• Luke

    Jaké máte zkušenosti s fo?ákem v terénu? Mám v plánu koupit nějaký digitál(za rozumnou cenu), ale mám strach, že moc dlouho nepřežije. Takže jak ho vozíte, v čem a jaký… Můžou ho nějaké větší otřesy poškodit? Dík za všechny připomínky…

    0 0
    • Twisp  

      Asi dvakrat uz sem vyjel s fotakem. Mam canon A70 a vozim ho v kejmlu. (musim ale vyndat dusi, pac by se mi tam nevesel – mam rogue kteryho vymenim v brzky dobe za MULE). Jinak fotak myvam v takovym flisovym sacku.

      0 0
    • Mike 21  

      Mas stejny mysleni,fotak jsem koupil minuly tyden.Chci ho vozit na stejnem miste jako mobil-vepredu na ramennim popruhu batohu priply na plastove ledvinkoidni zacvakovaci (karabine)?Mam vyzkousene:o),ze to je nejmene exponovane misto pri padu

      0 0
      • Standa  

        Koupil jsem na kolo Nikon coolpix 4100-malej,lehkej na tužk.baterie.Tuž­kovky rozhodly-když jsem dýl v terénu,nemusím se starat o dobíjení,pouze vyměním baterky za nové.Vozím v brašničce na popruhu,nebo v batohu.

        0 0
        • well  

          Tak nějak nechápu výhodu tužkových baterek, ale Nikon chválím :-)

          0 0
          • danno  

            Nechapes? Taky sem bral Minoltu Z2 quli tuzek, teda bylo to jedno z mnoha +, priklad: na horach mi dojde stava, lionku nahradni tam asi nekoupim, tuzky vzdycky.

            0 0
            • Pekáček  

              S akumulátorama nemám dobrý zkušenosti (Sony Info Litium -kamera). Ve fo?áku raději tužkovky.

              0 0
              • martt  

                tuzkovky maju tu vyhodu, ze ked idem fotit maraton, kde nafotim niekolko tisic fotiek v jednom zatahu, tak ich vyberiem z svetiel na bike a hned mam styri sady, spolu s 8 Ah. Po zbytok roka ich nepotrebujem a sluzia inym ucelom.

                Obcas pouzivam Olympus 5060, tam je po asi 300 fotkach utrum. Mam k nemu druhy akumulator, stal viac ako dva tisice, to je dalsich 300 fotiek a definitivny koniec.

                0 0
                • xstefi  

                  Jak dlouho, borce, tridish tisice fotek? Co pak s nima delash? Myslim, ze na par tisic fotek musis mit na kole tak asi 10 svetel :))

                  0 0
                  • martt  

                    kukni na moju webstranku a pochopis.

                    Ked uz tam som aby som odfotil tych par ludi, co potrebujem odfotit, tak nie je problem nafotit kazdeho. Obcas vyprodukujem nejaky clanok a dam tam aj nejaku fotku

                    0 0
            • well  

              Tužkáče koupíš všude, ale s fo?ákem ani nehnou. Na drahé Duracelky uděláš max 30 fotek. Měl jsem CoolPix 3100 na dvě AA. Nosil jsem dvě sady náhradních baterií a pořád se to pletlo, které to už mají za sebou a které jsou čerstvé. Teď mám CoolPix 4300 na Akumulátor a nafotím na něj o něco víc a nosím jen jeden náhradní zdroj. Pěkná pakárna musí být u digi napájených 4×AA :-). Tužkové baterie do digitálního fotoaparátu už nikdy. Ostatně zlatá klasika, nemenil jsem baterie už dva roky.

              0 0
              • rejow  

                když do toho nastrkáš baterie wonder tak se nediv , GP už vyrábí AA beterie s kapacitou 2800mAh!

                0 0
                • well  

                  To je pravda, ale ty už taky všude nekoupíš a jsou už dost drahý. Wonder ti fo?ák ani nezapnou.

                  0 0
                  • wraftler  

                    zaujimave, mne na 4×AA olympus fici na tych tuzkach tak 3 hodiny so zapnutym displejom v kuse… nosim 3 sady a ked nezapinam displej tak vydrzim fotit tyzden v kuse bez akehokolvek nabijania… ale to uz chce aj notebook so sebou:)

                    0 0
                  • Otto  

                    Kua, kdo se tady baví o alkáčích.Je to sice použitelné(tak na 10–30 fotek) ale je to vyhazování peněz. Rozumí se samosebou NiMh nabíjecí. Když přeženu kus za 100kč, pokud potřebuješ 4 tak sada 400kč.A její kapacitě, z vlastí zkušenosti, nemúže konkurovat žádná Lion dodávañá k fo?ákům. Lion packy mají jedinou výhodu a to je malý rozměra+váha, proto je výrobci cpou do fo?áků. Dlouhodobá praxe s: Olympus C 2020 (tužková4×) Olympuc C-220 (tužka 2×) Olympus C-740 (tužková4×) Olympus C-720 (tužková4×) Canon S 45 ,Panasonic FZ 10 Lion

                    0 0
                    • grafik  

                      mam Ol- c 725 a nekdy si pridam jako kdybych vozil cihlu … ale jinak spokojenost

                      0 0
                      • vlk  

                        to mi povídej.Já vždy začnu pokoukávat po canonech 300d 10D 20D a pak si je potěžkám a zase se vrátím na zem.

                        0 0
                    • sraldo lattrinny  

                      Čau Otto, nejsi aktérem bouřlivé diskuze Minolta Z3 X panasonic FZ3?

                      0 0
              • danno  

                Tak moje Z2 vydrzela na puvodni tuzk, ktere byly vbaleni pres 200 fotek se zapnutym disp., tedfotim na dve sady Sanyo 2100, 2300mah,v klidu udelam i 400 fotek.

                0 0
                • Paja  

                  Presne tak, canon a85 – 4AA alkalicke 100–150 fotek s displayem podle pouziti blesku.

                  0 0
              • mosquito  

                jedine AA … drive jsem mel Oly C220 (250fotek na 2× AA – polovina s bleskem) ted mam Canon A75 a na 4×AA dam neuveritelnych 1480fotek (600 s bleskem)

                0 0
    • BB  

      Vozim na popruhu Camelu a naprosto bez problemu, je to bezpecne okamzite po ruce. Jen jsem dele hledal vhodnou brasnicku, ktere ma rozepinatelny zadni reminek. Vybral jsem si se suchym zipem a drezela dobre.

      0 0
      • misj  

        TAMRAC dělá pěkný, sucháč a ještě cvoček…

        0 0
    • vinca  

      mel jsem OLYMPUS C220 ZOOM , koupil jsem ho v akci za 3500 kc, byl jsem spokojenej, pouzival jsem ho jako takovej zapisnicek – denicek, mel jsem ho furt v batohu, tasce, v kapse… nevydrzel fakt brutalni prutrz mracen , byl v batohu, a zapomel jsem na nej, doma sem z nej po otevreni vylil dirou pro baterky asi decku vody, oprava by stala asi 6600 kc, ted pudu asi do COOLPIXE.

      0 0
      • Otto  

        Taky za 3500 :o) Já ho utopil na Korsice při ..kaňonyingu, rozbral, vypláchl destilkou(pozor na objektiv) a opět funguje.Měl jsem štěstí…

        0 0
    • speedy gonzales  

      fotak normalne hodim do batohu.ani nepouzivam nejaky obal.vozim jej prakticky kdykoliv.no kdyz je nejak specialne hnusne nebo mokro tak samozrejme ne.kdyz jedu bez nej tak mam zkusenost ze propasnu nejpeknejsi scenerie a zabery.a jsem strasne nastvany.. jinak nejlepsi akcni fotky vychazeji,kdyz pouzijes funkci, ktera ti napraska nekolik snimku za sebou v kratickem case.sem tam udelat video taky neni k zahozeni..

      0 0
    • RadekB  

      Olympus mju 300 digital. Vozím v kapse u dresu už 2 roky. Odolnej proti vodě, přežije i vyjížďky v dešti.

      0 0
      • Wiktor  

        Stejnej model, stejna preprava… A vydrz baterie sqela… 250–300 fotek neni problem.

        0 0
    • Luke  

      tak teď jsem našel fo?ák mně neznámé značky: Kyocera Finecam SL300R. Nejlepší cenu jsem našel za 5042Kč (nejhorší za 15 tisíc – nějak ten rozdíl nechápu) za ty prachy nevypadá vůbec špatně. Našel jsem na netu nějaké ukázkové fotky a jde to. Asi ho nikdo nemáte co?

      0 0
      • fousac  

        neznam konkretne tenhle typ, ale uz sem mel v ruce 2 kyocery a byly to docela luxusni zalezitosti… ja osobne bych se ho vubec nebal..

        0 0
      • sraldo lattrinny  

        Pozor. Kyoceru vyrábí pod tímto názvem yashica a to je záruka vysoké kvality.

        0 0
      • Luke  

        tak už jsem se dopátral rozdílu cen. ten za 15 litrů má nějakou lepší optiku. jinak už jsem našel cenu 4900, takže do toho asi půjdu. docela mně přesvědčily i recenze

        0 0
    • mosquito  

      URCITE DIGITAL

      vozim Olympus C220 (koupil jsem ho v akci) a neni tak spatnej za tu cenu

      jinak urcite nejakej malej lehkej kompakt s 3× opt. zoomem 2–3Mpix je asi ideal

      musis ho vozit v kapse na zadech nebo v batohu aby nebyl vystaven tvrdym otresum a pokud nekoupis nejaky Olymp MJU nebo nejaky jiny odolny tak sebou voz mimojine igelitovej pytlik … dest fotakum fakt vadi

      0 0
      • Palo TT  

        Aj na Slovensku bola akcia a tiez ho mam :) Suhlas, minimalne 2Mpix a 3× opticky zoom. Na bezne fotenie staci automat. Nosim ho v puzdre zaveseny vzadu na ladvinke. Nechcel som drahy fotak, lebo ten by som nosil v batohu a nechcelo by sa mi ho vyberat.

        0 0
    • Tinker  

      Mám Kodak 7430 a vozím ho normálně v malém obalu v kapse u dresu. Není problém ho kdykoliv vytáhnout, vyfotit a „valit“ dál. Fotim občas i normálně za jízdy ;-) Objevil jsem kouzlo digitálu až tenhle rok a pro moje potřeby je fakt ideální…

      0 0
    • Lister  

      Pokud jedu pasáží kde předpokládám, že budu hodně fotit tak připnu pouzdro na bederák, když vím, že budu hlavně šlapat tak dávám do batohu na záda. Do jakékoliv kapsi na těle nedoporučuju, sice může chodit v pohodě, ale vnitřek hodně trpí vlhkostí a pak může najednou kleknout, stejně tak mobil. Ten vozím vypnutý v batohu jen pro případ nouze.

      0 0
    • kpitti  

      Vozím už několik let digitál (kompakt) v pouzdře na popruhu od Camelu na prsou. Perfektni pozice na rychlé focení a zatím žádný problém při pádu. Zrcadlovku vozím v ba?ohu. Teď používám kompakt Canon A40, tužkovky a 2M rozlišení. Nic moc, ale na momentky to stačí.

      0 0
    • Pablo9  

      Dřív jsem měl kompakt,vozil jsem ho i v podsedlov­ce,nebo v camelu,pak jsem si pořídil minoltu zrcadlovku,ta je už hůř skladovatelná,tak tu vozím pouze v camelu,bez fo?áku skoro nevyjíždím a když jo,tak většinou vidím věci,co by za blejsknutí stály…Mám to tak i se stopařkama,jak jedu s polovičkou,tak jsou silnice olemovaný hezkejma holkama,jak jedu sám,tak liduprázdno,občas nějakej somrák v umaštěnejch šus?ákách,kterej by mě v prvním lesíku vykostil…

      0 0
      • Ekscel  

        Ty bereš na kolo stopařky? To někdy zkusím taky :-)

        0 0
        • Pablo9  

          Hmm,no měl jsem na mysli když jedu autem,ale na kole to by taky nebylo špatný,jen kam jí usadit…No ale už mě teď bolí nohy,když si některý stopařky představím.No a v autě ta stopařka není tak nápadná,jako by byla asi na kole.Mám žárlivou ženu…

          0 0
    • Volf  

      Canon A60 nebo A 400 a vozím je v ledvině bez jakýkoliv újmy. Teď, protože už vytahuju i teplou bundu, tak ho vozím v i v zadní kapse tak, že ho mám danej do takovýho toho zavíracího igelitovýho sáčku, aby na něj nešel pot. Myslím si, že by mu mohlo uškodit pouze vožení třeba v podsedlovce, kde by ty otřesy byly asi dost silný.

      0 0
    • preacher  

      Na jaře jsem koupil MInoltu Dimage Xg, rozměr jako kreditní karta tlouš?ka 1,8 cm, 155g i s baterií. Vozím ho na popruhu u camelu. Nemoh jem na něj sehnat žádný pouzdro, který by mi vyhovovalo (aby ochránilo fo´ták při pádu, abych při focení nemusel fo?ák vyndávat z obalu) a tak mi manželka ušila super obal z neoprénu. Protože fo?ák nemá vysunovací optiku je to v pohodě. Jinak je velice lehkej a dost rychlej, takže jenom spokojenost. http://www.minolta.cz/…/product.asp?…

      0 0
      • Kikinka  

        za kolik jsi ho prosím tě koupil?=o)

        0 0
      • tom@s  

        ahoj, mám Xt, s obalem to chci řešit jako ty, nemáš pro mě nějaký tip? popřípadě kde sehnat materiál??? díky moc

        0 0
        • Luke  

          já jsem to s obalem pořešil takto. mám placatou kyoceru sl300r, která je velikostně srovantelná. má rozměry cca 10×7×1,5 cm. koupil jsem si v shopu s elektro součástkami pevnou plastovou krabičku trochu větších rozměrů a širokým samolepícím těsněním jsem to ve vnitřku vylepil přesně na rozměry fo?áku. krabička je velká asi 12×9×2cm, takže to v poho dám i do kapsy dresu. jinak k fo?áku jsem dostal i original pouzdro, ale je dost měkké, tak to používám na míň destruktivní věci. takže tak, jsem se nějak rozepsal :-)

          0 0
    • Otto  

      Jezdím s digitálem skoro pořád. Na tyto účely jsem si koupil Olympus C-220Zoom, vzhledem k jeho ceně mě nejaké poškození netrápí. Mám to spíše jako dokumentaci cest, než na nějaké kvalitní fotky.Na to většinou stejně není čas. Vozím to ve futrálu v rám.brašně.

      0 0
      • Cejlon  

        Vozím svého Cybershota jen když je hezky.Je to ale trošku riziko.No nesmím padat na záda.Vozím ho v normálním batůžku.Fakt je,že když je co pěkného vyfotit či udělat nějaké video,tak se to hodí:-))

        0 0
    • marapara  

      Vozím Minoltu Z1 v poudře k fo?áku a v batohu s bidonem. Zstím jsem s ním nehňápl.

      0 0
    • vlk  

      vozím canon a60 v brašničce na hrudi.Je to klasická prašnička přes rameno-tak jsem trochu upravil popruhy.Supr fo?ák manual atd.V postatě to samé jako dnešní a75 a a85.Akorát má jen 2mpix.Což mě bohatě stačí.Vyprodávali ho nedávno za 5 tis.neptejte se ani za kolik jsem ho koupil já před skoro 2 lety.To bych měl dnes za to 2.Jinak doporučuji fotit se zapnutou funkcí low sharpening na max kvalitu. u tohoto fotoaparátu.

      0 0
      • Twisp  

        2mpix je podle me malo, na peknou fotku.

        0 0
        • Volf  

          Pokud ti stačí rozměr 9 × 13 tak ty 2 mega budou dostatečný.

          0 0
          • marapara  

            Na 9×13 stačí, ale na 10×15 je to tak na hranici. Ještě sem tam něco ořízneš a je to málo. Radši bych šel do A70. Ty 3 nebo 4 mega jsou tak akorát a nepotřebuješ tak velkou kartu. Stejně si myslím, že většina lidí dnes už dělá fotky 10×15. Je to skoro za stejnou cenu jako 9×13 a sem tam je nějaká akce a stojí to úplně stejně.

            0 0
            • RomanH  

              Pojmem „fotky“ myslite elektronicke, nebo vytistene na papir ? Videl jsem mnoho fotek z digitalu vytistenych na papir (z Mju300, Minolty, Olympusu C720), ale porad se nemohu zbavit dojmu, ze fotka z blbeho automatu Olympus Trip, ktery jsem asi pred ctyrmi roky kupoval za nejake 2000 Kc je lepsi. Prvni fotky z digitalu (ty papirove 10×15), ktere se mi skutecne libily po technicke strance, byly z Canonu EOS 300 D a Niconu D70. Sam porad nevim, zda si koupit malou hloupou digitalni krabicku na zaznamenavani becek, vyletu a podobne a na foceni si koupit klasickou zrcadlovku, kteru ted vcetne objektivu sezenes kolem 10tkc, nebo setrit na digitalni zrcadlovku. Rozhodne se mi ale nechce utracet castku kolem 10tkc za digital, kdyz vysledna papirova fotka bude srovnatelna s se starym automatickym analogem.

              0 0
              • marapara  

                Zkus se podívat na nějaké fotogalerie. Třeba na www.fotografovani.cz na galerie. Jsou tam galerie spousta uživatelů, i já tam mám fotky a mám fotky většinou ze Z1 – uživatel marapara. Dřív jsem fotil na kinofilmovou zrcadlovku Praktika B100 s výměnými objektivy a fotky byly krásné. Ale řekl bych, že co fotím se Z1, je to ještě lepší. Od té doby, je to rok, už na B100 nefotím. Hodně fotce pomůže úprava na počítači. Taky je jasné, že fotky ze Z1, která stojí teď necelých 10 tisíc se nedají srovnávat s fotkami z D70 nebo 300D, který stojí 40 tisíc a ještě musíš koupit nějaké objektivy. Taky kdybych měl prachy na vyhazování, šel bych do něčeho lepšího, třeba Minolty A2 nebo do plné digi zrcadlovky. Ale musím ríct, že jsem se Z1 spokojen. Za ty prachy má spoustu fukncí, hlavně manuálních a polautomatických režimů, které využívám. Řekl bych, že fo?áky digi a klasické jsou dneska již nastejné urovni, jak kompakty, tak zrcadlovky. Jediné, co mě limituje na digi je manší expoziční pružnost čipu, než filmu. Ale jinak digitál pro mě má jen samé výhody. Nic to nestojí, můžu nafotit 100 fotek a pak si vybrat 5, které se mi opravdu líbí a nechat si je udělat ve folaboratoři na papír. To u kinofilmu nejde.

                0 0
                • RomanH  

                  Prave ze ta cena D300 a D70 se pohybuje ted uz spise okolo 30tkc se zakladnim objektivem, po vanocich bude jeste levnejsi. Vim, pak budes kupovat blesk, dalsi objektivy… Clovek by za to ty penize i utratil, jen si nejsem jistej, ze bych ji s sebou bral na kolo kvuli velikosti. Jenze to uz za me nikdo nevyresi.

                  0 0
                  • Lister  

                    Na momentky na kolo kup nějaký malý digitál. Je škod sebou taht velkou zrcadlovku, hrozí poměrně velké nebezpečí jejího poškození, a to nejen pádem, ale otřesy určitě neudělají optice dobře. Digitál se dnes už rozhodně vyplatí a klidně bych i koupil kombinaci malý digitál na kolo a rázné akce a velká zrcadlovka na pořádné focení(teda pokud nechceš fotit hodně ČB, ptotože tam mejí digi ještě hodně velké mezery). Když si spočítáš kolik ušetříš za filmy a vyvolání, nemluvě o zkažených fotkách. S digi se taky mnohem rychleji naučíš fotit a po pár měsících pro tebe nebude fotka na plný manuál žádný problém. PS: další objektiv na běžné focení nepotřebuješ, já mám klasiku a pak třístovku a ten vytahuju minimálně. Blesk taky není podmínkou. Ty zabudované nejsou nejhorší. Spíš kvalitní stativ.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Ja jsem zatim nejvice naklonen variante levny ultraskladny digital (treba Minolta Dimage x21,x31), slouzici pouze jako zapisnik + klasicka zrcadlovka (treba Canon EOS 300, Nicon F70 atd…) Digital tahat vsude a zrcadlovku jen dle potreby. Az budou digitalni zrcadlovky cenove dostupnejsi, pak i tu digitalni.

                      0 0
                  • vlty  

                    no to je právě věčný dilema: buď bud mít kompakt (nějakej slušnější) bude pořád po ruce, dá se brát na kolo, lyže atd… ale výsledná kvalita není nic extra nebo budu tahat D10/70 nebo aj tu D300 a fotky budou super ale kvůli váze, rozměrům a obavě o zničení ji budu brat jenom vyjímečně, čímž přijdu o spostu dobrý fotek… nelze mít bohužel všechno.

                    0 0
                    • ddd - andy  

                      ..a kdyz uz sebou mam „velkej“ fotak neni po ruce nikdo kdy by ten skok, zatacku, prujezd brodem atd. dal presne podle mejch predstav – fotit X byt focen… :-))

                      0 0
                      • vlty  

                        to je jednoduchý: stativ + dálkač + plnej manuál + sekvenční snímání a můžeš si to projet jak chceš :-)

                        0 0
                • Tomus  

                  Taky jsem vlastnikem Minolty Z1 a zatim jsem velmi spokojen, baterie vydrzi pomerne dlouho. Jediny co me na nem vadi je ta velikost, na kole se snim da jezdit jedine v batohu, do kapsi nebo ledviny se nevleze.

                  0 0
              • Honza-HK  

                Taky jsem se dlooouho rozhodoval, zda dát sbohem svému Canonu EOS 300, ale doba už je asi nenávratně digitální. Teď fotím na Canona G 6 (7 MPix) a zpátky bych nenměnil. Sice to už není klasický kompakt a to bohužel ani cenou (okolo 20000), ale přece jen je menší a lehčí než zrcadlovka. Jo a fotky z něho 30 × 40 cm suprový.

                0 0
            • vlk  

              dělal jsem 9×13, teď dělá 10×15 .Vzhledm k tomu že skoro žádný lab nedělá fota ve více jak 300 dpi.Tak těch pár pixelů co chybí na 10*15 je nepozorovatel­ných.Většinou navíc dělají jaby okoli 280dpi.Jinak dost záleží na tom kde si to necháš udělat.Já nechávám v Globusu.Tam do dávají myslím do photostar nebo tak nějak-prostě do jakéhosi značkového labu.A budeš se divit některé jsou lepší než ze 4 mpix panas. elekt.zrdcadlo­vek.vyvolané jinde.Kde si necháš fotky dělat-na tom dost záleží. Samozřejmě bych dnes koupil 3 nebo 4 mpix.Ona se stejně a60 už nedělá.Když ho já kdysi kupoval tak byly akorát 3 a 2 mpix a 4 byli extra drahé sem tam vlaštovky jako novinka.A75 a a85 jsou jinak úplně totožné fotoaparáty dokonce se stejnou optikou.mají akorát jiný chip.A myslím že a85 histogram při prohlížení.Při takovýchto fotoaparátech se ale nepředpokládá špičková kvalita pro profi -fotografy.To si kup alespoň 300d nebo něco lepšího.Ale na kolo to jako malé kompakty bohatě stačí.Hlavně mají manuál a jsou relativně levné,takže si to může dovolit i méně majetný biker a není to až taková škoda, když to někde rozmlátíš.Jinak jako špičkový kompakt pokud máš dost prachů je podle mě s60.Fakt supr mašinka-měl jsem možnost ji vyzkoušet.A moc, moc se mi líbí.Chtěl jsem do ní jít, ale pak jsem se naštěstí ubránil rotzhazování peněz.Až bude ta má a60 n vyhožení tak budou zase ještě lepší fotoaparáty než je ta s60.Problém je stejně focení při jízdě.Nemohu furt kamoše zastavovat, abych si něco blejsknul.

              0 0
              • Volf  

                Vlku já tu A60 kupoval loni na dovolenou do Egypta asi za 11 000 a ty ?

                0 0
                • vlk  

                  tak já ji měl za 10250 v květnu 2003.Teď jsem ji měl v záruční opravě.Vyměněn objektiv za nový z 85 a to zoomovací tlačítko+vyčiš­tění.Nějak se mi zblbla.Mama ji taky brala na dovolenou do arických pouští.tak ten písek nedělal objektivu dobře-Objevila se párktát potom chyba e18.Ale reklamoval jsem ho především kvůli tomu, že mi blbl spínač na zoomu, někdy to nechtělo zazoomovat.Prostě jsem u moře fotil mokrýma prackama tak to pod to tlačítko zalezlo.Jinak Oprava supr, ten fo?áj je jak novej.A ty nové motorky u objektivu jsou úplně tichoučké, ne jako dřív.Jinak to že mi tam dali objektiv z a85 odůvodnili, že jsou vlastně všechny stejné. Ale jinak ta cena se mi ve fotkách už dávno vrátila.Kdybych to měl všechno vyvolávat.Tisíce fotek na počítači.A 2mpix mě i v dnešní době stačíé,stejně na svém monitoru používám akorát rozlišení 1600 na 1200 a při 280–300dpi co tisknou fotky ve fotolabech je to plně dostačující.Hlavně se o něj až tak nebojím na kole, když vidím jak nízké ceny těch fotoaparátů jsou teď.jionak udělal jsem si z umělohmotný vodovodní trubky předsádku a pořídil polarizační filtr.

                  0 0
                  • Lister  

                    Hele ten filt mě zajímá. Já jsem přemýšlel jak na a75 nějaký narvat. Co takhle foto jak to vypadá. Prosííím, prstíčkem škrábu… :o)

                    0 0
                    • vlk  

                      Jo jasně ale až v pondělí.Přes víkend se k pc nedostanu a v práci to u sebe zrovna nemám.

                      0 0
                    • vlk  

                      já se fakt omlouvám ,zapoměl jsem na to.V podstatě jsem vzal doma koncovku umělohmotné vodovodní trubky.Prostě trubka která má konec zaslepený.V tom konci v tom konci jsem vyřezal díru tak aby tam zůstaly takové 3 packy.-Aby to pasovalo na ten prstenec co je u objektivu, když sundáš ten plechový kroužek.No a do druhého konce jsem narval-našrouboval polarizační filtr.Takže teĎ dÁMK OKU NATOČÍM A NASADÍM NA OVJETIV.

                      0 0
                      • Lister  

                        Nevadí popis stačí. Mně jen nebylo jasné jestli jsi to rval přímo na objektiv nebo na ten odaptér kam se dávají ty jejich mezikroužky, ale teď už je mi to jasný.

                        0 0
                        • vlk  

                          na ten adaptér, na objektiv bych to nedával.mohl by se vyviklat.

                          0 0
                  • Volf  

                    Já jsem s ním naprosto spokojenej, ale je fakt, že písek ze Sahary mám dodneška pod tím plexisklem co kryje displej. Teď jsem nedávno začal používat A400 a nemůžu si zvyknout, protože se blbě drží.

                    0 0
              • Lister  

                A75 má histogram taky. Ty fo?áky se liší myslím jen rozlišením. A80 měla myslím výklopný displej, ale ten nepochopitelně u 85 zrušili.

                0 0
                • vlk  

                  všechny jsou stejné a60 a 70 a 75 a 85 jen u těch 75 byl do firmwaru pridán histogram a u jedn verzí vždy zvýšen počet mpix.A samozřejmě mírně design.Jo a firmware blokly aby šli zobrazovat jen fotky v rozlišení co fotoaparát fotí.A 80 a A95 jsou jiné.Mají jiný objektiv a velikost chipu.Samozřejmě displeje.a zase drobné vylepšení firmwaru tu si dali trošku více záležet ale ty a 75 a a85 jim vyšly vytvoření zkoro zadarmo.

                  0 0
                  • vlk  

                    abych nekřivdil displeje u a75 a a85 jsou taky trošičku vetší.Ale co mě opravdu natěchto fotoaparátech dostává je za jakou cenu člověk může mít fo?ás s manuálním nastavení prioritou clony a prioritou času.

                    0 0
              • senožrout  

                Fotím s S60. Chtěl jsem a potřebuju širokoúhláč. Fotky jsou fakt pěkný. Jen má on nebo já problém s vyvážením bílé na sněhu. Na to jsem zatím nepřišel. O víkendu bylo krásně, na pomezí lesa (stíny) mám všechen sníh do modra. Kvůli tvaru má trochu tendenci vykluzovat z ruky v rukavici. Při videosekvenci nejde ovládat zooom. To mi trochu vadí. A 3,6 násobný optický zoom mi přijde málo pro akční focení třeba kolo-běžky. Jinak spokojenost. Příští fo?ák ale musí mít optický zoom 28–200 a neomezené videosekvence.

                0 0
                • HoralFanda  

                  Tak to doporučuji Minoltu Dimage A1 nebo už rovnou A2. Mám A1 a bez chyby, naprosto suprový fo?ák.

                  0 0
                  • senožrout  

                    …ale má omezenou délku videosekvencí (kartou nepočítám)…

                    0 0
                    • HoralFanda  

                      A ty budeš někdy dělat s fo?ákem delší videosekvence než je 15 min v kuse? No nevím, ale to už je lepší si pořídit digitální kameru.

                      0 0
            • Lister  

              2MP stačí na fotku 10×15 v pohodě. Někde jsem četl, že na kvalitní fotku 9×13 stačí 0.9MP. Nechával jsem dělat fotky na 13×18 s původního rozlišení 1600×1200 a nepozoroval jsem zádnou drastickou ztátu kvality oproti fotkám dělaným na EOSu 300. Pokud jsem srovnal s fotkami s toho samého digitálu dělaných při vyšších rozlišeních a menší kompresi tak jsem rozdíl vůbec nezaznamenal.

              0 0
              • well  

                Jestli to nebude tím, že jsi fotku z kinofilmu nechal udělat na digitálním minilabu, kde ti film naskenovali na malé rozlišení a kvalita jde do prd… Jestli chceš slušnou kvalitu, tak fo? na dia Fuji Velvia a nech si to nakenovat na kvalitním scaneru. Jedna fotka bude mít rozlišení jako z 64Mg digi fo?áku.

                0 0
    • enjoy  

      vozim nekdy sebou canon ixus500 v normalnim mekkym pouzdru na fotak a kdyz se tim natrasanim jednou rozbije,tak se proste rozbije,nic lepsiho asi nevymyslim.

      0 0
    • náčelník  

      Má někdo zkušenosti s Minoltou G 400 ?

      0 0
      • norman  

        Myslíš Dimage G400? Mám ji půl roku a je v pohodě.Nějaký superinfo nečekej, nejsem žádnej expert přes fo?áky. Ale fotí hezky, zvláš´t na manuální režimy. Velmi dlouho vydrží baterie.Odbornou recenzi máš na digimania.cz. Vozím ji s sebou v pouzdře skoro všude, přežila i několik pádů – tedy ne mých z kola, ale na podlahu.

        0 0
    • Daf  

      Fotaky pouzivam dva. Mam digital Nikon Coolpix 2000 a kinofilmovou zrcadlovku Pentax MZ-7. Ten Nikon je nejlevnejsi co se v dobe kdy jsem ho porizoval dalo sehnat. Mizerne foti v interierech. Jinak je vcelku OK. Hlavne se clovek nemusi bat ho vytahnout v desti nebo ho brat na jakoukoliv vyjizdku kde hrozi pad. Taky neni problem ihnet po vyjizdce se o fotky podelit s kamaradama. Pentax vozim ve camelu vetsinou na vetsi akce na dovoleny. Vcelku se pronese :) Fotky jsou z nej ale nesrovnatelne lepsi nez z jakehokoliv bezne dostupneho digitalu. Nikdo tady jeste nezminil jednu spatnou vlastnost digitalu a to je velka prodleva mezi zmacknuti spouste a porizenim snimku. Chce to hodne cviku nez si clovek na to zvykne. Dalsi vec je ze digitaly se hur vyrovnavaji s vetsim kontrastem. Treba pri ostren svetle jsou na fotkach casto vydet prepalena bila mista.

      0 0
      • Daf  

        Sakra videt s tvrdym Y to se mi zas neco povedlo :)

        0 0
    • zwwak  

      Hlavně co nejmenší a nejlehčí, aby se vešel do jakýkoliv kapsy ( platí pro všechny sporty a pro mobily taky ). Mám mjů 300,protože je weatherproof, což považuji za výhodu i při bežným focení v dešti nebo prachu. Levnější kousky bývají obvykle větší a hmotnější.

      0 0
      • Luke  

        přesně tak jsem uvažoval a už mám objednanou Kyoceru SL300R. rozmery má 10 × 6 × 1,5 cm, takže do kapsy ideální. k mému účelu myslim bude stačit a cena je taky dobrá (4900)

        0 0
        • enjoy  

          ale zkus s tim vyfotit pohyb v horsich svetelnych podminkach,to jsi v hajzlu.ja to zkousel s mym ixusem500 a nedokazal jsem jak na automat tak na"manual" udelat vubec nic aby nebylo vsechno rozmazany. jestli mi nekdo poradi tak budu vazne moc vdecny.

          0 0
          • Luke  

            určitě nečekám oslnivou kvalitu. holt je to věc kompromisu mezi velikostí, kvalitou fotek a cenou…

            0 0
          • Lister  

            Jediné co by ti pomohlo je sledovat fotákem focený objek. Výsledkem bude ostřejší hýbající se objekt a rozhostřené pozadí. S tímdle ale budou mít problémy všechny fo´táky.

            0 0
            • enjoy  

              tak jsem zkusil posledni sanci(na mem digitalu) a to je zvyseni citlivosti.vysledek byl vynikajici az na 400,jenom ta zrnitost…:-/

              0 0
              • Lister  

                Zkusím přidat pár rad, ale myslím, že pokud fotíš na manuál tak tohle už budeš znát. Ohnisková vzdálenost na minimum(tedy minimální zoom) Clona úplně otevřená – do dneška si nemůžu zapamatovat jestli velké clonové číslo znamená velké zaclonění nebo velko díru :o) Třeba to zkus i mírně podexponovat. V kompu to upravíš. Mírně podexponovaná fotka bude vždycky lepší než přepálená.

                0 0
                • enjoy  

                  to je problem,ixus je spis automat,dalo by se rict.a pokud vim tak nejvernejsi fotku udelas s trochu vysunutym zoomem.kdysi jsem to nekde cetl,kdyz jsem studoval teorii foceni:-).priste to zkusim na ISO 100,max.200 a budu se hybat s lovenym objektem:-)

                  0 0
                  • Lister  

                    Máš pravdu, s rostoucím zoomem se zmenšuje soudkovitost obrázku(jinak se tomu taky říká efekt rybího oka), ale pokud nefotíš nic geometrickýho tak si toho ani nevšimneš.

                    0 0
                • vlty  

                  čím vyšší clonové číslo, tím větší clona (zaclonění), tím menší „dírka“ takže clona úplně otevřená (na plnou díru)je clonové číslo co nejmenší hodnoty (třeba 1,8) spíš bych doporučoval na menší vzdálenosti přiblejsknout.

                  0 0
                  • enjoy  

                    to ano,blesk vsechno „zastavi“,ale jsou situace pri kterych to neni zrovna vhodny a tim ja jsem prave limitovany.proste to uz asi s tim mym automatem:-) lip neudelam.

                    0 0
      • Pekáček  

        Malý, lehký, nahradí Vám videokameru, fotoaparát a webkameru, přece BREEZECAM! Viz www.breezecam.cz! NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ) :)))

        0 0
        • Lister  

          Pokud se nepletu tak tenhle …jak to nazvat, má úžasné rozlišení 0,2MP. Ideální pro foto 1×1cm prohlížené ze dvou metrů.

          0 0
        • Luke  

          tak to už si radši přibalím do batohu papír a pastelky :-)))

          0 0
        • mosquito  

          no legrace je ovsem ta, ze puvodni zamer vyrobce byl ze to bude reklamni predmet a nektere firmy ho udajne i jako reklamni predmet davaji (nakupni cena je udajne nekde mezi 350–400kc)

          0 0
          • enjoy  

            tolik?tak to na tom zase tolik nevydelaj:-)

            0 0
          • Pekáček  

            No jako bonus k plný nádrži benálu bych ho i bral, fotící přívěšek na klíče se někdy hodí :o)

            0 0
    • Pekáček  

      Rok mám obyčejný (ne)kompakt Sony P-52 s pouze 2× opt. zoomem a nevysouvacím objektivem. Ale zas na druhou stranu má rychlejší „nájezd“ a nehrozí poškození vysunutého teleskopu. Nedávno jsem se přehoupl přes 20 000 fotek a zatím šlape. Brašničku používám origoš a nebo vojenskej futrál na brejle, dá se dát na kšandu či opasek. Jsou i lepší fo?áčky, ale já jsem (zatím) spokojenej.

      0 0
      • carat  

        Jak jsi spokojenej s tim fotakem? Ja momentalne uvazuju o jeho koupi prave kvuli jizdam nakole. Videl jsem ho v Makru za cca 4 kKc. Pravdou je, ze je to starsi model.

        0 0
        • Pekáček  

          Oproti Digicamu Aosta spokojenost maximální! :o) Ale dej si pozor na slepý pixely, já měl tři a nevšiml jsem si toho hned. Ale dostal jsem novej a ten už je OK. Pokud ti nevadí slabší zoom a větší rozměry… Dostaneš k němu i nabíječku a dvě NiMh 2100mAh tužky. A 16MB kartu (málo). Najdi si recenze na webu, hodně ho srovnávali myslím s Olympusem C-350. (Ale C-360 je celkem fajn, hrál jsem si s ním).

          0 0
          • carat  

            Na webu jsem neco nasel. Jak se projevujou ty slepy pixely? Jsou videt jako chybny body na obrazku?

            0 0
            • Pekáček  

              Mala bila (barevna) tecka, porad. Pokud fotak nedovede scanovat CCD cip, zkus navolit kratkou zaverku (P52 aktivuj blesk) a nizke ISO (kvuli sumu) a namackni spoust na foceni a pak zakryj peclive objektiv rukou a spoust domackni. Vysledny snimek si prohlidni zvetseny na monitoru, nemel bys videt bile ani jasne barevne tecky, jen cerno.

              0 0
    •  

      No ja vozim občas digital olympus C350Z v pouzdře od diskmana a ještě to vobalim nahradním tričkem a v pohodě, ale zatim sem nepadal na ba?oh, ?uk ?uk

      0 0
    • Pablo  

      Vozim Sony P100, velikost jako stredni mobil, vydrz velmi dobra, rychlost super. Nejlepsi misto je urcite brasnicka pridelana na popruhu vpredu na rameni, mas to vyndany hned i za jizdy, zkousel jsem loni i bagl, ale nez jsem to vyndal, vsichni byly pryc. Na zada taky obcas clovek jde, takze obdivuju lidi co tam maj zrcadlovku, na to bych nemel :-) Jestli muzu poradit, soustred se hlavne na svetelnost objektivu, protoze na kole budes fotit i akcnejsi veci tak potrebujes co nejrychlejsi casy. P100 neni v tomhle idealni, ale vono do kompaktu se toho moc narvat neda, je to holt kompromis. Druha vec je citlivost kterou to muzes trochu nahonit, P100 ma ISO400 docela ok, treba Canony Axx ktery tu ma hodne lidi mi prijdou pri 400 uz celkem nepouzitelny. Pokud jezdis po horach a fotis krajinky, urcite bude lepsi spis sirokouhlejsi, P100 ma 38mm a to je uz hodne, moc se toho tam nevejde. Holt muj prvni, ted uz bych vybral jinak. Velikosti, vydrzi, rychlosti a kvalitou fotek je super, ale objektiv by to chtelo jinej. Jo a pokud nechces mit hnusny vyplajchovany nebe, urcite neco na co pujde dat polarizacni filtr. A doporucuju mit natvrdo nastaveny vyvazeni bily, automat to casto posle to spatnych barev a ani v pc neni sranda to opravit, hlavne je to opruz u 500 fotek. Kamosi meli letos na dovce whitebalance na auto a ja slunce a na prvni pohled se vsem libili moje fotky nejvic, oni to meli do modra, maj taky sonace, ale jiny typy.

      0 0
      • defenger  

        Olympus Mju 300. V Sulovských skalách,za deště, jsem jej nechal schválně jen v brašničce na ramenním popruhu.Test přežil bez problémů… (kryt objektivu se už zasekává,pojistný zobáček u bočního víčka ulomen,kryt baterie jistí lepící páska…)

        0 0
      • MrAndrew  

        Ja jsem si jako svuj prvni fotacek vybral taky tuhle SONku, vozim ji v mekkem pouzdru v batohu, ale ten prvni mesic nebyl prece jen prijemnej pri predstave, ze nekde hodim tlamu. No nastesti je zatim celej. A s fotkama spokojenost, teda zatim se mnou byl v podstate jen v Beskydech, jen nejhorsi fotit po nejakem sjezdiku tema roztresenyma rukama od tech sutru. A odted uz vozim fotak porad, pze tuhle jsem prosvihl krasnou zimni krajinku tady nad Zbraslavi a fakt jsem litoval, ze jsem ho nenabil a nevzal :-(. Takze kolu a foceni zdar

        0 0
      • mosquito  

        fotak neni problem, asi nejlepsi je ten batoh nebo popruh batohu

        jediny co mi vadi, je mlzeni objektivu, pri rychlych zmenach prostredi .. ale to neovlni ani znacka ani kolo :))

        0 0
    • Smazaný účet  

      Jsem na tendle thread eště neodpovídal? Tak to byl asi jinej. Já vozím když se mi jó chce klasiku Nikona FA s bleskem, v brašně v batohu na zádech, teď na běžkách jsem ho bral jenom zabalenej do šály, neb tam jsem padal do měkkýho. A v kapce teď nosim Mustek Gsmart Mini2, což je něco jako teleshopingový nesmysl… 1,3 Mpix s manuálnim ostřenim. Na momentky na web. Ani tomu rači moc neříkám fo?ák. Vozim v krabičce od cigaret Petra. :o)

      0 0
      • RomanH  

        To mi zatim vychazi jako nejrozumejsi varianta, souhlasim s Tebou

        0 0
      • Smazaný účet  

        Eště sem chtěl dodat že negativ z klasiky si teď nechávám vyvolat a naskenovat na 2 mpix, což mě vyjde na nějakých 140 a pak fotky dle výběru nechám udělat. Někdy skoro všecky, naposledy jsem zas naopak nedělal žádnou, všecko bylo jen na web…

        0 0
    • Medi  

      Jel jsem se synem na lyže a fo?ák jsem měl v kapse bundy, obul jsem mu lyže a chtěl jsem si ho vyblejsknout a když jsem ho vytáhl měl prasklý display, ale ne povrchově a ze spodu. Úder jsem necítil, možná promáčknutí nebo mráz. V autě cca. 5 min před tím byl ještě OK. Jedná se o kvalitní strojek HP R707. Teď je na reklamaci.Jinak jsem ho vozil celé léto a podzim v ba?ohu v nic moc obalu a nic se mu nestalo.

      0 0
    • luboa  

      Minolta Dimage X31,pomer kvalita cena je vynikajici.Je v podstate nerozbitnej.Pres den dela fotky lepsi nez nejaky 5 Mpx.S kartou 256 MB jsem ho koupil za 5500,–.Jen kladny zkusenosti a hlavne je na tuzkovy baterky.

      0 0
      • misj  

        taky ho mam vyhlidlej na podobny veci… jeste jak manzelce vysvetlit ze si chci koupit dalsi fotak…

        0 0
    • mastihuba  

      canon ixus30 osvědčil se mi koženej futrál na cigarety a dát ho do batohu. přes zimu ho vozim ve vicpané kapse na hydrovak.

      0 0
    • Motyll  

      Vozim Kyoceru M410R. V camelbaku na zadech. Prezila tam i bikovacku na Ukrajine, kde furt prselo a bylo mraky bahna. Tenhle fotak jsem volil hlavne kvuli rychlosti. Ma prakticky nulové zpozdeni od namacknuti. Pokud by nekomu vadil rozmer, Kyocera dela i jiny fotaky (mensi) do kterejch dava procesor R-Tune.

      0 0
    • RomanH  

      Chtel bych se zeptat, zda nahodou nekdo nemate cesky manual k fotaku Pentax Optio S5i a Canon PowerShot G6? Diky moc.

      0 0
    • bikerGT  

      Fotak vozim na hrudnim popruhu v pouzdre. Je tam porad poruce a je to nejmin eponovany misto na tele pri pripadnym padu. Mam Fuji FinePix F410. Je docela maly, aktivuje se rychle a da se perfektne ovladat jednou rukou. (Video sekvence jsou ale mizerny). Mam ho rok, takze na trhu jsou jiste lepsi a za mensi penize.

      0 0
      • kralovek  

        mam nikon 5200 … taky je malinky a taky se dost rychle aktivuje … (ve srovnani s predchozim 4300) Videosequence jsou docela dobre, az na zvuk. Nevim jestli je to vada mojeho fotaku, nebo je to typicke pro tento typ, ale na zaznamu je hrozne slyset jak zaostruje. vozim ho na bocnim popruhu batohu deuter. takto uz prezil i jeden pad.

        0 0
        • pos3k  

          Coolpix 3200, tez zvuk videosekvence mam i s „klepanim“. Nejsme jedini, dela to asi vsem.

          0 0
          • kralovek  

            myslis vsem nikonum, nebo vsem kompaktum? Docela me tato „funkce“ zklamala … co tim vyrbce asi zamyslel? ;o) Zni to jako tokani nakyho ptaka … kdyz jsem to slysel poprve porad jsem si rikal, kde ten operenec byl schovanej, ze si ho nepamatuju :o)

            0 0
            • pos3k  

              tak vim o 2 dalsich coolpixech co tokaji :-) no asi to nemaji jeste vychytane, ten microfoun je asi dost citlivej, kdyz bere i zvuk zaostrovani (nebo je ten zvuk objektivu dost kravaloidni?). Ja zkalmany nejsem, stejne spis tocim blbiny, kde se furt nekdo neco placa :-) Ja jsem si puvodne myslel ze je to tim, jak furt smatlam po fotaku, pak jsem ale nechal fotak napevno a delalo to stejne (ptaka jsem za tim nehledal :-)

              0 0
    • peetrys  

      Mám Canon Ixus 40, fotí skvěle, má velikost mobilu a je celokovový. Super.

      0 0
    • mosquito  

      MINISTATIV

      kdyz uz tahame fotak tak mam tip na jeden super mini cestovni stativek znacky UNOMAT typ TT1

      http://cgi.ebay.de/…BayISAPI.dll?…

      da se koupit za 250–300kc, slozeny ma necelych 10cm, tj i min vyska 10cm, max vyska asi 20cm, ma kulovou hlavu takze se da fotak natocit jakkoli .. akorat pokud mate vetsi fotak tak je treba ho pri svisle poloze krapet pridrzet aby se vetrem neprevtil . ale jinak prima

      0 0
      • Daf  

        Tak ten presne mam. Nozicky na nem mam dost uvolneny. No ale funguje i tak. Obcas se hodi.

        0 0
        • defenger  

          Byl jsem ted v madarských termálech. Œpatně jsem uzavřel podvodní pouzdro s Olympusem Mju 300. Následovaly bublinky a klesání ke dnu. Po vysušení, fotil druhý den bez problémů…

          0 0
          • vlty  

            fakt? tak tos měl štěstí, minerálnní voda elektronie moc dobře nedělá

            0 0
    • davidak  

      mate nekdo nejaky doporuceni- chci si koupit digital tak kolem 8k, bazarovej, tak jestli jsete se nekdo setkal s necim doporucenihodnym a nebo zas s nejakou srackou… samozrejme jsem precet spoustu recenzi, ale zajimal by me nazor i lidi z B-F. Zatim koukam hlavne po ol.5050, canonech rady G…

      0 0
      • Jogador  

        Já mám Canon A70, na svou dobu jeden znejlepších do 20.000, ted klesl na min a je i vymakanejsi. Par zavad bylom, ale vzali nam reklamaci docela v poho.Docela doporučuji, je na 4 tužkové, které tam vydrží dost dlouho, rozhodně víc jak dvoubaterkový sony. Panasonici byli docela dobrý, jen maj horší zaměřování, dost fotek rozmazáno, to u Canon moc neznám. Jwe to jak automat tak manuál, ale to už asi všechny…

        0 0
        • davidak  

          všechny ne, třeba ixusy od canonu.. na A70 jsem slyšel samou chvalu- kvalitni optika, dlouha vydrz, minimalní šum… už se dá sehnat jen 75, i tak hodne špatně(nová) jinak viděl jsem A75 za 4200 v bazaru, to je dobry, zbylo by i na bajk:)

          0 0
      • mosquito  

        C5050 radeji ee, ma accu clanek a vydrzi jen na 100 fotek, za to treba ten Canon A75 da 100vky fotek dle pouzivani displeje (rekord necelych 1500) v akci se 128MB kartou za 5800kc, jinak treba A510 uz se prodava pod 6tis

        0 0
        • davidak  

          ja mam za to, ze 5050 je normalne na 4 tuzkovky. co jsem ale slysel je, ze ma mooc velikej sum, coz je z hlediska uprav treba ve fotosopu horsi, nez maly rozliseni. ted u me zatim vyhrava canon g3 – 4M, výklopnej displej, malej sum, CF karty, kovovy telo.. Uz se mi zda docela poloprofesionalni.. Da se sehnat bazarovej kolem tech 8k…mate nekdo zkusenosti?

          0 0
    • MARIN  

      Tak se taky pridam. Vyplati se mi vzit Olympus C50 + navic xD128MB + aku + pouzdro s cenou kolem 8k Kc?

      0 0
      • mosquito  

        no asi moc ne … 128MB na 5Mpix je sakra malo, takze tu kartu budes mit stejne na 2 veci – max jako nouzovku na dovolenou, 5 Mpix je zbytecne mnoho, a c50 je zrout accu takze s dvema accu cca 200 fotek

        0 0
        • pelt  

          5 Mpix nemusi byt nejak moc… zalezi, co od toho ceka. Je pravda, ze na poznamkovy blok staci klidne 2 Mpix, ale kdyz chces nejake vetsi vysledky (byt jen jako moznost), tak se kazda pixla hodi:).

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.