hlavové složení 1'' v. 1-1/8''

41 nepřečtených
  • Mofo

    zdravím, možná to není moc chytrý dotaz, ale prostě mně to napadlo… Jaké jsou hlavní výhody ahead složení proti těm se závitem?

    0 0
    • JJ  

      Vyhody jsou snad jasny, ale chtel bych upozornit, ze ahead i zavit muzou mit oba jak 1" tak 1 1/8 ". O dalsich rozmerech nemluve:)

      0 0
      • Mofo  

        nejsou, jinak bych to nepsal…

        0 0
        • Vrci  

          Tuhost, váha.

          0 0
          • JJ  

            jednodussi montaz s minimem naradi

            0 0
            • Mofo  

              tak ta montáž je jasná, co ještě?

              0 0
              • kafac  

                Odpada vecnej problem se strhanejma zavitama na tech matkach, a tudiz vecnej vakl vidle :-)

                0 0
              • vili  

                daleko vetsi moznost vyberu sklonu predstavce

                0 0
                • JJ  

                  A muzes ho otocit vzhuru nohama:)

                  0 0
                • Bobo  

                  Takže ta výhoda spočívá v tom, že si u IHS můžeš kupovat pořád nový a nový představce než konečně trefíš ten správnej, kdežto u závitovýho si jen za pomoci inbusu nastavíš výšku jak se ti zachce. Tak zrovna tohle u IHS za lepší teda rozhodně nepovažuju.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    To muzes pomoci podlozek nad a pod predstavcem delat i u aheadu (IHS = integrovane hlavove slozeni). Jako velkou vyhodu u aheadu povazuju to ze drzi, kdyz se utahne teda :)

                    0 0
                    • Bobo  

                      Vždycky jsem měl za to, že u IHS i u AHead (S-IHS) se používá stejný druh představců – narozdíl od závitového hs. Nebo mi něco uteklo?

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Ano. Tak proc vypichujes zrovna IHS ? btw. jestli je S-IHS semi-integrovane hlavko, tak to do te zavorky u aheadu dle me nepatri.

                        0 0
                        • Bobo  

                          Ach tak. Tedy AHead (IHS a S-IHS). Ani ti nevím, proč vypichuju zrovna IHS, možná proto, že tomu představci je jedno, jestli je hs pod ním integrované nebo semi-integrované.

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            A normalni A-head je tedy co? Takovy to co vypada jako zavitovy, ale stahuje se predstavcem?

                            0 0
                            • Bobo  

                              Na závitovým hs jsem ještě u nikoho neviděl jiný představec než dovnitř do krku. Leda na redukci jak mám na zimáku, ale to bych do toho nemíchal.

                              0 0
                              • Pebe  

                                Jestli pádlista nemyslel tohle www.trinnity.cz/…-dh-prom.jpg

                                0 0
                              • Vrci  

                                Pádista ale nepíše o závitovém, ale o a-head, které je vně rámu

                                Koukni se třeba na moje kolo, je to a-head, neni ingrované ani semiintegrované, nemám tam žádnou redukci.

                                0 0
                                • Bobo  

                                  Budiž, asi jsem si naběhl. Tenhle typ osobně řadím k semiintegro­vanému, protože to má misky. Napsal jsem to blbě, uznávám.

                                  0 0
                                  • vili  

                                    nejak ti nerozumi :-), ja sem si dycky myslel, ze zavitovy ma taky misky. Neplet sem S_IHS ani IHS, to jsou jen dalsi typy a-headu krome toho klasickyho, proste mas bud a-head nebo zavitovy

                                    0 0
                                    • Bobo  

                                      :o) ja sem si dycky myslel, ze zavitovy ma taky misky Ono závitový má misky, to je pravda, ale hlavně má závit na vidli :-). Proto se to taky jmenuje závitový a tím se to liší, ne miskama.

                                      0 0
                                      • vili  

                                        proto sem to tam psal :-) si precti ten svuj prispevek :-) :„Tenhle typ osobně řadím k semiintegro­vanému, protože to má misky“ na to sem narazel

                                        0 0
                                      • vili  

                                        ironie to byla, potvora jedna :-)

                                        0 0
                          • Vrci  

                            nebo neintegrované

                            0 0
                  • vili  

                    trosku zmatek ne?..:-). Tak napr. kdyz si koupis kolo s a-head a zjistis , ze by se ti lip jelo kdyby byly riditka o cca 5 cm vys, tak jednoduse otocis predstavec (zalezi samo na uhlu predstavce, nejscastejsi je asi u xc 5stupnu(?).) kdezto u toho tvyho zavitovyho bys musel vytahnout o 5 cm celej predstavec z krku vidlice a a to nevypada zrovna moc dobre, navic tuhost bude znatelne taky nekde jinde…

                    0 0
                    • Bobo  

                      A když si koupíš kolo a zjistíš, že bys potřeboval řídítka o 2cm výš a krk vidle je zařízlý, tak si s tím představcem můžeš tak leda… Kdežto u závitovýho povytáhneš představec o 2 cm a valíš. Asi jsi mě špatně pochopil, neobhajuju závitový hs. Jen mi přišel argument, že u ahead se líp šteluje výška řídítek, trochu z cesty. Ikdyž, v tom původním příspěvku se vlastně nemluvilo o štelování výšky řídítek, ale o větší možnosti výběru sklonu představce, ale u toho už vůbec nechápu, v čem spočívá výhoda.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Vzhled, nizsi hmotnost. Za predpokladu, ze jsi tu idealni polohu uz nalezl.

                        0 0
                      • Mofo  

                        no s tím sklonem, resp. délkou představce je to docela pochopitelné, ne? Ldyž máš krátký posed, změníš představec, jestli to de i těch závitových, nevím…

                        0 0
                      • vili  

                        tak si projdi e-shopy a najdi mne napr. predstavec pro zavit s delkou 130mm a sklonem 5 stupnu nahoru(je to jen priklad, tak ho nemusis hledat :-))…ja myslim, ze a-head bych nasel urcite.

                        0 0
                        • Vrci  

                          U závitového představce tě sklon nezajímá. Potřebuješ jen aby dosáhlo do určitého místa, z toho vychází jeho nutné vysunutí z vydlice (dostatečná výška) a délka.

                          0 0
                          • vili  

                            jo,ale vetsina zavitovych predstavcu na silnicnich kolecj je sklonenych dolu a pak kdyz potrebujes mit riditka dost vysoko tak musis mit predstavec vysunutej hooodne vysoko a vypada to uplne blbe a taky se to krouti jak svina, proto je podle me lepsi a-head kde koupis (pokud si nepomuzes otocenim toho stavajiciho) za celekm prijatelnou cenu celej novej predstavec a bude to vypadat daleko lip a rozhodne to bude tuzssi

                            0 0
                        • Bobo  

                          Ani trošku nechápu, proč by se měly dělat představce pro závitový hlavový složení s různým sklonem, když se může dělat jedinej sklon O st. a výšku poladím vytažením/zasu­nutím. A pro méně chápavé ještě jednou: Neobhajuju závitové hs, ale zrovna tohle se mi na něm zdá lepší.

                          0 0
                    • borda  

                      vzhledem k tomu, že naprosta vetsina (skoro se mi chce napsat vsechny) MTB je dodavana s predstavecem otocenym nahoru, tak si myslim v tomhle pripade nepomuzes ani nahodou

                      0 0
                      • vili  

                        neprud :-) to byl priklad, tak treba bude chtit riditka o pet cm niz,no.

                        0 0
    • borda  

      u horaka uz v podste nekoupis vidli na 1" (krome nejakyho zakl. modelu marzochi)

      0 0
    • vlk  

      větší pevnost, tuhost, jednoduchost, bezpečnost-kdysi dávno se mi u klasickýho zcela běžně stávalo, že ten úzký krček představce se uvyklal či rupl.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.