loučka bývá obvykle úplně vyschlá, což teda o víkendu nebyla…

• Paja  

Vsak taky neni, v cervnu byla sjizdna 5 dnu a predtim za 5 let od kvetna do zari celkem 2 dny.

• obda  

Kromě vody to taky bývá touto dobou hnusně zarostlé.

• mastihuba  

Kam zmizelo 100 parkujicich aut po zavedení nocni modré zóny na stankove? Jako bych se vratil 15 let zpatky.

Východní klíče přeju hladkého let pres úrodnou Hanou a dobry pocasi na horní nádrži a cervenohorskym se­dle.

• obda  

Na Staňkově to ale začne platit až přesně za měsíc…

• pepek  

Bernie jak mladý orel

• RomanH  

Neco na te silnici je. 23mm plaste nabusene na 110 psu, odsejpa to jak svina, zadnej hmyz, slahouny. Krasnych predobedovych 99 Km s par gravel vlozkama.

Na te treti fotce je byvaly PincLagr Jitrenka (dnes Autokemp na kopci), kde jsem byl v mladi na par nucenych pobytech.

• Excel  

Podle BF bys tam mel mit tak max 60 psu a jelo by to jeste lip :,–)

• JSt  

to by se mu tam musely vlezt minimalne vosmadvacitky. ;-)

• p@X  

Skalákův mlýn aneb undergroundové peklo :) Hudební absťák trvá.

Některé pivce to s tetrahopem přehánějí, havlíčskobrodský Rebel hořká 11° tak připomíná Rohozec/Svijany.

• pepek  

.

• p@X  

Pro mě ta cyklistika nejni, aneb návrat k prochcávajícím užovkám. Přitom já gumárenský grál už měl objevený.

Dnes bych snes návleky a čepku.

• scoty  

Hmm, soudruh vyrazil na pvc trail.. :)

• RomanH  

Tak ty poluce nemaji na funkci rotlinare prakticky zadnej vliv. A mam k nim zajimavej poznatek – nastavaji hlavne ted v lete. Jeste v kvetnu jsem mel boky cisty (a prestaly to delat nekdy na podzim).

• p@X  

Vliv to nemá, ale pokaždý, když jdu z hajzlu, tak to co vidím pod mísou, vidím i na chodbě ve výšce očí :)

• JSt  

to je svobodak? :-)

• scoty  

Ze svoboďáku jseš za 10min na polu… ;-)

• obda  

To mi připomíná charakteristiku Jihlavy: jediný krajský město, kde z hlavního náměstí vidíš pole :D

• scoty  

Tak Jihlava měla své divy už za sociku:

Nemocnice u hřbitova, Gottwald (socha) před soudem, tank namířený na východ atd… :-D

• Motyll  

Když je to tu samej OFT, jeden přidám…

Dneska mi jedna madam na prázdným parkovišti zaparkovala tak, že sem málem lezl spolujezdcem. To hlava nebere :)

Ale sou horší věci na světě… :)

• p@X  

Mám nakoupíno, východňárům ať třeba rupne žilka, taky je mám rád.

• mastihuba  

Zdedils vnoučata? :)

• p@X  

Moje děcka by měly všecko: Lego, vláčky, autodráhu, … akorát by na to nesměly šahat :)

• babicak  

Parádní stočtyřicetosmička, kde ji prodávají?

• pepek  

U Wagnera. Můžeš mít i růžovo-fialovou, ale 750 Kčs :-( Vyplázneš 750 a děcka se pak perou o to, kdo vleze do krabice a zavře se tam.

• obda  

Viditelně v Globu :)

• babicak  

Viditelně – podle čeho to má jeden poznat, když tam byl naposledy před 10 lety? Zítra přijedeš? Plánuje Jaroslav, tak možná místo srazu nebude v Marihuánským.

• obda  

Já neříkám, že to tam vidí každý ;) Jinak podle zeleného vozíku. Zítřek zatím plánuju, nicméně spousta mých plánů šla za poslední dva týdny kompletně do p… Pokud chcete rozesmát Boha, řekněte mu o svých plánech. Snad to teď bude lepší.

• Motyll  

Pod pravým předním kolem Tatry, na čele vozíku, je jasně vidět logo Globus :)

• babicak  

Po důkladném překopání zahrady o rozloze tří arů, se ukázalo, že do hlíny zahrady, obklopující domek ze dvou stran, Cimrman nezakopal zhola nic. Hned po tom co tajemník Čepelka odložil krumpáč, nachází Jaroslav Weigel v jeho násadě důmyslně maskovanou dutinu a v ní nebojácnou protirakouskou báseň Svou pravdu nebudeme skrývat.

• obda  

Tak Klajdovka a Marihuánský už velký rozdíl není :D Samo sraz nestíhám, ale vyrazím.

• Motyll  

Kdybys byl někdy na vojně, koupíš si růžovou jak Pepek :)

• babicak  

A kraťásky růžové, to má Pepa taky?

• p@X  

Měli jsme jako první pětadevadesátky (vycházkové).

• Excel  

SPECNAS

• p@X  

Podle tohoto článku to vypadá, že ještě za mé služby byly rakety v Rapoticích, Sokolnicích, Ořechově a Neslovicích.

• mastihuba  

Ten za tebou vypada skoro jak akademik :)

• p@X  

Je to Horákov, kde býval komplet S-125 Něva, stejně jako v Ořechově

By mě zajímalo o kolik let jsem vlastně ty rakety (Horákov i Unín 1996) minul.

• babicak  

Za Tebe už žádné rakety PVOS na základně v Horákově nebyly?

• p@X  

Ne.

Koncem roku 1994 byla 76. protiletadlová raketová brigáda v rámci transformace AČR reorganizována na 42. plrb ve složení:

1.plrs (Rosice) Rapotice S-200 Vega

2.plrs (Rosice) Rapotice S-75M Volchov

3.plrs Sokolnice S-125 Něva

4.plro Ořechov S-125 Něva

+ technický oddíl Neslovice

V roce 1999 byla 42. plrb zrušena.

• obda  

Sem měl o dost štíhlejší ksicht ;)

• Jaroslávek  

To za tebou je baba ?

• p@X  

Baba v přijímači, kdy se nesmí na vycházky, mezi nadrženýma borcama těsně po střední škole, by asi byla trochu chuděra :)

• RomanH  

Ja si Katku na pokoj dotahnul uz v prijimaci (Policka). Pravda, po viteznem utkani v kickboxu nad mazakem :-) Na rote (Slatina) uz to bylo uplne v pohode, bo pod nas patrila sluzba na brane se samostatnym smajchl kabinetem.

• p@X  

Já tehdy vůbec netušil, kam nás to zavřeli, přitom hospa U Raka (či jak se to teď jmenuje) v Marihuánským, je vzdálená cca 1 km :)

• JSt  

ma to sjety gumy.

• overkill  

Ochutnal někdo Jehnitz?Začíná to být past vedle pasti :-)

http://jehnickepivo.cz/

• p@X  

Jj, začíná být po čtyřicítce problém na silnici se spodním úchopem a v terénu se zadním výpletem :)

• Excel  

Neděla?

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.