Avid Elixir R + kotuce XT 180/160 CL

53 nepřečtených
  • vitki

    Zdravim, ma niekto skusenosti s brzdami Avid Elixir R a kotucmi SM RT78 180/160 CL? Na kupkolo.cz su Avidy za dobru cenu a neviem ako to bude spolu fungovat.

    0 0
    • ememem  

      moja skusenost je taka ze som shimano kotuce na shimano vymenil za avid kotuce.

      0 0
    • K2  

      Mám Avid Juicy, myslím 5. Původně jsem měl Avid 200 + 185 kotouče, druhé kola mám Shimano XT 200+180 a normálně to funguje. Původně jsem myslel, že budu muset měnit redukce, ale bez nejmenšího problému…

      0 0
      • vitki  

        Ja mam v predu XT 180 mm a hlavne o ten mam obavy, kedze avid nema 180, ale 185 mm kotuce a neviem ci tam tych 5mm nebude chybat. Mozno hlupa otazka, ale predsa: Mozem namontovat avid elixir na shimano redukciu na 180 mm kotuc?

        0 0
        • McBlacky  

          myslím, že to nejde. teda mě shi redukce na elixíry dozadu nešla, musel jsem si sehnat Avid.

          je to daný systémem podložek /debilním/ kterej avid používá. v tomhle je shi zlatý, to funguje bez problémů a sežízení je během 10 sekund

          0 0
          • vitki  

            Nevies nahodou aka redukcia sa dava standardne ku prednemu elixiru? IS, PM alebo je to univerzal?

            0 0
          • K2  

            Naopak to nejde protože Avid má věší kotouč. V případě, že máš Avid adaptér dělaný na 185 a kotouč 180, tak je to v pohodě.

            0 0
            • dieegoo  

              Jde to i opačně. Já mám adaptér na 180mm kotouč a používám Avid kotouč 185mm. Stačilo přidat ke každému šroubu jednu malou podložku.

              0 0
          • ememem  

            v tomhle je shi zlatý – pokial mas dokonale rovne dosadacie plochy jak na rame tak na vidle co nie vzdy je. vtedy je to fakt oproti tym polgulacom super. ale ak nahodou nie tak to nejde za boha nastavit a tymi polgulovymi podlozkami to ide trocha „vyrektifikovat“ (aj ked inac je to pakaren.)

            0 0
            • Tehu  

              jestli te dobre chapu, tak neni nutno pouzit ty divny avid podlozky a je mozno pouzit normalni podlozku ???

              0 0
        • K2  

          řešil jsem ten samý problém. Shimano má na průměru o 2,5 mm menší kotouč. Poměrně dlouho jsem studoval a zvažoval jsem, že vyzkouším upilovat o ty 2,5mm adaptér nebo trochu ty Avid podložky.

          Nakonec jsem to zkusil nasadit a projet. Vše funguje bez problémů. Destička možná nedosedá zcela celou plochou, ale na funkci (rostlináře) to nemá vliv.

          Brzdí to, nevibruje, spokojenost. Pokud nebudeš spokojen, tak vždycky můžeš kousek adapteru upilovat

          0 0
    • Ricci  

      Ide to bez problemov,mam Avid Elixir CR + kotuce XTR CL 180/180

      0 0
      • kubad  

        přesně tak stačí v případě potřeby nedat ty kloubové podložky :-)

        0 0
        • vitki  

          tak uz mam Elixiry objednane a zaplatene, tak dufam, ze to bude pasovat a budem konecne spokojny:)

          0 0
          • vitki  

            Tak brzdy som uz namontoval a zistil som, ze mam dlhu hadicku k zadnej brzde. Pozna niekto v Bratislave, pripadne v blizkom okoli dobry servis, kde by mi ju skratili a ovzdusnili brzdu? Dikez.

            0 0
            • Hnoj  

              V balení by jsi správě měl u každé brzdy mít náhradní olivu a trh. Pokud ti je k nim nedali, tak ti je prodejce „vyšmelil“ a v obchodě za odvzdušnění IMHO natáhnou…

              0 0
              • vitki  

                tak olivu ani trh mi do balenia nedali, kupil som to na kupkolo s tym, ze to boli brzdy „sundane z noveho kola“ a dlzka hadicky k zadnej brzde mala byt 140 cm, co by bolo presne pre mna, lenze ked som ju vcera meral tak mala 160cm, co je kua dlhe:) Pozeral som vcera manual k avidom a ku skracovaniu dlzky hadice bolo, ze sa hadica musi odsrubovat z brzdovej paky a ustrihnut tam.

                http://www.sram.com/…-016–000.pdf

                Oliva je dole pri prasatku ak sa nemylim?

                0 0
                • kubad  

                  na odvzdušnění potřebuješ sadu, bez té to neuděláš dobře, takže doporučuju servis, ale odhaduju 2–3 stovky tam necháš za skrácení a odvzdušnění

                  0 0
                  • vitki  

                    chcem sa opravit s tou olivkou, uz som videl co to je a na co to je:). Jasne, ovzdusnit to pojdem do servisu, lebo nemam bleeding kit. Este by ma zaujimalo – kolega ma tiez elixiry Rka a ma vpredu aj vzadu banjo uchyt hadicky. Ja ho mam len na zadnej brzde a vpredu mam vyvod napevno. Vyzera to tak, ze avid robi 2 rozne prasata:)?

                    0 0
                  • Hornet  

                    jj, u nas je bezne ta cena okolo 400,– sk

                    0 0
                    • vitki  

                      to je za obe brzdy, alebo iba jednu?

                      0 0
                      • Hornet  

                        Zalezi fakt od servisu, niekde mali taxu 300,– za jednu, ale urobili obidve za 400,– takze aj dohoda funguje.

                        0 0
                      • kubad  

                        jednu

                        0 0
                      • vitki  

                        nainstaloval som tie elixiry a zistil som ze jedna paka ma vakl, rozmyslam ci ich vratit, alebo sa na ten vakl vykaslat a nechat si ich, co mi poradite? Je to normalne pri novych brzdach aby mali vakl?

                        0 0
                        • Vegan  

                          neni, vratit.

                          0 0
                        • Pavel100  

                          délka hadiček neodpovídala objednávce, vrátit zpět ať si koupí lepší metr:-)

                          0 0
                          • Ricci  

                            Moze byt rad,ze neboli kratsie o 20cm oproti objednavke :-)))

                            0 0
                          • vitki  

                            najradsej by som si ich nechal, lebo vyzeraju uplne perfektne:(((

                            0 0
                        • XC-biker1  

                          Moje taky mají vakl, a myslím že je měly i když jsem je koupil. Bude to asi způsobeno tím že se páka nastavuje v té drážce která je větší.

                          0 0
                          • vitki  

                            kupil si nove?

                            0 0
                            • XC-biker1  

                              Jo uplně nové. Když se podíváš na ten černý nýt (osa páčky) tak jde pěkně videt jak se to hýbe právě v tom rozšíření, a stím neuděláš nic

                              0 0
                              • vitki  

                                jedna je uplne perfektne pevna a vobec sa nehybe a druha sa hybe tak cca. 1 mm na kazdu stranu. Tebe sa hybu obidve?

                                0 0
                                • XC-biker1  

                                  levá 3mm nahoru, pravá 2mm nahoru :D ale jako že bych to nějak poznal při jízdě, to ne… nebýt tohoto dotazu tak nad tím ani neuvažuji :)

                                  0 0
                                  • vitki  

                                    tak teraz neviem uz vobec ci ich vratit, alebo nechat.

                                    0 0
                                    • Ricci  

                                      Pokial ti to nerobi problem pri brzdeni,tak to vobec neries..

                                      0 0
                                      • XC-biker1  

                                        přesně tak, a stejně, vakl jednou dostanou všechny páky

                                        0 0
                                        • vitki  

                                          je to trochu komplikovanejsie, lebo som ich kupil bez kotucov, pretoze kotuce mam cl a avid nerobia cl kotuce. ak by som ich bral s kotucmi, tak ich vymenim bez vahania, ale bez kotucov ich za taku dobru cenu nezozeniem.

                                          0 0
                                      • vitki  

                                        no to este neviem, lebo su nove, este som s nimi ani nebol na vyjazde.

                                        0 0
      • iX.tlan  

        Avid Elixir R + XTR 160 CL vzadu dochazi ke kontaktu trmenu s unasecem. Budu to resit tak, ze upiluju kousek toho zobacku na trmenu a pripadne vymezim podlozkami na adapteru.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.