Bike pro chlapa 208 cm, cca 125 kg

13 nepřečtených
 • CChristyy

  Ahojte, potřebovala bych poradit s kolem pro přítele, měří 208cm a váží asi 125kg, prosím, jestli má někdo tip jaké kolo koupit. Jde o rekreačního jezdce, občas výlet na kole do 40km. Je to bývalý sportovec, měl potíže ze zády a chtěl by se trochu rozhýbat. Díky moc za rady :)

  • Drobeczech  

   Asi bych oslovil stavitele. Já mam na kole ráfky co mají nosnost 120KG. Ty standardní kola většinou budou mít ráfky s menší nosností. Stavitel ti pro něj postaví kolo na míru a na jeho nosnost.

  • jandoo  

   Když se budeme bavit o hardtailu (kolo s pevnou zadní stavbou) sériové výroby, na výběr moc není. Hledáš velikosti rámu 23–24". Dají se sehnat od známých výrobců, ale tady vidím problém v tom, že bývají z tenčených trubek (minimálně to tvrdí – double, tripple butted) a tak bych vzhledem k váze nepřemýšlel o jiném rámu než o RB CRR29 3XL, to jsou ty správné lešenářské trubky. S dalším vybavením snad poradí ostatní zde. Sám mám 204 cm, váhou jsem ale o dost níž, tak nemám zkušenost.

  • Pán z Dubu  

   Lidi lehce přes 2 m už tady diskutovali kolo pro jejich výšku např. http://www.bike-forum.cz/…kola-58.html#… , dohledej si další, ale 208 cm je na konfekční rám už asi příliš.

   Kromě rámu je třeba zjistit si i velikost jednotlivých komponent:

   kliky http://www.nettally.com/…rankset.html

   sedla mají velikostní škálu…

   Konfekční kolo vyhovující všem jeho tělesným parametrům neexistuje.

   Rozhodně je třeba jít cestou individuální stavby stroje zohledňující jak tělesnou výšku, tak i hmotnost.

   Tzn. Individuální zakázková výroba rámu např.: http://www.noquestionbike.eu/cz/ , tenhle psal, že plánuje i větší kola http://www.torpbikes.com/sk

   http://www.rotorbikes.com/…nungszeiten/

   nebo RB nebo si dohledej další. Kliky https://www.gebhardt.cz

   Výrobce zakázkového rámu umí zkompletovat celé kolo – tak to vyřešit s ním.

  • Wojtkingson  

   Taky jsem vybíral kolo pro podobný rozměry, měřím cca 198cm a vážím od 115 do 130 a nemám s kolem problém. Mám Cube attention SL 2015 29kola, rám 23, ale je fakt, že 10cm navíc bude asi celkem dost, ale ať si to jde zkusit :)

   Ze začátku jsem kolo dost šetřil a jezdil na něm, jak kdyby bylo ze skla, ale postupně ho zas tak moc nešetřím (obrubníky, kořeny v lese atd) a myslím, že pro klasický jízdy po lesních cestách atd to je v pohodě absolutně…

  • Czechak  

   Tady bych asi určitě volil individuální stavbu na rámu RB.

  • YuraOlomouc  

   Tohle bude idealni. Ani na tom nebude vypadat jako vosa na bonbonu http://www.tipmoto.com/…ls-2017.html

  • -b-n-x-  

   Takoví lidi by měli jít už do 36".

  • CChristyy  

   Díky moc všem nakonec jsme vybrali model od Kalkhoff :)

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse