Šaltr 10 speed - řazení 8 speed

18 nepřečtených
  • Banjo

    Bude fungovat přehazka Dura Ace (nejnovější model – 10 rychlostí) s osmi-rychlostním řazením? Já osobně myslím, že bude. Dotaz je jen tak pro jistotu, abych nevyhodil prachy.

    0 0
    • petebike  

      jo bude, jen si musis seridit doraz

      0 0
    • Banjo  

      Tak jsem chtel kolo dat do kupy, ale nastal mensi problem. Nemuzu vystelovat prehazku Dura Ace (s kratkym voditkem) s kazetou Sram 850 11/28. Na webu Shimana je max. prevod vzadu 27, ale rikal jsem si, ze to vadit nemuze. Taky jsem tady koukal, ze Jecnak vozi kratky saltr Ultegra a kazetu 11/30. Me ale pri zarazenym pastorku 28 retez preskakuje a cely to drhne (neni zadny prostor mezi voditkem a pastorkem). Ma nekdo nejaky tip, cim bych to mohl napravit?

      0 0
      • Vilém  

        Pritahnout sroub serizujici predpeti vratne pruziny hlavniho cepu.Pokud teda je jeste kam pritahnout.

        0 0
      • jecnak  

        Me to trochu drhne taky, ale s tim nic neudelas. Max jak pise Vilem, pritahnout sroub co steluje napeti pruziny na hlavnim cepu. Ono dost zalezi asi i na delce patky ramu, ale tuhle kombinaci videl i na jinym kole a krome toho, ze kladky na prehazce „drhnou“ o pastorky pri zarazenem pastorku > 27z, tak neni problem a i tohle je spise esteticka zalezitost.

        0 0
        • Banjo  

          Co dat horni kladku jenom 10 zubu?

          BTW jak mas dlouhy retez? Docela s tim laboruju…

          0 0
          • jecnak  

            10z kladka ti nepomuze

            Jak mam dlouyh retez? Nevim, proste tak akorat.

            0 0
            • Banjo  

              Pri nasazovani jsem postupoval standartne (maly talir a pastorek) a retez byl docela kratkej. Nechces mi spocitat, kolik tam mas clanu? :)

              0 0
              • Vilém  

                Merim delku retezu velka velka + 2 zuby,abys neurval saltr.

                0 0
              • jecnak  

                Pocitat se mi to opravdu nechce, ale jednoduse jsem to delal tak, aby pri zarazenem spanelu bla prehazka uplne napnuta, tzn. aby kdybych tenhle prevod nekdy nahodou zaradil, tak abych neurval saltr.

                0 0
        • Banjo  

          Asi jsem lama! Ted jsem tu prehazku asi 10 minut v ruce, ale fakt jsem neprisel na to, jak se to predpeti steluje. Jak na to?

          0 0
          • Banjo  

            Tak uz jsem na to prisel, ale nepodarilo se mi to vystelovat tak, aby to nedrelo.

            Nema nekdo zajem o uplne novou prehazku Shimano Dura Ace 2005? Cena 2500 Kc!

            0 0
            • náčelník  

              Ono to má logiku, že to bude zlobit – silniční kazeta je jemněji odstupňovaná a není tedy tak „kuželovitá“, jako kazeta MTB. Silniční přehazovačka tedy musí chodit pod jiným úhlem než MTB, tak se nelze divit, že dochází ke kolizi kladky a pastorků. Mícháte nekompatibilní komponenty.

              0 0
              • jecnak  

                To je divny, ze az na to „dreni“, ktery mi mimochodem vubec nevadi a nevadi ani nicemu jinymu, to funguje lip nez mtb prehazka.

                0 0
                • náčelník  

                  Já netvrdím, že to nefunguje, ale že to logicky musí „zlobit.“ Podívej se, jak je poskládaná MTB kazeta oproti silniční. Zkušenosti s tím nemám.

                  0 0
              • Pá-dlista1  

                Dobre, dobre. Pred spanim si desetkrat odrikam manual Shimana. Ale tu prehazku nesundam! :)

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.