• pitos

  Konec sezóny se blíží pomalu ke svému konci, sníh nám ale zatím ještě nespadl a tak je podzimní jezdění v plném proudu. Staré vlákno začíná být zaplněné, takže popojedeme a dáme šesté pokračování.

  Nebudu vymýšlet nový úvod, vše zůstává při starém. Tento thread je pro všechny, kteří se v Beskydech pohybují a nebo se zde chystají. Jde mi o to, aby zde byly zachycovány aktuální informace z těchto hor.

  Mělo by tu být asi tohle.

  – sněhové informace: průjezdnost hřebenů,dostupnost jednotlivých kopců na biku a sjezdy

  – průjezdnost tras: info o polomech a různých kalamitách znemožňujících pohodlný průjezd hřebeny,sjezdy,vý­jezdy…

  – případně různé zajímavé zkratky či objezdy nezáživných míst,případně poradit, kde v Beskydech nejlépe jezdit

  Pište tedy postupně své poznatky a vkládejte fotky, určitě to pomůže a ulehčí cestu mnoho lidem, kteří se do „našich“ hor chystají.

  0 0
  • pitos  

   Kromě pár blátivějších míst po těžké technice od lesáků si myslím že máme hlavní hřebeny celkem čisté a dobře jetelné. Žádné velké polomy nemáme a i nejvyšší vrcholy jsou zatím relativně suché a na biku dostupné. Já si rozhodně podzimní ježdění letos užívám:)

   0 0
  • MTBIKER doporučuje

  • ratel  

   Pozor na děla! Už míří…

   0 0
  • pocestny  

   Barabská cesta kolem Smrku je zajebaná polámanýma stromama, a asi se to do do zimy neuklidí – špatné vyhlídky i pro případné zájemce na běžky. Dobré je, že se dělá sběr odpadků, nebo natírání dřevěných sloupků „Rezervace“ atd. – pěkně se tam o to někdo stará.

   0 0
  • chomejs  

   Aby tu nebylo úplně mrtvo, přidávám fotku z dnešního krátkého výjezdu. Nahoře trochu zmrzlo, potom klouzavo a pak nádhera. O víkendu spousta lidí, dneska úplně prázdno. Dovolená se vyplatila.

   0 0
   • -b-n-x-  

    Ondrejnik? Tam jsem snad nikdy nebyl.

    0 0
    • DejfSejf  

     b-n-x mám tam chatu ten kopec je totálně oholen kůrovec mu dal kouř jak cyp. Kde v Beskydech jsi byl?

     0 0
     • -b-n-x-  

      Toz jinak skoro vsude. Muj „homeresort“ je Reka.

      0 0
      •  
       Obsah tohoto příspěvku je blokován.
       0 0
   • plevka  

    My byli 14 dní zpět v neděli a lidstva mrtěs. Kudy jsi jel dolů, smím-li se zeptat?

    0 0
    • chomejs  

     Po trailu z vrcholu.

     0 0
     • plevka  

      Děkuji za odpověď, ten začátek trailu jsme nenašli, jen jak jsme jeli nahoru tou spodní cestou, která vede kolem vrcholu, tak jsme potkali jeden, vedl ale po mýtině, kde řádili lesáci, tak nevím, zda to byl on..

      0 0
      • chomejs  

       Koukal jsem na to video níže. Trail několikrát kříží cestu, po které jste jeli dolů, asi se stačilo dívat doleva a doprava. Vede i po mýtině, ale je celý bez zádrhelů, co bylo třeba, je už vytěžené. Trail začíná přímo nahoře a má dvě varianty. Těžší vede přes/kolem skalky směrem na Lhotku, lehčí varianta je od vrcholu Ondřejníku uhnout na vychozenou cestičku doprava a se vnořit mezi smrčky.

       0 0
       • plevka  

        Děkuji za tipy, příště více otevřu očiska a věřím, že to klapne ;)

        0 0
  • DejfSejf  

   plevka to je taky Ondřej? Víkendy v Beskydech se vždycky promění v jedno velké Beverly Hills…

   0 0
   • plevka  

    Ano, taky Ondřej 14 dní zpět v neděli, na vrcholu to bylo v pohodě jakž takž, ale u chaty běs, tam jsem jen vyfotil kámoša kvůli VKV, co potřeboval a mydlili jsme pryč :)

    0 0
    • DejfSejf  

     To chápu malá chatka a mraky žíznivců…

     0 0
     • plevka  

      Asi jako skoro všude v Beskydech, kde je občerstvení, proto se snažím hledat alternativní cesty bez lidí, aspoň na ty kopce a dolů :) Zde najdeš můj videoreport z toho Ondřejníka, kdybys chtěl mrknout, jsem ovšem turista, tak to video podle toho i vypadá :D

      0 0
      • DejfSejf  

       To videjko je naprosto v pořádku! Palec nahoru!

       0 0
       • plevka  

        Děkuji Ti za pochvalu, jsem potěšen :)

        0 0
        • DejfSejf  

         Jsem byl teď o víkendu na chatě Martiňák velmi málo lidí a příjemné prostředí. Z Podolanek po modré zpět po žluté. Můžeš tam dojet i tuším z prostřední Bečvy doporučuji…

         0 0
         • plevka  

          Marťiňák je fajn, znám hlavně z Drtiča, letos byl opět pro nás oázou po bahenních srandách cestou směrem z Bílé, respektive od zvonice Martin :) Dokonce jsme byli atrakcí pro čistotné kolemjdoucí nejen při mazacích a očistných úkonech :)

          0 0
      • Deeny  

       To vypadá hodně dobře, nemohl by si pls tu trasu hodit do mapy? Alespoň přibližně :)

       0 0
       • slavekRM  

        Taky bych se přimluvil…

        0 0
       • pocestny  

        Koukám na to, a pochopil jsem z toho sestřihu, že jeli přes vrchol Ondřejníku takhle, odkud vyjeli nevím. Pak kus chybí a jsou tam najednou rekreační chaty v Kunčicích. Takže buď pokračovali po turistické značce přes vrchol Skalka, nebo to objeli. Snad pak pokračovali kus po asfaltu. Pak snad po žluté kousíček podél Bystrého potoka a lesem k Ráztoce – k Tarzánii. A od tama snad kolem potoka Lomná do Frenštátu.

        Pozn. taky jsem se tu ptal před rokem na nějaké traily z Ondřejníku, ale mapu nikdo nezveřejnil. Sem tam, jak to tam projíždím cik cak, tak natrefím na odbočky, kde se fajně projedu a říkám si, ty vole – je to trail nebo to je jenom taková zkratka od lesáků? :-) Je tam těch cestiček všude, kam se podíváš. Ale jako zatím asi nic, kde bych si řekl něco jako „wow!“. Asi jsem ještě nenašel ty správné.

        0 0
        • plevka  

         Máš pravdu, ty nudnější úseky nebo místa s turistama jsem se snažil ve videu vynechat :) a jeli jsme viz. mapka, z Frenu na Tichou po neznačené polňačce přes Vrchovinu, z Tiché přes Živičky na žlutou TZ a po ní ke kapličce a boží studánce U Magdaleny a tam už po zelené TZ do sedla Ondřejníku, v sedle jsme se rozdělili, s přítelkyní jsme se vydali tou spodnější vrstevnicovou širokou asi lesáckou cestou a kámoš jel rovnou hore kopcom na vrchol Ondřejníku. Naše volba se jevila fajn a měně prudká, ale potom jsme se rozhodli tlačit z pod vrcholu přes mýtinu přímo vzhůru (viz. foto), nakonec si drahá odpočala na pařezu, posečkala, až vytlačím své heblo a vrátil jsem se jí pomoci, takže tudy naše kroky nedoporučuji následovat :D Z vrcholu viz mapka, ale cestou dolů bylo tak 20 lidí a často jsem díky tomu brzdil trochu víc, než bych přál, jelikož jsem přeci slušný cyklista a Junák ;) No a proto bych raději příště svezl dolů tím tajemným trejlem, ale to už odbočuji z naší trasy asi. Sjeli jsme na zelenou TZ od Kozlovic a zase vystoupali nad chatu Solárka, kde se zdržovaly davy turistů a z tama po zelené až nad Kunčice (asfalt respektive úhledná šotolinka a také sem tam chodci), přejezd na modrou TZ a po ní dolů, to je myslím ten kousek ve videjku, kde jsou chatky, tam to bylo příjemné, ale pak vcelku dlouhý a prudký asfaltošotolinkový sjezdík do Kunčic, kde jsme se stavili na Ogara a jídlo a pokračovali na žlutou TZ do Ráztoky a z tama prakticky po červené TZ kolem Lomné až dom :D

         Snad Vám to takto postačí :)

         0 0
         • pocestny  

          Aha, z té mapy to je pěkně vidět, i to tlačení k vrcholu je na mapě je vidět jako takový úskok doleva. Tak jsem to tedy tipoval špatně ten vrchol. Super výlet.

          0 0
         • Deeny  

          Naprosto, dikes ;¨)

          0 0
  • cosmo  

   chlapi nemuzete mi sem hodit ten smrk z vrcholu dolu do seznam map?…abych se zorientoval a mohl tam nekdy vyrazit…naposledy jsem tam byl na biku, kdyz tam byly stromy:-)…vidim to z dalky i jak jezdim okolo a porad si rikam, musim tam zajet se na to podivat…a podle toho videjka je ten sjezdik moc pekny…

   ja jezdim bez telefonu, po pameti, takze to musim nacist v mape a pak v terenu se snazit trefit:-)

   diky

   0 0
  • pocestny  

   Šel někdo z vás někdy tzv. „Stolový chodník“, který vedl k horním stupňům Bučacích vodopádů? Není již v mapě. Jen by mě tak zajímalo, z které strany se dá nejjednodušším způsobem na něj nastoupit a jestli ho navštívit.

   0 0
   • spyder  

    Začátek je dobře ukrytý na severovýchodním úbočí Holubčanky, odkud chodník plynule stoupá až nad hlavní kaskády vodopádu. Po cestě k vodopádu překříží červenou TZ a o kousek dál neznačenou lesní cestu, co vede pod kaskádami. To jsou dvě místa, kde je nejsnazší na Stolový chodník narazit, ale i tak je třeba se dobře dívat, protože dnes už to je vlivem eroze jen hodně nepatrný zářez ve svahu.

    Od vodopádu pokračuje dále ve výšce cca 875 m.n.m. celou severní stranou Malého Smrku a ztrácí se v mladém porostu na východním hřebenu Malého Smrku zhruba nad místem, kde se odpojuje žlutá TZ z asfaltové okružní cesty dolů směrem k hrázi přehrady.

    Na chodníku je několik špatně schůdných soutěsek, některé kratší úseky jsou zcela zarostlé náletem, v místech s prudšími svahy je kamenná suť porostlá mechem. Je to z velké části v rezervacích, takže chodník bohužel nikdo neudržuje, což je škoda – je to tam opravdu krásné. Fotky jsou z úseku pod Malým Smrkem.

    5 0
    • pocestny  

     díky, už jsem si větší část prošel/projel předloni, některé místa neodpovídaly mapě, ale jinak zajímavé

     0 0
     • spyder  

      No, Stolový chodník moc jetelný fakt není, muselo by se tam nejprve hodně uklízet, aby to na bajk dávalo smysl.

      Na opačné straně Smrku je ještě jeden podobný zapomenutý chodník, který sjízdný je. Vede od Hubertky, odkud klesá severozápadním směrem až do údolí mezi Malým Smrčkem a Smrčkem. Celkem zhruba 4,5 km pozvolného klesání, místy je to technicky docela náročné. Až na jedno místo, kde se zrovna těžilo, byl loni na podzim čistý.

      0 0
  • Jetblack  

   Třeba to pro někoho bude přínosná informace… červená z Prašivé na Václavičky je v pohodě jetelná (tlačil jsem akorát kousek od Pod Velkým Lipovým, ale tam je to na tlačení i za sucha; jinak nejel jsem přes vrchol Ropice, ale pod vrcholem starou trasou). Trošku opruz bylo stoupání v úzké autem vyjeté koleji po modré od Václavíček, ale to jen ze začátku…pak už pohoda až na Bílý Kříž. Z Bílého Kříže jsem to vzal po zelené na bebek, ať se ve sjezdu na Visalaje nemotám mezi pěšákama, ale nebyla to šťastná volba…jsou tam samé ledové plotny. Celkově parádní zimní pojezd…dole celkem sucho, výše na hřebenech sníh udusaný od pěšáků.

   0 0
  • tomfree  

   Nějaké foto na oživení,Lysá hora z Papežova nahoru,dolů na Šance po žluté a zpět,další den Smrk.

   https://tomfree.rajce.idnes.cz/Silvestr_2020/

   https://tomfree.rajce.idnes.cz/Smrk_1.1.2021/

   0 0
   • mirorek2  

    Krásné fotky! Proč ta motorka :-) ?

    0 0
    • tomfree  

     Mohl bych položit podobnou otázku na megatower,ale dávám přednost tomu,že každý jezdí na tom co ho baví a není to jediné kolo,které provozuji.

     0 0
     • mirorek2  

      MT je kolo bez motoru… Spíš jsem měl na mysli, jestli se náhodou nezotavuješ z něčeho

      Jak jsem psal, nádherné fotky z LH

      0 0
      • tomfree  

       Ne prostě to střídám,dneska trailový běh 10km v místě bydliště,včera workoutové hřiště,předtím ebike,když bude sucho normální bike,prostě to chce změnu,na normálním kole jezdím většinou když jedu s někým.

       0 0
       • Pepe72  

        Kaj chodíš na workaut ?

        0 0
        • tomfree  

         Na obecní hříště co nám tady postavili za eurodotace,není to búhvíco,ale je tam prázdno a mám to kousek.

         0 0
         • Pepe72  

          Aha, já chodím na Dubinu a je tam plno, což je dobře bo bandy nosí i činky ))

          0 0
   • -b-n-x-  

    Nádhera nádherná!

    To je to 17kg spešlo?

    0 0
   • Jetblack  

    Parádní foto a dík za inspiraci..... tvůj fotoreport Prašivá – Bílý Kříž mně vyhecoval, abych si to dál taky a byla to naprostá nirvana…azuro, slunce a adrenalin na sněhu…to prostě nemělo chybu

    0 0
  • thomasx2016  

   Zdravím,jen se chci zeptat,když jezdim prvni zimu (minulé roky sotva pěšo občas do hor)sice zatim moc ne kopce a už ne za sněhu defakto,tak se chci zeptat,jestli někdo neví jestli jsou v zime jetelne kopce třeba prašiva prostě do cca 800m.n.m dejme tomu ,když třeba napadne pár čisel a drži se teplota okolo nuly či pod nulou slabě – jako těd na normalních plaštich bez hrotu a nebo je to o hubu i tak? Děkuji

   0 0
   • Dazz  

    Všechny Beskydské kopce kde vedou nějaké pěšiny jsou jetelné prakticky kdykoli.

    Pokud pojedeš po běžných značkách a cestách, které jsou v současné době zasněžené a díky množství turistů parakticky ihned krásně ušlapané tak ano … je to hubu.

    0 0
    • goofy  

     Hlavně když to povolí a pak přimrzlé. To je pak pěkná klouzačka… :-)

     0 0
    • thomasx2016  

     chápu,tak to abych přisti zimu uvažil jestli nekoupit plášte s hroty ,pokud bych chtěl vice jezdit po beskydech kde to je ušlapane

     0 0
    • -b-n-x-  

     O hubu? No nevim. Zase tolik ledovych mist vetsinou nebyva. A trosku snehu je spise zabava. Aspon tam mi to prijde.

     0 0
     • Jetblack  

      Já bych to v žádném případě nepodceňoval. V tomhle počasí je třeba počítá se vším… osobní zkušenost z minulého týdne… celá hřebenovka od prašivé na Bílý Kříž cajk, ale sjezd dolů na Bebek jedna souvislá ledová plotna. Každopádně nesmeky sebou pro krizové situace můžu jen doporučit.

      0 0
   • mirra66  

    Ahoj, minulý týden o víkendu jsem jel po žluté z Komorní Lhotky nahoru, pak po červené až na Ropičku. Bylo to místy zledovatělé, místy sníh, místy bláto, místy skoro sucho, ale ani jednou jsem nepocítil nějakou krizovku, jen musíš jet opatrně. Z Ropičky jsem jel zpátky na Kotař a pak dolů po modré na Morávku a i dolů to bylo úplně v klidu. Pokud to nepůjde, tak se můžeš kdykoliv otočit a vrátit se. Jinak sebou v „baťůžku“ vozím i nesmeky, kdych náhodou musel někde přes led tlačit.

    0 0
    • -b-n-x-  

     S tim ledem bych to rozhodne nehrotil. Leda by byla takova ta situace, kdy je pomerne hodne snehu, mokreho snehu, ktery nasledne pri vetsim mrazu ztvrdne na betonovy led. To se pak muze stat, ze uklouznes na hrebenu a mrtve telo se zastavi v udoli. Ale to je spise spatna situace pro pesi turisty, nez pro bikera. A stava se to jen jednou za nekolik let.

     0 0
     • mirra66  

      Jasný, ale nesmeky mám sebou protože už se mi stalo, že jsem musel na zledovatělém povrchu sesednout a měl jsem problém se s kolem vedle sebe pohybovat (byl to cestou na Bílý kříž) a i když to byl jen kratičký úsek (pak se dalo jet dále), tak jsem začal pro jistotu nesmeky v batohu vozit (zatím jsem je však použít nemusel). Mám jen takové základní gumové z Lidlu, ale myslím, že při podobném problému si mohu ušetřit zbytečnou modřinu.

      0 0
      • brtníček  

       Nevíte někdo jak to vypadá na běžky z Martiňáku na Pustevny? Na Bilestopy.cz je to neupravené.

       0 0
       • human_energy  

        Zítra se chystám na Martinak pěšo takže ti můžu dát k večeru info jak to tam vypadá.

        0 0
        • brtníček  

         Nebo jiný tip kde by se dalo na běžky v Beskydech s juniorama? Jestli hodíš info zítra večer tak stačí. Dík.

         0 0
         • pocestny  

          Na Martinák se bude ***** kupa lidí, jestli chcete klid na běžky, tak tady ten úsek má 2.2km, žádní lidi, když ho dáš 5× tam a zpět (22km), tak budeš mít nad skupinou juniorů stále pěkně přehled a docela si zamakají. Mohou odložit batohy u tebe a po každém kolečku si dát čaj. Můžeš jim to stopovat atp. Jestli toužíte víc po turistice, tak by se mohlo najít něco jinde…

          0 0
         • human_energy  

          Běžkařů bylo dost ale po jetelné stopě na běžky ani památky. Spíš „ujetý“ sníh. Turistů na Martinaku festovně.

          0 0
  • mirra66  

   Dnes jsem to prubnul na Lysou, ale vrátil jsem se s neúspěchem. Jel jsem po žluté z Krásné, po žluté jsem se dostal až k přístřešku, který je u křížení se žlutou (přístřešek je hned u křížení) tam jsem odbočil vlevo k Zimnému, ale nedojel jsem tam. Běžkaři tam mají vyjetou stopu, nechtěl jsem ji zničit, tak jsem jel vedle ní, ale po pár stovkách metrů už byl dost hluboký sníh ve kterém jsem nemohl jet, tak jsem se vrátil. Snad to někomu pomůže.

   0 0
   • Dejvidek  

    Dík za info… Včera jsem to vzal od Toflů na Tanečnici, Hradovou a tušil jsem, že z Ivančeny na Zimný to nepůjde…

    0 0
   • mirorek2  

    Jde to po červené i po asfaltu. S hroty by to bylo asi lepší, ale i tak dolů pohadka. Foto včera vecer

    0 0
  • mirra66  

   Dnešní jízda na sněhu. Dávám na vědomí všem, že z Papežova lze provést krásnou sněhovou vyjížďku až na vrchol. Sníh je zcela sjízdný (až na pár metrů pod vrcholem), provoz lyžařů přiměřený.

   0 0
   • brtníček  

    Chce to zítra nejpozději ve čtvrtek o víkendu to už přes den bude břečka.

    0 0
    • mirra66  

     Vzal jsem kvůli tomu dovolenou. Ale azuro z minulých dnů již bylo pryč, zbyla jen mlha.

     0 0
  • pocestny  

   Nuda v zimě… Tak by mě zajímalo, jestli to tady čte nějaký Beskydský guru a dokázal by říct, na kterém vrcholu je tenhle obrázek. Vyfotil jsem to v prosinci. Sám žádný znalec Beskyd nejsem, ale moc lidí asi do těchto koutů nezabloudí… :) Doufám, že ten stejný obrázek není na více vrcholech, to by byla škoda :)

   0 0
   • Dazz  

    A to jsem si myslel, že Beskydy už mám prošlapané křížem krážem :(

    0 0
   • Dejvidek  

    V poslední době se k fotkám přiřazují i GPS souřadnice, nevedla by cesta tudy?

    0 0
    • Huawei  

     A kde je v Beskydech tento obraz ?

     Vyfoceno 27.01.2021

     0 0
     • ratel  

      podle textury bych rekl ze je to barevny stary snih nebo led.

      Pozustatky po silvestru nebo olejova skvrna na zamrzle kaluži ?

      0 0
     • tomfree  

      To bude selfíčko na Pustevnách focené telefonem Huawei :-)

      0 0
     • jIrI___  

      To vypadá na obrázek od Baru-Aru, tento visel tuším v přístřešku na Šindelné. Pokud se o něj teda „nepostaral“ některý z aktuálních městských turistů…

      0 0
      • Huawei  

       Přesně jak píše jIrI___.

       Obraz je v přístřešku na Šindelné.

       0 0
       • -b-n-x-  

        Ale no to mě poserte. Taková domácí lokalita a já to neznám.

        0 0
        • pocestny  

         To jo :D a dokonce to je už i vyfoceno na mapách z 15.3.2020… Byl tam ten obrázek už před 1.3.2020 nevíte?

         https://mapy.cz/turisticka?…

         0 0
         • -b-n-x-  

          Já tam byl někdy koncem ledna. Ale asi jen tak 10m od toho, tak nevím.

          0 0
         • jIrI___  

          Minulý rok v tuto dobu tam už visel.

          edit: Díval jsem se do fotek, a dokonce tam byl už i v lednu 2019 :)

          0 0
          • pocestny  

           Super, v tom případě jsem těžce nevšímavý. Protože jsem pod ním dokonce chvíli seděl…

           0 0
           • goofy  

            Pohoda.. Já tam jsem každý rok několikrát, a doteď jsem o něm nevěděl… :-)))

            0 0
   • wego1991  

    Stolová

    0 0
    • sis  

     Která Stolová?:)

     0 0
     • wego1991  

      Obě :) byl to jenom tip, jelikož se tam podle legend kdysi pořádaly slety čarodějnic, tak mě to tak napadlo.. prošlapané to tam mám hodně, ale obrázek sem ještě neviděl.. vypadá poměrně zachovale (nově)

      0 0
     • wego1991  

      No a kdybych si měl vybrat, tak podle stromů tipnu Velkou stolovou.

      0 0
   • pocestny  

    Není to teda ani z Malé ani z Velké Stolové. Je to asi dost neznámý vrchol. Ještě chvilku počkám, než to prozradím.

    0 0
   • pocestny  

    Tak tedy jde o vrchol Trojačka (kousek od rozcestí Lhotská). Kdo máte rádi trošku klidnější Beskydy, není to tam v okolí vůbec marné.

    0 0
    • sis  

     Tam jsem byl na bajku snad jednou v životě a už je to pár let. Z Hamer po žluté potokem, ve finále kolo na záda a kopec jak kráva. Chtěl jsem na Kladnatou a skončil na Trojačce nahoře. Pěkný sjezd lesem do Podolánek:)

     0 0
  •  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován.
   0 0
  • pocestny  

   Smí se vlastně na hory? Každý říká něco jiného.

   Sobota 19h, seděl jsem na Malém Smrku u ohně, pil čaj, a přemýšlel, jestli ještě někdo dojde. Po delší době zase sám v lese. Policajti z Ostravice prý dnes vyháněli auta a buzerovali lidi, že na Lysou nesmí. Slunečno a parkoviště skoro prázdné, na Smrku pár lidí.

   Lavičky a dřevo tam zůstalo přesně tak, jak jsem to tam před pár dny nechal, stanovali jsme tu s dětmi. Nařezal jsem do západu slunce další hromadu dřeva, že někdo dojde. Žere to tam kůrovec, spousta stromů je mrtvých. Brzo asi budeme koukat na mrtvý kopec.

   Na Malém Smrku vždycky večer někdo byl. Takové počasí – azurko! A nepřišel nikdo, s kým tu nádheru sdílet. Večer teplota spadla na –8°C. Spousta hvězd, ale vzhledem k jasné obloze jsem se bál, že zmrznu na tom větru, tak jsem radši spal pod stromem. Ale do rána se oteplilo na –5°C. Zapálil jsem znovu oheň, mihlo se tam pár lidí a v poledne jsem šel domů.

   0 0
   • jIrI___  

    Na hory se samozřejmě smí, ale měly by to být pouze ty v katastru tvé domovské obce.

    0 0
   • goofy  

    Já si říkal kdo první tu přijde s provokačními fotkami… :-)

    0 0
    • pocestny  

     To jsou MOTIVACNI fotky ;)

     0 0
    • dua  

     Má to něco do sebe, ten „lockdown“.

     0 0
     • sis  

      Přesně to jsem si říkal včera na Skalce… Paráda

      0 0
     • wego1991  

      Krása. Zítra jdu taky asi po měsíci a něco. Už se těším až to zakrouhlim na desítku. Jsi z Ostravice, Malenek nebo odjinud a jen si proklouzl? Případně kudy. Díky :)

      0 0
      • dua  

       Přebývám teď na Krásné, takže jen procházky po teritoriu.

       0 0
       • wego1991  

        Aha. Já to nakonec švihl rovnou z práce a bez problému. Potkal sem celkem asi 10 lidí. Nahoře úplně sám. To bylo hodně zvláštní.

        0 0
        • dua  

         Ty „kontroly“ jsou přes týden opravdu hodně sporadické, takže se to asi dá. Denně jezdím Krásná – OV a ještě jsem nebyl zastaven, paradoxně přítelkyně v podstatě denně, ale cedulka servis medicínských přístrojů je v dnešní době propustkou všude.

         Přikládám ještě pár provokativních z večerních výběhů po práci.

         0 0
         • goofy  

          Krása a závist! :-)

          Já kontroly míjím skoro pokaždé jak jedu na Frýdek, a zastavili mě 3× (tak 20% úspěšnost). Ale kdybych se kontrolám chtěl vyhnout, tak vím kudy.

          0 0
         • wego1991  

          Co vím od známých z Ostravice a kolegyně z Malenovic, tak kontroly (i přes týden) jsou u trafa a u Rajské boudy. Někdy i dole na Ostravici u přejezdu. A samozřejmě Papežov. Já sem nakonec záměrně auto nechat doma a vzal to komplet pěšky. Nahoře sám, vše zavřené to bylo hodně zvláštní.

          0 0
          • goofy  

           Ostravice údajně určitě, Papežov asi občas. Já se chtěl ještě dostat na Grůň se trochu sklouznout, ale jak to tak vidím, tak už to asi prdím…

           0 0
          • ratel  

           Včera z podvečera: Zadní hory na BC běžkách ( cestou na nákup samozřejmě :-) – nikde hlídky, potkal jsem 2 lidi dole u auta, dřevorubci vypli pily, sněhu dost, výhledy, paráda.

           0 0
         • pocestny  

          paráda fakt

          0 0
     • Dazz  

      Byla by možnost si u někoho místního zřídit přechodné bydliště ? Jen dočasně !

      :-)

      0 0
      • mirorek2  

       to je můj nápad! :-)

       0 0
      • sis  

       Dneska jsem si zřídil detašované bydliště na chajdě, takže slučná část beskyd pokryta:)

       0 0
   • -b-n-x-  

    Toho sněhu nějak málo!

    :-(

    0 0
    • pocestny  

     Tam je teď odhadem 40–50cm. Kolem ohniště pod těmi stromy je ho méně. Na lavičkách je vidět jen 2 cm, co napadlo teď ve čtvrtek nebo pátek.

     V neděli 28.2. si tam přišli tři mlaďoši vykopat záhrab, naházeli hromadu a nevzdali se a odmakali si to (po ušlapání poměrně tvrdá práce). Asi bývalo víc koncem zimy, ale tahle zima nebyla špatná. Hodně zmizelo při tom oteplení v únoru.

     0 0
   • wilda81  

    Pokud je máš v katastru obce nebo pracovně :)

    Parádička. V týdnu se snad taky dokopu…

    0 0
   •  
    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
    0 0
  • andy97  

   Ahoj, chtěl bych se vydat do Beskyd jak budou Velikonoce (5. Dubna).

   Chtěl bych jet od Jablunkova po hřebenu (červené značené turistické cestě) až na konec Bílých Karpat (Strážnice). Asi jde očekávat že tam bude ještě dost sněhu na hřebenu.

   Ještě rozhodne jaký budou restrikce vlády.

   0 0
   • -b-n-x-  

    Tak teď ti to řekne jen někdo s křišťálovou koulí.

    Ale já myslím, že v té době to spíše bude na běžky. Na kole po těchto hřebenech myslím jde jezdit normálně až tak od května.

    0 0
    • goofy  

     +1 Teď má ještě něco přisypat a je to hřeben, kde se sníh drží skoro nejdéle.

     0 0
     • pocestny  

      Někdy o velikonocích sníh byl, někdy nebyl. Letos asi ještě bude. Teď sněží… ale kdo ví.

      Je to optimistický plán po všech stránkách: možný sníh, kilometry, koroňák… Ale já tomu fandím, jako proč ne. Co se může stát nejhoršího? že si namočí boty? Nebo že to odloží nebo zkrátí?

      0 0
      • andy97  

       Ok, díky za info. To nechám na Květen. Bude to více zelenější, hezčí krajina než teď a teplejší počasí bude.

       0 0
   • Metrick  

    Aktuálně je na hřebenech určitě dost sněhu a pár cm nového spíš přibylo než naopak. Nějak si to na kole přes Polomy a Bílý Kříž neumím za 2–3 týdny představit, teda pokud se nějak výrazně neoteplí a i v 900 m n.m. nebude pár dní +15°C. (následující bahenní lázně pominu :o)

    0 0
    • andy97  

     Trochu sem to čekal, bydlím na Jihu Moravy tak tady sníh je vzácnost. Kdyby tam nebyl tak to bláto by bylo ještě větší peklo než sníh. No nechám to na květen to bude lepší.

     0 0
    • brtníček  

     Ve Velkých Karlovicich za posledních 24 hodin minimálně 15cm nového sněhu.

     0 0
  • pocestny  

   Je to možné, že od 17.3. tady nikdo nepřispěl?

   Připadá mi, že je to škoda, že zima skončila, ale ta jarní vůně lesa, sem tam se to už na zemi zelená, sluníčko, vodopády, fšelijací ptáci a tak podobně, … to má taky něco do sebe. A když to není všude zasrané kopřivama a ještě neotravuje hmyz, tak to je fajn. Ve stínu zůstaly zbytky sněhu od 800 metrů, na hřebeny během velikonoc to teda ještě moc nevypadalo.

   Ani Bučací vodopád ještě neteče, je to tam pod sněhem. Ale třeba Kořen, který je na trošku slunnější straně Smrku, byl pěkný. Nebyl jsem tam ale fotit, ani najíždět kilometry. Šel jsem do lesa jen pro kousek břízy, že z toho pak něco vyrobím. Uřízl jsem si 3 špalky z mrtvého stromu, takže to není úplně top materiál. Nevím, jestli to vůbec k něčemu bude. Z jiné břízy jsem si sundal papír na podpal na příští výlet. A při západu slunce jsem jel zase domů.

   Tak jsem si přitom nějak vzpomněl, že mám vlastně ten bajk rád, tvl… :-D

   0 0
   • Dazz  

    Nic už tady nedávat, nic už tady neházet.

    Nejmíň do 11. jsou Beskydy absolutně nesjízdné plné zbytků sněhu a mazlavého bláta.

    Navíc tam furt chčije … i když v Ově pere slunko.

    0 0
  • wego1991  

   Tak taky hodím info že včera. Byl sem omrknout jak to vypadá se sněhem. Bebek – Visalaje bahna až až (zrovna tahali dřevo) sníh jen v lese a to ještě poměrně dost. Z Jezanek na Tesinoky sněhu tři ****** (aspoň se mi po té bahenní lázni umylo kolo), že ani nešlo pořádně jet a musel sem furt vypínat tretry a kocirovat to ve vyjetych kolejích ala koloběžka, takže návleky plné sněhu a boty durch. Sněhu je ještě opravdu dost a vzhledem k tomu, že sem byl jenom nějakých 750 mnm, tak na pořádné pojezdeni po hřebenu to vidím nejdřív za 2–3 týdny spíš ještě více.

   0 0
  • tomfree  

   https://tomfree.rajce.idnes.cz/…konoce_2021/

   Nějaké foto z dneška.

   0 0
  • Dejvidek  

   O Velikonocích jsem se motal na Hradové a kolem… No pořád bláto, v úterý zas nasněžilo, pfff… Už mě nebaví pořád čistit kolo, už aby to slezlo… :-)))

   0 0
  • plevka  

   Včera jsem se celý den rozmýšlel, zda po práci vyrazit ještě na splitboard a nakonec jsem se rozhodl správně.

   Hlásím tedy, že Pustevně jsou sjízdné, ikdyž dole už lezou kameně, avšak na duben boží :)

   https://youtu.be/zyaEXH7gIyY

   0 0
  • wego1991  

   Taky se hlásím se sněhový zpravodajstvím.

   Já byl včera i předevčírem na Lysé a za ten den nakypalo asi 20 cm a sypalo dále. Včera – 8, den předtím – 7°C. Sníh vcelku těžký, ale i tak to vidím o víkendu na poslední slušné podmínky. Přikládám pár náhodně vybraných fotek.

   0 0
  • -b-n-x-  

   Z dnešního rána.

   Bohužel ne ode mne.

   0 0
   • goofy  

    Serete mě soudruzi! Ale už se to začíná zlepšovat, tak snad to ještě stihnu! :-)

    0 0
    • plevka  

     Já furt rozmýšlím, zda zdrhnout dřív z práce a ještě to hecnout nebo ne :D

     0 0
     • goofy  

      Zdrhej! Furt to bude dobré! ;-) Já o tom taky furt přemýšlím, ale bojím se, že bych si to stejně neužil a jenom si dojebal dva týdny léčení… :-/ Letošní zima je nějaká zakletá…

      0 0
      • -b-n-x-  

       Hoši, kdybych vám to chtěl fakt ******, tak bych tam přijel. A to byste viděli, jak by šel sníh rychle do ******.

       Jako koncem ledna.

       0 0
      • plevka  

       Mno, jak jde o zdraví, nemá smysl to lámat přes koleno ;)

       0 0
     • ratel  

      Bílá – od neděle každý den odpoledne (středa pauza), podminky super – včera fantastický prašan- tak 15 cm. Jestli to tak bude pokračovat, červená bude sjízdná i v květnu. VB-PaCh kontrola 2× na Ostravici, jednou na parkovisti.

      Bike park spi pod sněhem :-)

      0 0
  • Risanek  

   Jaro už na Morávce klepe na dveře…

   0 0
   • -b-n-x-  

    :-D :-D :-D

    To mi připomíná jaxe tady nedávno někdo ptal jestli už o velikonocích budou průjezdne hřebeny :-D :-D

    0 0
   • sis  

    :-)) ještě chvíli a na zahradě to budu mít taky

    0 0
   • brtníček  

    Vypadá to že do víkendu toho bude pořád přibývat. Snad to aspon pribrzdi broučka.

    0 0
    • ratel  

     Řekl bych že na to, že je začátek zimy jsou sněhové podmínky dost dobré :-). Už včera odpoledne jsem dojel na kole zmrzlý , teplota padla během cca hodiny.

     0 0
  • pocestny  

   jo no, podle Kláry nasněží nahoře do pátku aspoň půl metru :-D mazec

   0 0
   • Dazz  

    pojezdit na kole letos jedině někam do tepla :-D

    0 0
   • pocestny  

    včera 20cm, dneska už tak 30… :-D tvl, kolo se odkládá, vezmu asi o víkendu děti na sněžnice

    0 0
  • pocestny  

   https://www.idnes.cz/…a-zpravy_jog

   Moje matka by v tomto počasí nešla, ani kdybych ji přemlouval. Myslím, že člověk se od určitého věku už poznal, jak na tom je, a obvykle má o sobě realistickou představu, co zvládne. Tady ta paní jde na Malý Polom, když dva dny v kuse sněží. Brodí se tam pár hodin po kolena a najednou zjistí, že to dál nejde, sedne si tam a chce umřít? Zaujalo mě i to, že paní byla zároveň „dobře vybavená“ a zároveň „zcela podchlazená“ (to je protimluv, ne). Proč to neotočili hned?

   ___

   Edit, ještě dodatek: „V Beskydech od úterý sněží, na Lysé hoře se vrstva sněhu už blíží k metru a ve čtvrtek a v pátek má napadnout dalších téměř sedmdesát centimetrů nového sněhu. Hrozí proto i pád přetížených větví, lidé by si tak výlet do hor měli dobře rozmyslet.“ = to zas bude všude ležet polámaných stromů sakra

   0 0
   • Metrick  

    Tak hlavně, že to dobře dopadlo. Tak 2 roky zpátky byl totožný případ někde u Velkého Polomu, teď tam lozit bez lyží nebo běžek je nerozum, zvlášť když tam asi nebude nic prošlápnutého. Lidi bohužel nemají moc představu jak fyzicky namáhavé je pohybovat se hlubokém sněhu.

    0 0
    • -b-n-x-  

     Nedokážu si představit jak je možné nemít představu. Dyť ve sněhu po pas jsme chodili s lyzemi na batohu furt :-)

     A že bych to někdy zapomněl? :-D :-D :-D

     0 0
     • Metrick  

      No jo, ale Tebe právě proto HS nezachraňovala :o) Silně pochybuju, že „dotyčné“ měly nějakou zkušenost s pohybem v těžkém sněhu když člověk zapadá nad kolena. Ty džíny hovoří asi za vše :o(

      0 0
   • goofy  

    Tak pozitivní je, že nebyla v cuklích a kraťasech… :-) Sníh je hodně t졞ký. Včera jsem byl na Visalajích, a chodit v tom pěšky bude pěkná dřina…

    0 0
   • -b-n-x-  

    Tak ta dcera jen v džínách, hmmm …

    :-)

    0 0
    • goofy  

     No vidíš… To mohl být záživný zásah HS… :-)

     0 0
    • Dazz  

     Opět důkaz toho, že lidská blbost je blízká nekonečnu ;-)

     0 0
  • wego1991  

   Foto z dneška. Zima ne a ne odejít. Kydá furt. Kdo nahoře neměl lyže nebo prkno vypadal divně :)

   0 0
   • TraCker  

    Ahoj… Jak to vypadalo s lidma? Vzal bych poblbnout ještě děti, ale mám strach, že to tam o víkendu bude jak na václaváku. A jinak kde jsi konkrétně byl?

    0 0
    • pocestny  

     To je zbytečné řešit, kolik lidí tam bylo ve čtvrtek. Teď o víkendu se s lidmi roztrhne pytel si myslím. Určitě jich bude dost, když přespolní nemohli měsíc na hory. V předpovědi píšou na sobotu hodně mírný vítr, 0 až +3°C, a nízkou oblačnost – tak jestli je to pravda, tak by mohlo být nahoře azurko.

     0 0
    • wego1991  

     Fotky jsou z Lysé. Lidí moc nebylo. Takový průměr přes týden, takže do 50 kousků. Jak to bude o víkendu těžko říct, na LH chodím v podstatě jen přes týden. Nicméně minulou sobotu jsme byli na Lysé, protože jsme tam potřebovali kvůli soutěži – šli jsme po žluté TZ od Šance a potkali jsme cca 15 lidí a nahoře sem čekal, že bude Václavák (bylo azuro a teplo) a k mému překvapení to bylo úplně v cajku a na vrcholu bylo do 100 hlav..

     0 0
  • plevka  

   Dnes Pustevně a okolí, sněhu hromady a furt to přibývá :)

   0 0
   • wilda81  

    Ne*er! :)

    0 0
    • goofy  

     Tak! :-/

     0 0
    • plevka  

     Hoši, víte, jak mě všechno bolí, nejsem zvyklý na les a hluboký sníh a tak jsem zpočátku často padal a vždy se dostat zpět na nohy, to byl kumšt…Druhou jízdu jsem už jel sice po sjezdovkách, ale totálně bílá tma, nic jsem neviděl a díky tomu jsem hodil kotrmelec, přes rameno, které teď cítím nejvíc..takže není co závidět :D

     0 0
     • wilda81  

      Dobře dobře. Klacku do špic tě se Standou ušetříme :D

      0 0
     • -b-n-x-  

      To s tím amenem znám. Sice to bylo na kole a na ledě, ale bude to to samé. Prostě se příprav na 3 měsíce bolesti.

      0 0
   • goofy  

    Tak jsem to nevydržel… Záda nadšená nejsou, ale co už. Musel jsem! :-D

    0 0
  • goofy  

   Tak už je tady co jsem předpokládal! Po dlouhé době nebezpečí lavin v Beskydech, tak bacha na sebe! ;-)

   https://www.horskasluzba.cz/…warningId=52#…

   0 0
   • -b-n-x-  

    :-) :-) :-)

    No, ale abych to zase tak nezlehcoval. Včera kamarád opravdu v jednom prudsim místě jednu lavinku poslal :-)

    Ty woe. Ze bych si vzal i lopatku, pipak a sondu? :O :-)

    0 0
    • goofy  

     No víš jak… :-) Neváží to skoro nic, a sichr je sichr. Problém by mohly být asi hlavně ty prudké koryta potoků… :-)

     0 0
     • plevka  

      Já šel už včera s pípákem, lopatou a sondou pro jistotu :)

      Hledal jsem o historii lavin v Beskydech a narazil na toto velmi smutné vyprávění z té laviny na Smrku :(

      0 0
      • -b-n-x-  

       Není třeba to zvelicovat.

       No, i když, jaxe teď nudici se lidé nahrnuli na hory, kdoví co všechno se dá čekat? :-D

       0 0
      • pocestny  

       Podle té jeho mapy ty „Psí doliny“ = Kořenský potok. My jsme se o tom kdysi bavili mezi přáteli, ale myslel jsem, že se to odehrálo jinde. Kořenský potok je hodně prudký žleb, ale to mě nenapadlo, že to spadlo zrovna tam. Vyfotil jsem tu část vyznačenou modře. I pod cestou (vodopád) to dál pokračuje prudkým sešupem…

       0 0
       • plevka  

        To je řádné koryto…chápu správně, že zrovna takováto koryta jsou v Beskydech nejvíc nebezpečná, co se týče lavin či sesuvů? Ještě jsem našel případ z Pusteven, kdy snowboardista přežil, píšou tam, že jel hned kousek vedle sloupů vleků, tušíte někdo, kde to mohlo být přesně u jaké sjezdovky?

        0 0
        • l-e-t-o  

         Čus, napadá mě jedině, že jel pod lanovkou v horní části pod Lokomotivou do toho doliku na úrovni spodní stanice malé sjezdovky. Tam je to dost prudké. Jinak se asi na pustevnach snad nedá jet nikde u sloupů, kde by to bylo lavinové

         0 0
   • zbyslavjak  

    Toulal jsem se dnes v okolí Malenovic, (viz fotky v galerii) a při hledání velmi dobře skryté Chladné vody jsem se v určitých úsecích bořil po pás. O víkendu bude počítám v okolí Lysé narváno jako už dlouho ne. Ostraváci a Karviňoci už můžou taky, tak si myslím, že si počteme o nějakém borci v teniskách a riflích zapadaném v Malenovickém kotli :-)

    0 0
  • plevka  

   Sobotní čištění hlavy na Radhošti..

   https://youtu.be/PHhgqOi3Rzo

   0 0
   • Moshinooo  

    Taky taky. Už ale jen z povinnosti …samo se to nesjezdí :D

    https://youtu.be/S3K8HzDtxC4

    0 0
    • -b-n-x-  

     No pěkně pěkně! :-)

     Začínám si myslet, že letos bude i na prvního máje nějaká jízda („byl večer první máj, a prašanu zval k jízdě hlas …“) :-)

     0 0
    • plevka  

     Parádní ;) Snad se taky naučím takto svištět, zatím jsem v tak hlubokém sněhu pramálo zkušený…

     0 0
  • DowJones  

   Ahoj, vi prosim nekdo, jestli je asfaltka na Javorovy protahnuta a tedy jetelna na biku? Pottebuji kopec aspon na 20min. Zkousel jsem Ropicku, Slavic, ale vsude hodne snehu. Asi jedine Pustevny z Becvy, ale mam to uz trochu dal. Diky.

   0 0
   • -b-n-x-  

    Jo, ta by mohla být už bez sněhu. A ještě Godula třeba.

    0 0
  • goofy  

   Tak lanovka na Čantorku nebude… :-)

   https://www.idnes.cz/…a-zpravy_woj

   0 0
   • pocestny  

    Tak stačí, že deset let čerpali fondy na přípravu. :-D Ale vážně, jedna lanovka už tam je, tak ******. Zničené to tam je už dost.

    0 0
   • pitos  

    Také dobře, když sečtu pro a proti tak mi vychází, že by ta lanovka byla stejně o ničem.

    Nevozila by kola ani lyže a přibylo by lidí v dědine. Pro obec by to ale byly nějaké peníze z turismu.

    0