• Seppy

    Mám 8ckovou kazetu, přehoz ale podelalo se mi 8kovy razeni, tak nevím co si mam poridit… Máte nendo naky typ na osmickovy razeni? mel sem alivio, ted se mi utrhli ty objímky na řídítka, tak se rozhoduju mezi novými, nebo jestli de koupit jen ty objímky, nebo taky uvazuju o sram X-7 páčkovym razeni na 8 rychlostí ale to sem nikde nevidel prodavat a navic nevím kolik stojí, jiná páčková řazení na 8 rychlostí neznám, pls poradte!!! diky

    0 0
    • hanz  

      Takže bud alivko nebo starý xt, xtr, lx jenže to je problem sehnat-nedavno je měli ve velotrejdu ale už je maj vyprodaný, na tnchamburk je maj furt ale vyjde to na 70eu, nebo potom ten sram ale tam fakt nevím.

      0 0
    • blue  

      X-7 sem nekde videl inzerovat kolem 1500,–

      pokud si ovsem chces nechat shimano prehazovacku, musis se divat po SRAM Rocket (alternativa k X-7) nebo Attack (alternativa k X-5), ktery jsou designove shodny s radou X, ale maj jinej „prevodovej“ pomer, kompatibilni se shimanem

      0 0
      • Doktor  

        Vetsina shimano rapid fire se da predelat na 8 kolo.Odsroubujes ukazatel prevodu a prendas tam zavlacku.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          A tim zmenis pakovej pomer? :o

          0 0
        • Daf  

          Pak jeste musis v osmickove kazete vymenit podlozky mezi pastorkama za devitkove a pak to bude i fungovat :)

          0 0
          • vlk  

            a nebude pak drhnou 8-smičkovej řetěz o následující pastorek přeci jen je širší.navíc budeš muset tam ještě strčit nějakou podložku když dás podložky uzší z 9.A použití 9 řětězu na 3 talíři dělaném pro 8 -zkoušel jste to už někdo?

            0 0
            • Daf  

              Jo to jsem zapomnel napsat bude to fungoat dobre jen s devitkovym retezem :))

              0 0
            • rock  

              Řetěz HG mi bez sebemenších problémů chodí na klikách Alivio s krásnou žlutou nálepkou „only IG chains“ … takže to asi jde …

              0 0
              • vlk  

                jenže ono ig a hg rozlišení je něco zcela jiného než rozlišení řetězů či převodníků pro 8 kol a 9

                0 0
                • rock  

                  Přiznávám, že přesný význam této zkratky neznám. Upřesním tedy, že mám vzadu 9 pastorků, řetěz HG73 (podle katalogu je úzký, pro 9 převodů), zatímco kliky byly (jak píšu výš) určeny pouze pro IG řetěz; typy IG31, IG51, IG70 i IG90 (víc jich neznám) jsou podle katalogu určeny pro 7–8 převodů … z toho mi vyplývá, že mi „devítkový“ řetěz běhá na „osmičkové“ pile …

                  0 0
                  • Mox  

                    Což je úplně jedno…

                    0 0
                    • rock  

                      Je. O kousek výš se kdosi ptal, jestli to už někdo zkoušel. Já ano, připadalo mi tedy vhodné odpovědět.

                      0 0
            • Pekáček  

              Já loni udělal z osmikolečka devítikolo s použitím devítkových mezikroužků a osmičkových pastorků a řetězů, chodí to dobře až na to, že ty jednotlivé pastorky nebyly sadové a tak to na jednom skoku blbě řadí. Jinak spokojenost. Devítkovej řetěz by na klikách pro osmičkovej měl snad chodit.

              0 0
        • Vilém  

          Prosim vic.To slysim poprve.Tos delal sam nebo jedna pani povidala?

          0 0
          • Otto  

            Počítám, že se pak poněkud ztrácí smysl toho mít osmikolečko (tj fce stejná, náklady nižší…***** nižší!

            0 0
        • kovar  

          vysypeš vnitřnosti a přitáhneš aby to více třelo a bude to fungovat pak jako staré silničářské páčky bez indexace:-)

          0 0
      • Vilém  

        Jo ale SRAM packy se na 8micku nedelaji.Na osmicku maji jen gripy ATTACK.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Letos jeste ne, ale pristi rok…

          0 0
        • blue  

          hele, ja nevim, na webu sramu u attacku ctu tohle:

          Attack Trigger Shifter Performance Level:: Performance Technology:: Impulse Technology(2:1 actuation ratio) Speeds:: 9/8

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Mas pravdu. Je to tam. Ale na rok 2004 ta moznost fakt nebyla, tagze tohle budou novy modely? Sem si tim skoro jistej, protoze jsem o tom uvazoval a packy meli jen na devitku.

            0 0
            • BH  

              nemas asi pravdu, letos byl v nabidce Mongoose s packami Sram pro 8 micku (treba rockadile LE): nevim vsak jak to je s kompatibilitou pro Shimano,nebot ten Sram byl nakombinovan jako 5,0 a X-7

              0 0
              • blue  

                protoze ta prehazka byla SRAM, tak slo o razeni 1:1, o kterym se s padlistou momentalne nebavime, bavime se o 2:1, kompatibilnim se shimanem…

                0 0
              • Pá-dlista1  

                Ze bych hledal jen v ceskych e-shopech. No mozny to je. Tak se pak nedovazely. Co ted? Jsou nekde v Cechach k mani? Co Zitny? Prej to je s nim strasny (s nahradnima dilama).

                0 0
                • BH  

                  samostatne to nabizel Pells, ale pouze prodejcum jako bonus a myslim si, ze to ze k tomu byl Sram saltr jeste neznamena ze to nechodi se Shimanem.Nektere rady od Sram se Shimanem chodi. Lze tedy predpokladat, ze nekteri prodejci Monggose maji toto razeni na krame.Pokud se tyce Rock shox, ta firma je dlouhodobe tragedie, co se tyce dostupnosti ND-je to otazka mentality amiku, nac se zabyvat opravama, kdyz je tu novy produkt, snad se to pod Sramem zlepsi a jak to zvladne Zitny uvidime, neni to tak s nim spatne, nepredbihejme…

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Co ja teda vim, tak SRAM (ne treba Sachs) chodi se Shimanem jen razeni k tomu urcene (Attack, Rocket.. proste 2:1) a jestlize to bylo dodavano se SRAM prehazkou (ta nechodi se Shimanem zadna co vim), pak je „actual ratio“ 1:1 tudiz to se Shimanem (2:1) chodit nebude.

                    0 0
                  • Vilém  

                    Se Shimanem to FAKT NECHODI. Nechapu proc tu nekdo pise takoveto bludy,kdyz je nema overeny.

                    0 0
                    • BH  

                      Byl jsem liny se zvednout a overit si co ze Sramu (Sram anebo Sachs jedno a totez nyni je) je kompatiblni se Shimanem. Takze to ted upresnim. Kompatiblni jsou rady jako Plazma. MRX a pod. Ciselne oznacene rady 0.5,0,7 … se shimanem kompatiblni nejsou. A bludy nepisi, psal jsem , ze si tim nejsem jisty.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        ? Psal jsem, ze ne Sachs, abych oddelil stare prehazovacky a radeni vyrabene sachsem a kompatibilni se Shimanem od nove produkce (SRAM) Nebo SRAM pod znackou Sachs jeste neco bikoveho nabizi? Nevim. Pises, ze to packove osmirchlostni razeni bylo dodavany a montovany spolecne s prehazovackou SRAM (dokonce ciselnou radou), tagze nejspis nebylo Shimano kompatibilni. Nebo snad SRAM (v soucasnosti) prodava nejake Shimano kompatibilni prehazovacky?

                        0 0
                        • BH  

                          ne pod znackou Sachs se komponenty na kola uz nyvyrabi, takze i prehazky 2:1 jsou starsi produkty,ktere vsak jeste ne obchodech nekde jsou.

                          0 0
                          • TinkTink  

                            No to je prave polopravda…Sachs uz prehazky nevyrabi = pravda…ale 2:1 prehazky od Sramu jsou bezny artilk…

                            Ale mozna uz to tu bylo napsany, je v ty vasi debate bordel :)

                            Jinak – kdyz chci mit 2:1, tak jedine Shimano…ten vakl ma mensi…a ten je na tomdle nepresnym pomeru znat… Kdyz 1:1, tak Sram, protoze i kdyz ma vakl, tak radi :)…vono ja vlastne neznam Sram prehazku bez vaklu :o))

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Jaky jsou prehazky od Sramu 2:1 ?

                              0 0
                            • BH  

                              no ja jsem to hledal v katalogu na rok 04 i 05 ,ale zadnou prehazku kompatibikni se Shimanem tedy 2:1 jsem pod oznacenim SRAM nenasel, vsechny vyrabene prehazky maji jiz pouze ciselne oznaceni a neni u nich nikde poznamka, ze je lze dat na Shimano. Zatimco u razeni jsem takovou nabidku nasel. takze prosim ktery konkretni typ prehazky SRAM(nyni vyrabene) lze kombinovat s razenim Shimano?Jak jsem jiz uvedl kombinovat sla treba prehazka Plazma, ktera jeste nekde na obchodech je.. Ovsem rad se necham poucit, patent na rozum nemam a Sramem se tak zase moc nezabyvam, uprednostunuji Shimano.

                              0 0
                              • TinkTink  

                                No to jo no…jenom jsem nerikal, ze sram je jeste vyrabi, ale to, ze je to bezny artikl = daji se v pohode (podle myho) koupit…nedavno jsem jich par videl…

                                Byly to naky Quartz a taky jsem videl Centery…Plasmu uz asi nikdo mit nebude a Neon se bude taky blbe shanet, ale ty dva prvne jmenovany, jsou podle meho jeste v pohode sehnatelne…

                                Shimano…to jste vy, shimanisti :o) (ja mam taky par veci od Shimana…ale jenom z neumyslnych duvodu :o) – krome brzd…tam je to umyslny)

                                0 0
                                • BH  

                                  Shimano vrs. Sram, vecne a vdecne to tema, ktere my nikdy nevyresime, nebot to reseni nema. Kazdy system ma sva + i -. Ja jsem akorat kdysi pekne na Sram nastval a to kdyz jsem musel menit lanko u otocneho razeni,takvou silenost jsem jeste nevidel, nakonec slo razeni po ulomeni jiste plastove cati do kose a ja jsem se pokorne vratil k SH. Pokud se tyce Sachs par veci bylo zajimavych,ale na sve kolo bych si to nikdy nedal, potrebuji jezdit a ne porad neco resit

                                  0 0
                                  • TinkTink  

                                    Ja se nastval na shimano, takze to mas fuk…kdyby te zajimalo, jak se konkretne na mym razeni :o)), predelava lanko, tak ti to muzu nazorne predvist treba na Padajicim listi :)

                                    0 0
                              • TinkTink  

                                PS: vy mate na obchode plasmu?

                                0 0
              • TinkTink  

                No jo no…ale dovozce to proste nemel…jako ja z niceho dovozce neobvinuju, ale mel by se nad sebou zamyslet – jestli takhle bude vypadat zastupovani Rock Shoxe, tak to bude fakt bida…

                0 0
    • jihra  

      Před 14 dny jsem koupil Alivio 8-páčky ve Shimanu v Ostravě (http://www.paul-lange.cz). Je to ale velkoobchod (já dělám cykloservis) a nevím, jestli ti to prodají. Pošli tam email z dotazem.

      0 0
      • jihra  

        Ještě jedna věc – pokud jsi z Ostravy nebo okolí, tak ti je mohu ve velkoskladě koupit.

        0 0
        • Seppy  

          ne to ne, sem u UL ale alifka si muzu sehnat v tom neni problem, proste ale bych chtel na svyho bajka neco lepsiho 8ickovyho, sem alifko mel a furt sem serizoval

          0 0
          • Pá-dlista1  

            A co proboha? To snad neni razenim. Nebo jo?

            0 0
            • Seppy  

              tak znova: sem alifka mel a furt sem serizoval, tim se jako myslel ze vubec nedrzely drahu, furt sem musel doladovat… No ale koukam ze mi stejnak nic jinyho nezbyde…

              0 0
              • hanz  

                to ale spíš bylo šaltrem, protože na dh vozím už druhé alivko a vůbec nic furt neseřizuji

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  No ja prave taky a to neni zrovna moje druhe (spotreba je velka:)

                  0 0
                  • hanz  

                    ono totiž to chce občas vyměnit bovdeny a lanka, zkontrolovat vakl na přehazce. Ono někdo nic nedělá a po třech letech si myslí že je to řazením a že to chce něco lepšího.

                    0 0
                  • Seppy  

                    heled kdyz rikas ze uz si jich par mel, neměl bys od nakych starych na prodej ty objimky? de to normalne odsroubovat… Dyztak napis nebo na maila Whirler@seznam.cz diky

                    0 0
              • jihra  

                Já osobně mám ty Alivio páčky už 2 roky, ale ještě na 7-kolo (STX-RC), a nemám žádný problém.

                0 0
    • jihra  

      Ještě k tomu Paul-Lange v Ostravě. Když jsem tam byl, tak se skladnice zmiňovala o nějakých výprodejových páčká 8-speed tuším snad Deore-LX nebo co za velkoobchodní cenu cca 1.000 Kč. Tak si tam pošli email a zeptej se. co ti mohou nabídnout.

      0 0
      • Seppy  

        jj uz sem jim napsal jestli tam neco nemaj tak snad to vyjde, to by bylo skvely…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.