Anketa Avid Juicy 5 x Shimano XT BL-M765

12 nepřečtených
  • Bebe

    pohodový ježdění občas to pustím ve sjezdu trošku víc :-), lehčí terén, 90kg. Cannondale HT + Faty Ultra. Cena XTo 900,– víc než J5.

    Anketa: Co by jste brali radši?

    10x
    37%
    0 0
    • MlokCZ  

      Tady je těžký radit. Nevim jak moc se liší J5 a J7. Neměly by kromě nastavení páky, ale pak jsem zas viděl, že v testech někde dopadly J5 mnohem hůř než J7, takže těžko říct. Když ale mám porovnat J7 a XT (který jsem oboje rok jezdil), tak není žádný jednoznačný vítěz. XT jsem jezdil s dualama a tam mi tak nesedla páka a na muj vkus zabíraly příliš brzo (menší konstrukční vzdálenost destiček a kotoučů). U J7 mě perfektně sedne páka do ruky a líbí se mi jejich průběh. Tohle obojí je ale hodně subjektivní a třeba manželce se mnohem víc líbí průběh na těch XT.

      Účinnost u obou brzd cca stejná.

      Pokud je něco pravdy na těch rozdílech mezi J5 a J7, tak bych šel určitě do XT. Kdybych měl já osobně si vybrat mezi J7 a XT, volil bych J7.

      0 0
      • Bebe  

        J7 mám a jsem spokojený, jenže tohle kolo skládám pro kamaráda a u ty Xt jsou v max. ceně kterou je ochoten dát. Bohužel nemám osobní zkušenost s J5 ani s žádným Shimanem..

        0 0
        • MlokCZ  

          S J5 já bohužel taky ne, proto jsem napsal, jen co jsem kde viděl. Já byl spokojen jak s XT, tak s J7 (ale ty mě sedly o něco více).

          0 0
          • Bebe  

            Děkuju za názor, právě jsem trochu doufal že mezi J5 a J7 nebude takový rozdíl…

            Teď jsem si navíc sám zahlasoval pro XT :)

            0 0
    • miki  

      Tak dej na xt jiný páky.

      0 0
      • jonti  

        Shimano su na mineralny olej, takmer vsetky ostatne brzdy su na brzdovu kvapalinu, tak lahko to nejde. A samozrejme kazde paky maju iny chod.

        0 0
        • vlk  

          Ale jo místo dualů může zkusit klasické shimano páky-ty mají jiný tvar.

          0 0
    • vlk  

      Co mohu porovnat xt a avid7 tak brzdí přibližně stejně.Rozdíl je akorát v samotném chodu, ale ne v účinnosti.Avid5 jsem nezkoušel.

      0 0
    • Bebe  

      Všem díky za názory, trošku jsem doufal, že jich bude víc. Zitra budu mít ty XT…

      0 0
      • panaczek  

        jezdim XT 2 roky, vsechno v horach, s maximalni spokojenosti, jeste jsem je neodvzdusnoval, jenom menim desky.

        0 0
    • Pi†el  

      kamos ma JUICE 5 na enduro FULLu s 6" kotoucema a rikal, ze se mu dost prehrivaj..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.