• meris

    Ahoj,

    marně se snažím přijít na to, jestli u těhle brzd jde nastavit vzdálenost páky od řídítek. Hodilo by se mi je mít trochu blíž, ale z manuálu jsem nevyčetl, jak na to.

    Hledal jsem to zde http://www.sram.com/…al_rev_b.pdf

    0 0
    • Smazaný účet  

      5. bod v manualu..po­trebujes imbus…

      0 0
    • Azmir  

      CO takhle strana 8, bod 4 ?

      0 0
      • Smazaný účet  

        tyvole fakt ze jo…finta jak cyp:DDD

        0 0
        • Azmir  

          Čumím na 5, napíšu 4, už jsem zblblý z toho zkouškového :DDD jinak je to strana 27 bod 7

          0 0
          • meris  

            Ta moje páka je právě jiná, než tahle. Ale jiný manuál jsem nenašel. Proto jsem sem psal ten dotaz.

            Ten imbusový šroub je utažený na max, takže tudy cesta nevede.

            0 0
            • Azmir  

              Jak máš psané v tom manuálu, dá se to nastavit v rozmezí 75–80 mm pokud chceš víc nebo mín máš smůlu, pokud máš šroub na max, tak zřejmě bohužel, pokud ti to nevyhovuje, budeš zřejmě muset zkusit jiné brzdy, pokud teda někdo jiný neporadí jinou možnost.

              0 0
              • meris  

                Zas takovej problém to není. Zkoušel jsem, jestli někdo neví víc.

                0 0
                • Mysee  

                  Píšeš, že je potřebuješ blíž, ale máš to dotažené na max?

                  Já ti nevím, ale na mých se páka přibližuje, když povoluju.

                  0 0
                  • Vilém  

                    Tak pokud se to serizuje tim malym imbusem, jako u vetsiny brzd, tak zasroubovanim paku oddali od riditek.

                    0 0
                    • Mysee  

                      Přesně to píšu jen v negaci :D :)

                      Vypadá to, že majitel si to ani nezkusil, ale jde to poměrně hodně blízko, myslím že blíž než Shimana.

                      0 0
                      • meris  

                        Ten malý imbus vede k pístku, takže když ho povolím, páka je dál od řídítek a volná.

                        0 0
                        • Mysee  

                          Že ty povoluješ ten křížák? Jinak to nechápu, mám stejné brzdy a viz foto, jestli to potřebuješ blíž než na druhé fotce tak to můžeš rovnou sundat :D

                          maximální vzdálenost / minimální vzdálenost / detail na inbus

                          0 0
                          • meris  

                            Povoluji dobrý šroub, ale nečekal jsem, že musím otočit o tolik, aby se to alespoň trochu projevilo.

                            Děkuji za radu.

                            0 0
                          • nitraq  

                            Jsem si právě říkal, že pokud by to šlo (teda spíš nešlo:)) přiblížit ke gripu jen takhle málo, jak psal výše meris, tak by to bylo značně napikaču:)

                            0 0
                            • meris  

                              Mě to přišlo taky divný. Proto ten můj hloupý dotaz.

                              0 0
                      • meris  

                        Díky…netušil jsme, že je potřeba tolik otáček, aby to bylo lehce znatelný. Když jsme páku sundal, tak je to už vidět.

                        0 0
    • enregistree  

      Presne, sroub je potreba povolit – mam stejne paky. Sroubem doporucuji tocit jen zlehka. Je k tomu spatny pristup (s klasickym imbusem ve tvaru L), ale pri kazdem otoceni je videt, jak se paka hybe.

      Ted mas paku nastavenou uplne nejdal od riditek, zda se. Rozsah nastaveni je dost velky, viz foto (jiny model):

      0 0
      • Polka  

        Jakej sroub? Vzdyt otacis tim koleckem, on tam nic takovyho nema. Tohle jsou Elixir 7 ne? Mam je taky.

        0 0
        • enregistree  

          Sroub a kolecko (cudlik) je to same, aspon u avid 2012 a novejsich. Meris ma na fotce imbusovy sroub 3 nebo 2,5mm. 5ky muzou mit paky s tool free nebo tooled reach adjust, funguje to identicky,

          Edit: na fotce jsou asi 9, zdroj http://www.bikerumor.com/…tter-easier/

          0 0
          • Vilém  

            Imbus je podle navodu k pouziti 3mm.

            Na strankach vyrobce ma i cesky navod.

            0 0
        • Vilém  

          Docti do konce:)

          0 0
          • Polka  

            Jo. Tak on jen asi malo motal s tim imbusem, jsem z toho pochopil, ze to merisovi v takove mire nejde.

            0 0
            • Vilém  

              To ja taky tak pochopil, ze je na dorazu a potreboval by jeste bliz.

              0 0
            • meris  

              Díky. Opravdu se to hýbe jenom o malý kousek a jak je k tomu blbý přístup, tak jsem si pohybu nevšiml. Páku jsem sundal a vyzkoušel a je to v pohodě.

              0 0
          • meris  

            A ten návod výrobce jsi našel kde? Nenašel jsem ho na tenhle typ páky.

            0 0
    • meris  

      Děkuji všem za rady.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.