• Paja

Chtel jsem to puvodne nechat Maňasovi, kdyz ted ma cas ponocovat, ale pak jsem si rekl ne, zadny darky, hned by to zamykal…;)

• mastihuba  

To je neuvěřitelný jak ten cas letí, sem na to za mesic snad ani nesednul. :)

Jo pardon, 15.6. Mam zářez.

• RomanH  

Tento Yeti se mi fakt libi.

• Polka  

Ta zadní stavba a barevný výběr je hnus (subjektivní). Koukal jsi na tohle? Cenově daleko příjemnější ;-)

• RomanH  

Tak ta tyrkysova k Yeti patri

• Paja  

Jo, subjektivni, mne se treba zadni stavba i ta barva libi (nebo treba klasicka Bianchi), to Izzo neni tak netradicni, ale vypada taky dobre.

• pepek  

Líbí?! Nějaký podivný jednocep s kulisou? Kde je tvůj ideál bezudrzbovosti?

• Paja  

Ideal bezudrzbovosti? Nespletl sis me s Romanem nebo Exikem?

Mne se to libi vzhledove a barvou, technicky fully nejsem schopen posuzovat, dohromady jsem na nich ujel tak kilometr.

• pepek  

No spletl, nějak jsem myslel, že píšu Romanovi :-)

• p@X  

Chtěl nám naznačit, že se dostává do klasického bludného kruhu, a rád by se zas chvíli pohoupal :)

• pepek  

Jj, to jsou ty pózy: „Su mladej orel, lehce všechno odpružím rukama“ – a pak doma léčí záda obklady z mladých, bílých koz.

• RomanH  

Krcni pater me bolela z RB a M96, z Gena ne, tuk tuk

• Excel  

Ta bolest zad z full HT, to je nejaka urban legeneda borcu zdegenerovanych z kancelarske ses­le?

• RomanH  

Rekl bych ze asi ano, + XC natazenej posed se zaklonenou hlavou. To jsem ted odboural a je mi na full HT fajn.

• JSt  

bolest zad z kola podle me nemuze byt zapricinena nicim jinym nez spatnym posedem nebo nejakou chybou s kolem nesouvisejici. prece, kdyz vidim, ze vjizdim do neceho drncavyho, stoupnu do pedalu a otresy tlumi nohy mozna lip nez kdejaka zadni stavba. navic pri tom zada protahnu. ;-)

• RomanH  

Ale houby. Yeti, Ibis Mojo a stary Intense Tracer byly vzdy moje srdcovky. Ram Yeti v akci na CRC mi bohuzel v roce 2012 utekl. Toz tak.

• Paja  

To je pekny…cena uz min ;)

• RomanH  

jj. Treba az budem velci kluci… :-)

Nicmene i tak, nasobne vetsi radost z jizdy ci cas straveny na biku to asi neprinese. Ale ne ze bych se na tom nechtel svezt.

• Macik  

Koukal jsem na něho a zdá se to bejt dobrej univerzál. Jen nechápu, že na všech fotkách maskují tu trčící spodní trubku klikama. To je to vážně tak hnusný? To je už jak produktové fotky iPhonu a výřez v displeji…

• Excel  

Mně se to nelíbí, bovden vedenej vnitřkem, ale u mufny vyhřezne jak chlupatý vajco ze slipů.

• p@X  

Zase se nedaří, Poutníková grupa se rozpadá, sósed mi půjčil kamerku, tak mám pěkný záběry na rodla a štanglu :/

• Polka  

Nezasírej nový vlákno a piš to do starýho dokud ještě není zamčený. Demotivuješ celou skvadru!

• Paja  

Vole;) nic nezamykam, nejsem Jarda.

• p@X  

Napiš rovnou, že tě seru ;)

• Polka  

Nejen mě, to ti snad musí být dávno jasný ;-)

• p@X  

Dnešek měl být radostný se záběry z Křížofky a příjemný večer, jak se to dokáže během 5 minut úplně obrátit.

• p@X  

Kdyby někdo nepochopil tu fotku: Chupacabra („vysávač koz“), mýtické zvíře, ve skutečnosti kojot/pes napadený svrabem.

V dubnu 2015 v brněnské městské části Kohoutovice procházející se žena spatřila a vyfotografovala neznámé zvíře. V diskuzích a médiích bylo následně označeno za čupakabru. Podle vyjádření zoologů šlo pravděpodobně o vyhublého bezsrstého psa.

• RomanH  

No a co Krizofka v tomto setupu ?

• p@X  

Špatná konstelace :D Zatím mi bez sedla povolují nohy a vnitřní stehna ho stále marně hledají :)

• Excel  

Dokud nepovolujou sverace, tak je to cajk.

• obda  

Měl si to vzít dneska hore, není tu s kým pokecat :-/

• Macik  

To se naučíš, chce to trénovat. Na poprvé je to velký nezvyk nemít sedlo, tam kde je člověk zvyklej. Z tohoto pohledu asi není úplně chytrý hned zkoušet Křížovku :-). Kolo je i po úpravách moc hezký.

• LM  

Jak si objel ten chybějící kus staré zelené TZ? Podle nového značení po asfaltu, nebo ses tam taky jebal to lesáckou cestou-necestou po těžbě? :-)

• JSt  

jednou jsem u znojma na prasivou lisku volal myslivce. :-)

• Motyll  

Co si mám dát? ;)

• obda  

Cokoliv od Zichovce je dobré.

• Excel  

Buchenwald a Manko Gay. Nachmelená píča taky nezní špatně.

• Hammond  

Pofrčím na Vzpírárnu na jednoho Albrechta…

• p@X  

Leze to dost do peněz, kór ve štatlu, každý den pomalu 5ks, když si dám meníčko a k tomu zasyčí 2 Pilsnery, je to hned přes 200,–, večer Zmije, Draken…

• Hammond  

Sama Dobrota!

• babicak  

Kamaraden bajkeři, pro mého kamaráda Romana prosím o aktuální info sjízdnosti Bílého potoka z Bíteše na Šmelc.

• Excel  

Se zeptej Romana.

• p@X  

Zrovna jim domluv údržbu náb a výměnu středu ;)

• LM  

Tak ještě můžou přebrodit s kolem na zádech/nad hlavou :-)

• pepek  

Sjízdnost na kajaku? Ta bude asi dobrá, nebál bych se ani příliš častého přenášení.

• babicak  

Jste večeřeli vtipnou kaši, ni?

• p@X  

Co si tak matně pamatuji, tak i v největším suchu jsou některé brody po střed. V ne jsem jel Haldu od Bizona, což normálně bývá vyschlý čůrek, kolmo bez nároku, šlo to jen přes vyskládané splávky pěšky s oporou o kolo.

• RomanH  

Loni i predloni jsem dal Bilej potok suchou nohou. Letos me to jeste ani nenapadlo zkouset. Ono to treba pujde, ale odhaduji to az tak na zari. Minulej tejden jsem jel pres Jasinku a ta byla na hrane.

Na druhou stranu, treba Shimano stred stoji cca 250 Kc a pokud bude teplo, proc se nepobavit.

• Tom475  

Zitra odpo to jedeme s borcama z prace, tak jsem zvedav.

• RomanH  

Palec hore, Tome. Pro zmenu opet chcije, spravne pocasi pro Delniky MTB ;-)

• p@X  

Že ty máš střed za dvěstěpáďo, neznamená, že to tak maj ostatní :) PF, Sram (DUB), speciální šroubovací PF… to už jsou jiný cenovky.

• pepek  

O kolik to tak přibližně asi zhruba řádově zvedne výkon, takový drahý střed?

• p@X  

Tam nejde o výkon, jde o to, že ty Al PF se šroubují do sebe, takže to nejsou jen nalisované plastové misky, mají být i lépe utěsněné prý.

• RomanH  

Tak to zase musi byt super utesnene a vecne, ne ? :-) A vubec, kolo nepatří do vitriny. Na co mne bude super draha vec, kdyz ji ze strachu nebudu pouzivat ?

• Paja  

Nevim jak na tom kajaku, o kousek vedle je Bobruvka pod limitem ;)

• babicak  

Tak jsem si při výměně šlapátek vzpomněl na včerejšího Obďu a jeho 30 cm klíč. 2 imbusy jsem zničil a nemaje 15 stranové, jsem šel za kámošem a s pomocí trubky se povolení SPD podařilo. Podařilo se, šlapky namontované.

• pepek  

klíč

• RomanH  

:-)

Hned jsem si vzpomnel na Lubosa Lakatosa

• p@X  

Hoši, ony ale existují i jiné pedály než 520 :) XT, XTR, tam vám nástrčák je na nic.

• RomanH  

Tak, treba i Time. Nicmene vazelina na zavity, a na imbus pripadne nasadit trubku. Nahrivat jsem jeste nemusel, tuk tuk.

• obda  

Hochu, já tim, kromě svých 520, montuju celé rodině platformy ;)

• pepek  

Ten model mao-tse-tung je lepší, je ohnutej tak akorát, aby sis neodřel ruku o zuby

• obda  

Model mao-tse-tung má oproti tomuhle krátkou páku. Navíc je to tak dlouhý, že se zubům bezpečně vyhneš :)

• Paja  

Proc ty pedaly mate tak dorvany?

• obda  

Tak šlo by to i kratším, ale s tímhle je pohodlná práce :) Zvyk jsem si na to v mládí v servisu, tak jsem si klíč jako dospělej koupil :) A občas se pedál do kliky zakousne, popřípadě výrobce nenamazal závit…

• mastihuba  

Bych nečekal ze v dílně kde stoji nabrousena husqarna chybi vercajk na blby kolo :)

• pepek  

Kde potřebuješ na Husqvarně patnáctku klíč?

• Excel  

na šlapátka

• babicak  

Přesně. Dík kamaráde, že ses mně zastal:-).

• mastihuba  

tak třeba na tlumič XT sem vytočil až po nalezení favoriťácké brašničky s univerzálním starým placatým klíčem, takže ono je to trochu obousměrný. Nicméně to cyklistu nadšence neomlouvá z absence placatýho pedálovýho klíče, kterej je nejpoužívanější klíč na všech domácích kolech

• p@X  

Loučka bývá obvykle úplně vyschlá, což teda o víkendu nebyla…

• Paja  

Vsak taky neni, v cervnu byla sjizdna 5 dnu a predtim za 5 let od kvetna do zari celkem 2 dny.

• obda  

Kromě vody to taky bývá touto dobou hnusně zarostlé.

• mastihuba  

Kam zmizelo 100 parkujicich aut po zavedení nocni modré zóny na stankove? Jako bych se vratil 15 let zpatky.

Východní klíče přeju hladkého let pres úrodnou Hanou a dobry pocasi na horní nádrži a cervenohorskym se­dle.

• obda  

Na Staňkově to ale začne platit až přesně za měsíc…

• pepek  

Bernie jak mladý orel

• RomanH  

Neco na te silnici je. 23mm plaste nabusene na 110 psu, odsejpa to jak svina, zadnej hmyz, slahouny. Krasnych predobedovych 99 Km s par gravel vlozkama.

Na te treti fotce je byvaly PincLagr Jitrenka (dnes Autokemp na kopci), kde jsem byl v mladi na par nucenych pobytech.

• Excel  

Podle BF bys tam mel mit tak max 60 psu a jelo by to jeste lip :,–)

• JSt  

to by se mu tam musely vlezt minimalne vosmadvacitky. ;-)

• p@X  

Skalákův mlýn aneb undergroundové peklo :) Hudební absťák trvá.

Některé pivce to s tetrahopem přehánějí, havlíčskobrodský Rebel hořká 11° tak připomíná Rohozec/Svijany.

• pepek  

.

• p@X  

Pro mě ta cyklistika nejni, aneb návrat k prochcávajícím užovkám. Přitom já gumárenský grál už měl objevený.

Dnes bych snes návleky a čepku.

• scoty  

Hmm, soudruh vyrazil na pvc trail.. :)

• RomanH  

Tak ty poluce nemaji na funkci rotlinare prakticky zadnej vliv. A mam k nim zajimavej poznatek – nastavaji hlavne ted v lete. Jeste v kvetnu jsem mel boky cisty (a prestaly to delat nekdy na podzim).

• p@X  

Vliv to nemá, ale pokaždý, když jdu z hajzlu, tak to co vidím pod mísou, vidím i na chodbě ve výšce očí :)

• JSt  

to je svobodak? :-)

• scoty  

Ze svoboďáku jseš za 10min na polu… ;-)

• obda  

To mi připomíná charakteristiku Jihlavy: jediný krajský město, kde z hlavního náměstí vidíš pole :D

• scoty  

Tak Jihlava měla své divy už za sociku:

Nemocnice u hřbitova, Gottwald (socha) před soudem, tank namířený na východ atd… :-D

• Motyll  

Když je to tu samej OFT, jeden přidám…

Dneska mi jedna madam na prázdným parkovišti zaparkovala tak, že sem málem lezl spolujezdcem. To hlava nebere :)

Ale sou horší věci na světě… :)

• p@X  

Mám nakoupíno, východňárům ať třeba rupne žilka, taky je mám rád.

• mastihuba  

Zdedils vnoučata? :)

• p@X  

Moje děcka by měly všecko: Lego, vláčky, autodráhu, … akorát by na to nesměly šahat :)

• babicak  

Parádní stočtyřicetosmička, kde ji prodávají?

• pepek  

U Wagnera. Můžeš mít i růžovo-fialovou, ale 750 Kčs :-( Vyplázneš 750 a děcka se pak perou o to, kdo vleze do krabice a zavře se tam.

• obda  

Viditelně v Globu :)

• babicak  

Viditelně – podle čeho to má jeden poznat, když tam byl naposledy před 10 lety? Zítra přijedeš? Plánuje Jaroslav, tak možná místo srazu nebude v Marihuánským.

• obda  

Já neříkám, že to tam vidí každý ;) Jinak podle zeleného vozíku. Zítřek zatím plánuju, nicméně spousta mých plánů šla za poslední dva týdny kompletně do p… Pokud chcete rozesmát Boha, řekněte mu o svých plánech. Snad to teď bude lepší.

• Motyll  

Pod pravým předním kolem Tatry, na čele vozíku, je jasně vidět logo Globus :)

• babicak  

Po důkladném překopání zahrady o rozloze tří arů, se ukázalo, že do hlíny zahrady, obklopující domek ze dvou stran, Cimrman nezakopal zhola nic. Hned po tom co tajemník Čepelka odložil krumpáč, nachází Jaroslav Weigel v jeho násadě důmyslně maskovanou dutinu a v ní nebojácnou protirakouskou báseň Svou pravdu nebudeme skrývat.

• obda  

Tak Klajdovka a Marihuánský už velký rozdíl není :D Samo sraz nestíhám, ale vyrazím.

• Motyll  

Kdybys byl někdy na vojně, koupíš si růžovou jak Pepek :)

• babicak  

A kraťásky růžové, to má Pepa taky?

• p@X  

Měli jsme jako první pětadevadesátky (vycházkové).

• Excel  

SPECNAS

• p@X  

Podle tohoto článku to vypadá, že ještě za mé služby byly rakety v Rapoticích, Sokolnicích, Ořechově a Neslovicích.

• mastihuba  

Ten za tebou vypada skoro jak akademik :)

• p@X  

Je to Horákov, kde býval komplet S-125 Něva, stejně jako v Ořechově

By mě zajímalo o kolik let jsem vlastně ty rakety (Horákov i Unín 1996) minul.

• babicak  

Za Tebe už žádné rakety PVOS na základně v Horákově nebyly?

• p@X  

Ne.

Koncem roku 1994 byla 76. protiletadlová raketová brigáda v rámci transformace AČR reorganizována na 42. plrb ve složení:

1.plrs (Rosice) Rapotice S-200 Vega

2.plrs (Rosice) Rapotice S-75M Volchov

3.plrs Sokolnice S-125 Něva

4.plro Ořechov S-125 Něva

+ technický oddíl Neslovice

V roce 1999 byla 42. plrb zrušena.

• obda  

Sem měl o dost štíhlejší ksicht ;)

• Jaroslávek  

To za tebou je baba ?

• p@X  

Baba v přijímači, kdy se nesmí na vycházky, mezi nadrženýma borcama těsně po střední škole, by asi byla trochu chuděra :)

• RomanH  

Ja si Katku na pokoj dotahnul uz v prijimaci (Policka). Pravda, po viteznem utkani v kickboxu nad mazakem :-) Na rote (Slatina) uz to bylo uplne v pohode, bo pod nas patrila sluzba na brane se samostatnym smajchl kabinetem.

• p@X  

Já tehdy vůbec netušil, kam nás to zavřeli, přitom hospa U Raka (či jak se to teď jmenuje) v Marihuánským, je vzdálená cca 1 km :)

• JSt  

ma to sjety gumy.

• overkill  

Ochutnal někdo Jehnitz?Začíná to být past vedle pasti :-)

http://jehnickepivo.cz/

• p@X  

Jj, začíná být po čtyřicítce problém na silnici se spodním úchopem a v terénu se zadním výpletem :)

• Excel  

Neděla?

• p@X  

Že by nikomu nechyběla tapetage?

Celkem zajímavý trail Bobovka (Tanvaldský Špičák): https://youtu.be/ctgod5HAmRA?…

Bez poletů už to dneska nejde.

• Hammond  

Hrozně to letí.

• p@X  

Žito vylezl a vzal si na pomoc Fanána: https://youtu.be/XA3Wc1N5QK4?…

• p@X  

Kua, zbavil jsem se slonka a už mi to zase šrotuje, jak se to dá léčit?

• Excel  

520% ceny Shimana?

• RomanH  

Za jeden zub navic. K nezaplaceni :-)

• p@X  

Ještě má Tínič Gabaruk 10–52 XD kazetu, bez toho nového velkého schodu na konci u Sramu…

Já totiž mám zánovní vajco 34z, to stávající 32z stále chroupe a už mě to seje.

• LM  

Mám pro tebe řešení:

• 32/50 = 0.64
              • 34/52 = 0.6538

Tj. i s tou novou kazetou budeš mít těžší převody.

ps: u svého oválného Garbaruku jsem vyměnil moc pozdě řetěz, trochu se to vymačkalo a teď s novým řetězem to chroupe jak sviň :-/

• p@X  

Já lehčí nepotřebuji, ale mám sjetý spodek kazety. Ono by to chtělo asi original převodník, Sram dělá ocelový, kterých jsou plné bazary, oval jen Al.

• p@X  

Nové X01 je oproti XT cca 3× dražší :) :/

• Macik  

Nevím, mě se ty nové Eagle kazety nelíbí, ten skok je moc velikej. 10–50 mi vyhovuje na vše. A upřimě, mám vpředu klasiku 32z a ten 10z pastorek vzadu používám minimálně (kola 29×2,25). Jsem holt jen výletník :)

• p@X  

Mně se to právě líbí, kdyby mně Dušo dal desítku za X01 kazetu, šaltr, řazení… ;)

• Excel  

Lepší by bylo kdyby ti dal jenom tu desítku.

• p@X  

Teď jsem tam lópnul jednu břeclavskó, ale vůbec mě to neprobralo, dnes je špatný tlak a Bio, zítra určo bude hnusně :)

• LM  

Zkoušel jsi ráno studenou sprchu? To funguje na 100% :-D

• p@X  

Desítka je o ničom, to chce aspoň šestnáctku…

• Excel  

A nechceš ode mě fixku, za nějakej drobnej peníz? Bude k mání, na takový to prcání po městě a zabrání místa v bytě. ;-)

• Jaroslávek  

Kamarád shání levnýho grevla …

• p@X  

… jsou stále v kurzu a je to vybraný, Dekáč, Kellys…

• p@X  

Tohle prý měli v Prioru u Hlavasu v L za 12…

• Paja  

…nebo si podle spisku páně Batisty omévat přirození vlažnó vodó :D

• Jaroslávek  

Nebude.

• babicak  

Namátkou 1. e-shop:

Kazeta GX Eagle 4.390

Hazka GX Eagle 2.549

Řaení GX Eagle 850

Řetěz GX Eagle 529

Celkem 8.318,– Kč a mám vše nové.

• p@X  

Ale GX je nýtovaný shit na úrovni Alívka :)

https://www.tsbohemia.cz/default.asp?…

• babicak  

Jako že je horší než moje stávající SunRace?

XO1 Eagle stojí cca 8.000 Kč, rozdíl oproti GX je cca 3.600, pak bych se dostal na vše nové s X01 kazetou na 11.900 Kč. :-).

• p@X  

Šaltr GX byl taky nespolehlivý, X01 5000,–, řazení 3…

• babicak  

A to jsem si původně chtěl koupit Garmina 530 s tím, že to ještě nějaký ten rok na 11 převodů ušlapu. Teď jsi mne nahlodal. Ta GX sad již není taká velká řacha.

• p@X  

Nebo SLX šaltr, XT řazení + Gabaruk 10–52 na XD ořech :)

• babicak  

To máš zajímavý nápad, kazeta má cca 340g a stojí kolem 6 litrů. A bude to fachat?

• p@X  

Dlouhodobé zkušenosti asi ještě nebudou…

• pepek  

moje váží o 3g víc a stála: 250 Kčs. Vydrží mi, počítám, tak 10 000 km. Ale chápu, že menší rozsah, nestálost nastavení a horší odstupňování taky něco stojí.

• p@X  

Taky bych mohl úplně obrátit a hodit to komplet do XT M8100 včetně klik a brzd, to bych možná ani nemusel teoreticky nic tratit.

• RomanH  

Fakt potrebujes 12 prevodu (respektive vzadu vice nez tech 46 zubu) ? Pokud jo (ve stoupani na Kremesnik mi to teda neprislo ;-)), tak bych volil SLX saltr, XT razeni, SLX kazetu 10–51 a Microspline orech. Funkcni 12s kazety od SRAMu / Garbaruku stoji nesmysl.

• Paja  

Kremesnik by prave s tim prevodem navic vyjel celej.

• RomanH  

Ja myslel, ze ho celej dal.

Sam za sebe bych dnes asi taky volil Shimano 1×12, ale ma to i druhou stranku veci. Ta 11s prehazka je drobna, nikde nic nevycniva, kratke raminko (proste klasika). No a ta 12s je takova „hrca na bakuli“, kladky jak stare Shimano Tourney, delsi raminko (i kdyz celkove mi prijde o fous drobnejsi a vice schovana nez SRAM 12s). Ta 11s chodi pekne, nevadi ji bordel.

• p@X  

Tak to je, něco za něco, nic není ČB, navíc s těma 52z musí zase o nějaký mm níž…

• RomanH  

Je i 11s varianta s 10–48 od Hope Je levnejsi nez ten Garbaruk a je i lehci, ale i tak souhlasim s Lesem. Na to nase domaci m*dani…

Edit : Hmm, tak aby to nebylo tak jednoduche, tak pouze na HOPE orech

• RomanH  

Nemusi to byt az tak uplne pravda

Otazkou je, co v terenu. Kazdopadne zajimavej poznatek.

• p@X  

Nevím, jaké je resumé, ale na 50z bude rozhodně lépe řadit ve sračkách 12s šaltr než 11s. Při ceně SLX M7100 nemá smysl vůbec nic řešit.

• RomanH  

No slo o to, ze to (minimalne v tom stojanu) chodi i s tou drobnou hazkou. Resume tam zaznelo – pokud nepotrebujete setrit, kupte si komplet 12s. Ja zatim zustanu u 11s a jako dalsi kazetu vezmu ten Dusanuv SunRace 10–46.

• p@X  

Tvl, kvůli jednomu obrázku „meděnýho“ Sramu, celý den zabitý, hafo zbytečných postů :)

• RomanH  

Nebylo to zbytecne. Uz ted vis, ze samotnej 52 pastorek Te neuspokoji, kdyz ma Rotor 1×13. No a Franta Ti po case tu financni ztratu alespon trosku zmirni.

• p@X  

Mám zánovní kazetu z plusek, takže pro mě jsou všechny varianty ekonomický nesmysl :)

• mastihuba  

franta muže i variantu hope, pokud by byl ořech pro2 EVO kompatibilní s pro2 ale už teď vím že není, protože evo 2 má jinej průměr ložisek :) takže jsem ušetřil 200 eček za kazetu plus dalších X za ořech. Krom toho mi 11–46 vyhovuje, když vim že mám před sebou šlapání do kopce, tak si stejně vezmu jen lepší boty :)

• les  

Vyhodit takový love do hajzlu skrz jeden zoubek na kazetě šlapacího kola, to už není ani fetiš, to je nějaká picyglodeviace­. Ale..

• pepek  

image, voe!

• p@X  

Taková je doba, prý lidi nemaj prachy: https://rotorbike.com/…ormance.html

• mastihuba  

Az se toho budes v zime zbavovat, tak si na mne vzpomen. Dobre ti to zaplatím :)

• mastihuba  

Bych ten jeden zub vubec nepodcenoval. Sem si taky myslel ze jen vymenim prasklou baterku a nekde v ikea koupím kuchyňskou linku za dve pětky a uz bouram podlahu v druhe cimre a mam objednanou firmu na novou strechu :)

• Excel  

Přitom jsme to mohli udělat celý z likusáku :-/

;-)

• mastihuba  

Tak velky na vestavbu likusaku je to dost. Podlahy nutne betonovat nemusim a nasypat tam liapor a namrdat na to osb desky zvládne kazdej sulin. :)

• RomanH  

Ja se zitra chystal menit ventil ve sprchove termo baterii Grohe. Trosku jsi me vydesil :-)

• mastihuba  

Ted sem mluvil s borcem co rikal ze maji tak tvrdou vodu ze po 10 letech musel vydělávat trubky a dávat novy. Jak dlouho tam bydlíš? :)

• Polka  

Jen ventil? Aha…a já kdysi kupoval rovnou novou :-) Ta původní byla naštěstí darem.

• RomanH  

Ventil. Dodani trvalo pres 2 mesice a cena 1/3 nove baterie. Pred rokem jsem menil kartusi v kuchynske a nemlich to stejne. A to jsem si myslel, ze na Grohe nebudu muset sahnout. Do obycejnych baterii v panelaku jsem sice lezl pomalu ob rok, ale bud stacil novy o-krouzek, nebo soucastka z prvniho obchodu na ulici za par penez.

• pepek  

Neboj, EU už prý na tom dělá :-)

• Polka  

A ten ventil je k čemu? Mně tehdy přestala fungovat ta termo-funkce resp. netekla prostě teplá, tak jsem vzal nějakou levnější Grohe a zatím dobrý.

• RomanH  

Ventil je kvuli prokapavani. Na termo-funkci se musi menit termo-ventil, ten je na druhe strane. No a na kuchynske je zase skladana kartuse – taky to prokapavalo.

No, vydrzelo to cca 13 let. Nasi pritom menili Groheho po 20 letech jen kvuli designu, nikde zadnej problem. Me ale spise stve, ze SIKO neni schopno takove dily dodat kdyz ne na pockani, tak do tydne.

• p@X  

Nám začala téct v baráku teplá skoro vařící.

• JSt  

…jen podlehnuti konzumu.

soucasny alivio je vpodstate na urovni xt v roce 2003. vsichni jezdime prakticky furt to samy hovno, ale napisem alivio bychom pohrdli. :-)

• p@X  

Obráceně, účinnost brzd a velikost kladek XTR je na úrovni Alivia :)

• Macik  

Jasný souhlas, teď jsem vyměnil řazení a hazku GX Eagle za bazarový X01 E. Mám z toho lepšího nápisu velmi dobrý pocit. Za jízdy to řadilo předtím i teď. Uvědomuju si jakej jsem idiot… :D

• p@X  

Bazarový bych teda neriskoval, pokud nebyla jistota minimálního nájezdu.

• Jaroslávek  

Právě jsi mi vymluvil dvanáctku. Děkuji.

• scoty  

Kterým výjezdem jste jeli na Křempl?

Je jich tam 7 tuším..;-)

• Motyll  

Tvl mám s NX naježděno víc km než ty tady bezduchých příspěvků a kupodivu to funguje bez problému… Divný.

• p@X  

NX se začalo prodávat až po GX, takže se možná poučili. Když začalo GX, byla to tady hysterie s ohýbáním zubů a vyrvávajícím se šroubkem horní kladky. Dnes by imho stavěl bike na Sramu málokdo. Chybí sada mezi GX a X01 :)

• Macik  

Za mě GX naprosto bez problému dvě sezóny na dvou kolech. Problémy jsou hlavně na B-F 

• p@X  

Spokojení uživatele se nechlubí, já ty fotky ale mám navždy uložené v paměti.

Proč měnil GX šaltr Karoš?

• Karaya  

Za mě optimální kombo: GX řazení, XTR nebo XT hazka, X01 kazeta.

• novcze  

když už se mluví o SRAMu, s čím u Shimana jsou srovnatelné tyhle komponenty a je to dobrá kombinace?

Crankset SRAM X1 Eagle Dub Carbon Boost

Shifter SRAM GX Eagle

Rear Derailleur SRAM X01 Eagle Gold

Chain SRAM GX Eagle 12-Speed

Cassette SRAM GX XG-1275 Eagle

a jsou hazky na kazetu 10–50 kompatibilní s 10 – 52 kazetou? Ve SRAMu se neorientuju.

• Excel  

A kdy pojedem, kurva, konecne na tu Milesovku?

• Paja  

Co ze to?

• babicak  

Co děláš v sobotu?

• Excel  

To jeste uplne nevim, ale od Milesovky budu hódně daleko. :-)

• p@X  

A co Květnice, poloviční ale dva hrby? Sjedeš od Velké skály brankou po schodech až k Palcovi za stůl. Během chvilky jich tam 5 lópneš, odletíš domů, ráno se probudíš vyschlej jak tabákový list :)

• LM  

Tak dlouho se jezdí stále delší trasy jenom s bidonem a klíčema od bytu v kapse, až se něco posere.

Dneska jsem při návratovce říznul plášť z boku a dal si pěknou hodinovou procházku vedle kola. No mohlo to být i horší, mohl jsem to říznout už na konci Kaštánka dole u Bílovic :-).

• mastihuba  

hodinová procházka vedle kola je při ryhchlé chůzi do 6km od baráku? pokud bych vzal kružítko, tak kterýmkoli směrem v té vzdálenosti najdu občerstvovnu ze které to posléze dojedu po prázdným kole :)

• LM  

Ještě tak kilák a půl jsem na tom opatrně odjel balancujíc nad vidlicí aby většina váhy byla na předním kole, ale jak se to začalo už moc žvejkat, tak jsem slezl, vynuloval tachometr a pokračoval 5.97 km dal pěšky.

Kolem několika občerstvoven jsem procházel ale nemaje s sebou ani korunu mi to v ničem nepomohlo :-). A radši jsem tlačil než ještě k tomu dokurvit i ráfek.

• mastihuba  

S tema plastama bych se o archy pri pomalé jízdě po asfaltu ničeho nebál. Ale chapu ze kazdej se k materiálu chováme jinak.

Jinak v obcerstvovne se to da zaseknout do futra a půjčit si tam i telefon, ale to je jen rada, kdybys zůstal nekde dal. :)

• LM  

Já jsem to přijal jako trest. Před vyjíždkou jsem si totiž říkal že si nic brát nebudu, protože kolo funguje dobře, mlíko je dolité a není se třeba ničeho bát :-D

• Motyll  

Jj, to znám. Silniční tretry, do dědiny +5 km…, zima a soumrak. Taxi to jistilo 

• nomecz  

Platba mobilem ? S kackama uz nejezdim hodne dlouho :) prijde me ze okolo Brna s bezkontaktem neni problem

• RomanH  

Hodka je jeste cajk. Jinak MHD, odvoz, nebo vypodlozena duse. Nekde jsem slysel i o PUNKu – vycpanej plast listim.

• kankrlicek  

Plášť vycpanej listím je dobré řešení, jen listí musíš nacpat víckrát. Vždycky se slehne, ale tak potřetí je to už slušné.

Galda tu hodinku opatrné jízdy snese – tedy spíš ráfek s galdou. :)

Obojí vlastní zkušenost.

• RomanH  

Jednu nasi celodenni jizdu terenem na Praded (160 Km) absolvoval kamarad na vypodlozene dusi – plast proriznul kus od naseho baraku.

• LM  

Bohužel vše negativ:

• HMD: neměl jsem s sebou šalinkartu ani žádné peníze
          • odvoz: telefon zůstal taky doma
          • duši nevozím už několik let
          • a bez montpák bych ten plášť nesundal (případně potom nenasadil)

No budu teď zas chvíli jezdit s batůžkem. A stavím se v decathlonu pro tu nudli na plavání, kterou použiju jako rádoby insert :-)

• Excel  

Nesmal jsem se ti tu, ani jsem se v duchu neusklib. Dneska spontani akce, vyjel jsem na lehko z Olmiku na sv. Kopecek, a v jednom sjezdu uprostred lesa jsem prorazil gumu, cely, kurva, roky vsechno vozim a dnes jednou jedinkrat nemam nic a kurva toch toto, normalne se pochcim a volam potupne vodvoz, nastesti mam prachy a mobil.

• Hammond  

JEDU.

• RomanH  

A ze museli sahnout i na Rokytnou. Pritom o to podle reportaze nestali ani chatari :-( Skoda, ze za ty prasule nechteji budovat cyklostezky z vesnic do mest po kraji poli vedle hlavnich silnic.

• p@X  

No budu si muset od pátečních kamarádů vyžádat nějaký matroš na tu zadrbanou Křížofku, než tam dají zámkovku.

• Jezevec70  

Když chtěli Ivančice něco stavět, tak raději stezku od viaduktu k Réně aby se dalo při cestě z Kounic vyhnout silnici.

• p@X  

Zéfal dílenskou pumpu nebrat :/ Zase jsem ušetřil a budu hledat něco s lepší koncovku i na krátké ventilky.

• p@X  

Doufám, že je to závěrečná tečka za pluskama.

• les  

:-D

• p@X  

První gumy, který mně nešly pákama, ale musely se poctivě nazout palcama.

• LM  

Tak snad už budeš (chvíli:-)) spokojenej.

• p@X  

Vizuálně jsem velice spokojený a to je u mě na prvním místě :)

• pepek  

Na těch gumách budou dobře vidět odporné fleky od mlíka.

• p@X  

Já tam semenec asi ani nebudu dávat, téměř nejezdím.

• LM  

Jste si jistý že mu to bude na tu pumpu pasovat?

Válí se mi tu tahle, která bohužel do pumpy kam jsem to chtěl dát nepasovala (ani hadice ani samotná koncovka).

• mastihuba  

Tak mam to na origo sks, na beto pumpe i hadici od kompresoru, tak doufam ze v tomhle by byt problem nemusel.

• Paja  

+ja na Topeaku misto jejich debilni oboustranne hlavy, kde se ta zluta packa ulomi pri spatnym pohledu.

• obda  

Já dával tohle na no name pumpu a bez problémů.

• LM  

Tyhle obojetné hlavice, kde si nemůžeš ručně (páčkou) vybrat, který otvor se použije, se mi na nahazování bezdušáků moc neosvědčili. Jako defaultní měla ta moje pumpa autoventilek, a když v galuskovém otvoru nebyl protitlak (s netěsnící bezduší běžná situace), tak se to přepínalo zpět na ten autoventilek :-/

Takže jsem tu hlavici zahodil a hadici pumpy přikurtoval k víčku PETky se dvěma galuskovýma ventilkama a mám z toho vzdušník s objemem 2,25 L :-)

• Karaya  

Já jsem vzal tu Bontrager od tyrolaček. Nahazování bezdušáků přestalo být jakýkoliv challenge :-) I problematické kombinace, jako je jetý ProOne na R460 ráfek, šly naprosto hladce.

• p@X  

A která to je?

• Karaya  

Bontrager Flash Charger TLR

Před chvílí už dost jetý a hodně volný Forekaster na XR1501 ráfek, šel dát na ráfek úplně lehce. Ventilek necháš nasazený, zatáhneš za červenou páku a je to tam jak nic.

• Paja  

Pumpa a booster zvlast stoji cca polovinu.

• mastihuba  

Kompresor se da pořídit za stejnou cenu

• Paja  

Za tu polovinu nebo cenu Karosovy pumpy? Kompresor se vzdusnikem uz taky zabira nejakej prostor a pokud pro nej clovek nema jiny vyuziti nez nahazovat bezduse…

• BuraX  

Já nahazuju tímhle za 350Kč a jako bonus to můžu použít na umývání kola nebo na vodní bojovku v létě s děckama :D

• mastihuba  

Zabírá prostor? :) jen kdyz doma mam zajít do dílny a zpet tak ujdu 100m :)

• pepek  

Kandidát na dobrovolné ubytování migráčků :-)

• Paja  

Ne kazdy bydli na statku ;)

• p@X  

Tohle je spolu prostě nekompatibilní, až to po reklamaci buchne znova, stavím se k eLMovi pro novou hlavici :)

• Paja  

Co bouchlo?

• p@X  

Asi těsnění v té hlavici, ona totiž, pokud není naražená silou na dlouhém ventilku nepropouští tlak dál.

• Karaya  

Jasně, ale já si řekl, že už jsem dost starý abych si koupil něco opravdu pohodlného. A to tohle splňuje na 100%.

• Paja  

Nevidim zadnou zasadni vyhodu, pokud by to stalo podobne, tak mozna.

• Karaya  

Já kombo pumpa a Schwalbe Tire Booster mám a s novým řešením vidím výhody zásadní. Určitě na to má vliv i množství kol, které musím doma řešit. Tire Booster asi odložím k popelnici, kdyby někdo chtěl.

• p@X  

Je fakt, že ani na 11 barů jsem pluska úplně nezaskočil :)

• mastihuba  

Co to je za nesmysl?

• p@X  

Ze Schwalbe boostru (malý objem), na kterým jsem zkurvil tu pumpu a vznikl celý tenhle dread. Hlavně se nesmí zapomenout ihned po nahození tlak z gumy upustit. Bouchnutá guma už je nepoužitelná.

Pluska jsem musel ještě dopumpovat pumpou, aby zaskočil posl. kousek patky, málo jsem upustil a po týdnu, když jsem dal fotku sem do pěti minut buchlo.

• BuraX  

Právě proto mi dobře funguje ten postřikovač – má sice nízkej tlak (3bar) ale mega velkej objem (můj 5l), takže vydrží foukat dlouho. Většinou po nahození v něm zbývá a tím pádem i v kole 1,5bar. Je pravda, že patka pak třeba není všude zaskočená, tak dofouknu trochu pumpou (max. na ty 3b) a na to, co nezaskočí ani tak, mám grif a prostě to dlaněma „vytáhnu“.

• p@X  

Pluska mám vyřešený, jen teď budu měsíc čekat na pumpu, kterou nechci :/

• RomanH  

:-)

• p@X  

Prostě neumím nakupovat, blbě už si zvykám na nové věci. Teď jsem zas ušetřil v Canisu, koupil jsem si brýle a až venku zjistil, že jsou do modra, nemůžu se s nima sžít :)

• Excel  

Teď je mám i v oranžový a svět mám stále prosluněný.

• p@X  

Ony jsou polarizační, takže naopak, dělají barvy studenějšími, kdyby někdo chtěl do auta…

• RomanH  

Ty Tvoje z Canisu ? Hele, do auta nejake slunecni potrebuji a jsem linej chodit na stanky k Vietcongu. Polarizacni jsem nikdy nemel, vubec netusim, jak se chovaji. Ale klidne je na nejakou spolecnou vyjizdku vezmi a pokud mi sednou, tak Te jich zbavim,

• Motyll  

Do auta super. Jen některé starší displeje nebyly čitelné – což byla třeba u navigace pakárna. Novější displeje bez problémů.

Na kolo sou polarizační bez efektu.

• Karaya  

hezčí barvičky, kontrastnější obraz, to je lepší i na kole, ne?

• Motyll  

Mi teda nepříjde, že by to dělalo lepší kontrast nebo barvy… Z principu zabraňuje hlavně odleskům. Kontrast je spíš záležitost optické kvality skla.

• p@X  

Na kolo mám, jedna z mála věcí se kterou jsem spokojený: Uvex 0–3, měl bych zakoupit do zásoby, protože nové mají 1–3.

• les  

---

• pepek  

A když jdeš pro chleba, podaří se ti koupit dobře na první pokus?

• mastihuba  

tak chleba sežereš, nebo jej nadrobíš holubům, ten se ti doma nehromadí :)

• p@X  

Já teď kupuju ty celozrný nařezaný obdélníky, pokud trefíš dobrou šarži, tak vydrží celkem dlouho a nezplesnivý.

• mastihuba  

blbý zaskočení je spíš absencí lubrikantu než malýho tlaku. Rvat do plusek víc jak 4bary kvuli zaskočení je o poškození pláště i ráfku. viz Polka

notubes.com/arch-mk3-rims

jestli to zvládne až 11barů při nahazování silnice nebo gravelu, je jedna věc, ale osobně jsem viděl co udělá s probržděným ráfkem u MTB tlak z kompresoru u kamionu, tak bych todle fak neriskoval.

• p@X  

Podvacáté: booster s tlakem na max. přes jarovou vodu, nezajistil úplné zaskočení patek na kombinaci Bontrager 40mm a Bontrager 2.8 tečka. Jsou pryč. Na 29×2.25 stačí bohatě 8 barů, v té gumě je po přepuštění menší tlak samozřejmě.

• mastihuba  

nějak mi uniklo že se bavíte o tlaku v boosteru. Já když napouším gumu z expansky kompresoru tak je mi šumák jestli je tam 10 nebo 14. Podstatný je že do kola nepustím víc než 3,5baru.To že ti to nezaskočí může být velikostí a litráží boosteru. Proto sem šel cestou velkýho kompresoru abych todle nemusel řešit.

• Karaya  

U toho boosteru právě nevíš, kolik je tlak uvnitř. Ale myslím, že když to pustil do pluska, tak to velký tlak nevyrobilo.

• Polka  

Nebylo na plášťu max. 30 psů? To je trošku rozdíl jak 11 bar.

• Paja