integrované hlavové složení - demontáž

31 nepřečtených
  • sharkcom

    Budu měnit vidli a na rámu mám integ. hlav. složení. Liší se montáží v něčem oproti klasickému ? Mám si dát na něco pozor? Dík.

    0 0
    • Kohout  

      Máš opravdu integrované? Memáš „internal-zero stacked“? http://www.parktool.com/…dtypes.shtml

      0 0
    • scoty  

      Zeptám se tady:

      Jak/čím provádíte demontáž a zpětnou montáž zalisovaných ložisek na hl.trubce?

      Vrže mi to, potřebuju to vyčistit a namazat.

      Dík.

      0 0
      • scoty  

        No vypadá, že to půjde jen lisem

        …kterej nemám..:-(

        0 0
      • kubad  

        nevím co myslíš ale ložiska jdou většinou vyndat i nasadit rukou, ať je to Integrované, nebo semiintegrované hlavové.

        případně pro demontáž stačí opravdu lehce klepnout kusem dřeva

        0 0
        • wmarek  

          No záleží jak u čeho. Například já mám horní ložisko nalisované v misce tudíž se vyndat nedá. Vyměnit se dá jedině s miskou.

          0 0
          • novas752  

            11 let starý vlákno, je to nutné exhumovat?

            0 0
            • wmarek  

              Chápu jen pro lidi jako já, kteří něco takového řeší a čtou i starší vlákna, aby se nepokoušeli vyklepávat nalisované ložisko kusem dřeva. :)

              0 0
          • Vilém  

            Kdyz uz to musels vyhrabat, tak by me zajimala ta miska z ktere nejde vyndat nalisovane lozisko. Co je to za hlavko? Foto by nebylo?

            0 0
            • wmarek  

              Hlavko je Acros. Kvůli vadného ložiska jsem to reklamoval a napsali mi že ložisko je do misky nalisované takže mi ho pošlou i s miskou. Foto přikládám ale z toho nic nepoznáš. Vypadá to jako klasické ložisko v misce akorát s tím rozdílem že nejde vyndat.

              0 0
              • kubad  

                A proč chceš měnit ložisko když ti to pošlou komplet i s miskou?

                Vyrazim cele a zase cele nalisuju.

                0 0
          • kubad  

            Tak ho vymèň i s miskou. Je potřeba použit mozek

            0 0
            • wmarek  

              No vždyť jo o tom se tady celou tu dobu bavíme napsal jsem aby lidi nevyklepavali ložisko co je do misky nalisované, jak jsi psal, že by se mělo dát vyndat na každém hlavku, což máš pravdu ale dělají se i takové co jsou do misky nalisované. Tak aby někdo nevyklepaval kusem dřeva nalisované ložisko a nepoškodil si ho.

              0 0
      • Vilém  

        To myslis na tom Litevillu? Tam to vypada na IHS, takze demontaz provadim rukou:)

        0 0
        • scoty  

          jj LV 301 mk8, ty ložiska v tom rámu byly už nalisovaný, když mi rám přišel, tak nevím..

          Prstama to vytlačit nešlo. Paličkou? No nevím..

          0 0
    • MachiSSS  

      Nazdar bajkeři, můžete mi prosím poradit, jak mohu provést údržbu mého hlavového složení? Mám právě vytáhlou vidlici a při tom bych tedy už chtěl udělat vyčištění a namazání hlavového složení, prostě taková normální údržba, jestli to tak můžu nazvat:-) Přikládám fotky, mrkněte prosím, díky

      Ta šipka, co jsem tam domaloval, značí snad nějakou prachovku či co, tu bych měl asi nějak nejprve dostat ven, ale jak? Nebo?

      0 0
      • juli  

        Plastový kryt (prachovku) opatrně podeber nožem, nebo tenkým šroubovákem a kroužením po obvodu vytáhni. Napřed se přesvědč, jestli není zajištěná na vnějším obvodu ocelovým kroužkem.

        Potom vyfoť znovu. Takhle se nedá posoudit, jestli je tak ložisko – cartridge, nebo rozebiratelné ložisko.

        0 0
        • MachiSSS  

          Tak se mi ji fakt povedlo sundat :-)

          Tady jsou další foto:

          0 0
          • juli  

            Tak, teď už asi není problém…

            0 0
          • maajkee  

            tak to prostě jen namaž vazelínou, tak aby se v ní ty kuličky utopily a zase zandej a je to :)

            0 0
            • MachiSSS  

              Je mi to jesný, díky ;-) Nevěděl jsem si rady s tou plastovou prachovkou…

              0 0
              • hardy.boy  

                Zdarec, koupil jsem silniční rám force a k tomu integrované HS force… No ale nebyly k tomu žádné misky na nalisování do rámu, to tam mám akorát tak dát a stáhnout to pak šroubem v ježku?

                0 0
                • Vilém  

                  Tak pokud je integrovane, tak tam zadne misky nepatri. Loziska se vkladaji primo do ramu.

                  0 0
                  • hardy.boy  

                    JJ, díky, už jsem to našel v historii :-)

                    0 0
                  • huricane  

                    tak k tomu bych měl další dotaz…

                    je jedno v podstatě jaky hlavový složení si koupim, jestliže si koupim to hlavovy složení kde se vkladají ložiska přímo do rámu tak je to lepší ne?

                    0 0
                    • Vilém  

                      Vubec netusim co mas na mysli a o cem je rec.

                      Hlavove si musis samo koupit takove, aby sedelo k tvemu ramu. Ze by bylo integrovane, s lozisky primo v ramu, v necem lepsi, to si nemyslim.

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.